به انجمن خوش آمدید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    تازه مسافر
    Status : armiiiiiin آنلاین نیست.
    تشکر شده 12 بار در 9 ارسال

پیش فرض خرید جی پی اس گارمین مدل Etrex 10

سلام و ارادت خدمت تمام رفقای دوست داشتنی آنوبانینی راهنمایی میخوام در مورد خرید جی پی اس Etrex 10

درسنامه های MEHDI عزیز خوندم ولی از انجایی که تاحالا با جی پی اس کار نکردم و نداشتم ، کمی درک برام دشوار . درک کردن محدودیت در ثبت نقطه و ردپا و مسیر و ...

Etrex 10 جی پی اس ارزون نسبت به سایر مدل ها هست ولی بنظرم بزرگترین عیب قبول نکردن حافظه خارجی (micro sd) هست . بنظرتون برای سفرهای 4 و 5 روزه مناسب هست ، با این ظرفیت محدود ؟

اگه وقت بذارید و کاتالوگ بسیار کم حجم اون دانلود کنید و جواب بدید ممنونتون میشم
    دانلود مشخصات فنی

قیمت : 350.000 تومان

2. کاربر مقابل از armiiiiiin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Azish (09-01-2014)

تازه مسافر

کسی از دوستان گرامی نظری در مورد جی پی اس garmin Etrex 10 نداره ؟

راستی تاپیک گزینه بالا آوردن داره ؟

4. کاربر مقابل از armiiiiiin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Azish (09-01-2014)

همسفر پایه
    Azish آواتار ها
    Status : Azish آنلاین نیست.
    تشکر شده 117 بار در 60 ارسال

نه اقا ارمین هر وقت رفت پایین یه برو بالا بیا بگو

قل میخوره میاد بالا
    کانال تلگرام آنوبانینی
    بیا دوئل کنیم ،

هرکه زودتر گفت " دوست دارم "

6. کاربر مقابل از Azish عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

armiiiiiin (09-01-2014)

موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,108 بار در 3,582 ارسال

قبول نکردن حافظه خارجی یعنی قبول نکردن نقشه های مختلف مثل نقشه راه های ایران و توپوگرافی که عیب چندان کوچکی نیست.
    یک عیب دیگه هم داره تو کاتالوگش نوشته ارتفاع سنج بارومتریک نداره. نمیدونم کلا ارتفاع سنج نداره یا فقط بارومتریک نداره. به هر حال نداشتن ارتفاع سنج هم عیب بزرگی محسوب میشه.

خلاصه:
    با این جی پی اس می تونی مسیری که داری میری را ثبت کنی و بعدن ازش استفاده کنی اما محدودیت های زیادی از قبیل عدم امکان استفاده از نقشه های اضافی و کاستوم مپ و همچنین عدم توانایی تحلیل مسیرهایی که رفتی را خواهی داشت. اگر در همین حد می خوای که تو جنگل و بیابون گم نشی کار راه اندازه اما اگر میخوای در آینده از مسیرها جهت اجرای برنامه های فنی استفاده کنی محدودیت زیادی داره.

8. 3 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

armiiiiiin (09-01-2014), Azish (09-01-2014), Vahid (11-01-2014)

تازه مسافر

نقل قول نوشته اصلی توسط Azish نمایش پست ها
    نه اقا ارمین هر وقت رفت پایین یه برو بالا بیا بگو

قل میخوره میاد بالا

تازه مسافر

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
    قبول نکردن حافظه خارجی یعنی قبول نکردن نقشه های مختلف مثل نقشه راه های ایران و توپوگرافی که عیب چندان کوچکی نیست.
    یک عیب دیگه هم داره تو کاتالوگش نوشته ارتفاع سنج بارومتریک نداره. نمیدونم کلا ارتفاع سنج نداره یا فقط بارومتریک نداره. به هر حال نداشتن ارتفاع سنج هم عیب بزرگی محسوب میشه.

خلاصه:
    با این جی پی اس می تونی مسیری که داری میری را ثبت کنی و بعدن ازش استفاده کنی اما محدودیت های زیادی از قبیل عدم امکان استفاده از نقشه های اضافی و کاستوم مپ و همچنین عدم توانایی تحلیل مسیرهایی که رفتی را خواهی داشت. اگر در همین حد می خوای که تو جنگل و بیابون گم نشی کار راه اندازه اما اگر میخوای در آینده از مسیرها جهت اجرای برنامه های فنی استفاده کنی محدودیت زیادی داره.
    ممنونم مهدی عزیز . اگه بتونه کارای زیر انجام بده و از پسش بر بیاد ،برای من مناسبه

1-قابلیت دریافت و ارسال تراک (با پسوند gdb)از کاپیوتر .... فکر کنم با توجه به پورت یواس بی بتونه این کار انجام بده
    2-با توجه به اینکه یه netbook همون مینی لپ تاپ خودمون باهام هست دیگه حافظه جانبی نداشتنش زیاد مهم نیست.
    تحلیل مسیرهایی رفته شده با نرم افزار مپ سورس میشه دیگه ؟ با مینی لپ تاپ مسیر تحلیل میکنم

3-
    کلا فضای مناسب برای ذخیره مسیر طی شده در سفر 4 و 5 روزه داره ؟

مشکل من روی این آمار و اطلاعاته :

Track log: 10,000 points, 100 saved tracks

Waypoints/favorites/locations: 1000

یعنی 100 مسیر سیو میکنه ؟ توی بحث آموزشی گفته شد تقریبا هر مسیر 5 روز یک تراک میشه . پس برای سفر 20 روز یا کمتر هیچ مشکلی نداره دیگه ؟ (100/5=20)

تازه برای مارک کردن هم 1000 نقطه جواب میده (favorites) . پس این چیه (Waypoints) ؟

موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,108 بار در 3,582 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط armiiiiiin نمایش پست ها
    ممنونم مهدی عزیز . اگه بتونه کارای زیر انجام بده و از پسش بر بیاد ،برای من مناسبه

1-قابلیت دریافت و ارسال تراک (با پسوند gdb)از کاپیوتر .... فکر کنم با توجه به پورت یواس بی بتونه این کار انجام بده
    2-با توجه به اینکه یه netbook همون مینی لپ تاپ خودمون باهام هست دیگه حافظه جانبی نداشتنش زیاد مهم نیست.
    تحلیل مسیرهایی رفته شده با نرم افزار مپ سورس میشه دیگه ؟ با مینی لپ تاپ مسیر تحلیل میکنم

3-
    کلا فضای مناسب برای ذخیره مسیر طی شده در سفر 4 و 5 روزه داره ؟

مشکل من روی این آمار و اطلاعاته :

Track log: 10,000 points, 100 saved tracks

Waypoints/favorites/locations: 1000

یعنی 100 مسیر سیو میکنه ؟ توی بحث آموزشی گفته شد تقریبا هر مسیر 5 روز یک تراک میشه . پس برای سفر 20 روز یا کمتر هیچ مشکلی نداره دیگه ؟ (100/5=20)

تازه برای مارک کردن هم 1000 نقطه جواب میده (favorites) . پس این چیه (Waypoints) ؟
    1- میشه فایل انتقال داد
    2- برای تحلیل به داده های ارتفاعی هم نیاز داری
    3- اگر عدد 10000 پوینت در هر ترک درست باشه مشکلی برا یه سفر 3-4 روزه نخواهی داشت. یه سری تنظیمات داره جی پی اس که باهاش می تونی فاصله پوینت ها را بیشتر کنی و این عدد 3-4 روز را حتی بیشتر هم بکنی
    ازاین بابت میگم عدد 10000 درست باشه که عدد 100 ترک به نظرم درست نمیاد. برا من که یه مدل گرونتره این عدد فقط 20 تا است. بهتره از خود سایت گارمین چک کنی.

Waypoints و favorites locations یکیه. جاهای خاصیه که در طول مسیر می خوای مارک کنی.

12. کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

armiiiiiin (09-01-2014)

تازه مسافر

یه دنیا ممنون بابت وقتی که برام گذاشتی مهدی عزیز . چشم سایت گارمین چک میکنم . من فقط برای گم نشدن میخوام . تازه برای کشف مسیر هم نمیخوام چون تراک بیشتر جاها آماده هست مثل همین سایت که در اختیار قرار داده.

تازه مسافر

راستی سایت www.garmin.com با آی پی ایران باز نمیشه . انصافا یه کاری میکنه که آدم چیزی ازشون نخره ولی چیکار کنیم که کیفیتشون بالاست . تمام ماهواره ها هم که مال خودشونه من با ... سایتش باز کردم . 100 تراک سیو درسته مهدی جان . نگاه کن .... برای نمایش بزرگ روی عکس کلیک کنید

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

تازه مسافر

مهدی جان مشخصات از سایت گارمین برات گذاشتم . هروقت آن شدی یه نگاه بهش بکن نظرت بگو عزیز

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع