به انجمن خوش آمدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,000 بار در 3,532 ارسال

پیش فرض دریاچه سوها تا لاتون -11 تا 14 خردادماه (3 روزه)

دریاچه سوها تا آبشار لاتون و روستای کوته کومه

11 تا 14 خردادماه 1396

( 3 روزه)

جاذبه های این سفر:

دریاچه زیبای سوها
    مسیر جنگلی دریاچه سوها تا آبشار لاتون
    آبشار مرتفع لاتون
    مسیر جنگلی آبشار لاتون تا روستای کوته کومه

زمان اجرا:
    تاريــــــخ حرکت: شامگاه پنج شنبه 11 خردادماه 1396 (حدود ساعت 11)
    تاريـــخ برگشت: آخر شب یکشنبه 14 خردادماه 1396 (حدود 12 شب)
    (شروع برنامه از تهران است و زمان و مکان دقیق بعد از ثبت نام اطلاع رسانی می شود)

سرپرست برنامه:
    ما کی هستیم؟

-----------------ثبت نام------------------

مراحل ثبــــــت نام:

1- رزرو جا
    علاقه مندان می توانند از روز دوشنبه 1 خردادماه 1396 از طریق تماس (ترجیحا تلگرام یا sms) با شماره موبایل 09383431482 اعلام حضور کرده و جا رزرو نمایند.
    در صورت نیاز به شماره ثابت لطفا بعد از ساعت 13 با شماره 88172930 داخلی (101 یا 102) تماس بگیرید.

2- واریز وجه ثبت نام
    بعد از تایید و واریز هزینه برنامه، ثبت نام افراد قطعی می گردد. رزرو تنها 24 ساعت معتبر است.

*** در صورتی که اطلاعات موجود در این صفحه کافی نیست می توانید بخش "سوالات رایج درباره تورها" را مطالعه بفرمایید***

هــــــزینه برنامه:
    260 هزار تومن برای اعضا رســمی
    275 هزار تومن برای اعضا عــــادی

نقد قیمت برنامه های این گروه!

مشخصات فردی مورد نیاز برای ثبت نام و صدور بیمه
    1- نام و نام خانوادگی
    2- نام پدر
    3- سال تولد
    4- کد ملی
    5- شماره شناسنامه
    6- شماره تماس (موبایل)
    7- شماره کارت یا شماره فیش که با آن واریز نموده اید

محدودیت سنی و جنسی:
    این برنامه برای افراد زیر 18 و بالای 45 سال مناسب نیست.

-----------------اطلاعات مورد نیاز برای برنامه------------------

خدمـــــــــــــات:

حمل و نقل: متناسب با تعداد (اتوبوس، میدل باس یا مینی بوس مناسب برای مسیرهای اصلی) - نیسان یا مینی بوس برای مسیرهای محلی
    هماهنگی: سرپرست تور در طول مسیر
    اقامــــــت: یک شب در وسیله نقلیه، 2 شب در چادر مسافرتی
    پذیرایـــی: این تور پذیرایی ندارد (تمام وعده های غذایی بر عهده همسفران است. امکان تهیه غذا در طول مسیر پیاده روی وجود ندارد و همسفران لازم است تمام مایحتاج خود را به همراه داشته باشند)
    بیــــــــمه: بیمه حوادث و مسئولیت

وسایل ضروری برای این برنامه:
    لوازم شخصی، کفش مناسب، کارت شناسایی معتبر، داروهای شخصی، چادر مسافرتی*، لباس گرم و ضد باران، کیسه خواب یا پتوی مسافرتی سبک

* امکان استفاده از چادرهای گروه به صورت امانی وجود دارد (هزینه هر نفر در چادرهای 2 یا 3 نفره برای تمام سفر 20 هزار تومان است)

سختی برنامه: (این برنامه در دسته برنامه های سنگین طبیعت گردی طبقه بندی شده است)
    1- مسافت طولانی تهران تا سوها (حدود 10 ساعت)
    2- پیاده روی با کوله چند روزه بین سوها و آبشار لاتون و سپس تا کوته کومه (2 روز، هر روز 6 تا 8 ساعت)
    3- کمپ در محل بدون امکانات (توالت صحرایی، بدون دوش)
    4- نبود راه دسترسی مشخص در برخی نقاط جنگل
    5- احتمال بارندگی

زمان بندی تقریبی:

روز اول (پنج شنبه): حرکت از تهران به سمت اردبیل ابتدای شب
    روز دوم (جمعه):
    رسیدن به دریاچه سوها حدود ظهر - بقیه روز استراحت
    روز سوم (شنبه): طی بخشی از فاصله بین سوها تا لاتون- پیاده روی 6 تا 8 ساعت با کوله - شب مانی در چادر در میان جنگل
    روز چهارم (یکشنبه): پیاده روی به سمت آبشار و روستای کوته کومه با کوله حدود 6 تا 8 ساعت. برگشت به سمت تهران - رسیدن به تهران نیمه شب

-----------------توافق نامه--------------------

در ابتدای سفر برگه هایی تحت عنوان توافق نامه در اختیار همسفران قرار می‌گیرد که تنها در صورت امضا این توافق نامه امکان همراهی با گروه میسر می‌باشد. مفاد توافق نامه در لینک توافق نامه شرکت در برنامه های گروه آمده است.

شرایط کنسل شدن برنامه و انصراف

1- اجراى صحيح و ايمن برنامه براي برگزارکنندگان در اولويت قرار دارد، لذا در هر مرحله اى، چه قبل و چه در حين سفر، سرپرست برنامه حق کنسل کردن آنرا دارد.
    2- شرايط آب و هوايى در سفرهاي طبيعت گردي به دليل ايجاد شرايط ناايمن مي تواند باعث کنسل شدن برنامه گردد.
    3- در صورت کنسل شدن برنامه قبل از شروع، از طرف برگزار کنندگان به هر دليل، تمام وجه پرداختي عودت مي شود.
    4- در صورت کنسل شدن برنامه، پس از شروع آن، هزینه های صرف شده کسر و باقی آن بازگردانده می شود.
    5- در صورت انصراف مسافر طبق جدول زير مبلغ عودت داده مي شود:

انصراف تا 2 هفته پيش از شروع سفر 70 درصد مبلغ عودت داده مي شود
    انصراف از 2 تا 1 هفته پيش از شروع سفر 50 درصد مبلغ عودت داده مي شود
    انصراف از 1 هفته تا 4 روز پيش از شروع سفر 40 درصد مبلغ عودت داده مي شود
    انصراف از 4 روز تا 48 ساعت پيش از شروع سفر 20 درصد مبلغ عودت داده مي شود
    انصراف از 48 ساعت به بعد یا عدم حضور در تور هيچ مبلغي عودت داده نمي شود

بیشتر بدانیم

سوها نام آبگیری کوچک در حوالی روستایی به همین نام در فاصله حدود 35 کیلومتری شرق شهر اردبیل است. این منطقه که در واقع نقطه شروع جنگل های استان گیلان است با داشتن آب و هوایی خنک بسیار مورد توجه طبیعت دوستان آن منطقه واقع شده است.

آبشار لاتون نیز به عنوان یکی از بلندترین آبشارهای ایران با ارتفاعی نزدیک به 100 متر در دل جنگل های گیلان و در مسیری بدون دسترسی اتومبیل واقع شده است. مسیر دسترسی به این آبشار از طریق روستای کوته کومه است.

مسیر دسترسی به این آبشار از سمت سوها، مسیری دشوار و طولانی اما در نهایت زیبایی و بکر بودن است. این مسیر از میان جنگل های بکر و زیبای استان اردبیل و گیلان میگذرد. نبود پاکوب مشخص و پوشش گیاهی انبوه و متراکم در برخی نقاط یکی از دشواری های طی کردن این مسیر است.

پروفایل ارتفاعی مسیر دسترسی

تصاویری از منطقه

عکس های بیشتر:

سفرنامه تصویری- شناسایی مسیر دریاچه سوها - آبشار لاتون - لوندویل (خرداد ماه 1390)

سفرنامه تصویری - مسیر دریاچه سوها تا آبشار لاتون و روستای کوته کومه (سوها تا لوندویل) - خردادماه 1391

تاپیک برخی از برنامه های اجرا شده قبلی:

دریاچه سوها تا آبشار لاتون - 6 تا 9 مردادماه 1395 (3 روزه)

دریاچه سوها تا آبشار لاتون - 12 تا 15 خردادماه 1395 (3 روزه)

دریاچه سوها تا آبشار لاتون - 12 تا 15 خردادماه 1394 (3 روزه)

دریاچه سوها تا آبشار لاتون - 13 تا 16 خردادماه 1393 (3 روزه)

دریاچه سوها تا آبشار لاتون - 17 تا 19 مردادمـاه 1392 (3 روزه)

دریاچه سوها تا آبشار لاتون - 11 تا 14 خردادماه 1391 (3 روزه)

سایر تورهای همزمان

...

ویرایش توسط Mehdi : 15-05-2017 در ساعت 06:13 PM
    کانال تلگرام آنوبانینی
    اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید در این انجمن مطرح کنید.
    اگر سوالی دارید در
    این انجمن مطرح کنید.
    اگر در مورد تورها سوالی دارید
    این تاپیک را مطالعه کنید.
    پیام خصوصی های مرتبط با موارد فوق بدون پاسخ خواهند ماند.
    تور لیدر - راهنمای تور

2. کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

حسن (14-05-2017)

حسن آواتار ها
    Status : حسن آنلاین نیست.
    تشکر شده 704 بار در 163 ارسال

سفرنامه لاتون خدمتتان ارسال می گردد به صورت طنز و جدی نوشته شده ایراد و انتقادی بود بگید لطفا

سفرنامه سوها به لاتون پنج شنبه شب مورخ 96/03/11 الی دوشنبه 96/03/15
    دو تور هم زمان قراره امشب انجام بشه یکی سوها –فندوقلو به لیدری ابی و علی و دیگری مهدی غلامی و من سوها به لاتون که سنگین و کوله کشی داره
    آخرین توری که با مهدی بودم سال 93 بود یعنی حدود 3 سال قبل .بنابراین برام خیلی جذاب بود ایشون که از حدود سال 86 تور برگذار می کرده و فردی با تجربه و با حالیه (به این میگن پاچه خواری...)
    البته یادتان باشد که در جهان سوم حرف اول و آخر رو در کار و زندگی همین پاچه خواری هاست شما هم پاچه خواری باشید
    من و مهدی و سارا یه گروه غذایی تشکیل داریم این گروه ها مزایایی خوبی دارند که از جمله کاهش وزن کوله به شرطی که هم گروه هایت با حالی باشید نه مهدی و سارا
    پنج شنبه شب مورخ 96/03/11 با حدود 20 دقیقه تاخیر به خاطر یه مسافر ساعت 23:20 با ماشین ولو به رانندگی آقا بهداد که آدمه خوش اخلاق و خوش مشربی بود با 43 نفر که 18 نفر لاتون و 25 نفر فندقلو(میانگین سنی 33 ساله) برای عشق و حال ،روانه اردبیل شدیم.
    کرج مریم رو سوار کردیم پارسال اردیبهشت با مریم اورامانات بودیم او مربی یوگا و آشپز ماهری...خوش به حال نادر

جمعه مورخ 96/03/12
    اینگار کسی خوابش نمی آید تقریباً همه بیدار بودن تا ساعت 2:30 که در رستوران غزال (حدود 65 کیلومتری زنجان) برای سرویس و دستشویی واستادیم
    همه خوشحال و خندان به سمت سرویس ها حمله ور شدند چه صحنه زیبایی بود ...وقتی آمدند بالا دیگه با خیال راحت خوابیدن نکته مهم این بود که همه دششویی داشتند....فقط یه نفر نخوابیده بود و اسمش محسن و خیلی ساکت ومشکوک می زد و هم چنین جدی و ورزشکار به همین خاطر شدید زیرنظر بود حتی زمانی که به یه چیز خاص فکر می کرد من می فهمیدم و با بیسیم به گروه سرپرستان اطلاع می دادم.
    حدود 7 صبح رسیدم به رستوران عمو محرم حدود 30 کیلومتری اردبیل
    به دلیل زمان بر بودن تهیه املت که طرفدارهای زیادی داشت تا حدود 8:40 توقف داشتیم.
    9:45 با عبور از روستای نیارق به سوها در شرق اردبیل رسیدم همه بچه ها به جزء یه کله خراب کوله های خود را پرتاپ کردن در نیسان تا بالای دریاچه سوها ببرش
    دیوید از بچه های با تجربه و علی هم با نیسان رفتند
    12:10 در مه کامل به دریاچه سوها رسیدم طوری که دریاچه به سختی دیده می شود کمی نگران گم شدن مسافرها بودم بالاخره به محل کمپ رسیدیم و سریع شروع به چادر زدن کردیم بعد نهار خوردیم
    هوا مه آلود بارانی و سرد شده بود بچه ها هم پانچو تن کرده بودند
    هم چیز طبیعت خوبه حتی همین مه شدید خیلی راحت در فاصله کم میشه خرگوش گرفت خواهشاً خرس نه
    باز سگ لرزه را تجربه کردم
    به همراه مهدی ، ابی ، سینا ، علی ، محسن ، حامد و دیوید رفتیم هیزم آوردیم و یه آتش توپ به راه انداختیم
    18 یهویی هوا باز شد همه با دوربین شتابان عکس می داختند چقدر زیبا بود ترکیب جنگل ، دریاچه ، دریا و لبخند آتشفشان خاموش سبلان
    یه زوج با حال فرانسوی هم با ما بودند که اسمشون ایرانی بود سهیل و پرمیس که دوربین آنالوگ داشتند
    واقعاٌ نمیشه وصفش کرد بسیار زیبا بود
    دم غروب هم مشغول تهیه شام شاهانه با مرغ و ماهی بودیم در زمانی که همسایه های چادر به چادر ما با شکم گرسنه سر به زمین گذاشتن ما مرغ در دهان داشتیم
    حدود 22:30 خوابیدم اما بعضی ها تا 2 بیدار بودن محسن و حامد.....من با حامد توی یه چادر بودم.

شنبه 96/03/13
    بیدار باش ساعت 6 چقدر دل انگیز بود
    می دونستم امروز روز دهن س.....شدن است چون کوله کشی داشتیم
    قرار بود 8 راه بیافتیم ولی مهدی مهربون شده بود قبلاً سر ساعت راه می افتاد
    قبل از حرکت محسن چند حرکت کششی داد که خوب بود دمت گرم محسن
    ساعت 9 شروع پیاده روی با 18 نفر از بروبچ با حال بود که 4 نفر زوج و یه دختر جوان دهه 70 به نام مهدیه که اولین بارش بود چنین سفری....من باید هواسم به این موضوع می بود .
    با بدرقه گل های بابونه به راهمان ادامه دادیم جمعیت زیادی آمده بود باورش سخت بود .فهمیدم اون هم مثل من عقلشان پاره سنگ داره و شاید هم عاشق طبیعت هستند.
    قله اسپیناس با ارتفاع 2.105 متر رو سر راه دیدیم
    نبود چشمه سر راه باعث شده بود کوله ها به خاطرسنگین شود مسیر هم گل آلود بود در حد تیم ملی چند بار هم بچه ها خود را از روی شادی به گل آلوده کردند
    فاطیما با نشان دادن یخ همه را انگشت به دهان و د....کرد بله یخ .....فاطیما از اون خانواده ها مرفه و بی درد جامعه بود.
    ساعت 13 رسیدیم به جاده گاز و دکل مخابراتی .یه کلبه مانند برای هلال احمر و یه دستشویی و به نصف شیلنگی که عده ی به امید آب دورش حلقه زده بودن هم اونجا بود
    جاده از این جا به بعد خلوت و با شیب منفی شده بود.
    ساعت 15 رسیدم کنار برکه ی و نهاری خوردیم هر چی شام شاهانه خورده بودیم پرید حسابی بروبچ خسته شده بودند
    در همین حین دوتا قاطر قهوه ای(اسب + خر) از کنار ما در حال گذر بودن ،که من رفتم آمار بگیرم اما عده ی از بچه ها هم زیر چشمی ما رو می پاییند که شاید از دست کوله هایشان راحت شوند که زهی خیال باطل ....قیافه های این عده معلوم الباحال دیدنی بود
    ساعت 16:30 با کف گیر بچه ها را بلند کرده راهی شدیم بعضی ها هم در زمان حرکت به عقب برگشته و با بغض گام بر می داشتند
    بعد از گذر از پرچین به راه خود ادامه دادیم
    چون شیب منفی بود حسابی خسته شده بودیم با مریم ، نادر ، مهدیه ، حامد چند دقیقه نشسیم و سکوت کردیم یا همون مدیتشن هرچه فکر وارد ذهن می شود بهش می گفتیم خاموش .......خیلی دلچسب بود. با روحیه بهتر راهی شدیم
    ساعت 18 یعنی بعد از 9 ساعت حرکت پای خود را داخل رودخانه کردیم خیلی خوب بود
    تا آبشار حدود 1 ساعت راه بود عده ی می گفتند برویم عده ی هم مخالف که مهدی گفت می مانیم.حرف اول و آخر را توی تور لیدر می زنه حتی اگر اشتباه باشه همه بایستی انجامش بدهند این قانونه و ربطی به پاچ خواری نداره.
    صدای آب و پرندگان و قورباغه نر ایل وار به ما آرامش می بخشید
    سرخس ها بلند اندازه یه انسان کار خرگوش گیری را راحت کرده بود
    گروه ما آب روان رو جوشانده و خوردیم
    قدری هیزم جمع کردیم
    یه دور همی داشتیم و گفتگو
    صدای موزیک لذت آهنگ طبیعت را کم رنگ تر می کرد آهنگ طبیعت تکراری نمیشه
    سارا شام برنج درست کرد
    یکی از زوج های با ذوق هنری احسان و فاطمه با خودشان چند تا شمع آورده بود
    شب ساعت 23 با حامد و مهدی توی یه چادر خوابیدیم

یکشنبه 96/03/14
    ساعت 6:45 با صدای دل نواز طبیعت بیدار شدم خوابش عالی بود دلم نمی خواست از آغوش خداوند جدا شوم
    هوا گرم تر از سوها بود
    ساعت 9 بعد از نرمش محسن که خیلی عالی بود به سمت آبشار روانه شدیم
    نزدیک آبشار لاتون من 4 متر به دره سقوط کردم چون خدا با من بود به طور معجزه آمیزی چیزم نشد.حسابی دوستانی که عقب بودند ترسیده بودند سهیل و نادر آمدن بالا سرم خدا رو شکر
    9:45 الی 10:30 در کنار آبشارلاتون 100 متری لذت بردیم
    من هم فرصت استفاده کردم به لباس رفتم زیر آبشار خیلی فاز داد (با لباس یادت باشه) فاطیما هم این کار رو کرد.....خستگی از تن به در شد.
    یه نفر اطراف آبشار به وجد آمده داد می زد(( یاشین آذربایجان ))(زنده باد آذربایجان) به خودم گفتم کی می رسه که تعصبات قومی و ملیتی رو کنار بذاریم و بجاش انسانیت رو ملاک بدونیم
    یه قهوه خونه و شیلنگ آبی هم نزدیک آبشار بود.
    11:40 به روستایی خلیفه حیاتی رسیدیم مهدی تصمیم گرفت کوله ها رو بفرستیم پایین امــــــا....
    متاسفانه در شرایط شلوغی راننده های محلی دبه می کنن و....خلاصه من و بهنام با خانمش و مریم اول با نیسان کوله ها رو آوردیم پایین تا خشنود 30 دقیقه و نیسان بعدی تا کوته کومه 30 دقیقه
    ساعت 15 از گروه 14 نفر مهدی و رضا رسیده بودند باقی در راه بودن چون دیر کرده بودند با نیسان تا خشنود بالا رفتم ولی خبری نبود به اندازه سر سوزن ناراحت بودم که نکنه اتقاقی افتاده ....
    بعداً فهمیدم که زمانی که ما نگران بودیم بروبچ در حال آب بازی بودند و از جاده اصلی خارج شده بودند
    وقتی برگشتم روستا کوته کومه بچه رفته بودند توی روستا بد آنتن می داد
    راستی مردم این منطقه تالشی هستند بیشترشان سنی شافعی اند و البته مردمان آرام و صلح طلب
    ساعت 17 با تاکسی راهی جاده لوندویل و پارک ساحلی شده نهاری به بعداً زده انگار نه انگار که ماه رمضون (جهنم هم دیگه رو می بینیم)با بچه های فندوق سوار بر اتوبوس راهی تهران شدیم
    دو سه بار ماشین توقف داشت
    توی ماشین خبری از خواب نبود
    کلی تعریف کردیم با بروبچ
    محسن کرج پیاده شده
    حدود 2 نصف شب دوشنبه 96/03/15تهران رسیدم
    همسفران : مهدی ، رضا ، محسن ، حامد ، مهدیه ، فاطیما ، سارا، احسان ، فاطمه ، بهنام ، آیدا ، مریم ، نادر، مصطفی ، الناز ، سهیل و پرمیس
    انتقادات شما راهگشای ماست
    به امید سفر دیگر
    کانال تلگرام آنوبانینی
    کشورم دنیاست ، دینم انجام کار خوب ((توماس پن))

4. 2 کاربر مقابل از حسن عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Majid 64 (15-07-2017), Mehdi (14-07-2017)

کلمات کلیدی این موضوع