به انجمن خوش آمدید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    تازه مسافر
    Status : buy آنلاین نیست.
    تشکر شده 14 بار در 8 ارسال

Red face کوله پشتی ایرانی

سلام.خسته نباشید.این تایپک رو ایجاد کردم تا تجارب عزیزان سریع تر و بهتر بتونه در مورد این کوله ها در دسترس باشه.از عزیزانی که تجربه استفاده از کوله های ایرانی رو داشتن یا اطلاعاتی در مورد این کوله ها دارن مطرح کنن.چون واقعا جای خالی اطلاعات و ویژگی های این کوله ها در میان ایرانیان حس میشه.من خودم به شخصه میخوام یکی بخرم ولی اطلاعات کافی در مورد کوله های ارزون تر و ایرانی ندارم.مثلا این کوله پشتی 40 لیتری زاگرس مد نظرم هست که قیمت اون دوروبر 70 هزار تومنه ولی زیاد راجب مارک ایرانی مثل:زاگرس.فراز.چلنچر.سالوک.. .. نمیدونم.خواهشا مطرح کنین.large_25f872a4cb93b6bb26f698f405f7e97a.jpg
    چشم امید همه به مطلع ها است(مخصوصا من که تازه کارم)

2. 5 کاربر مقابل از buy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

armiiiiiin (07-01-2014), Azish (07-01-2014), Mehdi (08-01-2014), مجید مرد بیابان (07-01-2014), حسن (08-01-2014)

تازه مسافر
    Status : armiiiiiin آنلاین نیست.
    تشکر شده 12 بار در 9 ارسال

سلام دوست گرامی . راستش منم باید کوله بخرم ولی صبر می کنم تا پولم جور شه و یدفه برند دیوتر بگیرم . تقریبا کل نظرات دوستان توی آنوبانینی خوندم . یکی از دوستان نوشته بود " بلاخره بعد از این همه مدت کوله کشی با کوله های بی کیفیت منم دیوتر خریدم " البته قصدم این نیست که کلا دور کوله های ایرانی خط بکش نه ولی ..... راستش بخوای خودمم موندم . به امید روزی که محدودیت مالی ، مانع سفر های طبیعت گردی نشه

4. کاربر مقابل از armiiiiiin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

buy (08-01-2014)

هومن آواتار ها
    Status : هومن آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,729 بار در 346 ارسال

من دو تا یه کوله یه روزه میلت دارم 28 و 38 لیتر و یه کوله سه روزه پور جم 55+10 از هر سه شون راضیم. خدا هم ازشون راضی باشه
    مغازه دار پورجم میگفت ما طرح و نوع قطعات و اتصالات رو به تولید کننده چینی سفارش میدیم!!!! خسته نباشن کلن

6. 5 کاربر مقابل از هومن عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

armiiiiiin (07-01-2014), Azish (08-01-2014), buy (08-01-2014), Mehdi (08-01-2014), مجید مرد بیابان (08-01-2014)

مجید مرد بیابان آواتار ها
    Status : مجید مرد بیابان آنلاین نیست.
    تشکر شده 982 بار در 226 ارسال

پیش فرض کوله ایرانی " شکوه "

دوست عزیزم
    من خودم قبل از اینکه با کوله های ایرانی آشنا بشم، کوله 75+10 دیوتر رو داشتم و دارم و ازش راضی م. بعد از مدتی حدود یک سال و نیم قبل و بنابر مناسبتی لازم شد که دو تا کوله اضافه کنم به وسایلم و به همین مناسبت با کوله های ایرانی آشنا شدم و از بین اونها کوله های تولیدی شرکت " شکوه " نظرم رو جلب کرد.
    در حال حاضر هم دو مدل از این کوله ها رو دارم و از نظر کار تکنیکی و کوله کشی میتونم بگم عملکرد خوبی دارند و اگر بشه ایرادی اساسی ازشون گرفت شاید مشکل نصفه و نیمه در تنفس کمر در زمان کوله کشی سنگین باشه.
    در مجموع قطعات خوبی داره و فروشنده و تولید کننده که یکی هستن با گارانتی و خدمات یک ساله این کوله رو عرضه میکنه.
    باز هم تاکید میکنم تولید کننده کوله های ایرانی با اینکه سعی کرده اند نزدیک ترین نوآوری ها رو در زمینه همراهی با برندهای خارجی واسه تولید کوه پشتی رعایت کنند ولی بهرحال از قدیم گفتن هر چی پول بدی آش می خوری و باید سطح انتظارت رو از نوع خرید و پولی که هزینه میکنی تنظیم کنی و بدونی.

تا بعد...
    کانال تلگرام آنوبانینی

دکتر آلفونس گابریل ( پزشک، جغرافیدان و جهانگرد اتریشی که سفرهای متعددی به کویرهای ایران داشت ) می گوید:

" کویر کسی را که یکبار گرفتار افسونش شود، دیگر هرگز رها نخواهد کرد "

8. 4 کاربر مقابل از مجید مرد بیابان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

armiiiiiin (08-01-2014), Azish (08-01-2014), buy (08-01-2014), Mehdi (08-01-2014)

تازه مسافر

نقل قول نوشته اصلی توسط armiiiiiin نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی . راستش منم باید کوله بخرم ولی صبر می کنم تا پولم جور شه و یدفه برند دیوتر بگیرم . تقریبا کل نظرات دوستان توی آنوبانینی خوندم . یکی از دوستان نوشته بود " بلاخره بعد از این همه مدت کوله کشی با کوله های بی کیفیت منم دیوتر خریدم " البته قصدم این نیست که کلا دور کوله های ایرانی خط بکش نه ولی ..... راستش بخوای خودمم موندم . به امید روزی که محدودیت مالی ، مانع سفر های طبیعت گردی نشه
    عاشق این جملتم(به امید روزی که محدودیت مالی ، مانع سفر های طبیعت گردی نشه)

10. 2 کاربر مقابل از buy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

armiiiiiin (08-01-2014), مجید مرد بیابان (08-01-2014)

موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,108 بار در 3,582 ارسال

من 2 تا کوله دارم

1- کوله ایرانی - فراز - 60 لیتر

2- کوله خارجی - دیوتر - 45+10 ایرکانتکت

دیوتر که نیازی به تعریف نداره. اما درباره فراز می تونم بگم نسبت به قیمتش کوله خوبیه. طبیعتا راحتی کوله ای مثل دیوتر را نداره اما برا کسانی که نمیخوان خیلی هزینه کنن انتخاب مناسبیه.

12. 3 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

armiiiiiin (08-01-2014), buy (08-01-2014), مجید مرد بیابان (08-01-2014)

تازه مسافر

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
    من 2 تا کوله دارم

1- کوله ایرانی - فراز - 60 لیتر

2- کوله خارجی - دیوتر - 45+10 ایرکانتکت

دیوتر که نیازی به تعریف نداره. اما درباره فراز می تونم بگم نسبت به قیمتش کوله خوبیه. طبیعتا راحتی کوله ای مثل دیوتر را نداره اما برا کسانی که نمیخوان خیلی هزینه کنن انتخاب مناسبیه.
    سلام.ممنون از بابت پاشخ.شما اطلاعاتی راجب کوله پشتی زاگرس دارین؟یا حتی دوستانتون .اگه دارین مطرح کنین.مثل این مدل:(چهل لیتر زاگرس قیمت دوروبر 70 تومن)
    large_25f872a4cb93b6bb26f698f405f7e97a.jpg

14. کاربر مقابل از buy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

armiiiiiin (08-01-2014)

موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,108 بار در 3,582 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط buy نمایش پست ها
    سلام.ممنون از بابت پاشخ.شما اطلاعاتی راجب کوله پشتی زاگرس دارین؟یا حتی دوستانتون .اگه دارین مطرح کنین.مثل این مدل:(چهل لیتر زاگرس قیمت دوروبر 70 تومن)
    خودم زاگرس نداشتم اما دیدم دوستان داشتن.
    تا جایی که متوجه شدم، کوله های ایرانی همه تو یه رده کاری کاری هستن یا نزدیک به هم. اگر انتظار زیادی ازشون نداشته باشی نسبت به قیمتشون مناسبن.

نظر شخصی:
    اگر پول داری اصلا در خرید کوله برند خارجی شک نکن. کاری به آسیب های احتمالی که کوله های غیر استاندارد می تونه به همراه داشته باشه ندارم. همین که شما با یک کوله 20 کیلویی خارجی می تونی یه صبح تا عصر بدون فشار غیر متعارف به شونه و کفل راه بری به هزینه ای که می کنی می ارزه.

اغلب کوه نوردهای باتجربه معتقدن برا 3 چیز نباید خساست به خرج داد: کوله، کفش و عینک که هر 3 مستقیما با سلامت بدن در ارتباطن.

16. 3 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

armiiiiiin (08-01-2014), buy (08-01-2014), کاوه انتظامی (08-01-2014)

همسفر گاه گدار
    کاوه انتظامی آواتار ها
    Status : کاوه انتظامی آنلاین نیست.
    تشکر شده 261 بار در 57 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط buy نمایش پست ها
    large_25f872a4cb93b6bb26f698f405f7e97a.jpg
    از نظر من همه کوله ها اگه به قیمت باشند خوبند ! بستگی داره کجا می خوای بری باهاش ! من یه کوله ایرانی دارم برا جنگل بدون کوله کشی زیاد یا بیابون ازش استفاده می کنم 60 +15 جنسش عالیه حتی برای کوه یک روزه سبک هم ازش استفاده می کنم ! من به این کوله رحم نمی کنم . بعضی کوله ها هم برای استخر رفتن و 13 بدر خوبند.

یه کوله دیوتر عزیز تر از جونم دارم که خیلی هواشو دارم برای برنامه های سنگین و چند روزه ازش استفاده می کنم ! بنابراین باید اول ببینی می خوای چیکار کنی بعد کوله بگیر یه روزه وسبک می خوای بری ایرانی های خوبی پیدا میشه. نیازی نیست 10 برابر بیشتر هزینه کنی .
    توی منیریه یه کوله 60 +10 دیدم ایرانی طرح دیتور ه روش یه کوله حمله 15 لیتری هم داره ! جنسش هم خوب بود ، قیمت 120 ! معدل همون رو بخوای توی برند های خارجی بگیری حوالی 900 باید هزینه کنی ! از نظر من هزینه برای برند نکن هزینه بر اساس نیارت بکن.

همین طرح ولی ایرانیش ! مدل ایرانی وزن بیشتری داشت ! البته پارچه اش ضخیم تر و به نظر قوی تر بود ! -deuter-quantum-70-10.jpg-deuter-quantum-70-10 (2).jpg
    کانال تلگرام آنوبانینی
    از صخره شدم بالا. در هر گام‌، دنيايي تنهاتر، زيباتر.
    و ندا آمد: بالاتر، بالاتر!
    آوازي از ره دور: جنگل ها مي خوانند؟
    و ندا آمد: خلوت ها مي آيند.
    و شياري ز هراس‌.
    و ندا آمد: يادي بود، پيدا شد، پهنه چه زيبا شد!
    « او» آمد، پرده ز هم وا بايد، درها هم‌.
    و ندا آمد: پرها هم‌.

18. 3 کاربر مقابل از کاوه انتظامی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

armiiiiiin (08-01-2014), buy (09-01-2014), Mehdi (08-01-2014)

JackLondon آواتار ها
    Status : JackLondon آنلاین نیست.
    تشکر شده 5,830 بار در 1,538 ارسال

طراحی کوله، نوع پارچه،نوع سگک و وزن و رنگش بر اساس رده کاربردش انجام میشه.جنس پارچه ای که برای یه کوله حمله استفاده میشه با جنس یه کوله برنامه هایکینگ فرق میکنه. طراحان لوازم کوهنوردی مدنظر دارن مثلا کسی که داره از کوله صعودهای فنی استفاده میکنه فلان لوازم رو در اختیار داره و پس قوای جسمیش اینقدر باشه...تمام این ها باهم برای طراحی یه کوله دست به دست هم میدن...حالا آیا یک کوله ایرانی اینطوری طراحی میشه؟منظورم بد بودن کوله ایرانی نیست اما باید بدونیم که چی میخریم و چه انتظاری ازش خواهیم داشت
    کانال تلگرام آنوبانینی
    زمانی فرا می رسد كه بايد رفت حتی اگر جای مشخص و مطمئنی در انتظارت نباشد!

ما در سفرهایمان هیچ چیز به جای نمیگذاریم جز رد پا،هیچ چیز نمیکشیم جز زمان و هیچ چیز به ارمغان نمی آوریم جز خاطرات

20. 4 کاربر مقابل از JackLondon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

armiiiiiin (08-01-2014), buy (09-01-2014), Mehdi (08-01-2014), مجید مرد بیابان (09-01-2014)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع