به انجمن خوش آمدید
صفحه 2 از 15 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 143
    موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 13,995 بار در 3,529 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mine نمایش پست ها
    باسلام من می خوام تراکی که برداشتم (مسیری که طی کردم )را میخواهم بصورت کروکی درروی نقشه های توپوگرافی ویا نقشه های جغرافیایی پرینت کنم
    همچنین مساحت برداشت شده با جی پی اس
    باتشکر ببخشید مزاحم میشم
    با نقشه توپوگرافی این کارو نکردم تا حالا. امشب چک می کنم نتیجه را همینجا مینویسم.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید در این انجمن مطرح کنید.
    اگر سوالی دارید در
    این انجمن مطرح کنید.
    اگر در مورد تورها سوالی دارید
    این تاپیک را مطالعه کنید.
    پیام خصوصی های مرتبط با موارد فوق بدون پاسخ خواهند ماند.
    تور لیدر - راهنمای تور

تازه مسافر
    Status : mine آنلاین نیست.
    تشکر شده 7 بار در 5 ارسال

باسلام وخسته نباشید چی شد چک کردید ضمنا سوال دیگه با روشن کردن جی پی اس اتوماتیک تراک برداشته میشود آیا هرجا خاموش کنی همان جا تراک قطع می شود واگه سیو نکنم تا کی درحافظه می ماند ضمنا آیا از محل روشن کردن به بعد تراک ثبت می شود
    باتشکر

موسس
    Mehdi آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mine نمایش پست ها
    باسلام وخسته نباشید چی شد چک کردید ضمنا سوال دیگه با روشن کردن جی پی اس اتوماتیک تراک برداشته میشود آیا هرجا خاموش کنی همان جا تراک قطع می شود واگه سیو نکنم تا کی درحافظه می ماند ضمنا آیا از محل روشن کردن به بعد تراک ثبت می شود
    باتشکر
    سلام

برای نقشه های معمولی (شهری) به همون صورتی که گفتم میشه کار کرد. اما برای نقشه های توپوگرافی موفق نشدم. هنوز دلیلشو نمیدونم اما دارم دنبال راه حل میگردم. فقط یه سوال برام پیش اومد اینکه شما نقشه توپوگرافی دارید؟ ممنون میشم اگر اطلاعاتی از نقشه ای که دارید بدید. اینکه محدوده نقشه کجاس و فاصله بین کروهای نقشه چند متره و اینکه اصلا نقشه شما کرو هست یا عکس؟
    نقشه های توپوگرافی به درد بخور به شدت کمیاب هستن. نه تو بازار میشه پیدا کرد و نه تو اینترنت. مخصوصا برا ایران.

اگر تنظیمات دیفالت گیرنده را دست نزده باشید معمولا با روشن شدن گیرنده ثبت ترک شروع میشه و با خاموش شدنش قطع میشه.
    با خاموش شدن چیزی از حافظه پاک نمیشه. همه چی ثبت شده باقی میمونه.
    اگر در یک محدوده گیرنده خاموش شده باشه اون منطقه ترک نمیشه و در واقع یک فاصله خالی بین ترک شما پیدا میشه.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    اگر سوالی دارید در
    این انجمن مطرح کنید.
    تور لیدر - راهنمای تور

تازه مسافر
    Status : mine آنلاین نیست.
    تشکر شده 7 بار در 5 ارسال

سلام وخسته نباشید ضمن تشکراز پاسخ سوالتان ولی جی پی اس برای برداشت تراک درصورت روشن ماندن زیاد زود باطری را خالی میکند باطری جی پی اس من قابل شارژ وبه همراه جی پی اس دادند مشکل باطری را چگونه حل کنیم درضمن اگه مایل باشید ایمیل بزنید تا نقشه های توپوگرافی را ارسال کنم ایمیل من
    alirezarezaei8100@yahoo.com
    ضمنا برای نقشه های جغرافیایی نیز نمیشه

___ر__ 1.jpg___ر__ 2.jpg

5. کاربر مقابل از mine عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

tai (11-04-2012)

موسس
    Mehdi آواتار ها

این سوال را یکی از همسفران به صورت خصوصی ارسال کردن که اینجا جواب میدم

برای کالیبره کردن ارتفاع سنج جی پی اس به جز رفتن به جنوب (‌ارتفاع صفر از سطح دریا) و یا کمک گرفتن از کسی که ارتفاع سنج جی پی اسش درست کار می کنه راه دیگه ای وجود نداره آیا در تهران نقطه بنچ مارکی وجود نداره که بتونم ارتفاع سنج جی پی اس ام را کالیبره کنم ؟

هم داخل تهران و هم در تمام راه های اصلی بنچ مارک های بسیار دقیقی وجود داره که میشه از این بنچ مارک ها استفاده کرد. اما نکته اینه که هر بنچ مارک یک شماره یا علامت مشخصه فقط روش نوشته شده و باقی اطلاعات (محتصات جغرافیایی و ارتفاع) در جداولی که در اختیار ارگان ها (شهرداری، نقشه برداری و...) هست نگهداری میشه و من دقیقا نمیدونم این ارگانها به چه شکل این اطلاعات را در اختیار مردم قرار میدن. اگر بتونید این اطلاعات را ازشون بگیرید طبیعتا راه مطمئنی برای کالیبره کردن خواهد بود.

سوال دوم این بود که :‌چه طوری یک نقطه ای را یک نفر دیگه مارک کرده وارد جی پی اس کنم ... یک راهش اینه که اون نقطه را از طریق مپ سورس وارد جی پی اس کنم .... اما اگر در شرایطی بودم که کامپیوتر در دسترسم نبود به طور دستی بخواهم نقطه را به جی پی اس بدهم باید چه کار کنم ... من میرم یکی از نقطه های مارک شده را طول و عرضش را تغییر می دهم ولی مطئن نیستم که این روش درست هست یا نه ؟ خیلی اوقات من در یک منطقه هستم (‌عموما بیابان) و نقاطی را بهم میدهند که چک کنم

این مطلب را اینجا توضیح دادم
    http://www.anobanini.net/forum/showthread.php?2556
    اگر واضح نبود بفرمایید کجا اشکال دارید که توضیح بدم

سوال دیگه ام هم اینه :‌ چه طوری بر روی مسیری که قبلا از یک منطقه ذخیره کردم ( مسیرهایی که از دوستانم از یک منطقه گرفته ام )‌حرکت کنم ...
    توضیح شما درباره آن خیلی کوتاه به شرح زیر است :‌
    ج) حرکت بر روی یک مسیر

بعد از قرار گرفتن فایل بر روی دستگاه، مسیر آماده برای استفاده است. برای این منظور با استفاده از دکمه های زوم در سمت چپ دستگاه آنقدر به مسیر نزدیک می شویم که اختلاف مسافتی لحظه ای با مسیر مشخص شده قابل درک باشد. با حرکت در یک جهت سعی می کنیم به مسیر تعیین شده نزدیک شویم تا در نهایت بر روی مسیر قرار بگیریم.
    من این قسمت از درس شماره 11 را متوجه نشدم ...صفحه نمایش فقط ترک هایی که درحال ثبت شدن است را نشان می دهد و ترک می زند من از کجا بفهمم که دارم روی مسیر حرکت می کنم یا نه ...ببخشید اگر سوالهام خنده داره ...
    آموزش نحوه حرکت بر روی مسیر، به صورت نوشتاری کار سختیه به همین دلیل بسنده کردم به همین چند خط.

سعی می کنم کمی بیشتر توضیح بدم امیدوارم موفق بشم مطلب را منتقل کنم.

شما وقتی یک مسیر را از مپ سورس به دستگاه منتقل می کنید، مسیر به صورت یک خط رنگی رو صفحه گیرنده نشون داده میشه. حالا از اونجایی که مسیر در حال ثبت شما هم دقیقا همون مشخصات را داره و امکان داره این دو به لحاظ ظاهری با هم قاطی بشن کاری که من میکنم اینه که رنگ مسیر قبلی را با رنگ مسیری که الان داره ثبت میشه متفاوت انتخاب می کنم. اینجوری رو صفحه میبینید که یه مسیر جدید رو مسیر قبلی داره ترسیم میشه.
    اصل مسیریابی با جی پی اس همینه که این دو مسیر دقیقا بر هم منطبق بشن. هرجا دیدید که این دو دارن از هم دور میشن باید جهت حرکتتون را طوری تغییر بدید که دوباره مسیرها رو هم منطبق بشن.

این بخش یه مقدار نیاز به کار عملی داره
    کانال تلگرام آنوبانینی
    اگر سوالی دارید در
    این انجمن مطرح کنید.
    تور لیدر - راهنمای تور

تازه مسافر
    mina.s آواتار ها
    Status : mina.s آنلاین نیست.
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
    این سوال را یکی از همسفران به صورت خصوصی ارسال کردن که اینجا جواب میدم

هم داخل تهران و هم در تمام راه های اصلی بنچ مارک های بسیار دقیقی وجود داره که میشه از این بنچ مارک ها استفاده کرد. اما نکته اینه که هر بنچ مارک یک شماره یا علامت مشخصه فقط روش نوشته شده و باقی اطلاعات (محتصات جغرافیایی و ارتفاع) در جداولی که در اختیار ارگان ها (شهرداری، نقشه برداری و...) هست نگهداری میشه و من دقیقا نمیدونم این ارگانها به چه شکل این اطلاعات را در اختیار مردم قرار میدن. اگر بتونید این اطلاعات را ازشون بگیرید طبیعتا راه مطمئنی برای کالیبره کردن خواهد بود.

این مطلب را اینجا توضیح دادم
    http://www.anobanini.net/forum/showthread.php?2556
    اگر واضح نبود بفرمایید کجا اشکال دارید که توضیح بدم[INDENT]

سلام
    سپاس .... از پاسختون .... ببینید این دستوری که در مورد مارک کردن یک نقطه دادید اینطوری است که داریم یک مسیری را میریم حالا میخواهیم برخی نقاط خاص را مارک کنیم .... روی همون مسیر یا مکانی که هستیم این کار را انجام می دهیم ... حالا سوال من برعکس هست ... بذارید یک مثال بزنم ... در یک برنامه پایش پرندگان یک منطقه، یک لانه از یک پرنده خاص پیدا میشه کسی اون نقطه را مارک می کنه ... دریکی از سفرهام به همان منطقه تلفنی به من مختصات نقطه را میده و میگه بهش سر بزن ... من توی منطقه ام و میخواهم نقطه توی دستگاه اد add کنم تا بتونم اون نقطه را در منطقه پیدا کنم .... کامپیوتر هم ندارم باید نقطه را دستی به کامپیوتر بدهم .... البته من این کار را از همان روش مارک کردن انجام دادم ولی موقعی که میخواهم طول عرض را بدهم فقط اعداد را می تونم تغییر بدهم شمال و جنوب یا سایر حروف در نوشتن طول و عرض تایپ نمیشه خودش به طور اتوماتیک تغییر می کنه و وقتی گزینه go map را انتخاب می کنم یک نقطه پرت را روی نقشه نشان می دهد ... در حالیکه اگر از طریق نقشه نقطه را انتقال بده موقعیت را درست نشان می دهد ( دقت هم که واحد unit دستگاه و نقشه یکی باشند یا واحد دستگاهم با دستگاه دوستم که نقطه را تلفنی بهم گفته یکی باشه)‌ ....

آموزش نحوه حرکت بر روی مسیر، به صورت نوشتاری کار سختیه به همین دلیل بسنده کردم به همین چند خط.

سعی می کنم کمی بیشتر توضیح بدم امیدوارم موفق بشم مطلب را منتقل کنم.

شما وقتی یک مسیر را از مپ سورس به دستگاه منتقل می کنید، مسیر به صورت یک خط رنگی رو صفحه گیرنده نشون داده میشه. حالا از اونجایی که مسیر در حال ثبت شما هم دقیقا همون مشخصات را داره و امکان داره این دو به لحاظ ظاهری با هم قاطی بشن کاری که من میکنم اینه که رنگ مسیر قبلی را با رنگ مسیری که الان داره ثبت میشه متفاوت انتخاب می کنم. اینجوری رو صفحه میبینید که یه مسیر جدید رو مسیر قبلی داره ترسیم میشه.
    اصل مسیریابی با جی پی اس همینه که این دو مسیر دقیقا بر هم منطبق بشن. هرجا دیدید که این دو دارن از هم دور میشن باید جهت حرکتتون را طوری تغییر بدید که دوباره مسیرها رو هم منطبق بشن.

این بخش یه مقدار نیاز به کار عملی داره
    خب من می دونم که جی پی اس ها یک تنظیم برای مسیر یابی دارند مسیر را که بهشون می دهیم و اگر از محدوده یک تا دومتری مسیر در حال حرکت خارج شویم alarm میزنه که از مسیر خارج شدی ... من میخواستم این تنظیم را بدونم

خیلی ممنون که یه سوالهام جواب دادید
    راستی من یک سوال دیگه هم دارم فرق بین ترک و روت چیه ؟ اگر اشتباه ننویسم دیکته اش اینطوری است track - route
    کانال تلگرام آنوبانینی
    زلال باش ... زلال....
    فرقی نمی کند که گودال کوچک آبی باشی ... یا دریای بیکران .... !
    زلال که باشی ... آسمان در تو پیدا می شود....!

موسس
    Mehdi آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mina.s نمایش پست ها
    خب من می دونم که جی پی اس ها یک تنظیم برای مسیر یابی دارند مسیر را که بهشون می دهیم و اگر از محدوده یک تا دومتری مسیر در حال حرکت خارج شویم alarm میزنه که از مسیر خارج شدی ... من میخواستم این تنظیم را بدونم

خیلی ممنون که یه سوالهام جواب دادید
    راستی من یک سوال دیگه هم دارم فرق بین ترک و روت چیه ؟ اگر اشتباه ننویسم دیکته اش اینطوری است track - route
    1- من همچین تنظیمی رو دستگاه خودم ندیدم تا حالا. فقط یک تنظیم هست که باهاش میشه یه محدوده را مشخص کرد که اگر وارد اون محدوده شدید آلارم بده. الان دقیقا یادم نیست اسم این ابزار چی بود اما یه چیزی تو مایه های Approximately یا همچین چیزی بود.

2- ترک همونیه که موقع حرکت ذخیره میشه اما روت عموما از به هم وصل کردن چند نقطه حاصل میشه.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    اگر سوالی دارید در
    این انجمن مطرح کنید.
    تور لیدر - راهنمای تور

تازه مسافر
    Status : rasoul1365 آنلاین نیست.
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

باسلام .
    اگر امکان داره نحوه انتقال داده ها از جی پی اس گارمین مدل ویستا را به نرم افزار مپ سورس و کشیدن نقشه در صورتی که بخواهیم مسیر طی شده را بر حسب هکتار بدست آ ورده و نقشه را پریننت بگیریم

همسفر پایه
    majid_b آواتار ها
    Status : majid_b آنلاین نیست.
    تشکر شده 280 بار در 125 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul1365 نمایش پست ها
    باسلام .
    اگر امکان داره نحوه انتقال داده ها از جی پی اس گارمین مدل ویستا را به نرم افزار مپ سورس و کشیدن نقشه در صورتی که بخواهیم مسیر طی شده را بر حسب هکتار بدست آ ورده و نقشه را پریننت بگیریم
    جی پی اس رو با سیم وصل میکنی به کامپیوتر، تو مپ سورس، ریسیو دیتا رو میزنی، واسه من که اورگون دارم که اینجوریه:> درضمن مسیر طی شده یک بعدیه، خطه، مساحت نداره که بخوای به هکتار بیان بشه، میشه بیشتر توضیح بدی؟
    کانال تلگرام آنوبانینی

یکی از افتخار های یک کوهنورد بازگشت زباله های اوست

تازه مسافر
    Status : rasoul1365 آنلاین نیست.
    تشکر شده 0 بار در 0 ارسال

با سلام و تشکر تز جواب دوستان گرامی.اگر از یک نقطه حرکت کرده و دوباره به همان نقطه برسیم و بخواهیم نقشه این مسیر را در نرم افزار مپ سورس اجر ا کنیم باید چگونه عمل کنیم؟

صفحه 2 از 15 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع