به انجمن خوش آمدید
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 31
    همسفر پایه
    fumed آواتار ها
    Status : fumed آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,404 بار در 304 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط hike نمایش پست ها
    پریموس رو می گی دیگه؟ منظورم در لیوانیش بود. بهرحال شرکتی با سابقه 100 سال چیز بد نمیزنه.
    نمیدونم این لینک رو دیدی یا نه.قبلا پست کرده بودم. مقایسه بین 5 برند فلاسک . خیلی کامله.
    با ترجمه ببین.
    http://www.expemag.com/hydratation/test-thermos.html
    شرمنده
    بله منظورم پریموس بود که اصلاح کردم. نه اینو ندیده بودم. به زبان فرانسویه که خدا پدر مترجم گوگل رو بیامرزه. متن خیلی جالبیه. ممنون.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    ... آسمان را همیشه دوست می‌داشتم و هر چه به آسمان نزدیک‌تر باشم؛ برایم با شکوه‌تر است ... همواره آرزوی دیدن ستیغ کوه‌ها را داشتم تا از آنجا دست دراز کنم و پولک ستاره‌ها را بچینم و یا در میان ابرهای سفید به پرواز درآیم ... وقتی از زمین می‌کنم و از میان سنگ‌لاخ‌ها خود را بالا می‌کشم، سختی‌ها را تاب می‌آورم و با دل و جان به سوی آسمان‌ها گام بر می‌دارم؛ انگار به همه‌ی آرزوهایم تحقق بخشیده‌ام ...!
    زنده یاد «محمد داوودی»

JackLondon آواتار ها
    Status : JackLondon آنلاین نیست.
    تشکر شده 5,829 بار در 1,538 ارسال

دوستان عزیز یه خبر جدید

اخیرا یکی از تجار خوب در زمینه ی کوهنوردی لطف کردن و جنس اصل چین برند پریموس رو هم بعد از ترموس وارد کردن....انصافا کارش حرف نداره....خیلی سخته خرید اصلیش...چون هم خیلی کم شده و هم تقلبیش خیلی شبیه اصله....بالاخره توی خرید خیلی دقت کنین
    کانال تلگرام آنوبانینی
    زمانی فرا می رسد كه بايد رفت حتی اگر جای مشخص و مطمئنی در انتظارت نباشد!

ما در سفرهایمان هیچ چیز به جای نمیگذاریم جز رد پا،هیچ چیز نمیکشیم جز زمان و هیچ چیز به ارمغان نمی آوریم جز خاطرات

همسفر پایه
    fumed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط JackLondon نمایش پست ها
    دوستان عزیز یه خبر جدید

اخیرا یکی از تجار خوب در زمینه ی کوهنوردی لطف کردن و جنس اصل چین برند پریموس رو هم بعد از ترموس وارد کردن....انصافا کارش حرف نداره....خیلی سخته خرید اصلیش...چون هم خیلی کم شده و هم تقلبیش خیلی شبیه اصله....بالاخره توی خرید خیلی دقت کنین
    سلام به همه
    کلا اصل چین هستند همشون. من که از سر تا ته منیریه رو که گشتم هر فلاسکی بود اصل چین بود . اما درسته جنس چینی هم خودش درجه بندی داره. مثلا پریموس اصل مال شرکت برانتون آمریکاست. یکی هم بهم گفته بود که سوئدی هم داره که من مطمئن نیستم. اما فکر نکنم درجه یک فلاسک ها رو بشه تو منیریه گیر آورد.
    ویرایش توسط fumed : 16-02-2011 در ساعت 11:13 PM
    کانال تلگرام آنوبانینی
    ... آسمان را همیشه دوست می‌داشتم و هر چه به آسمان نزدیک‌تر باشم؛ برایم با شکوه‌تر است ... همواره آرزوی دیدن ستیغ کوه‌ها را داشتم تا از آنجا دست دراز کنم و پولک ستاره‌ها را بچینم و یا در میان ابرهای سفید به پرواز درآیم ... وقتی از زمین می‌کنم و از میان سنگ‌لاخ‌ها خود را بالا می‌کشم، سختی‌ها را تاب می‌آورم و با دل و جان به سوی آسمان‌ها گام بر می‌دارم؛ انگار به همه‌ی آرزوهایم تحقق بخشیده‌ام ...!
    زنده یاد «محمد داوودی»

4. 2 کاربر مقابل از fumed عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

JackLondon (23-01-2011), sam32 (23-01-2011)

همسفر پایه
    fumed آواتار ها

پیش فرض بررسی Primus C&H Vacuum Bottle

سلام به همه دوستان
    تصمیم گرفتم فلاسک پریموس رو بررسی کنم و نتایجشو برای استفاده دوستان توی یک پست بیارم که اینی شد که میبینید.

نام مرسوم در ایران: فلاسک پریموس یک لیتری
    جنس: فولاد زنگ نزن (Stainless Steel)
    ظرفیت: در اینجا یک لیتری مورد بررسی قرار گرفت (موجود در بازار از 0.25 لیتر تا 1 لیتر )
    ابعاد (طول، عرض): 297 میلیمتر، 86 میلیمتر
    وزن خالی: 563 گرم
    حدود قیمت در ایران: 33 الی 37 هزار تومان ( یک لیتری).

نمای زیرین:

نمای پرسپکتیو:

به نظر من فلاسک ظاهر سنگین و شکیلی داره (البته خیلی ها هم خوششون نمیاد). ترکیب رنگ سیاه و قرمز یه خورده فلاسک رو مغرور:cool: نشون میده.

محتویات جعبه:

فلاسک دوجور سر داره. پیچی و فشاری. من از سر فشاری برای طبیعت گردی و از سر پیچی برای ارتفاع استفاده می کنم. در ضمن درپوش فلاسک رو میشه به عنوان لیوان هم استفاده کرد.

سر پیچی:

فلش های روی درب کمک می کنه بدونیم با بازشدن سر فلاسک آب از کجا بیرون میریزه.

کیفیت ساخت سرها و درپوش:

کیفیت ساختشون متوسط رو به بالاست. سر ها خیلی روون بسته نشده و یه کم سفت بسته میشن.البته اینجو نیست که رگلاژ نباشن فکر کنم سیستمشون این باشه چون سرها از یکنوع پلاستیک سخت ساخته شدن.

کیفیت ساخت بدنه فلاسک:

فلاسک خیلی خوب ساخته شده. تنها مشکل درز جوش لایه داخلی فلاسکه که با یه منحی بسته قرمز نشون داده شده. احتمالا برای همین درز جوشه که سازنده توصیه کرده توش نوشابه گازدار نریزیم. جوش توی این ناحیه اگه کیفیت لازمو نداشته باشه فاتحه عمر مفید فلاسکو می خونه.

بررسی عملکرد فلاسک:
    توی یک سفر کوهنوردی با درجه حرارت محیط منفی 10 درجه سانتی گراد فلاسک در حدود 12 ساعت آب رو لب سوز نگه میداره و تا حدودا 18 ساعت آب داغ داریم.
    نکات: من همیشه اول داخل فلاسک رو یه لیوان آب جوش میریزم و در فلاسکو می بندم. بعد 5 دقیقه که لایه داخلی فلاسک گرم شد آبو خالی می کنمو فلاسکو با آب جوش پر کرده و سریع درشو می بندم. این کار به طرز چشمگیری زمان داغ نگهداشتن آب رو زیاد می کنه.
    در هوای خیلی سرد هم استفاده از کاور فلاسک موثره.

نتیجه گیری:
    من فلاسک های هم سطح این فلاسکو ندیدم اما در مقایسه با فلاسک قبلیم که یه فلاسک چینی بدون مارک بود این یکی خیلی بهتره.
    در کل اگر بخوام با سیستم رده بندی (خیلی بد- بد- متوسط- خوب- خیلی خوب- عالی) امتیاز بدم من این فلاسک رو فلاسک خیلی خوب ارزیابی می کنم.

خوش باشید.
    تصاویر پیوست شده
    کانال تلگرام آنوبانینی
    زنده یاد «محمد داوودی»

6. 11 کاربر مقابل از fumed عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

adelmis (15-06-2012), ahmad shams (06-07-2013), Aramin (17-02-2011), hamed80ir (05-02-2012), JackLondon (18-02-2011), Mehdi (18-02-2011), salarmehr63 (25-08-2013), sam32 (18-02-2011), Shahram (17-02-2011), sina_6175 (22-02-2013), Solmaz (17-02-2011)

Aramin آواتار ها
    Status : Aramin آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,727 بار در 850 ارسال

ممنون از توضیحاتت....
    اما ی سوال ایا بهتر از پریموس هم داریم؟ ( البته در ایران )
    کانال تلگرام آنوبانینی
    Amo DIO per sempre e grazie per tutti

این ID برای همیشه در فروم آنوبانینی بایگانی شده و غیر فعال می باشد.

همسفر پایه
    fumed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Aramin نمایش پست ها
    ممنون از توضیحاتت....
    اما ی سوال ایا بهتر از پریموس هم داریم؟ ( البته در ایران )
    سلام
    ترموس هم من دیدم اما قیمتشو خیلی پرت میگن (قیمتش به دلار با قیمتش به ریال نمی خونه). دقیق نمی دونم چون یادمه چند تا مارک دیگه مثل Laken،Salewa، Kovea و ... هم تو بازار بود. اگه دوستانی که از اون مارک ها دارن بررسی فلاسک هاشونو بگذارن، میشه دقیق تر جواب داد.
    این فلاسک فلاسک خوبیه به نظر من.
    خوش باشید.
    ویرایش توسط fumed : 17-02-2011 در ساعت 10:36 AM
    کانال تلگرام آنوبانینی
    زنده یاد «محمد داوودی»

9. 2 کاربر مقابل از fumed عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

sina_6175 (22-02-2013), Solmaz (17-02-2011)

Solmaz آواتار ها
    Status : Solmaz آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,699 بار در 854 ارسال

ممنون بابت اطلاعات دقیق و مفیدتون. و اما:

نقل قول نوشته اصلی توسط fumed نمایش پست ها
    ترکیب رنگ سیاه و قرمز یه خورده فلاسک رو مغرور:cool: نشون میده.
    فلاسک مغرور؟!! چه بامزه!
    من از سر فشاری برای طبیعت گردی و از سر پیچی برای ارتفاع استفاده می کنم.
    میشه توضیح بدید که اینا چه فرقی با هم دارن و شما به چه دلیل این کار رو انجام میدید؟

من همیشه اول داخل فلاسک رو یه لیوان آب جوش میریزم و در فلاسکو می بندم. بعد 5 دقیقه که لایه داخلی فلاسک گرم شد آبو خالی می کنمو فلاسکو با آب جوش پر کرده و سریع درشو می بندم. این کار به طرز چشمگیری زمان داغ نگهداشتن آب رو زیاد می کنه.
    اینو من هیچوقت نمیدونستم. خیلی جالب و مفید بود.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    خدارو داشته باش، بقیش حله ...!

موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,102 بار در 3,580 ارسال

احتمالا برای همین درز جوشه که سازنده توصیه کرده توش نوشابه گازدار نریزیم. جوش توی این ناحیه اگه کیفیت لازمو نداشته باشه فاتحه عمر مفید فلاسکو می خونه.
    ممنون
    خیلی خوب نوشتی
    این بحث نریختن نوشابه های گازدار تا جایی که تو ذهنم مونده مرتبت با پدیده ای بود به اسم "کاویتاسیون" که بچه های مهندسی بیشتر باهاش آشنا هستن.

وقتی نوشابه گازدار میریزی مخصوصا وقتی خنک باشه؛ دمای نوشابه که بالاتر رفت میزان حلالیت گاز در مایع کم میشه و گاز حل شده به صورت گاز غیر محلول در میاد اما چون فشار داخل مخزن زیاده تشکلیل حباب نمیده تا زمانی که درپوش باز بشه. به محض باز شدن درپوش، حباب ها به سرعت تشکیل میشن و میترکن. همین ترکیدن حباب ها روی دیواره ظرف باعث خوردگی های میکروسکوپی میشه که به مرور دیواره را سوراخ میکنه و...
    کانال تلگرام آنوبانینی
    اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید در این انجمن مطرح کنید.
    اگر سوالی دارید در
    این انجمن مطرح کنید.
    اگر در مورد تورها سوالی دارید
    این تاپیک را مطالعه کنید.
    پیام خصوصی های مرتبط با موارد فوق بدون پاسخ خواهند ماند.

تور دشت سوسن - دریاچه سد کارون عباسپور - تور کول خرسان
    تور جزیره قشم - تور جزیره هرمز - تور جزیره هنگام - تور جزیره لارک
    تور چابهار عید نوروز 98 - تور جزایر لاوان و مارو - تور جاشک تا جبرین - تور پیمایش کویر ریگ جن - تور کویر مصر - تور آبشار زمرد تا دودوزن - تور گناوه تا دلوار - جنگل اسپهبد - تور شهداد تا راین - تور سافاری ریگ یلان تا دره زبان مار -
    تور جنگل کجور تا سیسنگان - تور آبشار چلسنگ - تور دریاچه فراخین تا آبشار دارنو -
    تور دره نیگاه - تور جنگل خلخال تا اسالمتور جنگل دیا
    iran tour guide
    تور آبشار چنجوله - تور دریاچه نئور، ییلاق سوباتان، جنگل لیسار - تور دریاچه سوها تا آبشار لاتون - پیاده روی جنگل نقله بر - تور جنگل فندقلو - تور تنگه شیرز - تور تخت سلیمان تا غار کرفتو - تور ییلاق سلانسر - تور دریاچه گهر - تور ماسوله تا ماسال - تور آب بر تا قلعه رودخان - تور ییلاق پونل - تور سوباتان تا لیسار - تور ییلاق سوباتان - تور ییلاق ماسال - اولسبلانگاه - پیاده روی دامنه های سبلان - همراه با عشایر شاهسون

12. 8 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Aramin (18-02-2011), fumed (18-02-2011), JackLondon (18-02-2011), sam32 (18-02-2011), Shahram (18-02-2011), sina_6175 (22-02-2013), Solmaz (19-02-2011), soo_libra (18-02-2011)

همسفر پایه
    fumed آواتار ها

سلام به همه دوستان
    عذر می خوام دیر جواب دادم نبودم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Solmazb نمایش پست ها
    فلاسک مغرور؟!! چه بامزه!

باور نمیکنید از الیاس بپرسین!
    میشه توضیح بدید که اینا چه فرقی با هم دارن و شما به چه دلیل این کار رو انجام میدید؟
    سر فشاری هرچقدر هم که عالی طراحی شده باشه فاصله هایی ( هر چند شاید میکرونی) در ناحیه کنتاکت ها داره به دو دلیل در ارتفاعات انتقال و تبادل حرارت رو تسهیل میکنه و زودتر آب سرد میشه:
    1- در ارتفاعات فشار کمتره. بنابراین اختلاف فشار مثبت داخل و بیرون فلاسک بیشتر میشه که موجب بالا رفتن نرخ نشتی (Leak Rate) میشه.
    2- هوا در ارتفاعات سردتره بنابراین اختلاف درجه حرارت داخل و بیرون فلاسک بیشتره.
    به بیان ساده تر با استفاده از سر فشاری انگار همیشه یه تیکه خیلی بسیار ریز از فلاکس شما نشتی داره که تو ارتفاعات مهم میشه.
    همچنین با استفاده از سر فشاری شما نمی تونید دبی آب خروجی رو کنترل کنید اما با تغییر میزان پیچاندن سر پیچی اینکار امکان پذیره.
    اما مزیت سر فشاری اینه که خیلی سریعتر می تونید از آب جوش استفاده کنید و برای هر بار استفاده نیاز به باز کردن سر پیچی نیست.
    امیدوارم تونسته باشم موضوع رو رسونده باشم.

اینو من هیچوقت نمیدونستم. خیلی جالب و مفید بود.
    خواهش می کنم. توی دفترچه راهنمای فلاسک بهش اشاره شده بود یه چیزایی توی این مایه ها:
    Pre-heat the vacuum bottle for 5 min with hot water at 95 C.
    خوش باشید.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    زنده یاد «محمد داوودی»

14. کاربر مقابل از fumed عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Solmaz (19-02-2011)

همسفر پایه
    fumed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
    ممنون
    خیلی خوب نوشتی
    این بحث نریختن نوشابه های گازدار تا جایی که تو ذهنم مونده مرتبت با پدیده ای بود به اسم "کاویتاسیون" که بچه های مهندسی بیشتر باهاش آشنا هستن.

وقتی نوشابه گازدار میریزی مخصوصا وقتی خنک باشه؛ دمای نوشابه که بالاتر رفت میزان حلالیت گاز در مایع کم میشه و گاز حل شده به صورت گاز غیر محلول در میاد اما چون فشار داخل مخزن زیاده تشکلیل حباب نمیده تا زمانی که درپوش باز بشه. به محض باز شدن درپوش، حباب ها به سرعت تشکیل میشن و میترکن. همین ترکیدن حباب ها روی دیواره ظرف باعث خوردگی های میکروسکوپی میشه که به مرور دیواره را سوراخ میکنه و...
    سلام به همه دوستان
    بحث کاویتاسیون هم احتمالا هست اما اصلی ترین دلیلش فکر کنم این باشه که با حرکت فلاسک در بسته، گاز نوشابه آزاد میشه و فشار محفظه استیل رو به شدت بالا می بره که میتونه باعث ترکیدن لایه داخلی بشه. البته برای خرابی فلاسک های خلا وجود یک سوراخ میکرونی برای از بین رفتن خلا کفایت میکنه.
    کاویتاسیون هم عموما توی سیستم های مکش یا رانش سیال مطرح میشه ( مثلا کاویتاسیون در پمپ ها موجب خوردگی پره ها میشه).
    خوش باشید.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    زنده یاد «محمد داوودی»

16. 2 کاربر مقابل از fumed عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

sina_6175 (08-06-2013), Solmaz (19-02-2011)

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع