PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نکاتی در مورد گور-تکس Gore-Tex

Mehdi
21-07-2009, 04:27 PM
یکی از مشکلاتی که کوهنوردها و طبیعت گردان حرفه ای دارن، خیس شدن بدن در اثر عرق کردنه که باعث میشه در توقف ها احتما سرماخوردگی افزایش پیدا کنه. این مشکل سال ها کوهنرودان را اذیت می کرد تا اینکه طی سالهای نه چندان دور پارچه ای با خواص جالب اختراع شد که تحولی در ورزش کوهنوردی و مشابه اوون ایجاد کرد.
برای اینکه بفهمیم این پارچه چیه اول باید کمی در مورد لباس های معمولی و همچنین بادگیر بدونیم. لباس های معمولی پارچه هایی نخی، پنبه ای و الیاف مشابه هستن که به بدن اجازه تنفس می دن. اما همونطور که عرق بدن می تونه از این پارچه ها خارج بشه به همون میزان رطوبت بیرون هم می تونه وارد بشه. یعنی اگر شما در معرض بارون و برف قرار بگیرید لباس ها و بدن خیس میشه. پس این لباس ها به درد کوهنوردی نمی خورن.
بادگیرها و پانچوها بر عکس لباس ها معمولی از هیچ جهتی اجازه انتقال رطوبت نمی دن به همین دلیل بدن توسط عرق خودش خیس میشه. اما گرتکس ها طرز کارشون ترکیبی از این دوتاست. یعنی به عرق بدن اجازه خروج می دن اما به رطوبت بیرون اجازه ورود نمی دن. شاهکاره نه؟ 8-)

نقاط قوت
1- تمام توضیحات بالا نقاط قوت این لباس ها بود ;)

نقاط ضعف:
1- قیمت:
قیمت این پارچه ها هنوز خیلی زیاده. به همین دلیل قیمت کابشن ها و شلوارهایی که از این جنس هستن هم خیلی زیاده. یه کابشن گرتکس تقریبا خوب حدود 170-180 تومن قیمت داره که البته فقط یک لایه نازکه و برای گرم شدن باید فکری به حال خودتون بکنید :?

2- عدم مقاومت در مقابل بارندگی شدید:
این لباس ها در مقابل بارندگی شدید مقاوم نیستن و آب به داخل نفوذ پیدا می کنه. البته این قضیه برا کوهنوردها مشکلی نیست. چون کمتر در کوه بارون میاد. اما برا طبیعت گردها مشکل بزرگیه :?

3- عدم تبخیر در شرایط سکون هوا:
در صورتی که باد اندکی وجود نداشته باشه عرق بدن بخار نمیشه. یعنی باز هم مشکل خیس شدن بدن وجود خواهد داشت. این مشکل در کوه بروز می کنه. یعنی هوا به اندازه ای سرده که باید حتما لباس بپوشی ولی باد نمیاد و به همین دلیل از تو عرق می کنی و عرق خشک نمیشه.

بخریم یا نه؟

این بحث زیاد پیش اومده که این لباس ها می ارزه یا نه. به نظر من اگر شما کوهنورد حرفه ای هستید حتما باید بخرید. چون غیر از این لباس، گزینه دیگه ای ندارید. اما اگر کوهنورد حرفه ای نیستید و یا طبیعت گرد هستید و پول براتون ارزش داره نگیرید یا یه جنس معمولی بگیرید. جنس معمولی این لباس ها 30-40 تومنی هم پیدا میشه. تعریق خوبی داره اما مقاومتش در برابر بارون کمتره.
در بارون کم که جواب می ده. در بارون شدید هم که نه این گورتکس و نه هیچ گورتکس دیگه ای دوام نمیاره. پس پولتونو دور نریزید. :roll:

مصطفی
21-07-2009, 04:33 PM
فكر مي كنم براي طبيعت، پانچو كافي باشه. مخصوصا براي مشكل بارون.
حالا اگه يكي خيلي مايه داره مي تونه از تركيبي از پانچو و گورتكس براي برنامه هاي طبيعت باروني! استفاده كنه.

Mehdi
21-07-2009, 04:40 PM
یکی از خوبی های پانچو اینه که هوا می تونه به راحتی وارد و خارج بشه. مخصوصا در انواع نظامی که تقریبا همه جاش بازه ;)
پانچو کمتر باعث عرق کردن میشه. البته نوع حرفه ای کمی فرق می کنه آدم بیشتر عرق می کنه ;)

Amar
12-09-2009, 06:24 PM
یک سوال برای من هست که از کجا میشه جنس گورتکس رو فهمید خوبه یا نه
تو یه مغاز تو تجریش که لوازمه کوهنوردی میفروشه . فروشنده میگفت این که رو همه ی جنسا میزنن گورتکس اشتباه . بعدش خودش مارک ایرانی شیلر معرفی کرد. ایا به این ایرانیا که میگن پارچه گورتکس رو از چین میارن واینجا میدوزن میشه اعتماد کرد.

Mehdi
13-09-2009, 11:02 AM
تو یه مغاز تو تجریش که لوازمه کوهنوردی میفروشه . فروشنده میگفت این که رو همه ی جنسا میزنن گورتکس اشتباه . بعدش خودش مارک ایرانی شیلر معرفی کرد. ایا به این ایرانیا که میگن پارچه گورتکس رو از چین میارن واینجا میدوزن میشه اعتماد کرد.
راه قطعی برا شناخت گورتکس خوب نیست (یا من نمیشناسم).
البته اگر یه مدت پیگیر باشی و چند بار بازار منیریه را زیر پا بذاری و قیمت همه گورتکس ها را بپرسی و به جنسشون دست بزنی، لمس کنی و حتی بو کنی :D می فهمی کدوم گورتکس بهتره.
فقط اینو بگم که گورتکس خوب قیمتش زیاده. یعنی گورتکس خوب (بدون پولار) بعیده زیر 100 بتونی پیدا کنی. 100 هم باید بدی یه پولار در شان گورتکس که در مجموع 200 برات در میاد :-\
و در نهایت اینکه گورتکس برا برنامه های طبیعت گردی خیلی کاربرد نداره. مخصوصا برا جنگل و مشابه اون. گورتکس بیشتر مخصوص کوهنوردها ساخته شده ;)

saba
13-09-2009, 12:32 PM

دوست عزیزدر رابط با گوتکس میشه گفت که اگه از روی بیرونش فوت کنی حالت بادگیر داره یعنی انگار غیر قابل نفوذ ولی از طرف داخل البته منهای پارچه نازک آسترش هوای بازدم شما رو از خودش رد می کنه .
در ضمن نوع خیلی مرغوبش رو اگه یکمی (البته اگه فروشنده اجازه بده :D )آب روش بریزی تا 25 ثانیه اول بهیچ وجه جذب نمی شه وروی لباس میلغزه ولی بعد از اون اثر میگذار ولی این زمان برای گورتکس های مختلف متفاوته :)

برای طبیعت در ارتفاع خیلی مناسبه الخصوص کاپشنش
بازم از قدیمیهای انجمن عذر میخوام که جسارت کردم :ymblushing:

Peymankhah
15-09-2009, 05:56 PM
این عکس نشان دهنده خوبی است که چه تکنولوژی ساخت و تولید این پارچه ها احتیاج دارند.

اون لایه ممبران (غشاء) قلب داستان است.
You can see links before reply

sam32
17-01-2011, 06:24 PM
گورتكس رو كه من ديدم رو پلار هم گلدوزي ميكنن پس به نوشته و ماركش دقت نكن خيلي هم از لباسهاي گورتكس همون پارچه شمعي هستند كه يكم خوشگلش كردند مثل اينكه يه ليوان آبجوش بگيري داخل لباس بخار رو رد ميكنه ولي بعيد ميدونم فروشنده بزاره همچين امتحاني رو بكني بهترين راه به نظر من اينكه يه فروشنده قابل اعتماد پيدا كني و ازش يك ست گرون قيمت بخري و اميدوار باشي جنس قلابي نداده باشه من تا حالا يك شلوارم همينجوري از آب درومد ديدم زيرش يك لايه نايلوني داره يه چيزي مثل اسپيلت هاي پيك موتوري ها بعد هم موقع خريد حتما از داشتن هواكش براي كاپشن و شلوار مطمئن شو چون درسته كه پارچه گورتكس تنفس داره ولي بازم بسته به شرايط دما و رطوبت هوا و فعاليت شما ممكنه تعريق زياد شه

FarzanJoon
19-02-2011, 10:42 PM
آقا ما نفهمیدیم کی شایعه کرد که آدم تو ګورتکس خیس عرق نمی شه؟ مخصوصاْ وقتی همراه پولارش استفاده بشه. ګورتکس ۱۱۵ تومنی من، تو برنامه دشت هویج منو بارها خیس عرق کرد :17:
جداْ راه حل چیه؟ وقتی هوا سرده که بدون پولار جواب نمی ده، وقتی هم با پولار بپوشی که دیګه برث ابل (Breathable) نیست :7:
تیتر: بر سر دوراهی مانده ام؛ به من بګویید چه کنم:3: :10:

fumed
19-02-2011, 11:39 PM
آقا ما نفهمیدیم کی شایعه کرد که آدم تو ګورتکس خیس عرق نمی شه؟ مخصوصاْ وقتی همراه پولارش استفاده بشه. ګورتکس ۱۱۵ تومنی من، تو برنامه دشت هویج منو بارها خیس عرق کرد :17:
جداْ راه حل چیه؟ وقتی هوا سرده که بدون پولار جواب نمی ده، وقتی هم با پولار بپوشی که دیګه برث ابل (Breathable) نیست :7:

سلام به همه دوستان
مبارکتون باشه:3:.
نمیدونم اینجا جاش هست یا نه. بهتر بود در بخش تجهیزات سفر این بحث مطرح میشد.
به هر حال گورتکس چند نوع جنس داره. از 70 تومنی توی بازار هست تا 400 تومن. تا 700 هم لایه سوم تنفسی هست که جنسشون HyVent هست. عمده فرق اینها توی درصد تنفسشونه. مثلا گورتکس شما ( که فکر کنم Arcteryx باشه :3: نهایتا 20 درصد تنفس داره). در ضمن پوشیدن یا نپوشیدن پلار تاثیری تو عملکرد تنفس گورتکس نداره. اما پلار باعث بیشتر گرم شدن بدن شما میشه و خوب اگه پوششتون بیش از حد باشه بیشتر عرق می کنین!
گورتکس رو تو هوای خیلی سرد با باد و کولاک استفاده می کنن. مگه دشت هویج چقدر سرد بود؟:1: هوا بارش که نداشت. همون پلار کفایت میکرد. شما تو حرکت و توی هوای سرد معمولی پلار و گورتکس پوشیدید عرق کردید که کاملا طبیعیه. چون پوشش شما خیلی بیشتر از نیاز بوده اینطور شده.ترکیب گورتکس پلار شما ( البته فکر کنم مدل گورتکس شما همراهش یه WindStopper باشه) باید در دمای کولاک منفی 10 درجه تست بشه و اونجا خوب جواب میده.
اگر همونطور که تو ذهنمه Windstopper داشته باشه که چون اونو پوشیدین عرق کردید. خود من تا به حال تو کولاک هم Windstopper تو حین حرکت تنم نکردم چون به دلیل داشتن لایه نایلونی ایزولاتور اگه غیر ضروری استفاده بشه به شدت موجب عرق میشه.
اگه هم هوا بارش داشت تنها لایه گورتکس کفایت می کرد . نیازی به لایه داخلی همراهش نبود.
خوش باشید.:53:

aida_kh
19-02-2011, 11:39 PM
جداْ راه حل چیه؟ وقتی هوا سرده که بدون پولار جواب نمی ده، وقتی هم با پولار بپوشی که دیګه برث ابل (breathable) نیست :7:
اونی که خیس نمی کنه قیمتش حدود 400 تومنه :3:
بالا رفتنی مثل من باید هم گورتکس و هم پلار رو در میآوردی.زیرش یه چیز گرمی می پوشیدی
آدم بالا رفتنی گرم میشه. با گورتکس و پولار عرق میکنه. وقتی وای می ایستی باید پلار رو تکی یا با پورتکس (اگه باد هم باش) بپوشی که یخ نکنی. دوبار راه افتادی دربیاری.
اینطوری جواب میده
تجربه شخصی بود

fumed
19-02-2011, 11:49 PM
بالا رفتنی مثل من باید هم گورتکس و هم پلار رو در میآوردی.زیرش یه چیز گرمی می پوشیدی
آدم بالا رفتنی گرم میشه. با گورتکس و پولار عرق میکنه. وقتی وای می ایستی باید پلار رو تکی یا با گورتکس (اگه باد هم باش) بپوشی که یخ نکنی. دوبار راه افتادی دربیاری.
اینطوری جواب میده
تجربه شخصی بود

سلام به همه دوستان
تعریق از زیاد پوشیدنه و سرما از کم پوشیدن. من همیشه اونقدری لباس می پوشم که یکم سردم بشه. در ضمن پلار و گورتکس پوشاک کمپینگ نیست و مال حرکته و در کمپینگ از پوشاک پر و یا ترکیب پر + WindStopper استفاده میشه.
بهتر بود این مباحث در بخش تجهیزات سفر مطرح میشد.

FarzanJoon
20-02-2011, 12:03 AM
البته فقط یک لایه نازکه و برای گرم شدن باید فکری به حال خودتون بکنید :?

3- عدم تبخیر در شرایط سکون هوا:
در صورتی که باد اندکی وجود نداشته باشه عرق بدن بخار نمیشه. یعنی باز هم مشکل خیس شدن بدن وجود خواهد داشت. این مشکل در کوه بروز می کنه. یعنی هوا به اندازه ای سرده که باید حتما لباس بپوشی ولی باد نمیاد و به همین دلیل از تو عرق می کنی و عرق خشک نمیشه.

من در دشت هویج با این مشکل روبرو شدم. از طرفی، ګورتکس به تنهایی برای ګرم نګه داشتن بدنم کافی نبود و باید از پولار هم استفاده می کردم که اصلا تنفس نداشت. از طرف دیګه، هوا ساکن بود و خود ګورتکس هم خوب کار نمی کرد:18: وقتی توی اتوبوس کاپشن رو درآوردم، رویه داخلی پولار کاملا خیس و سرد بود:13: خیلی از خریدم ناامید شدم. با اینکه پول خوبی هم خرجش کردم اما خوب ازش جواب نګرفتم:2:
شاید دفعه بعد، ګورتکسم رو با یک لباس بافتنی پنبه ای بپوشم (بدون پولار خودش) و بهتر جواب بګیرم.
امتحان می کنم :39:

fumed
20-02-2011, 12:21 AM
من در دشت هویج با این مشکل روبرو شدم. از طرفی، ګورتکس به تنهایی برای ګرم نګه داشتن بدنم کافی نبود و باید از پولار هم استفاده می کردم که اصلا تنفس نداشت. از طرف دیګه، هوا ساکن بود و خود ګورتکس هم خوب کار نمی کرد:18: وقتی توی اتوبوس کاپشن رو درآوردم، رویه داخلی پولار کاملا خیس و سرد بود:13: خیلی از خریدم ناامید شدم. با اینکه پول خوبی هم خرجش کردم اما خوب ازش جواب نګرفتم:2:
شاید دفعه بعد، ګورتکسم رو با یک لباس بافتنی پنبه ای بپوشم (بدون پولار خودش) و بهتر جواب بګیرم.
امتحان می کنم :39:

سلام به همه دوستان
گورتکس تنها عایق تنفسیه و تو گرم کردن بی تاثیره اما استفاده نامناسبش موجب دم کردن میشه. در سفر مذکور پلار کفایت میکرد.
در ضمن نگران نباشید:1: .معقولانه ترین خرید را انجام دادید.
ایشالا توی یک برنامه کوهنوردی زمستانه گورتکستون رو تست کنید.

FarzanJoon
20-02-2011, 12:56 AM
سلام به همه دوستان
مبارکتون باشه:3:.
نمیدونم اینجا جاش هست یا نه. بهتر بود در بخش تجهیزات سفر این بحث مطرح میشد.
به هر حال گورتکس چند نوع جنس داره. از 70 تومنی توی بازار هست تا 400 تومن. تا 700 هم لایه سوم تنفسی هست که جنسشون HyVent هست. عمده فرق اینها توی درصد تنفسشونه. مثلا گورتکس شما ( که فکر کنم Arcteryx باشه :3: نهایتا 20 درصد تنفس داره). در ضمن پوشیدن یا نپوشیدن پلار تاثیری تو عملکرد تنفس گورتکس نداره. اما پلار باعث بیشتر گرم شدن بدن شما میشه و خوب اگه پوششتون بیش از حد باشه بیشتر عرق می کنین!
گورتکس رو تو هوای خیلی سرد با باد و کولاک استفاده می کنن. مگه دشت هویج چقدر سرد بود؟:1: هوا بارش که نداشت. همون پلار کفایت میکرد. شما تو حرکت و توی هوای سرد معمولی پلار و گورتکس پوشیدید عرق کردید که کاملا طبیعیه. چون پوشش شما خیلی بیشتر از نیاز بوده اینطور شده.ترکیب گورتکس پلار شما ( البته فکر کنم مدل گورتکس شما همراهش یه WindStopper باشه) باید در دمای کولاک منفی 10 درجه تست بشه و اونجا خوب جواب میده.
اگر همونطور که تو ذهنمه Windstopper داشته باشه که چون اونو پوشیدین عرق کردید. خود من تا به حال تو کولاک هم Windstopper تو حین حرکت تنم نکردم چون به دلیل داشتن لایه نایلونی ایزولاتور اگه غیر ضروری استفاده بشه به شدت موجب عرق میشه.
اگه هم هوا بارش داشت تنها لایه گورتکس کفایت می کرد . نیازی به لایه داخلی همراهش نبود.
اول: ممنون از جوابت
دوم: WindStopper چیه؟
سوم: نکات خیلی خوبی رو مهدی در معرفی ګورتکس در تجهیزات سفر نوشته که ای کاش قبل از خرید خونده بودم. نکته ای که بهش پی بردم: مشکل، هواکش نبودن خود پولار بود چون وقتی درآوردم لایه داخلیش خیس و بیرونش خشک بود. درضمن، بارندګی ګاهګدار هم بود و توی خود دشت، هوا واقعا سرد بود. بعضی بچه ها با پولار بودند اما اکثراْ با ګورتکس و بعضی هم با کاپشن های معمولی... بدون پولار هم امتحان کردم. بد نبود ولی وقتی ساکن شدیم سردم شد و دوباره پوشیدمش. در کل داستانی داشتیم با این تجهیزاتمون :4:

آدم بالا رفتنی گرم میشه. با گورتکس و پولار عرق میکنه. وقتی وای می ایستی باید پلار رو تکی یا با پورتکس (اگه باد هم باش) بپوشی که یخ نکنی. دوبار راه افتادی دربیاری.
اینطوری جواب میده
تجربه شخصی بود
آیدا جان اونجوری که همش باید با مجید درګیر می شدم بابت عقب موندن :21:

FarzanJoon
20-02-2011, 01:05 AM
سلام به همه دوستان
تعریق از زیاد پوشیدنه و سرما از کم پوشیدن. من همیشه اونقدری لباس می پوشم که یکم سردم بشه. در ضمن پلار و گورتکس پوشاک کمپینگ نیست و مال حرکته و در کمپینگ از پوشاک پر و یا ترکیب پر + windstopper استفاده میشه.
بهتر بود این مباحث در بخش تجهیزات سفر مطرح میشد.
۱- به نظرم تعریق بیشتر از تحرکه تا از پوشیدن؛ پوشش نامناسب بخارات بدن رو نګه می داره و نکته هم همینجاست :7:
۲- این بحث را می شود در بخش تجهیزات سفر ادامه داد چون اونجا هم مطرحش کردم. راه حل پیشنهادیم هم هست البته :39:
سپاس :53:

fumed
20-02-2011, 01:06 AM
...
دوم: WindStopper چیه؟
سوم: نکات خیلی خوبی رو مهدی در معرفی ګورتکس در تجهیزات سفر نوشته که ای کاش قبل از خرید خونده بودم. نکته ای که بهش پی بردم: مشکل، هواکش نبودن خود پولار بود چون وقتی درآوردم لایه داخلیش خیس و بیرونش خشک بود. درضمن، بارندګی ګاهګدار هم بود و توی خود دشت، هوا واقعا سرد بود. بعضی بچه ها با پولار بودند اما اکثراْ با ګورتکس و بعضی هم با کاپشن های معمولی... بدون پولار هم امتحان کردم. بد نبود ولی وقتی ساکن شدیم سردم شد و دوباره پوشیدمش. در کل داستانی داشتیم با این تجهیزاتمون :4:
...

Windstopper همون بادگیر خودمونه:4:.
بهتر بود شما بدون پلار میپوشیدید هر جا توقف بیشتر از 5 دقیقه داشتید سریع پلار رو زیر گرتکس میپوشیدید.
در ضمن اگه داخل پلارتون خشک بود پلارتون کار خودشو انجام داده:26:. یکی از وظایف پلار همینه!
یک تجربه: توی این برنامه ها اگه بارندگی نبود پلار یا بادگیر رو گوشه بیرون کوله ببندید تا در دسترس باشه.

FarzanJoon
20-02-2011, 01:48 AM
windstopper همون بادگیر خودمونه:4:.
بهتر بود شما بدون پلار میپوشیدید هر جا توقف بیشتر از 5 دقیقه داشتید سریع پلار رو زیر گرتکس میپوشیدید.
در ضمن اگه داخل پلارتون خشک بود پلارتون کار خودشو انجام داده:26:. یکی از وظایف پلار همینه!
یک تجربه: توی این برنامه ها اگه بارندگی نبود پلار یا بادگیر رو گوشه بیرون کوله ببندید تا در دسترس باشه.
فومد جان این بادګیر خودمون کجای ګورتکس منه؟ یکی از لایه هاشه یعنی؟
بعدشم، دلبندم شما که می خوای راهنمایی کنی یه کم دقیقتر بخون. نوشتم داخلش خیس و بیرونش خشک بود:4:
اما تجربه تون باحال و ګرانقدره. متشکرم:41:

fumed
20-02-2011, 02:06 AM
فومد جان این بادګیر خودمون کجای ګورتکس منه؟ یکی از لایه هاشه یعنی؟
بعدشم، دلبندم شما که می خوای راهنمایی کنی یه کم دقیقتر بخون. نوشتم داخلش خیس و بیرونش خشک بود:4:
اما تجربه تون باحال و ګرانقدره. متشکرم:41:

سلام به همه دوستان
ببین کلا یا لباس گورتکس می فروشن خالی بهش میگن تک پوش یا به همراه ضد باد و یا به همراه پلار می فروشن به عنوان دو پوش.
تازه من یه چیز کلی گفتم که اگه پلارتون خشک بود. نگفتم لایه داخلی گورتکس شما حتما اینطوریه که! اصلا شاید لایه دوم شما پلار نباشه.
احتمالا لایه داخلی گورتکس شما پلار نیست و بادگیره. چون پلار سریعا رطوبت رو به سطح خارجی اش میاره. اگه بیرونش خشک و داخل از عرق خیس شده به احتمال زیاد بادگیره.
ببینید داخل همون لایه که بهش پلار میگید مثل مخمل نرمه یا مثلا عین داخل گورتکستون انگار نایلونیه. اگه مخملی نرم بود پلاره در غیر این صورت بادگیر.
در ضمن گفتید با پلار Breathable نیست باید بگم پلار خودش خدای! تنفسه و اصلا جلوی تنفسو نمیگیره.

JackLondon
20-02-2011, 03:08 AM
دوستان عزیز در استفاده از گورتکس های 2 پوش موجود در بازار به این نکته توجه کنند که لایه ی داخلی این کاپشن ها windstopper هستش و نه صرفا پلار.خاصیت و یا برای بعضی ها مضرت windstpper هم اینه که تنفس نداره و باعث میشه که توش دم کنین و عرق کنین.

پلار خودش خاصیت آب گریزی داره و آب رو از خودش دور میکنه

FarzanJoon
20-02-2011, 11:07 PM
سلام به همه دوستان
ببین کلا یا لباس گورتکس می فروشن خالی بهش میگن تک پوش یا به همراه ضد باد و یا به همراه پلار می فروشن به عنوان دو پوش.
...
ببینید داخل همون لایه که بهش پلار میگید مثل مخمل نرمه یا مثلا عین داخل گورتکستون انگار نایلونیه. اگه مخملی نرم بود پلاره در غیر این صورت بادگیر.
در ضمن گفتید با پلار breathable نیست باید بگم پلار خودش خدای! تنفسه و اصلا جلوی تنفسو نمیگیره.
آهان! معما چو حل ګشت آسان شود!
پس با این اوصاف، این ګوګولی ما اصلا پلار نیست؛ همون بادګیره
یعنی حالا باید یک پولار بخرم؟

fumed
21-02-2011, 01:40 AM
آهان! معما چو حل ګشت آسان شود!
پس با این اوصاف، این ګوګولی ما اصلا پلار نیست؛ همون بادګیره
یعنی حالا باید یک پولار بخرم؟

سلام
بله:4:. آفرین:36::41:.
پیشاپیش پلارتون مبارک باشه:3::36:
خوش باشید:53:.

sam32
26-02-2011, 04:56 PM
سلام يه چيز كه من فهميدم اينكه اكثرا از پوشش هاي اشتباه استفاده ميكنن من به شخصه خيلي ها رو ديدم كه يه شلوار گورتكس يا به اصطلاح گورتكس ميپوشن و ميان كوه من وقتي بهش فكر هم ميكنم خيس آب ميشم از تعريق چه برسه به پوشيدنش اونم با گورتكسهاي ناجوري كه ماها ميخريم
فكر كنم يه كاپشن و شلوار تو كوله باشه كافي باشه من يه دست پلار كفايت ميكنه بدن هم خشكه به قول آقا مجتبي گورتكس براي بوران خوبه

fumed
26-02-2011, 05:58 PM
سلام يه چيز كه من فهميدم اينكه اكثرا از پوشش هاي اشتباه استفاده ميكنن من به شخصه خيلي ها رو ديدم كه يه شلوار گورتكس يا به اصطلاح گورتكس ميپوشن و ميان كوه من وقتي بهش فكر هم ميكنم خيس آب ميشم از تعريق چه برسه به پوشيدنش اونم با گورتكسهاي ناجوري كه ماها ميخريم
فكر كنم يه كاپشن و شلوار تو كوله باشه كافي باشه من يه دست پلار كفايت ميكنه بدن هم خشكه به قول آقا مجتبي گورتكس براي بوران خوبه

سلام به همه دوستان
تجربه شخصی به من میگه هر نوع سفری شیوه پوشش استانداردی واسه خودش داره اما همه ما می دونیم که سیستم بدنی افراد مختلف با هم متفاوته و در نتیجه به شرایط واکنش های متفاوتی می ده. یکی گرماییه یکی سرمایی یکی خیلی عرق می کنه یکی کمتر. جدا از یک سری پوشاک که برای مقابله با شرایط آب و هوایی خاص طراحی شدن هر کسی با توجه به شناختی که از بدن خودش پیدا می کنه نوع پوشش خودش رو برای سفر باید انتخاب کنه. مثلا توی کوهنوردی زمستانه در صورتی که باد و بارون نباشه در حال حرکت تا ارتفاع 3500 متری من تنها از پاور استرچ و در مواقعی از پوشش پلار استفاده می کنم و اگه باد و بوران باشه از پاور استرچ + گورتکس. در ارتفاعات بالاتر از پاوراسترچ+ پلار+ گورتکس.
استفاده از گورتکس در ارتفاعات پایین که هوا هم خوبه و باد هم نداره تنها یه خاصیت:71::65: داره اونم دم کردن موقع حرکته:4:. بهترین بافت تنفسی اگه در جای نامناسب استفاده بشه باز هم دم می کنه.
یک تجربه: هفته گذشته من گورتکس رو در هوای مه آلود شدید بدون باد در ارتفاعات تست کردم که ایکاش تست نمی کردم:1: به شما هم توصیه می کنم تست نکنید:3:.
خوش باشید:53:.

JackLondon
26-05-2011, 10:43 AM
پارچه های ضد آب قابل تنفس نظیر Gore Tex ، e Vent ، و Gelanots بسیار فنی هستند و می توانند گران باشند. پس تعجبی ندارد که محصولات زیادی در بازار هست که ادعا می کنند از پوشاک ضد آب محافظت و عمر آن را طولانی می کنند. آیا استفاده از این محصولات مراقبت کننده از پارچه لازم است یا اینکه تا زمانیکه از ضدآب های خود نگهداری کنیم سالم باقی خواهند ماند؟

در این نوشتار می خواهیم ببینیم بهترین روش مراقبت از پارچه ضدآب با تقسیم بندی مراقبت از لباس به سه حوزه چیست؟ این حوزه ها شامل نگهداری ، تمیز کردن و ضدآب کردن مجدد است. قبل از بررسی این حوزه های مراقبت از پارچه ، نگاهی به علم پارچه های ضدآب قابل تنفس ضروری است .

چرا باید از پارچه ضدآب قابل تنفس مراقبت کرد؟

در صورت عدم مراقبت از پارچه های ضداب قابل تنفس طول عمر عملکرد لباس کاهش خواهد یافت. جهت حفظ کت و شلوار ضدآب در بهترین حالت ، دو مورد هست که باید مراقبت شوند. این دو مورد مراقبت از لایه خارجی مقاوم به آب بادوام و تمیز نکاه داشتن لباس است. پارچه های ضدآب قابل تنفس از چندین لایه ساخته شده اند، که جهت سادگی کار تنها نیاز داریم که به دو تا از آنها نگاهی بیاندازیم. که از این قرارند: 1) غشا ضد آب 2) لایه مقاوم به آب بادوام (DWR).

غشا ضدآب دقیقا اینگونه عمل می کند. غشایی که نمی گذارد آب از پارچه عبور و به پوست برسد، در حالیکه اجازه می دهد عرق عبور کرده وارد هوا شود. خاصیت ضدآب DWR باعث دفع آب با ایجاد قطره در بیرون از پارچه می شود ، به این ترتیب ورود آب به لایه های بیرونی را متوقف می کند. بدون لایه DWR هم لباس های شما " ضدآب " خواهد بود و بر اثر آب با منشا بیرونی خیس نخواهید شد اما با دفع آب لایه DWR امکان می دهدتمام لایه ها تنفس کنند. اگر لایه ها قادر به تنفس نباشند گرما و عرق حاصل از حرکت در داخل لباس محبوس می شود و تبدیل به مایع می شود. این کار احساس خیسی به شما می دهد و احتمالا بسیار آزار دهنده خواهد بود.

به این علت است که استفاده از محصولات مراقبت از پارچه نظیر مواد ضدآب کننده مجدد و re-conditioning مهم می باشد. گرد و خاک و کثیفی دشمن عمده دیگر پارچه های ضدآب است ، مانند اجتماع زیاد و طولانی مدت روی پارچه ، که قابلیت تنفس را کاهش و رطوبت محبوس شده در داخل را افزایش می دهد. اثر دوم کثیفی سایش است که روی لایه DWR اتفاق می افتد ، به این خاطر است که تمیز نگاهداشتن لباس های ضدآب تا حد امکان ، بسیار مهم است.

نگهداری

به نظر می رسد اکثر افراد لباس های ضدآب کوچک تر را در داخل کیسه یا کوله پشتی شان نگاهداری می کنند و این تا زمانی که محیط تمیز و خشک است خوب می باشد. کت ها را باید در محلی تمیز و خشک، از آویزی آویزان کرد که وزن لباس ها را به طور یکنواخت تری توزیع می کند.

تمیز کردن

تمیز نگاهداشتن محصولات ضدآب حیاتی است چون کثیفی مانع قطره شدن آب و قابلیت تنفس می شود. همیشه کت یا شلوارتان را پس از استفاده تمیز کنید. خیلی ساده ذرات گرد و خاک را بتکانید و در صورت نیاز مقادیر اندک کثیفی را با پارچه ای نمدار تمیز کنید. و اگر کثیفی خشک شده باشد با یک برس نرم تمیز کنید.

تمام انواع تمیز کردن اندکی DWR را سایش خواهد داد چون تمیز کردن عملی ساینده است. اما این کاهش در دفع کنندگی آب در مقابسه با زمانی که کثیفی لباس را بر جای بگذارید کمتر است. مثل همه لباس های دیگر ، محصولات ضدآب هم گاه گاهی بخصوص پس از کثیف شدن زیاد باید شستشو شوند. بهترین کار عمل کردن به دستورالعمل های شستشو و خشک کردن سازنده آن است. اما در مورد آن دسته از افرادی که این دستورالعمل ها را نمی خوانند، هرگز از محصولات شستشوی غیربیولوژیکی استفاده نکنید، چون آنها لایه های DWR را جدا می کنند. اگر برند شستشوی توصیه شده ( معمولاNikwax یا Grangers ) را استفاده نمی کنید از پرک های صابون بیولوژیکی فاقد عطر ، ماده پاک کننده یا نرم کننده استفاده کنید.

راه حل بیولوژیکی و بدون ماده پاک کننده نظیر Nikwax Tech Wash برای حفاظت از پارچه های ضد آب به ویژه لایه های DWR طراحی شده اند که در عین حال کثیفی و آلودگی را از بین می برند ، و بعد در صورت نیاز ماده ضدآب کننده نظیر Nikwax TX Direct Wash استفاده کنید که بعدا از لایه DWR دوباره محافظت خواهد کرد.

ضدآب کردن مجدد

این یک باور غلط جا افتاده است که فکر می کنیم چون لباس دیگر ضدآب نیست پارچه های قابل تنفس را دوباره ضدآب می کنیم. این از نظر فنی درست نیست. اگر ، برای مثال ، اگر هیچ وقت لباس تان را دوباره ضدآب نکنید ، این لباس هنوز هم ضدآب باقی خواهد ماند فقط به طور موثری عمل نخواهد کرد.

سوال مهم این است که هر چند وقت یک بار این گونه لباس ها را باید دوباره ضدآب کرد؟ پاسخ بسیار ساده است. تماما به خودتان بستگی دارد. مشکل این است که لایه DWR تان بسته به میزان کثیفی لباس و میزان استفاده از لباس و ... با سرعت های مختلف از بین خواهد رفت. همچنین قابل ذکر است که اشعه ماورا بنفش خورشید روکش کاری DWR تان را به مروز از بین خواهد برد. یک قاعده سرانگشتی ساده این است که هر وقت آب از قطره شدن مناسب روی لباس تان باز بماند این زمان ضدآب کردن مجدد است.

نیازی نیست که هر بار که لباس تان را شستشو می دهید آن را ضدآب کنید ، اما اگر آماده رفتن به تعطیلات ، پیاده روی چند روزه و غیره می شوید فکر خوبی است که لباس تان را دوباره ضد آب کنید تا از عملکرد مناسب آن اطمینان حاصل کنید.

ضدآب کننده ها معمولا به صورت اسپری یا مایع – که در آن شسته شوند – عرضه می شوند. هر چند اسپری سریع تر عمل می کند اما پوشش خوبی را ایجاد نخواهد کرد. بنابر این توصیه می کنیم از ضدآب کننده مایع استفاده کنید چون داخل لباس نفوذ می کند و تمام سطوح را با روکش کاری یکنواخت پوشش خواهد داد.

خلاصه

بهترین روش مراقبت از لباس ضدآب و حداکثر استفاده از آنها از این قرار است:

1- نگهداری مناسب

2- تمیز نگاه داشتن آنها

3- ضدآب سازی مجدد در زمان نیاز

نگاهداری مناسب ضدآب های قابل تنفس به طور صحیح به کاهش فرسودگی کمک می کند و آنها را تمیز و خشک حفظ می کند. تمیز کردن حیاتی است چون کثیفی را از بین می برد و امکان تنفس را به لباس می دهد. ضدآب سازی باعث می شود لایه DWR خارجی لباس ها ویژگی دفع کنندگی آب را بازیابی و از قابلیت تنفس شان محافظت شود.

منبع : You can see links before reply

مترجم : فریدون شیرمحمدلی

wind
09-06-2011, 04:08 PM
سیام...خوب بود.........اما یه راهنمایی اگه wind بخاد بره ماسوله باید چیکار کنه؟؟؟ گورتکس که برا بوران بود....باد گیر معلوم نبود... پیدا کنید برای جنسی را..... با یه چشمک

hojjat300107
11-01-2012, 09:14 AM
يه كاپشن north face كورتكس گرفتم 60تومن..! چند بار تو اين فصل تستش كردم لايه داخليش تو صعود و كوه پيمايي خيس ميشه در حالي كه لباساي لايه اول و زيريم اصلا خيس نشده بودند دليلش چيه؟
ممكنه اصلا كورتكس نباشه يا دليل ديگه اي هم ميتونه داشته باشه؟

Mehdi
11-01-2012, 10:48 AM
يه كاپشن north face كورتكس گرفتم 60تومن..! چند بار تو اين فصل تستش كردم لايه داخليش تو صعود و كوه پيمايي خيس ميشه در حالي كه لباساي لايه اول و زيريم اصلا خيس نشده بودند دليلش چيه؟<br>
ممكنه اصلا كورتكس نباشه يا دليل ديگه اي هم ميتونه داشته باشه؟

گورتکس ها درصد نفوذ پذیری دارن. یعنی هر جنس گورتکس به یک درصد مشخص از رطوبت اجازه خروج میده. گورتکس های ارزون این درصد کمتره و گرونترها این درصد بیشتر. کاپشنی هم که شما فرمودید با توجه به قیمتش، به نظر جزء درصدهای پایینه که همون تستی که کردید این موضوع را تایید میکنه.
دلیل خیس نشدن بیس لایر هم اینه که بخار در تماس با سطح خنک میعان پیدا می کنه. سطح خنک هم در آزمایش شما لایه گورتکس بوده. اگر آزمایش را طولانی تر می کردید احتمالا خیسی به بیس لایر هم میرسید.

نکته: بهترین کارایی گورتکس در شرایطیه که باد وجود داشته باشه. اگر در آزمایش شما باد نبوده و یا در منطقه ای تست کردید که رطوبت هوا زیاد بوده به نتیجه آزمایش اطمینان نکنید.

majidy
10-03-2012, 04:42 AM
پارچه های تنفسی:
معروفترین این پارچه ها پارچه گرتکس می باشد
گرتکس پارچه ایست که کمپانی gore امریکا تولید می کند و تولید این پارچه انحصارا در اختیار کمپانی gore می باشد.
در ایران به تمامی پارچه های تنفسی گرتکس می نامند که این امر باعث اشتباه می شود و افراد با خرید کالاهایی که فقط نام گرتکس بروی آنها هستند اکتفا می کنند ولی در حقیقت پوشاک تهیه شده از پارچه گرتکس تولید نشده است
پس در نتیجه با این پوشاک عرق می کنیم و تنفسی که ما نیاز داریم را انجام نمی دهد
در ضمن این لایه از پوشاک برای زمانی استفاده می شود که اب و هوا مناسب نباشد (باد ،باران یا برف) در این هنگام می توان از این لایه استفاده کنیم
لازم به ذکر است که کالاهای ایرانی وچینی موجود فاقد این پارچه بوده و فقط برند ها معتبری از این پارچه استفاده می کنند.
برای خرید پوشاک گرتکس فقط از برندهایی کالا تهیه کنید که در ایران نمایندگی دارند و در وبسایت این شرکتها رو معرفی کرده باشند.
البته پارچه های تنفسی دیگری در بازار ایران هم هستند که با نامهای event و Sympatex می باشد

baktash_668
20-11-2012, 10:06 PM
درود فراوان
تو مملکت ما که اجناس تقلبی بیداد میکنه شخص بنده پارسال شلوار و بادگیر دو پوش the north face خریدم ضد آب و gore tex از لحاظ ضد آب بودن
خیلی خوبه و جواب میده اما قیمت 250 هزارتومنی پارسال که دلار 1300 تومن بود من بیچاره رو متقاعد کرد که اصل اصله. اما وقتی دیدم مثل دوستمون
به شدت داخلش عرق میکنم فهمیدم چه کلاه گشادی سرم رفته.قیمت اصلی اینجور پوشاک حرفه ای به جنس آستر و پوشش gore tex که دارن
متاسفانه برادران همیشه در صحنه چینی کپی برابر اصل میکنن جوری که شما تا در شرایط مختلف تست نکنی نمیفهمی چه کلاه گشادی سرت رفته
بنظر من دوستانی که میخوان پوشاک و تجهیزات مارک بخرن با واسطه از دوبی تهیه کنن خیلی خیلی مطمئنتره.گرچه الان با دلار حدود 3000 تومن شما
یک کاپشن دوپوش خوب رو باید حدود 900 هزار تومان پول بدی!!!!

Mehdi
21-11-2012, 10:08 AM
درود فراوان
تو مملکت ما که اجناس تقلبی بیداد میکنه شخص بنده پارسال شلوار و بادگیر دو پوش the north face خریدم ضد آب و gore tex از لحاظ ضد آب بودن
خیلی خوبه و جواب میده اما قیمت 250 هزارتومنی پارسال که دلار 1300 تومن بود من بیچاره رو متقاعد کرد که اصل اصله. اما وقتی دیدم مثل دوستمون
به شدت داخلش عرق میکنم فهمیدم چه کلاه گشادی سرم رفته.قیمت اصلی اینجور پوشاک حرفه ای به جنس آستر و پوشش gore tex که دارن
متاسفانه برادران همیشه در صحنه چینی کپی برابر اصل میکنن جوری که شما تا در شرایط مختلف تست نکنی نمیفهمی چه کلاه گشادی سرت رفته
بنظر من دوستانی که میخوان پوشاک و تجهیزات مارک بخرن با واسطه از دوبی تهیه کنن خیلی خیلی مطمئنتره.گرچه الان با دلار حدود 3000 تومن شما
یک کاپشن دوپوش خوب رو باید حدود 900 هزار تومان پول بدی!!!!
شرایط آب و هوای زمان تست را میگی لطفا
کجا تست کردی؟ کوه؟ جنگل؟ شهر؟ و...
در چه شرایط دمایی؟
در چه شرایط آب و هوایی؟ آفتاب؟ برف؟ بارون؟
وضعیت باد؟ بدون باد؟ باد کم؟ باد شدید؟
چی زیر گورتکس پوشیده بودی؟
بیشترین تعریق در کجای لباس بود؟

baktash_668
21-11-2012, 08:31 PM
درود
عرض کنم که من یکسال ست کامل the north face رو خریدم.در تمام شرایط پوشیدم.ولی چون در منطقه کرمان رطوبت
بسیار پایینه لذا هیچ دلیلی برای عدم خروج رطوبت از گورتکس به بیرون وجود نداره خصوصا در هوای آفتابی و رطوبت پایین و وزش باد متوسط
البته کیفیت دوخت کاپشن بالاست و لایه زیرین پلار مرغوب در شرایط نرمال پوشاک پلار قدرت جذب و دفع رطوبت خوبی رو داره و سریع خشک
میشه اما آستر داخلی کاپشن کاملا خیس میشه و نشون میده خروجی گورتکس عمل نمیکنه. با پیراهن کتانی هم تست کردم باز هم فرقی نکرد
تنها مزیت این کاپشن دولایه گرمای خوب و واترپروف بودنشه اونم بدلیل دوخت دقیق و استفاده از زیپ کیپ YKK که عینا در پوشاک اصلی این برند
وجود داره اما ترکیب آستر با اونی که در محصولات اروپایی و حتی نمایندگی رسمی دوبی وجود داره متفاوته! و آدم به این مسئله ایمان میاره که
تکنولوژی قابل کپی کردن نیست

Mehdi
22-11-2012, 12:52 AM
در هوای آفتابی و رطوبت پایین و وزش باد متوسط
شرایط درستی را برا آزمایش انتخاب کردی
جنس های بدل تو بازار زیاد شده :22:

baktash_668
23-11-2012, 12:06 AM
تجار محترم پوشاک تشریف میبرند چین و سفارش پوشاک مارک میدن
با شکل ظاهری کاملا منطبق و با کیفیت فوق العاده پایین. منکه شخصا
دیگه اعتماد نمیکنم پوشاک مارک تو ایران بخرم مگر اینکه نمایندگی داشته باشه
مثل اونیسه (نمایندگی scarpa) وگرنه پول دور ریختنه

TootFarangi
03-01-2013, 03:03 PM
بنابر شرایط جوی فصل زمستون تصمیم گرفتم برم گورتکس بخرم به چند دلیل
اولیش این بود که به سلامتی وقت پایین اومدن خوشمون میاد به صورت سره سره بازی به دامنه برسیم :4: و چند باری که این کارو کردم لباسم خراب نشد ولی کلن خیس شدم ( یعنی شلوار رو بیشتر لازم دارم تا کاپشنش )
دوم اینکه هفته گذشته رفتم چنان عرق کرده بودم کاپشنم رو در آوردم بعد موقع نشستن که پوشیدمش به طور کلی سردم شد و اومدم خونه یک قرص سرماخوردگی خوردم که باز مریض نشم.

حالا سوال :
یکجا رفتم بهم یک گورتکس نشون دادن به قیمت 190 تومن کاپشن + شلوار
یکجا دیگه گفت 150 تومن فقط کاپشن
یکجا دیگه گفت شلوار تکی فقط 130
و خلاصه قیمت های متفاوت کلن از 150 تا 250 قیمت به من دادن ، البته همشون اجناس ایرانی.

حالا من چه کنم ؟
اول به نظر شما شلور بگیرم ؟ یا کلن برم کاپشن و شلوار با هم بگیرم ؟ یا فقط کاپشن بگیرم ؟
یک سری هم آخه رفتیم هوا به شدت خراب بود بارون و ... نبود ولی من سرما خوردم چون باد خیلی شدید بود :20:

ضمنا این پوشاک ایرانی داخلش پلار نداره باید اونو جدا بخرم گرچه یکی دارم ولی چون یکمی خراب شده ( به خاطر اینکه سفید هست من هر برنامه که میرم و میام میشورمش )

لطفا راهنمایی بدید چون جمعه هفته آینده می خوام برم باز اون وسط نمونم مثل دفعه قبل موندم وسط راه کلی، خوشایند نبود واسم ...

ضمنا من بودجم بیشتر از 200 تومن نیست فعلا نمی تونم گرون تر بخرم.

farshid37
03-01-2013, 05:46 PM
این ها رو هم نگاه کنید:

Mehdi
03-01-2013, 06:35 PM
بنابر شرایط جوی فصل زمستون تصمیم گرفتم برم گوتکس بخرم به چند دلیل
اولیش این بود که به سلامتی وقت پایین اومدن خوشمون میاد به صورت سره سره بازی به دامنه برسیم :4: و چند باری که این کارو کردم لباسم خراب نشد ولی کلن خیس شدم ( یعنی شلوار رو بیشتر لازم دارم تا کاپشنش )
دوم اینکه هفته گذشته رفتم چنان عرق کرده بودم کاپشنم رو در آوردم بعد موقع نشستن که پوشیدمش به طور کلی سردم شد و اومدم خونه یک قرص سرماخوردگی خوردم که باز مریض نشم.

حالا سوال :
یکجا رفتم بهم یک گورتکس نشون دادن به قیمت 190 تومن کاپشن + شلوار
یکجا دیگه گفت 150 تومن فقط کاپشن
یکجا دیگه گفت شلوار تکی فقط 130
و خلاصه قیمت های متفاوت کلن از 150 تا 250 قیمت به من دادن ، البته همشون اجناس ایرانی.

حالا من چه کنم ؟
اول به نظر شما شلور بگیرم ؟ یا کلن برم کاپشن و شلوار با هم بگیرم ؟ یا فقط کاپشن بگیرم ؟
یک سری هم آخه رفتیم هوا به شدت خراب بود بارون و ... نبود ولی من سرما خوردم چون باد خیلی شدید بود :20:

ضمنا این پوشاک ایرانی داخلش پلار نداره باید اونو جدا بخرم گرچه یکی دارم ولی چون یکمی خراب شده ( به خاطر اینکه سفید هست من هر برنامه که میرم و میام میشورمش )

لطفا راهنمایی بدید چون جمعه هفته آینده می خوام برم باز اون وسط نمونم مثل دفعه قبل موندم وسط راه کلی، خوشایند نبود واسم ...

ضمنا من بودجم بیشتر از 200 تومن نیست فعلا نمی تونم گرون تر بخرم.
جنس نامرغوب تو بازار زیاد شده و از اونجایی که جنس مرغوب و نامرغوب در ظاهر تفاوتی با هم ندارن پیشنهاد می کنم کمی صبر کن، پول بیشتری جمع کنی و بری از یه نمایندگی بگیری. اینجوری دیگه لااقل خیالت راحته جنس خوب خریدی.
چند پست قبلی که baktash_668 (You can see links before reply) را بخون. به همین راحتی ممکنه خریدت بد در بیاد اونوقت کاپشنی که خریدی 200 تومن در حد یه کاپشن 20 تومنی معمولی کارایی داره.

TootFarangi
03-01-2013, 06:58 PM
این ها رو هم نگاه کنید:

اینا که واسه تهران هست من مشهد زندگی می کنم این قیمت ها رو هم همین دو سه تا فروشگاه سر راهم بهم دادن

جنس نامرغوب تو بازار زیاد شده و از اونجایی که جنس مرغوب و نامرغوب در ظاهر تفاوتی با هم ندارن پیشنهاد می کنم کمی صبر کن، پول بیشتری جمع کنی و بری از یه نمایندگی بگیری. اینجوری دیگه لااقل خیالت راحته جنس خوب خریدی.
چند پست قبلی که baktash_668 (You can see links before reply) را بخون. به همین راحتی ممکنه خریدت بد در بیاد اونوقت کاپشنی که خریدی 200 تومن در حد یه کاپشن 20 تومنی معمولی کارایی داره.

اینی که شما میفرمایید درسته سعی می کنم با یک دوست وارد به این مسائل برم خرید ولی یک ترسی که دارم اینه که مثلا من یک ماه یا بیشتر صبر کنم بعد همین 190 رو هم بهم ندن دیگه بگن قیمت ماله یک ماه پیش بوده حالا شده 290 با این شرایط قاطی پاتی حالا You can see links before reply

farshid37
03-01-2013, 09:50 PM
اگه با خریدپستی مشکل نداشته باشی فکر می کنم برات ارسال کنه. متوجه منظورتون از جمله دوم نشدم. یعنی مغازه های اونجا همین جنس رو با همین قیمت دارن؟ خوب فکر کنم به عنوان جنس متوسط برای کوهنوردی نیمه حرفه ای جواب بده. جنس درجه یک قیمتش خیلی میره بالا.

TootFarangi
04-01-2013, 12:45 AM
اگه با خریدپستی مشکل نداشته باشی فکر می کنم برات ارسال کنه. متوجه منظورتون از جمله دوم نشدم. یعنی مغازه های اونجا همین جنس رو با همین قیمت دارن؟ خوب فکر کنم به عنوان جنس متوسط برای کوهنوردی نیمه حرفه ای جواب بده. جنس درجه یک قیمتش خیلی میره بالا.

خوب من بایس بپوشم آستینش بلند نباشه واسم :4:
مغازه های اینجا مسیرهاشون به شدت پراکنده است ! منم حوصله ندارم همش رو سر بزنم سه - چهار تاش رو میرم معمولا که تو مسیرمه ولی دقیقا این جنس رو نشونم ندادن . من گفتم ایرانی می خوام بهم چند تا مدل نشون دادن با اون قیمت ها. البته یکیش خیلی بی ریخت بود رنگشم خوشم نیامد حدود 180 می گفت کاپشن و شلوار.

جنس درجه یک و به قول خودتون مارک فلان هم یکی از این فروشگاه ها میده بهم که بالای 300 هست به نظرم گفت 370 خیلی هم خوب خوشگل بود خوشم اومد ولی هزینش واسم زیاده خرجای واجب ترم دارم خوب. اول اونا اولویت دارن تو زندگیم بعد کوه و کوهنوردی.

یک سری هم رفتم این فروشگاه هم طناب مسیر چپ و پر ترافیک که واقعا به رفتنش نمی ارزید حتما سایتش رو دیدین یکی بهم نشون داد 70 تومن ولی فقط جنسش ضد آب بود شباهت به بادگیر بود بیشتر تا کاپشن، یک فروشگاه دیگه هم هست بد نیس بی انصاف نیس زیاد مث باقیه به نظرم اسمش رو شنیده باشد فروشگاه k2 .
من اینجاها رفتم :
کوه و ورزش
k2
هم طناب
ساوالان
دامون
هم نورد
آزاد کوه
اولین ستاره شرق

قیمت به من از 150 دادن تا 250 ، کاش مدل و اسم تولید کننده اش یادم می موند حداقل میگشتم ببینم کسی خریده؟ راضی بوده ؟
اینایی هم که شما معرفی کردین به نظرم داشتن اینجا هم نمی دونم چون اون روز که رفتم فقط واسه قیمت کردن رفتم سوال پرسیدم زیاد جزئیات کار نداشتم. حالا این سری میپرسم.

اینجا خیلی بده خیلی مسیرها با هم یکی نیست منم ماشین ندارم نمی شه هرجا خواستم برم تو یک روز تموم کنم خریدم رو :2:

اگر اسم تولید کننده داخلی خاصی رو میشناسید بهم بگید ممنون میشم ...

paeezan
04-01-2013, 12:52 AM
سلام
محصولات داخلی: شیلر و گایا نسبتا قابل اعتمال هستن
بنده به شخصه امتحان نکردم
ولی دیگر دوستان امتحان کردن و راضی هستن
ضمنا برای خرید کاپشن و شلوار
گرتکس باید در نظر داشته باشید که برای چه برنامه ای میخواید خرید کنید!ا

JackLondon
04-01-2013, 11:36 AM
خوب من بایس بپوشم آستینش بلند نباشه واسم :4:
مغازه های اینجا مسیرهاشون به شدت پراکنده است ! منم حوصله ندارم همش رو سر بزنم سه - چهار تاش رو میرم معمولا که تو مسیرمه ولی دقیقا این جنس رو نشونم ندادن . من گفتم ایرانی می خوام بهم چند تا مدل نشون دادن با اون قیمت ها. البته یکیش خیلی بی ریخت بود رنگشم خوشم نیامد حدود 180 می گفت کاپشن و شلوار.

جنس درجه یک و به قول خودتون مارک فلان هم یکی از این فروشگاه ها میده بهم که بالای 300 هست به نظرم گفت 370 خیلی هم خوب خوشگل بود خوشم اومد ولی هزینش واسم زیاده خرجای واجب ترم دارم خوب. اول اونا اولویت دارن تو زندگیم بعد کوه و کوهنوردی.

یک سری هم رفتم این فروشگاه هم طناب مسیر چپ و پر ترافیک که واقعا به رفتنش نمی ارزید حتما سایتش رو دیدین یکی بهم نشون داد 70 تومن ولی فقط جنسش ضد آب بود شباهت به بادگیر بود بیشتر تا کاپشن، یک فروشگاه دیگه هم هست بد نیس بی انصاف نیس زیاد مث باقیه به نظرم اسمش رو شنیده باشد فروشگاه k2 .
من اینجاها رفتم :
کوه و ورزش
k2
هم طناب
ساوالان
دامون
هم نورد
آزاد کوه
اولین ستاره شرق

قیمت به من از 150 دادن تا 250 ، کاش مدل و اسم تولید کننده اش یادم می موند حداقل میگشتم ببینم کسی خریده؟ راضی بوده ؟
اینایی هم که شما معرفی کردین به نظرم داشتن اینجا هم نمی دونم چون اون روز که رفتم فقط واسه قیمت کردن رفتم سوال پرسیدم زیاد جزئیات کار نداشتم. حالا این سری میپرسم.

اینجا خیلی بده خیلی مسیرها با هم یکی نیست منم ماشین ندارم نمی شه هرجا خواستم برم تو یک روز تموم کنم خریدم رو :2:

اگر اسم تولید کننده داخلی خاصی رو میشناسید بهم بگید ممنون میشم ...

دوست عزیز شما دقیقا چقدر میخواین هزینه بکنین؟دقیقا چیا میخواین با این هزینه بخرین؟پلار میخواین؟گورتکس میخواین؟شلوار گورتکس میخواین؟شما این مطالب رو بیان کنین تا دوستان بهتون کمک کنن

TootFarangi
04-01-2013, 12:05 PM
دوست عزیز شما دقیقا چقدر میخواین هزینه بکنین؟دقیقا چیا میخواین با این هزینه بخرین؟پلار میخواین؟گورتکس میخواین؟شلوار گورتکس میخواین؟شما این مطالب رو بیان کنین تا دوستان بهتون کمک کنن

کاپشن + شلوار گورتکس
ایرانی فقط چون خارجی هزینش رو ندارم بدم.
حالا کاپشن تکی هم شد مهم نیس ، فعلا هم برا برنامه های یک روزه برف

قیمت هم تا 200 یا نهایت 250

JackLondon
04-01-2013, 12:08 PM
خوب هزینه مهم هستش...اما برای هزینه کم و اجناس ایرانی باید یه سر برین آپامهر...احناسی که من خودم واسه خودم و سایر دوستان اینجا خریدم خیلی خوب بوده...به نسبت قیمت و کاراییش بهترین انتخابه...

TootFarangi
04-01-2013, 12:43 PM
خوب هزینه مهم هستش...اما برای هزینه کم و اجناس ایرانی باید یه سر برین آپامهر...احناسی که من خودم واسه خودم و سایر دوستان اینجا خریدم خیلی خوب بوده...به نسبت قیمت و کاراییش بهترین انتخابه...

آپامهر کجاس باز ؟ :13:

JackLondon
04-01-2013, 12:46 PM
آپامهر کجاس باز ؟ :13:

تهران هستش...فروشگاه آپامهر...خ ولیعصر - سمت امیریه هستش

TootFarangi
04-01-2013, 12:49 PM
اوووووووووووپس من که فعلا وقت آمدن به تهران رو ندارم
همینجا هم فروشگاهای زیادی هستن وسایل میفروشن ، 920 کیلومتر فاصله دارم با اونجا :4:

TootFarangi
24-01-2013, 10:21 PM
خوب من امشب رفتم خریدم گرتکس رو 240 تومن
مارکش نورس فیس هست می گفتش خوبه دیگه من نمی دونم چون آقاهه آشنا هست و یک سه - چهار نفری بهش زنگ زدن صبت کردن واسه من ، منم رفتم خریدم حالا فردا می پوشم میام می گم بد بود یا نه ؟ :4:

TootFarangi
25-01-2013, 09:26 PM
چند تا پست قبل رو خوندم مثلی که از این پوشاک راضی نبودن دوستان
من امروز پوشیدم هوا به شدت سرد بود باد شدید میومد یک قسمتی کوهنوردی داشتیم و خوب من عرق کردم ولی به دلیل سردی هوا ترجیح دادم زیپ کاپشن رو باز نکنم. عرق زیاد نکردم که ببینم آیا خروجی گرتکس عمل می کنه یا نه ! ولی وقتی برگشتیم واسه ناهار پایین چون خیلی باد میومد من سردم شد کاپشن معمولی ای که همرام برده بودم پوشیدم روش و خوب باز گرمم شد :21:
ولی حداقل اینو فهمیدم این لباس با لباسای قبلی که می پوشیدم خیلی فرق داره و خوب از این به بعد هرچی واسه کوه خواستم بخرم درستش رو میخرم.
اینم باید یکی دوبار دیگه بپوشم تا دقیق بگم خوبه یا نه ؟
ضمنا اونجا که من امروز رفتم منطقه شیر باد بود نزدیک پیست اسکی برف زیاد نداشت ولی خداییش خیلی سرد بود بادش

farshid37
22-07-2013, 10:10 PM
من امروز یک کاپشن شلوار بادگیر گورتکس نظامی ارتش آمریکا با مشخصات زیر حدودا 200 هزار تومان خریدم.
مدلش:
Level VI: Extreme Wet/Cold Weather Jacket & Trousersسایت سازندش:
و قیمتش تو ebay:
ااین رو هم مثل گورتکس چینی مارک کلمبیا که قبلا داشتم رو بخار کتری گرفتم ولی بخار از داخل به بیرون عبور نکرد. حالا جنس گورتکس نیست و بیخود ادعای گورتکس بودن کرده>؟ کیفیت گورتکش خوب نیست؟ یا اصلا این آزمایش اشتباه هست؟ دوستانی که گورتکس خوب و حرفه ای دارند با بخار آزمایش کردت و بخار عبور کرده؟
ممنون می شم جواب بدید تا روشن بشه چطوری باید فهمید یک لباس گورتکس هست یا خیر.

JackLondon
23-07-2013, 09:13 AM
من امروز یک کاپشن شلوار بادگیر گورتکس نظامی ارتش آمریکا با مشخصات زیر حدودا 200 هزار تومان خریدم.
مدلش:
Level VI: Extreme Wet/Cold Weather Jacket & Trousers

سایت سازندش:
و قیمتش تو ebay:
ااین رو هم مثل گورتکس چینی مارک کلمبیا که قبلا داشتم رو بخار کتری گرفتم ولی بخار از داخل به بیرون عبور نکرد. حالا جنس گورتکس نیست و بیخود ادعای گورتکس بودن کرده>؟ کیفیت گورتکش خوب نیست؟ یا اصلا این آزمایش اشتباه هست؟ دوستانی که گورتکس خوب و حرفه ای دارند با بخار آزمایش کردت و بخار عبور کرده؟
ممنون می شم جواب بدید تا روشن بشه چطوری باید فهمید یک لباس گورتکس هست یا خیر.

بهترین روش اینه که شما قیمت رو بیاین مقایسه بکنین...توی سایت ebay زده 150 دلار...خوب شما خریدین 200تومان...منطقی به نظر میاد؟همچنین محل خرید هم مهمه...خرید از جایی مثل گمرک و میدان امام حسین و از کسانی که فقط اسم گورتکس رو شنیدن نمیتونه خیلی قابل اعتماد باشه.

همچنین دقت کنین که اصلا گورتکس در طبیعت کاربرد خیلی خیلی محدودی داره...گورتکس بیشتر با رویکرد کوهنوردی طراحی شده و کاربرد اصلیش اونجاست:3:

farshid37
23-07-2013, 11:01 AM
خوب قیمت تو سایت های دیگه بیشتر و کمتر از این هم هست و خیلی ملاک نمی تونه باشه. در ضمن ادعای فروشنده (از طریق اینترنت و سایت پرشین تولز خریداری شده) این هست که این ها سهمیه نظامی های آمریکا در عراق هست که می فروشند و برای همین در ایران مثلا ممکنه از خود آمریکا ارزونتر باشه. فروشنده حرفی از گورتکس بودن ی نبودن نزد ولی تو سایت سازندش نوشته گورتکس هست. البته جنس رو نوشته صد در صد نایلون. به نظرتون نایلون بودن با گورتکس بودن منافات داره یا خیر؟ ظاهرش هم خیلی به عکس ها شبیه هست. هر چند تقلبی بودنش غیر ممکن نیست ولی بعید می دونم تقلبی باشه. راستش من کوه نورد نیستم اما گاهی که باد گیر معمولی می پوشم موقع طبیعت گردی یا موتور سواری خیس عرق می شم این رو گرفتم شاید از این وضع خلاص شم .

farshid37
23-07-2013, 03:01 PM
این فایل رو الان پیدا کردم. ظاهرش که با عکس تو سایت فرق نداره.
You can see links before reply (You can see links before reply)
تو این سایت 69 دلار قیمت خورده:
من قبلا برای آزمایش دو دقیقه رو بخار کتری می گرفتم که هیچ اتفاقی نمی افتاد. این بار یک لیوان آب داغ آوردم و قسمتی از داخل بادگیر رو روش کشیدم. بعد 7-8 دقیقه دیدم بخار عبور کرده. البته آب بیشتر دور و بر شیءای جمع شوده بود که برای تکون نخوردن و محکم کردن پوشش گورتکس بر روی لیوان قرار داده بودم. البته همون اندازه و شاید بیشتر از آبی که عبور کرده بود در سمت داخلی هم بود. یعنی همه بخار رو عبور نداده بود.
همین آزمایشو روی کاپشن کلمبیایی که 3 سال پیش با پلار داخلش از بانه 60 خریده بودم و روی اون هم نوشته قابل تنفس (omni tech breathable) انجام دادم. البته این کاپشن یک لایه توری آستری هم داشت که نمی دونم در نتیجه آزمایش تاثیری داشته یا نه. اما اصلا از این کاپشن بخار عبور نکزد. اگه دوستان دیگه هم گورتکس دارند و وقت هم دارند انجام بدند این آزمایش رو و با ذکر مارک کالا نتیجش رو بنویسند. شاید که روزی به درد کسی خورد.

مسعود.ف
23-07-2013, 11:52 PM
دوستان یک سوال داشتم

الان ارزون ترین گورتکسی که تو بازار هست(شلوار و کاپشن) تقریبا تو چه رنج قیمتیه؟

farshid37
24-07-2013, 12:16 PM
شیلر و نیکو هست ولی فقط کاپشن هست:
مدل نظامی که من گرفتم شلوار هم داره و 200 حدودا.

farshid37
24-07-2013, 12:21 PM
این مطلب از وبلاگ فروشگاه دنا نقل می شه:You can see links before reply
همه چیز در مورد گرتکس (You can see links before reply)برداشت از : You can see links before reply You can see links before replyمقدمهشاید تا به حال نام گُرتکس را شنیده و با عملکرد آن آشنا باشید. برای آشنایی بیشتر با این محصول، مطالبی را از سایت اصلی تولید کننده آن ترجمه کرده‌ام که گفتم شاید بد نباشد به اشتراک بگذارم. امیدوارم مطلب حاضر برای دوستان خوبم مفید باشد. از صاحب‌نظران و پیش‌کسوتان خواهشمندم ما را از نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود محروم نسازند.
معرفی پارچه گُرتکس (®GORE-TEX)
پارچه گرتکس چیست؟شرکت Gore اولین پارچه ضدآب و قابل تنفس واقعی را در سال ۱۹۷۸ اختراع کرد. و تا به امروز در راستای تامین نیازهای علاقمندان در فعالیت‌های متفاوت، با استفاده از تکنولوژی و روش‌های جدید به اختراعات خود ادامه داده است. پارچه‌های گرتکس توسط قرار دادن غشای گرتکس بصورت لایه‌لایه و روی هم با منسوجاتی با کارایی بالا تولید شده، سپس با یک روش ابتکاری به طور بادوامی آب‌بندی می‌گردند.

You can see links before reply غشا (Membrane)غشای گرتکس قلب هر محصول گرتکس بوده که شامل بیش از ۹ بیلیون روزنه میکروسکوپی در هر اینچ مکعب است. این روزنه‌ها ۲۰۰۰۰ بار کوچکتر از یک قطره ریز آب، و در عین حال ۷۰۰ بار بزرگتر از یک مولکول بخار آب هستند. این امر موجب می‌شود، غشای گرتکس بطور بادوامی ضدآب بوده، در حالی که به عرق اجازه می‌دهد خارج شود. یک ماده ضدنفت (Oleophobic) در غشا به کار رفته که مانع از نفوذ چربی بدن یا موادی مثل حشره‌کش‌ها می‌گردد، چرا که در غیراینصورت کیفیت آن را تحت تاثیر قرار داده و خاصیت خود را از دست می‌دهد.

You can see links before reply روکش (Laminates)برای ساخت روکش گرتکس، غشای گرتکس به پارچه‌هایی با کیفیت و قابلیت تنفس بسیار بالا چسبانده می‌شود. پارچه‌های گرتکس ضدآب، ضدباد و قابل تنفس هستند. با این حال، پارچه‌های بیرونی و ساختا‌رهای متفاوتی وجود دارند، به طوری که شما می‌توانید انتخاب کنید چه چیزی برای شما اهمیت بیشتری دارد: وزن، بافت، مقاومت در برابر سایش و غیره.

You can see links before reply آب‌بندی درزها (Seam Sealing)در تولید پوشاک، وجود جای دوخت و درزها اجتناب ناپذیرند. متاسفانه آنها تاثیر بدی بر مقاومت پارچه در برابر آب و مایعات دارند: درزها و سوراخ‌های دوخت هر چند کوچک، همچنان باعث نفوذ آب شده، لذا باید کاملاً مهر و موم گردند.
برای بادوام بودن خاصیت ضدآبی و مقاومت در برابر مایعات، این محصولات دارای نوار گُرسیم (®GORE-SEAM) می‌باشند. این نوار منحصر به فرد، بوسیله تجهیزات و دانش Gore تولید می‌شود، بطوری که تمام روزنه‌ها و سوراخ‌های ریز دوخت و کوک‌ها را مهر و موم می‌سازد.
در حالی که پارچه‌های گرتکس به طور مداوم در حال پیشرفت هستند، تکنولوژی مهر و موم و آب‌بندی درزها نیز در حال بهینه شدن می‌باشد. که موجب سبک‌تر شدن پوشاک و افزایش کارایی و دوام آنها می‌گردد.

You can see links before reply چطور عمل می‌کند؟علیرغم سایر پارچه‌های فنی که با شستشو به سرعت خاصیت خود را از دست می‌دهند، پارچه‌های گرتکس اینطور نیستند. هر کدام برای دوام در ضدآبی، ضدبادی و قابلیت تنفس طراحی شده و کارآیی خود را در طول عمر مفید محصول حفظ می‌کنند.
ضد آب (Waterproof)ساختار متخلخل بسیار ریز غشای گرتکس، چیزی است که موجب خاصیت ضدآبی بادوام این نوع پارچه می‌شود. هر سوراخ میکروسکوپی در حدود ۲۰۰۰۰ بار کوچکتر از یک قطره آب است. بنابراین رطوبت خارجی (از باران گرفته تا برف بر اساس محیطی که در آن قدم گذاشتید) نمی‌تواند به غشا نفوذ کند.

You can see links before reply ضد باد (Windproof)لرز؟ می‌تواند اثر باد سرد باشد. زمانی اتفاق می‌افتد که باد سرد به لباس شما نفوذ کرده و گرما را از بدن شما می‌رباید. برای اینکه حتی در شرایط خیلی سخت هم بدن شما راحت بوده و مورد حافظت باشد، غشای گرتکس طوری طراحی شده که بطور بادوامی ضدباد باشد. محصول شما تنفس می‌کند، اما باد را بیرون نگاه می‌دارد.

You can see links before reply قابل تنفس (Breathable)سوراخ‌های غشای گرتکس ۷۰۰ بار بزرگتر از یک مولکول بخار آب می‌باشند، بنابراین تعرق به راحتی می‌تواند تبخیر شده و بدن شما از داخل خشک می‌ماند. زمانی که شما فعالیت زیادی دارید، قالبیت تنفس عامل مهمی در راحتی است.

You can see links before reply تکنولوژی محصولات

لباس (GORE-TEX® Outerwear)لباس‌های گرتکس چه در فعالیت‌های تفریحی در محیط باز، ورزشی‌های پرانرژی یا کارهای سخت و حرفه‌ای، محافظ شما هستند. انواع مختلفی برای این منظور طراحی شده‌اند که بشرح زیر می‌باشند:

GORE-TEX® Active Shell
You can see links before replyبرای تنفس بسیار بالا ساخته شده‌اند. برای حرکات هوازی در فعالیت‌های روزانه ایده‌آل هستند.
مزایاپوشاک مهندسی شده توسط تکنولوژی گرتکس اکتیو شل ، به منظور تنفس بسیار بالا طراحی شده و دارای قابلیت ضدآب و ضدباد بادوامی هستند، به طوری که بسیار راحت هستند. با وزنی سبک‌تر و ۳ لایه کارآمد، این نوع پوشاک ضدآب کاملاً جدید، قابلیت تنفس بسیار بالایی را به ارمغان آورده و برای راحتی پوست عالی است. برای تمام آب و هوا و ورزشکارانی که به دنبال محافظی بادوام و راحت طی فعالیت‌های روزانه به شدت هوازی هستند مناسب می‌باشد. از قبیل اسکی، دوچرخه‌سواری کوهستان و صعودهای آلپی سریع.
• تنفس بسیار بالا (RET<۳)
• خاصیت ضدآب و ضدباد بادوام
• سبک (بیشترین وزن پوشاک ۴۰۰ گرم)
• بیشترین راحتی در تماس با پوست
• طراحی مخصوص برای فعالیت‌های هوازی شدید
ساختارروکش گرتکس اکتیو شل با غشای گرتکس سبک‌تر و نازک‌تر و با منسوجاتی با کیفیت‌تر ترکیب شده تا اینکه ۳ لایه نهایی نتیجه بهتری را برای فعالیت‌های شدید حاصل کنند. در سمت آستری، با تکنولوژی خاصی روکش مستقیماً به پشت غشای گرتکس چسبیده است تا اینکه بیشترین تنفس و راحتی در تماس با پوست را داشته باشد.
ترکیب روکش کارآمد به همراه طراحی پوشاک با سیستم علمی GORE، سطح راحتی کاملاً جدیدی را که تا کنون مشاهده نشده، به دنیای پوشاک ضدآب ارائه می‌نماید.

GORE-TEX® Performance Shell
You can see links before replyبرای طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها در فضای باز ایده‌آل هستند.
یک پوشاک، چند فعالیتچه در حال اسکی باشید، چه دوچرخه‌سواری، کوه‌نوردی، اسکیت یا فقط پیاده‌روی، با این نوع گرتکس نیازی به تعویض پوشاک خود ندارید.
مزایای کلیدی• تنفس پوست را راحت نموده و بطور بادوامی ضدآب است
• ایده‌آل برای طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها در فضای باز
• در ساختار ۲ و ۳ لایه موجود است. ۲ لایه‌ها انعطاف‌پذیر و نرم و ۳ لایه‌ها برای شرایط فوق سخت
ساختار• منسوجات، غشا و آستر مخصوص، ترکیبی از نرمی و کیفیت بالا
• ساختار ۲ لایه: یک غشای گرتکس ویژه به سطح خارجی چسبانده شده و از قسمت داخلی توسط یک آستر مجزا محافظت می‌شود
• ساختار ۳ لایه: یک غشای گرتکس ویژه به سطح خارجی و همچنین آستر داخلی چسبانده شده است
• برای بهینه کردن کیفیت و راحتی پارچه از آستر گرتکس منحصر بفردی استفاده شده است
• برای اطمینان از اینکه تمام درزها کاملاً ضدآب باشند، از نوار گرسیم (®GORE-SIM) مخصوصی استفاده می‌شود
ویژگی‌ها

You can see links before replyعایق‌کاری ®AIRVANTAGEبا استفاده از یک سیستم انحصاری عایق‌کاری قابل تنظیم، راحتی شما را تضمین می‌کند. برای باد کردن به راحتی می‌توانید در لوله‌کشی هوایی فوت کنید، و برای خالی کردن باد نیز برعکس. به اینصورت می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به اضافه و کم کردن پوشاک، خود را با شرایط آب و هوایی وفق دهید.

You can see links before replyساختار شرایط بسیار مرطوبپوشاکی با این ساختار برای گذراندن سخت‌ترین آزمایش‌های باران مهندسی شده‌اند. به این منظور شرایط باد و باران شدید بطور افقی و عمودی شبیه‌سازی می‌شوند. با استفاده از تکنیکی پیشرفته در پوشاک، محافظت بادوامی نسبت به هوای بسیار مرطوب بدست می‌آید.

You can see links before replyتقسیم‌بندی برای راحتیبوسیله طراحی هوشمندانه‌ای برای پوشاک راحتی شما را تامین می‌کند. با تقسیم کردن بدن انسان به چند ناحیه به عنوان مناطق گرمایی، پارچه‌های گرتکس بطور منحصر بفردی ترکیب شده‌اند تا اینکه قابلیت تنفس، راحتی، گرما، و همچنین تناسب را دقیقاً بمیزان مورد نیاز افزایش دهند. پوشاک با این تکنولوژی معمولاً دارای آب‌بندی پیشرفته‌ای برای درزها نیز می‌باشند که موجب می‌شود اتصال پارچه‌های متفاوت داخل پوشاک به خوبی انجام گیرد.

GORE-TEX® PACLITE® Shell You can see links before replyبرای زمانی ساخته شده‌اند که وزن و حجم مسئله مهمی است.
یک همراه ایده‌آلبرای ورزش‌هایی از قبیل کوهپیمایی، دوچرخه‌سواری، دویدن و غیره که وزن و حجم مهم هستند ایده‌آل است. گرتکس پک‌لایت شل، با حداقل وزن و حجم، ترکیبی از بیشترین قابلیت تنفس، ضدآبی و ضدبادی بادوام می‌باشد.
مزایای کلیدی• وجود یک لایه محافظ روی غشای مرکزی موجب می‌شود به آستری مجزا نیاز نباشد
• قابلیت ضدآب بادوام و تنفس بسیار خوب
• سبک، کم حجم و قابل حمل
ساختار• پارچه رویه‌ از جنس مواد پلی‌استر یا نایلون با کیفیت
• غشای مرکزی پوشیده شده با لایه‌ای محافظ از جنس مواد ضدنفت (Olephobic) و کربن
• تکنولوژی ویژه نوار گرسیم (®GORE-SIM) قابلیت ضدآب بادوامی را تضمین می‌کند
ویژگی‌ها

You can see links before replyساختار شرایط بسیار مرطوبپوشاکی با این ساختار برای گذراندن سخت‌ترین آزمایش‌های باران مهندسی شده‌اند. به این منظور شرایط باد و باران شدید بطور افقی و عمودی شبیه‌سازی می‌شوند. با استفاده از تکنیکی پیشرفته در پوشاک، محافظت بادوامی نسبت به هوای بسیار مرطوب بدست می‌آید.

You can see links before replyتقسیم‌بندی برای راحتیبوسیله طراحی هوشمندانه‌ای برای پوشاک راحتی شما را تامین می‌کند. با تقسیم کردن بدن انسان به چند ناحیه به عنوان مناطق گرمایی، پارچه‌های گرتکس بطور منحصر بفردی ترکیب شده‌اند تا اینکه قابلیت تنفس، راحتی، گرما، و همچنین تناسب را دقیقاً بمیزان مورد نیاز افزایش دهند. پوشاک با این تکنولوژی معمولاً دارای آب‌بندی پیشرفته‌ای برای درزها نیز می‌باشند که موجب می‌شود اتصال پارچه‌های متفاوت داخل پوشاک به خوبی انجام گیرد.

GORE-TEX® Soft Shell
You can see links before replyبرای آزادی عمل بیشتر حرکات در شرایط سردتر توصیه می‌شوند.
آزادی عمل خوب استهنگامی که می‌خواهید از لایه‌های پوشاک خود کم کنید و آزادی عمل بیشتری در هوای سرد و مرطوب داشته باشید، گرتکس سافت شل انتخابی ایده‌آل می‌باشد. این پوشاک که از پارچه‌های گرم و نرمی ساخته شده، بسیار راحت و سبک است.
مزایای کلیدی
• بطور بادوامی ضدآب، ضدباد و قابل تنفس
• بیشترین محافظت در برابر شرایط آب و هوایی با بیشترین راحتی
• لایه‌های حجیم کم‌تر برای آزادی عمل بیشتر
ساختار• از بافتی نرم، با کیفیت و آستری پشمی ساخته شده است
• ساختار گرم ۳ لایه: غشای گرتکس با پارچه‌ای از بافت نرم و با کیفیت در بیرون پوشیده و دارای آستری پشمی می‌باشد
ویژگی‌ها

GORE-TEX® Pro Shell
You can see links before replyانتخابی مناسب برای شرایط بسیار سخت.
برای یک روز سختگرتکس پرو شل بهترین انتخاب برای فعالیت‌های حرفه‌ای و جدی در فضای آزاد بوده و برای افرادی مناسب است که با آب و هوای بسیار بد و شرایط سخت مواجه‌اند. از پارچه‌های بسیار قوی، با قابلیت تنفس، ضدآب و ضدباد بسیار بادوامی ساخته شده‌اند.
مزایای کلیدی• نیاز به فعالیت‌های حرفه‌ای و جدی در فضای آزاد را مرتفع می‌سازد
• برای برتری در شرایط آب و هوایی سخت مهندسی شده است
• بسیار قوی، بسیار قابل تنفس و بطور بادوامی ضدآب و ضدباد است
• در دو نوع ۲ و ۳ لایه موجود است: ۲ لایه نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر و ۳ لایه زمخت‌تر
ساختار• با پارچه‌هایی بسیار قوی و مقاوم در برابر پارگی و خراشیدگی مهندسی شده است
• ساختار ۲ لایه: غشای گرتکس خاصی به سطح داخلی لایه بیرونی روکش شده و سطح داخلی غشا با آستری مجزا محافظت می‌شود
• ساختار ۲ لایه عایق‌دار: یک لایه عایق گرما بطور آزاد بین روکش ۲ لایه و آستر داخلی موجود می‌باشد
• ساختار ۳ لایه: نوع خاصی از غشای گرتکس با کیفیت بالا به پارچه زمخت بیرونی و همچنین آستر قوی داخلی چسبانده شده است
ویژگی‌ها

You can see links before replyعایق‌کاری ®AIRVANTAGEبا استفاده از یک سیستم انحصاری عایق‌کاری قابل تنظیم، راحتی شما را تضمین می‌کند. برای باد کردن به راحتی می‌توانید در لوله‌کشی هوایی فوت کنید، و برای خالی کردن باد نیز برعکس. به اینصورت می‌توانید به راحتی و بدون نیاز به اضافه و کم کردن پوشاک، خود را با شرایط آب و هوایی وفق دهید.

کفش (GORE-TEX® Footwear)کفش‌های گرتکس قابل تنفس و بطور بادوامی ضدآب هستند و طوری مهندسی شده‌اند که پاهای شما را در زمانی خشک و راحت نگاه دارند.
GORE-TEX® Extended Comfort Footware
You can see links before replyایده‌آل برای شرایط معمولی و گرمتر با فعالیتی بیشتر.
خشک، راحت و خنکاین نوع گرتکس برای شرایط معمولی و گرمتر ایده‌آل و در فعالیت‌های شدید و استفاده روزانه بسیار مناسب است.
مزایای کلیدی• راحتی برای تمام سال در فعالیت‌های فضای بسته و محافظت در فعالیت‌های فضای باز
• بسیار قابل تنفس برای جلوگیری از برافروختگی پاها
• رسانای حرارتی مطلوب و قابلیت ضدرطوبت، راحتی داخل کفش برای کل روز را تضمین می‌کند
• قابلیت بادوام ضدآب، از نفوذ رطوبت جلوگیری می‌کند
ساختارتمام قسمت‌ها (چرم، پارچه، توری، اسنفج، آج) به طور مجزا برای بیشترین کیفیت به دقت هماهنگ شده و کنترل کیفی می‌شوند.

GORE-TEX® Performance Comfort Footware
You can see links before replyایده‌آل برای گستره‌ای از فعالیت‌ها در شرایط آب و هوایی معمولی و همچنین نامتعادل.
خشک و راحتاین نوع گرتکس برای شرایط آب و هوایی معمولی و گستره وسیعی از فعالیت‌ها در فضای آزاد مناسب است.
مزایای کلیدی• محافظت ضدآب کامل موجب می‌شود پاها حتی در شرایط آب و هوایی فوق مرطوب نیز خشک بمانند
• قابلیت تنفس بالا به بخار عرق اجازه می‌دهد خارج شده و پاها خشک و راحت باشند
• کارایی بادوام برای هر نوع فعالیتی، از مسابقات گرفته تا استفاده روزانه
ساختارتمام قسمت‌ها (چرم، پارچه، توری، اسنفج، آج) به طور مجزا برای بیشترین کیفیت به دقت هماهنگ شده و کنترل کیفی می‌شوند

GORE-TEX® Insulated Comfort Footware
You can see links before replyایده‌آل برای شرایط سردتر و فعالیت‌ها در فضای باز زمستانی.
خشک، راحت و گرماین نوع گرتکس با گستره متنوعی از عایق‌کاری برای خشک و گرم ماندن پاها در شرایط آب و هوایی سرد و فعالیت‌ها در فضای باز زمساتانی مناسب است.
مزایای کلیدی• انواع متفاوتی از عایق‌کاری وجود دارند که امکان انتخاب کفشی مناسب را برای فعالیت خاصی در زمستان فراهم می‌کند
• ترکیبی مطلوب از قابلیت تنفس و عایق‌کاری موجب می‌شود پاها همیشه راحت بوده و هرگز عرق نکنند
• خاصیت بادوام ضدآب آن حتی در باران، برف و یخ نیز رطوبت را دور نگاه می‌دارد
ساختارتمام قسمت‌ها (چرم، پارچه، توری، اسنفج، آج) به طور مجزا برای بیشترین کیفیت به دقت هماهنگ شده و کنترل کیفی می‌شوند.

دستکش (GORE-TEX® Gloves)فقط دستکش‌هایی که از پارچه‌های گرتکس ساخته شده‌اند دارای گارانتی خشک ماندن (®GUARANTEED TO KEEP YOU DRY) می‌باشند.

GORE-TEX® Gloves
You can see links before replyایده‌آل برای شرایط سرد و ورزش‌های زمستانه.
خشک باش، گرم بمانتنها دستکش‌های خشک، دستان شما را گرم نگاه داشته و تنها با دستانی گرم می‌توانید لذت ورزش‌های مفرح زمستانه را تجربه کنید. غشای گرتکس آب را خارج از دستکش‌ها نگاه داشته، در عین حال به رطوبت حاصل از تعرق در داخل اجازه خروج می‌دهد.
مزایای کلیدی• بطور بادوامی ضدآب، ضدباد و قابل تنفس
• ایده‌آل برای شرایط سرد.
• پوسته خارجی کاملاً آب را دفع می‌کند
ساختار• برای اینکه دستکش دارای قابلیت تنفس بالا بوده و کاملاً ضدآب باشد، غشای گرتکس بین پوسته خارجی و عایق فیکس شده است
• رطوبت می‌تواند از دستکش خارج شود ولی نمی‌تواند وارد آن گردد

GORE-TEX® Gloves with XCR® Product Technology
You can see links before replyبرای فعالیت‌های بیشتر در شرایط سرد و خنک پیشنهاد می‌شود.
گرم‌تر، خشک‌تر، ماندگارتردستکش‌های گرتکس با تکنولوژی XCR® با داشتن قابلیت تنفس بالایشان، بیشترین راحتی را برای گستره وسیعتری از دما و سطوح فعالیت فراهم می‌آورند.
مزایای کلیدی• ایده‌آل برای فعالیت‌های شدیدتر در شرایط سرد و خنک
• قابلیت ضدآب و ضدباد و تنفس‌پذیری بادوامی را فراهم می‌آورد
• راحتی مطلوب بوده و دست‌ها گرم‌تر و برای مدت بیشتری خشک می‌مانند
ساختاربرای اینکه دست‌ها راحت و گرم و در دماهای متفاوت خشک بمانند، غشای گرتکس بین پوسته خارجی و عایق فیکس شده است.

GORE-TEX® Gloves with Gore 2 in 1 Product Technology
You can see links before replyراه حلی برای زمانی که به هر دو عامل گرما و اصطحکاک نیاز است.
بدون درآوردن دستکش حس کنیددستکش‌های گرتکس با تکنولوژی ۲ در ۱ محصول، دو سطح از گرما و اصطحکاک را فراهم آورده، برای فعالیت‌ها در سطوحی متفاوت و همچنین شرایطی متغیر در فضای آزاد ایده‌آل می‌باشند.
مزایای کلیدی• راحتی مطلوب برای فعالیت‌های چند منظوره و یا شرایط متغیر
• یک دستکش، دو انتخاب: گرمای مطلوب و اصطحکاک عالی
• قابلیت بادوام ضدآب، ضدباد و تنفس‌پذیری
ساختار• از نظر گرمایی: لایه عایق موجب تولید بیشترین گرما در اطراف انگشتان می‌شود
• از نظر اصطحکاک: به دلیل داشتن اصطحکاکی مطلوب، فقط یک سمت دستکش فاقد عایق می‌باشد

GORE-TEX® Gloves with X-TRAFIT™ Product Technology
You can see links before replyایده‌آل برای زمانی که به فیت بودن و لمس دقیق اجسام نیاز است.
یک اصطحکاک عالیدستکش‌های گرتکس با تکنولوژی محصولات ™X-Trafit برای زمانی که داشتن اصطحکاک در دست‌ها خیلی مورد نیاز است، ایده‌آل هستند. آنها برای کنترل بهتر دارای اصطحکاکی مطلوب بوده، برای دستانی خشک دارای خاصیت بادوام ضدآب و همچنین برای راحتی دارای قابلیت تنفس بالا می‌باشند.
مزایای کلیدی• کیپ دست بوده و دارای قابلیت لمس دقیق اجسام است
• ترکیبی از چالاکی و خاصیت‌های ضدآب، ضدباد و تنفس‌پذیری
• سه لایه راحتی، یک لایه برای تماس دست
• ایده‌آل برای موتورسیکلت

کوهگرد
12-05-2019, 07:31 PM
Windstopper همون بادگیر خودمونه:4:.

سلام
مباحثتون را دنبال کردم
جالب بودن
البته بنظرم میاد باید لباسو توی محیط امتحان کرد
ت معلوم بشه چی برای کجا خوبه
اما درباره وینداستاپر سوال دارم:
اگه همون بادگیر خودمونه یعنی تنفسی نیست دیگه؟
درحالیکه بعضی از وینداستاپرها را میگن تنفسی هستن.
بمن گفتن میتوتی بجای پلار در طبیعتگردیهایی که هوا سرده وینداستاپر بپوشی و کار پلارو هم انجام میده برات. توش یه لایه کرکی داشت که گرم بود. این میشه وینداستاپر دولایه؟

کوهگرد
12-05-2019, 07:45 PM
اینطوری جواب میده
تجربه شخصی بود

سلام
گورتکس اگر تک لایه باشه ضد باد هم هست؟
یعنی کار بادگیرم انجام میده؟
اگر جواب بله است پس یعنی گورتکس همون بادگیره که خاصیت تنفسی هم داره. این تعبیر درسته؟
یه کم گیج شدم!
تا اونجا که فهمیدم گورتکس و بادگیر توی بارون زیاد جواب نمیدن و باید پانجو خریداری بشه.
گورتکس تنفسیه اما بادگیر و پانچو میتونن تنفسی یا غیر تنفسی باشن. که البته تنفس در گورتکس بیشتر از دوتای دیگه‌س. این مطالب صحیحه؟
پیشاپیش ممنون از راهنمایی شما

کوهگرد
12-05-2019, 08:12 PM
سلام به همه دوستان
گورتکس تنها عایق تنفسیه و تو گرم کردن بی تاثیره اما استفاده نامناسبش موجب دم کردن میشه. در سفر مذکور پلار کفایت میکرد.
در ضمن نگران نباشید:1: .معقولانه ترین خرید را انجام دادید.
ایشالا توی یک برنامه کوهنوردی زمستانه گورتکستون رو تست کنید.

یه بنده خدایی بمن گفت همیشه گورتکس دم دستت باشه!
توی درفک گفت حتما ببر!
منم گایا خریدم
ولی احساس میکنم بر اساس نظراتی که مطرح شده خیلی بدردم نمیخوره!
احساس میکنم پولمو ریختم دور!:12:
یعنی فقط توی هوای سرد و بادی و برای جلوگیری از خیس شدن میخوره؟
ظاهرا توی سرمای بدون وزش باد هم که دم میکنه!ِ:17: