به انجمن خوش آمدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,040 بار در 3,554 ارسال

پیش فرض تجربیات سفر ماسوله-ماسال- مهرماه 1389

این سفر به دلیل شرایط خاص و غیر قابل پیش بینی که داشت فکر می کنم یکی از سفرهای پر از تجربه گروه باشه. دوستانی که در برنامه بودن خوبه که تجاربشونو همینجا انتقال بدن.

2. 2 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

JackLondon (17-10-2010), حسن (14-08-2012)

JackLondon آواتار ها
    Status : JackLondon آنلاین نیست.
    تشکر شده 5,825 بار در 1,537 ارسال

من که مثل اساتید دیگه که توی برنامه بودند نمیتونم اظهار نظر کنم اما اگه اجازه بدهند درس پس میدم تا تصحیح کنند:

1- استفاده از 2تا باتوم خیلی توی پایین اومدن از سراشیبی های تند به من کمک کرد،البته ارتفاع 2تا باتوم باید متناسب باشه.با اینکه توی بعضی جاها خاک سست بود اما خیلی اذیت نشدم

2-چون از آخرین چشمه که هنگام صبحونه دیدیم تا رسیدن به رودخونه مسافت زیادی بود و رسول هم به ما نگفت که دیگه تا چشمه بعدی مسافت زیاده و آب پیدا نمیشه ما فقط نیم لیتری هارو از چشمه پر کردیم که خیلی از بچه ها تشنگی کشیدند،حتما توی هر برنامه حتی اگه که میدونین چشمه بعدی نزدیک هستش یه بطری بزرگ رو بردارین و پرش کنین...شاید چشمه بعدی آلوده شده باشه و نشه ازش استفاده کرد.

3-برای خرید چادر حتما سعی کنین که چادر خوبی بخرین...شاید کمی گرونتر باشه اما به آرامشش میرزه...چادر من و محمد ظ خوب بود و تکون نخورد و همینطور چادر 3تا از بچه های دیگه.(ممنونم محمد)

توی این سفر این 3تا نکته بود که 2تاش خیلی به من کمک کرد و یکیش هم خیلی اذیتم کرد...چون آب بدنم کم شده بود ،نزدیک های رودخونه هوش و حواس کاملی نداشتم

ممنونم ار اساتید که با تجربیاتشون توی این سفر به من کمک کردند
    کانال تلگرام آنوبانینی
    زمانی فرا می رسد كه بايد رفت حتی اگر جای مشخص و مطمئنی در انتظارت نباشد!

ما در سفرهایمان هیچ چیز به جای نمیگذاریم جز رد پا،هیچ چیز نمیکشیم جز زمان و هیچ چیز به ارمغان نمی آوریم جز خاطرات

4. 10 کاربر مقابل از JackLondon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

ardeshir (17-10-2010), Behzad (17-10-2010), Delpak (17-10-2010), Keivan.M (14-08-2012), Mehdi (17-10-2010), MEISAMHAMIN (17-10-2010), Mohammad.Z (18-10-2010), Soheila (17-10-2010), حسن (14-08-2012), خاطره (17-10-2010)

موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,040 بار در 3,554 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط jacklondon110 نمایش پست ها
    حتما توی هر برنامه حتی اگه که میدونین چشمه بعدی نزدیک هستش یه بطری بزرگ رو بردارین و پرش کنین...شاید چشمه بعدی آلوده شده باشه و نشه ازش استفاده کرد.
    پیشنهاد خوبی الیاس عزیز اما من یه پیشنهاد دیگه دارم که چون به یه تاپیک دیگه مربوط تره همونجا می نویسم.

تجربیات خودم:
    1- چادر خوب تو باد از نون شب واجب تره. شده آدم یه ماه هیچی نخوره بره یه چادر خوب بخره می ارزه. اون شب لحظاتی با خودم فکر کردم اگر هنوز چادرم همون چادر قدیمی بود چه بلایی سرمون میومد

2- همیشه تمام میخ های چادر را بزنید. معلوم نیست هوای یک ساعت دیگه چجوریه. اگر حس کردید ممکنه باد بیاد حتما طناب های چادر را هم بزنید. برای محکم کردن طناب ها عاقلانه نیست از میخ استفاده کنید. بهتره از سنگ های بزرگ و یا چوب های محکمی که تو زمین کوبیدید استفاده کنید. توجه داشته باشید که میخ اجازه نمی ده چادر کنده بشه اما طناب اجازه نمیده چادر خم بشه و بشکنه. اتفاقی که در باد بیشتر رخ میده.

3- بین لایه های چادر زمانی که هوا بارونی و سرده می تونید یک پانچو قرار بدید. خیلی موثره.

4- اگر یه چادر خوب دارید و خوب محکمش کردید با خیال راحت تا صبح بخوابید. هیچ اتفاقی نمی افته. بادی که من اون شب دیدم تا حالا تو عمرم تجربه نکرده بودم. چادر تا صبح دوام آورد و خوب هم دوام آورد. گاهی باد اینقدر شدید میشید که نصف بدنم از رو زمین بلند میشد اما...

6. 6 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

JackLondon (17-10-2010), Keivan.M (17-10-2010), Mohammad.Z (18-10-2010), mrdadras (17-10-2010), Soodi (18-10-2010), حسن (14-08-2012)

همسفر پایه
    poupak آواتار ها
    Status : poupak آنلاین نیست.
    تشکر شده 424 بار در 166 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi نمایش پست ها
    4- اگر یه چادر خوب دارید و خوب محکمش کردید با خیال راحت تا صبح بخوابید. هیچ اتفاقی نمی افته. بادی که من اون شب دیدم تا حالا تو عمرم تجربه نکرده بودم. چادر تا صبح دوام آورد و خوب هم دوام آورد. گاهی باد اینقدر شدید میشید که نصف بدنم از رو زمین بلند میشد اما...
    توفان نوح بوده دیگه.....

8. کاربر مقابل از poupak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

خاطره (17-10-2010)

Delpak آواتار ها
    Status : Delpak آنلاین نیست.
    تشکر شده 780 بار در 153 ارسال

پیش فرض باد مارا با خود خواهد برد

این قضیه چادر و باد خیلی مهمه. من درد کشیدم. اولین سفر چند روزه که میخواستم بیام آقا مهدی گفت چادر دو پوش بیارید که بارون اذیتتون نکنه. من هم رفتم چادر تک پوشم رو عوض کردم. ولی هیچ فکری به حال باد نکردم. شب اول خلخال اسالم اونقدر باد اومد که چادر میخوابید روی صورتم و نمی گذاشت بخوابم. وقتی اومدم بیرون دیدم کم میخ زدم و یه جاهایی از چادر آزاده. تازه یه تعداد از میخ ها هم چون خوب کوبیده نشده بودن از جاشون در اومده بودن. تو اون سرما کوبیدن میخ از سخت ترین کارها بود. یادمه با کیوان و بابک مجبور شدیم بقیه چادر ها هم که ساکنینش مثل بنز خواب بودن از دست باد نجات بدیم.
    شب اول نئور هم باد می اومد. ولی میخ هارو کامل و خوب کوبیده بودم و اصلا اذیت نشدم.
    اما این سفر...
    شب اول واقعا طوفان بود. تکون میخوردی یه چیزی رو باد میبرد. میخ هارو کامل زده بودم. ولی باز در اومدن.
    آقا مهدی کار خوبی که کرده بود برای چادر خودشون بجای میخ های سمت باد از چوب های ضخیم استفاده کرده بود. میخ تو اون زمین نرم و مرطوب با اون باد شدید خیلی راحت در میومد.
    البته چادر بلند هم موثر بود. چادر های کوتاه و 2نفره واسه این شرایط خیلی بهتره.
    از رئیس درخواست دارم که ازین ببعد سفرهایی که کمپینگ تو جاهای بادخیز دارن بابت نوع چادر (ترجیحا کوتاه) و نحوه نصب ( با میخ فراوون و قوی) بروبچ رو توجیه کنن تا دچار وضعیت اسفناک اون شب من نشن
    کانال تلگرام آنوبانینی
    هنوز در سفرم ...

10. 6 کاربر مقابل از Delpak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

JackLondon (17-10-2010), Mehdi (17-10-2010), Mohammad.Z (18-10-2010), Sara2010 (18-10-2010), Soodi (18-10-2010), حسن (14-08-2012)

Aramin آواتار ها
    Status : Aramin آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,727 بار در 850 ارسال

-در مورد چادر خودمون با دو عدد پانچو داخل کاملا گرم بود و من با کیسه بیواک راحت خوابیدم...
    -در چادر 2 نفره کمپسور 3نفر خوابیدیم....
    -در ضمن چادر ما در محیطی باز در مقابل باد بود و با گذاشتن 3 تا کوله جلو چادر در طول شب هیچ مشکلی نداشتیم.....
    -راستی فکر می کنم باید بیشتر به خودمون در مورد جی پی اس اعتماد می کردیم...
    -در طول مسیر سعی کنید حتما لباس خنک بپوشید و اگر هم سرد شد یک کاپیشن یا سویشرت روش بپوشید....تا از همون اول یک لباس گرم بدون زیپ زیر یا روش بپوشید....
    -جادوی موزیک.....در مواقع خستگی نیروی تازه ایی به شما می دهد....
    کانال تلگرام آنوبانینی
    Amo DIO per sempre e grazie per tutti

این ID برای همیشه در فروم آنوبانینی بایگانی شده و غیر فعال می باشد.

12. 5 کاربر مقابل از Aramin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Marzieh (14-08-2012), Parsa (20-10-2010), omid_9611 (09-05-2013), Sara2010 (18-10-2010), Soodi (18-10-2010)

کلمات کلیدی این موضوع