به انجمن خوش آمدید
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17
    همسفر گاه گدار
    mahdifazl آواتار ها
    Status : mahdifazl آنلاین نیست.
    تشکر شده 50 بار در 18 ارسال

کم آبی دریاچه ارومیه و اثرات آن نیز موضوعی کاملا اغراق شده است. گویا یکی از نمایندگان ترک مجلس پیش‌بینی کرده است که خشکی دریاچه ارومیه سیزده میلیون مهاجر خواهد داشت! سال‌هاست مردمان جنوب و غرب کشور با فاجعه گرد و غبار مواجه‌اند اما خبری از این حجم مهاجرت نبوده است. از این گذشته پان ترک‌ها مسئله را کاملا قومی کرده و در عین حال اعتراض می‌شود که چرا دیگران نسبت به خشکی دریاچه ارومیه حساسیتی نشان نمی‌دهند؟! دلیل این سکوت البته همان است که ترک‌ها به خاطر آن اعتراضی به خشکی زاینده رود ندارند! همانطور که هیچ کس در آذربایجان صدایی برای گرد و غبار جنوب کشور یا دردهای مردم زابل بلند نکرد و کشاورزی و دامداری زابل در اثر خشکسالی مکرر و بستن سد بر روی هیرمند نابود شد تا پهنه هامون هم به بزرگراه تردد قاچاقچیان تبدیل شود، به همان دلایل هم کسی انگیزه همراهی با قومیت‌گرایان ترک را ندارد (البته به جز مزدوران رسانه‌ای که از هر فرصتی سوء استفاده می‌کنند). خشکسالی مشکل عمومی کشور ماست و از مدت‌ها قبل هم پیش بینی می‌شد که ایران از اولین کشورهایی خواهد بود که با کمبود آب مواجه می‌شود. کم آبی رودخانه‌ها و خشک شدن دریاچه‌ها (هامون، پریشان، بختگان، ارومیه و …) نتیجه طبیعی تغییرات اقلیمی است. آنطور که گفته می‌شود هفتاد درصد کم آبی دریاچه ارومیه مربوط به تغییرات آب و هوایی و تنها سی درصد دیگر به دخالت‌های انسانی مربوط است، و از این سی درصد حدود ده درصد آن همان آبی است که پشت سدها ذخیره شده و باقی مربوط به برداشت‌های کشاورزی در طول مسیر رودخانه‌ها است. با اینحال طوری جنجال سازی شده است که گویی مهم‌ترین عامل افت سطح آب ساخته شدن سد بر روی رودخانه‌هاست و با خراب کردن سدها (و نه حتی باز کردن دریچه‌هایشان!) مشکل دریاچه ارومیه به یکباره حل خواهد شد. همچنین هیچ تصوری نسبت به فواید و لزوم ساختن سدها وجود ندارد، گویی سدها وسیله‌هایی برای سرقت آب از دریاچه ارومیه هستند و فواید آن‌ها هم در بخش‌های نیرو و کشاورزی به مردم ترک نمی‌رسد، بلکه فارس‌ها آن‌ها را ساخته‌اند تا آب را به نفع خودشان بدزدند! یا کاری کنند که دریاچه خشک شود و اقتصاد فوق العاده توریستی آذربایجان شرقی و ارومیه از بین برود! (یا از اورانیوم غنی شده کف آن استفاده کنند!) فارغ از این توهمات مشکل دریاچه ارومیه بیش از هر چیز یک فاجعه زیست محیطی است و قیمت کم آبی دریاچه ارومیه هم بیش از هر جا در بخش کشاورزی پرداخت شده است.
    http://habil.ir/weblog/623

Dr Ernesto آواتار ها
    Status : Dr Ernesto آنلاین نیست.
    تشکر شده 4,702 بار در 1,443 ارسال

خیلی دوست دارم،این تغییرات اقلیمی رو تو مناطق دیگری از کشورای همسایه ببینم و مشاهده کنم.
    در نهایت ترجیح میدم که ساکت بشم،چون ممکنه متهم به قوم گرایی و آلت دست بیگانه بودن محکوم بشم.
    خوانندگان محترم،در جریان باشن مثل همه و مثل همیشه ساکت میشیم،چون اگه قرار به گوش کردن بود،حرفای اساتید بزرگتر از من اجرا میشد.
    جناب فضل ممنونم،که لااقل صدای مرا شنیدید
    همه چی آرومه،من چقدر خوشبختم
    کانال تلگرام آنوبانینی

ابنای روزگار به اخلاق زنده اند............................................ .......قومی که گشت فاقد اخلاق مردنی است

بهشت از دست آدم رفت،از اون روزی که گندم خورد..............ببین چی میشه اون کس که، یه جو از حق مردم خورد

@ge0tourism
    @sha_af
    @msadegh_sansari

khim.persianblog.ir

3. 2 کاربر مقابل از Dr Ernesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

adeleh (15-09-2011), مصطفی شهریاری (16-09-2011)

همسفر پایه
    مصطفی شهریاری آواتار ها
    Status : مصطفی شهریاری آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,211 بار در 294 ارسال

درود بر شما دوستان گرامی .
    من هر وقت توی این سایت میام از مباحث کارشناسانه دوستان جواب سوالاتم را بطور صحیح میفهمم .
    بنظر من علت خشکی دریاچه ها و تالبها 70% کمبود باران و 25% مدیریت غلط و بقیه عوامل دیگر

همسفر پایه
    babak.roohbakhsh آواتار ها
    Status : babak.roohbakhsh آنلاین نیست.
    تشکر شده 279 بار در 121 ارسال

درست میشه درست میشه درست میشه درست میشه
    ای بابابابابابابا این که خشک شد.

6. کاربر مقابل از babak.roohbakhsh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Dr Ernesto آواتار ها

باز هم میگم که اساتید بزرگوار داخلی و خارجی عنوان می کنند + سازمانهای رسمی دولتی

http://www.anobanini.net/forum/showt...1515#post51515
    کانال تلگرام آنوبانینی

ابنای روزگار به اخلاق زنده اند............................................ .......قومی که گشت فاقد اخلاق مردنی است

بهشت از دست آدم رفت،از اون روزی که گندم خورد..............ببین چی میشه اون کس که، یه جو از حق مردم خورد

@ge0tourism
    @sha_af
    @msadegh_sansari

khim.persianblog.ir

همسفر گاه گدار
    mahdifazl آواتار ها
    Status : mahdifazl آنلاین نیست.
    تشکر شده 50 بار در 18 ارسال

آخ آخ ! ببخشید! من پست قبلی رو از یه سایت سیاسی کپی پیست کردم فکر نمی کردم به خودتون بگیرید! البته ادبیات سیاسی جاش اینجا نبود. معذرت میخوام. ولی واقعیت اینه که برخوردهای افراطی با مسائلی از این دست و سیاسی کردنش و به چالش کشیدن نظام از این راه دست و پای امثال ما رو که به نوعی نظراتمون در مورد مسائلی از این قبیل پرسیده میشه می بنده و ما هم علیرغم همه دغدغه هایی که راجع به حفظ محیط زیست داریم در بهترین حالت قضیه مجبور میشیم سکوت کنیم و اجازه بدیم راه حلهای عملی و کارشناسانه فارغ از هیاهو و جنجالهای سیاسی راه خودشون رو طی کنند. چیزی که من از سطوح بالای تصمیم گیری در وزارت نیرو سراغ دارم و شاهدش هستم اینه که کارشناسانی به مراتب آگاهتر ، مطلعتر و دلسوزتر و البته مشرف به همه جوانب امر از مدتها قبل از رسانه ای شدن این مسائل پیگیر بوده و هستند...

Dr Ernesto آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdifazl نمایش پست ها
    آخ آخ ! ببخشید! من پست قبلی رو از یه سایت سیاسی کپی پیست کردم فکر نمی کردم به خودتون بگیرید! البته ادبیات سیاسی جاش اینجا نبود. معذرت میخوام. ولی واقعیت اینه که برخوردهای افراطی با مسائلی از این دست و سیاسی کردنش و به چالش کشیدن نظام از این راه دست و پای امثال ما رو که به نوعی نظراتمون در مورد مسائلی از این قبیل پرسیده میشه می بنده و ما هم علیرغم همه دغدغه هایی که راجع به حفظ محیط زیست داریم در بهترین حالت قضیه مجبور میشیم سکوت کنیم و اجازه بدیم راه حلهای عملی و کارشناسانه فارغ از هیاهو و جنجالهای سیاسی راه خودشون رو طی کنند. چیزی که من از سطوح بالای تصمیم گیری در وزارت نیرو سراغ دارم و شاهدش هستم اینه که کارشناسانی به مراتب آگاهتر ، مطلعتر و دلسوزتر و البته مشرف به همه جوانب امر از مدتها قبل از رسانه ای شدن این مسائل پیگیر بوده و هستند...
    1- کارشناسانی به مراتب آگاهتر ، مطلعتر و دلسوزتر و البته مشرف به همه جوانب امر از مدتها قبل از رسانه ای شدن این مسائل پیگیر بوده و هستند،که نتیجه اون هم مشخص هستش
    2-چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است.
    3-مشکل اینه که هر اعتراضی اعم از علمی،زیست محیطی،صنفی،اجتماعی،اقتصاد ی و.... ،سیاسی دیده و شمرده میشه.
    4-قضاوت رو بر عهده خوانندگان محترم سایت میگذارم.
    کانال تلگرام آنوبانینی

@ge0tourism
    @sha_af
    @msadegh_sansari

khim.persianblog.ir

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

کلمات کلیدی این موضوع