به انجمن خوش آمدید
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 35
    موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,108 بار در 3,582 ارسال

پیش فرض معرفی تجهیزات خود و اعلام میزان رضایت

دوستان اگر لطف کنن و تجهیزات حرفه ای که دارن عنوان کنن و همچنین اعلام کنن چقدر راضی هستن و تو چه شرایطی تست کردن فکر می کنم دیتابیس خوبی هم برا خودمون و هم برا دوستان جدید ایجاد بشه.

----------------------------------------------

از خودم شروع میکنم:
    1- کوله:
    فراز 60 لیتری. 6 ساله دارم. ازش راضیم. تو کوه و جنگل تست کردم. راحت رو بدن میشینه. تعداد جیب هاش زیاد نیست و یک ایراده به نظرم. کاملا ضد آب نیست و بعد از نیم ساعت بارندگی آب به داخلش نفوذ می کنه. البته با پانچو و روکش کوله کمی مشکل حل میشه. تهویه پشت خیلی عالی نیست و تو گرما پشت خیس میشه. برای برنامه های 2 روزه به بالا خوبه. یه روزه زیادی بزرگه. قیمتش الان فکر میکنم حدود 60 باشه. برای آدمی به وزن و قد من (170 و 65) از نظر ابعاد مناسبه. سفر 4 روزه طبیعت گردی و 9 روزه ترکیبی هم بدون مشکل باهاش رفتم.

2- کفش:
    الف) کفش کوه کوهیار؛ 5 ساله دارم. ازش راضیم. تو کوه و جنگل تست کردم. تا 7-8 ساعت زیر بارون (به شرط استفاده از گتر) خشک می مونه. ایرادش سنگین بودنه. پا توش راحت نیست مگر اینکه جوراب ضخیم بپوشی. تو سرمای معمولی خوب جواب میده اما سرمای شدید (تو برف) بیش از 2-3 ساعت گرم نمی مونه و انگشت های پا سرد میشه. ایراد دیگه ای که کفش کوهیار و کلا کفش های ایرانی کوه دارن نیاز به چرب کردنه که باعث بدبو شدن کفش میشه که خیلی ها دوس ندارن. قیمتش الان فکر میکنم 80-90 تومن باشه.

ب) کفش اسکارپا مدل کیلاش؛ این مدل برا ترکینگ ساخته شده و برا سفرهای گلگشت و طبیعت عالیه. کوه هم میشه باهاش رفت اما پیشنهاد نمیشه. کفش برای اینکار ساخته نشده. وزن سبکی داره و پا توش راحته. تا 7-8 ساعت زیر بارون (به شرط پوشیدن گتر) خشک میمونه و بعد از این ساعت کم کم خیس میشه. ساخت رومانیه و قیمتش الان 220 تومنه.

3- شلوار:
    الف) شش جیب معمولی؛ شلوار خوبیه و خیلی توضیحی نداره. برا کسایی مثل من که عادت دارن یه چیزایی تو جیبشون باشه خوبه. البته مشکلش اینه که بعد از یه مدت همه چی تو جیب میذاری و سنگین میشه. ضد آب نیست. خیلی ضد سرما هم نیست. چون یه مقدار ضخیمه برا طبیعت و مخصوصا جنگل که مجبور میشی از لابه لای خار و شاخ و برگ رد بشی خوبه. قیمتش حدود 20 تومنه.

ب) شلوار گورتکس با لایه داخلی پلار؛ مدا نورس فیس. ضد آب نیست. اما تا حدی برای هوای سرد خوبه. عوضش برا جاهایی که گرمه عذابه. چون هم تیره س هم دولایه. اصولا این نوع شلوار را برا طبیعت پیشنهاد نمی کنم. قیمتش حدود 50 تومنه.

4- پانچو:
    من یه پانچو نظامی دارم. 100درصد مقاوم نیست اما بهتر از خیلی از پانچوهای بازاره. فقط کمی سنگینه و کمی حجیم. 3-4 سال پیش خریدم 8 تومن. الان قیمت ندارم. گمرک پیدا میشه.

5- اجاق:
    الف) اجاق بنزینی اپتیموس مدل Seva؛ حدود 5 سال پیش خریدم. از همه نظر عالیه. مصرف پایین و قدرت زیادی داره. تنها مشکلی که داره سخت بودن روشن کردنشه و اینکه هرکسی بلد نیست روشنش کنه. قیمتش زیاده فکر میکنم حدود 120-130 تومن. البته اگر بشه ازش پیدا کرد. وزنش به نسبت اجاق های گازی زیاده اما با احتساب تعداد کپسول مورد نیاز، برای سفرهای بیش از 3 روز وزن اجاق بنزینی کمتر میشه.

ب) سرشعله معمولی Kovea؛ برای سفرهای کوتاه خوبه. حرارت خوبی داره. وزنش هم کمه. قیمت اولیه پایینی داره اما قیمت خرید کپسول هاش زیاده. قیمت سرشعله من 13 تومنه اما تو رنج 10 تا 50 تومن همه جوره پیدا میشه. تفاوتشون تو ابعاد و همچنین فندک دار بودنه. فندکش بد نیست اما خیلی هم مهم نیست. قیمت کپسول های کوچیک Kovea الان 6 تومنه. هر کپسول هم شنیدم 1 ساعت جواب میده. اگر درست مصرف کنید یه کپسول برا یه برنامه 2 روزه جواب میده. میگن کپسول ها پر میشه اما من تا حالا پر نکردم.

6- گورتکس و پلار؛
    نورس فیس دارم. 5 سال قبل خریدم به قیمت 70 تومن. ضد آب نیست و بعد از چند دقیقه زیر آب بودن خیس میشه (البته تمام گورتکس های بازار اینجورین). بدون پلار گرم نیست اما با پلار خیلی گرم می کنه. پلارش به تنهای قابل استفاده س و برای جاهایی که سرده خوب جواب میده. وزن مجموعشون کمی زیاده. قیمت این مدل گورتکس ها الان تو بازار بیش از 150 تومنه.

7- هدلایت؛
    هفت گوهر. مدل آفتاب. ازش راضیم. میزان نور خوبی داره. مصرفش کمه. یک باطری بیشتر نمی خواد و برای یه برنامه 3 روزه یه باطریش جواب میده. کاملا ضد آبه و مقاوم. 3 وضعیت نوردهی داره به اضافه یه چیزای دیگه. قیمتش الان حدود 25 تومنه.

8- چادر؛
    یه چادر 2 نفره Arctic یا عامیانه ترش "کله گاوی" دارم. 4-5 ماهه خریدم. زیر بارون تست نکردم اما ظاهرا چادر خوبیه. تو مایه های کمپسور هست اما به مقدار قوی تر. دوپوش با دو فضای اضافه برای قرار دادن کوله. به راحتی 4 تا کوله میشه تو این فضاها قرار داد. 3 نفره راحت توش میشه خوابید. بیشتر بخش های پوش داخلی توریه و برا جاهایی که هوا گرمه تهویه خوبی داره. وزنش به نسبت چادرهای کمپسور دو نفره زیاده. حدود 2.800 وزنشه. برپا کردن و جمع کردنش زمان زیادی نمی خواد. داخلش یه جیب توری داره که به نظر من نقطه قوت خوبیه.
    قیمتش الان تو بازار حدود 75 تومنه.

9- زیر انداز؛
    الف) زیر انداز چادر؛ یه زیر انداز 2*2 برا زیر چادر دارم که از این جنس های شبیه به فویل آلومینیومه. از نظر نرم بودن خوبه و بدون زیر انداز میشه تو چادر خوابید. ایرادش لیز خوردن روی سطح های شبی دار و مخصوصا یخ زده س. زیر آفتاب هم نمیشه روش نشست چون نور آفتاب را منعکس می کنه و چشم اذیت میشه. قیمتش حدود 5 تومنه.

ب) زیر انداز معمولی؛ از بازار فوم متری گرفتم و زیر انداز کردم. خیلی راضیم. قیمتش مناسبه و مرگ هم نداره. از 5 میل به بالا تو بازر هست. حدود 8 میل برا زیرانداز مناسبه. هر زیر انداز حدود 1500 تا 2000 تومن در میاد با این روش.

10- لباس گرم؛

یه پولیور سبز نظامی و یه شلوار گرم کن نظامی دارم که هر دوتاش عالیه. با پوشیدن این دوتا تقریبا تو هر هوایی میشه خوابید. قیمتشون مناسبه و مجموعه با 15-20 تومن میشه خریدشون. گمرک و حسن آباد میشه پیدا کرد. تنها اشکالشون ظاهر نه چندان دلچسب این لباس هاست.
    ویرایش توسط Mehdi : 09-09-2010 در ساعت 11:30 PM
    کانال تلگرام آنوبانینی

2. 18 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Azadeh (08-09-2010), beh (13-11-2012), Behzad (06-09-2010), chia (01-06-2013), faridm (18-12-2012), fumed (18-01-2012), has (08-09-2010), hike (18-12-2010), JackLondon (06-09-2010), malika (31-12-2010), Maryam.Ghasemian (07-09-2010), minadavari (25-11-2011), mohsen mount (13-01-2012), Shirin.Z (15-12-2010), sinusjz (07-11-2010), sorosh (13-12-2010), vahidostad (22-01-2015), حسن (14-12-2011)

Solmaz آواتار ها
    Status : Solmaz آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,699 بار در 854 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
    ب) کفش اسکارپا مدل کیلاش؛ این مدل برا ترکینگ ساخته شده و برا سفرهای گلگشت و طبیعت عالیه. کوه هم میشه باهاش رفت اما پیشنهاد نمیشه. کفش برای اینکار ساخته نشده. وزن سبکی داره و پا توش راحته. تا 7-8 ساعت زیر بارون (به شرط پوشیدن گتر) خشک میمونه و بعد از این ساعت کم کم خیس میشه. ساخت رومانیه و قیمتش الان 220 تومنه.
    من اریبهشت ماه 1389 همین مدل رو خریدم 220 تومان ولی 2ماه پیش که قیمت کردم شده 240 تومان! در کل من هم از این کفش خیلی راضی هستم، مخصوصا ضد آب بودنش. خیلی راحته و پا توش خیلی عرق نمیکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
    ب) زیر انداز معمولی؛ از بازار فوم متری گرفتم و زیر انداز کردم. خیلی راضیم. قیمتش مناسبه و مرگ هم نداره. از 5 میل به بالا تو بازر هست. حدود 8 میل برا زیرانداز مناسبه. هر زیر انداز حدود 1500 تا 2000 تومن در میاد با این روش.
    من حدود 3-4 ماه پیش به پیشنهاد آقا مهدی رفتم از بازار فوم (پلی اتیلن) 8 میلی گرفتم. عرض 1 متر و حدود 2متر ازش خریدم. تقریبا 2000 تومن شد. برای قد و وزن من (قد 162 و وزن ) 3تا زیر انداز ازش درآوردم! دوتا با عرض 0/5 متر و طول 1/5 متر برای سفرهای چند روزه و یک عدد با عرض 0/5 متر و طول 1 متر برای سفرهای یکروزه. تا حالا خوب دوام آورده. خیلی کثیفی رو به خودش نمیگیره و راحت شسته میشه!
    کانال تلگرام آنوبانینی
    خدارو داشته باش، بقیش حله ...!

4. 5 کاربر مقابل از Solmaz عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

alireza123 (13-12-2010), chia (01-06-2013), hike (18-12-2010), IranApadana (18-05-2012), sorosh (13-12-2010)

Aramin آواتار ها
    Status : Aramin آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,727 بار در 850 ارسال

1- کوله:
    جم 50 لیتری. 2 ساله دارم. زیاد راضی نیستم.دوخت و زیپ هاش چند بار خراب شده و تعویض کردم. جنس سگک هاش فاجعه است.تو کوه و جنگل تست کردم. . 4 جیب داره. ضد آب نیست و بعد از نیم ساعت بارندگی کامل، آب به داخلش نفوذ می کنه. البته با پانچو و روکش کوله کمی مشکل حل میشه. تهویه پشت خیلی عالی نیست و تو گرما پشت خیس میشه. برای برنامه های 3 روزه جواب داده . یه روزه زیادی بزرگه. سفر 4 روزه طبیعت گردی و 9 روزه ترکیبی هم بدون مشکل باهاش رفتم.

2- کفش:
    کفش کار؛ 10 ماهه دارم. ازش ناراضیم. تو کوه و جنگل تست کردم. تا 7-8 ساعت زیر بارون (به شرط استفاده از گتر) خشک می مونه. ایرادش خیلی سنگین بودنه. پا توش راحت نیست مگر اینکه جوراب ضخیم بپوشی. ایراد دیگه ای که کفش کار دارن نیاز به چرب کردنه که باعث بدبو شدن کفش میشه که خیلی ها دوس ندارن. قیمتش الان فکر میکنم 15 تومن باشه.موقع خرید باید بندهاش رو عوض کنید و فلز محافظشو بگید براتون در بیاره...

3- شلوار:
    الف) شیش جیب مولکول سبز؛ شلوار خوب و راحتیه. برا کسایی مثل من که عادت دارن همه چیزاشون تو جیبشون باشه عالیه....البته جنبه می خواد... البته مشکلش اینه که بعد از یه مدت همه چیو تو جیب میذاری و سنگین میشه. ضد آب نیست. خیلی ضد سرما هم نیست. چون یه مقدار ضخیمه برا طبیعت و مخصوصا جنگل که مجبور میشی از لابه لای خار و شاخ و برگ رد بشی خوبه. قیمتش حدود 14 تا 30 تومنه.البته 8 تا جیب داره...!!! زود هم خشک میشه.در کل راضیم.

ب) شلوار میلت تابستانی :
    وزن با کمربند : 280 گرم تابستانی-
    در مقایسه با شلوار های 6جیب 510 گرم و جین 580 گرم خیلی سبکه....
    جنس شلوار حالت کش سان دارد و برای گام برداری خیلی مناسب است.اما از همه مهم تر این که شما هر کاری از قبیل نشستن پریدن دویدن رو بدون ذره ایی اذیت شدن می توانید انجام بدهید...
    زمان استفاده : از فروردین تا مهر تابستانیدارای دو جیب زیپ دار
    دارای قسمت تهویه برای زانو و ساقها در صورت نیاز .پاور استرچ .تابستانیش حدود 70 % ضد باد و باران.
    در کل معادل یک شلوار 50 تومانی جواب میده.فقط ی مشکل داره اولش می پوشید همش حس می کنید شلوار پاتون نیست....قیمت حدود 35 تومان

4- پانچو:.......

5- اجاق:
    الف) اجاق گاز پارسیران؛ حدود 2 سال پیش خریدم. . مصرف متوسط و قدرت به نسبت زیادی داره. تنها مشکلی که دارهوزن زیادشه . قیمتش کمه حدود 9 تا 13 تومن. وزنش به نسبت اجاق های گازی زیاده و با احتساب تعداد کپسول مورد نیاز، برای سفرهای بیش از 3 روز وزن خیلی زیاد میشه...
    ب) تیتان کووا :68 گرم سبک-فندکش عالی و هنوزم داره کار می کنه.جنسش تیتان-قیمت برام هدیه گرفتن ( حدود 36 باید باید باشه )
    6- گورتکس و پلار؛
    7- هدلایت؛......
    8- چادر؛
    ندارم-مهمان دوستان....
    9- زیر انداز؛زیر اندار چلنجر 8000 برای زیر کیسه خواب عالیه.عرض 80 cm فقط بدرد رو خاک و سنگ نمی خوره وزنش هم سنگین تره....
    برای جاهای عادی ی زیر انداز فوم سفید عادی هم دارم جواب می ده...

10- لباس گرم؛
    یک گرمکن پلار حدود 5 تومان و یک بافتنی ....
    ویرایش توسط Aramin : 11-01-2011 در ساعت 02:55 PM دلیل: اضافه کردن تجهیزات نو...
    کانال تلگرام آنوبانینی
    Amo DIO per sempre e grazie per tutti

این ID برای همیشه در فروم آنوبانینی بایگانی شده و غیر فعال می باشد.

6. 9 کاربر مقابل از Aramin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Behzad (08-09-2010), chia (01-06-2013), hike (20-12-2010), Mehdi (08-09-2010), mohsen mount (13-01-2012), Nooshmak (11-09-2010), Solmaz (08-09-2010), sorosh (13-12-2010), vampire (25-11-2011)

Solmaz آواتار ها
    Status : Solmaz آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,699 بار در 854 ارسال

آرمین جان پس باید برات یه تور "خرید تجهیزات" بزاریم!
    کانال تلگرام آنوبانینی
    خدارو داشته باش، بقیش حله ...!

8. 2 کاربر مقابل از Solmaz عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

sina_6175 (10-01-2013), sorosh (13-12-2010)

JackLondon آواتار ها
    Status : JackLondon آنلاین نیست.
    تشکر شده 5,830 بار در 1,538 ارسال

1- کوله:چلنجر 60 لیتری...حدود 3 سال هستش که دارمش.راضیم ازش.زیر بارون چند ساعته نبودم اما زیر بارون شدید 1 ساعته جواب داده...یه بار هم که با شیلنگ روش آب ریختم تا چند ساعت روش موند....پشتش راحته...انواع بندهایی که امکان داره لازم بشه رو داره.دسترسی از زیر رو هم داره که به درد من که خورده...
    یه کوله ی 70+10 neeko دارم.جیبهای کناریش کش نداره و با بند سفت میشه که خیلی بهتر از کشی هاست.2 جیب طولی کناریش رو هم میشه از داخل بهش دسترسی داشت.قسمت کیسه خواب رو میشه با لایه از جنس کوله که درون کوله دوخته شده و با بند وصل میشه از قسمت بالایی مجزا کرد که اگه کیسه خواب رو برداشتی بقیه ی وسایل نریزه بیرون
    2-کفش : یه کفش آسیا دارم که 5 ساله میپوشم.تا 4ماه پیش که استفاده می کردم راضی بودم.قیمتش 25 تومن بود.پا توش خیلی راحت نبود اما اذیت هم نمیشد.در کل خوب بود و تقریبا خیس هم نمیشد.یه مقداری هم سنگین بود اما در برابر کفش های دیگه قابل قبول بود.الان هم یه جفت کفش تازه با مارکbaritum خریدم.توی یه برنامه ی یه روزه تا پلنگ چال که تستش کردم خوب بود.سبک . راحت و ضد آب.با گتر هم که کاملا ضد آب میشه
    کفش triolet اسکارپا دارم.برنامه های زمستونی قله توچال باهاش رفتم.بسیار خوب و مناسب هستش.مچ پام رو کامل حفظ میکنه و یه بار که کم مونده بود مچ پام بشکنه کفشم خیلی کمک کرد که این اتفاق نیوفته.کاملا ضد آب هستش

3-شلوار : شلوار ترکینگ دارم که حالت کشسانی داره و خیلی سبک و راحته.جنسش هم خیلی خوبه.

شلوار گورتکس آپامهر دارم که جنسش خیلی خوبه.تنفس خوبی داره.قسمت خرگوش گیری داره که خیلی راحته.

4-پانچو: پانچو ferrino از این مدلهایی که آستین داره دارم.پشتش هم جای کوله داره

5-کیسه خواب : سالیوا دارم...با کامفورت +4 مدل sigma traveller...حدود 90 تومن هزینش شد اما توی برنامه ماسوله -ماسال خیلی خوب جواب داد...شب گرمم شد و کمی از لباس هام رو کم کردم

6- چادر : از مدل Campsor Mellenium گرفتم...خیلی محکم بود و توی باد خیلی شدید که توی ماسوله-ماسال اومد تکون نخورد...2پوش هستش و ضد آب اما زیر بارون تا حالا استفاده نکردم
    زیر انداز هم از همین فوم ها گرفتم که توی کیسه هستش...

7-کاپشن و پلار:یه کاپشن گورتکس northface 2 پوش دارم که پوش اولش ضدباد هستش.تنفسش بد نیست.قیمتش 90 تومنه...پلار Rab اصل دارم.گرماییش بسیار عالیه و آب گریزیش هم حرف نداره...

8-پوشاک گرم:یه لباس گرم کن سربازی دارم خیلی گرم و خوبه.قیمتش حدود 10 تومانه.کاپشن و شلوار پر گایا هم دارم.مدل لایت.خیلی خوب و گرمه.
    ویرایش توسط JackLondon : 07-03-2011 در ساعت 09:35 PM
    کانال تلگرام آنوبانینی
    زمانی فرا می رسد كه بايد رفت حتی اگر جای مشخص و مطمئنی در انتظارت نباشد!

ما در سفرهایمان هیچ چیز به جای نمیگذاریم جز رد پا،هیچ چیز نمیکشیم جز زمان و هیچ چیز به ارمغان نمی آوریم جز خاطرات

10. 4 کاربر مقابل از JackLondon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

minadavari (25-11-2011), sina_6175 (10-01-2013), sorosh (13-12-2010), vampire (25-11-2011)

همسفر پایه
    ahmadmobaraki آواتار ها
    Status : ahmadmobaraki آنلاین نیست.
    تشکر شده 623 بار در 123 ارسال

من یه کوله پشتی دارم 7 تومان خریدم - کفشم مدل پاتوسهایرانیه 8تومان خریدم خیلی باهاش راحتم چون بیشتر کوه می رم کفش خیلی محکمه اصلا کفش خراب نمیشه -
    یه چراغ اضطراری چینی دارم سه باطری میخوره یه هفته براحتی جواب میده البته بستگی به نوع باطری داره 4 تومان خریدم
    شلوار خاصی ندارم هرچه دم دست بود می پوشم .
    زیر انداز حصیر مسافرتی استفاده میکنم 4 تومان خریدم - خیلی وقتها لنگ عربی استفاده میکنم .
    یه باتوم چینی دارم خیلی راضیم مجهز به شوک گیر وچراغ قوه هست 5تومان خریدم
    جان خودم نمیدانم پانجو چیست .
    یه کیسه خواب خارجی دارم از اونور اب برام سوغات اوردن - چون من عادت دارم شبا رو شکم بخوابم تا صبح باهاش کشتی میگیرم .
    دو تا قمقمه اب معدنی دارم دورش گونی پیچندم و تو کوله ام میذارم .
    حالا وسایل من با خودتون مقایسه کنید همه هم طبیعت گردی و کوهنوردی میکنیم هیچ مشکلی هم نداریم - پس این وسایل نیست که موجب خوشگذرانی ما میشود عشق است که به ما خوش میگذراند

تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط ahmadmobaraki : 18-09-2010 در ساعت 04:40 PM

12. 31 کاربر مقابل از ahmadmobaraki عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

13540 (23-10-2018), adelmis (19-11-2012), aghilhm (03-05-2011), alireza123 (13-12-2010), amin_esr (02-08-2011), Aramin (18-09-2010), buy (12-01-2014), Captain Slow (07-08-2011), chia (01-06-2013), Fatemeh_abdi (24-04-2011), has (06-12-2011), hossien313 (03-09-2013), iman486 (20-01-2011), IranApadana (18-05-2012), kai-zen (14-12-2010), mahsa (30-01-2011), minadavari (25-11-2011), mohammadzarei (29-02-2012), mohammad_bn (22-02-2012), mohsen mount (13-01-2012), mojtaba hadid (10-07-2015), molood (17-04-2011), nostro (10-05-2011), OMIDREZA14 (02-12-2014), pendareirooni (09-12-2011), Sara2010 (19-09-2010), Shahram (18-09-2010), sina_6175 (10-01-2013), sorosh (13-12-2010), vampire (25-11-2011), حسن (14-12-2011)

Majid آواتار ها
    Status : Majid آنلاین نیست.
    تشکر شده 4,748 بار در 1,107 ارسال

پیش فرض پیشفرض معرفی تجهیزات خود و اعلام میزان رضایت

1- کوله پشتی: کوله ایی که من خریدم یه کوله 10+55 لیتری هست. مارک XLNEEKO
    پاسال 75000 تومن خریدم البته ار جایی غیر از منیریه ( منیریه قیمت کردم 95 تومن بود)
    ازش راضیم، به اندازه کافی جا داره، یکی از خوبیهاش اینکه از پایین هم زیپ داره و میتونی وسایلی که پایین داری رو بدون اینکه کوله رو خالی کنی برداریش.
    یه روکش تو خودش داره که هنگام بارندگی میکشم روش، تاحالاپیش نیومده بدونه روکش تو بارون امتحانش کنم. از لحاظ راحت بودنم باهاش راحته راحتم.سفر 4 روزه طبیعت گردی و 9 روزه ترکیبی هم بدون مشکل باهاش رفتم.

2- کفش: تا قبل از سفر دریاچه نئور از این کفش معمولیا (timberland) پام کیکردم و همیشه بعد سفر 3 روزه کف پاوم تاول میزد. هفته ی پیش رفتم یه کفش طبیعت گردی با حد مجاز ارتفاع 3800 متر خریدم. مارک DACHSTEIN آلمانی ضد آب، من 165000 تومن خریدم.
    واقعا ازش راضیم تو این سفر نئور تازه لذت پیاده روی در طبیعت رو حس کردم.

3- شلوار:
    الف) شلوار کتان و لی: تو سفرهایی که هوا خوبه از این شلوارها استفاده میکنم. من از جیب زیاد خوشم نمیاد چون سنگینم میکنه.
    ب) گورتکس: شلوار گورتکس با لایه داخلی پلار؛ مدا نورس فیس. ضد آب نیست. اما تا حدی برای هوای سرد خوبه. عوضش برا جاهایی که گرمه عذابه. چون هم تیره س هم دولایه. قیمتش حدود 50 تومنه.

4- پانچو: خودم یه پانچوی کوه گشت دارم که 15000 تومن خریدم، بد نیست ولی زیاد تو مه جواب نمیده. تو اسالم-خلخال و ابر پارسال که تو مه و بارون راه میرفتم زیاد دوام نیاورد و لباسام خیس شد. البته نه به طوری که اذیت بشم.
    پیشنهاد من پانچوی مارک شیلر هست قیمتش 35تومن هست و همه جاش حتی درزهاش هم آب بندی شده. خودم امتحان کردم 1 ماه پیش در ماسوله و تو بارون مه لباسام و کولم فقط مرطوب شده بود و اصلا خیس نشده بود. برام جالب بود.

5- اجاق: سرشعله و کپسول kovea دارم
    سرشعله رو 13تومن خریدم و کپسولش هم 6 تومنی و 4 تومنی هست که 6 تومنیه بوتان و پروپان هست ولی 4تومنی فقط بوتان هست.
    البته یه راه جدید برای شارژ این کپسول ها پیدا کردم که با یکی و نصفی گاز فندک میشه به جای 230 گرم، 290 گرم پرش کرد. میشه با 2000تومن شارژ کرد.
    تو سفر نئور امتحان کردم واقعا خوب جواب داد.

6- چادر: چادر 2نفره مارک Polar Bear دارم. زیر بارون تست نکردم اما ظاهرا چادر خوبیه. تو مایه های کمپسور هست اما به مقدار قوی تر. دوپوش با یک فضای اضافه برای قرار دادن کوله. سه نفر توش جا میشن بدون کوله.حدود 2.800 وزنشه. برپا کردن و جمع کردنش زمان زیادی نمی خواد. در مقابل باد خوب عمل میکنه چون ارتفاعش کمه. وزنش هم حدوده 2.600kg هست. قیمتش الان تو بازار حدود 65 تومنه.

7- کیسه خواب: Arctic یا عامیانه ترش "کله گاوی" دارم.
    همه جا ازش استفاده کردم حجمش زیاده ولی خوبه.
    40000تومن خریدمش.تنها ایرادش بزرگیشه.

8- زیر انداز؛
    الف) زیر انداز چادر؛ یه زیر انداز 2*2 برا زیر چادر دارم که از این جنس های شبیه به فویل آلومینیومه. از نظر نرم بودن خوبه و بدون زیر انداز میشه تو چادر خوابید. ایرادش لیز خوردن روی سطح های شبی دار و مخصوصا یخ زده س. زیر آفتاب هم نمیشه روش نشست چون نور آفتاب را منعکس می کنه و چشم اذیت میشه. قیمتش حدود 5 تومنه.

ب) زیر انداز معمولی؛ از این فوم ها که تو یه لایه هست. 7.تومن خریدم

9- هدلایت: هدلایت معمولی 7تومن خریدم تک led هست، ولی مسافت زیادی رو روشن میکنه. ازش کاملا راضی هستم.

10- لباس گرم: شلوار بلوز گرمکن دارم از این مدل سربازیا (چسبونا) از بازار خریدم فکر کنم 10 تومن.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    روزنه های زمین زنانی زنا زاده و زنا کارند که زندانی اند در زوایای هرزگی
    چون مگس حاضر شود در هر طعام . . . . از وقاحت بی‌صلاح و بی‌سلام

به نیمه ره زندگی راه جوی . . . . . ز چشم حسودان بی آبروی

کی به انداختن سنگ پیاپی در آب . . . " ماه " را میشود از خاطره ی آب گرفت؟

دلم آنجاست که آن " دلبر عیار " آنجاست . . تنم اینجاست سقیم و دلم آنجاست مقیم

عاشقی مقدور هر عیاش نیست
    . . . . غم کشیدن صنعت نقاش نیست
    دوستی با مردم دانا نکوست . . . . . . دشمن دانا به از نادان دوست

14. 10 کاربر مقابل از Majid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

chia (01-06-2013), hike (20-12-2010), JackLondon (19-09-2010), minadavari (25-11-2011), mohammad_bn (22-02-2012), mohsen mount (13-01-2012), Sara2010 (19-09-2010), Solmaz (19-09-2010), sorosh (13-12-2010), vampire (25-11-2011)

تازه مسافر
    Status : eed_zare آنلاین نیست.
    تشکر شده 16 بار در 6 ارسال

سلام
    قابل توجه همه رئیسانی که این موضوع رو راه انداختن.
    خواهشمند است که یه دسته بندی کلی تر و مناسب تر انجام بدین تا جذابیت و قدرت مقایسه رو برای همه دوستان بالاتر ببره.
    من پیشنهاد میکنم که هر فرد یک یا دو تا عکس از هر کدوم از تجهیزات خودش رو بزاره و در ضمن بحث هر نوع از تجهیزات جدا بشه.
    اینطوری بچه ها جنس رو می بینن و در موردش می خونن، مقایسه می کنن، و اگر سوالی داشته باشن از صاحب جنس که چند سالی تجربه استفاده از اون رو داره می پرسند (نه از یه نفر که تازه جنس رو خریده یا فقط دیده).

JackLondon آواتار ها
    Status : JackLondon آنلاین نیست.
    تشکر شده 5,830 بار در 1,538 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط eed_zare نمایش پست ها
    سلام
    قابل توجه همه رئیسانی که این موضوع رو راه انداختن.
    خواهشمند است که یه دسته بندی کلی تر و مناسب تر انجام بدین تا جذابیت و قدرت مقایسه رو برای همه دوستان بالاتر ببره.
    من پیشنهاد میکنم که هر فرد یک یا دو تا عکس از هر کدوم از تجهیزات خودش رو بزاره و در ضمن بحث هر نوع از تجهیزات جدا بشه.
    اینطوری بچه ها جنس رو می بینن و در موردش می خونن، مقایسه می کنن، و اگر سوالی داشته باشن از صاحب جنس که چند سالی تجربه استفاده از اون رو داره می پرسند (نه از یه نفر که تازه جنس رو خریده یا فقط دیده).
    دوست عزیز ممنونم از پیشنهاداتت اما قبلا این موارد لحاظ شده و مجموعه ی کاملی از تجهیزات مختلف و با توضیحات مبسوط ارائه شده...شما میتونین توی لینک زیر برای هر تجهیزی که مایل بودین مطالبی رو پیدا کنین

http://www.anobanini.net/forum/forumdisplay.php?f=22
    کانال تلگرام آنوبانینی
    زمانی فرا می رسد كه بايد رفت حتی اگر جای مشخص و مطمئنی در انتظارت نباشد!

ما در سفرهایمان هیچ چیز به جای نمیگذاریم جز رد پا،هیچ چیز نمیکشیم جز زمان و هیچ چیز به ارمغان نمی آوریم جز خاطرات

17. کاربر مقابل از JackLondon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

eed_zare (16-12-2010)

تازه مسافر
    Status : mrdadras آنلاین نیست.
    تشکر شده 21 بار در 8 ارسال

1- کفش بنادک دارم که اصلا ازش راضی نیستم. تقریبا بعد از 4 ساعت پیاده روی انگشتهام همش تاول می زنه. 4 ساله دارمش و درزهای کفش در اثر خیس شدن باز شدن. یکبار هم به کارخانه برگردوندم . چسبوندن ولی در اولین سفر بعدش باز شد.

2- کوله 45milletلیتری دارم. یک کمی کوچیکه برای سفرهای چند روزه ولی با توجه به اینکه توان کوله کشی خانمها کمتر از آقایونه برای خانمها کوله خوبی به حساب میاد. خیلی راحته و کمر درد نمیاره. 1.5 سال پیش خریدم 190 هزار تومان. توی بارون تست نشده ولی به نظر میاد ضد آب باشه.

3- فوم از همین فومهای معمولی که روکش رنگی داره دارم. راضیم فقط کیسه خواب که روش پهن میشه لیز می خوره.

4- کاپشن گورتکس مارک Northface که ضد آب خوبیه ولی کمی سنگینه. کلا ازش راضیم. من 1.5 سال پیش خریدم 60 هزار تومان

5- کیسه خوابم نمی دونم چه مارکیه ولی علامت عنکبوت روش داره! 85 هزار تومان خریدم. کامفورتش +5 هست

6- یک کیسه آب ایرانی دارم 1.5 لیتری که خیلی ازش راضیم. ظاهرا کیسه آبهای ایرانی کاملا شانسین و اینکه خوب در بیان بستگی به شانستون داره.

7- یک جفت باتوم Arakan دارم که ارزونترین باتوم در بازاره. خیلی ازش راضی نیستم. سنگینه و آنتی شوک داره. میگن انتی شوک برای زانو ضرر داره. من هم زانو درد دارم.

8- Head lamp چینی 4 led که امسال خریدم 6 هزار تومان. کار منو راه می اندازه.
    ویرایش توسط mrdadras : 14-12-2010 در ساعت 08:51 AM

19. 11 کاربر مقابل از mrdadras عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Amar (19-12-2010), Aramin (13-12-2010), Carlos (13-12-2010), hike (20-12-2010), JackLondon (13-12-2010), kai-zen (14-12-2010), Majid (14-12-2010), Mehdi (13-12-2010), minadavari (25-11-2011), sorosh (13-12-2010), vampire (25-11-2011)

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع