به انجمن خوش آمدید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
    موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,041 بار در 3,554 ارسال

پیش فرض تجربیات سفر مرنجاب: آذر 1388

دوستان عزیز؛
    اگر تجربه مفیدی در این سفر کسب کردید که فکر می کنید ممکنه به درد دوستان دیگه بخوره همینجا بنویسید.
    لطفا خلاصه و به دور از حواشی بیان کنید تا درک مطلب سریعتر اتفاق بیوفته.

Parvaneh آواتار ها
    Status : Parvaneh آنلاین نیست.
    تشکر شده 4,016 بار در 861 ارسال

پیش فرض Re: تجربیات به دست آمده در سفر مرنجاب؛ آذر 1388

تجربه من اینه که در هنگام شب اگه لباس خوب به اندازه کافی بپوشید میتونید به خوبی بخوابید .
    (5 تا !!!!بلوز جواب داد اما 2 تا شلوار جواب نداد ! ) ;)
    انداختن پانچو هم روی فوم کمک زیادی در عایق بندی کرد .
    از یکی از دوستان هم قبلاً شنیده بودم که اگر پلاستیک پیچ کنی خودتو و بعد بری داخل کیسه خواب گرم تر می مونی که هنوز امتحان نکردم
    کانال تلگرام آنوبانینی
    در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو...:54:

همسفر گاه گدار
    omid آواتار ها
    Status : omid آنلاین نیست.
    تشکر شده 60 بار در 41 ارسال

مهمترین چیزی که دوستان رو اذیت کرد سرمای هوا در شب بود.
    چند نکته برا خواب بهتر در چنین شرایطی به ذهن من میرسه:
    1- اگه لباسهای زیر به هر دلیلی خیس شده(مثل تعرق) حتما عوض بشه قبل خواب.
    2-با بیشترین لباس ممکن به داخل کیسه خواب بریم.مهمترین کار لباس و کیسه خواب حفظ دمای خود بدنه.از خیلی از دوستانی که از سرمای شب شاکی بودن وقتی پرس و جو کردم متوجه شدم مثلا کاپشنشون رو در آوردن.یا با یه شلوار نازک تا صبح سر کردن.
    3-زیر انداز تک نفره کوه از ضروریاته.زمین واقعا سرده تو این شرایط.
    4- بستن کامل دهنه کیسه خواب باعث کم شدن هوا و احساس خفگی و باز بودن اون باعث احساس سرما خصوصا در سر و صورت میشه.چاره چیه؟؟؟
    الف:یک تکه پارچه نخی یا کتان میشه همراه داشت و بر روی سر و صورت در نقاط باز کیسه خواب کشید.این باعث میشه هم تنفس کنیم هم حرارت زیادی از دست ندیم
    ب) سعی بر این باشه که هوای باز دم به داخل کیسه خواب و به سمت بدن دمیده شه.حرارت زیادی تو نفس بازدم ماست.
    ببخشید که طولانی شد.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    omid_partovi ) at [ yahooooo

Atefe آواتار ها
    Status : Atefe آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,001 بار در 235 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahar
    تجربه من اینه که در هنگام شب اگه لباس خوب به اندازه کافی بپوشید میتونید به خوبی بخوابید .
    (5 تا !!!!بلوز جواب داد اما 2 تا شلوار جواب نداد ! ) ;)
    باهات کاملا موافقم پروانه جان، مخصوصا پوشیدن شلوار، فکر می کنم که پوشیدن شلوار مناسب برای جلوگیری از نفوذ سرما به بدن خیلی کمک می کنه، من و بگو که چه دل خوشی داشتم با یک شلوار انتظار داشتم شبم رو سر کنم که سرانجام منجر به منجمد شدنم شد @-)
    کانال تلگرام آنوبانینی
    دريا باشي يا گودالي كوچك از آّب، فرقي نمي كند؛ زلال كه باشي آسمان در تو پيدا مي شود

همسفر گاه گدار
    Meghdad آواتار ها
    Status : Meghdad آنلاین نیست.
    تشکر شده 462 بار در 171 ارسال

در مورد خوابيدن در سرماى شب كوير دوستان نكات خوبى رو مطرح كردن، اما ميخوام تجربه خودم رو تو اون شب بگم كه باعث شد غير سر و صداى گروه همسايه كه لطف كردن و نذاشتن بخوابيم مشكلى نداشته باشم.

- اول از همه زير كيسه خواب رو با زير انداز و هر چى كه داشتم عايق كردم تا سرما از پايين نفوذ نكنه.
    - قبل از وارد شدن به كيسه خواب سعى كردم كنار آتيش گرم بشم و پشت لباسم رو هم كاملا گرم كردم تا وقتى پشتم به سرماى كف كيسه خواب تماس پيدا ميكنه، گرماى كمترى رو از دست بدم و كيسه هم زودتر گرم بشه.
    - خوابيدن با لباس‌هاى معمولى اما متعدد باعث شد تا هم خودم راحت‌تر باشم و هم اينكه تعداد لباس‌ها باعث شد تا لايه‌هاى هواى بين اونها گرماى بدنم رو بيشتر حفظ كنه و قسمت بالا‌تنه و ميان‌تنه گرم بود. چون قسمت بالاى كيسه خوابم كاملا باز هست يه كلاه مناسب هم تا صبح روى سرم رو كامل پوشونده بود كه سرما اذيت نكنه.
    - از يك زير شلوارى و جوراب پشمى هم استفاده كردم تا پاهام گرم بمونه كه خوب جواب داد ولى نزديك‌هاى سحر كف پا و انگشت‌ها كمى سرد شد كه اصلا حس خوبى نبود براى همين باقى مونده چايى فلاسك رو تو بطرى آب خالى ريختم و بين پاهام گذاشتم و هر چند دقيقه جابجا ميكردم تا همه قسمت‌هاى پا گرم باشه.
    - علاوه بر اين موارد يك كاپشن و پتوى نجات هم كنارم گذاشتم تا اگر سرما بيشتر از انتظار بود ازش استفاده كنم.
    - مطمئنم اگر بيواك همراه داشتم، خيلى راحت‌تر از اين هم ميخوابيدم. ;)

وقتى كه صبح شد هم دوستان لطف كردن و كلى كوله انداختن روى ما! ;) كه اين موضوع تجربه شد تا كنارم وسايلى مثل دمپايى و غيره قرار بدم تا در مواقع لازم ازش استفاده كنم. :D :ar!

Status : Peymankhah آنلاین نیست.
    تشکر شده 642 بار در 212 ارسال

خواب شب:

- من معمولا قبل سفر به شبي كه قراره در محل بخوابم اول خوب فكر ميكنم!!
    - اعتقاد شديدي به كلاه خوب دارم (نه لزوما گران قيمت)؛ كلاهي با الياف فشرده و جنس پلي استر
    - علاقه زيادي به ملافه سبك (از اون قديميها كه تو خونه هاي همه امون هست) دارم و در آخرين لايه قبل از كيسه خواب از اون استفاده ميكنم.
    - از زير انداز فومي هم به عنوان دشك بهره ميگيرم :D .
    - اعتقاد به اين ندارم كه حتما بايد لباسهاي خفن پوشيد و تو كيسه خواب رفت. لايه لايه بودن لباسها (تهداد بيشتر با حجم كمتر) بيشتر به من حال ميده :-\
    - سعي ميكنم كيسه خواب يا كيسه بيواك به من نچسبه . استفاده از روزنامه مچاله شده يا هرچيزي كه يه فاصله هوايي بين بدن و كيسه خواب بندازه را هميشه در نظر دارم.
    - استفاده از كيسه آب داغ (به شرط كيپ بودن) يا كيسه هايي كه بشه باهاش سنگ و شن داغ را به داخل كيسه خواب برد را توصيه ميكنم.
    - هميشه قسمت كمر و يك وجب بالا و پايين ترش را نسبت به سرما شديدا محافظت ميكنم.
    اونهايي كه خيلي حساس هستند اونها را به همراه داشتن گرمكن هاي كشي ناحيه كمر توصيه مي كنم!!

بقيه اشم حسش نيست!!
    کانال تلگرام آنوبانینی
    حضرت علی: خویشاوندی به دوستی نیازمندتر است تا دوستی به خویشاوندی.

همسفر گاه گدار
    Meghdad آواتار ها
    Status : Meghdad آنلاین نیست.
    تشکر شده 462 بار در 171 ارسال

البته بايد در نظر داشت كه آقا حامد اون شب بيرون از چادر و در فضاى باز خوابيد ;)
    حامد خان توصيه هاى شما كه يك سلسله مباحث آموزشى رو براى خودش مى‌طلبه، اما يه كم از تجربه اون شب بگو ;)

ميخوامت اوووووجوررتا.... :ymhug:

Amir آواتار ها
    Status : Amir آنلاین نیست.
    تشکر شده 369 بار در 124 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Meghdad
    وقتى كه صبح شد هم دوستان لطف كردن و كلى كوله انداختن روى ما! ;) كه اين موضوع تجربه شد تا كنارم وسايلى مثل دمپايى و غيره قرار بدم تا در مواقع لازم ازش استفاده كنم. :D :ar!

نشنوم کسی سربه سر مقداد بزاره!! :ar! :-q
    کانال تلگرام آنوبانینی
    در انتهای هر سفر،
    در آینه
    دارُ ندار خویش را مرور می کنم...
    -------------------------------------------------
    سفرهایم با آنوبانینی:جنگل ابر،جنگل و ساحل گیسوم،کویر مرکزی ایران،کویرخارتوران،کلوتها ی شهداد‌کرمان،کویر لوت،کویر و روستای مصر،جزیره‌قشم،چشمه‌های باداب سورت،شهرستانک،کندلوس، مسیرهای کوهنوردی امامزاده داوود و بندعیش، دریاچه گهر،مسیر اسالم به خلخال،سلطانیه،غارهای کتله‌خور زنجان وعلی‌صدر همدان،جنگل الیمستان.

(Mohsen)
    مهمان
    Status :

سلام

محل حركت گروه در اين برنامه به نظر من از يك جهت بسيار مناسب بود . در نزديكي محل حركت يك پاركينگ شبانه روزي خودرو قرار داشت كه باعث شد ما هم راحت تر به محل برسيم و هم در هزينه صرفه جويي كنيم .

ممنون

Amir آواتار ها
    Status : Amir آنلاین نیست.
    تشکر شده 369 بار در 124 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi
    دوستان عزیز؛
    اگر تجربه مفیدی در این سفر کسب کردید که فکر می کنید ممکنه به درد دوستان دیگه بخوره همینجا بنویسید.
    لطفا خلاصه و به دور از حواشی بیان کنید تا درک مطلب سریعتر اتفاق بیوفته.

مهدی جان این مبحث به شدت در انجمن جای خالیش احساس میشد. سپاس از توجه شما. امیدوارم قبل و بعد از هر سفر یک جمع بندی از این گفتار داشته باشیم.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    در انتهای هر سفر،
    در آینه
    دارُ ندار خویش را مرور می کنم...
    -------------------------------------------------
    سفرهایم با آنوبانینی:جنگل ابر،جنگل و ساحل گیسوم،کویر مرکزی ایران،کویرخارتوران،کلوتها ی شهداد‌کرمان،کویر لوت،کویر و روستای مصر،جزیره‌قشم،چشمه‌های باداب سورت،شهرستانک،کندلوس، مسیرهای کوهنوردی امامزاده داوود و بندعیش، دریاچه گهر،مسیر اسالم به خلخال،سلطانیه،غارهای کتله‌خور زنجان وعلی‌صدر همدان،جنگل الیمستان.

•  
    صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع