به انجمن خوش آمدید
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 34
    تازه مسافر
    Status : a.samadi آنلاین نیست.
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

سلام
    آقای ابراهیم یعنی شما برای 3 روز و نیم قراره بین 5 تا 7.5 میلیون خرج کنید و چیزی هم از جیب بگذارید ؟این برنامه برای مرفه این و کسایی مناسب است که قادر به سفر به دشت مغان از لحاظ تجربه نیستن .ضنا برآورد هزینه با حضور 20 نفر 200 تومان و با حضور 30 نفر با 180 تومان قابل برگزاری است با در نظر گرفتن سود مناسب برای لیدر برنامه . خواستید بگید ما اجرا کنیم .

omid020 آواتار ها
    Status : omid020 آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,609 بار در 620 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط a.samadi نمایش پست ها
    سلام
    آقای ابراهیم یعنی شما برای 3 روز و نیم قراره بین 5 تا 7.5 میلیون خرج کنید و چیزی هم از جیب بگذارید ؟این برنامه برای مرفه این و کسایی مناسب است که قادر به سفر به دشت مغان از لحاظ تجربه نیستن .ضنا برآورد هزینه با حضور 20 نفر 200 تومان و با حضور 30 نفر با 180 تومان قابل برگزاری است با در نظر گرفتن سود مناسب برای لیدر برنامه . خواستید بگید ما اجرا کنیم .
    به به آقای/خانم صمدی، خوشحالیم که شما هم داوطلب برگزاری هستین اما من نمی دونم چرا از دو ماه پیش که این منطقه برام جذاب شد و شروع به جمع آوری اطلاعات در موردش کردم نه در آگهی روزنامه ها و نه در سایت و وبلاگ گروه های گردشگری کسی را داوطلب برگزاری تور برای این منطقه آن هم (با شرایط اسکان در چادر عشایر، ذبح گوسفند و حمل با نیسان و ... ) نیافتم!
    و الان خوشحالم که عضوی هم در این انجمن هست که به فکر برگزاری چنین برنامه هایی با شرایط یکسان (!) برای غیر مرفهین هست.
    کانال تلگرام آنوبانینی

آنرا که بود برگ گل و عزم تماشا ... گو خیمه بصحرا زن و کاشانه رها کن

otoraby.com

3. کاربر مقابل از omid020 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

E B I آواتار ها
    Status : E B I آنلاین نیست.
    تشکر شده 3,229 بار در 629 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_b نمایش پست ها
    من پاییز امسال با نفری 40 تومن 14 نفر رو دو شب و سه روز بردم کویر مصر البته ما ماشینای خودمون رفتیم ولی پوله بنزین رو رو این 40 تومن حساب کردیم، کلی ام شترسواری و تراکتور سواری ام کردیم اگه سعی بشه ، حتما میشه ارزون تر در بیاد. با این 4 تومن بنزین، اجاره خونه روستایی، خورد و خوراک، شتر سواری، ناهار رستوران برگشت تو نائین، تراکتور سواری تو کویر، و حتی بستنی تو راه برگشتم تونستم در بیارم، البته یکی جریمه شد به خاطر سرعت، دیگه اونو ندادیم بهش
    مجید خان عزیز اصلا مقایسه ی خوبی نبودددد!!!
    شرایط زمان و مکان رو یکم لحاظ کنید بد نیست...

به خودم: (دیگه ما که خودمون داریم توو این مملکت زندگی می کنیم و خبر داریم یکم ساده لوحی که فکر کنیم کبکیم و سرمون رو بکنیم توو برف و بگیم خب کسی که ما رو نمی بینه!!!)

سلام

دقیقن؛ تازه من خوابهایه بیشتری داشتم که بخاطر همین معظل هزینه و پول حذفشون کردم...!!!!
    من هنوز پایه مطالبی که گفتم هستم، تازه من کم کم دارم به این آمار و ارقام خودم هم شک می کنم، که نکنه با همین اوضاع هم ضرر کنم!!!

خیلی ممنون میشم که برام بصورت ریز و تیتر وار و اینکه هر آیتمی رو شما چقدر در نظر گرفتید بگید و البته با 30 نفر هم محاسبه کنید...
    آخه من وقتی عددی مثل 180 تومن رو توو برنامه ی بودجه م قرار می دم ترازم منفی میشه!

و البته این رو هم دوستان محاسب در نظر داشته باشین که این چادرها در اون موقع توو اونجا نیست و در صورت اجرایی شدن برنامه ، بنده باید برم اونجا و 2 الی 3 تا از این آلاچیق ها رو بگیرم و ببرم به محل کمپ...
    کانال تلگرام آنوبانینی
    Ebrahim

5. 4 کاربر مقابل از E B I عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

H¡va (10-03-2013), Marzieh (11-03-2013), omid020 (10-03-2013), کیومرث داریان (11-03-2013)

همسفر پایه
    majid_b آواتار ها
    Status : majid_b آنلاین نیست.
    تشکر شده 280 بار در 125 ارسال

من البته خیلی صرفه جویی کردم، ولی در کل میخواستم بگم مام تو خونه روستایی اقامت داشتیم، اقامت های اینچنینی زیاد هزینه بر نیستن، غذا رو ما خودمون پختیم، تو برنامه مغان هم غذا رو یا هرکی باید بیاره، یا با هزینه خودش باید تو رستوران بخوره، در صورتی که تو کویر ما رو همین 40 تومن حساب کردیم، تا اونجا که من تو این دو تا تور شخصی که اجرا کردم فهمیدم، 60 درصد هزینه، هزینه وسیله حمل و نقل هست که خب من قبول دارم زیاد میشه برای طولانی مدت. کویر رو به خاطر مسافتش مثال زدم، که خیلی از نظر زمانی و مسافت با دشت مغان متفاوت نیست، من هر دوتایه اینارو با ماشینه شخصی رفتم، تقریبا هر دوتارو میشه 10 الی 12 ساعته رفت. تا اونجا که از سر برنامه کویر یادمه، اتوبوس تو آبان ماه روزی 1 میلیون و 400 هزار تومن ( قیمت تعاونی، اگه خودمون با راننده طی کنیم ارزون تر در میاد ) میشد. نیسانم که فک نکنم بیشتر از روزی 200 بخواد بگیره، دو روز نیسان دارین و 3 روز اتوبوس، میشه 400 تومن نیسان و 4 میلیون دویست هزار تومن اوتوبوس. کلا 4 و نیم میلیون حمل و نقل، یه کباب برای 30 نفر میشه 500 تومن، اقامت رو من فک نمیکنم چادری بیشتر از 50 تومن باشه شبی، میشه 3 تا چادر و دو شب، 300 تومن و کباب میشه 1 میلیون، کلا 5 و نیم میلیون

5500000/30= 183000 تومن نفری که رد کنین هزینه لیدر ها در بیاد میشه نفری 200

قیمتاتون خیلی زیاد نیست، خدا باعث و بانی این گرونی هارو لعنت کنه که خدا تومن باید برای حمل و نقل تو برنامه ها صرف بشه
    موفق باشین، جای منم خالی
    ویرایش توسط majid_b : 11-03-2013 در ساعت 07:47 AM دلیل: پست های پشت هم !!!
    کانال تلگرام آنوبانینی

یکی از افتخار های یک کوهنورد بازگشت زباله های اوست

7. 2 کاربر مقابل از majid_b عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

E B I (10-03-2013), vampire (11-03-2013)

E B I آواتار ها
    Status : E B I آنلاین نیست.
    تشکر شده 3,229 بار در 629 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_b نمایش پست ها
    من البته خیلی صرفه جویی کردم، ولی در کل میخواستم بگم مام تو خونه روستایی اقامت داشتیم، اقامت های اینچنینی زیاد هزینه بر نیستن، غذا رو ما خودمون پختیم، تو برنامه مغان هم غذا رو یا هرکی باید بیاره، یا با هزینه خودش باید تو رستوران بخوره، در صورتی که تو کویر ما رو همین 40 تومن حساب کردیم، تا اونجا که من تو این دو تا تور شخصی که اجرا کردم فهمیدم، 60 درصد هزینه، هزینه وسیله حمل و نقل هست که خب من قبول دارم زیاد میشه برای طولانی مدت. کویر رو به خاطر مسافتش مثال زدم، که خیلی از نظر زمانی و مسافت با دشت مغان متفاوت نیست، من هر دوتایه اینارو با ماشینه شخصی رفتم، تقریبا هر دوتارو میشه 10 الی 12 ساعته رفت. تا اونجا که از سر برنامه کویر یادمه، اتوبوس تو آبان ماه روزی 1 میلیون و 400 هزار تومن ( قیمت تعاونی، اگه خودمون با راننده طی کنیم ارزون تر در میاد ) میشد. نیسانم که فک نکنم بیشتر از روزی 200 بخواد بگیره، دو روز نیسان دارین و 3 روز اتوبوس، میشه 400 تومن نیسان و 4 میلیون دویست هزار تومن اوتوبوس. کلا 4 و نیم میلیون حمل و نقل، یه کباب برای 30 نفر میشه 500 تومن، اقامت رو من فک نمیکنم چادری بیشتر از 50 تومن باشه شبی، میشه تا چادر و دو شب، 300 تومن و کباب میشه 1 میلیون، کلا 5 و نیم میلیون

5500000/30= 183000 تومن نفری که رد کنین هزینه لیدر ها در بیاد میشه نفری 200

قیمتاتون خیلی زیاد نیست، خدا باعث و بانی این گرونی هارو لعنت کنه که خدا تومن باید برای حمل و نقل تو برنامه ها صرف بشه
    موفق باشین، جای منم خالی

خب بسیار عالی؛

هزینه ی بیمه رو به این اضافه کن.
    هزینه ی اقامت چادر رو هم یه دستی کوچولویی بهش بزن.! (کم- کم 2 تا چادر می خواییم)
    هزینه ی کباب رو که با 500 عمرن بتونی درستش کنی! (شوما 2 تا گوسفند در نظر بگیر)
    نیسان رو چن تا در نظر گرفتی؟؟؟

در ضمن توو پست قبلیم براتون گفتم که باید هزینه ای رو که برای چادر و اون داستان ها بپردازیم ، هزینه ای هم بابت این که این چادر ها به کمپ برسن هم پرداخت کنم!!!
    یعنی مثلن من باید یه پولی بابت اجاره این چادر ها پرداخت کنم و یه هزینه ای رو هم بابت آوردن و بردن این چادر ها پرداخت کنم!!!! و این رو هم شوما فکر نکنید که مثلا آره خب یه دو تا کوچه بالاتر می پریم یه وانت می گیریم با یارو هم چونه میزنیم و خلاصه 10 تومن رو می کنیم 2 تومن و یا علی مدد...

البته نمی گم که بنده با امر بسیار خطیر چونه زنی مخالفتی دارم و یا اینکه بدم میاد، نه ؛ ولی من نمی تونم در مورد چیزی که دوست من داره پول میده و هزینه می کنه تا بیاد و 2 روز رو با آرامش بگذرونه، مثلا با یه حساب و کتاب الکی خرابش کنم...

با این حال همه ی این داستان ها و چونه زنی ها در صورتی است که برنامه اجرا بشه. فعلا که نه به باره- نه به داره ...

ما که کماکان مشعوف از اجرای این برنامه ایم و در پوست خود نمی گنجیم!!!
    کانال تلگرام آنوبانینی
    Ebrahim

9. 6 کاربر مقابل از E B I عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

H¡va (11-03-2013), Marzieh (11-03-2013), omid020 (11-03-2013), Shahram (11-03-2013), کیومرث داریان (11-03-2013), vampire (11-03-2013)

Silence آواتار ها
    Status : Silence آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,356 بار در 245 ارسال

سلام یه همه دوستان
    از حس دوستی و و فعال بودنتون ممنون و خوشحالم.
    با خوندن این مطالب چند تا نکته به نظرم رسید که دوست داشتم بیان کنم.
    مقایسه برنامه هایی از این دسته با سفرهای نسبتا شخصی سیستم دونگی و حتا تورهایی که برنامه های مدون سالانه در طول سال دارند همسان نیستند .
    بخشی از هزینه ها هم جدا از ملزومات سفر و لیدر شامل تامین مالی و پشتیبانی سیستم هست .
    همچنین پیگیری ها و آماده سازی شرایط در طول مسیر و محل اسکان و استقرار و ....
    خاص بودن تاریخ سفر هم که خودش در افزایش هزینه ها تاثیر غیر قبابل انکاری داره.
    و یکی از نکات مهم با وجود اینکه اذعان داریم مردم مهمان نوازی هستیم برنامه ریزی برای رفتن یک عده آدم و وارد شدن به حریم زندگی مردمی با فرهنگ خاص خودشون که میتونه وجود این آدم های شهرنشین کمی آشفتگی در سیستم زندگیشون به وجود بیاره واقعا کار ساده ای نیست .

11. 5 کاربر مقابل از Silence عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

E B I (11-03-2013), H¡va (11-03-2013), omid020 (11-03-2013), کیومرث داریان (11-03-2013), vampire (11-03-2013)

کیومرث داریان آواتار ها
    Status : کیومرث داریان آنلاین نیست.
    تشکر شده 786 بار در 92 ارسال

سلام
    صبح جمعه جاتون خالی صبحونه در خدمت ابرام عزیز بودم،

به ایشان عرض کردم اصلا نیازی به مطرح کردن این پست نبود و تا حال ندیده بودم تو انجمن اینقدر راجع به هزینه سفر بحث بشه ، و بیایم این موضوع رو خاتمه بدیم و به هرچه بهتر برگزار کردن سفر فکر کنیم و نظر بدیم ،
    متاسفانه در نظر نمی گیریم ارزش پول ملی کمتر از دو سال به یک سوم کاهش و هزینه ها بیش از پنج برابر افزایش داشته !
    بیست و دو سال پیش من با شش نفر از دوستان تصمیم گرفتیم سفری به ترکیه کنیم ، هزینه بلیط هواپیما حدود پانصد هزار تومان بود ، اما ما با هم فکری دوستان همون هزینه رو دادیم و با اتوبوس بنز سفری ده روزه به شهرهای ترکیه داشتیم که هنوز لذت سفر برای هیچ کدوم از رفقا تکرار نشده ،
    حال فکر نمی کنم با سی میلیون بشه اون سفر رو مجدد اجرا کرد.
    حال هم اگه توان برگزاری تور خانوادگی یا با دوستان رو شخصا داریم بسم ا.... !
    من شخصا سفرهای زیادی با تورهای داخلی و خارجی داشتم ، با توجه به وسعم و کیفیت برگزار کننده تور توجه کردم و سپس به سفر رفتم ،
    اما بقول معروف هیچ ارزونی بی دلیل و هیچ گرونی بی حکمت نیست !
    اکثر سفرهای آنوبانینی با بهترین کیفیت برگزار شده ، البته انتقادهائی هم بوده که تو برگه نظر سنجی ، یا با لیدر گروه و یا به مدیریت محترم جناب غلامی عرض کردم ،
    اما در مجموع از همه نظر رضایت داشتم که همسفری رو با این گروه ادامه دادم ،
    در خاتمه هم قصد جسارت به تک تک عزیزان رو ندارم و بابت عرایضم پوزش می طلبم ،
    با امید به هرچه بهتر برگزاری این سفر به لیدری ابرام عزیز

یا حق
    کانال تلگرام آنوبانینی

حق زبان ، دور داشتن آن از زشت گويى ، عادت دادنش به خير و خوبى ، ترك گفتار بى فايده ، نيكى به مردم و خوشگويى درباره آنان است.

بحارالأنوار

13. 15 کاربر مقابل از کیومرث داریان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Dr Ernesto (12-03-2013), E B I (11-03-2013), farhangnia (11-03-2013), gfattah (11-03-2013), H¡va (11-03-2013), LEON (07-07-2013), mna (08-07-2015), omid020 (11-03-2013), Sepi (02-07-2013), Shahram (11-03-2013), Silence (11-03-2013), مریم آقاجانی (15-03-2013), هومن (11-03-2013), vampire (11-03-2013), احمد نهاوندي (12-03-2013)

همسفر پایه
    majid_b آواتار ها
    Status : majid_b آنلاین نیست.
    تشکر شده 280 بار در 125 ارسال

اولش میخواستم بگم گرونه، هی کم کم جمع زدم دیدم گرون نیست،مملکت داغونه
    کانال تلگرام آنوبانینی

یکی از افتخار های یک کوهنورد بازگشت زباله های اوست

15. 3 کاربر مقابل از majid_b عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

E B I (11-03-2013), omid020 (11-03-2013), Silence (11-03-2013)

omid020 آواتار ها
    Status : omid020 آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,609 بار در 620 ارسال

سلام آقا کیومرث،

نمی دونم شاید خود من یکی از کسانی بودم که باعث باز شدن این تاپیک شد و علتش هم دیگر به مرام و معرفت خود ابراهیم بر می گرده هر چند معتقدم واقعاً نیازی نبود اما حالا که می بینم برخی از دوستان در این فضایی که برای این موضوع باز شده در حال ماهیگیری هستند و حتی سایر برنامه ها و سوابق گروه رو زیر سوال می برند، از خودم خیلی ناراحتم و با خودم میگم کاش نه من صحبتی کرده بودم و نه این تاپیک باز می شد.
    از کلیه دوستان بابت این موضوع عذرخواهی می کنم و باز هم میگم در تمام برنامه های آنوبانینی (بدون استثنا) که تا کنون شرکت کرده ام ارزش گردشگری و خدماتی که دریافت کردم بیش از پولی بوده که پرداخت کرده ام و قطعاً این مزیت در تور دشت مغان هم وجود خواهد داشت.
    کانال تلگرام آنوبانینی

آنرا که بود برگ گل و عزم تماشا ... گو خیمه بصحرا زن و کاشانه رها کن

otoraby.com

17. 5 کاربر مقابل از omid020 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

E B I (11-03-2013), H¡va (11-03-2013), Silence (11-03-2013), کیومرث داریان (11-03-2013), vampire (11-03-2013)

Azam.A آواتار ها
    Status : Azam.A آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,028 بار در 663 ارسال

اميد جان نگران نباش. مطرح شدن اين موضوع نميتونه هيچ ضرري به گروه بزنه (هرچند زحمت ابراهيم رو زياد ميكنه ). قبلا هم شده دوستاني بيان و راجع به قيمتها نظر بدن يا سوال داشته باشن. در مورد اين سفر خود من يكي از كساني بودم كه، با توجه به اختلاف قيمت اين برنامه با بقيه برنامه هاي 3 روزه گروه، قيمت برنامه برام يه كم عجيب بود ولي با صحبت با ابراهيم و مهدي و خوندن اين پستها قانع شدم. راجع به قيمت برنامه هاي قبلي هم بارها اين موضوع مطرح شده ولي همه كساني كه، مثل خود من، قبل از آشنايي با آنوبانيني با تورهاي ديگه سفر رفتن ميدونن كه قيمتهاي اينجا خيلي كمتر از تورهاي ديگه است. حالا بگذريم از اين كه سفر با گروهي كه جو خوب و دوستانه اي داره و تو هر برنامه اي بيشتر همسفرها دوستان قديمي تو به حساب ميان (در مقايسه با سفر با تورهايي كه تو هر سفر با آدمهايي همسفر ميشي كه همه برات غريبه ان و هيچ آشنايي اي باهاشون نداري) قيمت خودشو داره

19. 4 کاربر مقابل از Azam.A عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

E B I (11-03-2013), omid020 (11-03-2013), Silence (11-03-2013), vampire (11-03-2013)

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع