به انجمن خوش آمدید
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 28
    موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,105 بار در 3,581 ارسال

ممنون از پیشنهادها و نظرات
    فکر میکنم لازم باشه یه سری نکات را عرض کنم:

1- تا جایی که خاطرم هست در طول چند صد برنامه اجرا شده گروه، چیزی به عنوان پسماند غیرقابل بازیافت در محل کمپ آنوبانینی باقی نمونده. اگر امکان انتقال بوده، به شهر برگردونده شده و اگر امکانش نبوده دفن و یا سوزانده شده (گاهی وقتا واقعا امکان انتقالش نیست. برنامه های سنگین بهار و تابستان تشریف آوردید خودتون متوجه خواهید شد)

2- شخصا با برنامه های نمادین چندان میانه خوبی ندارم. تا جایی که اطلاع دارم کشور ما یکی از کشورهای پیشتاز در امر برنامه های نمادینه اما در امر فرهنگ سازی چندان موفق نبوده. ترجیحم همچنان بر فرهنگ سازی سینه به سینه است. البته این حرف به معنای مخالفت با برنامه های نمادین نیست. هر کدوم از دوستان که فکر می کنه این برنامه ها مفیده می تونه شروع کنه و من هم در حد توان ازش حمایت می کنم. برنامه های نمادین بیشتر برای معروف شدن یک گروه خوبه که بحث دیگه ایه ;)

یک نکته مهم هم بد نیست اشاره کنم. اغلب مسیرهای طبیعت گردی (حرفه ای) در ایران چندان از آلودگی رنج نمی برن. چون تنها پای کسانی به اون مناطق میرسه که قدر اون مناطق را میدونن و حتی یک پوست شکلات هم رو زمین نمیندازن.
    مشکل آلودگی برای جاهای در دسترس عوام فاجعه بار شده که اونم کاری از دست ما بر نمیاد. مثلا من بارها با خودم فکر کردم مسیر امام زاده داوود را پاک سازی کنیم اما وقتی هفته ای چند کامیون آشغال اونجا ریخته میشه با دست خالی چه میشه کرد؟

این جور مشکلات از حوزه اختیار ما خارجه و بر میگرده به مدیریت شهری و...

با همه این اوصاف اگر فکر می کنید گروه کار مفیدی در زمینه پاکسازی محیط زیست (نه اقدام نمادین) می تونه انجام بده، یک برنامه دقیق پیشنهاد بدید.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    اگر انتقاد یا پیشنهادی دارید در این انجمن مطرح کنید.
    اگر سوالی دارید در
    این انجمن مطرح کنید.
    اگر در مورد تورها سوالی دارید
    این تاپیک را مطالعه کنید.
    پیام خصوصی های مرتبط با موارد فوق بدون پاسخ خواهند ماند.

تور دشت سوسن - دریاچه سد کارون عباسپور - تور کول خرسان
    تور جزیره قشم - تور جزیره هرمز - تور جزیره هنگام - تور جزیره لارک
    تور چابهار عید نوروز 98 - تور جزایر لاوان و مارو - تور جاشک تا جبرین - تور پیمایش کویر ریگ جن - تور کویر مصر - تور آبشار زمرد تا دودوزن - تور گناوه تا دلوار - جنگل اسپهبد - تور شهداد تا راین - تور سافاری ریگ یلان تا دره زبان مار -
    تور جنگل کجور تا سیسنگان - تور آبشار چلسنگ - تور دریاچه فراخین تا آبشار دارنو -
    تور دره نیگاه - تور جنگل خلخال تا اسالمتور جنگل دیا
    iran tour guide
    تور آبشار چنجوله - تور دریاچه نئور، ییلاق سوباتان، جنگل لیسار - تور دریاچه سوها تا آبشار لاتون - پیاده روی جنگل نقله بر - تور جنگل فندقلو - تور تنگه شیرز - تور تخت سلیمان تا غار کرفتو - تور ییلاق سلانسر - تور دریاچه گهر - تور ماسوله تا ماسال - تور آب بر تا قلعه رودخان - تور ییلاق پونل - تور سوباتان تا لیسار - تور ییلاق سوباتان - تور ییلاق ماسال - اولسبلانگاه - پیاده روی دامنه های سبلان - همراه با عشایر شاهسون

2. 6 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

aida_kh (25-12-2010), amirlashkarizadeh (26-08-2011), babak.roohbakhsh (06-02-2011), Fatemeh_abdi (08-02-2011), poupak (25-12-2010), حسین (27-12-2010)

همسفر پایه
    aida_kh آواتار ها
    Status : aida_kh آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,197 بار در 366 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها

1- تا جایی که خاطرم هست در طول چند صد برنامه اجرا شده گروه، چیزی به عنوان پسماند غیرقابل بازیافت در محل کمپ آنوبانینی باقی نمونده. اگر امکان انتقال بوده، به شهر برگردونده شده و اگر امکانش نبوده دفن و یا سوزانده شده (گاهی وقتا واقعا امکان انتقالش نیست. برنامه های سنگین بهار و تابستان تشریف آوردید خودتون متوجه خواهید شد)

آقا مهدی همونطور که فرمودین بچه های ما تو این دو سفری که من بودم هیچ وفت پسماندی نداشتن ، اما تو مسیر ما یه دفعه پامون لیز خورد دیدیم زیر پامون یه بطری آب معدنیه که تو زمین یخ زده گیر کرده. قطعا یکی قبل برف اونجا انداخته و از روستایی ها و یا عابران می تونسته باشه، اما نکته اینه که چندان تو مسیر عادی نبود و تو مسیر برگشت بود. ما نتونستیم بطری رو در بیاریم به دلایلی اما من خیلی افسوس خوردم که چرا یه کیسه همراهمون نیست که اگر مواد غیر قابل بازیافتی تو این مسیر های بکر می بینیم که به عمد یا اشتباه رها شده، برش داریم
    ویرایش توسط Mehdi : 25-12-2010 در ساعت 11:37 PM دلیل: استباه تایپی
    کانال تلگرام آنوبانینی
    :75:Aida Kh

4. 2 کاربر مقابل از aida_kh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

babak.roohbakhsh (06-02-2011), minadavari (27-08-2011)

همسفر پایه
    poupak آواتار ها
    Status : poupak آنلاین نیست.
    تشکر شده 426 بار در 166 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها

(نه اقدام نمادین) می تونه انجام بده، یک برنامه دقیق پیشنهاد بدید.
    با بیشتر نوکاتتون موافقم اما نه با همش :
    اینکه گروه صرفآ برنامه ی رو برای نمادین بودنش اجرا نکنه ، محترم، اما همونطور که اشاره کردم در برنامه خودمون در شاهان دشت ( البته تعداد خیلی زیاد بود) خودمون هم اشغال ریخته بودیم با اینکه دقیقن بچه هایی که شکلات پخش میکردندکیسه میگردوندند که پوستش رو پس بگیرن
    یا مثلا پایین آبشار که نشستیم قزا(بر پدر ترانسلاتور ) بخوریم عملا وسط زباله ها بودیم ، چون اونجا ییلاق محلی ها بود .
    حالا تجربه شما بیشتر ه ، نمیدونم اگه اونجا کیسه دستمون بود و اشغال جم(؟) میکردیم، عکس العمل محلی ها چی بود؟ میگفتن این تهرونی ها دارن ادا در میارن؟ یا متوجه میشدند؟ نمیدونم.
    این رو شما که با تجربه هستید بگید.
    اما راستش الان مدتهاست ی چیزی تو فکرمه که اگه فکر میکنید ممکنه دنبال کنیم :
    در آمریکای شمالی که مردم مراتب انواع نوشودانی قوطی می نوشند یک رسمی بین بچه های مدرسه هاست و اون اینه که در قوطی رو که از جنس آلومینیوم نرم هست رو بچه ها جم (؟) میکنند و در مدارس یا کتابخانه های شهرداری ، پارکها... سطلهای بزرگ جم آوری اونها از طرف شهرداری گذاشته شده.
    با باز یافت این درها ,برای نیازمندان صندلی چرخدار ساخته میشه اما مهمتر از اون اینه که این زباله های مضر از محیط خارج میشن.
    من یه مدت مرتب میرفتم داراباد ، اونجا در مسیر جم میکردم ( که البته بدان(؟) باید دور میریختم) بچه های کوچولو عکس لعمل جالبی داشتن : اعظم میپرسیدن که چرا دارم جم میکنم؟ به چه دارد میخوره ؟ من هم براشون توضیح میدادم . چشمشون برق میزد .
    به نظر شما میشه با شهرداری matrah kard ؟
    Translator ham borid digeh .... bebakhshid.....
    کانال تلگرام آنوبانینی
    ....

6. 2 کاربر مقابل از poupak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

babak.roohbakhsh (06-02-2011), mohammad.reza (27-12-2010)

همسفر پایه
    aida_kh آواتار ها
    Status : aida_kh آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,197 بار در 366 ارسال

به این خبر توجه کنید:

ورودیهای مازندران به محل انباشت زباله تبدیل شده است ساری - خبرگزاری مهر: رئیس ستاد ساماندهی مدیریت پسماند مازندران با اعلام اینکه بسیاری از ورودی های استان به محل انباشت زباله تبدیل شده، گفت: پاکسازی زباله های جاده ای وظیفه راه و ترابری مازندران است. به گزارش خبرنگار مهر، سید عیسی هاشمی حیدری در جلسه ستاد ساماندهی مدیریت پسماند مازندران در استانداری با بیان اینکه مازندران با 18 شهرستان و سه میلیون نفر جمعیت پذیرای 15 میلیون گردشگر است، یادآور شد: نبود مدیریت واحد پسماند در استان یک معضل جدی و در واقع موضوع زباله از اساسی ترین بحثهای استان در حوزه محیط زیست است.
    وی خاطر نشان کرد: برخورد با پدیده زباله و ایجاد مدیریت پسماند از سالهای پیش در مازندران پیگیری شده ولی به نتیجه واحدی نرسیده است.

معاون عمرانی استانداری مازندران با اشاره به اینکه بسیاری از شهرهای استان درگیر معضل اساسی زباله هستند، تصریح کرد: استفاده بهینه از زباله یک فرصت است که باید با جدیت در مازندران پیگیری شود.

آمادگی جهاد دانشگاهی استان، برای احداث کارخانه زباله سوز در مازندران

مصطفی مهدی نژاد، رئیس جهاد دانشگاهی مازندران نیز با اشاره به اینکه محیط زیست استان بسیار شکننده است، اظهار داشت: این نهاد حود را متولی احداث کارخانه زباله سوز در استان می داند.

وی با بیان اینکه امحاء زباله به روش زباله سوزی سبب کاهش 95 درصدی حجم و 75 درصدی وزن زباله می شود، گفت: نوع نگاه نسبت به سوزاندن زباله باید به گونه ای باشد که عملیات امحاء توسط سرمایه گذار تامین می شود.

مهدی نژاد افزود: هم اکنون 45 درصد زباله ها در کشورهای پیشرفته برای امور راهسازی و عمرانی مصرف می شود.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    :75:Aida Kh

8. 2 کاربر مقابل از aida_kh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

babak.roohbakhsh (06-02-2011), mohammad.reza (27-12-2010)

تازه مسافر
    mohammad.reza آواتار ها
    Status : mohammad.reza آنلاین نیست.
    تشکر شده 79 بار در 16 ارسال

سلام
    نمی دونم شاید نتونستم منظورم را به خوبی بیان کنم برای اینکه از مطلب سوء برداشت نشه لازمه بگم منظور از این پیشنهاد این نبود که تا حالا آنوبانینی حفظ محیط زیست را رعایت نکرده بلکه همانطور که خانم پوپک هم گفتند عده ای ( در خارج از گروه ) هستند که نسبت به این امر بی تفاوتند و خیلی خوبه اگه در جهت جبرانش ما تلاش کنیم. به نظر من اگه اعتقاد به درستی انجام کاری داریم نباید نگران برداشت سایرین از موضوع باشیم. همانطور که وقتی آنوبانینی با هدف عیادت و دلجویی از یه سالمند یا یه یتیم این را وظیفه خودش میدونه که به دیدنشون بره و هر کس در حد توانش به اون موسسه کمک میکنه از اینکه ممکنه عده ای این کار را نمادین بدونن نگران نیست چون به درستی انجامش ایمان و اعتقاد داره. درسته با یک دید میشه از پوشیدن لباسی که شعار حفظ محیط زیست روی آن نوشته شده این برداشت نمادین بودن را داشت اما با یک دید دیگه که نگاه کنیم میشه اون را تلاشی برای فرهنگ سازی به حساب آورد. بازهم از اینکه بدرستی مطلب را در ابتدا بیان نکردم از همه اعضا معذرت میخواهم.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    عشقها میمیرند
    رنگها رنگ دگر میگیرند
    و فقط خاطره هاست
    که چه شیرین چه تلخ
    دست ناخورده به جا می ماند.

10. 5 کاربر مقابل از mohammad.reza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

babak.roohbakhsh (06-02-2011), Behzad (27-12-2010), Parvaneh (27-12-2010), poupak (26-12-2010), پاکار (27-01-2011)

Dr Ernesto آواتار ها
    Status : Dr Ernesto آنلاین نیست.
    تشکر شده 4,703 بار در 1,444 ارسال

سلام
    من پایه شدید واسه حمایت از حیوانات و گیاهان و طبیعت هستم
    واسه این کار،باید اقدام عملی کرد
    مثل طرح سرزمین

12. 2 کاربر مقابل از Dr Ernesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

babak.roohbakhsh (06-02-2011), Solmaz (05-02-2011)

Solmaz آواتار ها
    Status : Solmaz آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,699 بار در 854 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Ernesto نمایش پست ها
    سلام
    من پایه شدید واسه حمایت از حیوانات و گیاهان و طبیعت هستم
    واسه این کار،باید اقدام عملی کرد
    مثل طرح سرزمین
    دوست عزیز ممنون از حمایت و همکاریتون
    من در مورد طرح سرزمین هیچ اطلاعی نداشتم. خیلی طرح جالب و کارآمدی هستش.
    ممنون با اطلاعاتتون
    دوستان علاقه مند، این وب سایت "طرح سرزمین" هستش.
    http://www.plan4land.org
    کانال تلگرام آنوبانینی
    خدارو داشته باش، بقیش حله ...!

14. 3 کاربر مقابل از Solmaz عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Aramin (07-02-2011), babak.roohbakhsh (06-02-2011), sorosh (05-02-2011)

همسفر پایه
    babak.roohbakhsh آواتار ها
    Status : babak.roohbakhsh آنلاین نیست.
    تشکر شده 279 بار در 121 ارسال

به نظر من هر چند وقت یکبار بریم یکی از جاهای خوب که مردم کثیف کردن زباله هاشو جمع کنیم ( یک تور جمع اوری زباله)

16. کاربر مقابل از babak.roohbakhsh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Solmaz (06-02-2011)

Solmaz آواتار ها
    Status : Solmaz آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,699 بار در 854 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط babak.roohbakhsh نمایش پست ها
    به نظر من هر چند وقت یکبار بریم یکی از جاهای خوب که مردم کثیف کردن زباله هاشو جمع کنیم ( یک تور جمع اوری زباله)
    اتفاقا زمانی من هم وقتی تازه وارد این انجمن شدم، این فکر رو تو ذهنم داشتم! خدارو چه دیدید، شاید روزی آنوبانینی یه همچین توری رو اجرا کرد!
    منتظر باشید
    کانال تلگرام آنوبانینی
    خدارو داشته باش، بقیش حله ...!

18. کاربر مقابل از Solmaz عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

babak.roohbakhsh (07-02-2011)

Dr Ernesto آواتار ها
    Status : Dr Ernesto آنلاین نیست.
    تشکر شده 4,703 بار در 1,444 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط Solmazb نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از حمایت و همکاریتون
    من در مورد طرح سرزمین هیچ اطلاعی نداشتم. خیلی طرح جالب و کارآمدی هستش.
    ممنون با اطلاعاتتون
    دوستان علاقه مند، این وب سایت "طرح سرزمین" هستش.
    http://www.plan4land.org
    khahesh mikonam
    man bahashon hamkarie kam daram
    albate anjomane hemayat az hayate vahsh v hemayat az yozpalange irani ham vojod dare ke albate tarhe sarzamin faaltare va taghriban takhasosi

20. کاربر مقابل از Dr Ernesto عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Solmaz (06-02-2011)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع