به انجمن خوش آمدید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20

Status : احمد نهاوندي آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,160 بار در 323 ارسال

سلام عزیزان
    برنامه ی ما سه روزه و در نیمه ی دوم اسفند 86 بر گزار شد . یک دستگاه لند رور ، یک جیپ یک دستگاه وانت ویک دستگاه خود رو (اورال ) که عمده ی کوله ها ، آب و مقداری هیزم حمل میکردند . بعضی وقت ها هم افراد سوار میشدند . از آّب چاه و آب انبار هم برای خوردن استفاده نشد. روز اول ( شب قبلش مرنجاب بودیم) اول وقت حرکت کردیم وحدود 30 کیلومتر پیاده رفتیم . رو ز دوم حدود 25 کیلومتر و روز آخر هم حدود 20 کیلو متر، جمع ما متشکل از 3 گروه کوهنوردی از شهر های مختلف وچند نفر منفرد بود ، راه نمایی و حمایت عمومی نیز با بچه های مهربان وبزرگوار آران و بیدگل بود شبها هم با مشکلی روبه رو نشدیم . ( برای ما پیش نیامد نه که نیست )
    کانال تلگرام آنوبانینی

سرزنش کم کن اگر نیست مرا بار و بری

شصت سال است که چون شاخه تکانم دادند

گلچین گیلانی

2. کاربر مقابل از احمد نهاوندي عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Ali.Goli (19-02-2013)

Shahram آواتار ها
    Status : Shahram آنلاین نیست.
    تشکر شده 6,119 بار در 1,641 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.goli نمایش پست ها
    این نکته که ماشین همراهمونه کمک نمی کنه؟ اصلا علت اینکه پیشنهاد ماشین دادم همین بود که به پشتیبانی اون جرات کنیم و برنامه سنگین اجرا کنیم و اگه سرعت پیشروی کم بود از ماشین کمک بگیرییم. تو ماشین آب مصرفی رو هم میارییم و سراغ سیاه کوه و چشمه هاش نمیرییم تا مشکلی با محیط بانی پیدا نکنیم. اگه از دستمون بر اومد یک گریزی هم به خارج از مسیرهای خاکیش میزنیم. من رو حساب تجربه قبلی برنامه ترکیبی با دوچرخه رو تایید نمی کنم چون اگه دوچرخه سواری خسته بشه خودش و دوچرخه شو باید سوار ماشین کرد که سخته!
    نظرتون چیه از مرنجاب به سفید آب و از اونجا به طرف قصر برییم؟ فکر کنم ورود به منطقه از این سمت راحتتره. یک برنامه شناسایی بریم؟
    به هر حال پیاده روی با افراده. مطمئنم 90 درصد افراد نمی تونند مسیر رو کامل برن و همه باید سوار ماشین بشن.
    سفیدآب و ملک آباد و قصربهرام سه ضلع محافظتی منطقه اند که از سه طرف پارک ملی رو کنترل می کنند. حتی مسیرها رو دیدم که سنگ می چینند تا از تغییر اونها متوجه عبور ماشین بشن. نهایتش تا سفید آب می شه بدون مجوز رفت و بعد برمی گردونند گرفتن مجوز عبور از این مسیرها خیلی سخت نیست.
    اتفاقا بخش سخت مسیر هم همین ور هست چون کنار دریاچه نمک هست. اگه هوا خوب باشه با پراید هم می شه رفت و اگه بارونی باشه دیگه حتی تراکتور هم به این راحتی نمی تونه اونجا رو بره.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    تنها، تنها به پای کوه بلندی
    تنها، تنها به روی ریگ بیابان
    می‌رود آهسته با دو پای برهنه

Status : احمد نهاوندي آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,160 بار در 323 ارسال

قابل توجه دوست داران دوچر خه سواری
    این مسیر ( در صورت به دست آوردن مجوز) بهترین جا برای برنامه ی دو چرخه سوا ریه . تمام مسیر جاده ی خاکی برای عبور دو چرخه هست .
    کانال تلگرام آنوبانینی

سرزنش کم کن اگر نیست مرا بار و بری

شصت سال است که چون شاخه تکانم دادند

گلچین گیلانی

Status : Ali.Goli آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,227 بار در 323 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahram نمایش پست ها
    به هر حال پیاده روی با افراده. مطمئنم 90 درصد افراد نمی تونند مسیر رو کامل برن و همه باید سوار ماشین بشن.
    سفیدآب و ملک آباد و قصربهرام سه ضلع محافظتی منطقه اند که از سه طرف پارک ملی رو کنترل می کنند. حتی مسیرها رو دیدم که سنگ می چینند تا از تغییر اونها متوجه عبور ماشین بشن. نهایتش تا سفید آب می شه بدون مجوز رفت و بعد برمی گردونند گرفتن مجوز عبور از این مسیرها خیلی سخت نیست.
    اتفاقا بخش سخت مسیر هم همین ور هست چون کنار دریاچه نمک هست. اگه هوا خوب باشه با پراید هم می شه رفت و اگه بارونی باشه دیگه حتی تراکتور هم به این راحتی نمی تونه اونجا رو بره.
    من مجوزشو بگیرم تو پایه ای برادر؟ شاید برنامه شناسایی خوبی بشه. یکی از علتهایی که گفتم از مرنجاب شروع کنیم اینه که اینور سخت تره و اگه اینورو رد کنیم خاطرمون جمع تره. دوم دلیل اینکه از تیکه اول تا سفید آب هم شاید بعدا تو آنو برنامه در اومد یا شاید بر حسب شرایط جوی بریم سمت ابوزید آباد که از تو اونم شاید برنامه در اومد. خلاصش اینکه با حرف کاری جلو نمیره. نفر پایه هست بریم دنبال مجوزش؟ سانتانا رو میاری تو خاکی؟

نقل قول نوشته اصلی توسط احمد نهاوندي نمایش پست ها
    قابل توجه دوست داران دوچر خه سواری
    این مسیر ( در صورت به دست آوردن مجوز) بهترین جا برای برنامه ی دو چرخه سوا ریه . تمام مسیر جاده ی خاکی برای عبور دو چرخه هست .
    آره احمد آقا من دوچرخه سوار اطراف اونجا زیاد دیدم. خودمون هم یه تیکه کوچیک اونجا دوچرخه سواری کردییم.

6. 2 کاربر مقابل از Ali.Goli عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

H¡va (18-02-2013), احمد نهاوندي (17-02-2013)

کلا اینکه من خیلی دوست دارم تو این مسسیر یه برنامه پیاده برم. اتفاقا از اولین مسیرهایی است که گروه کشیت، مهندس پارسی و دستان، رفتن. یا اگه مجوز اینجا نشد خیلی دوست دارم عرض دق سرخ رو برم. شهرام جان تو حاشیه دق سرخ برنامه داشتی از اونجا میتونی برامون بگی. دست کم اونجا مجوز نمی خواد اما مشکل اینه که از پوشش زمین تو اون منطقه من اطلاعات خوبی ندارم. میشه با ماشین مستقیم از دلش رد شد یا باید دورش زد؟

8. کاربر مقابل از Ali.Goli عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Shahram (17-02-2013)

Shahram آواتار ها

من مجوزشو بگیرم تو پایه ای برادر؟ شاید برنامه شناسایی خوبی بشه. یکی از علتهایی که گفتم از مرنجاب شروع کنیم اینه که اینور سخت تره و اگه اینورو رد کنیم خاطرمون جمع تره. دوم دلیل اینکه از تیکه اول تا سفید آب هم شاید بعدا تو آنو برنامه در اومد یا شاید بر حسب شرایط جوی بریم سمت ابوزید آباد که از تو اونم شاید برنامه در اومد. خلاصش اینکه با حرف کاری جلو نمیره. نفر پایه هست بریم دنبال مجوزش؟ سانتانا رو میاری تو خاکی؟
    قبلا رو اون منطقه کار کردم. بعید می دونم به جز دوچرخه سواری بشه برنامه دیگه ای براش درآورد.
    یه کاروانسرا هم سمت ابوزیدآباد هست ولی مسیر اون کامل آفرود می شه.
    واسه قبل عید و این سه هفته برنامه دارم. فکر نکنم قبل عید فرصت بکنم.
    سانتانا هم کلا تو خاکیه. آسفالت هم باشه زیرش خاک می ریزم که غریبی نکنه

فکر کنم یه تاپیک جدید هم برای پیشنهادهای آفرود باید باز کنم و اینها رو ببرم اونجا.
    کانال تلگرام آنوبانینی

10. کاربر مقابل از Shahram عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Ali.Goli (19-02-2013)

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahram نمایش پست ها
    قبلا رو اون منطقه کار کردم. بعید می دونم به جز دوچرخه سواری بشه برنامه دیگه ای براش درآورد.
    یه کاروانسرا هم سمت ابوزیدآباد هست ولی مسیر اون کامل آفرود می شه.
    واسه قبل عید و این سه هفته برنامه دارم. فکر نکنم قبل عید فرصت بکنم.
    سانتانا هم کلا تو خاکیه. آسفالت هم باشه زیرش خاک می ریزم که غریبی نکنه

فکر کنم یه تاپیک جدید هم برای پیشنهادهای آفرود باید باز کنم و اینها رو ببرم اونجا.
    تاپیک جدید رو باز کن. ببینییم اطلاعات چی گیرمون میاد. باید یه فکری بکنم. بعد عید هم میشه! فعلا به درسو مقشت برس برادر.

Shahram آواتار ها

کلا اینکه من خیلی دوست دارم تو این مسسیر یه برنامه پیاده برم. اتفاقا از اولین مسیرهایی است که گروه کشیت، مهندس پارسی و دستان، رفتن. یا اگه مجوز اینجا نشد خیلی دوست دارم عرض دق سرخ رو برم. شهرام جان تو حاشیه دق سرخ برنامه داشتی از اونجا میتونی برامون بگی. دست کم اونجا مجوز نمی خواد اما مشکل اینه که از پوشش زمین تو اون منطقه من اطلاعات خوبی ندارم. میشه با ماشین مستقیم از دلش رد شد یا باید دورش زد؟
    دق سرخ یه جاده خاکی داره که اون شورهزار رو دور می زنه و محلی ها با ماشین می رن و نمک میارن. شوره زار حالت پفی دار و فرو می ره. آدم رو نمی کشه ولی فکر کنم ماشین رو بکشه بقیه اش رو فکر کنم بشه راحتتر رفت. قسمت پایین اش تاقزار دست کاشت هست که به سمت شمالش که می ری پوشش گیاهی اش کم می شه. رمل هاش خیلی هم بلند نیست. باید دور زد اونو.
    کانال تلگرام آنوبانینی

13. کاربر مقابل از Shahram عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Ali.Goli (19-02-2013)

هم اطلاعات احمد آقا خیلی خوب بود مخصوصا اینکه خودشون هم شبیه برنامه ای که من مدنظرم بود رو اجرا کردند هم اطلاعات آقا شهرام واسه دق سرخ که معنیش اینه که با دوتا جی پی اس میشه برنامه دق سرخ رو هم اجرا کرد. فکر کنم شدنیه که ماشین دور بزنه نفرات هم مستقیم برن و یک نقطه همو پیدا کنن! از هر دو این مسیرها اونچیزی که من نظرم بود در میاد. الان مونده همت کردن که یکیشو اجرا کرد.

15. 2 کاربر مقابل از Ali.Goli عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

H¡va (19-02-2013), Shahram (20-02-2013)

تازه مسافر
    Status : lynks آنلاین نیست.
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

بجای ماشین از شتر استفاده بشه هم به طبیعت آسیب نمیرسه هم منظورتون برآورده میشه
    مخصوصا که شترهای افرودی باشند.
    جدا از شوخی آسیبهایی که ماشینها به منطقه ما زدن قابل تصور نیست

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع