به انجمن خوش آمدید
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 , از مجموع 29

Shahram آواتار ها
    Status : Shahram آنلاین نیست.
    تشکر شده 6,119 بار در 1,641 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط مجید مرد بیابان نمایش پست ها
    شهرام جان
    من میگم چند وقتیه خبری ازت نیست، نگو درگیر ماشین بازی و آفرود و این حرفایی..
    یادت باشه نقشه خون بهتر از من پیدا نمیکنی واسه سفر به حرف علی گلی هم گوش نده اگر گفت مجید همه ش عقب میفته از گروه
    خلاصه که خیلی ماشین خوبیه و آخر جذابیت خودتم که بعض اون دوستمون نباشه خ مردی و خ آقایی و ماشین هم مبارکت باشه و باهاش کلی سفرهای تازه بری
    تا بعد...
    ارادت مجید جان. درگیر روزمرگی و کمی هم سفر. یه سالی می شه رو آفرود هم کار می کنم. ارادت داریم برادر
    کانال تلگرام آنوبانینی
    تنها، تنها به پای کوه بلندی
    تنها، تنها به روی ریگ بیابان
    می‌رود آهسته با دو پای برهنه

2. کاربر مقابل از Shahram عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

همسفر گاه گدار
    حسین آواتار ها
    Status : حسین آنلاین نیست.
    تشکر شده 160 بار در 65 ارسال

دوستان آفرودیه من چرا این تاپیک خاک میخوره؟
    خو بیاین عکس ماشیناتون رو بزارین دیگه!
    این هم عکس ماشین من
    پاترول p40 دو درب 6 سیلندر که خودم بازسازیش کردم،یه گرگ به تمام معنا!!!
    فایل پیوست 20474

فایل پیوست 20475

IMG_9170.jpg

IMG_9171.jpg

IMG_9172.jpg

4. 2 کاربر مقابل از حسین عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Ali.Goli (23-11-2013), مجید مرد بیابان (25-11-2013)

Status : Ali.Goli آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,227 بار در 323 ارسال

حسین جان واقعا عالیییییییییییی. لذت بردم از تماشاش. آقا میشه ما یه بوق باهاش بزنیم؟!؟! دو در 6 سیلندر یعنی هیولا. آقا کمی از کارهایی که کردی بگو. از سپر و گارد جلوش خوشم اومد مخصوصا اون انتن کوچولوهاااا!!! آقا دف جلو انگار قرمز رنگ شده. درسته داداش؟ یا ما کور رنگی گرفتیم!!! گیربکس رو بگو چه کردی؟

6. کاربر مقابل از Ali.Goli عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

حسین (24-11-2013)

همسفر گاه گدار
    حسین آواتار ها

چاکرتم داش قابل شما رو نداره
    من اکثر خودروهای دو دیفرانسیل اعم از انواع تویوتا ها و... داشتم ولی خدایش این یه چیز دیگست درسته که استقامت تویوتا لندکروزر 2f و کالسکه رو نداره ولی از لحاظ قدرت اگه از اونها بالاتر باشه پایینتر نیست با این تفاوت که کولر ، هیدرولیک،امنیت،سواری،کلاس کار و لوازم داره که تویوتا ها این موارد رو ندارن! به هر حال قدرت 4000 سی سی با اطاق سبک خیلی دیوونه ی.
    این مدل پاترول ، موتور ، گیربکس و دیفرانسیلها 6 سیلندریه و فرقش اطاق کوچیک و سبکه و گاردون ها هم کوتاهتره و کاربراتورش ژاپنیه و از این پارس خودرویی ها خیلی کوچیکتر و کم مصرف تره و تنها فرق داخلش ساعت آنالوگه که توی صفحه کیلومترشه و سقف عقبش دو جداره هست و مثل پارس خودرویی ها از داخل سقف آهنی دیده نمیشه و روکش کشیده است.
    این ماشین خیلی کاردار بود و وقتی خریدم و آوردمش شاهرود کامل لختش کردم و از نو جمعش کردم. در زیر کارهایی که روی این ماشین کردم رو مینویسم:
    -اول بیمه کردم که 1100 شد
    -صافکاری و رفع پوسیدگی و تعویض دربها و کاپوت فرسوده با نو که تقریبأ 1 تومن آب خورد
    -قیرپاشی کامل زیر اطاق و کف اطاق و ایزوگام کاری+رنگ آمیزی کامل اطاق و رنگ پاشی مشکی زیر اطاق که تقریبأ 2 تومن تمام شد
    - تعویض صندلیهای فابریک با صندلیهای پاجیرو که 1500 شد
    -تعویض روکش سقف و موکت کف و کمربندهای ایمنی که حدود 600 تومن شد
    -تعویض کامل موتور و سر سیلندر با نمونه اصلی به همراه کمپرسور کولر و دینام و منیفولد که با اجرت مکانیک و لوازم 2200 شد
    -سرویس کاربراتور و تعویض شمع ها و وایر ها+پلاتین 200 تومن
    - تعویض پلوس حلاص کن ها که جفتش رو 150 تومن خریدم (مارک خطیر)
    -تعویض تایرها که دو جفتش 3400 تمام شد
    -تعویض رینگ ها هم که 1500 آب خورد
    -ساخت سپر آفرود و نصب گارد و پایه وینچ روی شاسی که با نصب و پرژکتورها حدود 1 تومن دراومد
    -وینچ 4 تن تیمکس استرالیایی با طناب ابریشمی (بجای سیم بکسل) که حدود 3 تومن خریدمش
    -اون آنتن های روی سپر در واقع گرز کامیونهای بنز هست که کار مشابه گرز در کامیون رو انجام میده و حدود برجستگی و جلو آمدگی سپر رو به راننده نشون میده که جفتش رو 15 تومن خریدم که انعطاف پذیره و نمیشکنه
    -زاپاس بند عقب با نصبش 100 تومن شد
    -کاپس پرادویی روی زاپاس بند رو 380 تومن خریدم
    -جلو پنجره و چراغهای جلو و عقب+پرژکتورها+هزینه باطریساز و... 600 تومن شد
    این ماشین تا الان حدود 26 تومن برام تمام شده و دیگه هیچ خرجی نداره و آماده سواری گرفتنه
    ضمنأ رنگ قرمز روی کله گاوی دیف جلو و عقب برای زیباییه و فایده دیگه ای نداره!!!
    IMG_9180.jpg
    IMG_9025.jpgIMG_9167.jpgIMG_8747.jpg IMG_8884.jpg IMG_8961.jpg

8. 4 کاربر مقابل از حسین عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Ali.Goli (24-11-2013), mir abbas (04-04-2014), Vahid (24-11-2013), حسن (25-11-2013)

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین نمایش پست ها
    چاکرتم داش قابل شما رو نداره
    من اکثر خودروهای دو دیفرانسیل اعم از انواع تویوتا ها و... داشتم ولی خدایش این یه چیز دیگست درسته که استقامت تویوتا لندکروزر 2f و کالسکه رو نداره ولی از لحاظ قدرت اگه از اونها بالاتر باشه پایینتر نیست با این تفاوت که کولر ، هیدرولیک،امنیت،سواری،کلاس کار و لوازم داره که تویوتا ها این موارد رو ندارن! به هر حال قدرت 4000 سی سی با اطاق سبک خیلی دیوونه ی.
    این مدل پاترول ، موتور ، گیربکس و دیفرانسیلها 6 سیلندریه و فرقش اطاق کوچیک و سبکه و گاردون ها هم کوتاهتره و کاربراتورش ژاپنیه و از این پارس خودرویی ها خیلی کوچیکتر و کم مصرف تره و تنها فرق داخلش ساعت آنالوگه که توی صفحه کیلومترشه و سقف عقبش دو جداره هست و مثل پارس خودرویی ها از داخل سقف آهنی دیده نمیشه و روکش کشیده است.
    این ماشین خیلی کاردار بود و وقتی خریدم و آوردمش شاهرود کامل لختش کردم و از نو جمعش کردم. در زیر کارهایی که روی این ماشین کردم رو مینویسم:
    -اول بیمه کردم که 1100 شد
    -صافکاری و رفع پوسیدگی و تعویض دربها و کاپوت فرسوده با نو که تقریبأ 1 تومن آب خورد
    -قیرپاشی کامل زیر اطاق و کف اطاق و ایزوگام کاری+رنگ آمیزی کامل اطاق و رنگ پاشی مشکی زیر اطاق که تقریبأ 2 تومن تمام شد
    - تعویض صندلیهای فابریک با صندلیهای پاجیرو که 1500 شد
    -تعویض روکش سقف و موکت کف و کمربندهای ایمنی که حدود 600 تومن شد
    -تعویض کامل موتور و سر سیلندر با نمونه اصلی به همراه کمپرسور کولر و دینام و منیفولد که با اجرت مکانیک و لوازم 2200 شد
    -سرویس کاربراتور و تعویض شمع ها و وایر ها+پلاتین 200 تومن
    - تعویض پلوس حلاص کن ها که جفتش رو 150 تومن خریدم (مارک خطیر)
    -تعویض تایرها که دو جفتش 3400 تمام شد
    -تعویض رینگ ها هم که 1500 آب خورد
    -ساخت سپر آفرود و نصب گارد و پایه وینچ روی شاسی که با نصب و پرژکتورها حدود 1 تومن دراومد
    -وینچ 4 تن تیمکس استرالیایی با طناب ابریشمی (بجای سیم بکسل) که حدود 3 تومن خریدمش
    -اون آنتن های روی سپر در واقع گرز کامیونهای بنز هست که کار مشابه گرز در کامیون رو انجام میده و حدود برجستگی و جلو آمدگی سپر رو به راننده نشون میده که جفتش رو 15 تومن خریدم که انعطاف پذیره و نمیشکنه
    -زاپاس بند عقب با نصبش 100 تومن شد
    -کاپس پرادویی روی زاپاس بند رو 380 تومن خریدم
    -جلو پنجره و چراغهای جلو و عقب+پرژکتورها+هزینه باطریساز و... 600 تومن شد
    این ماشین تا الان حدود 26 تومن برام تمام شده و دیگه هیچ خرجی نداره و آماده سواری گرفتنه
    ضمنأ رنگ قرمز روی کله گاوی دیف جلو و عقب برای زیباییه و فایده دیگه ای نداره!!!
    IMG_9180.jpg
    IMG_9025.jpgIMG_9167.jpgIMG_8747.jpg IMG_8884.jpg IMG_8961.jpg
    خداییش خیلی زحمت کشیدی و واقعا عالیه.دستت درد نکنه. این کار دله. کار دل اینجور در میاد. فوق العادس دادش. لذتشو ببر که کلی أدم الان حسرتشو دارن و تو خواب هم همچین پاترولی رو نمی بینن! ایشالله چرخش بچرخه! راستی اون رنگ دف رو گفتم که بگم آقا خیلی بدقت آقا گرگه رو نگاه کردییم!!!

10. کاربر مقابل از Ali.Goli عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

حسین (25-11-2013)

تازه مسافر
    mehrdadnaseri آواتار ها
    Status : mehrdadnaseri آنلاین نیست.
    تشکر شده 9 بار در 4 ارسال

عجب خودروهای جیگری ، خوراک جاده های کویر

12. کاربر مقابل از mehrdadnaseri عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

حسین (25-11-2013)

همسفر گاه گدار
    حسین آواتار ها

علی جان فدات بشم داش قابل شما رو نداره درست میگی خدایش خیلی بالاش زحمت کشیدم، ای ول به دقتت راجع به رنگ آمیزی زیر ماشین!
    این ماشین فقط یه مشکلی داره که خیلی حالم رو گرقته و اون خراب شدن زود به زود پلوس خلاص کنه، اولی که ماشین رو خریدم رفتم جنگل و از کمکش استفاده کردم و جایی که خیلی بهش فشار آوردم پلوس خلاص کن جلوش یه صدای بدی کرد و از داخل خرد کرد و رفتم یه جفت ژاپنی استوک خریدم و بستم و یکی دو بار دیگه که آفرود رفتم همین بلا سرم اومد و دوباره چرخ دنده های داخل رو خرد کرد! این اولین تجربه من در این زمینه بود و حسابی هنگ کرده بودم و ایراد کار رو نمیفهمیدم و جالبش اینجاست که مکانیک من که خیلی به کارش وارده هم نمیدونست مشکل کار کجاست تا اینکه قبل از سفر مصر ، رفتم و یه جفت پلوس خلاص کن خطیر نو خریدم و نصب کردم تا برم مصر و خاک اونجا رو به توبره بکشم ولی همون شب اول که رسیدیم با یکی از اعضای گروه که 3f داره کل انداختیم و وقتی که به رمل ها رسیدیم قرار شد تپه رمل رو کورس بزاریم و هر کی عقب موند شام گروه رو بده آقا جات خالی با یه غروری از ماشین پریدم پایین و پلوسها رو قفل کردم و گذاشتم کمک سنگین و با سوت یکی از بچه ها گازش رو گرفتیم به سمت تپه رمل که آقا چشمت روز بد نبینه هنوز یکی دو متری نرفته بودیم که یهو یه صدای بدی کرد و پلوس خلاص کن از داخل خورد خاکشیر شد
    خلاصه همونجا قسم خوردم که وقتی برگشتیم شاهرود یا ماشین رو عوض کنم یا تا درست نشده دیگه آفرود نرم!!!
    آقا سرت رو درد نیارم خلاصه بعد از یک هفته تحقیق و تفحص امروز ایراد کار پیدا شد و مشکل اینجا بود که دور دف جلو با دف عقب نمیخوره و به همین خاطر وقتی کمک میزارم فشار زیادی به دف جلو میاد باعث میشه پلوس خلاص کن رو خورد کنه!
    حالا قراره صبح ماشین رو بزارم تعمیرگاه و دف عقب رو عوض کنم...
    داداش کل جریان رو گفتم که این تجربه ی من که بعد از سالها ماشین کمک دار سوار شدن تازه بهش رسیدم رو به بقیه بچه ها انتقال بدم تا همه از این تجربه استفاده کنن.

14. 2 کاربر مقابل از حسین عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Ali.Goli (27-11-2013), mir abbas (04-04-2014)

نقل قول نوشته اصلی توسط حسین نمایش پست ها
    علی جان فدات بشم داش قابل شما رو نداره درست میگی خدایش خیلی بالاش زحمت کشیدم، ای ول به دقتت راجع به رنگ آمیزی زیر ماشین!
    این ماشین فقط یه مشکلی داره که خیلی حالم رو گرقته و اون خراب شدن زود به زود پلوس خلاص کنه، اولی که ماشین رو خریدم رفتم جنگل و از کمکش استفاده کردم و جایی که خیلی بهش فشار آوردم پلوس خلاص کن جلوش یه صدای بدی کرد و از داخل خرد کرد و رفتم یه جفت ژاپنی استوک خریدم و بستم و یکی دو بار دیگه که آفرود رفتم همین بلا سرم اومد و دوباره چرخ دنده های داخل رو خرد کرد! این اولین تجربه من در این زمینه بود و حسابی هنگ کرده بودم و ایراد کار رو نمیفهمیدم و جالبش اینجاست که مکانیک من که خیلی به کارش وارده هم نمیدونست مشکل کار کجاست تا اینکه قبل از سفر مصر ، رفتم و یه جفت پلوس خلاص کن خطیر نو خریدم و نصب کردم تا برم مصر و خاک اونجا رو به توبره بکشم ولی همون شب اول که رسیدیم با یکی از اعضای گروه که 3f داره کل انداختیم و وقتی که به رمل ها رسیدیم قرار شد تپه رمل رو کورس بزاریم و هر کی عقب موند شام گروه رو بده آقا جات خالی با یه غروری از ماشین پریدم پایین و پلوسها رو قفل کردم و گذاشتم کمک سنگین و با سوت یکی از بچه ها گازش رو گرفتیم به سمت تپه رمل که آقا چشمت روز بد نبینه هنوز یکی دو متری نرفته بودیم که یهو یه صدای بدی کرد و پلوس خلاص کن از داخل خورد خاکشیر شد
    خلاصه همونجا قسم خوردم که وقتی برگشتیم شاهرود یا ماشین رو عوض کنم یا تا درست نشده دیگه آفرود نرم!!!
    آقا سرت رو درد نیارم خلاصه بعد از یک هفته تحقیق و تفحص امروز ایراد کار پیدا شد و مشکل اینجا بود که دور دف جلو با دف عقب نمیخوره و به همین خاطر وقتی کمک میزارم فشار زیادی به دف جلو میاد باعث میشه پلوس خلاص کن رو خورد کنه!
    حالا قراره صبح ماشین رو بزارم تعمیرگاه و دف عقب رو عوض کنم...
    داداش کل جریان رو گفتم که این تجربه ی من که بعد از سالها ماشین کمک دار سوار شدن تازه بهش رسیدم رو به بقیه بچه ها انتقال بدم تا همه از این تجربه استفاده کنن.
    حسین جان دستت درد نکنه که تجربه رو گفتی ولی من کلا بازم هنگم! مگه دف ماشین عوض شده بود؟!! تازه اگه بازم مطمئن نبودم گاردون عقب رو باز میکردم و رو دف جلو میروندم و تست میکردم چیزه دیگه نباشه. راستی قدیم ترا یک کتابچه دستورالعمل باز کردن دف C200 نیسان رو داشتم. فکر کنم تو سایت abc استرالیا هم بشه ازش چیز پیدا کرد. سر حوصله می تونستم بگردم پیدا کنم.

16. کاربر مقابل از Ali.Goli عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

حسین (28-11-2013)

تازه مسافر
    Status : behnammaksiy آنلاین نیست.
    تشکر شده 3 بار در 1 ارسال

سلام جاب مهندس خوب هستید انشاا...

ممنو بسیار یبا بود

18. 3 کاربر مقابل از behnammaksiy عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Ali.Goli (30-11-2013), bahrami hassan (28-11-2013), حسین (28-11-2013)

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

کلمات کلیدی این موضوع