به انجمن خوش آمدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    همسفر گاه گدار
    Meghdad آواتار ها
    Status : Meghdad آنلاین نیست.
    تشکر شده 463 بار در 172 ارسال

پیش فرض تجربیات سفر جزاير جنوبى: نوروز 1389

دوستان همسفر جزيره نورد ;)
    از تجربيات سفر خودتون كه فكر ميكنم نبايد كم باشه برامون بگين تا هم درسى گرفته باشيم و هم اينكه كمى دلمون بسوزه كه در تجربه اين سفر 9 روزه با شما نبوديم. :)

فقط خيلى با پياز داغ تعريف نكنيد كه ما اصلا جنبه نداريم و ممكنه ايندفعه سفر 15 روزه يا بيشتر برگزار بشه! ;)

Majid آواتار ها
    Status : Majid آنلاین نیست.
    تشکر شده 4,747 بار در 1,106 ارسال

پیش فرض Re: تجربیات سفر جزاير جنوبى: نوروز 1389

وقتی سواره قایق موتوری میشین تا می تونینن عقب قایق بشینین تا از ضربه های مهلک قایق در حال حرکت تا حدی در امان باشین
    آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآآآِِِِِِِِِِِِِ ِِِی ی ی ی ی ی ی کمرم
    البته من پیشنهاد می کنم که ایستاده تو قایق باشین البته با کمک طناب جلوی قایق، چون باعث میشه تعادل شما برقرار بشه و از همه مهمتر دیگه از شر تکون خوردن و بالا پایین رفتن در حالت نشسته خلاص میشین
    کانال تلگرام آنوبانینی
    روزنه های زمین زنانی زنا زاده و زنا کارند که زندانی اند در زوایای هرزگی
    چون مگس حاضر شود در هر طعام . . . . از وقاحت بی‌صلاح و بی‌سلام

به نیمه ره زندگی راه جوی . . . . . ز چشم حسودان بی آبروی

کی به انداختن سنگ پیاپی در آب . . . " ماه " را میشود از خاطره ی آب گرفت؟

دلم آنجاست که آن " دلبر عیار " آنجاست . . تنم اینجاست سقیم و دلم آنجاست مقیم

عاشقی مقدور هر عیاش نیست
    . . . . غم کشیدن صنعت نقاش نیست
    دوستی با مردم دانا نکوست . . . . . . دشمن دانا به از نادان دوست

3. 2 کاربر مقابل از Majid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

fumed (15-04-2011), teta (15-04-2011)

araz
    مهمان
    Status :

نقل قول نوشته اصلی توسط Majid
    وقتی سواره قایق موتوری میشین تا می تونینن عقب قایق بشینین تا از ضربه های مهلک قایق در حال حرکت تا حدی در امان باشین
    آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآآآِِِِِِِِِِِِِ ِِِی ی ی ی ی ی ی کمرم
    البته من پیشنهاد می کنم که ایستاده تو قایق باشین البته با کمک طناب جلوی قایق، چون باعث میشه تعادل شما برقرار بشه و از همه مهمتر دیگه از شر تکون خوردن و بالا پایین رفتن در حالت نشسته خلاص میشین
    البته اگه یه مقدار طناب بلندتر باشه میشه یه اسکی روی اب هم انجام بدین که دیگه اصلا و ابدا اذیت نمیشین ;) :))

• کاربر مقابل از araz عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

teta (15-04-2011)

Parvaneh آواتار ها
    Status : Parvaneh آنلاین نیست.
    تشکر شده 4,016 بار در 861 ارسال

درسفرهای طولانی بایستی آدمها آستانه تحملشونو مخصوصاً در روزهای آخر بالا ببرند.هرچقدر آدمها بیشتر با هم همسفر بشند شناخت بیشتری از هم پیدا می کنند و این بطور اتوماتیک آستانه تحملشونو بالاتر می بره . بنابراین یکدست بودن دوستان بسیار نکته مهمی در سفر های طولانی محسوب میشه!
    از روی ظاهر آدمها نمیشه به مرد سفر بودنشون پی برد ! ممکنه ظاهرشون سوسول باشه اما اینکاره(مرد سفر) باشند!
    حضور افراد با انرژی و با روحیه به خصوص در لحظات خستگی و .... می تونه خیلی موثر باشه و همه رو Refresh کنه .
    حضور آدمهایی با اطلاعات خوب (حتی توضیحات مختصر) در طول سفر و برخورد با موارد گوناگون و توضیحات مقتضی و مرتبط با سوژه ،می تونند برای سایر دوستان ، سفر پر بارتری رو رقم بزنند .
    حتماً و حتماً از راهنمای مکان های تاریخی بخواهید تا براتون توضیحاتی در مورد مکان ارائه بدند(این مساله در واقع در قلعه پرتقالیها اتفاق افتاد . در بازدید اول خوب خیلی جذاب ننمود اما وقتی توضیحاتی از طرف راهنمای محلی در مورد شکل و مواد و علت انتخاب و ... ارائه شد شگفتی زیادی رو به دنبال داشت مخصوصا اینکه راهنما کمی حس کنکاوی و خلاقیت! شما رو بکار بندازه و توضیحات خودشو ابتدا در قالب سوال ارائه کنه و از شما بخواد که اول حدس بزنید.)
    در طول سفر با حضور دوستان یکدل، همه و همه مثل یه خانواده میشند و آنقدر صمیمی می شند که بعد 9 روز آزگار ! سفر، دوباره به بهانه عکسها ، بعد از 24 ساعت اتوبوس پیمایی! دوباره میرند خونه ،کوله هاشونو بذارند و بازم یه جایی قرار بذلرند و همدیگرو ببینند !
    حتما قبل و بعد از سفر جزایر ، و البته با قایق موتوری ، از سلامتی کمر خود اطمینان حاصل نمایید!( در هنگام ثبت نام ، تکانهای شدید قایق را به علت غیر قابل پیشبینی بودن دریا مدنظر قرار دهید و همواره برای اطمینان ! آنرا موجدار تصور کنید! کسی که قایق را هدایت می کرد می گفت همیشه دریا روزهای قبل و بعد از 13 (ایام نوروز ) آرومه!)
    همواره احتمال وزش بادهای جنوبی رو مد نظر داشته باشید (مکان خوبی برای تست کردن چادرهای خوب)
    قطره های چشمی برای شستشوی چشم(به جهت وزش باد شدید و ورود ذرات به داخل چشم) به همراه داشته باشید.
    لباس گرم جهت پوشش برای شب به همراه داشته باشید(بسیاری از دوستان به جهت اینکه سفر به جنوبه از آوردن لباس گرم امتناع کرده بودند ). در ضمن در مسیر راه هم به درد می خوره! (چون مسیر با ماشین دربست بود خیلی کوله سنگین معنا نداشت)
    حتما و حتما در مکانهای امن شنا کنید .قبل از شنا جهت وزش باد و جهت امواج را شناسایی کنید بعد از آن محل صخره ها و سنگ ها را شناسایی کنید وهمواره محل تلاقی این دو را مد نظر قرار دهید و با فاصله مشخصی از سنگ ها و صخره ها شنا کنید.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو...:54:

• 3 کاربر مقابل از Parvaneh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

fumed (15-04-2011), teta (15-04-2011), حسن (05-07-2011)

موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi هم اکنون آنلاین است.
    تشکر شده 14,052 بار در 3,560 ارسال

1- در سفرهای طولانی چند صندلی خالی در وسیله نقلیه خیلی مفیده.
    2- در برنامه ریزی سفرهای طولانی باید ناخوش احوال شدن همسفران را مد نظر داشت.
    3- در سفرهای طولانی تقسیم وظایف لازمه.
    4- در سفرهای طولانی یک راننده خوب از نان شب واجب تره.
    5- اگر ساحل دریا موج نداشته باشه به معنی این نیست که دریا هم موج نداره اما اختلاف این دوتا خیلی زیاد نیست.
    6- دریازدگی خیلی زجرآوره. اغلب همسفران ما بعد از حدود 3 ساعت دریانوردی در دریای ناآرام دچار دریازدگی شده بودند. در حالی که همین همسفران 36 ساعت را بدون هیچ مشکلی اتوبوس سواری کرده بودند.
    7- گروه های غذایی لازمه کوچک بمونه. ادغام گروه های غذایی و بزرگ شدنشون باعث کند شدن این گروه ها میشه.
    8- تدابیر سفت و سخت تری برای کسانی که مراقب خودشون نمی تونن باشن باید در نظر گرفته بشه.
    9- تدابیری برای جلوگیری از بیدار ماندن همسفران باید دیده بشه. بیدار ماندن بیش از حد مساوی با دیر بیدار شدن و در نتیجه تاخیر در برنامه است.
    10-

• 3 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

fumed (15-04-2011), teta (15-04-2011), حسن (05-07-2011)

عضو رسمی گروه
    Mohamad آواتار ها
    Status : Mohamad آنلاین نیست.
    تشکر شده 9 بار در 4 ارسال

راستی منم یه چیز جدید از رئیس یاد گرفتم
    اگه جلیقه نجات نداشتید میتونید از 2 تا بطری آب معدنی خالی که درشو محکم بستید استفاده کنید :)
    کانال تلگرام آنوبانینی
    باید اِستاد و فرود آمد
    بر آستانِ دری که کوبه ندارد،
    چرا که اگر به‌گاه آمده‌باشی دربان به انتظارِ توست و
    اگر بی‌گاه
    به درکوفتن‌ات پاسخی نمی‌آید.

• کاربر مقابل از Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

teta (15-04-2011)

همسفر گاه گدار
    omid آواتار ها
    Status : omid آنلاین نیست.
    تشکر شده 60 بار در 41 ارسال

1-سفرهای طولانی فرصت بهتر و مغتنم تریه برا خودشناسی و دگر شناسی...میشه با آزادتر گذاشتن افراد توی گروه بهشون فرصت داد تا بعد از 2-3 روز نقش و جایگاه مورد علاقه خودشونو پیدا کنن.تو گروه بزرگ شده 8 نفری ما که تقریبا 6 نفرشون اولین بار بود تو برنامه بالای 1 روز باهاشون همسفر بودیم این مورد نمود واقعی داشت.بعد از 3-4 روز من حس میکردم 7-8 تا لیدر و مدیر دارن با هم کار میکنن.البته باید از ظرفیت پذیرش لیدر اونا مطمین شده باشید.البته که تو سفرهای 2-3 روزه فرصت این جا افتادن نیست و ناچار باید نقشها از قبل تعریف شده باشه تا حدودی.به شخصه از این تجربه خیلی خیلی راضی بودم.
    2- برای شنا تو دریای جنوب حتما و حتما از راهنمایی افراد وارد محلی استفاده کنید.ترجیحا از اونا بخواید مراقب شما باشن.عموما جاهای سنگی و صخره ای جدای از خطر برخورد و آسیب به بدن شما محل تجمع انواع آبزیان خطرناکه.حتما در ساحلهای ماسه ای شنا کنید.
    3-تا حد زیادی روی تهیه مایحتاج غذایی در مسیر ها و محلهای توقف میشه حساب باز کرد.
    4- سعی کنیم با افراد جدید گروه در ارتباط بیشتری باشیم.انسانها در سفر هر کدومشون پنجره تازه ای هستن به زندگی و نزدیک شدن به دنیای درونشون فرصت ارزشمندی در اختیار ما میزاره.
    5-شاد بودن ، استراحت شبانه و تغذیه متنوع به ما در بالا تر بردن آستانه تحملمون خیلی کمک میکنه.
    6-بدون راننده خوب ، بدون جلیقه نجات در قایق ها ، بدون همسفرای خوب و شاد،بدون برنامه و نقشه دقیق و مجوزهای لازم، هرگز به همچین سفری نرید.به ما چنان خوش گذشت که همه دنبال برنامه برا هفته دومشون بودن تا چجوری با هم باشن.
    7- فکر کنم هیچ سفری(از خارج گرفته تا داخل)نمیتونست اینقدر بهمون خوش بگذره.پیشنهاد میدم سال بعد هم همین برنامه برقرار باشه...
    کانال تلگرام آنوبانینی
    omid_partovi ) at [ yahooooo

• 2 کاربر مقابل از omid عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

teta (15-04-2011), حسن (05-07-2011)

Status : Peymankhah آنلاین نیست.
    تشکر شده 642 بار در 212 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahar
    .

در طول سفر با حضور دوستان یکدل، همه و همه مثل یه خانواده میشند و آنقدر صمیمی می شند که بعد 9 روز آزگار ! سفر، دوباره به بهانه عکسها ، بعد از 24 ساعت اتوبوس پیمایی! دوباره میرند خونه ،کوله هاشونو بذارند و بازم یه جایی قرار بذلرند و همدیگرو ببینند !

.
    این کلمه اتوبوس پیمایی را تا حالا نشنیده بودم. فکر کنم بشه به فرهنگستان هم پیشنهاد داد. :ymapplause:
    کانال تلگرام آنوبانینی
    حضرت علی: خویشاوندی به دوستی نیازمندتر است تا دوستی به خویشاوندی.

• کاربر مقابل از Peymankhah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

teta (15-04-2011)

Aramin آواتار ها
    Status : Aramin آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,727 بار در 850 ارسال

این سفر که برای من سراسر تجربه بود .
    خواب مهمترین نکته برای من بود:
    نکته جالب برای من که همیشه عادت دارم دیر می خوابم این بود که روز های اول تا 4/5 صبح بیدار بودم ولی تو روز های اخر به خاطر بی خوابی ی سری جاها رو از دست دادم. در کل انرژیم ته کشید...
    نکته بعدی داشتن ی گروه خوب و با تجربه خیلی مهمه. (با تشکر از آقا رضا و آقا محسن )
    و در آخر وجود بازیهایی مثل چشمک-مافیا و مخصوصا جرات و حقیقت خیلی به گروه انژی می ده :D ;)
    کانال تلگرام آنوبانینی
    Amo DIO per sempre e grazie per tutti

این ID برای همیشه در فروم آنوبانینی بایگانی شده و غیر فعال می باشد.

• کاربر مقابل از Aramin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

teta (15-04-2011)

تازه مسافر
    Status : teta آنلاین نیست.
    تشکر شده 18 بار در 7 ارسال

1- در سفر هم رنج بودن سنی گروه بسیار مهمه(هر چند استثناتی هم وجود دارده)
    2-ترک عادت روزهای معمولی هم خیلی مهمه مثلا کسانی که عادت دارن تا دیر موقع بخوابن باید در سفر بذارنش کنار و گرنه هم خودشون اذیت میشن هم گروه
    3-...

• کاربر مقابل از teta عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

حسن (05-07-2011)

•  

کلمات کلیدی این موضوع