به انجمن خوش آمدید
صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 57 , از مجموع 57

omid020 آواتار ها
    Status : omid020 آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,610 بار در 620 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط دادپور نمایش پست ها
    سلام
    به نظر من در مبحث استفاده از باتون به عنوان یک وسیله کوهنوردی نکته اصلی ،بیشتر از موضوع کیفیت باتون نحوه صحیح استفاده از آن در طبیعت و کوه است . تفاوت اساسی باتون ها ی ارزان و گران در وزن و مقاومت آن است .وزن اضافی باتون باری است که کوهنورد حمل میکند وشاید تفاوت زیادی برای یک کوهنورد در صعودهای کوتاه مدت نداشته باشد و لی مقاومت باتون زمانی مهم میشود که شما به طور صحیح وزن بدنتان را به آن منتقل کنید و به عنوان وسیله ایجاد تعادل به آن نگاه نکنید .
    گام برداری صحیح باعث میشود 30 درصد وزن بدن شما از زانوها به دست ها منتقل شود (بر اساس تحقیق علمی توسط یک دانشگاه انگلیسی )که این وزن در طول برنامه کمک زیادی به کم شدن فشار در ناحیه پاها و زانو می باشد و همزمان دستها نیز قویتر میشود .
    گام برداری صحیح نیز به دو روش انجام میشود :
    1 - حرکت باتون ،باتون ، پا ،پا
    2 - حرکت باتون ،پای مخالف باتون ،حرکت باتون ،پای مخالف باتون
    با کمی تمرین روش دوم برای کوهپیمایی طولانی مدت و کم شیب بسیار سریعتر و روانتر است .
    با بررسی کامنت ها ارسالی من به این نتیجه رسیدم اول باید رانندگی را باید یاد گرفت و بعد نسبت به بودجه و کاربرد پراید یا بی ام و خرید
    با تشکر
    عالی بود
    کانال تلگرام آنوبانینی

آنرا که بود برگ گل و عزم تماشا ... گو خیمه بصحرا زن و کاشانه رها کن

otoraby.com

2. 3 کاربر مقابل از omid020 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Ali.Goli (29-05-2013), کوشا (30-05-2013), دادپور (29-05-2013)

Vahid آواتار ها
    Status : Vahid آنلاین نیست.
    تشکر شده 837 بار در 187 ارسال

آقا باور کنین ما که راننده نیستیم ولی رانندگی با بی ام و خیلی بیشتر از پراید حال میده
    وقتی از باتون درست استفاده کنین و وزنتون رو با خیال راحت روش بندازین اون موقع است که عضلات بالاتنه تقویت میشه و متوجه میشید که چه باری رو از روی زانوهاتون برداشتین
    مخصوصاً در سراشیبی ها مجبور نیستین با ایجاد فشار مضاعف روی مچ پا و زانوها تعادل خودتونو حفظ کنین.
    سعی کنیم به باتوم عادت کنیم و ازش درست استفاده کنیم.

4. 4 کاربر مقابل از Vahid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Ali.Goli (29-05-2013), gfattah (29-05-2013), omid020 (29-05-2013), دادپور (29-05-2013)

تازه مسافر
    Status : salar56 آنلاین نیست.
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

سلام دوستان من هم چند وقي بعد از درد گرفتن زانوم از باطوم هفت گوهي بدون انتي شوك استفاده مي‌كنم، استحكام اين باطوم‌ها طوري كه با فشار زياد خم ميشه ولي نمي‌شكنه در ضمن به نظر احتمال هرز شدن پيچ‌هاي داخلي اونم خيلي بهتر از آراكان است.

Mostafa آواتار ها
    Status : Mostafa آنلاین نیست.
    تشکر شده 900 بار در 216 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط JackLondon نمایش پست ها
    دوستان خواهش میکنم...تمنا میکنم...سراغ باتوم های ارزون نرین...اگه نمیتونین و یا نمیخواین بیشتر هزینه کنین لطفا اصلا هزینه نکنین...باور کنین جون خودتون رو به خطر میندازین...خواهش میکنم که باتوم مناسب تهیه کنین.
    قبلا هم گفتم...حتی اگر همه برندهای معتبر رو نگاه کنین مشاهده میکنین که باتوم ها رو جفتی بسته بندی میکنه...البته بماند که تو ایران باز میکنن...باتوم یعنی 2عدد...نه یکی...یک باتوم همون عصاست و عملا هم تمرکز رو به هم میزنه و هم باعث شکل گیری عادات نامناسب در راه رفتن بشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط JackLondon نمایش پست ها
    الان هم افرادی هستند که با پوتین کوهنوردی،جوراب پایار بلند،کوله سربازی میرن توچال زمستونه...پس باید ما هم بریم؟
    برادر من توی کلاس قبلی آموزشی بیان شد...دانش و تجربه،تجیهزات مناسب،روحیه طبیعت گردی 3رکن اساسی برای برنامه های طبیعت گردی هستش...تجهیزات رو میشه با پول خرید اما دانش رو نمیشه...وقتی دانش نباشه بهترین تجهیزات هم نمیتونن معجزه بکنن...میگن باتوم نمیگن چوب جادویی که...پس باید دانش استفاده داشته باشیم.
    شکستن باتوم مسترز چیز پیچیده ای نیست...مگه نمیشه با بهترین بنز و بی ام و دنیا توی جاده تصادف کرد؟؟چون تصادف کردیم باید بگیم که خودمون رو درگیر برند بی ام و نکنیم و از ایمنی و راحتیش بگذریم و بریم پراید بخریم؟...وقتی یکی مییتونه بی ام و بخره کسی نمیگه بیا پراید بخر.
    هیچ برنامه سختی وجود نداره بلکه تجهیزات ما برای اون برنامه نامناسبه...این شعار تکنولوژی جدید در صنعت کوهنوردی هستش...علاوه بر دانش باید تجهیزات مناسب هم داشته باشیم...این یک اصل اساسی هستش
    موفق باشی
    الیاس جان دوتا پستی که دادی رو با هم بخون ببین چقد فرق دارن این دوتا پست
    تو پست اول میگی باتوم ارزون نخر بعد میگی دانش استفاده از اون مهمه؟؟؟؟؟
    من هم حرفم اینه که داشتن یه باتوم گرون دلیل بر خوب بودن اون برایه شما نیست بلکه طرز استفاده از اون مهمه حالا ارزون باشه یا گرون
    بعدش هم من نمیدونم مقایسه یه بنز با پراید چه شباهتی با مقایسه دوتا باتوم از دوبرند داره(تو امکاناتی که تو باتوم ها قرار داده شده)

JackLondon آواتار ها
    Status : JackLondon آنلاین نیست.
    تشکر شده 5,829 بار در 1,538 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    الیاس جان دوتا پستی که دادی رو با هم بخون ببین چقد فرق دارن این دوتا پست
    تو پست اول میگی باتوم ارزون نخر بعد میگی دانش استفاده از اون مهمه؟؟؟؟؟
    من هم حرفم اینه که داشتن یه باتوم گرون دلیل بر خوب بودن اون برایه شما نیست بلکه طرز استفاده از اون مهمه حالا ارزون باشه یا گرون
    بعدش هم من نمیدونم مقایسه یه بنز با پراید چه شباهتی با مقایسه دوتا باتوم از دوبرند داره(تو امکاناتی که تو باتوم ها قرار داده شده)
    اتفاقا این دوپست تایید کننده و مکمل هم هستند...شما باید دانش استفاده رو داشته باشین و سپس باتوم مناسب تهیه کنین...حتی بهترین کارخانجات دنیا بدون مواد اولیه با کیفیت نمیتونن جنس درستی تولید کنن...اگه که دانش خوب داشته باشین اما باتوم نامناسب باشه کمک زیادی نمیکنه...استفاده از باتوم باعث میشه که شما به باتوم اعتماد کنین و مقداری از وزنتون رو بندازین رو باتوم...حالا اگه باتوم توی حرکت بشکنه و یا توی برنامه های چند روزه قفل بشه شما با دانشتون میخواین چیکار کنین؟؟
    دوست عزیز من یه مقداری باید بیشتر توی جنس باتوم ها و وزنشون و موارد مهم در باتوم دقت کنین و اونوقت متوجه میشین که دقیقا مثل مقایسه دو تا برند گفته شده میشه مقایسه کرد.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    زمانی فرا می رسد كه بايد رفت حتی اگر جای مشخص و مطمئنی در انتظارت نباشد!

ما در سفرهایمان هیچ چیز به جای نمیگذاریم جز رد پا،هیچ چیز نمیکشیم جز زمان و هیچ چیز به ارمغان نمی آوریم جز خاطرات

تازه مسافر
    andromedaianboy آواتار ها
    Status : andromedaianboy آنلاین نیست.
    تشکر شده 2 بار در 1 ارسال

سلام دوستان. من يك جفت باتون هفت‌گوهر دارم كه تقريباً هفت هشت ماهي هست ازشون استفاده مي‌كنم و بي‌نهايت راضي... هستم يا بودم؟ هفته‌ي پيش اول يك برنامه زماني كه خواستم باتون‌ها رو باز كنم و ارتفاعشون رو تنظيم كنم يكي از باتون‌ها انگار كه پيچش هرز شده باشه ديگه قفل نشد كه نشد. چيكار بايد بكنم!؟ راهي هست كه بتونم تعميرش كنم؟ يا بايد بيخيالش بشم؟

همسفر گاه گدار
    دادپور آواتار ها
    Status : دادپور آنلاین نیست.
    تشکر شده 168 بار در 56 ارسال

دوست عزیز قسمتی از باتون که هرز میچرخد رو تا اخر بیرون بکش ولی در نیار و شروع کن به چرخندان به سمت بستن تا لاستیکها درگیر بشه .یکبار سفت کن و دوبار ه باز کن باید درست شده باشه .به هیچ عنوان در هیچ جای باتون روغن استفاده نکنید و بعد از برنامه با یک دستمال نم دار خاک باتون رو بگیر و سپس ببند تا به لاستیک های نگه دارنده اسیب نرسه .

10. کاربر مقابل از دادپور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

andromedaianboy (12-02-2015)

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 456

کلمات کلیدی این موضوع