به انجمن خوش آمدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    همسفر گاه گدار
    vampire آواتار ها
    Status : vampire آنلاین نیست.
    تشکر شده 31 بار در 12 ارسال

پیش فرض مقایسه کفش کوهنوردی اسکارپا موستانگ و zg10

دوستان اگر اطللاعاتی در مورد این کفشها دارن ممنون میشم در اختیار من قراربدن.
    بین این 2 مدل کدوم برای 3 فصل و برنامه 1 روزه زمستونی تا ارتفاع 4000 مناسبتره؟؟
    موستانگ
    zg10
    ویرایش توسط Mehdi : 06-12-2012 در ساعت 03:30 PM دلیل: ویرایش عنوان

Status : Armin آنلاین نیست.
    تشکر شده 678 بار در 182 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط vampire نمایش پست ها
    دوستان اگر اطللاعاتی در مورد این کفشها دارن ممنون میشم در اختیار من قراربدن.
    بین این 2 مدل کدوم برای 3 فصل و برنامه 1 روزه زمستونی تا ارتفاع 4000 مناسبتره؟؟
    موستانگ
    zg10

دوست عزیز مثل اینکه شما اصلا دنبال تحقیق و تفحس نیستی و به پست ها دقت نمی کنی ...!!!
    موستانگ در رده بکپکینگ با رویه چرم جیر و وزن 665 گرم ( یک لنگه )
    و zg10 در رده ترکینگ با رویه چرم نبوک و وزن 810 گرم هست.

موستانگ که نه اما zg10 رو نمی دونم...
    از رده ترکینگ بوتان و کیلاش که تو برف خیس نشدند...
    کانال تلگرام آنوبانینی
    ...

Marzieh آواتار ها
    Status : Marzieh آنلاین نیست.
    تشکر شده 863 بار در 251 ارسال

Exclamation توصیه

این طور که من از پست ها برداشت کردم دارین دنبال یک مدل تضمین شده میگردین تا به تنهایی خریدتون را انجام بدین.اما نمی دونین بالاخره نظر کدامیک از دوستان را بپذیرید . اینطوری مدت زیادی طول خواهد کشید تا با مبلغ محدودی بتونید خرید شاید مناسبتون را انجام بدین .معمولا با یک بودجه محدود بسیار مهم هست با یک فرد خبره که هم تجربه طبیعت و کوهستان را داره و کیفیت جنس را را با بررسی از نزدیک متوجه میشه( نه فقط از روی قضاوت درباره یکسری برند مشخص )و البته برخوردار از انصاف کافی که اگاه از موارد استفاده شما از اون تجهیز مشخص باشه! خریدتون را انجام بدید.قطعا وقتی شما رقم قابل توجهی هزینه کنید باید هم کفش خوبی بخرید که توقعات شما را برآورده کنه. اما گاهی اوقات در همین گروه خودمون کفش هایی با قیمت های بسیار پایین دیدم که کارایی فوق العاده ای داشتن. من کفشم را دقیقا همین جوری خریدم. قیمت زیادی هم پرداخت نکردم. اما فکر نمیکنم که شانس بوده باشه!

همسفر گاه گدار
    Captain Slow آواتار ها
    Status : Captain Slow آنلاین نیست.
    تشکر شده 38 بار در 19 ارسال

دوست عزیز من زد.جی 10 دارم. کفش خوبیه، برای برنامه های یک روزه زمستانی هم مناسب. اسکارپا ادعا میکنه این کفش لوکس ترین مدل سری زد.جیه. اما: وزنش واقعا برای یه کفش ترکینگ بالاست. این مورد برای من اهمیت نداره! راحتیش نه برای من و نه برای 5-6 نفر دیگه ای که ازش استفاده میکردن و صحبت کردیم اونطور که انتظار داریم نبوده. بعید میدونم موستانگ از این مدل راحت تر باشه. مقاومتش خوبه. از کیلاش خیلی مقاوم تره حداقل. ولی تجربه ای با موستانگ نداشتم که بخوام مقایسه کنم. در آخر یه جمع بندی ساده اینکه اگر بخوام امروز یه کفش برای این نوع استفاده بگیرم، احتمالا سراغ زد.جی 10 نرم!

همسفر پایه
    fumed آواتار ها
    Status : fumed آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,407 بار در 304 ارسال

سلام به همه دوستان
    نقل قول نوشته اصلی توسط captain slow نمایش پست ها
    دوست عزیز من زد.جی 10 دارم. کفش خوبیه، برای برنامه های یک روزه زمستانی هم مناسب. اسکارپا ادعا میکنه این کفش لوکس ترین مدل سری زد.جیه. اما: وزنش واقعا برای یه کفش ترکینگ بالاست. این مورد برای من اهمیت نداره! راحتیش نه برای من و نه برای 5-6 نفر دیگه ای که ازش استفاده میکردن و صحبت کردیم اونطور که انتظار داریم نبوده. بعید میدونم موستانگ از این مدل راحت تر باشه. مقاومتش خوبه. از کیلاش خیلی مقاوم تره حداقل. ولی تجربه ای با موستانگ نداشتم که بخوام مقایسه کنم. در آخر یه جمع بندی ساده اینکه اگر بخوام امروز یه کفش برای این نوع استفاده بگیرم، احتمالا سراغ زد.جی 10 نرم!
    طبق اعلام شرکت اسکارپا zg10 یک کفش از سری ترکینگ هست و زیره اون هم خانواده زیره کیلاش هست. به دلایلی کوهنوردها عموما از رده ترکینگ کفش انتخاب نمی کنند. به علاوه به نظر من جزو مدل های موفق اسکارپا حساب نمیاد. و در این رده قیمت کفش های با ارزش و مناسب دیگه زیادند.اما کفش موستانگ یک کفش از کلاس بالاتر (بک پکینگ) هست و زیره قوی تری داره و به راحتی میشه از اون در کوهپیمایی در سطوح برف و یخ استفاده کرد. کوهنوردهای زیادی از این کفش در برنامه های سبک کوهپیمایی زیر 4000 متر استفاده می کنند. زیره کفش من همون زیره ایه که در کفش موستانگ کار شده و به نظر من یک زیره عالی برای کوهنوردی در سطح متوسط حساب میاد.خوش باشید
    کانال تلگرام آنوبانینی
    ... آسمان را همیشه دوست می‌داشتم و هر چه به آسمان نزدیک‌تر باشم؛ برایم با شکوه‌تر است ... همواره آرزوی دیدن ستیغ کوه‌ها را داشتم تا از آنجا دست دراز کنم و پولک ستاره‌ها را بچینم و یا در میان ابرهای سفید به پرواز درآیم ... وقتی از زمین می‌کنم و از میان سنگ‌لاخ‌ها خود را بالا می‌کشم، سختی‌ها را تاب می‌آورم و با دل و جان به سوی آسمان‌ها گام بر می‌دارم؛ انگار به همه‌ی آرزوهایم تحقق بخشیده‌ام ...!
    زنده یاد «محمد داوودی»