به انجمن خوش آمدید
صفحه 1 از 20 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 199

موضوع: افراد جدید

JackLondon آواتار ها
    Status : JackLondon آنلاین نیست.
    تشکر شده 5,830 بار در 1,538 ارسال

پیش فرض افراد جدید

سلام

من توی این چند روزه که با این گروه آشنا شدم خیلی از قسمت ها رو خوندم اما یه مشکل دارم.

با توجه به ا اینکه معمولا افرادی که تازه عضو میشند و علاقه دارن که تو برنامه ها شرکت کنن یا تجربیات شخصی کمی دارند یا تجربه ی خاصی ندارند که طبیعت گردی به این شکل انجام بدن(معمولا البته) و این باعث میشه که از وسایل مورد نیازی(ضروری و حداقلی و مشترک هر نوع برنامه) که توی هر سفری باید داشته باشند اطلاعاتی ندارن، اگه یه تاپیک فقط برای تازه وارد ها باشه و راهنمای داشتن لوازم ضروری و حداقلی هم باعث میشه که توی اولین بازدیدشون از سایت از اینکه به اونها هم توجه شده خوشحال باشن و هم برای اولین سفرشون خیلی بدون آمادگی نباشن.
    البته توی بخش تجهیزات معرفی های خوبی شده اما مثلا برای همچین افرادی خرید همه اونها لازمه یا حداقل کدوم ها ضروریه؟

ممنونم که وقت میذاری...
    کانال تلگرام آنوبانینی
    زمانی فرا می رسد كه بايد رفت حتی اگر جای مشخص و مطمئنی در انتظارت نباشد!

ما در سفرهایمان هیچ چیز به جای نمیگذاریم جز رد پا،هیچ چیز نمیکشیم جز زمان و هیچ چیز به ارمغان نمی آوریم جز خاطرات

2. 18 کاربر مقابل از JackLondon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Amirhessam (16-04-2011), bahrami hassan (16-12-2013), cindi (06-09-2010), malika (18-01-2011), masoudreza (23-02-2011), Mehr.dad (21-01-2013), meli (26-11-2012), minadavari (02-08-2012), mma (09-11-2010), peykearak (27-06-2011), rahnama (05-09-2012), safoooora (15-08-2011), sahar.rad (11-01-2011), sep.so (19-01-2013), محمد وزیری (18-01-2011), نیوشا (09-01-2014), حسین 62 (15-01-2012), رونی (02-08-2013)

موسس
    Mehdi آواتار ها
    Status : Mehdi آنلاین نیست.
    تشکر شده 14,108 بار در 3,582 ارسال

نقل قول نوشته اصلی توسط jacklondon110 نمایش پست ها
    سلام

من توی این چند روزه که با این گروه آشنا شدم خیلی از قسمت ها رو خوندم اما یه مشکل دارم.

با توجه به ا اینکه معمولا افرادی که تازه عضو میشند و علاقه دارن که تو برنامه ها شرکت کنن یا تجربیات شخصی کمی دارند یا تجربه ی خاصی ندارند که طبیعت گردی به این شکل انجام بدن(معمولا البته) و این باعث میشه که از وسایل مورد نیازی(ضروری و حداقلی و مشترک هر نوع برنامه) که توی هر سفری باید داشته باشند اطلاعاتی ندارن، اگه یه تاپیک فقط برای تازه وارد ها باشه و راهنمای داشتن لوازم ضروری و حداقلی هم باعث میشه که توی اولین بازدیدشون از سایت از اینکه به اونها هم توجه شده خوشحال باشن و هم برای اولین سفرشون خیلی بدون آمادگی نباشن.
    البته توی بخش تجهیزات معرفی های خوبی شده اما مثلا برای همچین افرادی خرید همه اونها لازمه یا حداقل کدوم ها ضروریه؟

ممنونم که وقت میذاری...
    سلام
    پیشنهاد خوبیه اما الان که دارم فکر میکنم می بینم کار آسونی نیست. دسته بندی های مختلف و زیادی داره که کار را سخت میکنه.
    شما باید بر اساس بودجه هر نفر، مدت برنامه، شرایط جوی، میزان پیاده روی، توانایی بدنی و یه سری چیزای دیگه دسته بندی ها را انجام بدی.
    با همه این سختی ها اگر انجام بشه کار ارزشمندی خواهد بود.
    اگر فرصت داری خودت شروع کن، من و باقی دوستانی که اینجا هستن کمکت می کنیم

4. 7 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

cindi (06-09-2010), malika (18-01-2011), meli (26-11-2012), safoooora (29-06-2011), sep.so (19-01-2013), محمد وزیری (18-01-2011), رونی (02-08-2013)

JackLondon آواتار ها

البته منظور من به این وسعت نبود اما این هم فکر بسیار پسندیده ایه...
    اگه که افراد باتجربه کمک می کنن من حاضرم که شروع کنم.

اول یه سوال دارم...میشه یکی بگه که بیشترین نوع برنامه ای که تا حالا اجرا شده چی بوده تا از اون شروع کنیم...طبیعت گردی بوده یا کوه پیمایی ویا ....
    دوم اینکه با توجه به اینکه نیمه دوم سال رو پیش رو داریم چه نوع برنامه هایی معمولا بیشتر اجرا میشه؟

ممنونم و امیدوارم که بتونم با کمک بزرگترها بهتر انجام وظیفه کنم
    کانال تلگرام آنوبانینی

ما در سفرهایمان هیچ چیز به جای نمیگذاریم جز رد پا،هیچ چیز نمیکشیم جز زمان و هیچ چیز به ارمغان نمی آوریم جز خاطرات

6. 5 کاربر مقابل از JackLondon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

cindi (06-09-2010), malika (18-01-2011), safoooora (29-06-2011), sahar.rad (11-01-2011), محمد وزیری (18-01-2011)

موسس
    Mehdi آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jacklondon110 نمایش پست ها
    البته منظور من به این وسعت نبود اما این هم فکر بسیار پسندیده ایه...
    اگه که افراد باتجربه کمک می کنن من حاضرم که شروع کنم.

اول یه سوال دارم...میشه یکی بگه که بیشترین نوع برنامه ای که تا حالا اجرا شده چی بوده تا از اون شروع کنیم...طبیعت گردی بوده یا کوه پیمایی ویا ....
    دوم اینکه با توجه به اینکه نیمه دوم سال رو پیش رو داریم چه نوع برنامه هایی معمولا بیشتر اجرا میشه؟

ممنونم و امیدوارم که بتونم با کمک بزرگترها بهتر انجام وظیفه کنم
    بخش برنامه های قطعی شده را ببینی به جواب میرسی. اما مختصر میگم
    غالب برنامه های گروه تا به حال طبیعت گردی بوده و غالب طبیعت گردی ها هم برنامه های سنگین چند روزه بوده. این اواخر برنامه های یک روزه طبیعت هم زیاد شده.
    نیمه دوم سال، غیر از یک ماه اول بقیه مختص به کویرنوردی و بعدش گشت و گذار تو شهرهای جنوبی کشور و سواحل خلیج فارسه. برنامه های اون منطقه عموما سنگین نیست. تفریحی و کمپینگه.

8. 4 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

safoooora (29-06-2011), sep.so (19-01-2013), محمد وزیری (18-01-2011), رونی (02-08-2013)

JackLondon آواتار ها

پیش فرض اولین ضروری ها

برنامه های طبیعت گردی:

توی برنامه ها اولین چیزی که لازمه و خوش گذشتن یا نگذشتن برنامه رو برای آدم باعث میشه کفش مناسب و راحته...برای اینکه بتونین یه کفش راحت و مناسب خودتون گیر بیارین می تونین از لینک زیر استفاده کنین که توضیحات مفصلی رو دوستان گذاشتن
    http://www.anobanini.net/forum/showthread.php?t=59
    البته چیزی که برای کفش مناسب طبیعت گردی ها توصیه میشه حداقل ایرانی هایی مثل بهمن هست...

دوم دو جفت جوراب ضخیم حوله ای و نخی و جوراب نخی معمولی برای اینکه زیر این جوراب ضخیم بپوشین
    http://www.anobanini.net/forum/showthread.php?t=808

سوم.البسه مناسب فصل و گرم هستش که از اون جمله میشه به گرم کن سربازی اشاره کرد.البته برای شلوار هم باید بتونین پاچه اش رو در صورت نیاز ببندید تا چیزی وارد شلوار نشه(مثلا مگس نره تو شلوارتون!!!!!!)...برای البسه هم از لینک زیر استفاده کنین
    http://www.anobanini.net/forum/showthread.php?t=806
    http://www.anobanini.net/forum/showthread.php?t=75

اگه اشتباهی هست تصحیح کنین...
    ادامه دارد...
    کانال تلگرام آنوبانینی

10. 10 کاربر مقابل از JackLondon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Amirhessam (16-04-2011), BabakRash (31-08-2010), bahrami hassan (16-12-2013), malika (18-01-2011), Mehdi (01-09-2010), raziyehjalali (05-11-2011), safoooora (29-06-2011), sahar.rad (11-01-2011), مهدی پلنگ (20-02-2014), محمد وزیری (18-01-2011)

JackLondon آواتار ها

پیش فرض لوازم اولیه

بطور کلی یکسری وسایل و لوازم وجود داره كه هر گردشگر باید در طول همه سفرها با خود به همراه داشته باشه.
    برای سایر لوازم اضافه و خاص هر سفر باید بطور جداگانه به برنامه سفر مراجعه کنین.

1- كارت شناسایی

2- محافظت از آفتاب

3- لباس گرم اضافی و کفش مناسب

4- چراغ روشنایی

5- دارو ولوازم بهداشتی شخصی

6- ظروف شخصی

7- كوله پشتی

8- تنقلات

9- آب اضافی و بطری آب

10- کلاه و دستکش
    کانال تلگرام آنوبانینی

12. 9 کاربر مقابل از JackLondon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

Amirhessam (16-04-2011), malika (18-01-2011), Mehdi (01-09-2010), mohammad abi (19-09-2012), M_68 (23-12-2013), rahaad (13-06-2012), raziyehjalali (05-11-2011), safoooora (29-06-2011), محمد وزیری (18-01-2011)

JackLondon آواتار ها

پیش فرض محافظت از آفتاب

همیشه عینک آفتابی، کرم ضدآفتاب و لباس، جهت محافظت خود از آفتاب همراه داشته باشید.
    از وسایل بسیار مهم در طبیعت است. چشم نسبت به اشعه آفتاب بسیار حساس است. شبکیه چشم بدون عینک بی آنکه هیچ ناراحتی احساس کنید، می تواند بسوزد و باعث بوجود آمدن ناراحتی دردآوری که به برف کوری معروف است، بشود. اشعه ماوراء بنفش حتی از میان ابرها هم رد می شود بنابراین در روزهای ابری گول نخورید و چشم های خود را بدون محافظ نگذارید. توصیه مناسب این است که هر زمان که از کرم ضدآفتاب استفاده می کنید، از عینک هم استفاده کنید و در ارتفاعات بلند، هر دو آنها را در مواجهه با برف، یخ و آب استفاده کنید.
    عینک آفتابی بایدبتوانند 95تا 100درصد نور ماوراء بنفش را تصفیه و فیلتر کنند. عینک آفتابی باید آنقدر رنگی باشد که فقط نور کمی از آن رد شود و به چشم برخورد کند عینک های یخچال باید بتوانند فقط 5تا10درصد نور مرئی را از خود عبور دهند. جهت امتحان یک عینک آفتابی، آن را به چشم خود بزنید و خودتان را در آینه نگاه کنید. اگر می توانید چشم های خود را در آینه ببینید، بنابراین شیشه عینک به اندازه کافی دودی نیست. رنگ شیشه عینک باید خاکستری، قهوه ای ویا رنگی نزدیک به رنگ واقعی و یا برای شرایط مه آلود به رنگ زرد باشد.
    دلایل کمی وجود دارد که اشعه مادون قرمز که در نور هم موجود است، به چشم شما آسیب برساند (مگر اینکه بطور مستقیم به خورشید نگاه کنید). اما هر عینکی که بتواند جلوی نفوذ اشعه مادون قرمز را بگیرد به عنوان بیمه ای اضافی برای چشم ها محسوب می شود.
    قاب عینک های آفتابی باید دارای محافظ های کناری در پیرامون خود باشد تا از ورود اشعه به منطقه چشم جلوگیری کند. اما این محافظ نباید طوری باشد که باعث اختلال در تهویه چشمان ویا بخار کردن شیشه های عینک شود. بخار کردن شیشه عینک را با استفاده از مواد ضدبخار شیشه عینک می توانید تقلیل دهید.
    هر تیم گردشگری باید دارای حداقل یک عینک آفتابی اضافی باشد تا جایگزین عینک آفتابی گم شده یا فراموش شده شود. اگر هیچ عینک اضافی موجود نباشد، می توان با استفاده از یک مقوا و یا پارچه ای که روی آن سوراخ کوچکی ایجاد شده باشد، عینکی اضطراری درست کرد.
    خیلی از کوهنوردان که چشم های ضعیفی دارند ازکنتاکت لنز به جای عینک استفاده می کنند. لنزها می توانند قدرت بینایی دقیقی ایجاد کنند. آنها مانند عینک از روی بینی سر نمی خورند، قطرات آب روی آنها جمع نمی شود و می توان با استفاده آنها هم زمان عینک آفتابی هم زد. با تمام این حرفها، لنزها دارای مشکلاتی هم هستند. گرد و غبار و عرق بدن و کرم ضدآفتاب می توانند چشم ها را اذیت کنند در برنامه های طبیعت گردی، بیرون آوردن و تمیز کردن لنزها مشکل است. عینک ها نسبت به لنزها محافظ بهتری برای چشم ها هستند. چه از لنزها استفاده کنید و چه از عینک، اگر وابسته به عینک طبی هستید همیشه یک عینک اضافی از نوع آفتابی معمولی و یا عینک های آفتابی طبی همراه خود داشته باشید.

کرم ضدآفتاب:
    این وسیله محافظت پوست هم برای گردشگران بسیار مهم است هرچند مقدار مواد رنگی پوست که به پیگمنت Pigment معروف هستند، در هر فردی فرق می کند و در نتیجه مصرف مقدار کرم ضدآفتاب هم در افراد متفاوت است، اما اشعه آفتاب باعث بروز سرطان پوست میشود که با کرم ضدآفتاب می توان از آن جلوگیری کرد.
    زمانی که گردشگران از کرم ضدآفتاب استفاده می کنند،جلوی نفوذ هر دو نوع اشعه ماوراء بنفش A و B را می گیرند. اشعه ماوراء بنفش نوع A باعث برنزه شدن می شود و اشعه ماوراء بنفش نوع B باعث آفتاب سوختگی می گردد ولی هر دو نوع اشعه در ایجاد سرطان پوست نقش دارند. جهت محافظت پوست از اشعه ماوراءبنفش یا UV کرم ضدآفتاب باید دارای ضریب حفاظتی حداقل 15 باشد. ضریب حفاظتی که به SPF مشهور است به این معنی است که شما می توانید به نسبت مقدار عددی SPF ، بیشتر در زیر آفتاب باشید. مثلاً پوست شما در عرض 5 دقیقه زیر آفتاب میسوزد، با استفاده از كرم با ضریب SPF 15 ، این مدت به 75 دقیقه افزایش پیدا می‌كند.(15 ضربدر 5). جهت حفاظت از پوست خود در مقابل اشعه UV از کرمی استفاده کنید که حاوی ترکیبات اکسید روی، دی اکسید تیتانیوم و یا آوینزون (بعضی مواقع به نام پارسول 1789 آورده می شود) باشد.
    قابلیت باقی ماندن همه کرم های ضدآفتاب بر روی پوست به هنگام عرق کردن محدوداست. بعضی از کرم ها به عنوان ضدآب تبلیغ می شوند ، اما تبلیغات هرچه باشد باید هرچند وقت کرم زدن را تجدید کنید.
    به تمام نقاطی که در معرض نور خورشید هستند، کرم بزنید نقاطی مثل زیرچانه، زیربینی، درون حفره های بینی و چشمان هم باید کرم زده شوند. حتی اگر کلاه آفتاب گیر هم به سر می گذارید، سعی کنید به تمام نقاط صورت و گردن خود کرم بزنید، چرا كه انعکاس اشعه UV از روی برف می تواند روی پوست تأثیر بگذارد. نیم ساعت قبل از اینکه راه بیفتید به خود کرم بزنید، چرا که فعال شدن آن به مقداری زمان احتیاج دارد.
    خمیرهای اکسید روی نیز می توانند محافظ خوبی برای پوست بینی شما باشند و به جای کرم ضدآفتاب استفاده شوند، زیرا این خمیرها کاملاً پوست شما را حفظ می کنند و شسته هم نمی شوند. یک بار زدن آنها به صورت برای تمام مدت برنامه کافی است. از طرف دیگر این نوع خمیرها بسیار چسبنده هستند و پاک کردن آنها هم آسان نیست.
    لباس ها محافظ بهتری نسبت به کرم هستند. در هنگام عبور از یخچال ها در روزهای آفتابی می توان از لباس زیرهای روشن، آستین بلند و یا ضد باد استفاده کرد. ناراحتی لباس های آستین بلند حتی در هنگامی که هوا گرم است نسبت به تلاش مرتب برای مالیدن کرم ضدآفتاب ناچیز است.
    لب ها هم میسوزند واز این رو باید از تاول زدن و یا ورقه شدن پوست در این قسمت جلوگیری کرد. برای لب ها، وسایل حفاظت از آفتاب که در مقابل شستشو وعرق کردن هم مقاوم باشند، وجود دارند. هرچند وقتی از این مواد برای محافظت لب های خود استفاده کنید (مخصوصاً پس از هر بار غذا خوردن یا آشامیدن)
    کانال تلگرام آنوبانینی

14. 8 کاربر مقابل از JackLondon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

KafShdoOzak (21-09-2010), Mehdi (01-09-2010), M_68 (23-12-2013), rahaad (13-06-2012), safoooora (29-06-2011), محمد وزیری (18-01-2011), نیوشا (09-01-2014), پگی (21-11-2012)

JackLondon آواتار ها

پیش فرض برنامه اولی ها

با توحه به تذکر دوستان ، برای کسایی که تازه می خواهن توی این برنامه ها شرکت کنن چندتا نکته رو از باب پیشنهاد و نه نصیحت (که من در مقامی نیستم نصیحت کنم) عرض می کنم.

در رابطه با کفش مناسب خیلی باید دقت کنین.کفش مهمترین جز یک برنامه است.اگه ناراحت باشه حسابی اذیتتون می کنه.اگه کفش تازه گرفتین سعی کنین چند بار تو پارکی یا جایی بپوشین تا ایراداتش در بیاد(البته معمولا توی قدم زدن ساده چیز زیادی مشخص نمیشه اما از هیچی بهتره)...نکات زیر رو هم مد نظر داشته باشین

يک کفش خوب بايد قابليت مواجه شدن با شرايط سفر را داشته باشد كه البته هيچ کفشی قادر نيست که به تنهايی دارای کليه قابليتها باشد. به اين منظور فروشگاه ها دارای مجموعه ای از انواع کفش های راه پيمايی های سبک، نيمه سبک تا کوهنوردی های تمام عيار هستند. درجه سختی تخت کفش، سفتی و محکمی ساق کفش و چگونگی تأثير تخت و ساق کفش مقابل يکديگر از مسايل مهم هستند. به طور کلی هر کفش بايد فصل مشترکی از راحتی پا در هنگام راه رفتن و توانايی فنی آن باشد. برای مسيرهای پاکوب و برفی ساده و يا سنگی، کفش بايد دارای تختی سفت و ساقی محکم برای محافظت از پا بوده ، درعين حال به اندازه کافی دارای انعطاف و راحتی باشد. هر دو نوع کفش چرمی و چرمی- الياف مصنوعی برای اين منظور مناسب هستند، چرا که کف و ساق آنها به اندازه کافی محکم است.
    جهت راهپيمايی های فنی تر، کفش های محکم تر و سفت تر برای راه رفتن روی لبه ها مناسب ميباشد.

کفش مناسب
    با توجه به نوع برنامه يک طبيعت گرد ممکن است درمسيرهای کوتاه یک نوع کفش به پا کند، نوع ديگری در کمپ به پا داشته باشد و شايد کفشی ديگر را هم برای مواقع صعود مورد استفاده قرار دهد. اگر تعداد کفش های بيشتری در دسترس هستند و شخص هم در حمل بار اضافی مشکلی ندارد به اين نکات برای انتخاب کفش توجه کنيد:

♦ کفش های مناسب و قابل انعطاف برای مسيرهای آسان و قابل دسترس- معمولا پا در اين نوع کفش ها تاول نمی زند و نسبت به کفش های چرمی، خستگی کمتری در پا ايجاد می کنند. البته اين کفش های سبک نقاط اتکاء خوبی برای مواقع حمل کوله های سنگين نيستند، مخصوصاً در راههای سخت و يا در هنگام پايين آمدن يا بازگشت.

♦ کفش های دو، کتانی، سندل و يا جورابهای ضخيم جهت راحتی در هنگام اقامت در کمپ استفاده ميشوند . با استفاده از اين نوع کفش ها، به پاها و کفش های کوهنوردی خود كه آنها را ساعتها پوشيده ايد، استراحت كوتاهی خواهيد داد . از اين کفش ها برای عبور از عرض رودخانه هم می توان استفاده کرد.
    ♦ کفش های حرارتی يا عايق و يا جورابهای از جنس پولار برای هنگام اقامت يا در مواقع خواب

♦ روپوش کفش برای هوای سرد

پس اصلا دنبال این نباشین که با کفش مهمونی برین تو برنامه...البته میتونین برین اما بعد از برنامه هم باید کفش نو بخرین و هم پای نو

از مطالعه قسمت مربو به کفش هم توی بخش تجهیزات دریغ نکنین
    ویرایش توسط JackLondon : 02-09-2010 در ساعت 01:54 AM
    کانال تلگرام آنوبانینی

16. 9 کاربر مقابل از JackLondon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

KafShdoOzak (21-09-2010), Mehdi (01-09-2010), M_68 (23-12-2013), paeeze (03-01-2013), rahaad (13-06-2012), safoooora (29-06-2011), محمد وزیری (18-01-2011), نیوشا (09-01-2014), پگی (21-11-2012)

Aramin آواتار ها
    Status : Aramin آنلاین نیست.
    تشکر شده 2,727 بار در 850 ارسال

منم با حرف اقا مهدی موافقم که بودجه هر نفر، مدت برنامه، شرایط جوی، میزان پیاده روی، توانایی بدنی و .....افراد متفاوته و نمی توان ملاکی دقیق و فرمول وار براش انتخاب کرد...
    اما از طرفی دوستان تازه وارد هم حق دارند و برای خرید وسایل نیاز به راهنمایی و کمک دارند...
    من خودم در طول سفر ها و دیدن وسایل افراد مختلف به نتیجه می رسیدم که کدام مارک و مدل را بخرم...
    به نظرم اگه بخشآشنایی با تجهیزات سفر و طبیعت گردی رو کاملتر و بروز تر کنیم و هر چند وقت یکبار هم ی برنامه منیریه بگذاریم مشکل این دوستان حل میشه....
    خدا رو شکر الان تو گروه اینقدر مارکها و مدل های مختلف هست که بشه روشون نظر داد ....

مثلا همین مبحث چراغ که دوستمون زحمت کشیده و گذاشته....
    تعاریف پایه و اولیه خوبی است اما کافی نیست.
    می تونیم تعریف پایه- انواع هدلایت ها-باطری-کاربرد-قیمت-معایب مزایا و.....تو یک مبحث بگزاریم.
    ایجوری ی مبحث کامل و به روز داریم...
    کانال تلگرام آنوبانینی
    Amo DIO per sempre e grazie per tutti

این ID برای همیشه در فروم آنوبانینی بایگانی شده و غیر فعال می باشد.

18. 4 کاربر مقابل از Aramin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

masoudreza (23-02-2011), safoooora (29-06-2011), محمد وزیری (18-01-2011), نیوشا (09-01-2014)

موسس
    Mehdi آواتار ها

سلام و ممنون
    خوب شروع کردی. فقط چند پیشنهاد برای بهتر شدن.
    مباحثی مثل کرم ضد آفتاب و چراغ پیشانی که هر کدام یک مبحث مستقل هستن را تو انجمن تجهیزات بذار. اونجا برا هر وسیله ای یه تاپیک جدا اومده که پیدا کردن اطلاعات را راحت میکنه.

و اما بحث اصلی که این تاپیک براش ایجاد شده.
    به نظر من بیا خیلی ساده تر به قضیه نگاه کن.
    مثلا یه پست اختصاصا برا کسایی که دفعه اوله میخوان برن تو طبیعت و کوه و الان موندن چی با خودشون ببرن. همین موضوع را بیا به طور کامل باز کن. مثلا براشون توضیح بده چرا نباید با کفش مجلسی کوه برن. چرا نباید با آستین حلقه ای کوه برن و...
    برا بردن آب و غذا چیکار کنن. اصلا غذا چی ببرن؟ آب چقدر ببرن و خیلی چیزای دیگه.
    براشون توضیح بده کجا می تونن چیزایی که لازم دارن تهیه کنن.

اینجوری خیلی کاربردی تر میشه

20. 10 کاربر مقابل از Mehdi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

bahrami hassan (16-12-2013), JackLondon (01-09-2010), masoudreza (23-02-2011), M_68 (23-12-2013), Nooshmak (01-09-2010), peykearak (27-06-2011), safoooora (29-06-2011), sep.so (19-01-2013), محمد وزیری (18-01-2011), نیوشا (09-01-2014)

صفحه 1 از 20 12311 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع