به انجمن خوش آمدید
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27

Dr Ernesto آواتار ها
    Status : Dr Ernesto آنلاین نیست.
    تشکر شده 4,700 بار در 1,443 ارسال

پیش فرض دزفول - دریاچه سد تنظیمی - دزفول

دزفول - دریاچه سد تنظیمی(علی کله)

صبح پس از بیدارباش،طبق برنامه قبلی به دریاچه سد تنظیمی یا سد علی کله رفتیم.
    در راه پدیده های جالب زمین شناسی هم رویت شد.

این لایه،چه چیزی را نشان میدهد.
    1-لایه های سنگی زیر قدیمیترند و لایه های گلی بالا جدیدتر.
    2-سیلاب شدید بوجود آمده،تخته سنگها را در پای کوه جا گذاشته است،قلوه سنگهای موجود در عکس را هم در اینجا جا گذاشته است و پس از فروکش کردن قدرت اولیه،هنگامی که آب مثل اولش به لحاظ تلاطم شده است،ذرات ریزتر شامل رس و سیلت شروع به ته نشینی نموده اند و تشکیل لایه بالایی را داده اند.
    3-اینگونه که از قطر این رسوبات مشخص است،سیلاب به لحاظ زمانی،محدوده زیادی را شامل می شده است.

در حال تفریح بودیم که به ناگاه باران گرفت و هوا را بسی خنک نمود و البته تلطیف.

در این محل یک سگی بود که نزدیک لانه اش،به تصویر وحشتناکی برخوردیم.

نمیدونم دم راسو بود یا سمور یا روباه.دم رو فقط کنده بود یا اونها رو یه لقمه چرب کرده بود؟

در این محل،پرندگان زیادی را دیدیم که برای بهار گذرانی،در کنار این تالاب مصنوعی در حال تغذیه بودند که اسمشون رو هم نمیدونستم.

منطقه مشخص هست به چه صورتیه،دریاچه با جزایر کوچکی که درون اون بود و البته پر از نیزار

یک مادیان با کره اش،کنار این دریاچه بودند که ما رو جلب خودشون کردن

داستان قورباغه رو که شنیدید؟همونی که ته یه چاله بود و دوستاش میگفتن،نمیتونی بیایی بالا ولی اون تونست،چون کر بود.اینجا دوباره دیدیمش.

یک جوان دلیری که من باشم،سوار قایق شدم،قایقش از نوع کانو بود،و رفتم در آب

حالا بگو واسه چی رفتم

رفتم و دو تا ماهی رو که تو تور بودند رو آوردم به ساحل .دو تا ماهی قبلش گرفته بودیم و کلا چهار ماهی به همراه 4 مرغ کباب شدند و نوش جان کردیم،جای همه خالی.

عصر که خوب خسته شدیم،برگشتیم.و البته باقی قضایا.

دزفول

به دزفول برگشتیم و بلافاصله به بازدید افرادی رفتیم که خونشون نرفته بودیم.حالا حساب کن چقدر خسته بودیم.

فردا قرار بود ما برگردیم تهران و از طرفی هم یه تولد بود که غذایش سمبوسه بود،سهممان را سرخ کردند و بهمون دادن.اندکی خرید شامل کلوچه دزفولی و سرشیر گاومیش هم خریدیم و شب به خانه که برگشتیم کنار آتش نشستیم.

امشب شب آخر سفر بود که سوم فروردین بود.
    خداحافظ خوزستان مهربان.خداحافظ دزفول دوست داشتنی.
    تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط Dr Ernesto : 22-05-2011 در ساعت 08:16 AM
    کانال تلگرام آنوبانینی

ابنای روزگار به اخلاق زنده اند............................................ .......قومی که گشت فاقد اخلاق مردنی است

بهشت از دست آدم رفت،از اون روزی که گندم خورد..............ببین چی میشه اون کس که، یه جو از حق مردم خورد

@ge0tourism
    @sha_af
    @msadegh_sansari

khim.persianblog.ir

2. 11 کاربر مقابل از Dr Ernesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aartemis (24-07-2011), Aliii (22-05-2011), Babak203 (22-02-2012), donkishot (23-05-2011), Fatemeh_Jafari (21-05-2011), hvh (21-02-2012), omid020 (29-10-2012), sep.so (20-10-2012), Shahram (21-05-2011), Solmaz (21-05-2011), دلوار (22-05-2011)

Dr Ernesto آواتار ها

پیش فرض دزفول -تهران

دزفول

قرار بود صبح زود حرکت کنیم،که به ساعت 8/30 رسید و قبل حرکت برای دوستان آنوبانینی چند تا عکس گرفتم.

دزفول - خرم آباد

از دزفول که زدیم بیرون،از مسیر جدید پل زال-خرم آباد رفتیم.مسیر بسیار عالی و مناسب و البته با عوارض 5000 تومان.
    اگه مسافران و ماشینهای ورودی فرهنگ لذت بردن داشته بشاند،میتوان از مسیر لذت برد و زباله هم نریخت،دره های زیبا و رودهای خروشان و در کل منطقه بکر هستش.
    نگران زمین لغزشهای جزئی هستم،نگران نابودی جنگلهای تنک مسیر هستم،نگران حیوانات اون منطقه هستم.

خرم آباد - اراک

پس از رسیدن به خرم آباد که خدا رحم کرد و بنزینمان تمام نشد،در حال حرکت صبحانه را صرف کردیم.مسیر را آمدیم تا دو راهی بروجرد و درود.مسیر بروجرد به سمت تهران و اراک و همدان می رود،مسیر درود هم به سمت اصفهان و اراک و تهران می رود.
    ما از مسیر درود آمدیم و نزدیک ازنا به سمت چپ آمدیم و مستقیم به سمت شازند که مسیر بسی زیبا بود.

بعد از آنجا هم به اراک.ناهار را که سمبوسه گرفته بودیم و البته سس فلفل تند در ماشین صرف کردیم و کمی استراحت.

اراک - تهران

از اراک تا سلفچگان که آمدیم،به سمت قم نرفتیم و از آزاد راه ساوه آمدیم که اندکی شلوغ بود.در تهران هم راه را گم کردم و مجبور شدم از داخل شهر بیام.مسافرت تمام شد.
    تصاویر پیوست شده
    کانال تلگرام آنوبانینی

ابنای روزگار به اخلاق زنده اند............................................ .......قومی که گشت فاقد اخلاق مردنی است

بهشت از دست آدم رفت،از اون روزی که گندم خورد..............ببین چی میشه اون کس که، یه جو از حق مردم خورد

@ge0tourism
    @sha_af
    @msadegh_sansari

khim.persianblog.ir

4. 5 کاربر مقابل از Dr Ernesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aartemis (24-07-2011), Babak203 (22-02-2012), Fatemeh_Jafari (22-05-2011), sasy65 (26-05-2011), جواد شریعتی (21-10-2012)

Dr Ernesto آواتار ها

پیش فرض آنالیز سفر

نام برنامه:تهران - اصفهان - ابرکوه - شیراز - یاسوج - اهواز - دزفول - خرم آباد - تهران
    تاریخ اجرا: 26 اسفند 89 الی 4 فروردین 90
    هدف از برنامه: بازدید از میراث طبیعی و تاریخی در شهرهای مسیر و البته تفریح
    هزينه تقریبی برنامه:260 هزار تومان هزینه سفر شامل بنزین،اسکان،سوغات،خوراک و بلیط
    نوع برنامه: مسافرت با اتومبیل
    تعداد افراد شركت كننده: 3 نفر
    مصرف بنزین: 218/24
    مسافت: 3200 کیلومتر
    کانال تلگرام آنوبانینی

@ge0tourism
    @sha_af
    @msadegh_sansari

khim.persianblog.ir

تازه مسافر
    Status : sasy65 آنلاین نیست.
    تشکر شده 20 بار در 11 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ernesto نمایش پست ها
    اهواز

پس از اینکه شب را که در منزل عمه به سر بردیم،صبحانه را صرف کردیم به همراه عمه و شوهر عمه و چه حالی داد.بعد از آن هم به منزل یکی از دوستان فامیلی قدیم رفتیم.
    ما جنوبیها،ارتباطات فامیلی گسترده ای داریم،مثلا همین فردی که به منزلش رفتم،پسر عموی پسر عمه من بود.نهار مصل صرف شد و مثل یک بشکه شدم(جدی میگم)
    عصر مجددا به منزل عمه برگشتم و اندکی خواب و قرار بود به دزفول بروم،که اصرار برای خوردن پلو ماهی شب عید.
    کمک برای طبخ ماهی هم انجام شد

اسمش رو یادم رفته،ولی کوچک و باریک بودند.

از هر چه بگذریم،سخن غذا خوشتر است

سفره رنگین،با باقالی پلوی دزفولی به همراه ماهی و البته رطب خوشمزه.
    آخ که جاتون خالی،من خیلی خوردم مجددا و البته مثل همیشه و ترکیدم.
    شبانه،پس از صرف شام به سمت دزفول کردیم.
    چرا شب؟
    چون پدرم که از 10 روز پیش ماموریت خارجی بود،و او را ندیده بودم و بامداد 29 اسفند رسیده بود،به علت تعصباتی که باید همه فامیل پیش هم باشند به سرعت در حال حرکت از تهران به دزفول بود.پس درکم کن،که باید می رفتم تا سال تحویل پیش خانواده باشم.

به به ارنستو دهنم اب افتاد

چه شبی بود انشب بعد از اینکه رفتی مراسم پخش عیدی و

7. 3 کاربر مقابل از sasy65 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Dr Ernesto (26-05-2011), hvh (21-02-2012), Shelman (27-05-2011)

تازه مسافر
    Status : hvh آنلاین نیست.
    تشکر شده 11 بار در 8 ارسال

عشق است جنوب و جنوبی
    کانال تلگرام آنوبانینی
    آینه ها اونجا نبودن تا ببینیم که چه زشتیم رودرخت با نوک خنجر زنده باد درخت نوشتیم.

9. 2 کاربر مقابل از hvh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Dr Ernesto (23-02-2012), sep.so (20-10-2012)

تازه مسافر
    sep.so آواتار ها
    Status : sep.so آنلاین نیست.
    تشکر شده 25 بار در 10 ارسال

هیچی کنار رودخونه مزه ی ماهی هایی رو نمیده که رو آتیش تَلوار (کباب) می کنن !

بگذریم . در عکس سرخ شدن ماهی ها در ماهیتابه ، اون ظرف شیشه ای باید روغن محلی خوزستان توش باشه دیگه !؟
    گزارش سفری با شرح و تصاویر خوشمزه و مشوّق
    ویرایش توسط sep.so : 27-01-2013 در ساعت 01:14 AM
    کانال تلگرام آنوبانینی
    هر روز اراده ی خدا را بجویید. " کارل گوستاو یونگ"

11. کاربر مقابل از sep.so عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Dr Ernesto (20-10-2012)

Dr Ernesto آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sep.so نمایش پست ها
    یعنی هیچی کنار رودخونه مزه ی اون ماهی هایی رو نمیده که رو آتیش تلوار می کنن !
    بعدش، توی عکس سرخ شدن ماهی ها در ماهیتابه ، اون ظرف شیشه ای باید روغن محلی خوزستان توش باشه دیگه !؟
    گزارش سفری با شرح و تصاویر خوشمزه و مشوّق

قطعا روغن محلی توش بوده کنار دریاچه سد علی کله
    کانال تلگرام آنوبانینی

@ge0tourism
    @sha_af
    @msadegh_sansari

khim.persianblog.ir

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

کلمات کلیدی این موضوع