به انجمن خوش آمدید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27
    همسفر پایه
    2236 آواتار ها
    Status : 2236 آنلاین نیست.
    تشکر شده 132 بار در 82 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط ernesto نمایش پست ها
    یاسوج - بابا میدان

بعد از دیدن آبشار به سمت اهواز راه افتادیم و جاده ما را برد به سوی بابا میدان در استان فارس.
    در طول مسیر جاذبه های زیادی را دیدیم

وجود باران باعث شده است که لایه های مارنی فرسوده شده و منظره زیبایی بوجود آورند که البته نتایج آن زیبا نخواهد بود!!!!

همانگونه که مشخص است،اختلاف دما در شب و روز یا روزهای یخبندان زیاد باعث چنین حالتی در سنگ می شود.

و البته پدیده خطرناک

در جهت پیشگیری از زمین لغزش چه کرده ایم؟

در این مناطق که هوازدگی و بالطبع فرسایش بالاست،بایستی در جهت جلوگیری از فرسایش و زمین لغزش اقدام کرد،کاشت درخت از بهترین راههای جلوگیری از روند فرسایش است،متاسفانه در ایران نابودی مراتع و جنگل و راهسازی را بهترین راه حل می دانند!!!!

منظره زیبا هم کم نبود

درختانی که هنوز سبز نشده بودند و علت آن سرما بود که هنوز شکوفه هم نزده بودند.
    در سه راهی بابا میدان،که جاده مستقیم(جنوب) به سمت نورآباد و سمت راست(غرب)به سمت گچساران یا دوگنبدان(البته اینجا و قبل از گچساران هم یک دو راهی است که سمت راست به سمت دهدشت و سمت چپ به سمت بهبهان می رود.)

بابامیدان - بهبهان

از بابامیدان به سمت بهبهان،ابتدا از گچساران گذر کردیم.بابا میدان به گچسارا دارای شالیزلر و گندمزارهای زیبا بود و البته شرجی.
    گچساران به بهبهان ،داری جاده باریک و بدون منظره دیدنی خاص و البته سبز بود و البته کمربندی گچساران مثل قتلگاه بود،پر از چاله و پیچهای خطرناک.

بهبهان - اهواز

در بهبهان،کباب صرف شد،که پرسهای کباب در جنوب سه سیخه هستش و کوچکتر و البته خوشمزه.ساعت 4 نهار خوردیم!!!
    به یکی از همکلاسیهای ارشد،سر زدیم و به منزلشان رفتیم و گل گفتیم و شنیدیم.از آنها اصرار که شب بمانید ولی ما دعوتشان را اجابت نکردیم.
    درود بر جنوبیهای خونگرم
    از بهبهان دور شدیم و نزدیک رامهرمز بود که دیدیم تصویر زیر را

بسی لذت بردیم در کنار نخلستانها دیدن غروب را.

از رامهرمز تا اهواز را هم به سرعت پیش راندیم.
    به اهواز که رسیدیم به منزل عمه گرامی زنگیدیم که ما داریم میاییم.
    بله دوستان،رسیدیم و بلافاصله به خانه یکی از اقوام رفتیم برای عرض تسلیت جهت فوت یکی از اقوام دور.البته جلسه خانوادگی هم بود و بسی از دیدنشان و دیدنمان مشعوف شدیم و شدند و آمدیم خانه و خوابیدیم.
    این مربوط بود به روز 28 اسفند
    من كه لذت بردم از ديدن اين تصاوير و گزارش خوبتون برام خيلي جالب بود انگار خودم باهاتون بودم منتظر گزارش بقيه سفر هستيم بدرود .
    کانال تلگرام آنوبانینی
    براي اكنون زندگي كنيد

2. 2 کاربر مقابل از 2236 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

donkishot (16-05-2011), Dr Ernesto (15-05-2011)

Fatemeh_Jafari آواتار ها
    Status : Fatemeh_Jafari آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,942 بار در 523 ارسال

ابرکوه

ساعت 5 به ابرکوه رسیدم و آفتاب در حال فرار.در ابرکوه و در هتل پویا،اتاق رزرو کرده بودم.اولین تصویری که از بارکوه به چشم میخورد.
    ممنون آقاي ارنستو
    ابركوه از جمله شهرهايي هست كه من عااااااااااشق اش هستم
    يه شهر كه هرچند كوچيك ولي پر از ديدني هست
    يه هتل توريستي هم داره كه بسيار تميزه و قيمت خيلي مناسبي داره.
    ديدن عكس ها من رو به ياد سفرم انداخت. اميدوارم دوباره ببينم اش
    کانال تلگرام آنوبانینی
    آری، آری، زندگی زیباست زندگی آتشگهی دیرنده پا برجاست؛ گر بیفروزیش، رقص شعله‌اش در هر کران پیداست ورنه، خاموش است و خاموشی گناه ماست

4. کاربر مقابل از Fatemeh_Jafari عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Dr Ernesto (16-05-2011)

Dr Ernesto آواتار ها
    Status : Dr Ernesto آنلاین نیست.
    تشکر شده 4,700 بار در 1,443 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh_jafari نمایش پست ها
    ممنون آقاي ارنستو
    ابركوه از جمله شهرهايي هست كه من عااااااااااشق اش هستم
    يه شهر كه هرچند كوچيك ولي پر از ديدني هست
    يه هتل توريستي هم داره كه بسيار تميزه و قيمت خيلي مناسبي داره.
    ديدن عكس ها من رو به ياد سفرم انداخت. اميدوارم دوباره ببينم اش

خواهش میکنم خانم جعفری
    نظرتونو قبول دارم،ولی تنها هتل ابرکوه،هتل پویا بود که بسیار نامرتب و کثیف بود و دفعه بعد اگه برم اونجا ترجیح میدم تو پارک بخوابم و البته قیمت اون هم مثل بقیه جاها بود.
    مردمان ابرکوه بسیار سلیم و خوب بودند

نقل قول نوشته اصلی توسط 2236 نمایش پست ها
    من كه لذت بردم از ديدن اين تصاوير و گزارش خوبتون برام خيلي جالب بود انگار خودم باهاتون بودم منتظر گزارش بقيه سفر هستيم بدرود .
    ممنونم دوست عزیز و خوشحالم از برداشت شما
    ویرایش توسط ناظر انجمن : 16-05-2011 در ساعت 12:32 PM دلیل: یکپارچه سازی پست های متوالی
    کانال تلگرام آنوبانینی

ابنای روزگار به اخلاق زنده اند............................................ .......قومی که گشت فاقد اخلاق مردنی است

بهشت از دست آدم رفت،از اون روزی که گندم خورد..............ببین چی میشه اون کس که، یه جو از حق مردم خورد

@ge0tourism
    @sha_af
    @msadegh_sansari

khim.persianblog.ir

6. 2 کاربر مقابل از Dr Ernesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aartemis (24-07-2011), دلوار (16-05-2011)

Dr Ernesto آواتار ها

پیش فرض اهواز

اهواز

پس از اینکه شب را که در منزل عمه به سر بردیم،صبحانه را صرف کردیم به همراه عمه و شوهر عمه و چه حالی داد.بعد از آن هم به منزل یکی از دوستان فامیلی قدیم رفتیم.
    ما جنوبیها،ارتباطات فامیلی گسترده ای داریم،مثلا همین فردی که به منزلش رفتم،پسر عموی پسر عمه من بود.نهار مصل صرف شد و مثل یک بشکه شدم(جدی میگم)
    عصر مجددا به منزل عمه برگشتم و اندکی خواب و قرار بود به دزفول بروم،که اصرار برای خوردن پلو ماهی شب عید.
    کمک برای طبخ ماهی هم انجام شد

اسمش رو یادم رفته،ولی کوچک و باریک بودند.

از هر چه بگذریم،سخن غذا خوشتر است

سفره رنگین،با باقالی پلوی دزفولی به همراه ماهی و البته رطب خوشمزه.
    آخ که جاتون خالی،من خیلی خوردم مجددا و البته مثل همیشه و ترکیدم.
    شبانه،پس از صرف شام به سمت دزفول کردیم.
    چرا شب؟
    چون پدرم که از 10 روز پیش ماموریت خارجی بود،و او را ندیده بودم و بامداد 29 اسفند رسیده بود،به علت تعصباتی که باید همه فامیل پیش هم باشند به سرعت در حال حرکت از تهران به دزفول بود.پس درکم کن،که باید می رفتم تا سال تحویل پیش خانواده باشم.

تصاویر پیوست شده
    کانال تلگرام آنوبانینی

ابنای روزگار به اخلاق زنده اند............................................ .......قومی که گشت فاقد اخلاق مردنی است

بهشت از دست آدم رفت،از اون روزی که گندم خورد..............ببین چی میشه اون کس که، یه جو از حق مردم خورد

@ge0tourism
    @sha_af
    @msadegh_sansari

khim.persianblog.ir

8. 11 کاربر مقابل از Dr Ernesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aartemis (24-07-2011), Aliii (20-05-2011), Behzad (17-05-2011), donkishot (16-05-2011), Fatemeh_Jafari (17-05-2011), Majid (17-05-2011), Parvaneh (17-05-2011), sasy65 (26-05-2011), Solmaz (16-05-2011), حسن (28-02-2012), دلوار (17-05-2011)

Fatemeh_Jafari آواتار ها
    Status : Fatemeh_Jafari آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,942 بار در 523 ارسال

اهواز

ما جنوبیها،ارتباطات فامیلی گسترده ای داریم،مثلا همین فردی که به منزلش رفتم،پسر عموی پسر عمه من بود.
    ...

ارتباطات گسترده فاميلي در همين سفره عريض و طويل ديده مي شه.
    ماشالله، هميشه شاد و سلامت باشيد
    کانال تلگرام آنوبانینی
    آری، آری، زندگی زیباست زندگی آتشگهی دیرنده پا برجاست؛ گر بیفروزیش، رقص شعله‌اش در هر کران پیداست ورنه، خاموش است و خاموشی گناه ماست

10. 4 کاربر مقابل از Fatemeh_Jafari عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Aliii (20-05-2011), donkishot (17-05-2011), Dr Ernesto (17-05-2011), Majid (17-05-2011)

Dr Ernesto آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh_jafari نمایش پست ها
    ارتباطات گسترده فاميلي در همين سفره عريض و طويل ديده مي شه.
    ماشالله، هميشه شاد و سلامت باشيد
    ممنونم.این فقط مربوط به خانواده عمه شامل 4 پسر و یک دختر به همراه 3 عروس و یک داماد و 10 نوه بود که در اونجا حاضر بودند.
    وگرنه سفره های ما از این هم بیشتر میشه وقتی که 100 نفر نشسته باشن.
    ما جنوبیها همیشه دور هم هستیم و خواهیم بود و البته مهمانان هم بر روی چشم ما جا دارند
    کانال تلگرام آنوبانینی

@ge0tourism
    @sha_af
    @msadegh_sansari

khim.persianblog.ir

12. 3 کاربر مقابل از Dr Ernesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aartemis (24-07-2011), Behzad (17-05-2011), sasy65 (26-05-2011)

Dr Ernesto آواتار ها

پیش فرض دزفول

دزفول:

شبانه به دزفول آمدیم،ساعت یک نیمه شب به درب خانه عموی بزرگ رسیدیم و با نگرانی و ترس درب منزل را زدیم و شرمنده از رویش که با 70 سال سن از خواب بیدار و درب را باز نموده است.
    بعد از ما هم پدر خوبمان،30 دقیقه بعد از ما خود را رساند به محل اتراق.
    آری بیدار ماندیم و به خیالم که سال در ساعت 1:55 تحویل می شود کلی اس ام اس تبریک فرستادم و خوابیدم.
    صبح که بیدار شدم اول ضایع شدم که سال تحویل در ساعت 2:55 بوده است.
    مساله دوم جمع صمیمی خانواده بود در کنار سفره صبحانه.پدر و سه عموی من حضور گرم داشتند.اول تبریک عید و بعد صرف صبحانه که محلی بود و شامل
    شیربرنج(بحتیه)،سرشیر(قیماق) و حلیم(حریسه) و البته نان و چای و مربا
    (ما چون حروف حلقی مانند ه و ح را به گویش دزفولی غلیظ تلفظ میکنیم،اینجوری نوشتم)
    آری،مجددا تبریک گفتیم و عیدی هم گرفتیم.
    بلند شدیم و به منزل بزرگترین فرزند یعنی عمه مهربانمان رفتیم،که چقدر خوشحال شد و شدیم.میوه و شیرینی هم صرف شد.
    (1-علیرغم اینکه میگویند جنوبیها،دیدگاه جنسیتی دارند،ولی همین حرکت ما نشان داد که دیدگاه ما جنسیتی نیست و خصوصا در خانواده ما بزرگتر چه زن و چه مرد احترام زیادی دارد و اگر بزرگتر زن باشد،به دیدن او میرویم.
    2-در جنوب سنت دست بوسی هم وجود دارد)

سپس به دیدن عمه دوم رفتیم که در خانه دخترش حضور دارد و عرض تبریک و دست بوسی و احترام.
    سرتان را درد نیاورم،به منزل عمو برگشتیم و مجددا طبق رسم دزفول ماهی را در روز عید صرف کردیم و این یکی خوشمزه تر بود.
    در حال استراحت بودیم که حوالی عصر عمه بزرگ هم حضور یافته و کلا همه دور هم جمع شدیم و حکایت و متل و قصه و خنده.جای همه خالی.
    البته ناگفته نماند که بین ظهر تا وقت نهار هم عکاسی میکردم برای آنوبانینی ها

ممنون میشم از دوستان متخصص که اسم این پرنده رم بهم بگن.
    و البته عکاسی تا عصر هم تداوم داشت

مسافران نوروزی با قایق بر روی رودخانه آبی دز به تفریح می پرداختند.

امامزاده سلطانعلی رودبند(سیاهپوش)فرستاده سلاطین صفوی با گنبد پلکانی هم در شب دیدنی است نمونه این گنبد هم در
    http://www.anobanini.net/forum/showt...?t=1802&page=3 می بینید.
    شب هم به سلامت گذر کرد و به راحتی خوابیدیم.
    این مربوط به روز اول فروردین بود.
    تصاویر پیوست شده
    کانال تلگرام آنوبانینی

@ge0tourism
    @sha_af
    @msadegh_sansari

khim.persianblog.ir

14. 7 کاربر مقابل از Dr Ernesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aartemis (24-07-2011), Aliii (20-05-2011), Babak203 (22-02-2012), Behzad (17-05-2011), donkishot (17-05-2011), hvh (21-02-2012), Solmaz (17-05-2011)

Dr Ernesto آواتار ها

پیش فرض دزفول - شوش - زیگورات چغازنبیل - دزفول

شوش

صبح روز دوم پس از بیدار شدن از خواب،عده ای از بستگان قصد رفتن به شوشتر جهت دیدن سازه های آبی را عنوان نمودند،با توجه به اینکه چندین بار سازه های آبی را دیده بودم،به سمت شوش دانیال و زیگورات رهسپار شدم.
    ابتدا به شوش دانیال رسیدیم،بسیار شلوغ بود و انبوه مسافران نوروزی.

عده ای مسافران به قایق سواری و تفریح در رودخانه شاوور می پرداختند.

مقبره پیامبر بزرگ،دانیال نبی،همیشه برایم دیدنی است با گنبد پلکانی.

درود بر تو ای فرستاده خداوند که آرمیده ای در این دیار.
    گنبد مشابه گنبدهای اشاره شده در
    http://www.anobanini.net/forum/showt...5687#post45687 می باشد.

شوش معرف حضور همگان هستش.پایتخت باستانی ایران در دوره ایلامیان و هخامنشیان.
    با بسیاری آثار که از دوره گذشته به جا مانده است.

قلعه شوش،مسافران زیادی را به خود کشانده و جلب کرده بود.

http://www.anobanini.net/forum/showthread.php?t=1096

بسیاری از آثار یافت شده در شوش،در موزه های مختلف دنیا به سر می برند مثل

http://www.iranatlas.info/parseh/su_view_museum.htm

زیگورات
    چغازنبیل

زیگورات یعنی چه؟
    بنای هندسی پله ای مانند که به ترتیب مساحت آن کاهش می یابد و البته مقدس است و برای رسیدن به خدا ساخته می شود.

چغازنبیل هم نام محل است.این منطقه بین سه شهر دزفول،شوش و شوشتر قرار دارد.
    البته فاصله مستقیم آن تا دزفول و شوش یکسان و تا شوشتر طولانی تر است.

مسیر پیش رو سبز و زیبا بود از شوش تا چغازنبیل

و صف طویل برای گرفتن بلیط.
    زیگورات چغازنبیل،سند محکمی است بر وجود تمدن در ایران قبل از ورود آریاییها.

وجود خط و به جا ماندن آن جای شگفتی دارد.

این جملات یعنی چه؟چه معنی دارد؟

البته ،راست هم گفت،حکومت آشور حکومت ایلامیان رو از بین برد و آجرهای طلایی این شازه رو هم غارت کردند،که نفرین سازنده شامل اونها شد و کوروش بزرگ حکومت آشور را ساقط کرد،اون موقع دعا میکردند،مستجاب میشد،حالا بریم دعا کنیم ببینیم چی مستجاب میشه!!

باز هم راست میگه،دقت که میکنی،این ردیفها رو میبینی.

الان میخواهیم یه ناودون بسازیم واسه گذر آب،اونوقت اون موقع ببین چه ره آبی ساختن که تا الان مونده،تو مهندسی هم پسرفت کردیم.

زیبایی به یه جا یا دو جا محدود نمیشه.

سر نخ فقط واسه کارآگاه جنایی نیست،واسه یه باستان شناس هم یه جای پا،میتونه یه سرنخ باشه.راستی جای پای کیه؟چرا جای پاش مونده؟کی بوده؟
    خوب بود اگه اینو می فهمیدیم.

یادت نره،این زیگورات بلندترین و سالمترین زیگورات دنیاست و مربوط به 3260 سال پیش و حکومت ایلامیان میشه.

زیگورات چغازنبیل - دزفول

طرفهای ظهر بود که برگشتیم و از جاده های فرعی شرکت نیشکر خود را رساندیم به دزفول که چه زیبا بود این مزارع نیشکر.

یه لحظه فکر کردم ارنستو چه گوارا واقعی هستم و تو مزارع نیشکر کوبا در حال تست شیرینی شکر.

چریکها رو آماده حمله کرده بودم که یهو،نگهبان داد زد اونجا چی کار میکنی،من هم جواب دادم دارم شکر میخورم.بهم گفت ایرادی نداره،ولی مواظب باش چون وسط این مزارع گراز و مار و روباه و هر چی بگی پیدا میشه.

و دوباره راه را آمدیم و گز کردیم،که یهو بگو کیو دیدم

خیلی عصبانی بود،یه گله بزرگ بودند.عرض ارادت و احترام نموده و پا رو فشار دادم رو پدال گاز.
    تا یادم نرفته بگم که ماست و شیر و سرشیر دزفول از همین گاومیشها تامین میشه ما بهشون میگیم Gow mesh

دزفول

پس از رسیدن به منزل و رفع خستگی و صرف قرمه سبزی تند دزفولی که جای همه خالی بود
    کمی استراحت کرده و باز هم عکاسی نمودیم.

مجددا از بقعه امامزاده رودبند البته در روز

ما به این میگیم Soffe که همون سکو میشه و نجات دهنده مردمان در گرمای تابستانهای دزفول است.البته من اونی رو میگم که تو آب هستش.
    در گوشه بالای عکس و وسط عکس هم دو تا صطح بتنی دیده میشه که بهش میگن Kat که هوای بسیار مطبوع و خنکی داره و اگه راه به آب نداشته باشه اسمش میشه Shavadoon

و البته غروب دل انگیز دز

شب هم جای دوستان خالی،یک غذای محلی خوردیم که در کوبیدن آن مشارکت داشتم به اسم Masova

http://www.anobanini.net/forum/showt...?t=1462&page=3

که بسیار خوشمزه و مطبوع بود.
    امروز 2 فروردین بود.
    تصاویر پیوست شده
    کانال تلگرام آنوبانینی

@ge0tourism
    @sha_af
    @msadegh_sansari

khim.persianblog.ir

16. 7 کاربر مقابل از Dr Ernesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

2236 (18-05-2011), aartemis (24-07-2011), Aliii (20-05-2011), Babak203 (22-02-2012), hvh (21-02-2012), Solmaz (18-05-2011), حسن (28-02-2012)

همسفر پایه
    2236 آواتار ها
    Status : 2236 آنلاین نیست.
    تشکر شده 132 بار در 82 ارسال

هر چي در مورد جنوب هاي خون گرم بگيم كم گفتيم واقعا آدم لذت مي بره البته فكر نكنيد چون خودم نزديك به جنوب هستيم اينا رو مي گم خيلي قشنگ ديدني و خوندني بودند البته كاش از پل قديم و جديد هم چند تا عكس خوشگل ميگرفتي شايد هم فراموش كرديد عكس ها رو بزاريد.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    براي اكنون زندگي كنيد

18. کاربر مقابل از 2236 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Dr Ernesto (18-05-2011)

Dr Ernesto آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط 2236 نمایش پست ها
    هر چي در مورد جنوب هاي خون گرم بگيم كم گفتيم واقعا آدم لذت مي بره البته فكر نكنيد چون خودم نزديك به جنوب هستيم اينا رو مي گم خيلي قشنگ ديدني و خوندني بودند البته كاش از پل قديم و جديد هم چند تا عكس خوشگل ميگرفتي شايد هم فراموش كرديد عكس ها رو بزاريد.

ممنونم ازت،شما کجا هستید؟پلهای دزفول رو میگی؟
    کانال تلگرام آنوبانینی

@ge0tourism
    @sha_af
    @msadegh_sansari

khim.persianblog.ir

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع