بعد از نظرخواهی که برای مسافرت مردادماه انجام شد، به پیشنهاد خانم سپهی ساحل و جنگل گیسوم برای این برنامه کمپینگ انتخاب شد. به دلیل گرمای هوا در این ایام انتخاب زیادی وجود نداشت و شاید این منطقه بهترین گزینه بود. ساعت حرکت 7 صبح روز پنج شنبه 24 مردادماه انتخاب شد و به دلیل کم بودن تعداد افراد تصمیم بر آن شد که با اتوبوس های آستارا عازم گیسوم شویم. به دلیل تعطیلات احتمال نبودن بلیط وجود داشت. تعداد افراد تا آخرین لحظات هم کاملا مشخص نبود. حدود 10-15 نفر در 48 ساعت مانده به حرکت انصراف دادند و در نهایت یک تیم 13 نفری در ترمینال غرب تهران آماده حرکت بودند.
مسیر مسافرت؛ گیسوم؛ تالش؛ استان گیلان

نقشه gps مسیر حرکت؛ گیسوم؛ تالش؛ استان گیلان

خوشبختانه اتوبوس پیدا شد و بعد از تاخیر نیم ساعتی سفر آغاز شد. جاده کمی شلوغ بود ولی قابل قبول. ناهار را بین راه خوردیم و حدود ساعت 3 عصر به جاده گیسوم رسیدیم. مسیر گیسوم بسیار شلوغ و پرترافیک بود. مرتب اتومبیل ها با سرعت زیادی در حال حرکت بودند.


مسیر پیاده روی از جاده اصلی تا کنار ساحل گیسوم؛ گیسوم؛ تالش؛ استان گیلان

جاده گیسوم تا ساحل حدود 4 کیلومتر است و اطراف آن را درختان زیبایی پوشانده. تمام مسیر قابل اطراق بوده و امکان چادر زدن در آن وجود دارد. اما دسترسی به منابع آب تنها در نقاط مشخصی امکان پذیر است.
ساحل گیسوم یک ساحل عمومی با امکانات رفاهی از قبیل آب، برق، تلفن، سرویس موبایل، توالت، پلاژ، مغازه و... است که البته در بیشتر ایام واقعا شلوغ است. کنار ساحل درخت زیادی وجود ندارد و شما مجبور هستید بر روی ماسه های ساحل چادر بزنید.


حدود 500 متر قبل از ساحل به عنوان محل چادر زدن انتخاب شد. این محل تقریبا خلوت بود و با وجود یک رودخانه کوچک کنار آن تا حد زیادی مشکل آب حل می شد. آب خوردن هم از مغازه های کنار ساحل قابل تهیه بود.


رودخانه کنار محل کمپینگ؛ گیسوم؛ تالش؛ استان گیلان

وجود مقادیر زیادی آشغال در کنار رودخانه تا حد زیادی زیبایی آن را تحت تاثیر قرار داده بود، اما به هر حال چاره ای نبود و این تصاویر متاسفانه به صورت جزئی از فرهنگ گردشگری ایران در آمده است.


آشغال های ریخته شده در کنار رودخانه؛ گیسوم؛ تالش؛ استان گیلان

حدود ساعت 7 عصر کار برپایی چادرها و استقرار تمام شده بود. آتشی هم برپا شد و محیای تهیه شام و استراحت شدیم. شام روز اول طبق برنامه املت با گوچه بود که با کمک دوستان آماده شد. بعد از شام با هنرنمایی علی آقای پروازی و علی آقای شیرازی مجلس ساز و آواز به راه شد. هوای شب بسیار عالی بود. خنک و مطبوع. تا حدود ساعت 1 بیدار بودیم.
شب در جنگل و در کنار آتش؛ گیسوم؛ تالش؛ استان گیلان

صبح بساط صبحانه در کنار آتش همچنان روشن برپا شد و بعد از صبحانه هرکسی به تفریحی مشغول شد. برخی به گشت و گذار در جنگل و بعضی در ساحل.


صبح جنگل و دیدنی های آن؛ گیسوم؛ تالش؛ استان گیلان


ساحل گیسوم
قابل شنا است. قسمت هایی برای شنای آقایان و خانم ها مجزا در نظر گرفته شده و علاوه بر این قایق هایی برای قایق سواری وجود دارد.

گفتگو و گشت و گذار در جنگل هم یکی دیگر از تفریحات همراهان در این سفر بود. جنگل های بکری در فاصله نسبتا دوری از ساحل وجود داشت که بسیار زیبا و دیدنی بود. تماشای حشرات و عنکبوت ها هم یکی دیگر از تفریحات این جنگل ها است.جنگل، کمپ و تفریح؛ گیسوم؛ تالش؛ استان گیلان
شب دوم هم همانند شب اول، مراسم ساز و آواز و همچنین حافظ خوانی برپا بود و دوستان در کنار هم ساعات خوشی داشتند.شب دوم و مراسم های آن؛ گیسوم؛ تالش؛ استان گیلان
روز سوم هم تا عصر فرصت استراخت و تفریح وجود داشت. امیر و بهاره صبح به سمت آستارا حرکت کرده بودند و خوشبختانه توانستند برای ساعت 10 شب بلیط تهران تهیه کنند. به همین دلیل تا شب با خیال راحت می توانستیم از طبیعت منطقه استفاده کنیم.
حدود ساعت 9:30 دقیقه از محل کمپ حرکت کردیم و بعد از حدود نیم ساعت انتظار با اتوبوس راهی تهران شدیم.

خسوف!