به انجمن خوش آمدید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    همسفر گاه گدار
    Meghdad آواتار ها
    Status : Meghdad آنلاین نیست.
    تشکر شده 462 بار در 171 ارسال

پیش فرض تجربیات سفر اسالم خلخال: تير 1389

همسفران عزيز
    مطمئنا برنامه اسالم خلخال با توجه به ويژگى‌هاى خاص برنامه و شرايط اقليمى همه دوستان رو با شرايط متفاوتى مواجه كرده بود. و از اونجا كه با همراهان زيادى در اين سفر همراه شده بوديم احتمالا دوستان صحبت‌ها و تجربه‌هاى خوبى رو در اين زمينه براى مطرح كردن دارند.
    لطفا آنچه كه در اين برنامه به عنوان يك تجربه يا نكته باهاش برخورد داشتيد براى ساير دوستان بنويسيد تا هم از تجربيات همديگه استفاده كنيم و هم اينكه آيندگان از اين نكات بهره ببرند... ;)

@};-

Hadi آواتار ها
    Status : Hadi آنلاین نیست.
    تشکر شده 90 بار در 43 ارسال

پیش فرض Re: تجربیات سفر اسالم خلخال: تير 1389

یه قسمت از مسیر روز آخر که از بین گل ولای می گذشت من یه لحظه برا اینکه پام توآب نره دستم رو به دیواره بغل راه که گلی بود و آب کمی هم لابه لای گل در جریان بود گرفتم و دستم گلی شد بعد از چند لحظه انگشتام شروع به سوزش شدیدی کرد احتمالا اون آب لای گل ها در بالا دست از بین گزنه عبور کرده بود.

بعد تصمیم گرفتم دستمو با آب بشورم ولی بعد از ریختن آب سوزشش بیشتر شد و آب با ارزشم رو هم بیخود حروم کردم. :ymsick:

ظهر که واسه ناهار وایستادیم به دستم لیمو ترش مالیدم و سوزشش خوب شد :D ولی وقتی دوباره آب زدم باز شروع به سوزش کرد :(

خلاصه اینکه تو جنگل به هرجا و هرچیزی دست نزنین و سوزش ناشی از تماس با احتمالا گزنه توسط لیمو ترش بهبود و با آب تشدید میشه :ymcowboy:
    کانال تلگرام آنوبانینی
    سفر های من با آنوبانینی: فرحزاد به امام زاده داوود - خرداد 89 / دریاچه گـَـهر - خرداد 89 / اسالم-خلخال - تیر 89 / جنگل ابر؛ تیر 89 / دشت آزو و آبشار شاهان دشت - مرداد 89 / پیاده روی توچال ایستگاه 5 مهر 89/ ماسوله به ماسال مهر 89/ پیاده روی توچال ایستگاه 22 مهر 90

3. کاربر مقابل از Hadi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

poriya (20-08-2013)

موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,041 بار در 3,554 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi
    خلاصه اینکه تو جنگل به هرجا و هرچیزی دست نزنین و سوزش ناشی از تماس با احتمالا گزنه توسط لیمو ترش بهبود و با آب تشدید میشه :ymcowboy:
    غیر از آقا هادی، حداقل 4-5 نفر دیگه مشکلاتی پیدا کردن که به راحتی قابل حل بود. در سفرهای بعدی ذکر این نکته ضروری به نظر میرسه که "هر نوع مشکلی با هر شدتی پیدا کردید در اولین مرحله قبل از هر اقدامی با سرپرست برنامه مشورت کنید"
    من قبل از این سفر حدود 40 هزار تومن دارو و تجهیزات درمانی جدید خریده بودم و تقریبا هر دارویی همراهم بود.

Parvaneh آواتار ها
    Status : Parvaneh آنلاین نیست.
    تشکر شده 4,016 بار در 861 ارسال

انتخاب فصل و هواشناسی از جمله معیارهایی برای انتخاب لباس در سفر اسالم هست.
    این بار که هواشناسی گل زد ;)
    در سفر اوایل مهر ماه که دو سال پیش رفتیم هوا خیلی سرددددددددددد بود سرددددددددددددد (اینقدر که در روز هم دستکش لازم بود)
    البته همیشه بایستی توجه داشت که هوای اونجا صددرصد قابل پیش بینی نیست.
    در این سفر (در این فصل)حجم لباس های گرمی که برده بودم ، میشد کم کرد.

- در سرازیری های تندجنگل با تعداد زیاد افراد در حال حرکت،بایستی آهسته حرکت کنید و خیلی مراقب سنگهای زیر پایتان باشید که سر نخوردند و بقیه رو آسب بزنند. اگر هم پیش اومد فریاد بکشید!!!!! تا افرادی که پایین هستند هوشیار بشند و اگر وقت داشتند از مهلکه جان سالم بدر ببرند. یکی از فریادها بود که من هم نجات پیدا کردم.
    -در جنگل ها به پایه های درختان اعتماد نکنید(به عنوان تکیه گاه) حتی اگر سبز رنگ باشند!!!!!!!!!!!! یکی از دوستان ما در سرازیری دستشو به یکی از این پایه ها(به ارتفاع حدود 150CM)تکیه داد پایه از بیخ کنده شد!!!( رنگ سبزش به ظاهرشه! اما چوبش سست و توخالیه) و دوستمون نزدیک بود بیفته.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو...:54:

6. 2 کاربر مقابل از Parvaneh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

poriya (20-08-2013), مجید مرد بیابان (19-05-2013)

Status : Peymankhah آنلاین نیست.
    تشکر شده 642 بار در 212 ارسال

پیش فرض سفرهای چند روزه بخصوص جنگلی

- آمادگی روحی و جسمانی پیش از سفرهای چند روزه سنگین بسیار ضروری است.
    - از نرمش صبحگاهی غافل نشویم. (با تشکر از فرزاد)
    - اصول پیمایش، قدم برداری و تنفس صحیح را مطالعه و عملی کنیم.
    - فاصله مناسب را در راهپیمایی از نفر جلو مراعات کنید بخصوص در شیبهای زیاد، هر اتفاقی منجر انتقال به افراد کنار دست و نزدیک می شود.
    - حرکتهای عرضی و تراورس را در شیبها دقت کنیم.
    - اینکه در یک سفر جنگل مهتاب را داشته باشیم بسیار غنیمت است (با پوزش از دوستان منجم).
    - گتر برزنتی یا مشابه توصیه میشود.
    - لباس آستین بلند از سوختگی موضعی جلوگیری و موجب حفاظت فیزیکی خوهد شد. داشتن دستکش معمولی نیز توصیه می شود. داشتن یک روسری یا پارچه محافظ سر و صورت ضروری ست.
    - همیشه میزان مصرف آب را تا اولین مکان دستیابی به آب بطور کاملا مشخص و قطعی مدیریت کنید.
    - روش شناخت آبهای مشکوک را بدانیم و حتی الامکان آبهای مشکوک را بجوشانیم.
    - وعده های میان حرکت گروهی را سبک و پر انرژی انتخاب کنیم.
    - از مصرف بیش از اندازه مواد قندی اجتناب و در برنامه غذایی از ترکیب کربوهیدرات، پروتئین و چربی غافل نشویم.
    ...
    کانال تلگرام آنوبانینی
    حضرت علی: خویشاوندی به دوستی نیازمندتر است تا دوستی به خویشاوندی.

8. 3 کاربر مقابل از Peymankhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mh_hshk (29-05-2012), مجید مرد بیابان (19-05-2013), دلوار (28-05-2012)

Shahram آواتار ها
    Status : Shahram آنلاین نیست.
    تشکر شده 6,111 بار در 1,639 ارسال

با اجازه اساتید:
    - یکی از مشکلاتی که در سفرهای طولانی دیدم دوستان با اون مواجه می شن عرق سوز شدن هست که من مدتهاست این مشکل رو با پوشیدن مایو حل کردم. یک مایو سبک و پاچه دار سالهاست که منو از این مشکل خلاص کرده.
    - در برنامه های چندروزه فعالیت زیاده و عملا بسیاری از دوستان غیر از شستشوی دست و صورت هیچ نظافت دیگری را ندارند، دوستان رودخانه ها و آبگیرهای تمیز و بی خطر رو برای آب تنی و نظافت از دست ندهید. روی روحیه شما هم تاثیر به سزایی خواهد داشت. با داشتن لباس سبک اضافه می تونید در مواقع مناسب لباس کثیف را شسته و همواره تمیز بمانید.
    - تغذیه برای برنامه ها شامل سه مرحله است که شاید برای برنامه های سبک زیاد جدی نیست ولی برای برنامه های سنگین بسیار مهم است و خیلی ها درست عمل نمی کنند. تغذیه قبل از برنامه، حین برنامه و بعد از برنامه. با کمی جستجو به حد کافی مطلب در این مورد بدست خواهید آورد و فقط اینجا خواستم بگم که خیلی مهمه که هر سه مرحله رو درست و اصولی (نه زیاد که الکی کوله سنگین بشه) انجام بدین.
    - ایده های نو را برای برنامه های یک روزه بگذارید. من خواستم برای پوشش پا یه روش جدیدتر رو که تا به حال امتحان نکرده بودم امتحان کنم و همین باعث شد که تقریبا پایم در روز اول به طور کامل تاول بزند و باعث شد که بقیه برنامه اذیت شوم ، با وجود اینکه روزهای بعد دوباره به روش قبلی برگشتم ولی ...
    -همواره چادر را با میخ هایش به طور درست (زاویه دار و نه صاف !) به زمین وصل کنید. این کار وقت زیادی را از شما نمی گیرد ولی شب با خیال راحت خواهید خوابید و کاوه و آراز و بقیه دوستان مجبور نخواهند شد تک تک چادر ها رو بررسی و اصلاح کنند و خودتان نگران درون چادر بخوابید ;)
    - قبل از برنامه ها بخش آموزشی سایت و تجربیات رو هم یه مطالعه ای بفرمایید. برای من بسیار مفید بود.
    - برای برنامه های چند روزه دمپایی سبک رو فراموش نکنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Peymankhah
    -
    ...
    - اینکه در یک سفر جنگل مهتاب را داشته باشیم بسیار غنیمت است (با پوزش از دوستان منجم).
    ...
    ...
    اگر قصد رصد داشته باشیم که خیلی بده ولی برای برنامه های دیگه وجود مهتاب بسیار عالی است. یکی از مزیت های این سفر تقریبا کامل بودن ماه در کل برنامه بود. البته در این سفر قمر در عقرب هم داشتیم :D
    کانال تلگرام آنوبانینی
    تنها، تنها به پای کوه بلندی
    تنها، تنها به روی ریگ بیابان
    می‌رود آهسته با دو پای برهنه

10. 4 کاربر مقابل از Shahram عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

mh_hshk (29-05-2012), poriya (20-08-2013), sam32 (19-01-2011), مجید مرد بیابان (19-05-2013)

Hadi آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi
    غیر از آقا هادی، حداقل 4-5 نفر دیگه مشکلاتی پیدا کردن که به راحتی قابل حل بود. در سفرهای بعدی ذکر این نکته ضروری به نظر میرسه که "هر نوع مشکلی با هر شدتی پیدا کردید در اولین مرحله قبل از هر اقدامی با سرپرست برنامه مشورت کنید"
    من قبل از این سفر حدود 40 هزار تومن دارو و تجهیزات درمانی جدید خریده بودم و تقریبا هر دارویی همراهم بود.
    فکر کردم برا یه گزنه مزاحم شما نشم رییس :(

حالا راه درمانش چی بود :-\
    کانال تلگرام آنوبانینی
    سفر های من با آنوبانینی: فرحزاد به امام زاده داوود - خرداد 89 / دریاچه گـَـهر - خرداد 89 / اسالم-خلخال - تیر 89 / جنگل ابر؛ تیر 89 / دشت آزو و آبشار شاهان دشت - مرداد 89 / پیاده روی توچال ایستگاه 5 مهر 89/ ماسوله به ماسال مهر 89/ پیاده روی توچال ایستگاه 22 مهر 90

موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,041 بار در 3,554 ارسال

فکر کردم برا یه گزنه مزاحم شما نشم رییس :(

حالا راه درمانش چی بود :-\
    مزاحم چیه پسر!
    نهایتش میگفتم راه درمانی براش ندارم!
    یه پماد برا حساسیت گیاهی داشتم. برا گزنه تست نکردم تا حالا اما فکر می کنم موثر باشه.

Hadi آواتار ها

:p :ymblushing:
    این دفعه حتما خودمو گزنه مالی میکنم تا پماد شما رو تست کنیم /:)
    کانال تلگرام آنوبانینی

همسفر گاه گدار
    omid آواتار ها
    Status : omid آنلاین نیست.
    تشکر شده 60 بار در 41 ارسال

- کوله سبک.کوله سبک. و باز هم کوله سبک.
    تو این برنامه یکی از سبک ترین کوله هام رو طی سال اخیر بستم.خیلی راضی بودم.و خیلی راحت.
    این سبک بودن رو از چند طریق به دست آوردم :
    1- برا تغذیه از مواد کم حجم و انژی زا سود بردم.مثل تخم مرغ و سیب زمینی و عسل و لیمو ترش و شیره انگور و نان.(هر چند دوستان هم اونجا بهمون کلی رسیدند :D )
    2-از لباس گرم و کاپشنم برا خوابیدن سود بردم و کیسه خواب کوچیکی(بیواک) با خودم بردم.البته پیش بینی دقیق وضع هوا قبل از حرکت تو این تصمیم موثره.
    3- لباس اضافی با خودم نبردم.(یک پیراهن اضافه فقط).
    4- با کمک ترازوی ساده آشپزخانه قیاسی داشتم بین وسایلی که ازشون 2 تا داشتم.طبعا سبکتر رو بردم.مثل : زیر انداز - پولار - کاپشن - گاز و سر شعله - و....
    درسته که چادر همراهم نبود ولی در کل از این روشها تو همه برنامه ها میشه سود برد و وزن کوله رو به حداقل رسوند.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    omid_partovi ) at [ yahooooo

15. کاربر مقابل از omid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

دلوار (28-05-2012)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع