به انجمن خوش آمدید
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 39

ستاره بنیادی آواتار ها
    Status : ستاره بنیادی آنلاین نیست.
    تشکر شده 143 بار در 48 ارسال

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط najmeh نمایش پست ها
    یه عالمه ستاره که به شمارش نمیاد رو تو آسمون پاشیده بودن و انقدر نزدیک بود به صورتت که نفست توی سینه بند میومد. .
    منم این تنگی نفس رو تجربه کردم

اونقدر ستاره ها نزدیکن که فکر می کنی واقعا اگه دست دراز کنی می تونی بچینیشون
    کانال تلگرام آنوبانینی
    :79: در محفلی که خورشید اندر شمار ذره است / خود را بزرگ شمردن شرط ادب نباشد:79:

2. 2 کاربر مقابل از ستاره بنیادی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Najmeh (12-06-2011), خاطره (12-06-2011)

Shahram آواتار ها
    Status : Shahram آنلاین نیست.
    تشکر شده 6,108 بار در 1,639 ارسال

امروز اتفاقی به این تاپیک گذارم افتاد و منو برد به چندین سال قبل، وقتی که بچه بودم.
    یه مادربزرگ داشتم که خونشون توی یکی از شهرای کویری ایران بود. تابستونا که مدرسه ها تموم میشد اولین جایی که میرفتیم خونه همین مادربزرگم بود. یکی از عادتهای مردم اونجا این بود که برای فرار از گرما، شبا میرفتن روی پشت بام میخوابیدن.
    ولی باورتون نمیشه یکی از دلایل بی خوابی من همین ستاره ها بودن. یه عالمه ستاره که به شمارش نمیاد رو تو آسمون پاشیده بودن و انقدر نزدیک بود به صورتت که نفست توی سینه بند میومد. به جرأت میتونم بگم یک سوم آسمون رو نورهای سوسوزنان ستاره ها پوشونده بود و بقیش سیاهی شب بود که تضاد رنگ زیبایی رو بوجود میآورد.
    الان خیلی وقته که دیگه اون آسمون رو ندیدم. وقتی توی سفرهای طبیعت گردی بیرون میرم دنبالش میگردم ولی پیداش نمیکنم. نمیدونم شاید توی عالم بچگی برام انقدر نمود پیدا میکرده. اگر جایی سراغ دارید منو به اون آسمون برگردونه یکی از آرزوهای منو برآورده کردین.

عوامل زیادی تو زیبائی یه آسمون در شب موثره. کم پیش میاد همه اونها کنار هم جمع بشن. یکی از زیبائیها مربوط به تابستون بودن هست که نوار راه شیری تابستانه بسیار زیبا دیده می شه. آلودگی نوری هم خیلی موثره که در سالهای اخیر به شدت زیاد شده. ولی می شه آسمونهای زیبا رو دید و رصد کرد کمی سختی داره. مثلا برنامه شهداد پارسال اوایل شب ماه بود و زیبائی ستاره ها زیاد معلوم نبود ولی دوستانی که صبر کردند تا ماه غروب کنه از نیمه شب به بعد یه آسمون رویایی رو دیدند یا همین برنامه نئور هم آسمون شب اول کنار دریاچه زیبا بود منتها وقتی خودش رو نشون داد که آتیش داشت سوسو می زد و همه بچه ها خوابیده بودند و چراغهای مسجد روستا هم خاموش شد من و حامد از دیدن آسمون سیر نمی شدیم.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    تنها، تنها به پای کوه بلندی
    تنها، تنها به روی ریگ بیابان
    می‌رود آهسته با دو پای برهنه

4. 6 کاربر مقابل از Shahram عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aartemis (13-06-2011), Dr Ernesto (12-06-2011), Fatemeh_abdi (13-06-2011), Najmeh (13-06-2011), خاطره (12-06-2011), ستاره بنیادی (25-06-2011)

Carlos آواتار ها
    Status : Carlos آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,606 بار در 575 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram نمایش پست ها

عوامل زیادی تو زیبائی یه آسمون در شب موثره. کم پیش میاد همه اونها کنار هم جمع بشن. یکی از زیبائیها مربوط به تابستون بودن هست که نوار راه شیری تابستانه بسیار زیبا دیده می شه. آلودگی نوری هم خیلی موثره که در سالهای اخیر به شدت زیاد شده. ولی می شه آسمونهای زیبا رو دید و رصد کرد کمی سختی داره. مثلا برنامه شهداد پارسال اوایل شب ماه بود و زیبائی ستاره ها زیاد معلوم نبود ولی دوستانی که صبر کردند تا ماه غروب کنه از نیمه شب به بعد یه آسمون رویایی رو دیدند یا همین برنامه نئور هم آسمون شب اول کنار دریاچه زیبا بود منتها وقتی خودش رو نشون داد که آتیش داشت سوسو می زد و همه بچه ها خوابیده بودند و چراغهای مسجد روستا هم خاموش شد من و حامد از دیدن آسمون سیر نمی شدیم.
    شهرام جان حالا یه سوال بی ربط...شما که میگی تابستان اسمان ویژگی های خودش رو داره...برنامه رصد نداریم...؟ پارسال برنامه صوفی اباد خیلی عالی بود امسال تکرار نمیشه؟
    شرمنده تاپیک رو منحرف کردم.

6. 2 کاربر مقابل از Carlos عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aartemis (13-06-2011), Dr Ernesto (12-06-2011)

Shahram آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط carlos نمایش پست ها
    شهرام جان حالا یه سوال بی ربط...شما که میگی تابستان اسمان ویژگی های خودش رو داره...برنامه رصد نداریم...؟ پارسال برنامه صوفی اباد خیلی عالی بود امسال تکرار نمیشه؟
    شرمنده تاپیک رو منحرف کردم.
    تا تابستون وقت زیاده برادر فعلا ماه گرفتگی 25 خرداد رو دریاب و خودتو واسه عکاسی اش آماده کن
    کانال تلگرام آنوبانینی

8. 2 کاربر مقابل از Shahram عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aartemis (13-06-2011), hojjat300107 (13-06-2011)

Carlos آواتار ها
    Status : Carlos آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,606 بار در 575 ارسال

تا تابستون وقت زیاده برادر فعلا ماه گرفتگی 25 خرداد رو دریاب و خودتو واسه عکاسی اش آماده کن
    چی؟ کی کجا؟چه جوری با کی؟ هول شدم شهرام یواش بگو خوب

10. کاربر مقابل از Carlos عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

aartemis (13-06-2011)

Shahram آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Carlos نمایش پست ها
    چی؟ کی کجا؟چه جوری با کی؟ هول شدم شهرام یواش بگو خوب

http://www.anobanini.net/forum/showp...&postcount=103

مراکز برنامه دارن. از تو خونه هم می تونی ببینی و خلوتتر از مراکز هست ایران هم یکی از بهترین موقعیتهاست . دعا کن ابر نباشه
    کانال تلگرام آنوبانینی

12. 4 کاربر مقابل از Shahram عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aartemis (13-06-2011), Carlos (12-06-2011), Dr Ernesto (13-06-2011), hojjat300107 (13-06-2011)

همسفر پایه
    hojjat300107 آواتار ها
    Status : hojjat300107 آنلاین نیست.
    تشکر شده 156 بار در 75 ارسال

امروز اتفاقی به این تاپیک گذارم افتاد و منو برد به چندین سال قبل، وقتی که بچه بودم.
    یه مادربزرگ داشتم که خونشون توی یکی از شهرای کویری ایران بود. تابستونا که مدرسه ها تموم میشد اولین جایی که میرفتیم خونه همین مادربزرگم بود. یکی از عادتهای مردم اونجا این بود که برای فرار از گرما، شبا میرفتن روی پشت بام میخوابیدن.
    ولی باورتون نمیشه یکی از دلایل بی خوابی من همین ستاره ها بودن. یه عالمه ستاره که به شمارش نمیاد رو تو آسمون پاشیده بودن و انقدر نزدیک بود به صورتت که نفست توی سینه بند میومد. به جرأت میتونم بگم یک سوم آسمون رو نورهای سوسوزنان ستاره ها پوشونده بود و بقیش سیاهی شب بود که تضاد رنگ زیبایی رو بوجود میآورد.
    الان خیلی وقته که دیگه اون آسمون رو ندیدم. وقتی توی سفرهای طبیعت گردی بیرون میرم دنبالش میگردم ولی پیداش نمیکنم. نمیدونم شاید توی عالم بچگی برام انقدر نمود پیدا میکرده. اگر جایی سراغ دارید منو به اون آسمون برگردونه یکی از آرزوهای منو برآورده کردین.
    نجمه خانم براورده كردن اين ارزو كاري نداره!!!
    الان بهترين فصله و اين همه كويره تو ايران كه بهترين نقاط براي رصد اسمونه... فقط بايد اراده كني و از شهر بزني بيرون بري جايي كه نوراي زميني ستاره ها رو تو خودشون گم نكنند...
    ضمنا وضعيت هوايي و قرص ماه رو هم بايد در نظر بگيري و يه برنامه يزاري يه شب و بري تو كوير...

14. کاربر مقابل از hojjat300107 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Najmeh (13-06-2011)

همسفر پایه
    hojjat300107 آواتار ها
    Status : hojjat300107 آنلاین نیست.
    تشکر شده 156 بار در 75 ارسال

حدوداي سه هفته پيش بود كه داشتم تو جاده كويري حركت مي كردم و طبق عادت هميشگيم زدم تو خاكي و يه خورده از جاده اصلي فاصله گرفتم چراغاي ماشينو خاموش كردم ( تاريكي مطلق بود ) جاي همتون خالي...! ديدن ستاره ها خيلي لذت بخش بود ، از فكرم گذشت كه خيلي از اين ستاره ها چندين هزار يا حتي چندين ميليون سال پيش از بين رفتن و ديگه وجود ندارن اما هنوز نورشون رو ما تو اسمون خودمون ميبينيم .و ازش لذت ميبريم ...واقعيتش ارزو كردم جه خوبه من هم مثل اون ستاره ها باشم كه زماني كه ديگه تو اين دنيا نيستم بازم اثري يا نوري از وجودم تو اين دنيا باقي بمونه تا شايد ديگران از ديدنش لذت ببرن... حالا منتظرم اولين شهاب اسموني رو كه ديدم ارزو كنم شايد براورده شد....

Najmeh آواتار ها
    Status : Najmeh آنلاین نیست.
    تشکر شده 596 بار در 131 ارسال

همین برنامه نئور هم آسمون شب اول کنار دریاچه زیبا بود منتها وقتی خودش رو نشون داد که آتیش داشت سوسو می زد و همه بچه ها خوابیده بودند و چراغهای مسجد روستا هم خاموش شد من و حامد از دیدن آسمون سیر نمی شدیم.
    وای من نمیدونستم. ای کاش من هم خبردار میشدم حالا کو تا یه فرصت دیگه بدستم بیاد. ای کاش بزودی یه برنامه دیگه پیش بیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط hojjat300107 نمایش پست ها
    نجمه خانم براورده كردن اين ارزو كاري نداره!!!
    الان بهترين فصله و اين همه كويره تو ايران كه بهترين نقاط براي رصد اسمونه... فقط بايد اراده كني و از شهر بزني بيرون بري جايي كه نوراي زميني ستاره ها رو تو خودشون گم نكنند...
    ضمنا وضعيت هوايي و قرص ماه رو هم بايد در نظر بگيري و يه برنامه يزاري يه شب و بري تو كوير...
    من توی خونه تنها کسیم که عاشق آسمون و ستاره هاست. تنها کاری که میتونم بکنم انتظار برای پیدا کردن یه تور خوبه که بره کویر
    کانال تلگرام آنوبانینی
    من فکر می کنم که پشت همه ی تاریکیها شفافیّت شیری حیات نهفته است. این راز را از حفره ی ماه و روزنه های ستارگان دریافته ام.

ستاره بنیادی آواتار ها
    Status : ستاره بنیادی آنلاین نیست.
    تشکر شده 143 بار در 48 ارسال

آقا شهرام دیگه تابستونم رسیده ها ..... !!
    کانال تلگرام آنوبانینی
    :79: در محفلی که خورشید اندر شمار ذره است / خود را بزرگ شمردن شرط ادب نباشد:79:

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع