به انجمن خوش آمدید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14
    همسفر پایه
    .saye. آواتار ها
    Status : .saye. آنلاین نیست.
    تشکر شده 320 بار در 111 ارسال

زَرتُشت یا زَردُشت پیامبر ایران باستان بود که مزدیسنا را بنیان گذاشت.[۱] وی همچنین سراینده گات‌ها، کهن‌ترین بخش اوستا می‌باشد.[۲]
    زمان و محل دقیق تولد وی مشخص نیست اما گمانه‌زنی‌ها و اسناد، زمانی بین ۶۰۰۰ تا ۶۰۰ سال پیش از میلاد مسیح را برای او حدس زده‌اند و
    زادگاه وی را به مناطق مختلفی مانند ری، آذربایجان، خوارزم و سیستان نسبت داده‌اند.[۳] تعلمیات زرتشت بعدها با باورهای بومی ایرانیان ترکیب شد
    و آئین مزدیسنای کنونی که نزدیک به پنج سده دین رسمی ایران نیز بوده‌است، را پدید آورد. نام زرتشت در فهرست
    یکصد نفرهٔ انسان‌های تاثیرگذار تاریخ که توسط مایکل هارت تنظیم شده‌است، قرار دارد.[۴] دین زرتشت امروزه حدود ۲۰۰ هزار تن پیرو در ایران، هند و برخی نقاط دیگر جهان دارد.[۵]
    کانال تلگرام آنوبانینی
    برای تهیه یک تن کاغذ 15 اصله درخت سرسبز و تنومند قطع میشود
    .
    نه درصد ( 9٪
    ) از ترکیبات زباله های شهری را کاغذ تشکیل میدهد
    .
    .

تنها پس از بریدن آخرین درخت ؛ تنها پس از آلودن آخرین رودخانه ؛
    تنها پس از صید
    آخرین ماهی ؛تنها پس از پرواز آخرین پرنده ؛
    تنها آن هنگام سوداگران درمی یابند : پول را نمی توانخورد ؛ پول را نمی توان بخشید ؛ پول را نمی توان نفس کشید ؛ پول را نمی توان زندگی کرد
    . . .

همسفر پایه
    .saye. آواتار ها

کریستین وارداروس دوچرخه سوار حرفه ای
    آمریکا که یک روزنامه نگار مستقل، حامی حیوانات و محیط زیست و وگان دلسوز نیز می باشد، ۲۱ سال هست که گیاهخوار و ۱۱ سال است که وگان شده است. خانم وارواداروس در زندگی آگاهانه برای سلامتی، باسابقه است. او حرفه ی دوچرخه سواری را در ۱۹۹۵ در شهر نیویورک آغاز کرد، و در سال ۱۹۹۸ به عنوان یک دوچرخه سوار کوهستان معرفی شد.

یک سال بعد او تمرکزش را بر سیکلوکراس تغییر داد، شکل طاقت فرسای دوچرخه سواری که در زمین های ناهموار صورت می گیرد و دارای موانع است و دوچرخه سواران با دوچرخه هایشان در سربالایی ها صعود می کنند. گاهی آنها باید پنج یا شش روز در هفته مسابقه دهند و این از نظر ذهنی واقعاً سخت است. مخصوصاً وقتی مسابقات آن طور که برنامه ریزی کرده اند پیش نرود.

کریستین وارداروس در مورد رشته خود اینگونه می گوید: "برای بخش فیزیکی، یعنی، سیکلوکراس که سخت ترین دیسیپلین دوچرخه سواری است و بدن شما باید خیلی قوی باشد. شما باید در دویدن و دوچرخه سواری خوب باشید. اگر مراقب نباشید، ممکن است خودتان را زمین بیندازید. گاهی راهی هست که بتوانید انرژی خود را بالا ببرید. من واقعاً احساس می کنم یک انرژی فراتری آنجا هست. من همچنین باور دارم که هرچیزی، در این سیاره و هستی با انرژی مرتبط است. این انرژی مانند یک اقیانوس است، پس اگر من آن را بگیرم، هنوز برای هرچیز دیگری در هستی این انرژی به حد کافی وجود دارد."

کریستین اخیراً در فصل تابستان ۲۰۱۱ در بلژیک رقابت کرد، جایی که سیکلوکراس طی سال ها، محبوبیت بسیار بیشتری کسب کرده. وی از طریق حرفه اش از موفقیت ها و کامیابی های بسیاری لذت برده است، از جمله دوچرخه سواری حرفه ای در کوه و گروههای حرفه ای سیکلوکراس.
    وارداروس حامی زندگی عاری از مواد مخدر
    کریستین وارداروس همیشه یک قهرمان حامی زندگی عاری از مواد مخدر بخصوص در عرصه ی ورزشی بوده است. قدرت و نیروی او مثال های درخشانی از یک زندگی خالص عاری از انحرافات نظیر مواد مخدر است. او هرگز، مواد مخدر مصرف نکرده است. در واقع، او عضو گروهBike Pure است که یک نهاد بین المللی حامی دوچرخه سواری بدون مواد مخدر است و مقر ان در ایرلند است.
    دلیلی که او از این گونه گروه ها حمایت می کند این است که معتقد است: حتی بدون مواد مخدر اگر دوچرخه سواری کنید، این ورزش به تنهایی، بر بدن شما خیلی فشار می آورد. اما کسی که زندگی سالمی دارد حداقل آن آسیب درونی را نخواهد داشت. او می گوید: اگر شما ورزش را بدون مصرف مواد مخدر انجام دهید و وقتی جوان هستید اگر هرگز به آن عادت نکنید واقعاً شگفت زده خواهید شد که فقط با انرژی خودتان چقدر می توانید پیش بروید و بعد برنده شدن ها و موفقیت هایتان، احساس بسیار خوبی به شما خواهید داد.

برنامه معمول روزانه کریستین مطمئناً با غذای وگان برای تقویت تمرین زیادش مرتبط است. او ظرف خود را از غلات، جودوسر و موسلی یا چنین چیزهایی با یک سیب و یک موز و گاهی تخم کتان پر می کند و با همان نیرو هر روز سوار دوچرخه می شود و برای یک تا سه ساعت، دوچرخه سواری می کند.

کریستین وارداروس، یک گیاهخوار کامل

قبل از اینکه او برای گیاهخواری تصمیم بگیرد، گوشت خوک را کنار گذاشته بود. او این کار را کرده بود چون خواهرش وقتی فوت کرد که فقط سه سالش بود. و بعد از آن آنها باید در مدرسه یک خوک را کالبد شکافی می کردند. آنها همگی خوک کوچک خود را داشتند و این واقعاً قلب او را شکست. این مثل یک بچه ی مرده بود. او اینطور نگاه نمی کرد که آیا آن یک انسان است یا یک حیوان، بلکه آن را یک بچه ی مرده می دید. و از آن روز، او هرگز دیگر خوک نخورد.

۲۱ سال پیش کریستینو دوستش، از سر هوس در یک رستوران برای شام نشسته بودند که دوستش به او گفت: "خب، بیا گیاهخوار باشیم. ما می توانیم چهار برابر دنیا را تغذیه کنیم، سیاره را نجات دهیم، نظرت چیست؟" و او گفت: "بله، این عالی است، بیا چنین کنیم!"

پنج سال بعد کریستینشروع به دوچرخه سواری کرد و برای گیاهخوار بودنش، سپاسگزار بود چون متوجه شد که قادر است سریع تر بهبود یابد. او پی برد که رژیم تازه اش او را به مرز رقیبان رسانده و بعد تصمیم گرفت رژیمش را به سطح بعدی برساند.

فکر کرد: "آه خب، اگر گیاهخواری چنین منفعتی برای من دارد، مزیت سلامتی برایم دارد، شاید اگر وگان شوم، چه کسی می داند؟ اگر من چیزهای بیشتری از حیوانات را حذف کنم..." و همه ی تحقیقاتش را انجام داد، صدها ساعت تحقیق و بالاخره تصمیم گرفت: "من وگان خواهم شد." و خیلی زود، همه ی بیماری های او از بین رفت، قادر بود بهتر نفس بکشد. احساس تازگی و بهبود می کرد. همه چیز دقیقاً معجزه بود. قادر بود مسابقات سخت را انجام دهد و هر روز به تمرینات سختش ادامه دهد که این برای آن هایی که گوشت می خوردند سخت تر بود.

یک نتیجه خوب دیگر رژیم وگان این است که او تقریباً هرگز بیمار نمی شود. این یعنی بیشتر روزهای تمرین و بیشتر روزهای مسابقه، می تواند ورزشکار بهتری باشد.
    به زودی دیگران از جمله دکترش متوجه آن شدند. وقتی قوزک پایش شکست، دکتر به او گفت: "شش هفته، مورد شما، یک ترک بد است، شش هفته." سه هفته بعد پایش کاملاً خوب شده بود. دکتر مربی او را به کناری کشید با او قرار ملاقاتی گذاشت و گفت: "او چه کار کرده؟" و مربی گفت: "بله خب او رژیم وگان دارد و میزان پروتئینش را کم نگه داشت و این راز آن است." و آنگاه پزشک کاملاً شوکه شده بود.

کریستین یک مبارز خستگی ناپذیر برای ترویج آگاهی در سلامتی و محافظت از حیوانات است. وی سخنگوی دفاع از حیوانات است. کریستین همچنین یک خبرنگار مستقل است و با نشریات گوناگون و مجلات همکاری می کند.

به گفته کریستین: "اگر شما هر روز ۵۰۰ میلی لیتر آب چغندر بنوشید، به مقاومت شما کمک می کند، بعضی می گویند تا % ۱۶ بعضی می گویند تا % ۲۰. در واقع آب چغندر ارگانیک بسیار مفید است. یک تصور غلط متداول که مردم همیشه درباره من دارند، این پرسش قدیمی است: "تو پروتئین را از کجا تأمین می کنی؟" این تصور غلط، بسیار رقت انگیز است که شما فکر می کنید به پروتئین بسیار زیاد نیاز دارید. در واقع، من در رژیم غذایی ام حداکثر ۶ تا ۱۰ درصد پروتئین به دست می آورم و وقتی در یک دوره ی زمانی تمرین سخت قرار دارم، یا صدمه دیده ام، سعی می کنم برای سلامتی ام آن را پایین تر نگاه دارم. پس به این ترتیب من می توانم سریع تر بهبود یابم پس می توانم سریع تر درمان شوم.

ای کاش مردم این حقیقت را می دانستند که وقتی شما شیر می نوشید، این در واقع موجب پوکی استخوان می شود و به عنوان یک ورزشکار، آب بدن شما را می گیرد و یک فشار واقعی بر روی بدن شما برای طی کردن آن می گذارد. من دقیقاً فکر می کنم حتی ورزشکاران هنوز به این روز فکر می کنند که برای سلامتی شان به نوشیدن لیوان شیرشان نیاز دارند، در حالی که این برخلاف تصور آن ها عمل می کند.
    پس من خوشحالم که بخشی از این نسل رشد یافته از مردم هستم که می خواهند از بدنشان مراقبت کنند، می خواهند از سیاره مراقبت کنند و می خواهند مراقب حیوانات باشند و مهربان باشند. سرانجام ما همگی دنیا را مکان بهتری خواهیم ساخت. ما سیاره و زندگی ها را نجات خواهیم داد و به مردم کمک خواهیم کرد که بتوانند سالم تر و طولانی تر زندگی کنند."

http://christinevardaros.blogspot.com

http://www.cxmagazine.com/two-months-down-four-to-go-christine-vardaros-column
    http://www.cxmagazine.com/pro-bike-profile-christine-vardaross-stevens-carbon-team-da
    کانال تلگرام آنوبانینی
    .
    نه درصد ( 9٪
    .
    .

تنها پس از صید
    تنها آن هنگام سوداگران درمی یابند : پول را نمی توانخورد ؛ پول را نمی توان بخشید ؛ پول را نمی توان نفس کشید ؛ پول را نمی توان زندگی کرد
    . . .

همسفر پایه
    .saye. آواتار ها

کریستوفر ارون: دونده فوق ماراتون خام گیاهخوار

دو ماراتون، یا دو استقامت، تاریخ عمیقی دارد. نام ماراتون، به حدود ۲۵۰۰ سال پیش بر می گردد، به ۴۹۰ سال پیش از میلاد وقتی فیدیپیدس، یک پیک یونانی به اسپارتا فرستاد تا از ماراتون، یونان درخواست کمک کند. او در ۲ روز، ۲۴۰ کیلومتر را دوید.

در این مقاله می خواهیم با دونده فوق ماراتون، کریستوفر ارون، با قد 2 متر و توانایی فوق العاده برای دویدن مسافت ۸۰ تا ۱۶۰ کیلومتر در روز، آشنا شویم. او نمونۀ زنده ای است از اینکه رژیم وگان (کاملا گیاهی)،اساس استقامت و قدرت است. من کریستوفر ارون هستم و % ۱۰۰خام گیاهخوار هستم و دونده فوق ماراتون می باشم. کرستوفر ارون در شیکاگو، ایلینوی، آمریکا به دنیا آمد و بزرگ شد. او که از قدی بلند و بدنی ورزشکارانه برخوردار بود، در دانشگاه سیراکوس، در تیم بسکتبال بازی می کرد. در آن زمان، کریستوفر دویدن را به عنوان شیوه ای برای حفظ سلامتی آغاز کرد. اگرچه او از آن پس رؤیاهایش در زمینه بسکتبال را رها کرد اما به مدت ۱۲ سال به دویدن ادامه داد و فواید رژیم خام گیاهخواری را با دیگر گروه های سراسر کشور در میان گذاشت.

در سال ۲۰۰۱، از کریستوفر پرسیدند: "آیا هرگز به این فکر کردی که در ماراتون بدوی؟" این فکر هرگز به ذهن او خطور نکرده بود. ۲ سال بعد، برای اولین بار ماراتون را دوید. و تصمیم گرفت که در سال ۲۰۰۳، در ماراتون شیکاگو بدود و در ۳ ساعت و ۵۸ دقیقه، آنرا تمام کرد. که واقعاً رکورد قابل قبول بود، بویژه برای دونده ای که بار اول در این مسابقه شرکت می کرد.

از آن پس، از سال ۲۰۰۳ تاکنون در ماراتون ها و نیمه ماروتون های زیادی دویدم و شور و علاقه ام به دویدن و سلامتی را افزایش دادم. آرزوی کریستوفر برای تندرستی، در نهایت به نگرانی های او در مورد رژیم غذایی اش ختم شد. او در سالهای رشد خود از رژیم سنتی غربی شامل همبرگر، بریانی و فست فود می خورد. بنار این برای ترمیم سریع، به پاکسازی روده پرداخت. پزشک او به طور صریح در مورد پاکسازی روده به او گفت. و به او تاکید کرد که: "کریس، تو باید رژیم غذایی ات را تغییر دهی، زیرا نتیجه این پاکسازی روده نفرت انگیز است." و من فکر می کردم که حق با او نیست، چون وی هیچکدام از غذاهایش را نمی پخت. او خام گیاهخوار بود. اما می دیدم که با این روش زندگی، چقدر خوب به نظر می رسد. می دیدم که او نوشیدنی های گیاهی می خورد، هر روز به اندازه ۱٫۸ کیلوگرم آب میوه.

او می گفت: "با این کار حس بهتری خواهی داشت و اگر گوشت را کنار بگذاری در دویدن به تو کمک می شود." و این واقعاً یکی از چیزهایی بود که مرا تحت تأثیر قرار داد. و بعد او این دی وی دی را به من نشان داد با نام "خوردن" که در مورد کشتارگاه ها هم بود. این دی وی دی، در تغییر ارتباط کریستوفر با زندگی و غذا، نقشی مهم داشت. فیلم مستند برنده جایزه، که مایک اندرسون، نویسندگی، تولید و نقل آن را بر عهده داشت. این فیلم در همه کلینیک های تندرستی در سراسر جهان به کار می رود تا مردم را تشویق کند که رژیم خود را تغییر دهند و سلامت خود را باز یابند. این فیلم ۸۸ دقیقه ای، به بررسی پیامدهای خوردن گوشت می پردازد و همچنین به اثرات انتخاب های غذایی ما بر گرمایش جهانی، محیط زیست و دامداری اشاره می کند.

من تازه فهمیدم که در کشتارگاه ها، چطور با حیوانات رفتار می شود و این خیلی بر من تأثیر داشت و واقعاً سبب شد که به آنچه در کشتارگاه ها روی می دهد، پی ببرم. این فیلم، این موضوع را در ذهن من زنده می کرد که: "چرا ما در این سیاره اینقدر زجر می کشیم؟" خب، ما رنج زیادی می کاریم و کاملاً طبیعی است که رنج زیادی هم برداشت کنیم. آنچه من از تجربه شخصی ام در مورد گوشتخواری دریافتم این بود که این کار غیر طبیعی است.

ما از ساختار طبیعی بدن خود می دانیم که برای خوردن گوشت آفریده نشده ایم و همین سبب شد که من وگان بشوم. کریستوفر از کتابی به نام "اولین قانون طبیعت: رژیم غذایی خامخواری" نیز تأثیر گرفت که توسط استفان آرلین، فواد دینی، دیوید ولف، آر سی دینی، مارک ولف، و کن شانی، نوشته شده است. کریستوفر از یک فرد وگان به یک خام گیاهخوار تبدیل شد و هرگز این مسیر را ترک نکرد. او اینک از طریق مشاوره های شخصی، سخنرانی ها، آماده کردن غذا و آموزش تمرینات جسمانی، وقت خود را به اشاعه پیام هایی در مورد سلامت عالی سپری می کند. از کرستوفر دعوت شد تا در مطب پزشکان در شیکاگو، به طور علنی در مورد فواید خام گیاهخواری صحبت کند.

یک مسابقه دو فوق ماروتی 160 کیلومتری واقعاً چگونه است! دوندگی به شهامت، عزم راسخ، قدرت و استقامت نیاز دارد. هدف بسیاری از دوندگان، شرکت در ماراتون است. دوندگانی مثل کریستوفر نیز هستند که حس می کنند دو ماراتون ۴۰ کیلومتری یا در همین حدود، به اندازه کافی چالش بر انگیز نیست. چنین افرادی را دونده فوق ماراتون می گویند که بین ۴۸ تا ۱۶۰ کیلومتری را بین ۱۲ تا ۴۸ ساعت می دوند، با هر مسیر و در هر شرایط اقلیمی.

کریستوفر اولین فرد وگان و خام گیاهخواری است که در دو ۱۶۰ کیلومتری دویده است. او چطور می تواند بدون خوردن غذاهای معمولی که دیگر دوندگان می خورند، اینطور بدود. دوندگان دو فوق ماراتون غذاهای فرآوری شده زیادی می خورند، مقدار زیادی شکر و غذای پخته.

در حالیکه شاید کریستوفر اولین خام گیاهخواری باشد که در "کتل ۱۰۰" شرکت می کند، بسیاری از دوندگان دو فوق ماراتون و ورزشکاران ورزشهای سه گانه هستند که از رژیم وگان پیروی می کنند. به عنوان مثال، سکات جورک. تمرینات سخت برای چنین رویدادی به چه شکل است؟
    کریستوفر آرون: من در ۸ ماه گذشته به تمرین مشغول بوده ام. حالا شدت تمرینات من بیشتر شده است. برخی روزها، برخی هفته ها باید ۱۹۳، ۲۲۵ کیلومتر بدوم، به این شکل که یک روز ۴۸ کیلومتر می دوم و روز بعد بیدار می شوم و ۴۸ کیلومتر دیگر می دوم. و هر روز ۵۰۰ شنا، در نوبت های ۵۰ تایی می زنم.

دونده وگان ماراتون که به خاطر طی کردن بیش از ۲۶۵ کیلومتر در مسابقات جهانی برای انجمن بین المللی دوندگان دو فوق ماراتون، رکورد دو ۲۴ ساعته در آمریکا را به دست آورد.

کریستوفر: یکی از اهداف ما این است که دو قطب تغذیه و سلامت را به همدیگر پیوند زنیم، سلامتی در حد عالی و تغذیه در حد عالی، تا نه تنها در زمینه سلامت جسمی به خود کمک کنیم، بلکه به سیاره نیز یاری رسانیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کریستوفر ارون، لطفاً از این سایت ها دیدن کنید:
    www.KristopherAaron.com
    http://kristopheraaronsays.blogspot.com/
    http://vimeo.com/8102777#signin
    http://www.gloriousgreens.com/
    http://www.rawspiritfest.com/index.php?page=Kristopher-Aaron
    http://vimeo.com/20514816
    کانال تلگرام آنوبانینی
    .
    نه درصد ( 9٪
    .
    .

تنها پس از صید
    . . .

همسفر پایه
    .saye. آواتار ها

آشنایی با مارکوس روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام (قسمت اول)

"مارکوس روتکرانز"، فیلمساز، نقاش و یکی از رهبران الهام بخش در زمینه جنبش غذای خام گیاهی در آمریکا است. مارکوس نویسندۀ کتاب الکترونیکی "خود درمانی
    ۱۰۱" است و اخیراً یک دی وی دی مستند با نام "رهایی از غذا و دارو" نوشته است که در آن می گوید که چطور گیاهان خودرو به تأمین مواد مغذی می پردازند و ما را درمان می کنند:
    من مارکوس راتکرانز هستم و حدود ۵۰ سال دارم و ۲۰ سال جوانتر به نظر می آیم، از ۲۰ سال پیش خودم هم جوانتر.

مارکوس برای بسیاری از افراد نمونه ای برجسته است که سلامتی و تندرستی ویژه او به خاطر خوردن غذاهای وگان و خام گیاهی، او را به الگویی در این زمینه تبدیل کرده است. البته، افراد کمی مطلع هستند که او کودک سالمی نبوده است. در واقع من در زندگی ام ۴ بار جانم را از دست داده ام. وقتی ۴ ساله بودم، تقریباً جانم را از دست دادم. زیرا سیستم ایمنی بدن من از بدو تولد ضعیف بود و من در آلمان بودم، و والدینم شیر، شکر و نان به من می دادند. در دهه ۱۹۶۰ آنها فکر می کردند که این چیزها خوب هستند، اما من هر روز ضعیف تر و ضعیف تر می شدم. مارکوس هرگز سیگار نکشید، الکل ننوشید، و مواد مخدر مصرف نکرد و هر کار ممکن را انجام داد تا سلامتی اش را بازیابد، که یکی از آنها نیز تغییر رژیم غذایی اش بود.
    من به محصولات حیوانی به شدت حساسیت دارم و ۳۰ سال طول کشید تا دریافتم که مشکل از کجاست. من هر روز بدتر و بدتر میشدم. لذا گیاهخوار شدم، اما همچنان هم بیمار می شدم. وگان شدم، کمی بهتر شدم، اما هنوز هم بیمار می شدم. هنوز در یک جایی یک چیزی کم بود و وقتی ۲۷ ساله شدم، تقریباً در حال مرگ بودم، قلبم داشت از کار می افتاد، کبدم کار نمی کرد، کلیه هایم هم همینطور، و وضعیت بدی داشتم.
    در این دوران بود که او تصمیم گرفت تا همه چیز را رها کند و یک تجربه خارق العاده داشت که به نقطه عطف زندگی اش تبدیل شد. همه دارایی ام را بخشیدم، دیگر هیچ چیز نمانده بود و به بیابان رفتم و ۴۰ روز آنجا ماندم. روی سنگها می خوابیدم، وقتی بیدار میشدم، اولین چیزی که می دیدم، عقابی بر بالای سرم بود و همچنین حیوانات دیگر را می دیدم، همچون لاک پشت ها، خرگوشها... زندگی من اینطور می گذشت. من با آنها یکی شده بودم و از دیدگاهی تازه به زندگی نگاه می کردم و همه پاسخها را دریافت می کردم. و بازگشتم، واقعاً چیزی نخورده بودم، و چیزی هم ننوشیده بودم. نیازی به این کار نداشتم و خورشید به من انرژی میداد.

پس از این رویداد، مارکوس دریافت که طبیعت میتواند همه مواد مغذی برای بقای موجودات زنده را به آنها ارزانی دارد.

در مورد مواد خوراکی میدانم که میوه و سبزیجات تازه سالم هستند. کار را آغاز کردم و به تدریجادامه دادم و لحظه ای که مجدداً استفاده از مواد خوراکی تغییر یافته توسط انسان اعم از چیزهای پخته یا فرآوری شده، یا چیزهای بسته بندی شده در جعبه، شیشه و کیسه را شروع کردم، حس بدی به من دست داد.
    میوه ها و سبزیجات خام بزرگترین محافظ در مقابل سرطان های ناشی از مواد غذایی هستند.
    و طبیعت به طور صلح آمیز طراحی شده. ما نمی توانیم بهتر از آن چیزی شویم که خدا خلق کرده است. طبیعت همواره کامل است و وقت ما سعی کنیم آنرا تغییر دهیم و مثلاً غذاها را بپزیم، آنزیم ها را می کشیم، هر چیزی که بیش از ۴۶ درجه سانتیگراد گرم شود، غذای مرده محسوب میشود و لذا شما به تدریج بدن خود را نیز می کشید. آنزیمها نیروی حیات هستند. چیزی که برای بدن مان به آنها نیاز داریم.
    مصرف محصولات حیوانی یا مشروب خواری، میتواند سبب مرگ ما شود. پدرم بسیار پرخاشگر بود و در تمام طول عمر خود گوشت می خورد و مشروب می نوشید، در واقع مثل اکثر مردم زندگی میکرد و در نهایت به سرطان پروستات دچار شد؛ به او گفتند که مدت زمان زیادی زنده نمی ماند. و او باید یک تصمیم اساسی میگرفت و زندگیش را تغییر می داد. منظور از تغییر زندگی، تغییر رژیم غذایی و همه کارهای دیگرش بود. و او چنین کرد، که شگفت آور بود، زیرا اکثر مردم این کار را انجام نمی دهند. و در عرض ۳۰ روز، پی اس آی او به صفر رسید و ۵ سال بدون مشکل به زندگی ادامه داد. قویترین حیوانات در سیاره اعم از فیل، کرگدن و اسب آبی گوشت نمیخورند، اما ۱۸۰۰ کیلوگرم ماهیچه دارند. این ماهیچه ها از کجا آمده اند؟ آنها فقط سبزیجات می خورند. مارکوس پیشنهاد میکند که همه از خوردن غذاهای فرآوری شده بپرهیزند، چراکه با مصرف آنها به بدن خود آسیب می رسانند. مردم باید به یک موضوع بسیار مهم پی ببرند. منظور من از این رژیم، رژیم گیاهخواری یا وگان نیست. وقتی وگان بودم، هنوز بیمار میشدم، چرا؟ زیرا اکثر وگان ها فکر می کنند که چون محصولات حیوانی نمی خورند، پس سالم هستند، اما نان، ماکارونی، غلات بو داده، نان خشک، شیرینی، کیک، پای، شیر و غذاهای فرآوری شده میخورند.وقتی شما چیزی را از حالت طبیعی خارج کنید، موجب مرگ خود می شوید. به نظر مارکوس روتکرانز گیاهان خودرو راز سلامتی به شمار می آیند. گیاهان خودرو نمیدانند که در چه زمان باران می آید و به خاطر سازگاری با این شرایط پایدار تر هستند. آنها حتی نمی دانند که آیا از زمین نیز چیزی دریافت میکنند یا نه، لذا این گیاهان تا عمق بسیار در زمین، تا چند صد فوت، ریشه می دوانند. مردم از این موضوع اطلاع ندارند.شبدر سرخ که تا این ارتفاع از زمین بیرون است، تا ۳۷ متر در خاک ریشه دارد. چرا گیاهی به این اندازه، تا عمق ۳۷ متری ریشه دارد؟ زیرا به این شکل ساپونین، استرول، آلکالوئید، گلیکوزید، و همه چیزهای زمین را می مکد، و همچنین ویتامین ها و مواد معدنی را، به همین خاطر این گیاهان، بسیار غنی میشوند. اینها گیاهان خودرو هستند؛ چیزهایی که در مزارع رشد میکنند و ما برای آنها پول پرداخت میکنیم، خودرو نیستند. وقتی گیاهان خودرو را بخورید، احساس میکنید که شما نیز پایدار و قادر به بقا هستید، و انرژی آنها را دریافت میکنید، و به طور شگفت آوری وضع سلامتی شما بهبود می یابد. و راز بقا، بازگشت به طبیعت است. مارکوس پیشنهاد میکند که افراد غذاهای تازه، خام و وگان را به صورت مایع مصرف کنند.

پس از مدتی دریافتم که غذای جامد، انرژی بسیار پایینی دارد، حتی غذای طبیعی و غذای سنگین و جامد، ارتعاش پایین تری دارد. غذای مایع، از ارتعاش بالایی برخودار است و با خوردن آن، ذهن، جسم و روح تان را پاک می کنید. و هر چقدر پاکتر شوید، کمتر درگیر دنیا می شوید. هر چقدر ارتعاش شما بالاتر رود، بیشتر معنوی می شوید. اگر مشکلات جدی در مورد سلامت تان داشته باشید، کافی است برای مدتی فقط آب بخورید و بعد آب میوه بنوشید، زیرا % ۷۰ از انرژی بدن صرف هضم غذا می شود و وقتی غذای جامد می خوریم، بیشتر انرژی ای که برای درمان نیاز داریم، صرف هضم غذا می کنیم. به همین خاطر پس از خوردن غذا، احساس خستگی میکنیم، اولاً: زیرا غذا را به قدر کافی نمی جویم، دوماً: احتمالاً غذای مناسبی مصرف نمی کنیم، سوماً: زیرا باید همه این غذاهای جامد را خرد کنیم. لذا اگر بیمار هستید، اولین کاری که باید انجام دهید توقف خوردن غذای جامد است، فقط مایعات و آب میوه های تازه مصرف کنید که مستقیماً به جریان خون شما وارد می شوند.
    مارکوس که در زمینه صنعت سرگرمی و سینما، سابقه طولانی دارد و در سال ۱۹۹۶ به کارگردانی یک فیلم تلویزیونی پرداخته، برای اطلاع رسانی، الهام بخشدین و آگاه کردن مردم، از قدرت رسانه ها و پروژه ی سلامت جهانی خود استفاده می کند.

پروژه سلامت جهانی، یک برنامه گسترده است که به منظور تشویق مردم و الهام بخشیدن به آنها برای تغییر به سوی زندگی بهتر، خوداتکایی و رهایی از وابستگی به پزشکان برای کسب سلامتی، آغاز کردم و در واقع برای اینکه مردم برای کسب سلامتی، روی خودشان حساب کنند. زیرا جهان در صورتی درمان میشود که ما خود را درمان کنیم. آنچه در واقع بیش از هر چیز به مردم انگیزه میدهد این است که با خود صادق باشند و تصویر اصلی خود در آینه را ببیند. ما میخواهیم محبوب باشیم، می خواهیم مورد تقدیر باشیم، اما هنگامی که به میانسالی می رسیم، در مورد کاهش مو و چین و چروک نگران میشویم، و از اضافه وزن و چاقی، و همه این مسائل پوچ. لذا من گفتم: "راه رهایی از همه این چیزها این است که براستی به سلامت خود اهمیت دهید."

بنای یک زندگی سالم تغذیه بر اساس رژیم گیاهی است. البته علاوه بر انتخاب غذای سالم، باید خیلی از مسائل دیگر را نیز رعایت کرد. باید جسم، روان و روح را مد نظر گرفت. باید همه اینها با همدیگر در تعادل باشند و من سعی دارم به مردم همین را بگویم. وقتی خام گیاهخوار شوید، احساس خوبی پیدا می کنید و واقعاً درک می کنید که برخورداری از یک بدن سالم چه حسی دارد و وقتی حس فرد بهتر شود، می خواهد کارهای بهتری انجام دهد. و بعد به محیط زیست نیز اهمیت می دهد و به جهان و به کمک به افراد دیگر. در واقع این روند از خود فرد آغاز می شود.
    ////////////////////

در قسمت دوم این مقاله، مارکوس روتکرانز،فیلمساز، نقاش و یکی از رهبران پیشگام در زمینۀ جنبش غذای خام، در مورد خواص درمانی و ضد پیری گیاهان خودرو و نیز چگونگی استفاده از آنها در رژیم غذایی مان که کار ساده ای نیز می باشد، توضیح می دهد. مارکوس که در زمینه صنعت سرگرمی و سینما، سابقه طولانی دارد و در سال ۱۹۹۶به کارگردانی یک فیلم تلویزیونی پرداخته، برای اطلاع رسانی، الهام بخشیدن و آگاه کردن مردم، از قدرت رسانه ها و پروژه ی سلامت جهانی خود استفاده می کند. مارکوس نویسنده کتاب الکترونیکی "خوددرمانی ۱۰۱" و تولید کننده فیلم مستند "غذا و داروی رایگان" است که بینندگان را تشویق می کند تا به این اقدام پیشگام که در زندگیشان تغییر زیادی ایجاد می کند، دست بزنند:

در فیلم مستند "غذا و داروی رایگان" مارکوس در شرایط اقلیمیو مناطق مختلف، بیننده را راهنمایی می کند تا به او نشان دهد که این گیاهان در همه جای جهان در دسترس هستند، حتی در شرایط زیست محیطی سخت.

من به این اهمیت نمی دهم که شما در توکیو (ژاپن)، سنگاپور یا آفریقا، ایسلند یا اروپا یا هر جای دیگر هستید، گیاهان خودرو در همه جا و به طور رایگان رشد میکنند و آنها برای شما هستند و از همه مواد دیگری که از فروشگاه می خرید، مقوی ترند.
    مردم فکر میکنند که در صحرا هیچ گیاهی نمی روید. این درست نیست. اینها به طور شگفت آوری در بیابان نیز می رویند، زیرا من قادر به زندگی در صحرا بودم.مثلاً بوته شاپارال یک بوته معمولی است؛که همه آنرا بی مصرف می دانند. بوته های شاپارال یا کرئوسوتیک بوته تیغ دار و بومی بیابان های منطقه ی جنوب غربی آمریکا و نواحی دیگر است. سرخپوستان این منطقه قرن هاست که برای درمان بیماری های مختلف از جمله سرطان، از آن استفاده میکنند. آنتی اکسیدان ها از آسیب دیدگی بافت ها و سلول ها که ناشی از وجود رادیکال های آزاد در محیط زیست ماست، جلوگیری می کنند. اولین ماده زیست شیمیایی که نشانگر خواص آنتی اکسیدانی بوته شاپارال است، نوردی ئيدورگوايارتيک اسيدیا "ان دی جی ای" است. شاپارال به خاطر داشتن بازدارنده میتوز، یکی از قویترین داروهای ضد سرطان است. که این ماده از تکثیر سلولی جلوگیری می کند و لذا امکان رشد و گسترش را از سلول سرطانی می گیرد و در اطراف بوته شاپارال هیچ چیز نمی روید، زیرا هیچ چیز امکان تکثیر سلولی و رشد پیدا نمی کند.
    مارکوس در مورد یکی دیگر از شگفتی های بیابان، گیاه یوکا، که در آمریکا می روید، توضیح می دهد. او میگوید که این گیاه خواص قابل توجهی دارد که میتواند بدن را احیاء کند. همچون درخت یوکا در بیابان، درخت یوشع نیزمنبعی بسیار قوی از "ریزوراترول" است و هر کسی که برنامه ی "اپرا" و بخش مربوط به دکتر "اوز" را ببیند، ریزوراترولرا می شناسد که فرد را جوان نگه می دارد، و داروی ضد پیری است. رزوراتول یک آنتی اکسیدان است که در انگور قرمز، بادام زمینی و قره قاط یافت می شود و معلوم شده که این مادهدر سطح سلولی، از التهاب جلوگیری می کند. یوکا، بصورت پودر است. وقتی هسته گیاه میرسد و بر زمین می افتد و شروع به فاسد شدن می کند، پودر آن را بردارید و در آب بریزید و بنوشید. در واقع، این گیاه ماده ای دارد که برای موهای شما نیز خوب است. سرخپوستان و آپاچی ها از پودر یوکا برای موهای خود استفاده می کردند، زیرا سبب میشود که موها به خوبی رشد کنند.
    مارکوس روتکرانز میگوید که بسیاری از این علف ها، گیاهان دارویی و دیگر انواع گیاهانی که در حیاط خانه شما یا همسایگان تان یافت می شوند، به نادیده گرفته می شوند، زیرا مردم از ارزش آنها بی خبر هستند.

در هر جایی که خاکی باشد، علف وحشی هم هست. اولین کاری که آنها انجام می دهند این است که در هر سو ریشه می دوانند. لایه های بالایی ریشه ها سطح خاک را می شکافند و تا سطوح بسیار عمیق ریشه می دوانند که این ریشه ها صدها فوت به زیر زمین میروند و همه مواد مغذی در اعماق زمین را می مکندو به این شکل گیاه سرشار از ساپونین و استرول، الکالوئید،گلیکوزید، رزین، مواد معدنی و ویتامین می شود و همه این مواد به سطح خاک که قبلاً شکافته شده، می آید و آن را احیا می کند، و خود گیاه نیز مملو از این مواد می شود. اگر شما این گیاه را بخورید، هزاران بار قویتر از وقتی می شوید که گیاه ارگانیک از یک مزرعه را بخورید. این گیاهان خودرو از نظر غذایی ابر غذا هستند و رایگان می باشند. در واقع، آنها حتی نیاز به شما هم ندارند. شماییدکه به آنها نیاز دارید.
    لذا چیزهایی که از همهفراوان تر و رایگان هستند، همان چیزهایی هستند که بیش از همه نیاز داریم و هزینه ای نیز ندارند. به همین خاطر من آنرا "غذا و داروی رایگان" می نامم.

در طول تاریخ
    گیاه قاصدک به خاطر خواص دارویی اش، در بسیاری از فرهنگها استفاده میشده است. پزشکان عرب در قرن های ۱۰ و ۱۱ از این گیاه برای درمان بیماران استفاده می کردند و شواهد تاریخی نشان می دهد که در قرن ۱۳ در داروهای ویلزی از این گیاه استفاده میشده است. گیاه قاصدککه در سراسر جهان رشد می کند، یکی از غنی ترین منابع لسیتین در جهان است. این گیاه یک ابر غذا و یک داروی طبیعی است و علاوه بر اینکه غذایی کامل به حساب می آید و ۸ آمینه اسید پروتئین ساز را دارد، از پاک کننده های قوی خون و کلیه نیز می باشد، سنگهای کلیه را می شکند، و در از بین بردن جوش صورت، کاهش کلسترول، جلوگیری از سرطان، کاهش مشکلات معده و روده،و حتی دیابت نیز مفید میباشد.

"بابا آدم"
    كه فيل گوش و آراقيطون نيز ناميده مي شود گياهی است علفی و دوساله که گوی های چسبنده کوچکی دارد که به لباس و موهای شما می چسبد. اما خیلی ها نمی دانند که این گیاه یکی از ۱۰ گیاه دارویی برتر در جهان است! این گیاه یکی از مشهورترین گیاهان ضد التهاب، ضد باکتری، ضد قارچ، ضد تومور است؛ و خون را به خوبی پاک می کند و به همین خاطر یکی از بهترن تمیز کننده های پوست، به شمار می آید. این گیاه اسیدهای خون را از بین می برد و لذا برای درماناگزما و سوریاس بسیار عالی است.این گیاه هورمون ها را متعادل می کند و ورم مفاصل و مشکلات غددی را برطرف می نماید.

همه بوته های خار قابل خوردن هستند. گیاه "خار مریم"، گیاه بلندی است که برگهای دراز و نوک تیز دارد و مایعی شیر مانند در آن است، اگر این گیاه را
    روی خال گوشتی، زگیل، یا سرطان پوست بگذارید، در درمان آنها کمک میکند. "خار مریم" یکی از بهترین گیاهان برای کبد است! این گیاه به درمان هپاتیت و و تصلب کبدی کمک میکند. دانه های این گیاه حاوی ماده ای به نام سیلیمارین است، که با جلوگیری از ورود مواد سمی به سلولها، از این سلولها محافظت میکند، و به احیاء و رشد مجدد سلولهای جدید کبدی کمک می نماید. پنیرک (گل ختمی) بیشتر در نواحی استوایی یافت می شود. بیش از هزار گونه پنیرک در جهان وجود دارد.

پنیرک، گیاهی عادی است که در همه جا در حیاط خانه ها رشد می کند و برای برونشیت، آسم، آمفیزم و برطرف کردن مخاط، خوب است و به کل سیستم تنفسی کمک میکند، بویژه در دوران سرما خوردگی. همچنین این گیاه مشکلات گوارشی نظیر زخم معده، التهاب مجاری ادرار و التهاب ها را برطرف می نماید.

گیاه بارهنگ!
    این گیاه یکی از بهترین گیاهان برای زکام بهاره، حساسیت، آسم و حتی سل است! این گیاهبرای جای نیش حشرات، تب، عفونت، بیماری پوستی، سم زدایی و پاکسازی خون بسیار مفید است.این گیاه برای التهاب روده، درد معده، اسهال و پروستات پدرم هم خوب بود. کاش قبلاً می دانستیم که این گیاهان که به طور خودرو و رایگان در حیاط خانه مان رشد می کنند، می توانند بیماری ما را خوب کنند. آه، چقدر خوب میشد، جهان باید از این امر مطلع شود. و این گیاهان همین حالا در مقابل درب خانه تان و به طور رایگان وجود دارند. از کجا بدانیم که خوردن چه گیاهانی ایمن است؟ مارکوس در این زمینه ما را راهنمایی میکند.
    قانون اصلی این است که با گیاهانی که می شناسید، آغاز کنید و بعد به تدریج بر دانش خود بیفزایید. گیاهانی همچونقاصدک، خاربن و علف ها خوردنی اند. با اینها آغاز کنید. پنیرک و بارهنگدر همه جهان یافت میشوند و از بهترین چیزهایی هستند که فرد می تواند مصرف کند. وقتی گیاه زنده را بچینید، می میرد، اکسیده میشود، و به زمین باز می گردد. این، روند طبیعی بازگشت چیزها به زمین است تا بتوانند بازیافت شوند. اگر مدت زیادی صبر کنید، چیزی از آن نمی ماند. مثل شما که به انرژی و نیروی حیات نیاز دارید. برای همین سرخپوستان همیشه وقتی چیزی می خوردند، از آن شکرگزار بودند. در مورد طریق مصرف، شما می توانید بسیاری از گیاهان را بچینید، در دهان بگذارید و بخورید. زیاد مشکل نیست، بویژه در مورد گلها و برگها. اما بسیاری از گیاهان خیلی تلخ هستند و احتمالاً دوست ندارید که مستقیماً آنها را بخورید. بهترین راهی که به شما پیشنهاد میکنم، این است که آنها را با یک چیز شیرین مثل آب نارگیل، میوه، انجیر یا خرما، یا هر چیز دیگری که دارید، همچون کرفس یا خیار در مخلوط کن بریزید. واضح است که می توانید آب آنها را بگیرید، می توانید در سالاد از آنها استفاده کنید، می توانید با آنها چای درست کنید، یا آنها را خشک کنید، یا آنها را پودر کنید و مدت طولانی نگه دارید. مارکوس روتکرانز عمیقاً بر این باور است که یک زندگی سالم به تعادل جسم، روح و روان بستگی دارد. او بر این باور است که اگر ما در درون، به طور اساسی و سازنده تغییر کنیم، می توانیم بر اطرافیان مان و در نهایت بر کل جهان تأثیر بگذاریم

انرژی شما بر اطرافیان تان تأثیر می گذارد، آنها میخواهند همچون شما باشند و به همین خاطر تغییر می کنند و تغییر از شما آغاز میشود و این همان چیزی است که سیاره و ما را نجات می دهد و یک امر خودخواهانه نیست و در نهایت میتواند همه چیز را نجات دهد. اگر شما به خودتان کمک کنید، می توانید به دیگران نیز کمک کنید.
    با رژیم خام گیاهخواری و مصرف گیاهان خودرو برای سلامتی مان، می توانیم سرزنده باشیم و ارتعاشی تولید کنیم که همه اثرات منفی و بیماری ها را برطرف نماید. این تنها راهی است که می توانید بدین وسیله به مردم ثابت کنید که براستی میتوان چنین بود. و تنها راه آن این است که با زندگی تان، گواه این امر باشید. اگر این کار را بکنید، به شما قول میدهم که می درخشید و مردم اطراف شما می گویند: "وای، چقدر عوض شدی؟ داری چه کار میکنی؟ من می خواهم مثل تو باشم!" و به این شکل بر آنها تأثیر میگذارید، و زندگی شان را تغییر میدهید. و این همان چیزی است که جهان را نجات می دهد.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    .
    نه درصد ( 9٪
    .
    .

تنها پس از صید
    . . .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع