به انجمن خوش آمدید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    همسفر گاه گدار
    Status : soo_libra آنلاین نیست.
    تشکر شده 40 بار در 19 ارسال

پیش فرض مقایسه کوله پشتی دیوتر با کوله های ایرانی

امروز رفتم منيريه و براي خودم يه كوله درست درمون خريدم

من دفعه ي قبل يكي از كوله هاي وطني خريده بودم
    فروشنده هم برام شايد يك ساعت ريگلاژش كرد و توصيه اكيد كرد كه اين ريگلاژ رو بهم نزنم. منم بر اساس الگوهاي موجود كوله رو چيدم ولي باز هم حس ميكردم ولي وزن خود كوله خيلي زياد بود.

سفر هاي بعدي كوله ي يكي از دوستام رو امانت گرفتم و 2-3 تا سفر باهاش رفتم كه به نست كوله كشي طولاني اي داشت.

بچه ها راستش با وجود اينكه همه خيلي رو بعضي از كوله هاي ايراني تاكيد مي‌كنند ولي به نظر من كوله هائي مثل ميلت و ديوتر يه چيز ديگه هستن.

راستش توصيه ام به دوستاني كه مثل من هستند و تازه كار (البته خيلي هم تازه كار نيستم) اينه كه اگه محدوديت مالي ندارن كار رو يه بار انجام بدن يكي از كوله هاي ميلت يا ديوتر رو بخرن.

فكر ميكنم حداقل در مورد وسائلي مثل كوله و كفش و يه لِو ِل از اونا پائين تر كيسه خواب كه به سلامتي ربط مستقيم داره هزينه كردن پول عين خود ِ سود كردن ِ.
    كفش و كوله قسمت هاي مهمي از بدن رو تحت تاثير قرار مي دن كه ناراحت بودنشون گذشته از اينكه لذت سفر رو كم مي‌كنه، بلكه ممكنه سلامتي رو هم به خطر بندازه.
    حالا سرما رو به صورت نسبي ميشه كم كرد يا تحمل كرد ولي از كوله و كفش خوب نبايد غافل شد.

خلاصه كه امروز منو دو تا از دوستام دل به دريا زديم ُ رفتيم سه تا كوله ي محكم و استاندارد و زيباي ديوتر خريديم و برگشتيم.

خلاصه كه الان خيلي خوشحال هستيم :))
    ویرایش توسط Mehdi : 30-11-2011 در ساعت 12:22 PM دلیل: ویرایش عنوان
    کانال تلگرام آنوبانینی
    در مملکت چو غرش ِ شیران گذشت ُ رفت

این عوعو یِ سگان ِ شما نیز بگذرد

:54:

2. کاربر مقابل از soo_libra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mohammad.alidousti (27-01-2014)

خاطره آواتار ها
    Status : خاطره آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,890 بار در 683 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط soo_libra نمایش پست ها
    خمن امروز رفتم منيريه و براي خودم يه كوله درست درمون خريدم

من دفعه ي قبل يكي از كوله هاي وطني خريده بودم
    فروشنده هم برام شايد يك ساعت ريگلاژش كرد و توصيه اكيد كرد كه اين ريگلاژ رو بهم نزنم. منم بر اساس الگوهاي موجود كوله رو چيدم ولي باز هم حس ميكردم ولي وزن خود كوله خيلي زياد بود.

سفر هاي بعدي كوله ي يكي از دوستام رو امانت گرفتم و 2-3 تا سفر باهاش رفتم كه به نست كوله كشي طولاني اي داشت.

بچه ها راستش با وجود اينكه همه خيلي رو بعضي از كوله هاي ايراني تاكيد مي‌كنند ولي به نظر من كوله هائي مثل ميلت و ديوتر يه چيز ديگه هستن.

راستش توصيه ام به دوستاني كه مثل من هستند و تازه كار (البته خيلي هم تازه كار نيستم) اينه كه اگه محدوديت مالي ندارن كار رو يه بار انجام بدن يكي از كوله هاي ميلت يا ديوتر رو بخرن.

فكر ميكنم حداقل در مورد وسائلي مثل كوله و كفش و يه لِو ِل از اونا پائين تر كيسه خواب كه به سلامتي ربط مستقيم داره هزينه كردن پول عين خود ِ سود كردن ِ.
    كفش و كوله قسمت هاي مهمي از بدن رو تحت تاثير قرار مي دن كه ناراحت بودنشون گذشته از اينكه لذت سفر رو كم مي‌كنه، بلكه ممكنه سلامتي رو هم به خطر بندازه.
    حالا سرما رو به صورت نسبي ميشه كم كرد يا تحمل كرد ولي از كوله و كفش خوب نبايد غافل شد.

خلاصه كه امروز منو دو تا از دوستام دل به دريا زديم ُ رفتيم سه تا كوله ي محكم و استاندارد و زيباي ديوتر خريديم و برگشتيم.

خلاصه كه الان خيلي خوشحال هستيم :))
    ما هم خوشحالیم مبارک باشه .. خب 3 تا عکس هم بزارید ازشون با قیمت .. شاید ما هم خوشمون اومد خریدیم ....خوشحالتر شدیم ...
    کانال تلگرام آنوبانینی
    نه تو می مانی و نه اندوه
    و نه هیچیک از مردم این آبادی...
    به حباب نگران لب یک رود قسم،
    و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت،
    غصه هم می گذرد،
    آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند...
    لحظه ها عریانند.
    به تن لحظه خود، جامه اندوه مپوشان هرگز.

همسفر گاه گدار

خاطره جان من اين رو خريدم:
    Deuter Aircontact Lite 50+10 Trekking Backpack

البته رنگش سورمه اي طوسيه ماله من.
    من قدم و به تبع اون وزنم تقريبن بالاست :)) اين وزن و اندازه براي سفر ها و جثه من مناسبه قيمتش رو هم 170 تومن حساب كرد البته قيمتش بدون تخفيف 192 بود كه گمونم قيمت خوبي باهام حساب كرد و من هم راضي ام.

يكي از دوستام هم اينو گرفت.

كه 165 حساب كرد باهاش

اون يكي هم اينو گرفت
    كه اين رو
    كه اين رو گمونم 163 حساب كرد با دوستم.
    کانال تلگرام آنوبانینی

JackLondon آواتار ها
    Status : JackLondon آنلاین نیست.
    تشکر شده 5,829 بار در 1,538 ارسال

مبارک باشه...وقتی صحبت از کوله های دیوتر و میلت باشه دیگه صحبت کردن از کوله های ایرانی معنی نداره....کیفیتشون بسیار با هم متفاوته...اما ایرانی ها هم کار رو راه میندازن...اما خانم ها کوله ی ایرانی مناسب سخت براشون پیدا میشه....

به هرحال مبارکتون باشه...اتفاقا دیروز با یکی از دوستان رفتیم منیریه برای خریده کوله ی سبز شما....
    کانال تلگرام آنوبانینی
    زمانی فرا می رسد كه بايد رفت حتی اگر جای مشخص و مطمئنی در انتظارت نباشد!

ما در سفرهایمان هیچ چیز به جای نمیگذاریم جز رد پا،هیچ چیز نمیکشیم جز زمان و هیچ چیز به ارمغان نمی آوریم جز خاطرات

همسفر پایه
    fumed آواتار ها
    Status : fumed آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,404 بار در 304 ارسال

....
    سلام به همه دوستان
    اول از هر چیزی بهتون تبریک می گم و ورودتون رو به دیوتر فن کلاب () تبریک میگم.
    چند تا نکته:

...
    فروشنده هم برام شايد يك ساعت ريگلاژش كرد و توصيه اكيد كرد كه اين ريگلاژ رو بهم نزنم.
    ...
    منظور از رگلاژ رو نمی فهمم. احتمالا منظور اون بنده خدا تنظیم ارتفاع پشتی کوله بوده چون تمام بندهای کوله بسته به پوشش شما موقع کوله کشی (منظورم لباس تونه که تو فصل گرم و سرد تفاوت داره) تنظیماتش تغییر میکنه.

...
    ...
    حتما می دونید که سیستم پشتی کوله های حرفه ای شاسی داره که مثلا از جنس آلومینیومه. این شاسی پس از مدتی فرم پشت کوهنورد رو به خودش می گیره و میدونیم که تضمینی نیست که فرم پشت دو نفر عین هم باشه. به همین خاطر توصیه نمیشه که کوله یکی دیگه رو استفاده کنید.
    ...
    ...

....
    حرف شما درسته ( و من هم قبول دارم که این کوله ها یه خورده به اصطلاح هتله) اما نه در حالت کلی. کوله های ایرانی هم روی دوش خیلی از دوستان ما خیلی خوب جواب داده و دوستان راضی هستند. طبیعتا باید همیشه آدم توی خرید یه نگاه به قیمت هم داشته باشه. مثلا یه کوله Xl-neeko (فکر کنم 80 لیتری) رو توی بازار دیدم که به قیمتش خیلی می ارزید و روی پشت هم خوب می ایستاد. پس نمیشه فقط میلت و دیوتر رو کوله های خوبی دونست.
    در ضمن سطح برنامه ها توی انتخاب تجهیزات خیلی مهمه. یادتون هم باشه اگه از تولید داخلی حمایت کنیم می تونیم تولید کننده رو به بالا بردن کیفیت جنس داخلی ترغیب کنیم. هستند تولید کنندگان داخلی که توسعه و رشد کیفیت کالاشون براشون اهمیت داره. توی چند مورد شخصا تولید داخلی رو تست کردم که تو سطح فعالیت ما خیلی بهتر از جنس خارجی چواب دادند در حالی که به طرز محسوسی ارزونتر هم بودند.

...
    ....
    شاید تکراری باشه اما به نظر من همیشه بیشتر هزینه کردن بهترین نتیجه رو نمیده. در ضمن نوع فعالیت شما مشخص کننده اولویت تجهیزاته. مثلا کیسه خواب برای کسانی که در فصل سرد شب مانی می کنند اهمیتش از کوله بیشتر نباشه کمتر هم نیست.

فارغ از این حرف ها
    ایشالا کوله خوبی براتون باشه و بعدها (عمر کوله دیوتر اصل خیلی زیاده) به کوله که نگاه می کنید عین یک دفتر خاطرات یاد ده ها و یا شاید صدها سفر:54: پر ماجرایی که باهاش رفتید می افتید. مبارک باشه
    خوش باشید.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    ... آسمان را همیشه دوست می‌داشتم و هر چه به آسمان نزدیک‌تر باشم؛ برایم با شکوه‌تر است ... همواره آرزوی دیدن ستیغ کوه‌ها را داشتم تا از آنجا دست دراز کنم و پولک ستاره‌ها را بچینم و یا در میان ابرهای سفید به پرواز درآیم ... وقتی از زمین می‌کنم و از میان سنگ‌لاخ‌ها خود را بالا می‌کشم، سختی‌ها را تاب می‌آورم و با دل و جان به سوی آسمان‌ها گام بر می‌دارم؛ انگار به همه‌ی آرزوهایم تحقق بخشیده‌ام ...!
    زنده یاد «محمد داوودی»

7. کاربر مقابل از fumed عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

IranApadana (17-07-2012)

JackLondon آواتار ها
    Status : JackLondon آنلاین نیست.
    تشکر شده 5,829 بار در 1,538 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط fumed نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    اول از هر چیزی بهتون تبریک می گم و ورودتون رو به دیوتر فن کلاب () تبریک میگم.
    چند تا نکته:
    مجتبی خدایی چند وقته که از اینکه توی دیدمون این همه با هم تفاهم داریم کلی دارم حال میکنم...واسه همینه که این همه با کوه رفتنامون کلی خاطره دارم
    کانال تلگرام آنوبانینی
    زمانی فرا می رسد كه بايد رفت حتی اگر جای مشخص و مطمئنی در انتظارت نباشد!

ما در سفرهایمان هیچ چیز به جای نمیگذاریم جز رد پا،هیچ چیز نمیکشیم جز زمان و هیچ چیز به ارمغان نمی آوریم جز خاطرات

همسفر گاه گدار

آقاي fumed

اول مرسي از تبريكتون.
    )
    منظور از ريگلاژ:
    گمونم هموني كه شما ميگيد. ولي در هر صورت يك ساعت طول كشيد تا اون بنده خدا كوله رو تنظيم كنه براي من.

در مورد كوله قرضي از دوستم:
    بله كاملن حق با شماست. من اين مطلب رو تو همين سايت و توي مطالب آقاي غلامي هم خونده بودم.
    و موقع استفاده از كوله ي دوستم تو ذهنم بود.
    چون كه ايشون فقط 2 بار كوله رو استفاده كرده بودن و كوله كشي هم نداشتن كه بخواد رو فرم شاسي تاثيري بذاره.
    منم سر كوله خريدن قبليم حسابي تو ذوقم خورده بود اين شد كه گفتم بايد 2-3 جلسه با هم آشنا شيم تا بله رو بدم

در مورد اينكه من گفتم ديتور و ميلت:
    خوب من فقط همين كوله ها رو تست كردم تا حالا نميتونم در مورد بقيه نظر بدم .. شما و باقي بچه ها تجربه تون يحتمل بيشتره ولي خوب همچنان رو ديوتر عزيز دلم تاكيد ميكنم :))
    در مورد كوله هاي ايراني هم خودم هم ديدم و اينجا هم خوندم دوستاني كوله هاي ايراني دارن و راضي هم هستن.
    ولي خوب من باز هم فكر ميكنم كه اگه محدودت مالي نباشه بهتره كوله هاي ديگه اي تو اولويت خريد باشن.
    شايد جالب به نظر نياد و خيلي هم ميهن پرستانه نباشه ولي راستش من شخصن تو ساير عرصه‌هاي زندگيم ميتونم بگم فراتر از چيزي كه ازم توقع ميرفته هزينه دادم ... ديگه از سلامتيم نميتونم بگذرم ... و به قول انگليسي ها اينقدر هم پولدار نيستم كه جنس ارزون بخرم... فكر هم مي‌كنم كه توليد كننده ها هستن كه بايد خريدار رو به سمت كالاشون جذب كنند ... نه مصرف كننده ها كه به توليد كننده انگيزه بدن.

با اين تفاسير اين به اين معني نيست كه كالاي ايراني رو رد كنم.
    خودم پانچوم، گتر، كيسه خوابم بعضي از لباسام و عصام و ... رو ايراني خريدم چون هم كيفيتشون در كنار قيمتشون معقول بوده برام و هم اينكه سلامتم رو تهديد نميكرده (من كلن جون عزيز هستم )

در مرود هزينه و اينا:
    بله مسلمه كه هميشه زياد پول خرج كردن دليل بر خوب بودن نتيجه نيست.
    من امروز ممكن بود ( البته دروغ چرا؟؟ ممكن نبود چون پول نداشتم) برم گرون ترين كوله ي بازار رو بخرم و يا گرون ترين كيسه خواب و لباس و كفش و ... ولي وقتي به كار من نمياد و يا اصولن با ساختمان بدني ِ من هماهنگي نداره معلومه كه پول دور ريختنه.

اين كه گفتم به نظرم هزينه كردن تو اين موادر عين ‍ِ سود ِ منظورم هزينه كردن معول و سنجيده بود

البته حق با شماست من بايد دوباره مي‌گفتم براي كساني كه كار طبيعت‌گردي نه چندان حرفه اي انجام ميدن.

خلاصه كه دستتون درد نكنه كلن.
    کانال تلگرام آنوبانینی

10. کاربر مقابل از soo_libra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

همسفر پایه
    fumed آواتار ها
    Status : fumed آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,404 بار در 304 ارسال

پیش فرض یک غلط رایج!

سلام به همه دوستان
    تلفظ درست Deuter ، دوی تر (doy ter) هست ( مرجع: فیلم معرفی شرکت Deuter که از اینجا با حجم حدود 74 مگابایت میشه دریافتش کرد ) البته اگه آدم بره منیریه مثلا بگه آقا کوله دوی تر دارید فکر کنم طرف اینجوری شه و بعدش ما اینجوری می شیم .
    خوش باشید.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    ... آسمان را همیشه دوست می‌داشتم و هر چه به آسمان نزدیک‌تر باشم؛ برایم با شکوه‌تر است ... همواره آرزوی دیدن ستیغ کوه‌ها را داشتم تا از آنجا دست دراز کنم و پولک ستاره‌ها را بچینم و یا در میان ابرهای سفید به پرواز درآیم ... وقتی از زمین می‌کنم و از میان سنگ‌لاخ‌ها خود را بالا می‌کشم، سختی‌ها را تاب می‌آورم و با دل و جان به سوی آسمان‌ها گام بر می‌دارم؛ انگار به همه‌ی آرزوهایم تحقق بخشیده‌ام ...!
    زنده یاد «محمد داوودی»

همسفر گاه گدار
    sam32 آواتار ها
    Status : sam32 آنلاین نیست.
    تشکر شده 67 بار در 32 ارسال

ولي مقيسه ديوتر با نيكو يا فراز يكم نامردي نيست؟ بابا يكم انصاف داشته باشيد گناه دارنا
    درسته كه هر چي پول بدي آش ميخوري ولي پول داشتن هم بد درديست ها
    کانال تلگرام آنوبانینی
    آخ مردم از تنبلي يكي كمك كنه

خاطره آواتار ها
    Status : خاطره آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,890 بار در 683 ارسال

خاطره جان من اين رو خريدم:
    Deuter aircontact lite 50+10 trekking backpack

البته رنگش سورمه اي طوسيه ماله من.
    من قدم و به تبع اون وزنم تقريبن بالاست :)) اين وزن و اندازه براي سفر ها و جثه من مناسبه قيمتش رو هم 170 تومن حساب كرد البته قيمتش بدون تخفيف 192 بود كه گمونم قيمت خوبي باهام حساب كرد و من هم راضي ام.

يكي از دوستام هم اينو گرفت.

كه 165 حساب كرد باهاش

اون يكي هم اينو گرفت
    كه اين رو
    كه اين رو گمونم 163 حساب كرد با دوستم.

یه چیزی رو متوجه نشدم .. به نظر من این 3 تا کوله شبیه هم بود فقط رنگاش با هم فرق داشت .. پس چرا قیمتاش با هم فرق میکرد؟ حجمشون متفاوت بوده؟
    کانال تلگرام آنوبانینی
    نه تو می مانی و نه اندوه
    و نه هیچیک از مردم این آبادی...
    به حباب نگران لب یک رود قسم،
    و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت،
    غصه هم می گذرد،
    آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند...
    لحظه ها عریانند.
    به تن لحظه خود، جامه اندوه مپوشان هرگز.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع