به انجمن خوش آمدید
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 40

موضوع: برود پیک

ehsandftm آواتار ها
    Status : ehsandftm آنلاین نیست.
    تشکر شده 147 بار در 40 ارسال

فقط دعا دعا دعا...
    کانال تلگرام آنوبانینی
    کوهنوردی یه حرفه نیست، یه عشقه که آدم هر چقدر بیشتر میره تو عمق و وجودش بیشتر بهش وابسته میشه!!

2. 7 کاربر مقابل از ehsandftm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

farhangnia (24-07-2013), gfattah (23-07-2013), omid020 (23-07-2013), مجید مرد بیابان (23-07-2013), Vahid (23-07-2013), حسن (23-07-2013), دادپور (23-07-2013)

مجید مرد بیابان آواتار ها
    Status : مجید مرد بیابان آنلاین نیست.
    تشکر شده 982 بار در 226 ارسال

پیش فرض تسلیم مصلحت...

ظاهرا باید روایت پرواز لیلا اسفندیاری کجوری راد که دقیقا 31 تیرماه 1390 از بین مون رفت رو باز تکرار کنیم و این بار در واپسین روزهای تیرماه 92 در سوگ پرواز سه تا از بهترین فرزندان ایران عزادار بشیم.

لیلا اسفندیاری کجوری راد در آخرین صعود خود در راه بازگشت از صعود موفق قله گاشربروم ۲ به دلیل خستگی و از دست دادن تعادل خود در سقوطی ۳۰۰ متری کشته شد. بنابر وصیت وی جسد وی در همان محل باقی ماند و در قطعه نام‌آوران بهشت زهرا تهران تندیسی به یاد وی ساخته شد.

اطلاعیه باشگاه آرش که امروز صادر شده:

" بدینوسیله باشگاه کوهنوردان آرش از کلیه کسانی که در کلیه نهادهای دولتی ویا غیر دولتی، تشکلهای صنفی، اشخاص حقیقی و حقوقی که در جریان حادثه پیش آمده برای سه نفر از کوهنوردان این باشگاه در قله برود پیک به صورت عملیاتی و یا ارائه نقطه نظرات خود حمایت نموده اند، خصوصا خانواده این سه عزیز که تا کنون با صبر و استقامت خود مایه قوت قلب ستاد امداد بوده اند، تشکر نموده و تقاضا دارد همچنان به این حمایتها و راهنمایی های خود ادامه داده و ستاد امداد را از نقطه نظرات خود بی بهره نگذارند.
    با توجه به شرایط حساس کنونی و نیاز به پرهیز از هر گونه مسائل حاشیه ای از کلیه این عزیزان درخواست می نماییم، تمام توجه خود را معطوف به عملیات جاری امداد نموده و از هرگونه مباحث حاشیه ای جدا خودداری فرمایند.
    بدیهی است پس از اتمام این عملیات، باشگاه کوهنوردان آرش جهت پاسخگویی به هر گونه سوال آماده خواهد بود.

همایون بختیاری- دبیر باشگاه "

تا بعد...

پ.ن 1: اطلاعات و مطالب تکمیلی در مورد زندگی و فعالیت های لیلا اسفندیاری در سایت
    ویکی پدیا قابل مرور کردن هست.
    پ.ن 2: وبلاگ
    کلوپ کوهنوردان سولدوز مطالب خوب و جامعی از تاریخچه صعود به قله برودپیک گذاشته که خوندنش خالی از لطف نیست!
    کانال تلگرام آنوبانینی

دکتر آلفونس گابریل ( پزشک، جغرافیدان و جهانگرد اتریشی که سفرهای متعددی به کویرهای ایران داشت ) می گوید:

" کویر کسی را که یکبار گرفتار افسونش شود، دیگر هرگز رها نخواهد کرد "

4. 5 کاربر مقابل از مجید مرد بیابان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

farhangnia (24-07-2013), gfattah (24-07-2013), Silence (25-07-2013), حسن (24-07-2013), دادپور (23-07-2013)

تازه مسافر
    مسعود.ف آواتار ها
    Status : مسعود.ف آنلاین نیست.
    تشکر شده 36 بار در 16 ارسال

متاسفانه دیگه همه قبول کردن که ما این عزیزان رو از دست دادیم ، منتها هنوز هیچ نهاد و ارگانی جرات نکرده به صورت رسمی این رو اعلام کنه.

بچه ها برای افتخار آفرینی بهای بزرگی رو دادن

روحشون شاد ... همیشه به یادشون خواهیم بود

اما با گذشت زمان باید تمام ابعاد حادثه مشخص بشه

باید معلوم بشه که چرا بچه ها با وجود داشتن جی پی اس و داشتن مسیر اینهمه از مسیر اصلی خارج شدن و خیلی نکات مبهم دیگه که در مورد امداد رسانی و تیم پشتیبانی هست

6. 6 کاربر مقابل از مسعود.ف عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Azam.A (24-07-2013), farhangnia (24-07-2013), gfattah (24-07-2013), مجید مرد بیابان (23-07-2013), حسن (24-07-2013), دادپور (23-07-2013)

مجید مرد بیابان آواتار ها
    Status : مجید مرد بیابان آنلاین نیست.
    تشکر شده 982 بار در 226 ارسال

پیش فرض به شکوفه ها به باران، برسان سلام ما را...

... و بدین ترتیب آخرین حدس و گمان ها و منتظر معجزه بودن ها نیز به پایان خود نزدیک شدند و به ناچار باید با تقدیر ناجوانمرد کنار آمد!!

" در ذیل آخرین نظرات "توماس لامل" در مورد پروازی که روز گذشته همراه با رایزن فرهنگی سفارت ایران در پاکستان و "رامین شجاعی" سرپست برنامه در منطقه انجام شده عینا منعکس میگردد.

همایون عزیز
    متاسفانه من بایستی با تلفنم این نامه را برایت بنویسم. امروز من آخرین کنفرانس مطبوعاتی را داشتم که در آن من توانستم نظراتم را بیانکنم . من کاملا اطمینان دارم و به علت ارتفاع بالا و از دست دادن آب بدن (dehydration) هیچکدام از این سه نفر دیگر زنده نیستند . نظر دیگر من این است که به دلیل اینکه آنها جای بسیار دور از مسیر نرمال و در ارتفاعی حداقل 7500 متری قراردارند هیچ شانسی برای پایین آوردن ایشان وجود ندارد. هلیکوپتر تنها می تواند نفرات را از ارتفاع 5800 متری به پایین بیاورد.هر چیزی که بالاتر از این ارتفاع باشد باید بوسیله انسان حمل گردد. در گذشته عملیاتی برای پایین آوردن افراد از این ارتفاع انجام شده ولی از روی مسیر نرمال بوده است.برای ما دو محل وجود دارد که امکان دارد اجساد در آنجا باشند:

الف)محلی که آخرین تماس تلفنی ماهوارهای از آن صورت گرفته است
    ب)نقطه زرد رنگ مشخص شده در عکس هردو نقطه در ارتفاع بالای 7500 متری و 500 متر زیر قله و خارج از مسیر نرمال هستند. هیچ شانسی برای پایین آوردن ایشان وجود ندارد!
    من بعنوان یک کوهنورد اعتقاد راسخ دارم که هیچکدام از این سه نفر راضی نبوده اند که کسی برای پایین آوردن اجسادشان جان خود را به خطر بیندازد.آنها عاشق کوهستان بودند پس چرا نگذاریم انها در جایی که اینقدر دوست داشتند در آرامش بمانند. دو نفر باربر ارتفاع پرچم ایران را در بالای قله اصلی پیدا کرده اند. بنابراین مسیر ایرانیان بروی قله برودپیک بطور کامل و موفقیت آمیز توسط این سه کوهنورد صعود شده است. بنظر می رسد که آنها از روی قله سنگی یال اشتباه را پایین آمده اند.
    امیدوارم که توانسته باشم به برخی از سوالاتت پاسخ دهم. هر زمان که خواستی می توانی با من تماس بگیری. با بهترین درودها توماس

ستاد پیگیری برنامه برودپیک "

روحشون شاد و یاد و قهرمانی شون گرامی...
    تا بعد...
    کانال تلگرام آنوبانینی

دکتر آلفونس گابریل ( پزشک، جغرافیدان و جهانگرد اتریشی که سفرهای متعددی به کویرهای ایران داشت ) می گوید:

" کویر کسی را که یکبار گرفتار افسونش شود، دیگر هرگز رها نخواهد کرد "

8. 6 کاربر مقابل از مجید مرد بیابان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

farhangnia (24-07-2013), gfattah (25-07-2013), Silence (25-07-2013), مسعود.ف (24-07-2013), حسن (24-07-2013), دادپور (24-07-2013)

تازه مسافر
    Status : m_s_098 آنلاین نیست.
    تشکر شده 14 بار در 5 ارسال

روحشان شاد ویادشان گرامی

برای شادی روحشان صلوات

10. 6 کاربر مقابل از m_s_098 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Atefe (25-07-2013), farhangnia (24-07-2013), gfattah (25-07-2013), مجید مرد بیابان (24-07-2013), مسعود.ف (24-07-2013), حسن (24-07-2013)

همسفر گاه گدار
    دادپور آواتار ها
    Status : دادپور آنلاین نیست.
    تشکر شده 168 بار در 56 ارسال

برودپیک مراقب مردان ما باش آنها - در یاد همه ایرانیها - زنده اند . برای رسیدن به قله از مسیری به نام ایران خیلی زحمت کشیدن ، نا ملایمات دیدن ،خطرها کردن ولی رسیدن . آنها مهمان همیشگی تو هستند بهشان علاوه بر آب و غذا ، اکسیژن هم بده .
    برودپیک میهمانانت زنده اند فقط خسته شدند خوابیدن .

12. 9 کاربر مقابل از دادپور عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Atefe (25-07-2013), gfattah (25-07-2013), omid020 (24-07-2013), Silence (25-07-2013), tabassom (25-07-2013), مجید مرد بیابان (24-07-2013), مسعود.ف (25-07-2013), Vahid (25-07-2013), حسن (25-07-2013)

Silence آواتار ها
    Status : Silence آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,357 بار در 246 ارسال

در راه خویش ایثار باید , نه انجام وظیفه . " مارگوت بیگل"
    و چقدر سنگین با معنی کلمات آشنا میشیم.

14. 8 کاربر مقابل از Silence عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Atefe (25-07-2013), gfattah (25-07-2013), MoradizadeRoya (04-08-2013), Negar.Fakhim (25-07-2013), مجید مرد بیابان (25-07-2013), مسعود.ف (25-07-2013), Vahid (25-07-2013), دادپور (25-07-2013)

همسفر گاه گدار
    saeed9100 آواتار ها
    Status : saeed9100 آنلاین نیست.
    تشکر شده 88 بار در 22 ارسال

:: انتشار نامه ای از یکی از کوهنواردان مفقود شده در هیمالیا ؛ ردپایی از توطئه و کارشکنی

یکی از سه کوهنورد ایرانی که در نزدیکی قله برودپیک هیمالیا مفقود شده، پیش از اعزام نامه ای تکان دهنده نوشته که ، اکنون توسط یکی از دوستانش منتشر شده است. "می گویند نمی توانید، می گویند کشته می شوید، می گویند شما را چه به این کارها! نخبگان ما نتوانستند، شما که اصلا نخواهید توانست. می گویند راهتان را می بندیم، پایتان را می گیریم. می گویند هیمالیا مال ماست، صعودش هم مال ماست، افتخارش هم فقط مال ماست، کیف و کوکش هم مال ماست، عشق و حالش هم مال ماست. می گویند بروید چند ماه دیگر جواب نامه تان را می دهیم، می گویند مگر بچه بازیست، مگر به این آسانی است! می گویند آنجا هییییییییییمااااااااااالی ییییییییاسسسسسسسسست، توچال نیست! " این قسمتی از نامه ای است که توسط پرستو ابریشمی کوهنورد زن ایرانی در وبلاگ خاک خوب منتشر شده است . وی می گوید : «آیدین بزرگی» یکی از سه کوهنورد صعودکننده به قله از او خواسته تا پس از صعود آنها، نامه اش را منتشر کند.

:: من کوهنوردان ایرانی را دیدم گزارش یک کوهنورد آمریکایی

روز 16 ژوئیه سه نفر از اعضاي تیم ایران که با هم کوهنوردي مي کردیم در یک اقدام باورنکردني راه جدیدي براي رسیدن به قله برود باز کردند. این یک دستآورد عظیم براي این کوهنوردان با استعداد ایران بود که از سال 2009 بر روي این مسیر کار مي کردند. شادي این دستآورد اما، دیري نپایید. کوهنوردان ایراني موفق نشدند طبق برنامه پایین بیایند و چندین شب را در ارتفاع 7800 متري گذراندند. از کمپ هاي پایین تر برایشان کمک فرستاده شد اما تلاش براي نجات آنها موفقیت آمیز نبود. من در سکاردو بودم که خبر را شنیدم. با قلبي مملو از غم، سه دوست خیلي خوب را از دست دادم. در این سفر گمان نمي کردم دوستي پیدا کنم شاید فقط کسي که با او هم طناب بشوم. اما دوستی ها در مکان ها و موقعیت هاي عجیب و غریب شکل مي گیرد. تیم ایران را افرادی با توانایي هاي فردی بسیار بالا تشکیل می داد. من هفته هایم را در قراقروم در سایه دو غول گذارندم: کوه ها و انسان ها. با کوهنوردان ایراني روز 10 ژوئن در اسلام آباد آشنا شدم. براي گرفتن مجوز و کمپ مشترک اقدام کرده بودیم. همگی نشسته بودیم و در مورد اینکه حمل و نقل به سکاردو چگونه خواهد بود، حرف مي زدیم. یکي از کوهنوردان تیم ما مجبور بود ویزایش را تمدید کند و یکي دیگر از افراد تیم ما چمدان هایش نرسیده بود. انتظار نداشتم که تیم ایرانی بجای اینکه هرچه زودتر خود را به کوه برساند، براي ما صبر کند. اما، خیلی زود دریافتم که کوهنوردان ایرانی انسان های خوش قلب، دوست داشتنی هستند که به فکر دیگران اند. از آنها پرسیدم که مشکلی نیست اگر چند روز صبر کنند و آیدین بلافاصله جواب داد:« مشکلي نیست. ما می توانیم صبر کنیم، هر کاری که باید انجام بدهید.» این سفر سختی های زیادی داشت. ما مشکل مجوز صعود داشتیم و بجای پرواز باید از راه زمینی به سکاردو می رفتیم، اما بعنوان یک تیم واحد بر تمام مشکلات غلبه کردیم و نه بعنوان یک فرد. این برای کسانی که تنها چند هفته با هم بودند، غافلگیر کننده بود. زندگی در کمپ اصلی با کوهنوردان ایرانی، فوق العاده بود. من از آنها یاد گرفتم چطور به زبان فارسی غذا را تعارف کنم و تشکر کنم. من هم به آنها همه اصطلاحاتی که به لهجه کالیفورنیایی می دانستم، یاد دادم. آنها مواد غذایی زیادی از ایران آورده بودند، پنیر، گوشت، ترشی، ماست، میوه خشک و آجیل. این تنها غذاي آنها برای سفرشان بود و مجبور نبودند آن را تقسیم کنند. اما آنها بسیار دست و دلباز بودند و دلشان می خواست ما با آشپزی کشورشان آشنا شویم از ما می خواستند غذا هایشان را بچشیم. آنها همین بخشندگی را در کوه داشتند. یکی از کوهنوردان تیم ما، برایان، نزدیک کمپ 1 دچار سانحه شد. پای او از شش قسمت شکست. مجتبی از کمپ 3 پایین آمده بود و بسیار خسته بود با این وجود به برایان کمک کرد تا او را نجات بدهد. من آنقدر خوش شانس بوده ام که به کشورهای مختلف بروم و با آدم های مختلف آشنا شوم. بعضی از این آدم ها خوب بودند، بعضی ها بد و در موارد نادر به افرادی بر خوردم که یک حس قوی از خوب بودن در من برانگیخته اند، چیزی شبیه به نور سپیدی از شادی. این آدم ها بسیار کمیاب هستند و همان کسانی هستند که دنیا را بدل به جای بهتری برای زندگی همه ما می کنند. این افراد چنان کمیابند که اگر تعداد کمی از آنان از دست بروند تاثیر منفی بزرگی بر زندگی ما می گذارند. آیدین، پویا و مجتبی جزو همین افراد کمیاب هستند. دنیا روح جوان این سه نفر را کم می آورد؛ من هم. آنها دوستان من بودند و من از رفتن آنها غمگینم. قلب من با خانواده ها و دوستانشان است. تیم ایران همگی افرادی با استعداد و شخصیتی بزرگ بودند. آنها بازتاب بی نظیری از کشورشان بودند.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    فریاد را همه می شنوند ، هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است.

16. 7 کاربر مقابل از saeed9100 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Atefe (25-07-2013), gfattah (25-07-2013), Silence (25-07-2013), مجید مرد بیابان (25-07-2013), مسعود.ف (25-07-2013), دادپور (25-07-2013), رونی (02-08-2013)

همسفر گاه گدار
    tabassom آواتار ها
    Status : tabassom آنلاین نیست.
    تشکر شده 143 بار در 43 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط دادپور نمایش پست ها
    برودپیک مراقب مردان ما باش آنها - در یاد همه ایرانیها - زنده اند . برای رسیدن به قله از مسیری به نام ایران خیلی زحمت کشیدن ، نا ملایمات دیدن ،خطرها کردن ولی رسیدن . آنها مهمان همیشگی تو هستند بهشان علاوه بر آب و غذا ، اکسیژن هم بده .
    برودپیک میهمانانت زنده اند فقط خسته شدند خوابیدن .
    بگذار آرام بخوابند تو خود می دانی که وظیفه سنگینی را به زیبایی تمام به انجام رسانده اند. حال رسالت ما چیست؟

18. 4 کاربر مقابل از tabassom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

gfattah (26-07-2013), Silence (25-07-2013), مجید مرد بیابان (25-07-2013), دادپور (25-07-2013)

همسفر گاه گدار
    tabassom آواتار ها
    Status : tabassom آنلاین نیست.
    تشکر شده 143 بار در 43 ارسال

عزیزانمان می ستاییم لحظه لحظه ای راکه گامهای استوارتان می رفت تا آرمانی بزرگ را بر بلندای آسمان برافرازد. جاویدان باد یادتان .

20. 5 کاربر مقابل از tabassom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ehsandftm (25-07-2013), gfattah (26-07-2013), Silence (25-07-2013), مجید مرد بیابان (25-07-2013), دادپور (25-07-2013)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع