به انجمن خوش آمدید
صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 6789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 86

omid020 آواتار ها
    Status : omid020 آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,610 بار در 620 ارسال

مجید جان کارت درسته ادامه بده برادر
    کانال تلگرام آنوبانینی

آنرا که بود برگ گل و عزم تماشا ... گو خیمه بصحرا زن و کاشانه رها کن

otoraby.com

2. کاربر مقابل از omid020 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مجید مرد بیابان آواتار ها
    Status : مجید مرد بیابان آنلاین نیست.
    تشکر شده 982 بار در 226 ارسال

پیش فرض فرهنگ شناخت محیط زیست...

نقل قول نوشته اصلی توسط omid020 نمایش پست ها
    مجید جان کارت درسته ادامه بده برادر

امید جان
    من در حد توانم به عنوان یه عضو کوچک دارم تلاش می کنم که جز معرفی برنامه سفر های معمول، سایر بخش های زیست محیطی و طبیعت شناسی آنو هم از مهجوریت در بیاد و مورد توجه اعضا قرار بگیره ولی کاش دوستان مدیر و سرپرست این بخش های خاص بیشتر در این زمینه تلاش کنند.
    به نظرم معرفی و شناسوندن گونه های جانوری و گیاهی موجود در کشور به یک طبیعت گرد بیشتر از معرفی زمان و سن و سال یه اثر تاریخی میتونه اثر مثبت فرهنگی و علمی داشته باشه.

تا بعد...
    کانال تلگرام آنوبانینی

دکتر آلفونس گابریل ( پزشک، جغرافیدان و جهانگرد اتریشی که سفرهای متعددی به کویرهای ایران داشت ) می گوید:

" کویر کسی را که یکبار گرفتار افسونش شود، دیگر هرگز رها نخواهد کرد "

4. 2 کاربر مقابل از مجید مرد بیابان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

omid020 (08-06-2014), Silence (10-02-2014)

پیش فرض گکو ی انگشت کج خزری

گونه ای دیگر از خانواده پر جمعیت گکوها در ایران با نام علمی Caspian Bent-toad Gecko

تا بعد...

کانال تلگرام آنوبانینی

دکتر آلفونس گابریل ( پزشک، جغرافیدان و جهانگرد اتریشی که سفرهای متعددی به کویرهای ایران داشت ) می گوید:

6. 3 کاربر مقابل از مجید مرد بیابان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

BEYOND (25-02-2015), gfattah (08-06-2014), omid020 (08-06-2014)

omid020 آواتار ها
    Status : omid020 آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,610 بار در 620 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مجید مرد بیابان نمایش پست ها
    امید جان
    من در حد توانم به عنوان یه عضو کوچک دارم تلاش می کنم که جز معرفی برنامه سفر های معمول، سایر بخش های زیست محیطی و طبیعت شناسی آنو هم از مهجوریت در بیاد و مورد توجه اعضا قرار بگیره ولی کاش دوستان مدیر و سرپرست این بخش های خاص بیشتر در این زمینه تلاش کنند.
    به نظرم معرفی و شناسوندن گونه های جانوری و گیاهی موجود در کشور به یک طبیعت گرد بیشتر از معرفی زمان و سن و سال یه اثر تاریخی میتونه اثر مثبت فرهنگی و علمی داشته باشه.

تا بعد...
    سلام مجید جان،

آقا من تازه امروز این پیام شما رو دیدم. با نظرت موافقم و البته فکر کنم جناب غلامی در این زمینه هر کمکی از دستش بر میاد دریغ نکنه. مثلاً اگر لازم باشه با مشورت با خود شما دوره ی آموزشی برگزار یا مطالب آموزشی تهیه بشه به گمونم با استقبال اعضا روبرو میشه.خود من که از طرفداراشم
    هنوزم موندم چجوری دستت به اینا میرسه آخه
    کانال تلگرام آنوبانینی

آنرا که بود برگ گل و عزم تماشا ... گو خیمه بصحرا زن و کاشانه رها کن

otoraby.com

8. کاربر مقابل از omid020 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

پیش فرض خلایق خدا...

نقل قول نوشته اصلی توسط omid020 نمایش پست ها
    سلام مجید جان،

آقا من تازه امروز این پیام شما رو دیدم. با نظرت موافقم و البته فکر کنم جناب غلامی در این زمینه هر کمکی از دستش بر میاد دریغ نکنه. مثلاً اگر لازم باشه با مشورت با خود شما دوره ی آموزشی برگزار یا مطالب آموزشی تهیه بشه به گمونم با استقبال اعضا روبرو میشه.خود من که از طرفداراشم
    هنوزم موندم چجوری دستت به اینا میرسه آخه

سلام امید جان
    راستش من که فعلا دارم جسته و گریخته تجربیات معمول خودم رو در زمینه معرفی گونه های مختلف خزنده از طریق همین تاپیک انتقال میدم و البته باز هم بیشتر امیدوارم دوستان توجه بیشتری به حفظ حیات وحش در هر شکل و شمایلی داشته باشند و با شناخت کافی با خلایق جور و واجور خدا رو برو بشن.
    در مورد اینکه این موجودات زیبا چطوری توی دست بنده هستن هم باید بگم که انشالله یه سفر اکتشافی که رفتیم کویر، با شما هم همراه میشن
    تا بعد...
    کانال تلگرام آنوبانینی

10. کاربر مقابل از مجید مرد بیابان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

omid020 (14-06-2014)

پیش فرض گکو ی دم پخ کایزرلینک...

گکو ی دم پخ کایزرلینک هم از دیگر نمونه های خانواده بزرگ گکو ها در ایران محسوب میشه که پراکنش مختلفی دارند.
    قیافه - با عرض معذرت - خنگ و چشم های درشت ش باعث میشه که بعد از کگو کوتوله لطیفی که قبلا بهتون معرفی ش کردم، حسابی توی دلم جا باز کنه و عاشق ش بشم!!
    فقط کافی ه یک بار توی دستتون بگیریدش و وقتی بهتون خیره میشه و نگاهتون میکنه حس کنید چه دوست خوبی رو بروتون قرار گرفته!!

تا بعد...
    کانال تلگرام آنوبانینی

12. 2 کاربر مقابل از مجید مرد بیابان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

BEYOND (25-02-2015), omid020 (14-06-2014)

موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,108 بار در 3,582 ارسال

سلام امید جان
    راستش من که فعلا دارم جسته و گریخته تجربیات معمول خودم رو در زمینه معرفی گونه های مختلف خزنده از طریق همین تاپیک انتقال میدم و البته باز هم بیشتر امیدوارم دوستان توجه بیشتری به حفظ حیات وحش در هر شکل و شمایلی داشته باشند و با شناخت کافی با خلایق جور و واجور خدا رو برو بشن.
    در مورد اینکه این موجودات زیبا چطوری توی دست بنده هستن هم باید بگم که انشالله یه سفر اکتشافی که رفتیم کویر، با شما هم همراه میشن
    تا بعد...
    ممنون از شما قربان

فعلا شرايط برا جدي پيگيري كردن مباحث محيط زيست فراهم نيست. اما فراموش نشده.

اما يه نكته اي هست درباره عكس هاي شما كه جسارتا عرض مي كنم.

به نظرم گرفتن هيچ حيواني در طبيعت كار درستي نيست.

اول از جنبه بهداشتي هم براي گيرنده و هم براي حيوان. چون هم حيوانات آلودگي هاي قارچي و انگلي مخصوص به خودشون را دارن و هم انسانها كه انتقالش به طرفين ممكنه خطرناك باشه. مخصوصا برا حيوان كه بعد گرفته شدن امكان دوش گرفتن هم نداره {نقل قول از بهزاد}

دوم از بعد استرس ها و آسيب هاي احتمالي كه به حيوان وارد ميشه

سوم از بعد جامعه شناسي كه اين تصور را ايجاد مي كنه كه گرفتن حيوان يه هنجاره و هركسي حتي با وجود نداشتن تجربه كافي اقدام به اين كار خواهد كرد كه حتما براي محيط زيست آسيب زننده خواهد بود

14. 3 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Behzad (06-08-2014), JackLondon (11-06-2014), Majid 64 (11-06-2014)

پیش فرض نقد به شرط انصاف...

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
    ممنون از شما قربان

فعلا شرايط برا جدي پيگيري كردن مباحث محيط زيست فراهم نيست. اما فراموش نشده.

اما يه نكته اي هست درباره عكس هاي شما كه جسارتا عرض مي كنم.

به نظرم گرفتن هيچ حيواني در طبيعت كار درستي نيست.

اول از جنبه بهداشتي هم براي گيرنده و هم براي حيوان. چون هم حيوانات آلودگي هاي قارچي و انگلي مخصوص به خودشون را دارن و هم انسانها كه انتقالش به طرفين ممكنه خطرناك باشه. مخصوصا برا حيوان كه بعد گرفته شدن امكان دوش گرفتن هم نداره

دوم از بعد استرس ها و آسيب هاي احتمالي كه به حيوان وارد ميشه

سوم از بعد جامعه شناسي كه اين تصور را ايجاد مي كنه كه گرفتن حيوان يه هنجاره و هركسي حتي با وجود نداشتن تجربه كافي اقدام به اين كار خواهد كرد كه حتما براي محيط زيست آسيب زننده خواهد بود

جناب غلامی عزیز
    خدا رو شکر میکنم که بالاخره شما در این تاپیک حضور مشهود داشتین و در مورد فعالیت های زیست محیطی و پژوهشی حقیر - حداقل - اظهار نقد و نظر کردین.
    اما بعد...

" فعلا شرايط برا جدي پيگيري كردن مباحث محيط زيست فراهم نيست. اما فراموش نشده"

به نظرم هیچ وقت چنین شرایطی در مجموعه آنو فراهم نخواهد شد. چون اساسا مقوله مورد نظر در حد شعار از مدت ها قبل در سایت وجود داشته ولی احتمالا به دلیل اینکه درآمد زایی خوبی نداره یا اینکه هزینه های بالایی داره پرداختن به سفرهای با هدف گذاری محیط زیست، هیچ وقت جدی مطرح نشده و نخواهد شد.

" به نظرم گرفتن هيچ حيواني در طبيعت كار درستي نيست

اول از جنبه بهداشتي هم براي گيرنده و هم براي حيوان. چون هم حيوانات آلودگي هاي قارچي و انگلي مخصوص به خودشون را دارن و هم انسانها كه انتقالش به طرفين ممكنه خطرناك باشه. مخصوصا برا حيوان كه بعد گرفته شدن امكان دوش گرفتن هم نداره "

اگر از این منظر بخواهیم به موضوع نگاه کنیم، واسه هر برنامه آموزشی فشرده یا صحرایی، باید از مدت ها قبل وسایل و تجهیزات استریل و بهداشتی رو آماده کنیم و در ضمن با خود اون موجودات هماهنگ کنیم که تا زمانی که ما دستکش دستمون میکنیم از جاشون تکون نخورن و ثابت بمونن!! جهت اطلاع شما باید عرض کنم که تاکنون حداقل درباره خزندگان جز انتقال برخی ویروس ها، اون هم از طریق آب دهان، هیچ موردی از انتقال میکروب از طریق لمس،گزارش رسمی و تایید شده ای بهمراه نداره!! البته در مجموع همیشه باید اصول بهداشتی رو در این زمینه در نظر داشت، چرا که نوع محل فعالیت و زندگی و بهداشت جانوران با انسان ها بسیار متفاوت ه ولی این یه موضوع کلی ه و هیچ موجودی رو نمیشه به واسطه قارچ و انگل و ... پیشاپیش متهم دونست. در ضمن بنده ماه ها قبل در چند پست قبل تر در همین زمینه از مدیر بخش محیط زیست شما، بواسطه مطلبی که قرار داده بودند، سوالی داشته م که همچنان بلاتکلیف و بی جواب باقی مونده و دقیقا همون مطلبی هم هست که شما ازش نقل قول فرمودین.

" دوم از بعد استرس ها و آسيب هاي احتمالي كه به حيوان وارد ميشه "

موضوع استرس و آسیب های احتمالی هم که خب بسیار گسترده س و در این مورد باید به روش های اهل فن اعتماد کرد. به نظرم حتما نوع برخورد و همراهی یک کارشناس با یه خزنده با یک فرد عادی فرق داره و گاهی اگر این استرس رو در مورد موجود جانوری جدی تصور کنیم، چون دلیل فعالیت ما شناسوندن و معرفی نوع رفتار و سایر مشخصات اون موجود به گروه های انسانی نا مطلع و حتی تخریب گر محیط زیست ه، پس این رفتار قابل توجیه و منطقی محسوب میشه. مثلا دوستان طبیعت دوست در جنوب کشور لاک پشت های دریایی رو وادار میکنند که در محل های خاصی تخم ریزی کنند تا مورد حمایت واقع بشن و در این فرایند هم اونها رو جابجا میکنند و هم استرس زیادی بهشون وارد میکنند ولی آیا ما این رفتار رو دشمنی با اون موجود تلقی میکنیم و بواسطه اینکه دچار استرس نشه، زمینه بقا و تولید مثل ش رو در اختیار دشمنان طبیعی ش قرار میدیم!؟

" سوم از بعد جامعه شناسي كه اين تصور را ايجاد مي كنه كه گرفتن حيوان يه هنجاره و هركسي حتي با وجود نداشتن تجربه كافي اقدام به اين كار خواهد كرد كه حتما براي محيط زيست آسيب زننده خواهد بود "

از بعد جامعه شناسی به نظرم بهتره نگاهمون رو از چارچوب دیگه ای به این موضوع داشته باشیم. گرفتن و اسارت هر موجود زنده ای حتما یک ناهنجاری اجتماعی محسوب میشه ولی وقتی صحبت از اعلام دوستی و ابراز بی خطر بودن خیلی از موجودات جانوری - و مخصوصا خزندگان - که تصورات عموم در باره شون مخوف و ترسناک ه میشه، ماجرا فرق میکنه!! خود شما مثلا تا بحال رتیل دستتون گرفتین؟ حتما میدونید که رتیل بی خطر و غیر سمی ه مگر در مواردی که از ارتفاع و اون هم به حالتی که بتونه اندام نیش زدنش رو در بدن فرد فرو کنه، به پایین سقوط کنه! اما در تصور عوام شاید یکی از موراد به شدت تهوع آور و حتی فوبیای خیلی ها باشه. پس اگر کسی از جنبه کارشناسی به این مقوله پرداخت حتما در این مورد قواعد و ملاحظات لازم رو در نظر گرفته. و یک سوال، در مورد اون کسانی که حتی سنجاب درختی رو به عنوان پت خونگی نگهداری میکنن این بعد جامعه شناسی شما چه جوابی خواهد داشت!؟ آیا اونها تونستن خودشون از طبیعت اون رو صید کنن؟ بهرحال در این مورد بعید میدونم انتقال حس محبت و دوستی یه موجود به انسان از طریق عکس بتونه ایجاد بار منفی برای کسی بکنه و ترغیبش کنه به آزار موجودات زنده مگر اینکه فرد ذاتا تخریب گر محیط زیست و طبیعت باشه!

فعالیت های بنده در زمینه محیط زیست بصورت حرفه ای دنبال میشه و همه سفرهام با این مقوله در آمیخته س. چیزی که خیلی از دوستان گروه ازش با خبر هستن و اگر در این تاپیک درباره موضوعی بحث و نظری رو مطرح میکنم لزوما فقط و فقط به لحاظ بالا رفتن گزینه مهجور باقی مونده محیط زیست در فعالیت های گروه و سایت ه. اگر شما به عنوان مدیر گروه آنو احساس میکنید در این خصوص دچار مشکل هستین و ناخوشاینده این فعالیت ها، بدون هیچ ادعایی این روند رو پایان خواهم داد چرا که این روش کار رو درست و منطقی میدونم و تغییری درش ایجاد نخواهم کرد.
    کاش هدف همه ما از سفر کردن یا بوجود آوردن شرایط مسافرت کردن، فقط و فقط تکرار اتوبوس سواری و کوله کشی و جوجه و کباب به نیش کشیدن و جشن و پایکوبی نباشه!! گاهی خیلی خوب ه نگاهی دقیق تر داشته باشیم حتی به کرم درختی که روی برگ درخت کنار چادرمون در حال پیله بستن ه.

تا بعد...
    کانال تلگرام آنوبانینی

Dr Ernesto آواتار ها
    Status : Dr Ernesto آنلاین نیست.
    تشکر شده 4,702 بار در 1,443 ارسال

کاش هدف
    همه ما از سفر کردن یا بوجود آوردن شرایط مسافرت کردن، فقط و فقط تکرار اتوبوس سواری و کوله کشی و جوجه و کباب به نیش کشیدن و جشن و پایکوبی نباشه!!
    سلام و عرض ادب
    من با سایر اظهارات جنابعالی را نقد نمیکنم ولی ممنون میشم که برای کلمات قرمز که همه افراد رو شامل میشه، من رو توجیه کنید.
    با سپاس
    کانال تلگرام آنوبانینی

ابنای روزگار به اخلاق زنده اند............................................ .......قومی که گشت فاقد اخلاق مردنی است

بهشت از دست آدم رفت،از اون روزی که گندم خورد..............ببین چی میشه اون کس که، یه جو از حق مردم خورد

@ge0tourism
    @sha_af
    @msadegh_sansari

khim.persianblog.ir

17. کاربر مقابل از Dr Ernesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

پیش فرض همه ما...

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr Ernesto نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    من با سایر اظهارات جنابعالی را نقد نمیکنم ولی ممنون میشم که برای کلمات قرمز که همه افراد رو شامل میشه، من رو توجیه کنید.
    با سپاس

سلام و احترام بنده رو هم پذیرا باشید.
    دکتر جان مفهموم کلام و نظر بنده در این جمله مشخص ه. اینکه که مثلا از بین سی نفر همسفر در یک برنامه دو سه روزه، تنها تعدادمحدودی به حفاظت محیط زیست و آشنایی با جاذبه های حیات وحش و طبیعت اهمیت بدن خیلی زجر آوره. پس کاش شرایط طوری رقم بخوره که همه ما بصورت گروهی در یک سفر، تمامی ابعاد ظاهری و باطنی رو در نظر بگیریم و نه فقط روال تکراری مسافرت رو.
    در ضمن با اینکه تا حالا سابقه همسفر شدن با شما و استفاده از تجربیات در خصوص ژئو توریسم و گردشگری معدنی و مخصوصا فسیل شناسی رو نداشتم ولی دورادور شاهد زحماتتون بودم و به نوبه خودم از شما ممنونم بابت تلاش و همت خوبتون.
    تا بعد...
    کانال تلگرام آنوبانینی

19. کاربر مقابل از مجید مرد بیابان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Dr Ernesto (13-06-2014)

صفحه 8 از 9 نخستنخست ... 6789 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع