به انجمن خوش آمدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
    موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,000 بار در 3,532 ارسال

پیش فرض درس 9: ثبت مسیر در طول مسافرت با استفاده از gps

یکی از مهمترین کاربردهای جی پی اس، ثبت یک مسیر است تا در آینده مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال شما قصد اجرای یک برنامه سفر را برای یک تور دارید. طبیعتا قبل از زمان برنامه خودتان باید یک بار مسیر را طی کرده تا شناخت کافی از منطقه حاصل کنید. جی پی اس این قابلیت را به خوبی دارد و می تواند یک مسیر را با دقت خوبی طوری ثبت کند که بعدن قابل استفاده باشد.

برای شروع ثبت مسیر نیاز به کار خاصی نیست. تنها کافی است جی پی اس را روشن نمایید. در صورتی که قبلا دستور توقف ثبت مسیر را نداده باشید عملیات ثبت مسیر با روشن شدن جی پی اس آغاز می شود. ثبت مسیر زمانی آغاز می شود که گیرنده با ماهواره ها ارتباط برقرار کرده و سپس موقعیت شما به شکل یک مثلث کوچک در نقشه نمایش داده شود.

با تعیین موقعیت یک مثلث مشکی در صفحه نقشه ظاهر می شود

محل ذخیره اطلاعات در گیرنده و تفاوت حافظه ها

در گیرنده ها دو حافظه مختلف برای ذخیره اطلاعات وجود دارد که اندکی با هم تفاوت دارند. برای تقریب ذهن این دو حافظه را می توان به حافظه موقت و دائمی تشبیه کرد. البته حافظه موقت طوری نیست که با خاموش کردن گیرنده پاک شود. صرفا در یک محل موقتی نگهداری می شود که در صورت نیاز قابل انتقال و ذخیره سازی در حافظه دائمی است.
    اهمیت شناخت این دو حافظه در آن است که حافظه موقت می تواند پر شود و در صورت پر شدن این حافظه اطلاعات ذخیره نمی شوند و یا موجب پاک شدن اطلاعات قبلتر خود می شوند. به عنوان مثال در صورتی که شما یک برنامه طبیعت گردی 3 روزه داشته باشید و در تمام مدت گیرنده شما روشن باشد، اگر به حافظه گیرنده خود بی توجه باشید احتمالا اطلاعات روز اول خود را از دست خواهید داد.

برای چک کردن حافظه گیرنده از دستورالعمل تصویری زیر استفاده نمایید:

در صورت پر بودن فضای ثبت اطلاعات کافی است، اطلاعات را در یک فایل مشخص ذخیره کرد و سپس حافظه را برای ثبت مسیر بیشتر خالی کرد. برای این کار از بخش Track Log گزینه Save را انتخاب کرده، بعد از انتخاب نام مناسب فایل را ذخیره می نماییم. سپس می توان با استفاده از دکمه Clear اطلاعات در حافظه موقت را تخلیه کرد.

اغلب جی پی اس های دستی قابلیت ذخیره 20 مسیر را در حافظه دائمی خود دارند. عدد و رقم مشخصی برای زمان پر شدن و یا فاصله هر مسیر نمی توان ارائه کرد اما به طور معمول هر 2 تا 3 روز یک مسیر پر می شود.
    مسیرهای ثبت شده در جی پی اس به صورت پیش فرض با یک خط قرمز رنگ مشخص می شود. بعد از پاک کردن این مسیر از صفحه پاک می شود مگر اینکه به صورت دستی تعریف شود که مسیر همچنان نشان داده شود.

نکته مهم:
    ذخیره کردن اطلاعات در حافظه دائمی موجب از دست رفتن برخی اطلاعات ارزشمند Track می شود که در درس های بعدی به آن می پردازیم.

ویرایش توسط Mehdi : 15-09-2014 در ساعت 01:47 PM
    کانال تلگرام آنوبانینی
    اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید در این انجمن مطرح کنید.
    اگر سوالی دارید در
    این انجمن مطرح کنید.
    اگر در مورد تورها سوالی دارید
    این تاپیک را مطالعه کنید.
    پیام خصوصی های مرتبط با موارد فوق بدون پاسخ خواهند ماند.
    تور لیدر - راهنمای تور

2. 14 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

amirlashkarizadeh (29-11-2011), armiiiiiin (09-01-2014), Babak203 (29-11-2011), bashir641 (26-11-2012), donkishot (29-11-2011), Dr Ernesto (30-11-2011), fumed (28-11-2011), hnakhaei (07-05-2012), Majid 64 (29-11-2011), mina.s (18-04-2012), mohsen mount (29-12-2011), Najmeh (28-11-2011), tai (16-02-2012), مسعودپورطواف (24-12-2013)

تازه مسافر
    Status : mine آنلاین نیست.
    تشکر شده 7 بار در 5 ارسال

باسلام جی پی اس من اورگون 550با منوی فارسی می باشد نحوه پاک کردن حافظه موقت ونیز برداشت تراک را در صورت امکان اعلام فرمائید آیا اتوماتیک برمد دارد با روشنکردن جی پی اس وآیا با خاموش کردن همان لحظه تراک قطع می شود جی پی اس را درجیب لباس قرار دهی باز تراک را برمی دارد

4. کاربر مقابل از mine عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

hnakhaei (07-05-2012)

تازه مسافر
    mina.s آواتار ها
    Status : mina.s آنلاین نیست.
    تشکر شده 1 بار در 1 ارسال

سلام مجدد و سپاس مجدد از توضیحات خوبتون ...

شما فرمودید:
    "در صورت پر بودن فضای ثبت اطلاعات کافی است، اطلاعات را در یک فایل مشخص ذخیره کرد و سپس حافظه را برای ثبت مسیر بیشتر خالی کرد. برای این کار از بخش Track Log گزینه Save را انتخاب کرده، بعد از انتخاب نام مناسب فایل را ذخیره می نماییم. سپس می توان با استفاده از دکمه Clear اطلاعات در حافظه موقت را تخلیه کرد."
    وقتی نقاط یا مسیر ها را در یک فایل ذخیره می کنیم این ذخیره سازی در کجا صورت می گیرد آیا در حافظه موقت ذخیره می شود یا اینکه در حافظه جانبی ؟ ببخشید اگر سوالهام خنده داره.... تازه دستگاه را گرفتم و الان چند روزی که دارم باهاش سر و کله میزنم که تا حد امکان باهاش آشنا بشم و بعد سفرهام را شروع کنم ....
    یک سوال دیگه هم دارم ... دستگاه جی پی اس من یک حافظه جانبی داره که وقتی داخل دستگاه کردمش با روشن شدن دستگاه و بعد از ارتباط با ماهواره نقشه ایران را نشان می دهد.... اون مثلث مشکیه هم برای خودش این طرف و اون طرف میره ... من نمی دونم که چه طوری می تونم ازش استفاده کنم ... زوم نقشه خیلی بازه .. جی پی اس دوستم این نقشه را نداره و فضاش مثل عکسی است که شما در ابتدای این متن گذاشتید ... وقتی که دستگاه را می خریدم فروشنده گفت که حافظه جانبی این دستگاه خودش نقشه ایران را داره ....
    من هزارتا سوال دیگه هم دارم ... هیچ کس هم نیست که کار کردن با این دستگاه را به این خوبی که شما اینجا توضیح دادید بلد باشه .... ببخشید اگر سوالهام خنده داره .... بذارید به حساب مبتدی بودن...
    کانال تلگرام آنوبانینی
    زلال باش ... زلال....
    فرقی نمی کند که گودال کوچک آبی باشی ... یا دریای بیکران .... !
    زلال که باشی ... آسمان در تو پیدا می شود....!

6. کاربر مقابل از mina.s عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

hnakhaei (07-05-2012)

موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,000 بار در 3,532 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mina.s نمایش پست ها

وقتی نقاط یا مسیر ها را در یک فایل ذخیره می کنیم این ذخیره سازی در کجا صورت می گیرد آیا در حافظه موقت ذخیره می شود یا اینکه در حافظه جانبی ؟ ببخشید اگر سوالهام خنده داره.... تازه دستگاه را گرفتم و الان چند روزی که دارم باهاش سر و کله میزنم که تا حد امکان باهاش آشنا بشم و بعد سفرهام را شروع کنم ....

اگر از کامپیوتر منتقل می کنید در حافظه جانبی ذخیره میشه. البته بازم تاکید می کنم این حافظه جانبی یه مقدار با حافظه جانبی کامپیوتر فرق می کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mina.s نمایش پست ها

یک سوال دیگه هم دارم ... دستگاه جی پی اس من یک حافظه جانبی داره که وقتی داخل دستگاه کردمش با روشن شدن دستگاه و بعد از ارتباط با ماهواره نقشه ایران را نشان می دهد.... اون مثلث مشکیه هم برای خودش این طرف و اون طرف میره ... من نمی دونم که چه طوری می تونم ازش استفاده کنم ... زوم نقشه خیلی بازه .. جی پی اس دوستم این نقشه را نداره و فضاش مثل عکسی است که شما در ابتدای این متن گذاشتید ... وقتی که دستگاه را می خریدم فروشنده گفت که حافظه جانبی این دستگاه خودش نقشه ایران را داره ....
    من هزارتا سوال دیگه هم دارم ... هیچ کس هم نیست که کار کردن با این دستگاه را به این خوبی که شما اینجا توضیح دادید بلد باشه .... ببخشید اگر سوالهام خنده داره .... بذارید به حساب مبتدی بودن...
    سوالتون واضح نبود. اگر میخواید کار کردن با اون مثلث را یاد بگیرید که یه کار تجربیه. چند باری باهاش مسیر یابی کنید دستتون میاد
    کانال تلگرام آنوبانینی
    اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید در این انجمن مطرح کنید.
    اگر سوالی دارید در
    این انجمن مطرح کنید.
    اگر در مورد تورها سوالی دارید
    این تاپیک را مطالعه کنید.
    پیام خصوصی های مرتبط با موارد فوق بدون پاسخ خواهند ماند.
    تور لیدر - راهنمای تور

8. کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

hnakhaei (07-05-2012)

کلمات کلیدی این موضوع