به انجمن خوش آمدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

Status : Peymankhah آنلاین نیست.
    تشکر شده 646 بار در 216 ارسال

پیش فرض اجاق بنزینی کلمن - آمریکایی

این هم شعله جدید من. مارک کلمن روش نوشته آمریکایی ولی من بعید میدونم!!! چون این جنسها اونم آمریکایی اش تو ایران بعیده

این هم مشخصاتی که سایت آمازون پاش نوشته بود:

مدل 442
    Get ready to cook with the Coleman Exponent 442-5711 Feather 442 Dual Fuel camp stove, which weighs 24 ounces. Fill up the integrated tank one time and use it all weekend. It features an integrated fuel tank and it operates on either Coleman fuel or unleaded gasoline. Thanks to Coleman's PerfectFlow feature, it's regulated for a constant, consistent burn (without flaring or flickering). Other features include fold-out legs and wind-protecting burner bowel and pot supports. The Coleman Exponent 442-5711 Maintenance Kit is a recommended accessory.

Product Description
    The Coleman Feather 442 Dual Fuel Stove offers power and versatility in a compact package. The 24-ounce stove is fully adjustable to 7,500 BTUs of power, features an integrated fuel tank, and is designed to burn unleaded gasoline or Coleman liquid fuel. The sturdy fold-out legs keep the stove stable, while burner bowl and pot supports help protect the flame even in windy conditions. Precise flame control allows you to go from simmer to boil.

من 100 چوق پاش پیاده شدم :(( $-)

تو سایت آمازون چک کردم دیدم 70-75دلار قیمتش است. فعلا دارم باهاش کلنجار میرم چون تریک داره برا روشن کردن..

وزنش کمی سنگینه و برای کمپینگ بیشتر مناسبه تا کوه.

حالا باس ببینیم چه آشی برامون می پزه!!
    تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 2.jpg (17.6 کیلو بایت, 3125 نمایش)
    ویرایش توسط Mehdi : 27-11-2011 در ساعت 04:12 PM دلیل: ویرایش عنوان
    کانال تلگرام آنوبانینی
    حضرت علی: خویشاوندی به دوستی نیازمندتر است تا دوستی به خویشاوندی.