به انجمن خوش آمدید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26

RezaDemis آواتار ها
    Status : RezaDemis آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,571 بار در 447 ارسال

پیش فرض ویرایش در مسابقه عکاسی؛ آری... نه...

نگار خانم دست شما درد نكنه و ممنون از زحمتي كه كشيديد
    مزيت اين مسابقه نسبت به مسابقات قبلي اينه كه :
    هم در قوانين مسابقه ذكر شده و هم عكسهاي شركت كرده در مسابقه ، ردي از اديت و فيلترهاي فتوشاپ و كرل دراو و لايت روم و ... ديده نمي شه . به نظرم عكسي ارزش داره كه عكاسش ، هنرش رو پشت دوربين به نمايش بگذاره نه پشت مانيتور !
    ویرایش توسط Mehdi : 06-12-2010 در ساعت 06:13 PM دلیل: ویرایش عنوان

همسفر گاه گدار
    Meghdad آواتار ها
    Status : Meghdad آنلاین نیست.
    تشکر شده 463 بار در 172 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط rezademis نمایش پست ها
    نگار خانم دست شما درد نكنه و ممنون از زحمتي كه كشيديد
    مزيت اين مسابقه نسبت به مسابقات قبلي اينه كه :
    هم در قوانين مسابقه ذكر شده و هم عكسهاي شركت كرده در مسابقه ، ردي از اديت و فيلترهاي فتوشاپ و كرل دراو و لايت روم و ... ديده نمي شه . به نظرم عكسي ارزش داره كه عكاسش ، هنرش رو پشت دوربين به نمايش بگذاره نه پشت مانيتور !
    آقا رضا مگه قبلا در قوانین تناقضی در این مورد وجود داشت که باید ذکر می‌شد!؟
    ضمن اینکه در کمال احترام در مورد دستکاری عکس‌ها عرض کنم بنده چندان موافق این نوع ارزش گذاری نیستم. بیشتر بستگی به این داره که چطور به عکس‌ها نگاه کنیم
    به هر حال حوزه هنرهای دیجیتال هم در نوع خودش انقلابی در تصاویر ایجاد کرده...

RezaDemis آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط meghdad نمایش پست ها
    آقا رضا مگه قبلا در قوانین تناقضی در این مورد وجود داشت که باید ذکر می‌شد!؟
    ضمن اینکه در کمال احترام در مورد دستکاری عکس‌ها عرض کنم بنده چندان موافق این نوع ارزش گذاری نیستم. بیشتر بستگی به این داره که چطور به عکس‌ها نگاه کنیم
    به هر حال حوزه هنرهای دیجیتال هم در نوع خودش انقلابی در تصاویر ایجاد کرده...
    مقداد جان
    يك بار براي هميشه مشخص بشه كه آيا عكسهاي شركت داده شده در مسابقه مي تونه اديت شده باشه يا نه ؟؟
    توي قوانين مسابقه ذكر بشه تا افرادي كه توي مسابقه شركت مي كنند تكليف خودشون رو بدونن . و اينكه توي قوانين مسابقه اليمستان اين موضوع ناديده گرفته شده بود

عضو رسمی گروه

Negooli آواتار ها
    Status : Negooli آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,531 بار در 294 ارسال

مقداد جان
    يك بار براي هميشه مشخص بشه كه آيا عكسهاي شركت داده شده در مسابقه مي تونه اديت شده باشه يا نه ؟؟
    توي قوانين مسابقه ذكر بشه تا افرادي كه توي مسابقه شركت مي كنند تكليف خودشون رو بدونن . و اينكه توي قوانين مسابقه اليمستان اين موضوع ناديده گرفته شده بود
    نه آقا رضا تو قوانین ذکر شده که حدالمکان عسها ادیت نشده باشند
    و هدف مجریان و بقیه هم بررسی عکسهای خام هستش
    توی این مسابقه هم تا حدودی میشه گفت نادیده گرفته شد این قانون دلیلش این بود
    که من مجری قوانین رو خیلی بلد شده و خاص مطرح نکردم و شرکت کننده هم حق داشته که قانون رو ندید بگیره هرچند خیلی کم
    از مسابقه های بعد با مشورتی که انجام دادیم
    عکسهای ادیت شده رو نمیپذیریم و همه ی عکسها خام رقابت خواهند کرد
    پ.ن:دوستان لینک عکسها اصلاح شدند
    بشتابید که وقت داره تموم میشه
    کانال تلگرام آنوبانینی
    تو حرفت را بزن ...

چکار داری که باران نمی بارد !

اینجا سالهاست که دیگر ، به قصه ها هم گوش نمی دهند !

دست خودشان نیست

به شرط چاقو به دنیا آمده اند!

و تا پیراهن سیاهت را نبینند

باور نمی کنند ، چیزی از دست داده ای..

RezaDemis آواتار ها

نگار خانم سه بار متن ات رو خوندم ولي مفهومش رو نفهميدم
    بگذار يك بار ديگه مطلب رو بگم تا سوء تفاهمي براي شما و آقا مقداد پيش نياد

الف) توي قوانين مسابقه جنگل اليمستان ذكر نشده بود كه عكسها بدون اديت باشد
    ب) توي قوانين مسابقه كوير شهداد ذكر شده بود كه عكسها بدون اديت باشد

اين تناقص باعث شد كه من موضوع رو علني كردم ت ابراي آينده تصميم هاي يكنواخت گرفته بشه
    تا اينجا كه مشكلي نيست دوستان . حالا بقيه اش

ج) بعضي عكسهاي مسابقه جنگل اليمستان اديت شده بود
    د)عكسهاي مسابقه كوير شهداد به غير يكي از عكسها كه مشكوك بود من عكس اديت شده ديگري نديدم

تا اينجا كه حله

حالا ديدگاه من :
    هر چند دنيا ، دنياي ديجيتال است ولي وقتي بحث مسابقه عكاسي پيش مي آيد و نه مسابقه نرم افزارهاي اديت عكس ، بايد عكسهايي به مسابقه راه پيدا كنند كه بدون اديت باشد
    هنر يك عكاس پشت دوربين سنجيده مي شود و نه پشت مونيتور و نرم افزار
    البته به نظر دوستان هم احترام مي گذارم و چنانچه تصميم بر اين باشه كه عكسهاي اديت شده هم شركت داده شوند من حرفي ندارم . به هر حال حدود 10 ساله كه با نر افزارهاي اديت كار مي كنم و مدتي تدريس مي كردم . آقا اصلاً من هم هستم . هر كي هم خواست كلي فيلتر فتو شاپ قديمي و جديد دارم به قيمت مناسب مي فروشم يا حداقل توي لايت روم مي تونم راهنمايي تون كنم .

مقداد جان هدف وحدت رويه هستش و اگه باز هم سوء تفاهمي هست من در خدمتم .

Shahram آواتار ها
    Status : Shahram آنلاین نیست.
    تشکر شده 6,114 بار در 1,639 ارسال

نگار خانم سه بار متن ات رو خوندم ولي مفهومش رو نفهميدم
    بگذار يك بار ديگه مطلب رو بگم تا سوء تفاهمي براي شما و آقا مقداد پيش نياد

الف) توي قوانين مسابقه جنگل اليمستان ذكر نشده بود كه عكسها بدون اديت باشد
    ب) توي قوانين مسابقه كوير شهداد ذكر شده بود كه عكسها بدون اديت باشد

اين تناقص باعث شد كه من موضوع رو علني كردم ت ابراي آينده تصميم هاي يكنواخت گرفته بشه
    تا اينجا كه مشكلي نيست دوستان . حالا بقيه اش

ج) بعضي عكسهاي مسابقه جنگل اليمستان اديت شده بود
    د)عكسهاي مسابقه كوير شهداد به غير يكي از عكسها كه مشكوك بود من عكس اديت شده ديگري نديدم

تا اينجا كه حله

حالا ديدگاه من :
    هر چند دنيا ، دنياي ديجيتال است ولي وقتي بحث مسابقه عكاسي پيش مي آيد و نه مسابقه نرم افزارهاي اديت عكس ، بايد عكسهايي به مسابقه راه پيدا كنند كه بدون اديت باشد
    هنر يك عكاس پشت دوربين سنجيده مي شود و نه پشت مونيتور و نرم افزار
    البته به نظر دوستان هم احترام مي گذارم و چنانچه تصميم بر اين باشه كه عكسهاي اديت شده هم شركت داده شوند من حرفي ندارم . به هر حال حدود 10 ساله كه با نر افزارهاي اديت كار مي كنم و مدتي تدريس مي كردم . آقا اصلاً من هم هستم . هر كي هم خواست كلي فيلتر فتو شاپ قديمي و جديد دارم به قيمت مناسب مي فروشم يا حداقل توي لايت روم مي تونم راهنمايي تون كنم .

مقداد جان هدف وحدت رويه هستش و اگه باز هم سوء تفاهمي هست من در خدمتم .
    رضا جان ممنون بابت نکاتی که گفتی. به نظرم بحث مهمی هست. تو حوزه عکاسی در شب و عکاسی نجومی می دونم که واقعا ادیت مهم می شه. اگه تمایل دارین و مناسب دونستین یه مبحثی مثلا با عنوان "ویرایش آری یا نه" در جای مناسب باز کنید و اونجا در موردش حرف بزنیم
    کانال تلگرام آنوبانینی
    تنها، تنها به پای کوه بلندی
    تنها، تنها به روی ریگ بیابان
    می‌رود آهسته با دو پای برهنه

Azadeh آواتار ها
    Status : Azadeh آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,848 بار در 694 ارسال

نظرم با آقا رضا موافقم که بدون دستکاری، ارزش عکس میره بالا وگرنه عکس گرفتن برای چی هست؟ در واقع هنر عکس گرفتن را تعریف بکنیم که همان بدون دستکاری هست و باعث تقویت دید عکاس میشه.
    صحبت های آقا مقداد هم درست هست که با دنیای دیجیتال به روز باشیم و این سبک عکس یه سبک جدیده اما قائدتا و درستش اینکه بدون دستکاری باشه تا هنر دید عکاس، هنر عکس گرفتن معلوم بشه.
    این نظر شخصی من بود و کاملا با دستکاری مخالفم !
    و به نظرهای شما، دوستان احترام قائلم.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    ** خداوند هيچگاه چيزي را که شايسته آن نباشي به تو نمي دهد .
    اين بدان معناست که با اعتماد به نفس کامل از آنچه خداوند بر سر راهت قرار مي دهد استفاده کني . هيچ چيز براي خدا غير ممکن نيست . **

Soheila آواتار ها
    Status : Soheila آنلاین نیست.
    تشکر شده 1,721 بار در 385 ارسال

با احترام به نظر مخالفان ویرایش،
    به نظر من اون چیزی که باعث ارزشمند شدن عکس می شه دید عکاس هست، نرم افزارها همه ابزاری هستند که به عکاس کمک می کنند تا به دید دلخواهش برسه،
    یک کراب حرفه ای داشتن از یک عکس معمولی، هم دید قوی ای می خواد و هم هنر عکاس رو میرسونه، نکته مهم اینه که ببینیم این عکس داره چه حرفی رو می زنه و چه حسی رو منتقل می کنه...
    انواع فیلترهایی که وجود داره و یا لنزهایی با رنجهای مختلف واید و تله همه ی اینها ابزار عکاس هستند تا به کمکش عکاس بتونه عکس مورد علاقه اش رو بگیره، نرم افزارها هم همین کار رو می کنند ولی با هزینه کمتر.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    " ما آخرین نسلی هستیم که می توانیم بخشی از طبیعت کشورمان را نجات دهیم."

9. کاربر مقابل از Soheila عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

علیرضا طلایی (08-12-2010)

Amir آواتار ها
    Status : Amir آنلاین نیست.
    تشکر شده 369 بار در 124 ارسال

با سهیلا موافقم

مهم خروجی اثر هست و حسی که منتقل میکنه.
    حالا اگه روتوش یا افکتی رو عکاسی بعد از گرفتن عکس اضافه کرد و تصویر به نوعی اغراق شده به نظر اومد یا غیر واقعی این مخاطبه که باید تصمیم بگیره که به این تصویر امتیاز بده یا نه .

بهتره همانطور که عکاسان ما در حال حرفه ای شدن هستند این فرصت رو به مخاطبین هم بدیم تا حرفه ای به تصاویر نگاه کنند و ریزبین تر باشند.

زمانی بود که عکاسان و حتی اساتید ایشان نسبت به ورود دوربین های دیجیتال موضع سختگیرانه ای میگرفتند و میگفتند هنر عکاس پشت دوربین هایی با تنظیمات دستی معلوم میشه اما در مقابل پیشرفت تکنولوژی کوتاه اومدند و به این درک رسیدند که این نگاه و ذهنیت عکاس هست که نقش بازی میکنه.

در کل مرز ادیت شدن و نشدن یک فریم گاهی خیلی باریکه و ممکنه قابل تشخیص نباشه برای مسئول برگزاری پس نمیشه تمایزی قائل شد .

بهتره با دید بازتری به موضوع نگاه کنیم.
    کانال تلگرام آنوبانینی
    در انتهای هر سفر،
    در آینه
    دارُ ندار خویش را مرور می کنم...
    -------------------------------------------------
    سفرهایم با آنوبانینی:جنگل ابر،جنگل و ساحل گیسوم،کویر مرکزی ایران،کویرخارتوران،کلوتها ی شهداد‌کرمان،کویر لوت،کویر و روستای مصر،جزیره‌قشم،چشمه‌های باداب سورت،شهرستانک،کندلوس، مسیرهای کوهنوردی امامزاده داوود و بندعیش، دریاچه گهر،مسیر اسالم به خلخال،سلطانیه،غارهای کتله‌خور زنجان وعلی‌صدر همدان،جنگل الیمستان.

11. کاربر مقابل از Amir عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

علیرضا طلایی (08-12-2010)

همسفر پایه
    Shelman آواتار ها
    Status : Shelman آنلاین نیست.
    تشکر شده 3,148 بار در 964 ارسال

دوستان سلام .
    من اطلاعات آکادمیک از هنر عکاسی ندارم ولی اطلاعاتی در حد محدود ( مربوط به رشته خودم) در مورد تصویر سازی می دنم .

بیان تصویری شبیه یک زبان بین المللیه . همون طور که همه جای دنیا رنگ سبز آرامش و یا قرمز اخطار و خطره و یا گل نشان خوبی و پاکی و آتش و شعله نشان نابودی و تخریبه . و این در حالیه که شما اگر در کره یا در وسط مکزیک به یک نفر گل بدید خوشحال میشه . بدون اینکه حرف شما رو بفهمه و مطمئنان شما هم هیچ حرفی نخواهید زد چون شما هم زبون اون رو نمی فهمید .

حالا زبان تصویر سازی و مدل قدیمی ترش تصویر نگاری ( عکاسی ) هم همین کار رو با مخاطبش می کنه . یعنی با یک تصویر می تونید زیبایی ، مرگ ، تولد و زشتی رو بیان کنید .

ببخشید پر چونگی کردم، ولی همه حرفم اینه که عکاس مجبور میشه برای بیان حرفش و القای حسش گاهی هنرش رو ادیت بکنه . همون کاری که معمار با اضافه کردن و در هم آمیختن چند بافت در نمای یک ساختمان انجام میده .

اینا رو گفتم تا عکاسایی که دست توی کارشون می برند و به نرم افزار متوسل میشن رو توبیخ نکنید . با اینکه شخصا طرفدار عکس خام هستم . حتی سیاه سفید رو بیشتر دوست دارم تا رنگی ...
    کانال تلگرام آنوبانینی
    چقدره نادونی تو ای پسر!!

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع