به انجمن خوش آمدید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29

lamaso آواتار ها
    Status : lamaso آنلاین نیست.
    تشکر شده 795 بار در 169 ارسال

پیش فرض چگونه یک دوربین اس ال آر بخریم...(نکته ها و سوالات قبل از خرید)

خوب از اونجا که ممکنه هر کدوم از کاربرای عزیز آنوبانینی قصد خرید یک دوربین SLR رو داشته باشن بد ندیدم که قسمتی رو راه اندازی کنم که سوالات و مشکلات خودتون رو قبل از خرید مطح کنید.
    ابتدا این تاپیک سعی کردم یک مقاله نسبتا جامع رو برای شما عزیزان قرار بدم که میتونه بعضی از مشکلات شما رو برطرف کنه.

نکته: این مقاله بر اساس دوربین های دیجیتال کنون و نیکون نوشته شده است.(این مقاله یک مقاله خرد است و به مرور زمان به آن اضافه خواهد شد.)

چگونه یک دوربین SLR بخریم...؟

مقدمه:
    بسیاری از کسانی که با عکاسی آشنا میشوند و مدتی را با دوربین های کامکت خود سپری میکنند بعد از مدتی احساس میکنند که دوربین فعلی آنها نیازهایشان را برطرف نمیکند.به همین دلیل به خرید دوربین های SLR روی می آورند.اما داشتن اطلاعات کاربردی در زمینه خرید دوربین آنهم در شرایط کنونی بازار نیازی است که میتواند بسیاری از چاله ها را از سر راه ما بردارد.لذا این مقاله را برای دوستانی که قصد خرید دوربین را دارند تهیه کردم تا بعضی از نکات را فرا بگیرند.دوربین های اس ال آر به واسطه امکانات و همینطور قابلیت تعویض پذیر بودن لنزهایشان هر روز طرفداران بیشتری را جذب میکنند.

1- بودجه:
    در حال حاضر بحث اصلی برای اکثر ایرانیان بحث بوجه و میزان پولی است که میخواهند برای خرید یک دوربین اس ال آر هزینه کنند.در حال حاضر(فروردین 1392) ارزان ترین دوربین SLR در بین دو مارک پرفروش و پرطرفدار نیکون و کانن دو دوربین Canon EOS 1100D و Nikon D3100 هستند که هر دو با لنز کیت18-55 ارائه میشوند.این دو دوربین امکانات خیلی خوبی برای کاربران تازه کاری دارند که میخواهند تازه عکاسی حرفه ای را شروع کنند و قیمت آنها هم چیزی در حدود 1580000 تومان است.در واقع این حداقل هزینه ای است که شما باید برای ورود به دنیای SLR نیکون یا کانن پرداخت کنید.

2- اصطلاحات رایج:
    در هنگام خرید یک دوربین SLR ممکن است با اصطلاحات مختلفی روبرو شوید که دانستن آنها کمک بسیار زیادی میکند تا در خرید خود تسلط داشته باشد.

الف) نام گزاری:
    نامگزاری دوربین ها در دو مارک کانن و نیکون کمی متفاوت است.مثلا در برند کانن ما با واژه EOS در ابتدای تمام دوربین های اس ال آ رمواجه هستیم که خود واژه این دوربین ها را به خوبی از مابقی دوربین های این برند جدا میکند.اما در برند نیکون چنین چیزی مد نظر قرار داده نشده است و در عوض در مابقی دسته بندی ها نیکون از واژه ها مخصوص به آن دسته بندی استفاده کرده است مثلا در دوربین های خانگی از واژه COOLPIX استفاده میکند.

نمونه ای از نام گزاری دوربین های اس ال آر کانن:
    Canon EOS 7D

7D.jpg

نمونه ای از نام گزاری دوربین های اس ال آر نیکون:
    Nikon D7000

D7000.jpg

همانطور که گفته شد کانن به روش خود دوربین های اس آل را از مابقی دسته های دوربینهایش جدا کرده است و حرف D را بعد از اسم دوربین می آورد و نیکون هم به روش خود و حرف D را در ابتدای نام مدل های اس ال آرش می آورد.حالا خود این دوربین ها به واسطه اینکه قابلیت تعویض لنز را دارا هستند با اصطلاحات جدا گانه ای هم همراه میشوند .این نوع نامگزاری ها در کشور ما و اروپا مرسوم شده است حال آنکه در آمریکا و ژاپن نامگزاری دوربین ها متفاوت است.مثلا دوربین Canon 600D در آمریکا و ژاپن با نام Kis X5 شناخته میشود.

Nikon D7000 + 18-105 VR
    در این نام گزاری در واقع مدل دوربین ابتدا آورده شده است سپس نوع لنز که یک لنز زوم است و از دامنه 18 میلیمتر تا 105 میلیمتر را پوشش می دهد آورده شده است و سپس کلمه VR که مخفف (Vibration-Reduction) که در فارسی به لرزشگیر معنی شده است آورده شده است.نامگزاری دوربین های کانن هم با استفاده از الگوی بالا و به همین شکلی که توضیح داده شد نامگزاری میشوند منتهی معمولا در جلوی لنزها از عبارت IS که مخفف (Image Stabilizer) است استفاده میکند که همان معنی لرزشگیر را میدهد.

Canon EOS 60D Body
    در این نوع نامگزاری نام دوربین آورده شده و سپس عبارت Body گذاشته میشود که در هر دو برند یکسان است.منظور از این نام گزاری این است که این دوربین فقط شامل بدنه است و لنز کیت ندارد.

ب)دسته بندی های مختلف دوربین های اس ال آر:
    دوربین های اس ال آر در داخل خود دارای دسته بندی های مختلفی هستند که هر کدام از این دسته بندی ها برای سطح خاصی از عکاسان در نظر گرفته شده است.مثلا کانن 5 دسته بندی مختلف برای 5 سطح از کاربران عکاسی در نظر گرفته است که به وسیله نامگزاری آنها را مشخص کرده است.و همینطور نیکون.این رده بندی قیمت،کیفیت ساخت،امکانات،توانایی ها و ... را در دوربین ها مشخص میکند.

1-رده کاربران تازه وارد به دنیای اس ال آر:
    در این رده دوربین های مانند Canon EOS 1000D و یا Canon EOS 1100D قرار میگیرند و ارزانترین دوربین های اس ال آر این برند محسوب میشوند.دقیقا همان رده دوربین Nikon D3100

2- رده کاربران آماتور:
    در این رده دوربین های مانند Canon EOS 550D و یا EOS 600D قرار میگیرند.همان رده دوربین Nikon 3200D

3- رده عکاسان آماتور جدی:
    در این رده دوربین هایی مانند EOS 60D و یا EOS 50D قرار میگیرند.همان رده دوربین Nikon D5200

4- رده عکاسان نیمه حرفه ای:
    در این رده دوربین هایی مانند EOS 7D قرار میگیرند.همان رده دوربین های Nikon D7000

5- رده عکاسان حرفه ای:
    در این رده گرانقیمت ترین و حرفه ای ترین دوربین های اس ال آر قرار میگیرند.مانند Canon 5d Mark III یا Nikon D800 . در واقع این رده اکثرا از دوربین های فول فریم تشکیل شده اند و برای کارهای حرفه ای از این رده دوربین ها استفاده میشود.خود این دسته بندی ها نامگزاری های متفاوتی دارند که نیاز این مقاله نیست.

4- نکات قبل از خرید:
    برای اینکه بتوانید قبل از خرید یک دوربین دیجیتال از امکانات و توانایی های آن اطلاع پیدا کنید بهترین راه جستجو در اینترنت است.سایتهای انگلیسی زبان زیادی وجود دارند که دوربین های مختلف را مورد بررسی قرار میدهند و شما را با امکانات و توانایی های دوربین مد نظرتان آشنا میکنند.سایتهای dpreview.com و the-digital-picture.com دو سایتی انگلیسی زبانی هستند که به خوبی دوربین ها را مورد بررسی قرار میدهند و نقد های بسیار خوبی برای هر دوربین مینویسند.از سایتهای فارسی هم میتوان به سایت دی جی کالا اشاره کرد که نسبت به سایتهای دیگر عملکرد قابل قبولی دارد.parscanon.com هم به تازگی شروع به فعالیت در این زمینه کرده است.ضمن اینکه همین سایتها و سایتهایی مانند خانه عکاسان افرنگ و یا فروشگاه پیکسل قیمت دوربینها را سعی میکنند به روز برای کاربران قرا ردهند که قبل از خرید میتوانید از آ«ها استفاده کنید.

برای دیدن نقد های سایت دی پریویو به آدرس زیر:
    www.dpreview.com/reviews

و برای دیدن نقدهای سایت دیجییتال پیکجرز به آدرس زیر:
    www.dpreview.com/reviews
    مراجعه کنید.

تا جای امکان سعی کنید دوربین خود را از نمایندگی های فروش مجاز بخرید.بعضی از فروشندگان متفرقه متأسفانه اقدام به باز کردن پلمپ بسته محصول به روشی ماهرانه میکنند و لنزهای دست دوم را با لنزهای آک تعویض میکنند و یا متعلقات را کم میکنند.

5- بسته بندی و متعلقات:
    با استفاده از سایتهایی که در بالا نام برده شد شما میتوانید از امکانات اضافی که سازنده برای هر مدل دوربین به صورت مجزا در نظر گرفته است مطلع شوید و در هنگام خریدآنها را چک کنید تا از صحت وجود آنها مطمئن شوید.

2. 10 کاربر مقابل از lamaso عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

.saye. (13-04-2013), ALIREZA KIA (14-05-2013), fumed (13-04-2013), gfattah (13-04-2013), H¡va (22-06-2013), LEON (13-04-2013), omid020 (13-04-2013), Silence (13-04-2013), sina.gh (22-06-2013), حسن (13-04-2013)

gfattah آواتار ها
    Status : gfattah آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,244 بار در 223 ارسال

با سلام. من در حال حاضر دوربین کامپکت canon powershot A640 دارم با رزولوشن 10 مگاپیکسل (از ابتدا عکس هایی که با این دوربین می گیریم هنگام زوم دون دون است. یکی می گفت گرین است).
    یکی از آشنایان دوربین canon 350D دارد و گفته دست دوم آن را می فروشد. ولی رزولوشن آن 8 مگا پیکسل است. در مقایسه بعضی پارامترها خیلی تفاوت ندارند. با اینکه این دوربین یک لنز سر خودش دارد ولی پارامترهای آن در سایت مشخصات دوربین نیامده. پارامترهای کلیدی برای مقایسه کدام هستند؟
    (به گفته صاحب دوربین 2-3 سال پیش خریداری شده. حدوداً کمتر از 7000 عکس با آن گرفته شده و کیفیت عکس ها هم خوب است).
    چون توانایی هزینه کردن برای یک دوربین SLR نو را ندارم (قبل از این موضوع تصمیم داشتم یک دوربین کامپکت بهتر بگیرم تا بعد)، آیا خرید دست دوم این دوربین خوب است؟ شما آشنا هستید این دوربین نو و دسته دوم چند است؟
    لینک زیر مقایسه این دو دوربین است.
    http://www.dpreview.com/products/com...tDir=ascending

سپاس
    کانال تلگرام آنوبانینی
    نگران فردایت نباش ....... خدای دیروز و امروز، فردا هم هست

4. کاربر مقابل از gfattah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

lamaso (21-06-2013)

lamaso آواتار ها

با سلام
    ابتدا در مورد دوربین خودتون باید بگم که خوب از یک دوربین کامپکت نمیشه انتظار زیادی داشت.و طبیعی هست که تمام امکانات موجود رو نداشته باشه
    اما در مورد خرید دوربین.دوربین 350 دی یک دوربین قدیمی هست با امکانات نه چندان زیاد.اما در قیاس با دوربین کامپکت شما از برتری های بسیار زیادی برخوردار هست.مثلا سایز سنسور اون از دوربین کامپکت شما خیلی بزرگتر است.از فناوری CMOS استفاده میکنه در حالی که دوربین کامکت شما از فناوری CCD که فناوری منسوخ شده است استفاده میکند.نهایت ایزو ممکن در دوربین کامپکت شما 800 هست در حالی که در دوربین 350 دی 1600 هست.و مطمئن باشید که در دوربین کامپکت خودتون ایزو رو اگر از 400 بالاتر ببرید با نویز شدید در تصویر مواجه خواهید شد.مخصوصا در محیطهای کم نور.دوربین 350 دی میتونه به صورت فرمت خام هم عکس ذخیره کنه در حالی که دوربین کامپکتی که فرمودید نه.این مواردی که گفتم میتونه تأثیر بسزایی در کیفیت عکس داشته باشه.اما من به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم که شما دوربین 350 دی دست دوم بخرید.چون مدت زیادی از عمر این دوربین میگذره و به مراتب فناوری قدیمی تری در قیاس با ارزانترین اس ال آرهای موجود در بازار دارد.این دوربین دیگه تولید نمیشه و بنابر این نمیتونید نو این دوربین رو پیدا کنید و من هم قیمت این دوربین رو نمیدونم.و باز هم میگم اصلا پیشنهاد نمیکنم که دست دوم این دوربین رو بخرید.
    پیشنهاد من برای شما خرید ارزانترین اس ال آر موجود در بازار یعنی دوربین 1100 دی کانن هست.این دوربین از کیفیت 12 مگاپیکسلی برخوردار هست.قابلیت فیلم برداری HD هم به این دوربین اضافه شده.از پردازنده جدید Digic 4 استفاده میکنه.اين سخت‌افزار موجب به‌دست آوردن تصاويری پر از جزئيات و عملكرد سريع دوربين مي‌شه.از امکان Live View برخوردار هست که میتونه گزینه خوبی برای عکاسان آماتور و حتی حرفه ای باشه.به همراه دوربین لنز EF-S 18-55mm f3.5-5.6 IS II که جدیدترین نسخه از این سری لنزها هست و میتونه تا مدتهای زیادی نیازهای شما رو برطرف بکنه.نهایت ایزو این دوربین تا 6400 هست.از 30 ثانیه تا 1/4000
    میتونه سرعت شاتر در اختیارتون قرار بده که کافی هست و امکانات دیگر.اما نکته آخر قیمت این دوربین در حال حاضر بین 1450000 تا 1470000 تومان هست که ارزانترین اس ال آر موجود در بازار هست.

6. کاربر مقابل از lamaso عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

gfattah (21-06-2013)

gfattah آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lamaso نمایش پست ها
    با سلام
    ابتدا در مورد دوربین خودتون باید بگم که خوب از یک دوربین کامپکت نمیشه انتظار زیادی داشت.و طبیعی هست که تمام امکانات موجود رو نداشته باشه
    اما در مورد خرید دوربین.دوربین 350 دی یک دوربین قدیمی هست با امکانات نه چندان زیاد.اما در قیاس با دوربین کامپکت شما از برتری های بسیار زیادی برخوردار هست.مثلا سایز سنسور اون از دوربین کامپکت شما خیلی بزرگتر است.از فناوری cmos استفاده میکنه در حالی که دوربین کامکت شما از فناوری ccd که فناوری منسوخ شده است استفاده میکند.نهایت ایزو ممکن در دوربین کامپکت شما 800 هست در حالی که در دوربین 350 دی 1600 هست.و مطمئن باشید که در دوربین کامپکت خودتون ایزو رو اگر از 400 بالاتر ببرید با نویز شدید در تصویر مواجه خواهید شد.مخصوصا در محیطهای کم نور.دوربین 350 دی میتونه به صورت فرمت خام هم عکس ذخیره کنه در حالی که دوربین کامپکتی که فرمودید نه.این مواردی که گفتم میتونه تأثیر بسزایی در کیفیت عکس داشته باشه.اما من به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم که شما دوربین 350 دی دست دوم بخرید.چون مدت زیادی از عمر این دوربین میگذره و به مراتب فناوری قدیمی تری در قیاس با ارزانترین اس ال آرهای موجود در بازار دارد.این دوربین دیگه تولید نمیشه و بنابر این نمیتونید نو این دوربین رو پیدا کنید و من هم قیمت این دوربین رو نمیدونم.و باز هم میگم اصلا پیشنهاد نمیکنم که دست دوم این دوربین رو بخرید.
    پیشنهاد من برای شما خرید ارزانترین اس ال آر موجود در بازار یعنی دوربین 1100 دی کانن هست.این دوربین از کیفیت 12 مگاپیکسلی برخوردار هست.قابلیت فیلم برداری hd هم به این دوربین اضافه شده.از پردازنده جدید digic 4 استفاده میکنه.اين سخت‌افزار موجب به‌دست آوردن تصاويری پر از جزئيات و عملكرد سريع دوربين مي‌شه.از امکان live view برخوردار هست که میتونه گزینه خوبی برای عکاسان آماتور و حتی حرفه ای باشه.به همراه دوربین لنز ef-s 18-55mm f3.5-5.6 is ii که جدیدترین نسخه از این سری لنزها هست و میتونه تا مدتهای زیادی نیازهای شما رو برطرف بکنه.نهایت ایزو این دوربین تا 6400 هست.از 30 ثانیه تا 1/4000
    میتونه سرعت شاتر در اختیارتون قرار بده که کافی هست و امکانات دیگر.اما نکته آخر قیمت این دوربین در حال حاضر بین 1450000 تا 1470000 تومان هست که ارزانترین اس ال آر موجود در بازار هست.

خیلی ممنون. توضیحات خیلی مفید بود. واقعاً امکانات دوربین 1100d نسبت به 350d وسوسه کننده است. ولی متأسفانه من در حال حاضر نمی توانم 1.5 میلیون هزینه کنم. تصمیم داشتم زیر 600-700 بودجه بذارم. که یا کامپکت بهتر بخرم یا الان که این گزینه اضافه شد، اگه قیمت دست دومش در این حد بود، روی آن فکر کنم. من مجبورم بین هزینه ای که می توانم بکنم و امکانات قابل دسترس مقایسه انجام بدم. به نظر شما در مقایسه ی امکانات دوربین خودم با دوربین 350d ، این دوربین با امکانات نه چندان خوبشن در مقایسه با 1100d تا چند سال دیگر جوابگوی کار من که خیلی هم حرفه ای و تخصصی عکاسی نمی کنم (و باید بیام کلاس تا اصول اولیه اش رو یاد بگیرم) هست؟ که آن موقع دوربین بهتر بگیرم؟
    کانال تلگرام آنوبانینی

8. کاربر مقابل از gfattah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

lamaso (21-06-2013)

lamaso آواتار ها

خوب اگه نمیتونید هزینه کنید برای 1100 دی به نظرم (با توجه به تمیز بودم دوربینی که میخوایید بخرید) بیشتر از 600 هزار تومان برای 350 دی که میگید پول هزینه نکنید اونهم با لنز کیت.چون بیشتر از این ارزشش رو نداره .نمیتونم بگم تا چند سال جوابگوی کار شما خواهد بود،اما اینو میتونم با اطمینان بگم که گزینه بسیار مناسبتری از دوربین کامپکت هست.ضمن اینکه میتونید امکانات اضافه دیگری رو هم به این دوربین اضافه کنید اما برای دوربین کامپکت نه.

10. کاربر مقابل از lamaso عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

gfattah (22-06-2013)

gfattah آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lamaso نمایش پست ها
    خوب اگه نمیتونید هزینه کنید برای 1100 دی به نظرم (با توجه به تمیز بودم دوربینی که میخوایید بخرید) بیشتر از 600 هزار تومان برای 350 دی که میگید پول هزینه نکنید اونهم با لنز کیت.چون بیشتر از این ارزشش رو نداره .نمیتونم بگم تا چند سال جوابگوی کار شما خواهد بود،اما اینو میتونم با اطمینان بگم که گزینه بسیار مناسبتری از دوربین کامپکت هست.ضمن اینکه میتونید امکانات اضافه دیگری رو هم به این دوربین اضافه کنید اما برای دوربین کامپکت نه.
    خیلی ممنون بابت راهنمایی هایتان. سپاس
    کانال تلگرام آنوبانینی

12. کاربر مقابل از gfattah عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

lamaso (22-06-2013)

تازه مسافر
    Status : Press آنلاین نیست.
    تشکر شده 6 بار در 5 ارسال

با سلام
    يه سوال دارم و با توجه به اينكه به دوستان فارسي زبان دسترسي ندارم ، اگه كمكم كنيد ممنون ميشم. حقيقت مطلب اين هستش كه بنده رشته عكاسي براي مبتديان ثبت نام كردم و بايد دوربين دي اس ال آر بخرم و ٩٩ ٪ ميخوام اين رشته رو ادامه بدم و در اينده از كودكان عكاسي كنم اما سوالم اينه كه چه دوربيني براي من كه مبتدي هستم بهتره كه استفادش خيلي سخت نباشه و اينكه ايا وبسايتي هست كه طريقه عكاسي از كودكان رو اموزش داده باشه. ممنون ميشم راهنمايي كنيد لطفاً.

14. کاربر مقابل از Press عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

lamaso (08-09-2013)

omid020 آواتار ها
    Status : omid020 آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,609 بار در 620 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Press نمایش پست ها
    با سلام
    يه سوال دارم و با توجه به اينكه به دوستان فارسي زبان دسترسي ندارم ، اگه كمكم كنيد ممنون ميشم. حقيقت مطلب اين هستش كه بنده رشته عكاسي براي مبتديان ثبت نام كردم و بايد دوربين دي اس ال آر بخرم و ٩٩ ٪ ميخوام اين رشته رو ادامه بدم و در اينده از كودكان عكاسي كنم اما سوالم اينه كه چه دوربيني براي من كه مبتدي هستم بهتره كه استفادش خيلي سخت نباشه و اينكه ايا وبسايتي هست كه طريقه عكاسي از كودكان رو اموزش داده باشه. ممنون ميشم راهنمايي كنيد لطفاً.
    گمون نمی کنم شاخه ی مجزایی به عنوان عکاسی از کودکان داشته باشیم. شما می تونید در مورد عکاسی پرتره و عکاسی بدن انسان کسب اطلاعات کنید و این تکنیک ها رو به صورت ترکیبی با تکینک های دیگر جهت عکاسی از کودکان به کار ببرید.
    برای دوربین هم برای شما که مبتدی هستید این دوربین و این دوربین را پیشنهاد می کنم.
    کانال تلگرام آنوبانینی

آنرا که بود برگ گل و عزم تماشا ... گو خیمه بصحرا زن و کاشانه رها کن

otoraby.com

16. کاربر مقابل از omid020 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

lamaso (08-09-2013)

موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,010 بار در 3,537 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Press نمایش پست ها
    با سلام
    چقدر میخوای خرج کنی که متناسب با اون دوستان پیشنهاد بدن
    کانال تلگرام آنوبانینی
    اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید در این انجمن مطرح کنید.
    اگر سوالی دارید در
    این انجمن مطرح کنید.
    اگر در مورد تورها سوالی دارید
    این تاپیک را مطالعه کنید.
    پیام خصوصی های مرتبط با موارد فوق بدون پاسخ خواهند ماند.
    تور لیدر - راهنمای تور

18. کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

lamaso (08-09-2013)

تازه مسافر
    Status : Press آنلاین نیست.
    تشکر شده 6 بار در 5 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
    چقدر میخوای خرج کنی که متناسب با اون دوستان پیشنهاد بدن
    با سلام مجدد
    حقيقتاً تا ٢ تومن بودجه دارم اما اگه دوربين مناسبتري با قيمت بيشتر هم باشه مشكلي نيست
    پيشاپيش ممنون از دوستاني كه راهنمايي ميكنند

20. کاربر مقابل از Press عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

lamaso (08-09-2013)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع