به انجمن خوش آمدید
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 36

Marzieh آواتار ها
    Status : Marzieh آنلاین نیست.
    تشکر شده 862 بار در 251 ارسال

پیش فرض Re: سفرهاى نوروزى دوستان (فروردين 1389)

این هم از عکسها
    نقل قول نوشته اصلی توسط marzieh_amin
    ما هم به اتفاق دو نفر از دوستان به یک سفر4 روزه در شهرستان هشتپر و اطرافش(روستای مریان و آق اولر, جاده اسالم-خلخال و آستارا و...) رفتیم که عکس هاش را در اولین فرصت میگذارم
    تصاویر پیوست شده

همسفر گاه گدار
    Status : آرزو سبحانی آنلاین نیست.
    تشکر شده 6 بار در 4 ارسال

سلامی به سبزی بهار و به وسعت ایران عزیزمان
    نوروز باستانی ایران بر همه دوستان مبارک.
    جای شما خالی ما رفتیم به استان خوزستان ، از همه نظر عالی بود مردمان خوب ، هوای عالی همه چی خوب بود. من و همسرم به شهر های اهواز،شوشتر ، شوش ، هفتکل ، مسجد سلیمان ، لالی رفتیم . کلی هم عکس گرفتم که در اولین فرصت می زارمشون روی سایت.
    امیدوارم سالی سراسر شادی و سلامتی همراه با موفقیت داشته باشید.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    همه جای ایران سرای من است

Behzad آواتار ها
    Status : Behzad آنلاین نیست.
    تشکر شده 3,068 بار در 739 ارسال

امسال عيد از خيلی جنبه ها سال خوبی بود. من مدتی در اصفهان بودم كه از دو منطقه ی موته و قمشلو ديدن كردم ولی هيچ عكسی نگرفتم. اين دو منطقه پناهگاه حيات وحشن كه واقعاً جای همگی طبيعت گردا به خصوص در اين فصل در اين مناطق خيلی خاليه !

موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,052 بار در 3,560 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط zadhoush68
    امسال عيد از خيلی جنبه ها سال خوبی بود. من مدتی در اصفهان بودم كه از دو منطقه ی موته و قمشلو ديدن كردم ولی هيچ عكسی نگرفتم. اين دو منطقه پناهگاه حيات وحشن كه واقعاً جای همگی طبيعت گردا به خصوص در اين فصل در اين مناطق خيلی خاليه !
    اطلاعات بیشتری درباره این مناطق می تونید بدید؟
    آدرس دقیقتر
    چجوری باید رفت
    پوشش گیاهی و جانوری
    امکانات محل
    احیانا شماره تماس
    و...

Soheila آواتار ها
    Status : Soheila آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,721 بار در 385 ارسال

من بیشتر تعطیلات عید رو در اردکان بودم و بیشتر به گشت و گذار در اطراف اردکان پرداختم.

از جمله شهر عقدا که تقریباً بخشهای قدیمی و سنتی آن هنوز بکر مونده بود و برای عکاسی خیلی جالب بود، نکته جالبی که وجود داشت برخورد اهالی این شهر کوچک بود، یکی از اهالی محله ی قدیمی شهر وقتی که سردرگمی من رو دید، به صورت خودجوش نقش راهنمای محلی رو ایفا کرد و باعث شد که هشت ساعت کامل بین بادگیرهای بلند و خانه های خشت و گلی و چادرهای رنگی دختران و باغ های انار این شهر متوجه گذر زمان نباشم.

چک چک یا آرامگاه پیر سبز از جمله مکانهای مقدس برای زرتشتیان است که تقریباً در دامنه کوهستانی به فاصله 40 کیلومتری اردکان هست و به خاطر عید نوروز حال و هوای مخصوص به خودش روداشت و در معبد به روی همه مسافران باز بود، بوی عود و نیایش های نوروزی و لباسهای رنگی هم شهری های زرتشتیم در چک چک خاطره ی سحرگاه های روزهای نخست نوروزیم بود.

در خود اردکان هم کوچه ی آشتی کنان و بازار قدیمی و آب انبار بازار و محله های قدیمی رو دیدم.

سفر کوتاهی هم از یزد به کرمان داشتم ولی نه از مسیر دوبانده و همیشگی (یزد،مهریز،انار،رفسنجان، کرمان)، از جاده ی تقرباً باریک و خلوتی که از شهر بافق شروع می شد سفر رو شروع کردم.
    شهرها و روستاهایی را در این مسیر دیدم که شرح هر کدوم مفصل هست، روستاهایی که در حاشیه ی خشونت کویری یاد گرفته بودند مثل گز و تاق مقاوم باشند و زنده بمونند،اگه درختی سبز از دور می دیدی،بی شک در کنارش امامزاده ای بود.

یکی از این روستاهای دیدنی شیطور نام داشت،حفظ پوشش سنتی روستاییانش برای من جالب بود.
    معدن ذغال سنگ پابه دانا در ادامه ی مسیر بود که با رفتن به داخل معدن با تمام وجود بالاتر از سیاهی رو دیدم.
    واما کرمان و بازار و حمام گنجعلی خان و ماهان و شاه نعمت ا... و باغ شازده اش برای همه ما آشناست و نیازی به توضیح ندارد هم از جمله جاهایی بود که دیدم.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    " ما آخرین نسلی هستیم که می توانیم بخشی از طبیعت کشورمان را نجات دهیم."

همسفر پایه
    ماهان آواتار ها
    Status : ماهان آنلاین نیست.
    تشکر شده 418 بار در 117 ارسال

عکس های سد خاکی روستای سقالکسار [attachment=4:y2cej4iq]03062009114.jpg[/attachment:y2cej4iq][attachment=5:y2cej4iq]03062009111.jpg[/attachment:y2cej4iq][attachment=6:y2cej4iq]03062009108.jpg[/attachment:y2cej4iq][attachment=7:y2cej4iq]03062009103.jpg[/attachment:y2cej4iq][[/attachment][attachment=8:y2cej4iq].jpg[/attachment:y2cej4iq][attachment=2:y2cej4iq]04062009133.jpg[/attachment:y2cej4iq][attachment=1]04062009146.jpg[/a
    تصاویر پیوست شده
    کانال تلگرام آنوبانینی
    دست هایی که کمک میکنند ،
    مقدس تر از لب هایی هستند که دعا میکنند

(کوروش کبیر)

خدایا
    هیچ کس رو گرفتار آنوبانینی نکن!!!!!
    من که بعداز این 7سال نتونستم اعتیادم رو ترک کنم (تاریخ عضویت 12 مهر 1388)

همسفر پایه
    pesare1404 آواتار ها
    Status : pesare1404 آنلاین نیست.
    تشکر شده 113 بار در 67 ارسال

سلام دوستان شرمنده از اینکه مدتیه نیستم و همین نبودم باعث شده بسیاری از دوستان جدید رو نشناسم .
    در هر حال به لطف عنایت عموی عزیزم مسافرتی برای زیارت امام هشتم به مشهد الرضا داشتیم و تحویل سال در خدمت اقا بودیم.
    عجب هوایی بود در هر لحظه یاد حرف های استاد مرحوم می افتادم که هوا بس نا جوانمردانه سرد است. چنان که پدر عزیز همراه برادرش تاب تحمل نیافت به منزل رهسپار شد. سال را با پسر عمو در محضر اقا تحویل کردیم.

خدا رفته گانتان را بیامرزد شب هنگام در سوز و سرما بعد از تحمل سختی راه برای برگشت خبری بد دل همه مان را غم الود کرد . آن گران ، پدر بزرگ مهربانم تاب تحمل سال جدید را نکرد بعد از تحویل و شنیدن سخن حق کار خود را تمام شده دانست و به استراحت ابدی رفت.

روحش شاد .
    برای شادی روحش فاتحه ای میخوانم کاش هنوز می بود تا برای اخرین بار لبخند مهربانش را ببینم.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    انجمن کتابخوان
    www.ketabkhan.info

Majid آواتار ها
    Status : Majid آنلاین نیست.
    تشکر شده 4,747 بار در 1,106 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط pesare1404
    خدا رفته گانتان را بیامرزد شب هنگام در سوز و سرما بعد از تحمل سختی راه برای برگشت خبری بد دل همه مان را غم الود کرد . آن گران ، پدر بزرگ مهربانم تاب تحمل سال جدید را نکرد بعد از تحویل و شنیدن سخن حق کار خود را تمام شده دانست و به استراحت ابدی رفت.

روحش شاد .
    برای شادی روحش فاتحه ای میخوانم کاش هنوز می بود تا برای اخرین بار لبخند مهربانش را ببینم.
    محسن جان تسليت مي گم داداش :(
    انشاالله غم آخرت باشه
    خدا رحمت كند پدربزرگ رو :ympray:
    کانال تلگرام آنوبانینی
    روزنه های زمین زنانی زنا زاده و زنا کارند که زندانی اند در زوایای هرزگی
    چون مگس حاضر شود در هر طعام . . . . از وقاحت بی‌صلاح و بی‌سلام

به نیمه ره زندگی راه جوی . . . . . ز چشم حسودان بی آبروی

کی به انداختن سنگ پیاپی در آب . . . " ماه " را میشود از خاطره ی آب گرفت؟

دلم آنجاست که آن " دلبر عیار " آنجاست . . تنم اینجاست سقیم و دلم آنجاست مقیم

عاشقی مقدور هر عیاش نیست
    . . . . غم کشیدن صنعت نقاش نیست
    دوستی با مردم دانا نکوست . . . . . . دشمن دانا به از نادان دوست

Behzad آواتار ها
    Status : Behzad آنلاین نیست.
    تشکر شده 3,068 بار در 739 ارسال

دوست عزیز آقا مهدی در پاسخ به شما باید بگم که قمشلو یکی از قدیمی ترین شکارگاه های ایران که تنوع زیستی و غنای محیطی خوبی داره و در چند کیلومتری شهر اصفهان در امتداد نیروگاه شهید منتظری قرار داره که از طریق جاده اصفهان-شاهین شهر و یا جاده نجف آباد به تیران قابل دسترسیه. در مرکز این پناهگاه حیات وحش قلعه کاه گلی بزرگی دیده میشه که متعلق به ضل سلطان حاکم عهد قاجار اصفهان که شکارگاه این آقا بوده و من توی این قلعه دیدنی رفتم که جای مناسبی برای اقامته و نیاز به اجازه از محیط زیست اصفهان داره. با این که منطقه فوق العاده نابیه ولی به درد این کارش می خوره، کسی که متخصص حیات وحش باشه و درسته که از نظر پوشش گیاهی از موته غنی تر ولی سیمایی بیابانیش دل طبیعت گردا را حال نمیاره. بالعکس موته منطقه خوبی برای طبیعت گردای کار درسته؛ موته بهشت آهوان ایران و خیلی از گونه های نادر پرنده را می توان به راحتی در اون دید. این منطقه در بین جاده اصفهان-گلپایگان قرار داره که سیمای کلی اون دشت-کوهستان و دشتهاش جولانگاه آهوان و در تپه ها و دره ها گیاهانی نظیر کنگر ، گون و ... و نیز گونه های مخنلف سگ سان ، گربه سان ، قوچ و میش اصفهانی و کل و بز را به همراه انواع پرندگان و خزندگان قابل مشاهدن. در کنار جاده اصفهان-گلپایگان که در واقع یک راه فرعی است روستای موته قرار داره که اهالیش مردمانی مهربانن و با پرداخت اندک مایه ای میشه برای اقامت روی اونها حساب کرد. موته یک معدن طلا هم داره.
    اصفهان یه پارک ملی خفنم به نام کلاه قاضی داره که مأوای دوستان سنگ نورد اصفهانیمه. در این منطقه کل و بز و پلنگ ایرانی کم نیست.
    اما به نظر من موته خیلی زیباست و قمشلو زیباتر.
    در ضمن مهدی خان ایمیل من zadhoush68@yahoo.com شما شماره تلفنتون را به من بدید تا با هم در مورد تورهای غواصی در کیش ، رفتینگ و برنامه های دیگه صحبت بنماییم :ymhug:

عضو رسمی گروه

فرزاد آواتار ها
    Status : فرزاد آنلاین نیست.
    تشکر شده 14 بار در 6 ارسال

چشمه هاي شگفت انگيز باداب سورت

P1[attachment=7:dpswg3wf]01.jpg[/attachment:dpswg3wf]
    چشمه باداب سورت واقع در شهرستان ساري، روستاي سورت، بعنوان دومين اثر ملي ايران درخرداد ماه 1387 ثبت گرديد
    [attachment=6:dpswg3wf]02.jpg[/attachment:dpswg3wf]
    چشمه باداب سورت واقع در شهرستان ساري، بخش چهاردانگه، دهستان پشت كوه، روستاي سورت - حد فاصل روستاهاي اروست و مال خاست واقع در استان مازندران است.چشمه هاي اسرار آميز سورت مشتمل بر دو چشمه با آب هاي كاملا متفاوت از لحاظ رنگ ، بو و مزه مي باشند. يكي از چشمه ها داراي آبي بسيار شور مي باشد و داراي استخر آبي كوچكي است كه عمدتا در تابستان براي آب تني استفاده مي شود و براي درمان دردهاي كمر ، پا و روماتيسم و امراض پوستي سودمند است و چشمه ديگر كه در مجاورت اين چشمه قراردارد داراي آبي به رنگ قرمز ونارنجي و كمي ترش مزه است كه بصورت دائمي و نشتي مي باشد و در اطرف دهانه چشمه كمي رسوب اكسيد آهن نشسته است.
    [attachment=5:dpswg3wf]03.jpg[/attachment:dpswg3wf]

[attachment=4:dpswg3wf]04.jpg[/attachment:dpswg3wf]

[attachment=3:dpswg3wf]05'.jpg[/attachment:dpswg3wf]
    آب هاي روسوبي اين دو چشمه در مسير خود از بالاي كوه به پائين طي هزاران سال دهها حوضچه كوچك بسيار زيبا در رنگ هاي نارنجي و زرد و قرمز و در اندازه هاي مختلف ايجاد كرده اند كه اسراري از دنياي مستور و پوشيده طبيعت بكر و دل انگيز را به نمايش گذاشته است.
    چشمه باداب سورت از نوع ژئوپارك محسوب شده و همزمان با آخرين چين خوردگي البرز در پليوستوسن و پليوسن (دوران چهارم زمين شناسي) شكل گرفته است.
    اين چشمه در ارتفاع 1841 متري از سطح دريا واقع شده و از جهت شمال ارتفاعات و تپه هاي پوشيده از جنگل هاي سوزني برگ، از جهت جنوب دره مشرف ارتفاعات از جهت شرق ارتفاعات پوشيده از گياهان بوته اي و درختچه و از جهت غرب معدن سنگ هاي تزئيني احاطه كرده است.
    [attachment=2:dpswg3wf]07.jpg[/attachment:dpswg3wf]
    [attachment=1:dpswg3wf]08.jpg[/attachment:dpswg3wf]
    مردم منطقه به دليل گوگردي بودن اين چشمه ، كه براي امراض پوستي كاملا مفيد مي باشد، از وجود اين چشمه آگاهي كافي دارند و از آن به عنوان سرشور ياد مي كنند. به گفته ساكنان منطقه آنها براي شفا يافتن از امراض پوستي خود با آب چشمه حمام مي كنند اما بدليل اينكه دماي آن تنها مقدار كمي از دماي محيط بالاتر است براي گرم كردن آن از داغ كردن سنگهاي موجود در اطراف چشمه و گذاردن آنها در داخل آب چشمه استفاده مي نمايند.
    در ايران اين اثر بي نظير بوده و فقط در آسيا در كشور تركيه مشابه آن بصورت رسوبات نمكي و فقط به رنگ سفيد وجود دارد.
    .منابع : آرشيو گروه كوه نوردي لواسان -سايت خبري سازمان ميراث فرهنگي -www.orost.ir
    تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 01.jpg (41.8 کیلو بایت, 249 نمایش)
    • نوع فایل: jpg 02.jpg (35.4 کیلو بایت, 258 نمایش)
    • نوع فایل: jpg 03.jpg (43.0 کیلو بایت, 240 نمایش)
    • نوع فایل: jpg 04.jpg (41.3 کیلو بایت, 237 نمایش)
    • نوع فایل: jpg 05\'.jpg (17.9 کیلو بایت, 235 نمایش)
    • نوع فایل: jpg 07.jpg (41.6 کیلو بایت, 240 نمایش)
    • نوع فایل: jpg 08.jpg (52.0 کیلو بایت, 222 نمایش)
    • نوع فایل: jpg 09.jpg (47.3 کیلو بایت, 233 نمایش)
    کانال تلگرام آنوبانینی
    " به رغم خار مغیلان نه مرد نیم رهم / از این سفر همه پایان آن خوشا که تویی
    "

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع