به انجمن خوش آمدید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29

Status : Ali.Goli آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,227 بار در 323 ارسال

راستی میدونستید گونه ای از میمونها شکار هم میکنند؟
    راستی میدونستید انسان (نه فقط این انسان بلکه گونه های اولیه) تنها شکارچی هست که از دور به شکارش حمله میکنه و این بخاطر داشتن دست توانمند برای پرتاب بوده که از میمونها به ارث برده و بعدا با مغز تکامل یافته ترش ترکیب شده و شده ابزار کشتنش در حالی که اون تیره از میمونهای شکار گر امروزی با وجود داشتن همون دستها و با وجود داشتن نیای دندون کوتاه مشتر ک با انسانها امروز دندونهای نیش بزرگ دارند چون مغز توان شکار از راه دور رو پیدا نکرد؟
    میدونید هومو اروکتوسها شکار شیر و پلنگ می کردند؟ میدونید آتش رو کشف کردند ( اینکه توان ساخت آتش رو داشته بوده باش هنوز جایی نخوندم که ثابت شده باشه) اما از آتش برای پختن گوشت استفاده میکردند و با حضور 1.5 میلیون سالشون روی زمین و پختن غذا باعث قدم بزرگی تو دستگاه گوارش ما یعنی شروع بخشی از گوارش در خارج بدن شدند.
    میدونید مایع معده ما میتونه گوشت نپخته رو هم حل کنه و آیا میدونید که این کار رو تو نصف زمانی میکنه که اسید معده خالص اون کار رو انجام میده و فکر کنم معنیش اینه که آنزیم واسه اینکار داره؟! اگه دوست داشتید کتب پزشکی رو مطالعه کنید.
    میدونید خیلی از جانورهای شکارچی گروهی شکار میکنند و تنهایی توان کشتن شکارشونو ندارند؟ میدونید بعضی از شکارچی ها اعضا شکارشونو انتخابی میخورند مثلا میدونید خرس ها در صورت فراوانی ماهی فقط پوستشونو میخورن.
    و کلی چیز دیگه...
    و آیا میتونید تصور کنید که فراموش کردن برخی عادات تکاملیمون بخار ساید افکت مغر بزرگمونه؟ منظور از ساید افکت توانایی تربیت شدن مغزهای پیشرفته تره که در گونه انسان این توانایی تربیت شدن تا جایی میتونه جلو بره که خیلی از خصوصیات تکاملی ما رو پنهان کنه و منکر بشه. اتفاقا این بد هم نیست. خوبه از این توانایی واسه شکار نکردن و هزار موضوع اخلاقی دیگه استفاده کنیم تا اعتدال در جامعه انسانی برقرار شه. بحث در خصوص فرایند تکامل ما خیلی مفصل تره مثل نکات ریز دیگه ای در خصوص عدم شانس انتقال صفات ژنتیکی متخاصم تر در گونه ما و هزارتا چیز دیگه ولی خلاصه همه حرفها اینه که تا جای که من خوندم کسی دنبال اینکه ثابت کنه انسان گوشتخواره نمیره مگر در جواب گیاهخوارها و به عقیده من انسان همه چیزخواره!

2. 4 کاربر مقابل از Ali.Goli عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

.saye. (09-04-2013), darya_s (09-04-2013), gfattah (09-04-2013), majid_b (09-04-2013)

همسفر گاه گدار
    Status : darya_s آنلاین نیست.
    تشکر شده 186 بار در 51 ارسال

فكرميكنم يك پزشك يا متخصص فيزيولوژي ميتونه به همه اين موارد پاسخ بده، اونها رو رد يا قبول كنه و من همچين تخصصي ندارم. اما چند تا نكته است كه دوست دارم اينجا مطرح كنم:

1- انسان اينكه اول چي بوده شايد معلوم نباشه ولي اينكه در دوره‌اي شكار ميكرده و گوشتخوار بوده ديگه مشخصه. حالا از اول گياهخوار بوده بعد در اثر شرايط محيطي و در پي تكامل گوشتخوار شده، ممكنه مشخص نباشه. اما حتي اگر در پي تكامل و براي تطبيق با شرايط محيطي هم گوشتخوار شده باشه، قطعا تغييرات فيزيولوژيكي براي تطبيق با اين نوع غذاي جديد در بدنش ايجاد شده است وگرنه اگر هيچ سازگاري با گوشت نداشت، نسلش منقرض ميشد.

2- مطرح شد كه انسان از ديدن خون و گوشت دريده شده حالش بد ميشه يا نميتونه گوشت خام بخوره؛ اين در حاليست كه انسان شكار ميكرده و ديدن خون و گوشت دريده شده براش عادي بوده و قبل از كشف آتش هم احتمال داره كه گوشت خام ميخورده. اين تغيير ذائقه برميگرده به پيشرفت انسان و استفاده از غذاهاي پخته و اينكه چون ديگه هرروز با شكار و اينها سروكار نداشته، برخي صحنه ها براش غيرعادي شده. همين الان اينهمه ميگوي خام و ماهي خام و استيك نپخته در دنيا خورده ميشه، اين يعني ممكنه من از گوشت خام بيزار باشم ولي همه انسانها بيزار نيستند.

3- همينطور در مورد قدرت معده گوشتخواران صحبت شد، آيا هضم فيبر آسان است؟ مگر نميدانيد قدرت دستگاه گوارش گياهخواراني مثل گاو چقدر زياد است؟ اين براي اينه كه اونهمه فيبر رو بتونند هضم كنند كه معده انسان نميتونه.

3- انسان بر خلاف ساير حيوانات توانست ابزار بسازد، كشاورزي را اختراع كند و حيوانات را اهلي كند، پس همه چيز خوار شد و خيلي نميشه اونو با ساير حيوانات مقايسه كرد .

4- بيماريهاي امروزه نه بخاطر رژيم غذايي بلكه بخاطر سبك زندگي جديد انسان است. حيوانات چه گياهخواران، چه گوشتخواران اگر فعاليت بدني نداشته باشند چاق ميشوند (بطور مثال گربه هاي خانگي كه تحرك ندارند) و دچار چربي انباشته در بافتها ميشوند (مانند اين گاو و گوسفند و مرغهايي كه نميچرند و در دامداري رشد ميكنند، ميبينيم كه گوشت آنها چربي بسيار بيشتري نسبت به گوشت حيواناتي كه ميچرند و آزاد هستند دارند) همچنين دچار تصلب شرايين مي‌شوند (مانند حيوانات خانگي كه تحرك معمول خود را ندارند) سبك زندگي انسان در طول مدت كوتاهي بسيار تغيير كرده و اگر مانند گوشتخواراني كه دنبال شكار ميدوند يا گياهخواران آزاد، فعاليت داشت اينهمه مشكل نداشت. حتي اگر انسان امروز پشت ميز نشين مانند پدربزرگهاي ما در 100 سال پيش تحرك داشت، اينهمه بيماري نداشت. پدربزرگهاي ما خالي خالي كلي روغن حيواني ميخوردند ولي هيچوقت كلسترول آنها بالا نبود، ما يك صدم اون روغن رو اگر بخوريم سكته ميكنيم.
    بله درست ميگوييد، انسان لازم نيست ورزش كند تا سالم و روي فرم بماند، اما به شرط آنكه تحرك طبيعي لازمه را داشته باشد، پشت ميز نشين نباشد. ورزش جايگزيني است براي آن تحرك طبيعي كه انسان (هر جانوري) بايد مي داشت و ندارد.
    نگوييد كه اگر گياهخوار باشد چاق نميشود، چون شما يك عامل چاقي يعني نشاسته را كه منشا كاملا گياهي دارد، نديده ميگيريد.

5- به هورمونها و آنتي بيوتيكهايي كه در پرورش حيوانات گوشتي استفاده ميشود، اشاره شد ولي هيچ اشاره اي به استفاده بي رويه از كودهاي شيميايي، سموم دفع آفات و حتي تغييرات ژتتيكي محصولات كشاورزي نشد كه همگي منشا بيماريهاي فراوان عصر حاضر است (انواع سرطانها، مشكلات گوارشي، كبد و كليه) بطور كلي باز مشكل از سبك زندگي انسان است (و البته رشد بي رويه جمعيت) كه كلا هيچ غذاي سالم و طبيعي پيدا نميشود.

اين نكاتي بود كه من به ذهنم رسيد و خواستم مطرح كنم.

4. 5 کاربر مقابل از darya_s عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

.saye. (09-04-2013), Ali.Goli (09-04-2013), Azam.A (09-04-2013), gfattah (09-04-2013), omid020 (09-04-2013)

همسفر پایه
    majid_b آواتار ها
    Status : majid_b آنلاین نیست.
    تشکر شده 281 بار در 126 ارسال

الان یعنی من یه مرغ رو بذارم پیشه یه مرغه پخته، مرغه خالش بد میشه و غش میکنه؟ :d
    کانال تلگرام آنوبانینی

یکی از افتخار های یک کوهنورد بازگشت زباله های اوست

همسفر پایه
    majid_b آواتار ها

یه نکته ام یادم اومد، یادمه تو نشنال جغرافی دیده بودم، حیوانات شکارچی ف قابلیت برنامه ریزی کردن برای شکارشون دارن، اینو از همون زمان دایناسورها داشته ان تا حالا، در صورتی که حیوانات علف خوار برای فرار از دست شکارچی ها بی هدف به اینور و اونور میدون و هیچ استراژی خاصی برای فرار کردن ندارند. به نظر شما انسان بی هدف شکار میکنه؟ برای شکارش ار قدیم تا به امروز استراتژی نمیچینه؟ دقیقا این کارارو میکنه، رفتاری شبیه به شکارچی ها از خودش نشون میده، این عقل، آدم رو متفاوت با انواع گونه ها میکنه، انسان 100% به هیچ کدام از گونه ها تعلق نداره، همه چیزخواره، برای ادامه حیات به تمام انواع غذاها نیاز داره،
    کانال تلگرام آنوبانینی

7. کاربر مقابل از majid_b عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Ali.Goli (09-04-2013)

همسفر پایه
    .saye. آواتار ها
    Status : .saye. آنلاین نیست.
    تشکر شده 320 بار در 111 ارسال

دوست عزیزی که انقدر با حرص صحبت میکنید و فکر میکنید به تمسخر گرفتن چیز جالبی میتونه باشه
    نخیر جلوی مرغ بذارین حالش بد نمیشه
    تو مثال من بچه بود یک انسان
    جلوی شما یه تیکه گوشت خون الود بذارن به اشتها میاین؟
    شایدم بیاین!
    درضمن به شما 1 خرس حمله کنه صبر میکنید نقشه بکشین واسه فرارتون؟
    جالبه
    کانال تلگرام آنوبانینی
    برای تهیه یک تن کاغذ 15 اصله درخت سرسبز و تنومند قطع میشود
    .
    نه درصد ( 9٪
    ) از ترکیبات زباله های شهری را کاغذ تشکیل میدهد
    .
    .

تنها پس از بریدن آخرین درخت ؛ تنها پس از آلودن آخرین رودخانه ؛
    تنها پس از صید
    آخرین ماهی ؛تنها پس از پرواز آخرین پرنده ؛
    تنها آن هنگام سوداگران درمی یابند : پول را نمی توانخورد ؛ پول را نمی توان بخشید ؛ پول را نمی توان نفس کشید ؛ پول را نمی توان زندگی کرد
    . . .

همسفر پایه
    .saye. آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.goli نمایش پست ها
    راستی میدونستید گونه ای از میمونها شکار هم میکنند؟
    راستی میدونستید انسان (نه فقط این انسان بلکه گونه های اولیه) تنها شکارچی هست که از دور به شکارش حمله میکنه و این بخاطر داشتن دست توانمند برای پرتاب بوده که از میمونها به ارث برده و بعدا با مغز تکامل یافته ترش ترکیب شده و شده ابزار کشتنش در حالی که اون تیره از میمونهای شکار گر امروزی با وجود داشتن همون دستها و با وجود داشتن نیای دندون کوتاه مشتر ک با انسانها امروز دندونهای نیش بزرگ دارند چون مغز توان شکار از راه دور رو پیدا نکرد؟
    میدونید هومو اروکتوسها شکار شیر و پلنگ می کردند؟ میدونید آتش رو کشف کردند ( اینکه توان ساخت آتش رو داشته بوده باش هنوز جایی نخوندم که ثابت شده باشه) اما از آتش برای پختن گوشت استفاده میکردند و با حضور 1.5 میلیون سالشون روی زمین و پختن غذا باعث قدم بزرگی تو دستگاه گوارش ما یعنی شروع بخشی از گوارش در خارج بدن شدند.
    میدونید مایع معده ما میتونه گوشت نپخته رو هم حل کنه و آیا میدونید که این کار رو تو نصف زمانی میکنه که اسید معده خالص اون کار رو انجام میده و فکر کنم معنیش اینه که آنزیم واسه اینکار داره؟! اگه دوست داشتید کتب پزشکی رو مطالعه کنید.
    میدونید خیلی از جانورهای شکارچی گروهی شکار میکنند و تنهایی توان کشتن شکارشونو ندارند؟ میدونید بعضی از شکارچی ها اعضا شکارشونو انتخابی میخورند مثلا میدونید خرس ها در صورت فراوانی ماهی فقط پوستشونو میخورن.
    و کلی چیز دیگه...
    و آیا میتونید تصور کنید که فراموش کردن برخی عادات تکاملیمون بخار ساید افکت مغر بزرگمونه؟ منظور از ساید افکت توانایی تربیت شدن مغزهای پیشرفته تره که در گونه انسان این توانایی تربیت شدن تا جایی میتونه جلو بره که خیلی از خصوصیات تکاملی ما رو پنهان کنه و منکر بشه. اتفاقا این بد هم نیست. خوبه از این توانایی واسه شکار نکردن و هزار موضوع اخلاقی دیگه استفاده کنیم تا اعتدال در جامعه انسانی برقرار شه. بحث در خصوص فرایند تکامل ما خیلی مفصل تره مثل نکات ریز دیگه ای در خصوص عدم شانس انتقال صفات ژنتیکی متخاصم تر در گونه ما و هزارتا چیز دیگه ولی خلاصه همه حرفها اینه که تا جای که من خوندم کسی دنبال اینکه ثابت کنه انسان گوشتخواره نمیره مگر در جواب گیاهخوارها و به عقیده من انسان همه چیزخواره!
    درطول مدتی که انسان غذاش نسبت له موقعیت تغییر کرده مطمئنن بدن هم تغییراتی میکنه و سعی در تطبیق داره
    بدین صورت که به انسانی که بیشتر گوشت مصرف میکنه شب بهش سیرابی بدین خیلی راحت میخابه تا اینکه بخاد غذاهای گیاهی بخوره و در طول شب مطمعن باشید دل پیچه و ... میگیره
    همونطور که یک گیاه خوار بوی گوشت به مشامش برسه حتی پخته حالش به هم میخوره و میلی نداره
    پس کسانی هم که بیشتر گوشت میخورن طبیعی هست که به گیاه میل کمتری داشته باشن
    چیزهایی توی بدن انسان بوده و هست که اثبات میکنه که انسان به عنوان یک گیاهخوار افریده شده
    و حالا بنا به شرایطی روی به گوشت اورده
    هر چند منعی نشده از کوشت خوار بودنش و من هم تو صحبتهام منعی نکردم
    کانال تلگرام آنوبانینی
    .
    نه درصد ( 9٪
    .
    .

تنها پس از صید
    تنها آن هنگام سوداگران درمی یابند : پول را نمی توانخورد ؛ پول را نمی توان بخشید ؛ پول را نمی توان نفس کشید ؛ پول را نمی توان زندگی کرد
    . . .

10. کاربر مقابل از .saye. عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Ali.Goli (10-04-2013)

همسفر پایه
    .saye. آواتار ها

بله امروزه متاسفانه به خیلی گیاها و میوه ها هم سموم .. زده میشه
    اما به راحتی و از خیلی جاها میشه چیزایی که مطمئن هستیم سالم هست رو پیدا کنیم حالا سبزیجات و میوه جات باشه یا گوشت
    مهم اینه که اکثر انسانها به فکر سلامتیشون نیستن و این زحمت رو به خودشون نمیدن که برای سلامت خودشون قبل از بروز مشکلی تلاش کنن مطالعه ای داشته باشن و ...
    من هم منظورم از قرار دادن مطالب این نیست که همه رو مجبور کنم به گیاه خوار شدن یا نشدن
    دوست دارم که تا جایی که میتونم مردم رو حداقل به فکر بندازم که داره چیکار میکنه
    چه کارایی میتونه انجام بده . چه راهکارهایی هست
    تو دنیا خیلی ها هستن که گیاهخواری میکنن اما دلیلشون به خاطر نکشتن حیوونا نیست و .....
    کانال تلگرام آنوبانینی
    .
    نه درصد ( 9٪
    .
    .

تنها پس از صید
    . . .

Dr Ernesto آواتار ها
    Status : Dr Ernesto آنلاین نیست.
    تشکر شده 4,702 بار در 1,443 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط .saye. نمایش پست ها
    تو دنیا خیلی ها هستن که گیاهخواری میکنن اما دلیلشون به خاطر نکشتن حیوونا نیست و .....

من به شخصه به خاطر نکشتن حیوانات نیست که گوشت بسیار کم در رژیم غذاییم هست. من وقتی گیاه رو میخورم(با عنایت به اینکه گیاه هم یک موجود زنده است و واجد روح)در وضعیت مزاجی بهتری به سر میبرم و مشکلات جسمیم مثل اوره و کلسترولم پایین میاد.
    علاوه بر اینکه کسانی که رژیم گیاهی دارن، دچار سرطان روده نمیشن. من غذاهای گیاهی رو بیشتر دوست دارم و جسارتا فکر میکنم باید یه چهار پا میشدم
    البته پروتئین حیوانی را در حد کم هم میخورم مثل ماهی یا بعضا کباب(مثل کباب روز جمعه ری)

و البته ممنون میشم دوستان، بهم غذای گیاهی خوش طعم با ادویه عالی بدن
    کانال تلگرام آنوبانینی

ابنای روزگار به اخلاق زنده اند............................................ .......قومی که گشت فاقد اخلاق مردنی است

بهشت از دست آدم رفت،از اون روزی که گندم خورد..............ببین چی میشه اون کس که، یه جو از حق مردم خورد

@ge0tourism
    @sha_af
    @msadegh_sansari

khim.persianblog.ir

13. 4 کاربر مقابل از Dr Ernesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

.saye. (09-04-2013), Ali.Goli (10-04-2013), gfattah (09-04-2013), دلوار (10-04-2013)

Status : Ali.Goli آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,227 بار در 323 ارسال

دست کم خوبی تاپیک اینه که بحثی میشه و دیگرانی هم میخوننش. خوبه که دوستان در خصوص موضوع کنجکاو بشن و من هم دلم می خواد سرنخ هایی بدم که علاقمندان شکاک پیش رو بگیرند. کل حرف ما از اولین پستمون تا حالا اینه که با حذف کامل گوشت سلامتیتون رو به خطر نندازید و همونجور که دیگران ایدشونو تبلیغ (کلمه دیگه پیدا نکردم که منظورم رو برسونه) میکنن، بنده هم سعی میکنم دلایلی در تایید نظرم بگم یا برای مثالهای نظر متفاوت نمونه نقض بگم.

15. کاربر مقابل از Ali.Goli عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

darya_s (10-04-2013)

همسفر پایه
    majid_b آواتار ها

یعنی عصاب سایه خانم از یه شیر زخمی ام ضعیف تررررره، چوب بدم خدمتتون؟

بعله ، یه خرص به من حمله کنه ، هدفمند فرار میکنم، چون عقلم و آموزش های قبلی تو زمینه کوهنوردی این توان رو به میده در صورت برخورد با خرس هدفمند فرار کنم . شما یه آموزش هایی رو میگیرین و با توجه از اونا اولا توانایی دارین ببینین که چیکار کنین که در معرض خرس قرار نگیرین، حالا که کرفتین چیکار کنین، خودتون پست مربوط به حمله گرگ رو گذاشتین، یعنی اگه گرگ بهتون حمله کنه بدون در نظر گرفتنه تمامه نکاتی که گفتین جیغ میکشین و همینطوری به هر طرفی میدونین؟ والا

منم گوشت خونالود ببینم ، بدم نیماد، چون زحمت پاک کردن گوشت خام و بسته بندیش تو خونه گردنه خودمه و در نهایت آینده ای در حد قرمه سبزی براش تو ذهنم متصور میشم. به جای این کارا بی خودی دعوا کردن با آدمای مختلف تشریف ببرین خون اهدا کنین، بوشهر زلزله اومده.

روند حرف زدنای شما به سمتیه که آدم از صحبت کردن با شما زده میشه، منم مثل دوسته قبلیمون علاقه ای دیگه برای ادامه بحث با شما نمیبینم. موفق باشین
    کانال تلگرام آنوبانینی

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع