به انجمن خوش آمدید
صفحه 1 از 52 1231151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 519
    موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,003 بار در 3,532 ارسال

پیش فرض گفتگوی های بدون دسته بندی در انتخاب کفش مناسب برای کوهنوردی و طبیعت گردی

همه کسایی که کفش خوب داشتن می دونن که چه نعمتیه :?
    اما یه کفش خوب چه مشخصاتی داره؟
    اگر می خواید کفش بگیرید اول باید تعیین کنید که در چه شرایطی می خواید از کفش استفاده کنید.
    -- کوهنورد حرفه ای چهار فصا هستید؟
    -- کوهنورد معمولی هستید؟
    -- طبعیت گرد حرفه ای هستید؟
    -- طبیعت گردی تفریحی کار می کنید؟
    هر کدام از این شرایط کفش مخصوص به خودش را می خواد.

1- کفش کوه:
    این کفش ها، کفش هایی سنگین با چندین لایه مختلف، ضد آب، عایق حرارتی خوب و بسیار محکم هستن. کفی کفش خیلی ضخیمه و روی هر سطی به راحتی میشه باهاش راه رفت. خود این کفش ها به دو دسته مهم تقسیم بندی میشن:
    الف- کفش های ساق کوتاه: برای کوه نوردی سبک استفاده میشن. ارتفاع ساق اونا کمه و فقط مچ پا را می گیره. سبکتر هستن. ولی در شرایط برفی در صورت نداشتن گتر، ممکنه برف وارد پا بشه.
    ب- کفش های ساق بلند: که کفش هایی کاملا حرفه ای هستن. ساق بلند این کفشها باعث میشه در هر شرایطی از پا خوب محافظت کنن.
    الان تو بازار انواع این کفش ها وجود داره. کفش های خارجی و ایرانی. خارجی ها که خیلی گرونه و البته با کیفیت بهتر و سبکتر هستن. ایرانی ها هم کفش های خوبی دارن که قیمتشون مناسبتره ولی در عوض حسابی سنگین هستن. یه کفش خوب ایرانی حدود 70-100 تومن مایه می خواد. خارجی ها هم از 200 به بالا

2- کفش ترکینک (Tracking): این کفش ها برای طبیعت گردی های حرفه ای و تا حدی کوهنوردی (فکر میکنم تا 4000 متر) مناسب هستن. در مقابل سرما مقاومت خوبی دارن. نسبت به کفش های کوه سبکتر هستن. در مقابل نفوذ آب مقاوم هستن. مدل ایرانی این کفش ها ظاهرا تو بازار هست، اما من ندیدم و نمی دونم می ارزه یا نه. کسی هم ندیدم که ایرانی این کفش ها را خریده باشه. اما خارجی این کفش ها تا بخوای تو بازار هست. قیمت ها هم بسیار متغیر. از حدود 100 تومن تا 300-400. مارک های معروف این کفش ها هم ایناست:
    Lowa
    Scarpa
    و...

3- کفش های هایکینگ (Hiking):
    استفاده این کفش ها یه رده پایین تر از کفش های ترکینگ هست. یعنی برای ارتفاع های کمتر و شرایط آب و هوایی مناسب تر. وزن این کفش ها سبکتر از مدل های قبلی هست و طبیعتا مقاومت این کفش ها در مقابل سرما و رطوبت هم کمتره. این کفش هم مدل های جورواجوری داره و قیمتش هم در حد قیمت کفش های ترکینگه.

پیشنهاد:
    1- اگر پول خرید هر سه نوع کفش را دارید که اصولا نیازی به پیشنهاد ندارید. حالشو ببرید ;)
    2- اگر پول خرید دو نوع را دارید به نظر من یه کوه و یه هایکینگ مناسبه. متناسب با برنامه پیش رو یکی را انتخاب کنید.
    3- اگر پول خرید فقط یک کفش را دارید به نظر من ترکینگ بگیرید به شرطی که برنامه های زمستانه خیلی سنگین نمی رید.
    4- کفش دسته دوم هم خوبه، اما ریسک خریدش زیاده. ممکنه سوراخ باشه مثلا :cry: اما اگر خوش شانس باشید حالشو می برید. بنده 4 سال پیش تو زاهدان یه کفش 100 تومنی را خریدم 13 تومن. زوارش در رفته بود و تو نگاه اول 1 تومن هم نمی ارزید. 2 تومن هم دادم یه کفاشی مثل روز اولش کنه. الان 4 سال پامه و لااقل 30-40 تا برنامه نسبتا سنگین باهاش رفتم هنوز کار میکنه.
    5- کفشی بگیرید که حتما مچ پاتونو بگیره. احتمال پیچ خوردن پا در مسافرت زیاده که در این صورت فاجعه میشه
    ویرایش توسط Mehdi : 28-11-2011 در ساعت 03:42 PM دلیل: ویرایش عنوان
    کانال تلگرام آنوبانینی
    اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید در این انجمن مطرح کنید.
    اگر سوالی دارید در
    این انجمن مطرح کنید.
    اگر در مورد تورها سوالی دارید
    این تاپیک را مطالعه کنید.
    پیام خصوصی های مرتبط با موارد فوق بدون پاسخ خواهند ماند.
    تور لیدر - راهنمای تور

2. 24 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aartemis (06-05-2011), adelmis (26-03-2012), aliali (24-12-2010), armiiiiiin (07-01-2014), Babak203 (24-07-2011), bahrami hassan (16-01-2012), beh (21-11-2012), cindi (06-09-2010), FarzanJoon (19-01-2011), malika (31-12-2010), MeissaM (22-08-2012), Milad.Cc (03-01-2011), mma (21-11-2010), rahaad (12-06-2012), Salahaddin (29-08-2013), Shelman (21-11-2010), مهدی 1988 (17-08-2011), مژده شهریار (25-08-2013), پگی (10-11-2012), wite (30-05-2011), بنفشه337 (17-12-2011), جستجوگر (17-10-2011), زنگ تفریح (24-10-2011), شیما (19-10-2011)

همسفر گاه گدار
    Status : مصطفی آنلاین نیست.
    تشکر شده 34 بار در 13 ارسال

پیش فرض Re: کفش مناسب

پيشنهاد مي كنم دوستان يه جفت دمپايي پلاستيكي سبك هم داشته باشند! البته اگه از راه رفتن با پاي برهنه، دور و بر محل كمپينگ لذت مي برن كه ديگه ... آره ديگه . . . ظاهرا لازم نيست. ببخشيد . . . اشتباه شد. :roll:
    کانال تلگرام آنوبانینی
    بگرد تا بگرديم!
    http://mostafup.blogfa.com

4. 9 کاربر مقابل از مصطفی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aartemis (06-05-2011), adelmis (26-03-2012), aliali (24-12-2010), cindi (06-09-2010), malika (17-01-2011), navid507 (08-02-2011), پگی (10-11-2012), wite (30-05-2011), بنفشه337 (17-12-2011)

موسس
    Mehdi آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط مصطفی
    پيشنهاد مي كنم دوستان يه جفت دمپايي پلاستيكي سبك هم داشته باشند! البته اگه از راه رفتن با پاي برهنه، دور و بر محل كمپينگ لذت مي برن كه ديگه ... آره ديگه . . . ظاهرا لازم نيست. ببخشيد . . . اشتباه شد. :roll:
    آی گفتی
    می دونی بععد چند تا سفر به این نتیجه گهربار رسیدم؟ :cry:
    ولی آی حال میده ها... ;)

مخصوصا اگر دمپایی ها سفید و تمیز باشه... دیگه هیچی :mrgreen:
    کانال تلگرام آنوبانینی
    اگر سوالی دارید در
    این انجمن مطرح کنید.
    تور لیدر - راهنمای تور

6. 3 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aartemis (06-05-2011), malika (31-12-2010), Salahaddin (29-08-2013)

همسفر پایه
    pesare1404 آواتار ها
    Status : pesare1404 آنلاین نیست.
    تشکر شده 112 بار در 67 ارسال

یک فکری هم برای ما فقیر فقرا بکنید 50 تومن برای یک کفش زیاده :roll: چه برسه بیشتر

نمیشه با همین کفش معمولیا مثلا کانورسا اومد تو طبیعت من باهاش کوه هم رفتم اما اگه خیس بشه خیس میشی :mrgreen:
    به هر حال هر چی پیشنهاد میدید لطفا یه مدل شبیه سازی شده ی اون یا یه چیز بدرد بخور ارزون هم بگید مثلا 10 تا 20 تومن
    کانال تلگرام آنوبانینی
    انجمن کتابخوان
    www.ketabkhan.info

8. 4 کاربر مقابل از pesare1404 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

adelmis (26-03-2012), cindi (06-09-2010), malika (17-01-2011), پگی (10-11-2012)

موسس
    Mehdi آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pesare1404
    یک فکری هم برای ما فقیر فقرا بکنید 50 تومن برای یک کفش زیاده :roll: چه برسه بیشتر

نمیشه با همین کفش معمولیا مثلا کانورسا اومد تو طبیعت من باهاش کوه هم رفتم اما اگه خیس بشه خیس میشی :mrgreen:
    به هر حال هر چی پیشنهاد میدید لطفا یه مدل شبیه سازی شده ی اون یا یه چیز بدرد بخور ارزون هم بگید مثلا 10 تا 20 تومن
    سلام
    بستگی به خودت داره. اگر راحتی با این کفشها خوب راحتی دیگه 8-)
    کفش خوب گرونه :(
    اگر من جای شما بودم و می خواستم یه کفش خوب با 10-20 تومن پیدا کنم می رفتم سراغ پوتین های سربازی. البته نه این پوتین هایی که به سرباز وظیفه ها می دن. این پوتین ها 100 تومن هم نمی ارزه. یه سری پوتین تو بازار هست با مارک "تاف". پوتین های خیلی خوبین. البته باید با کسی بری بگیری که بشناسه. تقلبی این پوتین ها هم زیاده.
    پوتین سربازی خیلی از مزایای کفش های استاندارد کوه را داره. محکمه. تا حدی ضد آبه، نمی ذاره پات پیچ بخوره و برف به راحتی توش نمیره و...
    ولی چند تا مشکل بزرگ داره؛ سنگینه، در مقابل سرما اصلا مقاومت نداره و پا توش یخ میزنه که البته تا حدی با یه جوراب مناسب مشکلش حل میشه.
    برو یه دوری تو گمرک و حسن آباد بزن. به قصد خرید هم نرو، برو فقط ببین.

آقا حامد ما تو این زمینه بیشتر وارده، اگه ببینه حتما اطلاعات بیشتری داره. خودش هم تا مدت ها پوتین می پوشید.

فقط اگه پوتین گرفتی حتما 1-2 تا برنامه سبک اول باهاش برو بعد ببرش یه برنامه سنگین. پوتین روزای اول خیلی سفته :cry:
    کانال تلگرام آنوبانینی
    اگر سوالی دارید در
    این انجمن مطرح کنید.
    تور لیدر - راهنمای تور

10. 5 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

adelmis (26-03-2012), cindi (06-09-2010), malika (31-12-2010), sam32 (19-01-2011), پگی (10-11-2012)

همسفر پایه
    pesare1404 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi
    سلام
    بستگی به خودت داره. اگر راحتی با این کفشها خوب راحتی دیگه 8-)
    کفش خوب گرونه :(
    اگر من جای شما بودم و می خواستم یه کفش خوب با 10-20 تومن پیدا کنم می رفتم سراغ پوتین های سربازی. البته نه این پوتین هایی که به سرباز وظیفه ها می دن. این پوتین ها 100 تومن هم نمی ارزه. یه سری پوتین تو بازار هست با مارک "تاف". پوتین های خیلی خوبین. البته باید با کسی بری بگیری که بشناسه. تقلبی این پوتین ها هم زیاده.
    پوتین سربازی خیلی از مزایای کفش های استاندارد کوه را داره. محکمه. تا حدی ضد آبه، نمی ذاره پات پیچ بخوره و برف به راحتی توش نمیره و...
    ولی چند تا مشکل بزرگ داره؛ سنگینه، در مقابل سرما اصلا مقاومت نداره و پا توش یخ میزنه که البته تا حدی با یه جوراب مناسب مشکلش حل میشه.
    برو یه دوری تو گمرک و حسن آباد بزن. به قصد خرید هم نرو، برو فقط ببین.

آقا حامد ما تو این زمینه بیشتر وارده، اگه ببینه حتما اطلاعات بیشتری داره. خودش هم تا مدت ها پوتین می پوشید.

فقط اگه پوتین گرفتی حتما 1-2 تا برنامه سبک اول باهاش برو بعد ببرش یه برنامه سنگین. پوتین روزای اول خیلی سفته :cry:

اره تو فکر خودم هم بود اما شک داشتم بدرد بخوره که الان فهمیدم نه بدک نیست کار مارو که راه میندازه همین کافیه فعلا ;) خوشبختانه گمرک به من نزدیکه و حداکثر با 20 دقیقه اتوبوس سواری میشه به اونجا رسید خوشبختانه هیچ اشنایی ندارم به همین دلیل احتمالا یه تقلبیو میکنن تو پاچم به هر حال بهتر از هیچیه ببینم چیکار میتونم بکنم :roll: هوا هم که بد جور گرمه شاید بعد از ظهر امروز رفتم یه نگاهی انداختم شاید عکس هم بندازم خدا رو چه دیدی اما میدونم که الان نمیخرم.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    انجمن کتابخوان
    www.ketabkhan.info

12. 2 کاربر مقابل از pesare1404 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

cindi (06-09-2010), malika (17-01-2011)

موسس
    Mehdi آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pesare1404
    اره تو فکر خودم هم بود اما شک داشتم بدرد بخوره که الان فهمیدم نه بدک نیست کار مارو که راه میندازه همین کافیه فعلا ;) خوشبختانه گمرک به من نزدیکه و حداکثر با 20 دقیقه اتوبوس سواری میشه به اونجا رسید خوشبختانه هیچ اشنایی ندارم به همین دلیل احتمالا یه تقلبیو میکنن تو پاچم به هر حال بهتر از هیچیه ببینم چیکار میتونم بکنم :roll: هوا هم که بد جور گرمه شاید بعد از ظهر امروز رفتم یه نگاهی انداختم شاید عکس هم بندازم خدا رو چه دیدی اما میدونم که الان نمیخرم.
    بالاخره سربازی رفتن همه چیش بد نیست! :(
    کانال تلگرام آنوبانینی
    اگر سوالی دارید در
    این انجمن مطرح کنید.
    تور لیدر - راهنمای تور

14. 2 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

malika (31-12-2010), Salahaddin (29-08-2013)

همسفر پایه
    pesare1404 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi

بالاخره سربازی رفتن همه چیش بد نیست! :(
    ای بابا
    هی من به این بابا هه میگم بابا من میخوام مرد شم :mrgreen: میخوام زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به کشورم خدمت کنم میخوام عین یه سرباز واقعی برای کشورم بجنگم خوب ولی وقتی خدا نمیخواد چیکار کنم وقتی خدا خواسته تک پسر باشم و بابام 59 سالش باشه باید بشینم کفالت خانوادمو بعهده بگیرم دیگه اگه نگیرم کی این خانواده رو سرپرستی کنه.
    بعد باباهه یک نگاه عاقل اندر سفیه میکنه (اگه سفیه درست نوشته باشم) میگه بچه برو به درست برس اینقدر حرف نزن.
    بعد میگن چرا به جونا بها نمیدن و جلو پیشرفتشونو میگیرن !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

حال برم ببینم میتونم یه کفش گیر بیارم :D
    کانال تلگرام آنوبانینی
    انجمن کتابخوان
    www.ketabkhan.info

16. 2 کاربر مقابل از pesare1404 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

cindi (06-09-2010), malika (17-01-2011)

همسفر پایه
    pesare1404 آواتار ها

البته من تاف پیدا نکردم ولی چند تا مدل توی بازار پر بود که عکساشو ااین پایین میذارم همین مدل ها از 10 تومن شروع میشه تا 25 تومن
    حالا من میگم بد نیست خوبه اما نظر یک حرفه ای رو میخوام :geek:
    [attachment=0:3o2qg9ww]DSC00577.JPG[/attachment:3o2qg9ww]
    [attachment=1:3o2qg9ww]DSC00576.JPG[/attachment:3o2qg9ww]
    تصاویر پیوست شده
    کانال تلگرام آنوبانینی
    انجمن کتابخوان
    www.ketabkhan.info

18. 3 کاربر مقابل از pesare1404 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

adelmis (26-03-2012), malika (17-01-2011), wite (30-05-2011)

موسس
    Mehdi آواتار ها

پایینی ها ساق نداره. بهتره نگیری. احتمال پیچ خوردن پا زیاده توش.
    از عکس بالایی هم چیز زیادی معلوم نیست. اصولا از عکس کیفیت معلوم نمیشه. پوتین ها همشون شبیه به هم هستن (ناسلامتی قراره سربازا همشکل باشن دیگه :D )

اما اگر می خوای پوتین بگیری پیشنهاد می کنم اولین پوتین از سمت راست را بگیر. 8-) همونی که درب و داغون شده. البته دقت کن سوراخ نشده باشه. یه شماره هم از پات بزرگتر بگیر که بتونی جوراب ضخیم بپوشی. اینجوری پا کمتر اذیت میشه. 5 تومن بیشتر هم بالاش نده. این یارو عمرا اگه 2 تومن بیشتر اینو خریده باشه. شاید هم پیداش کرده :roll:

خریدی یه واکس مشت بهش بزن تا حسابی چرب و چیلی بشه. اینجوری بیشتر ضد آب میشه :mrgreen:
    کانال تلگرام آنوبانینی
    اگر سوالی دارید در
    این انجمن مطرح کنید.
    تور لیدر - راهنمای تور

20. 3 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

adelmis (26-03-2012), cindi (06-09-2010), malika (31-12-2010)

صفحه 1 از 52 1231151 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع