PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفتگوی های بدون دسته بندی در انتخاب کفش مناسب برای کوهنوردی و طبیعت گردی

صفحه ها : [1] 2

Mehdi
18-07-2009, 05:53 PM
همه کسایی که کفش خوب داشتن می دونن که چه نعمتیه :?
اما یه کفش خوب چه مشخصاتی داره؟
اگر می خواید کفش بگیرید اول باید تعیین کنید که در چه شرایطی می خواید از کفش استفاده کنید.
-- کوهنورد حرفه ای چهار فصا هستید؟
-- کوهنورد معمولی هستید؟
-- طبعیت گرد حرفه ای هستید؟
-- طبیعت گردی تفریحی کار می کنید؟
هر کدام از این شرایط کفش مخصوص به خودش را می خواد.

1- کفش کوه:
این کفش ها، کفش هایی سنگین با چندین لایه مختلف، ضد آب، عایق حرارتی خوب و بسیار محکم هستن. کفی کفش خیلی ضخیمه و روی هر سطی به راحتی میشه باهاش راه رفت. خود این کفش ها به دو دسته مهم تقسیم بندی میشن:
الف- کفش های ساق کوتاه: برای کوه نوردی سبک استفاده میشن. ارتفاع ساق اونا کمه و فقط مچ پا را می گیره. سبکتر هستن. ولی در شرایط برفی در صورت نداشتن گتر، ممکنه برف وارد پا بشه.
ب- کفش های ساق بلند: که کفش هایی کاملا حرفه ای هستن. ساق بلند این کفشها باعث میشه در هر شرایطی از پا خوب محافظت کنن.
الان تو بازار انواع این کفش ها وجود داره. کفش های خارجی و ایرانی. خارجی ها که خیلی گرونه و البته با کیفیت بهتر و سبکتر هستن. ایرانی ها هم کفش های خوبی دارن که قیمتشون مناسبتره ولی در عوض حسابی سنگین هستن. یه کفش خوب ایرانی حدود 70-100 تومن مایه می خواد. خارجی ها هم از 200 به بالا

2- کفش ترکینک (Tracking): این کفش ها برای طبیعت گردی های حرفه ای و تا حدی کوهنوردی (فکر میکنم تا 4000 متر) مناسب هستن. در مقابل سرما مقاومت خوبی دارن. نسبت به کفش های کوه سبکتر هستن. در مقابل نفوذ آب مقاوم هستن. مدل ایرانی این کفش ها ظاهرا تو بازار هست، اما من ندیدم و نمی دونم می ارزه یا نه. کسی هم ندیدم که ایرانی این کفش ها را خریده باشه. اما خارجی این کفش ها تا بخوای تو بازار هست. قیمت ها هم بسیار متغیر. از حدود 100 تومن تا 300-400. مارک های معروف این کفش ها هم ایناست:
Lowa
Scarpa
و...

3- کفش های هایکینگ (Hiking):
استفاده این کفش ها یه رده پایین تر از کفش های ترکینگ هست. یعنی برای ارتفاع های کمتر و شرایط آب و هوایی مناسب تر. وزن این کفش ها سبکتر از مدل های قبلی هست و طبیعتا مقاومت این کفش ها در مقابل سرما و رطوبت هم کمتره. این کفش هم مدل های جورواجوری داره و قیمتش هم در حد قیمت کفش های ترکینگه.

پیشنهاد:
1- اگر پول خرید هر سه نوع کفش را دارید که اصولا نیازی به پیشنهاد ندارید. حالشو ببرید ;)
2- اگر پول خرید دو نوع را دارید به نظر من یه کوه و یه هایکینگ مناسبه. متناسب با برنامه پیش رو یکی را انتخاب کنید.
3- اگر پول خرید فقط یک کفش را دارید به نظر من ترکینگ بگیرید به شرطی که برنامه های زمستانه خیلی سنگین نمی رید.
4- کفش دسته دوم هم خوبه، اما ریسک خریدش زیاده. ممکنه سوراخ باشه مثلا :cry: اما اگر خوش شانس باشید حالشو می برید. بنده 4 سال پیش تو زاهدان یه کفش 100 تومنی را خریدم 13 تومن. زوارش در رفته بود و تو نگاه اول 1 تومن هم نمی ارزید. 2 تومن هم دادم یه کفاشی مثل روز اولش کنه. الان 4 سال پامه و لااقل 30-40 تا برنامه نسبتا سنگین باهاش رفتم هنوز کار میکنه.
5- کفشی بگیرید که حتما مچ پاتونو بگیره. احتمال پیچ خوردن پا در مسافرت زیاده که در این صورت فاجعه میشه

مصطفی
18-07-2009, 06:07 PM
پيشنهاد مي كنم دوستان يه جفت دمپايي پلاستيكي سبك هم داشته باشند! البته اگه از راه رفتن با پاي برهنه، دور و بر محل كمپينگ لذت مي برن كه ديگه ... آره ديگه . . . ظاهرا لازم نيست. ببخشيد . . . اشتباه شد. :roll:

Mehdi
18-07-2009, 06:21 PM
پيشنهاد مي كنم دوستان يه جفت دمپايي پلاستيكي سبك هم داشته باشند! البته اگه از راه رفتن با پاي برهنه، دور و بر محل كمپينگ لذت مي برن كه ديگه ... آره ديگه . . . ظاهرا لازم نيست. ببخشيد . . . اشتباه شد. :roll:

آی گفتی :lol:
می دونی بععد چند تا سفر به این نتیجه گهربار رسیدم؟ :cry:
ولی آی حال میده ها... ;)

مخصوصا اگر دمپایی ها سفید و تمیز باشه... دیگه هیچی :mrgreen:

pesare1404
19-07-2009, 01:00 AM
یک فکری هم برای ما فقیر فقرا بکنید 50 تومن برای یک کفش زیاده :roll: چه برسه بیشتر

نمیشه با همین کفش معمولیا مثلا کانورسا اومد تو طبیعت من باهاش کوه هم رفتم اما اگه خیس بشه خیس میشی :mrgreen:
به هر حال هر چی پیشنهاد میدید لطفا یه مدل شبیه سازی شده ی اون یا یه چیز بدرد بخور ارزون هم بگید مثلا 10 تا 20 تومن

Mehdi
19-07-2009, 09:47 AM
یک فکری هم برای ما فقیر فقرا بکنید 50 تومن برای یک کفش زیاده :roll: چه برسه بیشتر

نمیشه با همین کفش معمولیا مثلا کانورسا اومد تو طبیعت من باهاش کوه هم رفتم اما اگه خیس بشه خیس میشی :mrgreen:
به هر حال هر چی پیشنهاد میدید لطفا یه مدل شبیه سازی شده ی اون یا یه چیز بدرد بخور ارزون هم بگید مثلا 10 تا 20 تومن

سلام
بستگی به خودت داره. اگر راحتی با این کفشها خوب راحتی دیگه 8-)
کفش خوب گرونه :(
اگر من جای شما بودم و می خواستم یه کفش خوب با 10-20 تومن پیدا کنم می رفتم سراغ پوتین های سربازی. البته نه این پوتین هایی که به سرباز وظیفه ها می دن. این پوتین ها 100 تومن هم نمی ارزه. یه سری پوتین تو بازار هست با مارک "تاف". پوتین های خیلی خوبین. البته باید با کسی بری بگیری که بشناسه. تقلبی این پوتین ها هم زیاده.
پوتین سربازی خیلی از مزایای کفش های استاندارد کوه را داره. محکمه. تا حدی ضد آبه، نمی ذاره پات پیچ بخوره و برف به راحتی توش نمیره و...
ولی چند تا مشکل بزرگ داره؛ سنگینه، در مقابل سرما اصلا مقاومت نداره و پا توش یخ میزنه که البته تا حدی با یه جوراب مناسب مشکلش حل میشه.
برو یه دوری تو گمرک و حسن آباد بزن. به قصد خرید هم نرو، برو فقط ببین.

آقا حامد ما تو این زمینه بیشتر وارده، اگه ببینه حتما اطلاعات بیشتری داره. خودش هم تا مدت ها پوتین می پوشید.

فقط اگه پوتین گرفتی حتما 1-2 تا برنامه سبک اول باهاش برو بعد ببرش یه برنامه سنگین. پوتین روزای اول خیلی سفته :cry:

pesare1404
19-07-2009, 01:15 PM
سلام
بستگی به خودت داره. اگر راحتی با این کفشها خوب راحتی دیگه 8-)
کفش خوب گرونه :(
اگر من جای شما بودم و می خواستم یه کفش خوب با 10-20 تومن پیدا کنم می رفتم سراغ پوتین های سربازی. البته نه این پوتین هایی که به سرباز وظیفه ها می دن. این پوتین ها 100 تومن هم نمی ارزه. یه سری پوتین تو بازار هست با مارک "تاف". پوتین های خیلی خوبین. البته باید با کسی بری بگیری که بشناسه. تقلبی این پوتین ها هم زیاده.
پوتین سربازی خیلی از مزایای کفش های استاندارد کوه را داره. محکمه. تا حدی ضد آبه، نمی ذاره پات پیچ بخوره و برف به راحتی توش نمیره و...
ولی چند تا مشکل بزرگ داره؛ سنگینه، در مقابل سرما اصلا مقاومت نداره و پا توش یخ میزنه که البته تا حدی با یه جوراب مناسب مشکلش حل میشه.
برو یه دوری تو گمرک و حسن آباد بزن. به قصد خرید هم نرو، برو فقط ببین.

آقا حامد ما تو این زمینه بیشتر وارده، اگه ببینه حتما اطلاعات بیشتری داره. خودش هم تا مدت ها پوتین می پوشید.

فقط اگه پوتین گرفتی حتما 1-2 تا برنامه سبک اول باهاش برو بعد ببرش یه برنامه سنگین. پوتین روزای اول خیلی سفته :cry:

اره تو فکر خودم هم بود اما شک داشتم بدرد بخوره که الان فهمیدم نه بدک نیست کار مارو که راه میندازه همین کافیه فعلا ;) خوشبختانه گمرک به من نزدیکه و حداکثر با 20 دقیقه اتوبوس سواری میشه به اونجا رسید خوشبختانه هیچ اشنایی ندارم به همین دلیل احتمالا یه تقلبیو میکنن تو پاچم به هر حال بهتر از هیچیه ببینم چیکار میتونم بکنم :roll: هوا هم که بد جور گرمه شاید بعد از ظهر امروز رفتم یه نگاهی انداختم شاید عکس هم بندازم خدا رو چه دیدی اما میدونم که الان نمیخرم.

Mehdi
19-07-2009, 01:52 PM
اره تو فکر خودم هم بود اما شک داشتم بدرد بخوره که الان فهمیدم نه بدک نیست کار مارو که راه میندازه همین کافیه فعلا ;) خوشبختانه گمرک به من نزدیکه و حداکثر با 20 دقیقه اتوبوس سواری میشه به اونجا رسید خوشبختانه هیچ اشنایی ندارم به همین دلیل احتمالا یه تقلبیو میکنن تو پاچم به هر حال بهتر از هیچیه ببینم چیکار میتونم بکنم :roll: هوا هم که بد جور گرمه شاید بعد از ظهر امروز رفتم یه نگاهی انداختم شاید عکس هم بندازم خدا رو چه دیدی اما میدونم که الان نمیخرم.

بالاخره سربازی رفتن همه چیش بد نیست! :(

pesare1404
19-07-2009, 03:55 PM
بالاخره سربازی رفتن همه چیش بد نیست! :(

ای بابا
هی من به این بابا هه میگم بابا من میخوام مرد شم :mrgreen: میخوام زیر پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به کشورم خدمت کنم میخوام عین یه سرباز واقعی برای کشورم بجنگم خوب ولی وقتی خدا نمیخواد چیکار کنم وقتی خدا خواسته تک پسر باشم و بابام 59 سالش باشه باید بشینم کفالت خانوادمو بعهده بگیرم دیگه اگه نگیرم کی این خانواده رو سرپرستی کنه.
بعد باباهه یک نگاه عاقل اندر سفیه میکنه (اگه سفیه درست نوشته باشم) میگه بچه برو به درست برس اینقدر حرف نزن.
بعد میگن چرا به جونا بها نمیدن و جلو پیشرفتشونو میگیرن !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

حال برم ببینم میتونم یه کفش گیر بیارم :D

pesare1404
21-07-2009, 02:49 PM
البته من تاف پیدا نکردم ولی چند تا مدل توی بازار پر بود که عکساشو ااین پایین میذارم همین مدل ها از 10 تومن شروع میشه تا 25 تومن
حالا من میگم بد نیست خوبه اما نظر یک حرفه ای رو میخوام :geek:
[attachment=0:3o2qg9ww]DSC00577.JPG[/attachment:3o2qg9ww]
[attachment=1:3o2qg9ww]DSC00576.JPG[/attachment:3o2qg9ww]

Mehdi
21-07-2009, 03:21 PM
پایینی ها ساق نداره. بهتره نگیری. احتمال پیچ خوردن پا زیاده توش.
از عکس بالایی هم چیز زیادی معلوم نیست. اصولا از عکس کیفیت معلوم نمیشه. پوتین ها همشون شبیه به هم هستن (ناسلامتی قراره سربازا همشکل باشن دیگه :D )

اما اگر می خوای پوتین بگیری پیشنهاد می کنم اولین پوتین از سمت راست را بگیر. 8-) همونی که درب و داغون شده. البته دقت کن سوراخ نشده باشه. یه شماره هم از پات بزرگتر بگیر که بتونی جوراب ضخیم بپوشی. اینجوری پا کمتر اذیت میشه. 5 تومن بیشتر هم بالاش نده. این یارو عمرا اگه 2 تومن بیشتر اینو خریده باشه. شاید هم پیداش کرده :roll:

خریدی یه واکس مشت بهش بزن تا حسابی چرب و چیلی بشه. اینجوری بیشتر ضد آب میشه :mrgreen:

Mehdi
21-07-2009, 03:23 PM
یادم رفت بگم
یه جفت بند کشی هم بگیر. خودشون می دونن چیه. بگو برا پوتین می خوام. یه چیز توپه :geek:

pesare1404
21-07-2009, 03:37 PM
اصلا این موضوع به فکرم نرسیده بود که ساق از پیچ خوردن جلوگیری میکنه دستت درد نکنه خیلی بهره بردم ;)  

Peymankhah
01-08-2009, 07:58 PM
در مورد کفش مهدی طبقه بندی خوبی کرده.
در مورد پوتین نظامی ها علاقه خاصی بهش دارن. یه نیمچه مزیت پوتین اینه که تا حدی از داشتن گتر شما رو بی نیاز میکنه و نوع استفاده از اون شما رو عادت میده که همیشه پاچه اتون کیپ و بسته باشه که مزایاش و میدونین :D
در مورد انواعش هرچند وقت یکبار بازار رفرش میشه اصطلاحا. این مدلهایی هم که تو گمرک و امام حسینه همه از استحقاقیهای سربازاست که فروختن.
کلا قیمت بالایی نداره.

از عیوبش اینه که دهن آدمو ... میکنه اگر سفت و نو باشه تا به پا بشینه. پیشنهاد میکنم اگر برنامه عجله خواستین باهاش برید یا شروع سربازیتون بود حتما یه روغنکاری با پارافین بکنید و همین جوری یکی دو روز پاتون بکنید. (درصد زیادی اشون اگر خشک باشند پشت پا رو نابود میکنن.)
اگر خیلی عجله ای شد توی یک زیلو بپیچیدشو با یه بیل بیافتید به جونش بکوبیدش تا از قیافه در بیاد و نرم بشه و الا اگر خشک باشه توی برنامه سفر پاتون و نابود میکنه.

حتما زبونه اشو چک کنید که با قالب خود پوتین یک سره باشه تا نفوذ آبو و گل و به حداقل برسونه. بعضا دو تا سوراخ بالای زبونه اش میکنن تا بند خود پوتین رو از توش رد کنند تا همیشه بالا و خوش فرم بایسته.

اون نوع تاف که مهدی گفت پوتین خوش فرمیه منتها کفی اش کلفت نیست که خیلی تو برنامه های طولانی مناسب نیست. نوع تاف چرم کلفتی داره و واکس خورش ملسه تو این مایه ها که واکس خوب و برق انداختنش ملسه و یه قیافه ای به آدم میده. تو سربازخونه ها توی رژه به درد میخوره چون صدای خوبی از خودش در میکنه در برخورد با زمین.

البته این نکته قابل ذکره که کفی پوتین ها معمولا نرمه و این پا رو اذیت میکنه.
توی حالتی که خیس بشن و تو گل باهاش برید خیلی سریع شوره میزنه و بد هم شوره اش پاک میشه. باید واکس پدر و مادر داری بهش بزنین.

اگر از پوتین خسته شدین میتونین به یک کفاش بدین و بگین ساقه اش و براتون کوتاه کنه.

چنانچه از پوتین استفاده کردین شلوارتون رو به اندازه 3 انگشت بالاتر با یک کش (از نوع تمبونی) به داخل برگردونید. (با تیپتون این قضیه رو چک کنید.) اگر این کار رو نکنید شلوارتون از واکس پوتین سیاه میشه. همیشه به یاد داشته باشین با پوتین سرپا نشستن باعث سیاه شدن پشت شلوارتون (ما ت ح ت )میشه.

از مزایا دیگه پوتین اینه که میشه نوع مختلف بند بستن رو روش پیاده کرد که با تنوع رنگ بند خیلی خوشگل میشه.

نوع زیپ دار شده اش برای آدمهای ( کالیبر گ....د) توصیه میشه منتها از آب بندی درش میاره.

مدلهای خاصی از پوتین هست که خیلی شیکسه و توی پادگان تک و توک دیدم که به درد برنامه های بیرون نمیخوره و توی همون جا مصرف داره و ضرب پا رو توی احترامات خیلی با صدا میشه باهاش اجرا کرد.

از مزایای غیر روتین پوتین توانایی مخفی کردن بعضی چیزا توشه که به درد سربازها بیشتر میخوره :?:

pesare1404
02-08-2009, 02:43 PM
همون طور که حضوری گفتم یک پوتین دست دوم خریدم 9 تومن و یک جفت بند کشی به قیمت 1 تومان اول نمیدونستم بند کشی چیه بعد فهمیدم یک نوع بنده از جنس کش جمعا 10 تومن بزودی چند تا عکس ازش براتون میذارم مارکش بهمنه و جنس خوبی داره

Mehdi
02-08-2009, 02:55 PM
همون طور که حضوری گفتم یک پوتین دست دوم خریدم 9 تومن و یک جفت بند کشی به قیمت 1 تومان اول نمیدونستم بند کشی چیه بعد فهمیدم یک نوع بنده از جنس کش جمعا 10 تومن بزودی چند تا عکس ازش براتون میذارم مارکش بهمنه و جنس خوبی داره

چند بار باهاش کوه برو تست کن. مخصوصا تو گرما برو که فیت پاهات بشه. پوتین چیز خوبیه مخصوصا با بند کشی :geek:

pesare1404
02-08-2009, 03:01 PM

چند بار باهاش کوه برو تست کن. مخصوصا تو گرما برو که فیت پاهات بشه. پوتین چیز خوبیه مخصوصا با بند کشی :geek:

اره تو همین فکرم میخوام همین پنج شنبه جمعه یه سر تا شیر پلا برم :D خدا رو چه دیدی شاید شب موندیم فردا اومدیم :P

Narges
08-08-2009, 02:47 PM
چقدر سختی کشیدین سر سربازی
این تازه کفشش بود :o :o :o

Peymankhah
08-08-2009, 03:03 PM

و تو چه دانی که سربازی چیست :idea:

Mehdi
08-08-2009, 03:17 PM

زهر هجری چشیده ام که مپرس... :?

omid
30-08-2009, 01:05 PM
سلام.با توجه به بحث هايي كه با آقا مهدي داشتم و چيزايي كه تو بازار ديدم چند مطلب رو خلاصه وار عرض ميكنم.توضيح اينكه قصد از آوردن اسم يه كالا افزايش اطلاعات دوستانه.قصد تبليغ در كار نيست.اما اگه مديران سايت مخالف باشن پاك ميكنم.هزينه ها هم تقريبيه.سخت نگيريد.
دسته بندي فني كه همون دسته بندي آقا مهدي عاليه.اما براي راهنمايي خريد بايد سراغ بازار و اقعيت هاش رفت.من دسته بندي ايراني-خارجيو بررسي ميكنم.
اول كفشاي ايراني:
1- پوتين سربازي اگه جنسش خوب باشه و اندازش مناسب و فيت،براشرايط غير برف و باران خوبه.بقول دوستان اگه خيس بشه خيس ميشي.زير 4000 متر و باز ميگم غير مرطوب خوبه.چند تا پوتين خوب رو ميشناسم:
-پوتين سربازي كفش ملي خيلي كم توليد ميشه اما خيلي سبك و راحت و ارزونه.شايد عمرش كم باشه اما به راحتيو ارزونيش مي ارزه.هزينه 15 تومن.
-پوتين بهمن.اگه درست بگم ماله سپاهه-تو گمرك همه مغازه ها دارن.خيلي خوبه.از هر نظر.هزينه 30 تومن.
-يه سري پوتين كرم رنگ آمريكايي هم هست كه مدل گورتكسش هم اومده.نميدونم واقعا آمريكايي يا نه اما به نظر بدتر از پوتيناي ايراني نميان.هزينه 50 يا 60 تومن
2-كفشهاي كوه ساده ايراني.قيمتشون بين 20 تا 30 تومنه.از چرمهاي مصنوعي بازيره p.u درست شدن.بعضا راحت و نسبتا استاندارد هستند.2 تاشونو من ميشناسم.يكي كفش كوه باز كفش ملي.خودم 2 سالي پوشيدمش.بدك نيست.دومي كفش كوه سيمپا كه بهتره از باقي هم رده ها.شرايط كاريش از پوتين سربازي خيلي وسيع تره.با گتر تو برف نه خيلي سنگين هم ميشه رفت.
3-كفش هاي كوه(قول آقا مهدي)كه بين ايرانيا كوهيار بهترينه.برا شرايط حرفه اي ساخته شدند.اما به دليل محكمي و عمر بالا و شايد ايمني بالا در مقابل ضربات و شايد عادت!!! بعضا ديده ميشه كه همه جا ميپوشن.حتي برا جنگل نوردي!!
فقط اينو بگم كه اگه پا رو بزنه ميزنهههه.بايد در آورد تقديم كرد به كسه ديگه.اصلا كفشي نيست كه با پا راه بياد.اما اگه به پاي كسي بخوره برا كوهنوردي كفش مطمئن محكم با عمر بالاييه.هزينه از 80 به بالا.رو راحتيش حساب نكيد لطفا!!
4-كفش هاي تركينگ و هايكينگ اگه ايرانيها سراغ توليدش رفته باشند.توصيه ميشه شما سراغ خريدش نريد.تكنولوژي بالايي ميخان و سطح استاندارد بالا كه در ايران فعلا شرايطشو من سراغ ندارم.
كفش هاي خارجي:
بين كفشهاي خارجي اولين نكته مهم اينه كه سراغ چيزاي متفرقه و چيني(البته چيني اگه تحت ليسانس برند معتبر باشه قابل تحمله)به نظر من نبايد رفت.دور ريختن پوله.كفش هاي معتبر هم خوب گرونه.نكته اصلي اينه كه پول به راحتي ميديد.نه به عمر بالا.بنابر اين هزينش شايد 4يا 5 برابر كفش ايراني باشه.اما اگه كسي راحتي در اولويت باشه براش،مخصوصا خانوم ها!! بد نيست كه دست به جيب بشوند.
برند هاي معتبر،رده بندي هاي استانداردي دارن كه بسته به نياز بايد انتخاب كرد.هايكنگ و تركينگ و بك پكينگ و بالاتر.هزينه از 160-به بالا.
سالامون يكي از معروف هاست.به نظرم برا هايكينگ و اينكه تو خيابون با جين بپوشي بهتره.يه كم ضعيف هستند.
اسكورپا از اولي بهتره.در همه رده كفش داره.به نظرم برا كسي كه هر هفته كوه ميره 2 سالي كار كنه.اما بيشترش به شانس بستگي داره.
از همه اونا بهتر لاسپورتيوا هست.lasportiva. تو ايران هم نماينده داره.كفشاي تركينگ به بالاش كه بالاي 220 تومنه ميگويند كه چيني نيست.و ميگويند كه در همون شرايط ميانگين 4 سالي عمر ميكنه برا آدم.
جمع بنديم كه البته شخصي برا خودمه اما دوست دارم بگم اينه كه :
كلا اگه سراغ كفش خوب و گرون رفتيد اينو بدونيد با يه كفش نميشه همه جا رفت.و خرابش كرد.تفكر حرفه اي و مند بالا هزينه خاص خودشم داره.به خاطر همين خيلي از دوستان اهل دل و دنيا ديده با همون كفشاي ايراني دندون طمع رو ميكشن و خودشونو راحت ميكنن.
اگه كسي فقط طبيعت گردي ميكنه من به جاش باشم تركينگ ميخرم.مخصوصا برا آقايون هايكينگ سبكه.تحلمل وزن بالا رو هم ندارن!!
اگه كسي هم طبيعت ميره هم كوه يه كم خفن! من اگه باشم بك پكينگ.اما اين كفش بك پكينگ رو تو برف خرابش نميكنم.3 فصل استفاده ميكنم برا برف يا همون كفشاي كوه ايراني يا اگه پولدار باشم يه كفش مناسب برف كه اصطلاحا چند پوش ميگن از همون برندهاي معروف.
موفق باشيد.خدانگهدار.

Mohamad
30-08-2009, 02:10 PM
سلام
مرسی اطلاعات خوبی گذاشته بودی من میخوام در حدود 100 یا یه کم بیشتر هزینه کنم ، ظاهرا با این پول باید کفش ایرانی بگیرم ، تو مارک های ایرانی چیزی را می شناسی که به درد بخور باشه؟ ;)
راستی یه سوال دیگه به نظرت اول که گرفتم یه چند جایی برا چند ساعت بپوشم بعد برنامه سنگین تر باهاش داشته باشم یا نه مهم نیست؟

Mehdi
30-08-2009, 02:40 PM
ممنون از اطلاعات خوبی که دادی آق امید
چند تا نکته پیرو نوشته هات می خوام بگم:

1- پوتین های سربازی، مخصوصا ایرانی هاش معمولا راحت نیستن. دوستانی که سربازی رفتن یادشون هست دیگه. روزای اول سربازی درصد زیادی از هم رزم ها دچار عوارض بدپوتینی میشن. یکی از دلایل این امر استاندارد نبودن فضای داخل پوتینه. یعنی طول و عرض و ارتفاع توش به درستی رعایت نشده و معمولا یه جاییش پا رو میزنه. راه حل هایی برای راحت کردن پوتین وجود داره. اما قطعی نیست. به نظرم شانس در این زمینه نقش زیادی بازی میکنه. به همه دوستان پیشنهاد می کنم اگر خواستن پوتین بگیرن حواسشون به این نکته باشه.

2- من کفش گرون نداشتم، اما وقتی ظاهرشو نگاه می کنم واقعا به نظرم نمیرسه این کفش بتونه 2-3 سال پای من طاقت بیاره. مخصوصا اینکه کسی ندیدم همچین ادعای داشته باشه که کفش گرون چند سال پاش بوده. عوضش من یه کفش کوه دارم که لااقل تا حالا باهاش 100-150 تا برنامه سنگین و متوسط تو تمام فصول رفتم. هنوز آخ نگفته.

3- قبول دارم کفش کوه کفش راحتی نیست، اما راه حل داره. شما هیچوقت نباید کفش کوه را بدون جوراب پشمی و یا حوله ای ضخیم بپوشی. حالا می خوای وسط تابستون سفر بری یا تابستون. کفش کوه باید با جوراب پوشیده بشه.

امیدوارم دوستانی که کفش های گرون دارن (پروانه خانم، آقا مهرداد و...) اینجا بیان در مورد کفش هاشون صحبت کنن

Mehdi
30-08-2009, 03:03 PM
مخلصیم
اگر منظورت کفشه کوهه به نظرم کوهیار بگیر. تو همین مایه هاس. اگر کوهنوردی زیاد نمی کنی ساق بلند نگیر. سنگینه الکی.
حتما قبل از برنامه اصلی یه بار بپوش. اینجوری اگر مشکلی داشته باشه قضیه حاد نمیشه و گیر نمی افتی.
جوراب خوب هم بگیر. نخی یا حوله ای. حتما هم 2 تا. تو برنامه ابر احتمال خیس شدن جوراب زیاده. خیس بشه دیگه خشک هم نمیشه. در ضمن زیر جوراب ضخیم حتما یه جوراب نخی معمولی بپوش. اصطکاک بین جوراب ضخیم و پوست پا گاهی وقتا باعث تاول میشه.

Mohamad
01-09-2009, 10:35 AM
سلام
رفتم کفش های ایرانی را هم دیدم به نظر مفت گرون میومد
تا الان رسیدم تو مایه های 200 :(( :(( :((
نظرت راجع به برند SALOMON چیه؟؟

Mehdi
01-09-2009, 10:50 AM
رفتم کفش های ایرانی را هم دیدم به نظر مفت گرون میومد

کفش کوه منظورته؟ /:)
نه بابا اینجوری نگاشون نکن. ظاهر زشت و بدترکیبی دارن اما خوب چیزایین. هم گرم، هم ضد آب و اگه تو انتخاب دقت کنی هم راحت. برا کسانی که سبک وزن نیستن کفش کوه ایرانی مناسبه ;)

نظرت راجع به برند SALOMON چیه؟؟
سالامون کفش خوبیه. البته هیچ کدوم از بچه های خودمون ندارن. اما تعریفشو زیاد شنیدم. ولی بعید می دونم با 200 چوق بتونی بگیری. یه کم بالاتره. لااقل 250 برات آب می خوره :-\

Mohamad
01-09-2009, 04:18 PM
سلام
سالامون جدیدا تا 350 تومان هم داره
راستی من تو منیریه که هر چی گشتم هیچ جا جنسش جور نبود غیر از همون نمایندگی سالامون بقیه تنوعشون خیلی کمه
این برند ها که معرفی کردی جایی نمایندگی دارن؟ یا جای خاصی رو میشناسین که داشته باشه؟
البته تو خیابون سنایی هم چند مغازه خوب بود ولی احساس کردم قیمتشون یه کوچولو زیاد تر از جاهای دیگست

omid
01-09-2009, 05:10 PM
بهتره اول تو سایتشون که از گوگل میتونی پیداشون کنی همه مدل ها رو بررسی کنی.
چند تا فروشگاه دارن اينا رو تو منيريه:
-شكوه نزديك تقاطع سپه
-هيماليا يه كم نزديك تر به ميدون.
-یکی دیگه هم اون دست خیابونه که همه مدلای اسکارپا رو داره.
من مدلای تمام چرم یا نبوک رو به این پارچه ای هاترجیه میدم.به نظرم پارچه ای ها زود دفرمه بشند.
شما اين كفشايي كه ميگمو لطف كن ببين،اگه پسنديدي و تصميم گرفتي به من اطلاع بده يه جاي خفن تر بلدم برا تخفيف ;)
1-
la sportiva
2-
scarpa

Peymankhah
02-01-2010, 07:06 PM
جدول مقایسه ای سایز کفشها را در فایل ضمیمه ببینید:

کلمه عبور: anobanini.ir
[attachment=0:2hgep9xi]2.rar[/attachment:2hgep9xi]

Peymankhah
05-01-2010, 07:12 PM
منبع: همه جای اینترنت
You can see links before reply

paolo
01-02-2010, 12:36 PM
درود بر شما عزیزان من عضو جدید از پیوند شما هستم. در رابطه با نیاز به کفش کوه و کفش پیاده روی دوست و همکار سابق من کفشهای استوک و کارکرده خارجی موجود داره که بنظر من از پوتین و کفشهای گرون قیمت بهتره و ارزش استفاده کردن داره و قیمتش 000/300 ریال هست البته پایین تر هم میشه خرید کرد. به هر روی اگر تمایلی برای خرید داشتید بگید تا راهنماییتون کنم. با سپاس

Mehdi
01-02-2010, 12:44 PM
درود بر شما عزیزان من عضو جدید از پیوند شما هستم. در رابطه با نیاز به کفش کوه و کفش پیاده روی دوست و همکار سابق من کفشهای استوک و کارکرده خارجی موجود داره که بنظر من از پوتین و کفشهای گرون قیمت بهتره و ارزش استفاده کردن داره و قیمتش 000/300 ریال هست البته پایین تر هم میشه خرید کرد. به هر روی اگر تمایلی برای خرید داشتید بگید تا راهنماییتون کنم. با سپاس
سلام
در صورتی که تمایل به فروش محصول خود یا... دارید می توانید از بخش "بازارچه" در آدرس زیر استفاده کنید:

beowulf
25-02-2010, 09:18 PM
سلام من تازه عضو این انجمن شدم:
راستش من و چند تا از دوستام یه برنامه پیاده روی 6،7 روزه برای عید داریم
الان دنبال یه کفش راهپیمایی مناسب می گردیم می خواستم ببینم از کجا
می تونم یه کفش مناسب و البته با قیمت مناسب گیر بیارم، مسیره مونم
خیلی پستی بلندی نداره.

مطالب اين انجمن راهنمایی خوبی بود ولی فکر کنم این کفش ها بیشتر به درد کوه نوردی می خوره
تا پیاده روی های طولانی به هر حال اگه فروشگاهی چیزی سراغ دارید ممنون میشم
اگه آدرسشو به من بدین آخه ما یه کم از نظر وقت در مضیقه هستیم.
:ympeace:
ممنون

Meghdad
26-02-2010, 01:44 PM
دوست عزيز لطفا براى كسب اطلاعات مورد نظر در مورد فروشگاه، به مبحث زير نگاهى بياندازيد:

beowulf
27-02-2010, 12:44 AM
دمه شما گرم آقا مقداد
به احتمال زیاد توی این هفته یه سری به این مغازه بزنم ولی یه چیزی حالا
شما واقعا فکر میکنید با گفتن اسم سایت یا مثلا آقا مهدی طرف با ما راه
بیاد؟ :ympray:

Meghdad
27-02-2010, 03:40 AM
به نظرم بيشتر از اينكه دنبال راه اومدن فروشنده باشيد، در پى انتخاب يك كالاى خوب باشين تا براتون به خوبى و مدت مديدى كار كنه.
حالا اينكه از لحاظ قيمت چطور باشه كه بعدش فروشنده راه بياد يا نه، بستگى به بودجه خريد و انتخاب شما داره...
احتمالا تنى چند از دوستان در اين ايام براى خريد كفش و ساير لوازم سرى به منيريه مى‌زنند. در صورت تمايل با مديريت سايت در تماس باشيد تا در صورت فراهم شدن فرصت به اتفاق دوستان خريد مناسبى انجام دهيد.

Mehdi
27-02-2010, 10:47 AM
دمه شما گرم آقا مقداد
به احتمال زیاد توی این هفته یه سری به این مغازه بزنم ولی یه چیزی حالا
شما واقعا فکر میکنید با گفتن اسم سایت یا مثلا آقا مهدی طرف با ما راه
بیاد؟ :ympray:
آقا امیر عزیز
مغازه ای که معرفی کردم صرفا به خاطر هماهنگ شدن خریدها بود. اگر بیشتر دوستان از یه جا خرید کنن احتمال اینکه بتونن تخفیف بگیرن بیشتره. هیمالیا جزء مغازه های ارزون منیریه به حساب نمیاد. اما خیلی از چیزهایی که لازم دارم اونجا پیدا میشه.
شما به حرف بنده بسنده نفرمایید و حتما بقیه مغازه ها را هم ببینید. البته به طور استثنا برای کفش های هایکینگ و ترکینگ خارجی تفاوت قیمت زیادی توی بازار وجود نداره و هرجا دلتون خواست نهایتا با 5 درصد بالا و پایین می تونید تهیه کنید.
هیمالیا رفتید حتما سراغ "پژمان" را بگیرید و اسم منو بیارید میشناسه (مهدی غلامی)

beowulf
27-02-2010, 12:52 PM
آقا مقداد و آقا مهدی عزیز
ممنون از راهنمایی هاتون اینایی که شما گفتین کاملا متینه
بالاخره بی تجربه گی آدم از اینجا ها معلوم میشه حق با شماست
اگه یه روز تو همین ایام خواستم برم منیریه حتما از دوستانی که وقت
و البته تمایل دارن میخوام یه کمکی بکنند.

Azam.A
06-07-2010, 04:15 PM
سلام. یه سوال، کسی از دوستان میتونه درباره کفش مناسب ورزش منو راهنمایی کنه. من یه جفت کتونی برای ایروبیک میخوام بگیرم. ببخشید اگه ربطی به طبیعت گردی نداره. :p

Mehdi
06-07-2010, 04:32 PM
سلام. یه سوال، کسی از دوستان میتونه درباره کفش مناسب ورزش منو راهنمایی کنه. من یه جفت کتونی برای ایروبیک میخوام بگیرم. ببخشید اگه ربطی به طبیعت گردی نداره. :p
اطلاعاتی در این زمینه ندارم که راهنمایی کنم اما فکر میکنم دوستانی هستن که در این زمینه با تجربه باشن. منتظر باشید.

Carlos
17-08-2010, 08:54 PM
دوستان به نظرتون پوتین یوویکس uixe که پوتین اتش نشانیه و خارجی هم هست چه طوره واسه سفر؟

Mehdi
17-08-2010, 10:42 PM
دوستان به نظرتون پوتین یوویکس uixe که پوتین اتش نشانیه و خارجی هم هست چه طوره واسه سفر؟
پوتین آتش نشانی؟ :7:
تا جایی که من میدونم آتش نشان ها پوتین نمی پوشن چون فرصت بستن بند پوتین ندارن. :4:کفش آتش نشان ها یه چکمه بلند و نسبتا سنگینه که قسمت های پایینیش تا حد زیادی شبیه به کفش ایمنیه. یعنی هم پنجه ها و هم کف کاملا در مقابل ضربه، حرارت و الکتریسیته مقاوم شده.
خودمونی تر بخوام برات بگم اینه که پوتین (؟) آتش نشانی خیلی سنگینه و چون از لایه های متعدد ساخته شده هوا توش جریان پیدا نمی کنه و به شدت گرم میشه. پس به درد سفر نمی خوره.

Carlos
17-08-2010, 10:53 PM
پوتین آتش نشانی؟ :7:
تا جایی که من میدونم آتش نشان ها پوتین نمی پوشن چون فرصت بستن بند پوتین ندارن. :4:کفش آتش نشان ها یه چکمه بلند و نسبتا سنگینه که قسمت های پایینیش تا حد زیادی شبیه به کفش ایمنیه. یعنی هم پنجه ها و هم کف کاملا در مقابل ضربه، حرارت و الکتریسیته مقاوم شده.
خودمونی تر بخوام برات بگم اینه که پوتین (؟) آتش نشانی خیلی سنگینه و چون از لایه های متعدد ساخته شده هوا توش جریان پیدا نمی کنه و به شدت گرم میشه. پس به درد سفر نمی خوره.

جونم برات بگه که به غیر از اون چکمه این این پوتین هم در عملیات های نجات خیلی سنگین توسط نیرو مخصوص اتش نشانی استفاده میشه.البته نوعی کفش سازمانی برای گشت تیمی هم محسوب میشه.
شما درست میگی این کفش چند لایه سنگین دارای میان لایه ایمنی (فلز) حسابی گرم و ضد اب و دارای عمر بالاست.
این پوتین دارای کف کلفت و داخلی بسبار راحت است که ضد باران و برف هم هست.پوتین های یگان های ویژه ضد شورش هم چیزی شبیه اینهاست.
این پوتین یوویکس مشکی رنگ ارزان است و تو خیابان سپه هم گیر میاد.
با توجه به این نشونه ها به درد میخوره یا نه جون من برم سنگینی مهم نیست؟
اگه خوب نیست تا 100 الی150 . 200 چی خوبه بگیرم؟

Behzad
17-08-2010, 10:58 PM
اين كفش تركينگ آسياست كار تهران كه از اصفهان خريدم؛ عاليه، يعنی خداييش مثل پر كاهه و فقط 40 تومن تازه تضمينی خريدم. عاجای خوبی هم داره. فقط چون پاهام لاغره يكم لق ميخوره ولی چارش جوراب كلفته.

Carlos
17-08-2010, 11:19 PM
اين كفش تركينگ آسياست كار تهران كه از اصفهان خريدم؛ عاليه، يعنی خداييش مثل پر كاهه و فقط 40 تومن تازه تضمينی خريدم. عاجای خوبی هم داره. فقط چون پاهام لاغره يكم لق ميخوره ولی چارش جوراب كلفته.

اقا مهدی داشته باش تو این مایه ها جی پیشنهاد میدی؟
بهزاد تو تهران از کجا گیر بیاریم؟

Mehdi
18-08-2010, 12:46 AM
اقا مهدی داشته باش تو این مایه ها جی پیشنهاد میدی؟
بهزاد تو تهران از کجا گیر بیاریم؟
چیزایی که تو پست های قبل نوشتم بخون. اگر کارت با این مطالب را نیوفتاد حضوری باید صحبت کنیم:

Carlos
18-08-2010, 12:59 AM
چیزایی که تو پست های قبل نوشتم بخون. اگر کارت با این مطالب را نیوفتاد حضوری باید صحبت کنیم:

اره باید حظوری صحبت کنیم اونا رو خوندم.

Negooli
19-08-2010, 01:25 AM
من یک کتونی ساده دارم
تا کی جواب میده؟
برنامه های 2-3 روزه رو جواب میده یا نه؟
کفشم بسیار راحته و مارکش هم آدیداسه
و ای کاش زودتر با انجمن آشنا شده بودم 80 تومن پول یک کفش پیاده روی ساده رو نمیدادم:2:

Azadeh
19-08-2010, 02:05 AM
من یک کتونی ساده دارم
تا کی جواب میده؟
و ای کاش زودتر با انجمن آشنا شده بودم 80 تومن پول یک کفش پیاده روی ساده رو نمیدادم:2:

نگار جان ضرر نکردی! این کتونی به درد 1 روزه و جاهایی که آب و هوا خشک باشه مثل همین 3 سفر قبلی رفتیم میخوره. مال من هم کتونیه اما واسه 2-3 روزه که کفش ندارم:2:.
با پروانه خانوم صحبت کردم، گفتند که معمولا قبل از سفرهای چند روزه، دسته جمعی بچه ها باهم میرن میدون منیریه و کفش/کوله پشتی ... میخرند و چون دسته جمعیه ارزونتر حساب می کنن.
احتیاج به کفش کوهپیمایی دارم واسه2-3 روزه و کیسه خواب و ...:29:

Mehdi
19-08-2010, 02:14 AM
من یک کتونی ساده دارم
تا کی جواب میده؟
کتونی کفش استانداردی برا طبیعت گردی نیست نگار خانم.
نه اینکه نتونی استفاده کنی. میتونی اما دردسر میشه برات. ضد آب نیست و با یه بارون مختصر خیس میشه. کف محکم نداره و اگر پات بره رو یه سنگ یا چوب تیز احتمالا آسیب میبینی. و از همه مهمتر چون از مچ پا نگهداری نمی کنه احتمال پیچ خوردن مچ خیلی بیشتر میشه.
برا برنامه های کویر هم چون از اطراف مچ شن میره توش اذیتت میکنه.

البته همونطور که آزاده خانم گفت برا یه سری برنامه ها کتونی بهترین گزینه س. مثل همین برنامه های اخیر. الموت، کندلوس، سلطانیه و...
ضرر نکردی. نگران نباش :3:

Aramin
19-08-2010, 09:03 AM
کارلوس جان در مورد کفش های کار چند نکته رو باید دقت کنی...
اول وقتی می خری باید بگی برات اهن محافظش رو در بیارن تا در دراز مدت اذیت نشی....
دوم یک بند درست حسابی براش بگیری (معمولا بند هاش زیاد جالب نیست )
سوم در مسیر های طولالی بیشتر از 4 5 ساعت پاتو اذیت می کنه....
چهارم هر از گاهی باید واکس بزنی تا چرمش خشک نشه...
پنجم سنگینه:18:
ششم به عنوان ی کفش ارزون کارتو راه می اندازه الان برنامه های زیادی رو باهاش رفتم...

Carlos
04-09-2010, 01:50 PM
فردا دارم میرم فروشگاه هیمالیا و فراز...هیمالیا کفش ترکینگ اسیا داره?..... میشه ادرس دقیقش رو بدید.?
یه 2 روز نبودم چه خبره حسابی فعالیت موج میزنه برادر مهدی..:6:

Mehdi
04-09-2010, 02:02 PM
فردا دارم میرم فروشگاه هیمالیا و فراز...هیمالیا کفش ترکینگ اسیا داره?..... میشه ادرس دقیقش رو بدید.?
یه 2 روز نبودم چه خبره حسابی فعالیت موج میزنه برادر مهدی..:6:
هیمالیا و فراز کنار هم هستن. از هرکس بپرسی بهت آدرس میدن.
هیمالیا تا جایی که یادمه کفش های برند داره فقط. کفش ارزون نداره.
در ضمن هرچی می خواستی بگیری اول جاهای دیگه قیمت بگیر که یه وقت گرونتر نگیری.

Carlos
04-09-2010, 02:15 PM
هیمالیا و فراز کنار هم هستن. از هرکس بپرسی بهت آدرس میدن.
هیمالیا تا جایی که یادمه کفش های برند داره فقط. کفش ارزون نداره.
در ضمن هرچی می خواستی بگیری اول جاهای دیگه قیمت بگیر که یه وقت گرونتر نگیری.

اطلاعاتی درباره خرید تو بانه داری.دوستم اونجا بود میگفت تجهیزات خوبی با قیمت مناسب بوده...:26:

JackLondon
15-09-2010, 08:04 PM
در صورتي که با پوتنيهاي خود درست راه برويد و آنها را نظافت کنيد، هم خاصيت ضد آب بودنشان را حفظ مي‎کنند و هم دوام بيشتري خواهند داشت.
حفاظت از پوتين شامل پاک نمودن، حفظ شرايط نگهداري و ضدآب بودن است. نوع جنس پوتين با نوع پاک کردن آن بسيار مهم است. اگر پوتين شما راهنما يا بروشور دارد در اين مورد جستجو کنيد، بعلاوه بايد اطلاعاتي هم در مورد ضد آب ساختن و نگهداري در راهنماي پوتين يا سايت سازنده وجود داشته باشد.

پاکسازي ـ شستشو Clearing
براي تميز کردن آنها، ابتدا بندها را باز کنيد و لايه داخلي کفش را اگر دارد در بياوريد. گل و لجن و خاکهاي قلنبه شده را با برس يا انگشت بکنيد و پاک کنيد. اينک با مسواک نرم يا برس نرم يا اسفنج و آب سرد روي پوتين را تميز کنيد.
در صورت داشتن خرده ريزهاي زياد روي کفش، با آب سرد روي کفش را تميز کنيد، طوري که آب داخل نرود.
بگذاريد پوتين ها در يک هواي معمولي هوا خشک شوند. براي خشک کردن از گرما و آتش استفاده نکنيد.
با استفاده از صابون و آب دوختهاي کفش را تميز کنيد و بگذاريد خشک شوند. کفشهاي چرمي با نگهداري خوب مي‎توانند خود را بهتر حفظ کنند.
مواد ترکيبي مثل Cambrelle هم با دقت تميز و با آب شستشو شوند و بگذاريد هوا بخورند تا خشک شوند
شايسته سازي (بهينه بودن) Couditioning
رويه چرم مانند پوست است و اگر صحيح نگهداري نشود سفت مي‎شود، ترک مي‎خورد و آب درونش نفوذ مي‎کند. مواد محافظ از نرم بودن چرم حفاظت مي‎کنند و ضد آب کننده‎ها هم جلوي ورود آب را مي‎گيرند.
Wear new, untreated boots a fen tiames to remove the factory – applied buffing wax.
قبل از استفاده از محافظها مطمئن باشيد پوتين شما خشک است. وقتي از پوتين‎هاي خود مراقبت مي‎کنيد، دقت ويژه‎اي در قسمت خم شدن انگشتان داشته باشيد. اگر اين قسمت از کفش صحيح تميز نشود زودتر چاک مي‎خورد.
Water proofing treatments – water – based and non water - based

آب بندي کفش بر پايه آب و بر پايه موادي غير از آب
هم سيليکون و هم واکس مي‎توانند بر پايه آب باشند. يعني اين که وقتي استفاده شود که کفش شما نم دار است و مرطوب.
آب داخل منافذ چرم، مي‎تواند به عنوان مجراي ضد آب بودن به اين فرآيند کمک کند و آب داخل چرم را جذب نمايد.
اين نوع از محافظها مناسب چرمهاي يک تکه، نوبوک و چرم جير (suede Leather) هستند. به علاوه براي بافتها و لايه‎هاي Gore-tex

واکس (Wax)
بيشترين استفاده براي تميز کردن پوتينها را دارد، اگرچه چرم را تيره مي‎کند و مخصوصاً نماي ظاهري پوتين شما را خراب مي‎کند.
وقتي مناسب هستند که خيلي کم و با سر انگشتان شما به کفش ماليده شوند.
بعضي از واکسها کفش شما را تميز و آب‎بندي مي‎کنند، اما خاصيت تنفسي آن را مي‎گيرند. اگر مايليد در مناطق مرطوب و خيس پياده‎روي يا کوهپيمايي کنيد، انتخاب خوبي است.

سيليکون (Silicon)
بهتر است وقتي استفاده شود که پوتين يا کفش شما تازه است و هنوز استفاده نشده است. سيليکون بافت را خراب نمي‎کند و رنگ چرم را تغيير نمي‎دهد. از نظر تتنفسي براي چرم بهتر از واکس است، اما تأثير آن نيز کمتر است.
واکسهايي که محتوي سيليکون هستند، از نظر ضدآب بودن بيشتر دافع آب هستند و تنفس بهتري دارند، اما براي بافتهاي زبر و ترکيبي و جير مناسب نيستند و رنگ آنها را تغيير مي‎دهند
مايعات شيميايي Fluoro Chemical
مانند اسپري هستند و داخل يک کپسول به صورت مايع هستند و در صورت خارج شدن به حالت پودري در مي‎آيند. براي تمامي پوتين‎ها و کفشها قابل استفاده‎اند، بخصوص بافتهاي جير و ترکيبي.
ترکيب مواد شيميايي + سيليکون مي‎تواند خاصيتهاي بيشتري داشته باشد.

روغن Oil
روغن چرم، صابون چرم و روغنهاي ديگر چرم را کش مي‎دهند و انعطاف‎پذيري چرم را از بين مي برند. فقط به درد دستکش بيس بال مي‎خورن

Zapata
16-09-2010, 12:25 AM
سلام دوستان :53:
کسی درباره کفش های gri sport اطلاعاتی داره
من دو سه نمونه دیدم کیفیت خوبی داشت کفه اش ویبرام بود و رویه چرم که ضد آبم بود
انگار ساخت ایتالیاست و برا نیرو های نظامی و پلیس کفش تولید مینکه واگه موارد درباره ساختش صدق کنه قیمت نسبتا" خوبی داره :6:
اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

Carlos
22-10-2010, 04:37 PM
من بلاخره كفش تركينگ اسيا خريدم.راضيم ازش چيز خوبيه فقط مشكلش نوبوك بودنشه........بچه ها رو ديدم كه كفش كوه هويار خريده بودن و برق ميزد.پرسيدم گفتند به نوبوك كفشمون پي ماليديم اين جوري شده.
سوال منظور از پي دقيقا چيه و ايا فايده داره و مفيده؟

MEISAMHAMIN
22-10-2010, 08:20 PM
من بلاخره كفش تركينگ اسيا خريدم.راضيم ازش چيز خوبيه فقط مشكلش نوبوك بودنشه........بچه ها رو ديدم كه كفش كوه هويار خريده بودن و برق ميزد.پرسيدم گفتند به نوبوك كفشمون پي ماليديم اين جوري شده.
محمد جان پی همون چیز خوش مزه ای هست که می خوریم با این تفاوت که برای این کار از پی شتر استفاده میشه چون دیرتر از بین میره و مدت زمان بیشتری لایه روی پوتین رو در برابر آب محافظت می کنه.
در مورد پوتین تو هم باید بگم اگه جنس رویه از چرم طبیعی هست باید پی بزنی که معمولا خود فروشنده هم بهت می گه اما اگه از جنس به قول خودت نبوک یا الیاف مصنوعی هست توصیه می کنم این کارو انجام ندی چون امکان داره پی شتر چسب های اطراف پوتینت رو از بین ببره. به هر حال مبارک باشه شیرینیش هم یادت نره:3:

tara
04-11-2010, 10:40 PM
سلام به همگی.میخام یه کفش کوه کار کرده برا 4فصل سال بگیرم،البت ارزون.فوقش 40 ،آدرس دارم.امانمیدونم چطور تقلبی رو از غیرش تشخیص بدم.دوستان اگه اطلاعاتی دارین دریغ نکنین.باتشکر

JackLondon
04-11-2010, 10:46 PM
سلام به همگی.میخام یه کفش کوه کار کرده برا 4فصل سال بگیرم،البت ارزون.فوقش 40 ،آدرس دارم.امانمیدونم چطور تقلبی رو از غیرش تشخیص بدم.دوستان اگه اطلاعاتی دارین دریغ نکنین.باتشکر

سلام دوست عزیز...با این مقدار هزینه کفش مناسب برای چهارفصل خوب گیر نمیاد...یعنی باید خارجی ها قطعا کنار بگذارین...اما راجع به ایرانی ها...اگه با جوراب مناسب فصل استفاده کنین میتونین با حدود همین هزینه یه کفش مناسب بگیرین...البته اگه که کمی بیشتر هزینه کنین میتونین از مارک لاوان هم سودببرین...ایرانی ها غیر لاوان آسیا هم من داشتم و مناسب بود...

اساتید دیگه هم صاحب تجارب بسیار زیادی توی این زمینه هستند...
راستی برای خرید تجهیزات میتونین به قسمت تجهیز بانینی مراجعه کنین...البته کفش در لیست طرح هست...اگه که عجله ندارین میتونین حدود 2هفته ای صبر کنین و نتایج مبحث کفش رو ببینین...چون قبل کفش باید تجهیز دیگه ایی رو برسی کنیم

Carlos
04-11-2010, 10:56 PM

الياس تمام نكات گفت مرسي الياس.
..................................................
دوست عزيز من حسابي در 3 ما گذشته تو اين قيمت گشتم هيج جايي نمونده كه سر نزنم با 40 هزار تومان فقط ميتوني كفش تركينگ اسيا خريداري كني...دوخت چسب كاري و اب بنديش خوبه....
قالب خوبي داره نسبتا كفش گرميه ولي تركينگ در ارتفاعات بالا و به ويژه در سرماي زمستان طاقت نداره........
بستگي داره خودت چه استفاده اي ميكني....پيشنهاد من اينه كه اگه تو زمستان خيلي سفر ميري اون هم در شرايط اب و هوايي بد بودجه رو افزايش بده تا يه چيز بهتر تهيه كني.

safar
05-11-2010, 01:50 AM
سلام به دوستان عزیز ...

می خواستم اگه لطف کنید یه مدل کفش طبیعت گردی در حد متوسط معرفی کنید که بشه باهاش تو کوه راحت بود ... قیمت هم ممنون می شم

tara
05-11-2010, 06:42 PM
جکی وکارلوس ازتون ممنونم.باشه جک 2هفته میمونم تاهم مبلغوافزایش بدم،وهم ازمباحث استفاده کنم.مرسی

JackLondon
21-11-2010, 01:16 PM
من در مورد نگهداری از کفش 2تا مطلب متضاد شنیدم و نمیدونم که کدوم درست هستش....

1-بعد از هر برنامه کفش را کاملا تميز کرده و داخل آن را با روزنامه پر کنيد تا هم رطوبت آن گرفته شود و هم حالت و فرم خود را حفظ کند

2- قرار دادن روزنامه در کفش باعث خراب شدن مواد جدید استفاده شده در تهیه کفش میشه...

دوستانی که صاحب نظر هستن ممنون میشم که نظرشون رو برام بگن...ممنونم

Mehdi
21-11-2010, 01:51 PM
من در مورد نگهداری از کفش 2تا مطلب متضاد شنیدم و نمیدونم که کدوم درست هستش....

1-بعد از هر برنامه کفش را کاملا تميز کرده و داخل آن را با روزنامه پر کنيد تا هم رطوبت آن گرفته شود و هم حالت و فرم خود را حفظ کند

2- قرار دادن روزنامه در کفش باعث خراب شدن مواد جدید استفاده شده در تهیه کفش میشه...

دوستانی که صاحب نظر هستن ممنون میشم که نظرشون رو برام بگن...ممنونم
هر دو تاش درسته. اولی برا کفش های چرمی مثل کوهیار، پایار و امثال اون گفته شده و دومی برا کفش های الیاف مصنوعی و یا لاستیکی خارجی :3:

کفش های چرمی اگر بعد از برنامه به همون صورت خیس و کثیف نگهداری بشه، چرمش خشک میشه و دفعه بعد به شدت پا رو اذیت می کنه. احتمالن چرم کفش هم آسیب ببینه با این کار.

برعکسش کفش های خارجی به خصوص کفش های ترکینک و هایکینگ توصیه میشه که زیاد شسته نشه تا الیاف آسیب نبینن. بعد از برنامه کافیه بذاری جایی با رطوبت و دمایی مشابه دمای اتاق تا خشک بشه. تغییر شکل و بافت هم نمیدن.

alireza123
24-11-2010, 12:24 AM
سلام
راستی من تو منیریه که هر چی گشتم هیچ جا جنسش جور نبود غیر از همون نمایندگی سالامون بقیه تنوعشون خیلی کمه
این برند ها که معرفی کردی جایی نمایندگی دارن؟ یا جای خاصی رو میشناسین که داشته باشه؟
البته تو خیابون سنایی هم چند مغازه خوب بود ولی احساس کردم قیمتشون یه کوچولو زیاد تر از جاهای دیگست
اقا سلام
سالامون تو مرکز خرید اسکان سره ولیعصر میزداماد نمایندگی داره. تو میلاد نورم دیدم اگه اشتباه نکنم.

eed_zare
07-12-2010, 02:43 PM
سلام
در مورد پی پرسیده بودی؟
عزیز دلم گفته که همونیه که میخوری.:13:
البته اون قدیم ها که مردم چیزی گیرشون نمیومد برای خوردن، بعضی از مردم می خوردن، هنوزم ...:43:
اما اگه از ما که بیشتر با گوسفند و حیوانات سر و کار داشتیم بپرسی جوابت از این قراره که اونی که می‌خوری دنبه هستش نه پی!!!!
دنبه رو اون قسمت انتهایی حیوون می گن که معمولاً و بیشتر در گوسفند ها ازشون آویزونه اما پی شامل اون چربی هایی میشه که بین ماهیچه های حیوون قرار گرفته.
من برای کفش خودم پی کشیدم نه دنبه. خیلی هم راضی هستم. اما مشکلش اینه که تا گرد و خاک بهش بخوره بهش می چسبه و تقریباً میشه بگی نمی شه تمیزش کنی مگر اینکه با شویند بشوری که اونم باعث می شه چربی پی از بین بره. مشکل دومش اینه که بو میده و باید کفشت رو یه جایی بزاری که خانواده شاکی نشن.
با همه معایبش دو تا میزت خوب داره: یکی اینکه دیگه آب از جداره های پی مالی شده دیگه رد نمی شه و دوم اینکه تا حد زیادی جلوی سرما رو میگیره.
کفش من روزی که خریدم مثل آب کش ازش آب رد می‌شد اما حالا اگه یک ساعت هم توی آب راه برم از جداره ها آب نمیاد داخل. و تا قله توچال هم بدون هیچ مشکلی جواب داده(برنامه بهمن ماه).
در ضمن برای اونای که فکر می کنن کفش گرون تر بیشتر و بهتر کار می کنه کفش من مثال نقض خوبی هست. شاید هیچ‌کس مثل من با کفشهاش بد رفتاری نکنه(تو برنامه خشتچال یه کفش نو رو از دو خارج کردم، البته مال دانشگاه بود) ولی کفشهای خودم که دوازده تومن بیشتر براش هزینه نکردم هنوز یه دره هم پارگی نداره(از مزایای پی مالیدن به کفش). برای کفش کوه فقط باید حواستون به اندازه کفش در حالی که قراره یه جوراب ضخیم بپوشید، باشه. و پیشنهاد می‌کنم برای انداختن یه کفی داخل کفش هم جا بزارید.
لازم به ذکره که برای مالیدن پی باید پی رو گرم کنی تا یه کم نرم تر بشه و به خورد کفشت بره وگرنه همینطور روی کفش میمونه.
جهت تهیه پی می تونی به قصابی ها مراجه کنی و اگه منصف باشه مفتی هم بهت می ده. بهش بگو باری کفش می خوای خودش می دونه چقدر و از کجای حیوون بهت بده.

hike
18-12-2010, 05:13 PM
بچه ها نظرتون راجع به asolo fugitive gtx (You can see links before reply) چیه؟ اونور آب که خیلی پرطرفداره. برای مسیرهایی مثل پلنگ چال یا ایستگاه 5 توچال میخوام . 220 تومنه.
قیمت دلاریش بیشتر سایتها بالای 200 دلاره .ولی این سایت (You can see links before reply) داره با یک قیمت استثنایی میفروشه . یعنی 104 دلار

JackLondon
18-12-2010, 05:36 PM
بچه ها نظرتون راجع به asolo fugitive gtx (You can see links before reply) چیه؟ اtex_hiking_boots_-_waterproof_-_for_men&utm_campaign=pczillaus2kx&codesprocessed=true"]این سایت[/url] داره با یک قیمت استثنایی میفروشه . یعنی 104 دلار

دوست عزیز اگه که فقط برای برنامه هایی مثل مواردی که اشاره کردی میخوای همچین کفش بخری باید بگم که گزینه های بهتری هم هستن که ارزونتر به فروش میرسن...اما در هرصورت باید بگم که هر ارزونی بی دلیل نیست...کمی تامل کن و بعد اگه که از خریدت مطوئن شدی بخر...و اینکه خیلی از مواردی که در خارج از ایران طرفدار زیادی داره لزوما در ایران نمیشه که خیلی پرفروش باشه.
موفق باشی:3:

hike
18-12-2010, 05:48 PM
دوست عزیز اگه که فقط برای برنامه هایی مثل مواردی که اشاره کردی میخوای همچین کفش بخری باید بگم که گزینه های بهتری هم هستن که ارزونتر به فروش میرسن...اما در هرصورت باید بگم که هر ارزونی بی دلیل نیست...کمی تامل کن و بعد اگه که از خریدت مطوئن شدی بخر...و اینکه خیلی از مواردی که در خارج از ایران طرفدار زیادی داره لزوما در ایران نمیشه که خیلی پرفروش باشه.
موفق باشی:3:
سلام . مرسی . ارزانتر که خیلی دوست دارم پیدا بشه. من خودم 5 سال یک مدل از لافوما (You can see links before reply) داشتم که 135 خریدم و پام خیلی راحت بود. منتها جلوش دیگه پاره شده و نیاز به یک کفش دارم.
شما میتونی 2-3 مورد با لینک سایت پیشنهاد بدی؟ ترجیحا غیر ایرانی

MEISAMHAMIN
18-12-2010, 09:30 PM
سلام . مرسی . ارزانتر که خیلی دوست دارم پیدا بشه. من خودم 5 سال یک مدل از لافوما (You can see links before reply) داشتم که 135 خریدم و پام خیلی راحت بود. منتها جلوش دیگه پاره شده و نیاز به یک کفش دارم.
شما میتونی 2-3 مورد با لینک سایت پیشنهاد بدی؟ ترجیحا غیر ایرانی
اين كفش ها رو كه مي گم چك كن اما نمي دونم تو ايران گير مياد يا نه تو سايت ها و فروم ها تعريف زيادي ازش شده البته اگه اهل كفش سنگين هستي و دنبال كفش با دوام مي گردي بد نيست اما خوب هر دو مدل كفش سنگينيه اگه فروشندش رو گير اوردي به منم خبر بده چون خودم هم مي خوام بگيرم:3:لينك سايت ها رو هم يه جستجو تو اينترنت بكن به راحتي گير مياري الان خاطرم نيست قربان برادر هايكر:6:
asolo tps 520 gv قيمت خارج از ايران 280$
lowa baffin pro قيمت خارج از ايران 320$

Behzad
26-12-2010, 09:43 PM

اصلاً به درد كوه نميخوره، پشيمونم و برای پياده روی هم پاها رو اذيت ميكنه. با وجود عاج های گول زننده چسبندگی كمی داره و جنس كف كفش لاستيكه، پس مشخصه كه ليزه. آدم پول بده اما روح و جونش آرامش داره؛ پيروز نزديك بود 2 بار از ارتفاع ليز بخورم و يك جا هم كه آبشار صخره رو خيس كرده بود، پاهام ليز خورد ولی الحمدلله مشكلی پيش نيومد. دوستان هم ميدونن اگر من بخورم زمين ميشكنم :109:

Carlos
26-12-2010, 10:10 PM
اصلاً به درد كوه نميخوره، پشيمونم و برای پياده روی هم پاها رو اذيت ميكنه. با وجود عاج های گول زننده چسبندگی كمی داره و جنس كف كفش لاستيكه، پس مشخصه كه ليزه. آدم پول بده اما روح و جونش آرامش داره؛ پيروز نزديك بود 2 بار از ارتفاع ليز بخورم و يك جا هم كه آبشار صخره رو خيس كرده بود، پاهام ليز خورد ولی الحمدلله مشكلی پيش نيومد. دوستان هم ميدونن اگر من بخورم زمين ميشكنم :109:
من با بهزاد موافقم...فقط به درد جاهای خشک میخوره البته تو یخ امتحانش نکردم.انگشت کوچیکه ی پام رو میزنه به صورتی که استفاده طولانی ازش کردم تو کوه انگشتن تاول زد تا یه هفته نمیتونستم کفش راحت پام کنم.ولی نسبت به پولی که دادم دارم ازش استفاده میکنم...خوب گرم بوده تا اینجا و اب هم توش نفوذ نکرده...:29:
ولی به قول بهزاد ادم پول بشتر میده ولی راحته به جاش.:39:

Negooli
27-12-2010, 09:46 AM
این کفشیه که به تازگی خریدم و تو سفر آبشار ایگل امتحان شد
از نظر وزن و راحتی مشکلی نداره
از نظر لیز نخوردن با یخ شکن پام بود بنابر این نمیتونم قطعی نظر بدم
تنها مشکلش فکر کنم اینه که ساق نداره و ممکنه پا توش پیچ بخوره
ولی به محض اینکه پاتون کنید میتونید به راحتی از کفش های دیگه تمیزش بدید
ضد آب هم هست پام به طور کامل رفت تو آب و کفش کامل خیس شد ولی جورابم خیس نشد فقط پام یکم یخ کرد
قیمتشم 105 تومن

Parsa
27-12-2010, 10:11 AM
ضد آب هم هست پام به طور کامل رفت تو آب و کفش کامل خیس شد ولی جورابم خیس نشد فقط پام یکم یخ کرد
قیمتشم 105 تومن

ببخشید،جسارتا فکر میکنم این کفش اصلا کفش ترکینگ نیست.صرفا برای دویدن و ورزش در جای کاملا صاف و همواره...علاوه بر نداشتن ساق،کفش ترکینگ باید رویه ی مقاوم تر و ضخیم تر از این داشته باشه..همین وزن کمش نشون میده که صرفا کفش پیاده رویه..در ضمن کفش ترکینک یا بک پکینک باید لژ مناسب برای تحمل بار هم داشته باشه که این کفش اینطور نیست..به هر حال کفش نو مبارک.:3:

Mehdi
27-12-2010, 10:14 AM
یک فیلم آموزشی (You can see links before reply yrhsihku&ei=l2kxtcuic8fpozfv0joj&usg=afqjcnhqmwtuakm4xicdhsnez5qbczkmea&sig2=g6ql2wfokxprdmzubbwqrg)در مورد نگهداری و تمیز کردن کفش بعد از هر استفاده و بعدش استفاده از nikwax برای ضد آب کردن
لینک اشتباهه. لطفا اصلاح بفرمایید.

کفش خیلی چیز ضروریه بهزاد عزیز
پولاتو جمع کن در اولین فرصت یه خوبشو بگیر

قیمتشم 105 تومن
کفشی که خریدی کفش خوبیه نگار خانم اما برای جایی مثل همین سفری که رفتی ساخته نشده. این کفش یه کفش پیاده رویه نه کفش هایکینگ یا ترکینگ.

aida_kh
27-12-2010, 12:44 PM
اگه ممکنه لینک دانلود رو بذارید

MEISAMHAMIN
27-12-2010, 10:23 PM
قیمتشم 105 تومن
مبارك باشه سالمون يكي از بهترين برند ها است.
كفش شما به احتمال غريب به يقين از نوع بك پكينگ نيست و با توجه به ظاهرش از دسته هايكينگ يا تريل رانينگ(دويدن در زمين هاي خاكي) هست اگه مدل كفشتون رو از پشت زبونه كفش نگاه بندازيد يا از روي جعبه كفش ببينيد مشخصات و كاربري كفش رو به راحتي پيدا مي كنيد البته با توجه به ايكه ميگيد پاتون خيس نشده و چنانچه كفي كفش كمي سخت باشه از دسته هايكينگ به حساب مياد. البته اينها چندان مهم نيست مهم رضايت شماست كه گويا برآورده شده:3:

Shahram
30-12-2010, 08:07 PM
چه یخ شکنی استفاده می کنید؟ یا بعبارت بهتر یخ شکن خوب سراغ دارید؟ من تا این اواخر از هفت گوهر 4 شاخه استفاده میکردم .ولی به علت نداشتن سایز استاندارد به بغل کفش قبلیم فشار می اورد و در نتیجه کفش نازنینم کمی آسیب دید.

یخ شکن های هفت گوهر قابل تنظیم اند و مهره و آچار تنظیم هم دارند چه چهارشاخ و چه 6 شاخ :3: شاخ هم بیشتر بشه که می شه کرامپون که گرونه. دفعه اول تنظیم کنی دیگه مشکلی واسه کفش به وجود نمی آد.

Negooli
30-12-2010, 09:11 PM
چه یخ شکنی استفاده می کنید؟ یا بعبارت بهتر یخ شکن خوب سراغ دارید؟ من تا این اواخر از هفت گوهر 4 شاخه استفاده میکردم .ولی به علت نداشتن سایز استاندارد به بغل کفش قبلیم فشار می اورد و در نتیجه کفش نازنینم کمی آسیب دید.
اینو استفاده کردم
چهار شاخه- خیلی راحت بود وزنشم کمه( وزن يك جفت با كيسه محافظ : 320 گرم)
ولی نمیدونم دقیقا چه نوع برنامه هایی مد نظرتون هست
و این به دردتون میخوره یا نه

يخ شكن چهار شاخه
قيمت فروش 000/120 ريال

Shahram
30-12-2010, 10:20 PM
خب همین دیگه . بازترین حالتش هم باز به کفش فشار می اورد. اون یخ شکن 5000 تومانیهاسایزش خوبه. ولی کج میشه زیر پا. ضمن اینکه میترسم کفش رو خراب کنه.

اینو الان پیدا کردم . استاندارده ولی 30 دلاره

عجیبه. هفت گوهر چهار شاخ تا 9 سانتی متر هم باز می شه. باید بهش بخوره :106: فکر کنم اگه شل باشه بیشتر آسیب می زنه.

اون پتزل هم که گذاشتین حدود 37 تومنه قیمتش و تو سه سایز هست. امتحانش نکردم ولی فکر نکنم برای یخ با شیب کارآیی زیادی داشته باشه چون ضد لیزخوردنه (santislip) نه یخ شکن.

Negooli
31-12-2010, 12:43 PM
این رسما زنجیر چرخه:4:
ولی خوب به نظر میاد فکر نکنم تو ایران بشه پیداش کرد و اگه پیدا بشه قیمتش حدود 100 تومن میشه:2:

mohammad.reza
31-12-2010, 03:46 PM
ولی خوب به نظر میاد فکر نکنم تو ایران بشه پیداش کرد و اگه پیدا بشه قیمتش حدود 100 تومن میشه:2:

طرحش جالبه. اما آیا با چندتا قدم برداشتن تو برف و ... گل و لای بین زنجیراش گیر نمیکنه و سنگین بشه . اگه اینجوری باشه بین راه دائم باید تمیزش کرد.

JackLondon
31-12-2010, 06:52 PM

نگار خانم باور کن خیلی چیزها تو ایران پیدا میشه....این موردی که گفتی توی منیریه هستش....با قیمت 14هزارتومان:3:

طرحش جالبه. اما آیا با چندتا قدم برداشتن تو برف و ... گل و لای بین زنجیراش گیر نمیکنه و سنگین بشه . اگه اینجوری باشه بین راه دائم باید تمیزش کرد.

دوست عزیز این یخ شکن هستش و بالطبع برای جاهایی استفاده میشه که برف و یخ داره به جای گل اما این مشکلی که گفتین موردی نیست و چیزی که در یخ شکن مهم هستش بحث تیغه ها(شاخه ها) هستن که یخ رو میشکونن و جا پای محکمی ایجاد میکنن...مشکلی پیش نمیاد

Aramin
01-01-2011, 01:19 AM

نگار خانم باور کن خیلی چیزها تو ایران پیدا میشه....این موردی که گفتی توی منیریه هستش....با قیمت 14هزارتومان:3:

بدجوری چشم رو گرفته.....می خوام یکی بگیرم تو اتاقم اویزون کنم.....:4::3::16:

Shahram
01-01-2011, 10:07 AM
بدجوری چشم رو گرفته.....می خوام یکی بگیرم تو اتاقم اویزون کنم.....:4::3::16:

با اون قیمت یه کرامپون بخری بیشتر به کار میاد. کلاسش هم بیشتره :4:

eed_zare
03-01-2011, 09:26 AM
اگر میشه دوستانی که حکم ریش سفیدهای گروه رو دارن نظرشون رو در مورد گذاشتن کفی توی کفش کوهنوردی اعلام کنن:7:

Mehdi
03-01-2011, 09:54 AM
اگر میشه دوستانی که حکم ریش سفیدهای گروه رو دارن نظرشون رو در مورد گذاشتن کفی توی کفش کوهنوردی اعلام کنن:7:
این دو مورد را اگر توضیح بدی، اینجا کسایی هستن راهنمایی کنن :3:
نوع کفش کوهنوردی؟ هدف از گذاشتن کفی؟

Mehdi
03-01-2011, 02:44 PM
یک یخ شکن خیلی استاندارد پیدا کردم که به کفش آسیب نمیرسونه. چون پلاستیکه .حدود 30 دلاره.
Grivel spider
4 تا نظر راجع به این یخ شکن
جایی تو ایران دیدی؟

Shahram
03-01-2011, 06:09 PM
نه . تو سرچ پیدا کردم. تو سرچ فارسی اسم یک شرکت هست .که تو مجله کوه هم تبلیغ میکنه. شاید اون داشته باشه
این سایتشه
زنگ زدم بهش . گفت نداریم!

خود این مدل رو نه ولی شبیه این رو تو ویترین کوهیار دیدم. :106: فکر کنم یخ شکن لاستیکی نوشته

Fariba
04-01-2011, 09:56 AM
قابل توجه خانم ها
درباره كفش مناسب زيبايي هم مهمه
من يكي كه حاضر نيستم يه كفش زشت ولو با كيفيت و قيمت عالي بپوشم.:3:

Fariba
05-01-2011, 11:32 AM
درسته. شما کفشتون چیه؟

به به خانم خوش ذوق.
عزيزم كفش من knoway هستش. خوش فرم و راحت و سبكه و رنگ بندي هم داره.(توسي-مشكي و زغالي-مشكي) ضد آب هم هست.روي هم رفته كارش هم خوبه و قيمتش هم مناسبه(80 تومن)من پاي يكي ديگه از دوستان گروه ديدم. و حدود يك ساله كه دارم مي پوشم و پيشنهاد مي كنم.

Negooli
05-01-2011, 12:36 PM
اینه فریبا جان؟

Fariba
05-01-2011, 02:03 PM
اینه فریبا جان؟

آره نگار جان همينه
البته من قهوه ايش رو نديدم.

ببخشيد فكر كردم خانم هستيد.
كيفيتش هم خوبه.من از فروشگاه هيماليا گرفتم.

Marzieh
07-01-2011, 01:58 PM
به به خانم خوش ذوق.
عزيزم كفش من knoway هستش. خوش فرم و راحت و سبكه و رنگ بندي هم داره.(توسي-مشكي و زغالي-مشكي) ضد آب هم هست.روي هم رفته كارش هم خوبه و قيمتش هم مناسبه(80 تومن)من پاي يكي ديگه از دوستان گروه ديدم. و حدود يك ساله كه دارم مي پوشم و پيشنهاد مي كنم.

کفش خوبیه البته من به توصیه یک کوهنورد خریدمش و خودم انتخابش نکردم.
و در برنامه ابر امسال یه تست اساسی ازش گرفتم و خوب جواب داد . با توجه به قیمتش گزینه مناسبی هست. برا برنامه های پیاده روی بزرگ بودنش زیاد مهم نیست اما برای کوه و مسیر شیب دار و ناهموار اگر کفش یکم جمع جورتر باشه باشه بهتره.

JackLondon
13-01-2011, 06:15 PM
دوستان من قصد دارم کفش اسکارپا از مدل زیر رو خرید بکنم....کسی از این مدل داشته؟

مدل کریستالو You can see links before reply

Aramin
13-01-2011, 06:56 PM

حالا چرا کریستالو تو کلاس بک پکینگ؟
از لحاظ موجودی و سال تولید غیره و مسائل بازاری می خوای بگیری؟

Solmaz
13-01-2011, 07:17 PM

عجب چیزیه!!!!!!!!!!!!!! :38: دلم خواست
فک نمی کنی موقع بارندگی از اون قسمت های توری مانندش آب بره تو؟! :39:
قیمتش الان تو بازار چنده؟ :7:

JackLondon
13-01-2011, 07:17 PM
حالا چرا کریستالو تو کلاس بک پکینگ؟
از لحاظ موجودی و سال تولید غیره و مسائل بازاری می خوای بگیری؟

خوب کلاس بک پکینگ واسه اینکه ما خودمون کوله کشی داریم تو برنامه هامون...برنامه های کوه هم یواش یواش از عید به بعد شروع میشه...همه مدلی هم الان هست...دلیل خاصی غیر از این نداشتم:106:

Aramin
13-01-2011, 07:29 PM
خوب کلاس بک پکینگ واسه اینکه ما خودمون کوله کشی داریم تو برنامه هامون...برنامه های کوه هم یواش یواش از عید به بعد شروع میشه...همه مدلی هم الان هست...دلیل خاصی غیر از این نداشتم:106:
فکر می کردم منظور از بک پکینگ برای طبیعت گردی لایت و شهر گردیه...!!!؟!!؟
واقعا نمی دونم بعد کلاس کوهپیمایی مقدماتی خودمم نمی دونم چی بخرم ؟چی نخرم؟چی بده ؟چی خوبه؟.....:43::43::43:
الان خودمم لنگ کفشم....:2:
خدایا چیکار کنم....کفشمو پیدا کنم....:20::20:

JackLondon
13-01-2011, 07:35 PM
عجب چیزیه!!!!!!!!!!!!!! :38: دلم خواست
فک نمی کنی موقع بارندگی از اون قسمت های توری مانندش آب بره تو؟! :39:
قیمتش الان تو بازار چنده؟ :7:

توری مانند نداره که....تازه یکی از لایه های زیریش گورتکس هستش...الان قیمتش رو یوسفیان که واردکنندش هستش میده 300 تومان اما من از اون نمیخرم...:3:

فکر می کردم منظور از بک پکینگ برای طبیعت گردی لایت و شهر گردیه...!!!؟!!؟
واقعا نمی دونم بعد کلاس کوهپیمایی مقدماتی خودمم نمی دونم چی بخرم ؟چی نخرم؟چی بده ؟چی خوبه؟.....:43::43::43:

آرمین جان یه کفش رو یا آقای مصدری دیدیم که خودش تایید کرد و گفت کفش خیلی خوبیه...اسکارپا مدل zg...

Solmaz
13-01-2011, 07:42 PM
آرمین همون کیلاشو بخر. :43:
3نفر تو گروه دارنش و جواب گرفتن تووووووووووووپ :111:

Aramin
13-01-2011, 07:55 PM
توری مانند نداره که....تازه یکی از لایه های زیریش گورتکس هستش...الان قیمتش رو یوسفیان که واردکنندش هستش میده 300 تومان اما من از اون نمیخرم...میخرم حدود 270 تومان:3:
آرمین جان یه کفش رو یا آقای مصدری دیدیم که خودش تایید کرد و گفت کفش خیلی خوبیه...اسکارپا مدل zg...

وزنش نسبت به Mustang سنگین تره
ولی از لحاظ حفاظ دور تا دورش رو از اون لایه مشکی ها کار کردن...
فکر کنم کفش مقاومی باشه نسبت به بقیه...

جان ارمین راست می گی؟!؟!؟!:13::13::13:
ایول....:6::8:

minerva
13-01-2011, 08:31 PM
نمیشه یه برنامه زاهدان بزارید ؟
اخه 300 تومن؟
:20:

JackLondon
13-01-2011, 10:50 PM
رفتم خریدم....اون مدل البته نخریدم...مدل Triolet گرفتم...فردا برنامه تستش میکنم ببینم چه جوریاست...امیدوارم که خوب باشه...یعنی باید که خوب باشه

Solmaz
13-01-2011, 11:04 PM
رفتم خریدم....اون مدل البته نخریدم...مدل triolet گرفتم...فردا برنامه تستش میکنم ببینم چه جوریاست...امیدوارم که خوب باشه...یعنی باید که خوب باشه

مبارک باشه
خیلی کفش توپیه :38:
می تونم بپرسم چند گرفتی؟ :39:

JackLondon
13-01-2011, 11:32 PM
مبارک باشه
خیلی کفش توپیه :38:
می تونم بپرسم چند گرفتی؟ :39:

ممنونم،توپی از خودتونه!!!!!!

بله میتونی بپرسی:3:

fumed
14-01-2011, 12:25 PM
رفتم خریدم....اون مدل البته نخریدم...مدل Triolet گرفتم...فردا برنامه تستش میکنم ببینم چه جوریاست...امیدوارم که خوب باشه...یعنی باید که خوب باشه

سلام به همه
مبارکتون باشه. اما کفش کریستالو یک کفشی هست که زیره اش برای یخ و سنگه. یعنی شما توی ایران توی فصل سرما (اواسط آذر تا اواسط اردی بهشت) تو ارتفاعات می تونی ازش استفاده کنی. مزیت دیگه این کفش تو تکه جلویی کفشه که مخصوص صعود از سنگ طراحی شده. همچنین سیستم بستن بند این کفش خیلی حرفه ایه و با یه حرکت تا بالا کفش اصطلاحا چفت میشه. کفش Triolet هم با توجه به کرامپون خور بودنش یه کفش زمستونی به حساب میاد و کفش تخصصی ارتفاعاته. دوستان اشاره کردند که نگرانی عبور آب رو از رویه داشتن. اما در نظر بگیرید که رویه suede با لایه میانی گورتکس یه ترکیب فوق العاده است که در عین سبک تر بودن نسیت به چرم یا نبوک استحکام فوق العاده ای داره و آب رو عمرا عبور نمیده.
حالا که خریدید مبارکتون باشه اما شما کنار این کفش حتما یه کفش برای فصل گرم می خواهید. من کفش kailash یا zg10 یا zg65 رو تو برند اسکارپا پیشنهاد می دم. البته حتما برندهای دیگه رو هم ببینید.
برای دوستان دیگه هم پیشنهاد می کنم اگه تو این رنج قیمت دنبال کفش Backpacking هستند نگاهی به کفش Barun اسکارپا بندازن.
من خودم می خواستم کریستالو بگیرم اما در نهایت ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست به دست هم داد (:4:) و Barun خریدم. فوق العاده هم کفش خوبیه. البته تصمیم دارم در کنارش واسه فصل گرما یه کفش دیگه هم بگیرم. چند مدل کفش مد نظرم هست مثلا از اسکارپا کایلاش و از زامبرلن مدل های زفیر و کوانتوم و رنجر.
در نهایت: مبارک باشه:1:

Solmaz
14-01-2011, 12:40 PM
البته تصمیم دارم در کنارش واسه فصل گرما یه کفش دیگه هم بگیرم. چند مدل کفش مد نظرم هست مثلا از اسکارپا کایلاش و از زامبرلن مدل های زفیر و کوانتوم و رنجر.
ممنون بابت اطلاعات مفیدتون
من خودم خیلی وقته کیلاش دارم. تو برف و باد و آب و ... خیلی خوب جواب داده. هم خیلی راحته، هم مقاومه و هم ضد آب. پا توش خیلی عرق نمی کنه (تو تابستون). تا حالا تو چندتا برنامه جنگل نوردی سنگین پوشیدمش، آخ نگفته.
2 نفر دیگه تو گروه هم این کفش رو دارن و فک می کنم واقعا راضی باشن.

fumed
14-01-2011, 01:03 PM
ممنون بابت اطلاعات مفیدتون
من خودم خیلی وقته کیلاش دارم. تو برف و باد و آب و ... خیلی خوب جواب داده. هم خیلی راحته، هم مقاومه و هم ضد آب. پا توش خیلی عرق نمی کنه (تو تابستون). تا حالا تو چندتا برنامه جنگل نوردی سنگین پوشیدمش، آخ نگفته.
2 نفر دیگه تو گروه هم این کفش رو دارن و فک می کنم واقعا راضی باشن.

ممنون.
من تا یه ساعت پیش کوه بودم :1: و تازه رسیدم خونه اگه دیروز میدیدم این همه بحث شده زودتر اینجا پست می دادم تا دوستمون یه نگاه به کفش های دیگه هم بندازه :7:

این زیره کفش triolet:
این زیره بارون:
و این زیره کایلاش

فرقشون واضحه:1:

JackLondon
14-01-2011, 10:39 PM
بچه ها از اظهار نطراتون ممنونم....اصلا بحث مقایسه در این 3 کفش درست نیست...این 3 کفش در 3 رده ی کلاسی هستن...
Triolet مربوط به کوهنوردی فنی(نه فقط زمستانی)
Crisatlo مربوط به کوهنوردی با کوله پشتی
کیلاش هم مربوط به trekking هستش...

همونطور که در سایت خود اسکارپا هم ببینین کاملا این 3 مدل جدای از هم هستن...

کفش تریولت این توضیحات رو داره:
Scarpa's benchmark summer mountaineering boot in suede-style leather. Hi-tech, extremely comfortably, highly versatile (for beginners, intermediate and expert climbers). Great for classic mountaineering and moderately difficult routes at altitude.

کمی در توضیحات داده شده دقت کنین تا متوجه بعضی نکات بشین...

ممنونم از راهنمایی دوستان:3:

fumed
15-01-2011, 12:58 AM
بچه ها از اظهار نطراتون ممنونم....اصلا بحث مقایسه در این 3 کفش درست نیست...این 3 کفش در 3 رده ی کلاسی هستن...
Triolet مربوط به کوهنوردی فنی(نه فقط زمستانی)
Crisatlo مربوط به کوهنوردی با کوله پشتی
کیلاش هم مربوط به trekking هستش...

همونطور که در سایت خود اسکارپا هم ببینین کاملا این 3 مدل جدای از هم هستن...

کفش تریولت این توضیحات رو داره:
Scarpa's benchmark summer mountaineering boot in suede-style leather. Hi-tech, extremely comfortably, highly versatile (for beginners, intermediate and expert climbers). Great for classic mountaineering and moderately difficult routes at altitude.

کمی در توضیحات داده شده دقت کنین تا متوجه بعضی نکات بشین...

ممنونم از راهنمایی دوستان:3:

سلام به همه
بله واضحه که این سه کفش قابل مقایسه نیستن و مال سه کلاس مختلفند فهمیدن این مساله دقت خاصی هم نمی خواد. در ضمن من یکی از کارای هر روزم سر زدن به یک سری از سایت های تولید کننده وسایل کوهنوردیه و این جور فرق ها رو کاملا می دونم اما عادت دارم کاربردی بحث رو مطرح کنم تا بسته به سوال به کار افراد بیاد و اینجا هم من اصولا بحث زیره ها منظورم بود. اگه شما می خوای می تونیم 2 تا 3 ساعت با هم بشینیم رو جنس زیره ها، زاویه دندانه ها، فرم دندانه ها و بیش از ده فاکتور دیگه تو زیره ها با هم بحث کنیم که حتما دقت زیاد می خواد(:1:).
بهتر بود بحث رو اینجوری مطرح می کردم که کفش رو اصلا واسه چی می خواین چون واضحه که این سه تا کفش کاربردهاشون با هم 100 درصد فرق داره. به نظر من اگه کسی فقط یک کفش کلی بخواد واسه کوه پیمایی، کوه نوردی و ... بخره ( که با کمی دقت:3: میشه فهمید کار اصولی و صحیحی هم نیست) خرید کفش کلاس کوهنوردی ( نه کوه پیمایی) فنی به نظر درست نمیاد. به نظر من یک کفش از کلاس backpacking یا trekking یا خیلی خیلی با اغماض کلاس hiking برای این فرد بهتره. چون کسی که اصولا اینجوری دنبال کفش می گرده یعنی نمی خواد خیلی فنی کوه رو دنبال کنه. اما اگه یکی بخواد نیمه اصولی کفش بخره ( بدون در نظر گرفتن سنگ نوردی) خود من ترکیب های زیر رو با توجه پرس و جوهایی که تو موقع خودش از اهل فن کردم و بسته به کاربرد برای خود فرد، به ترتیب اولویت پیشنهاد می کنم.
1- یک کفش دوپوش+ یک کفش backpacking
2- یک کفش کوهنوردی فنی + یک کفش trekking یا Backpacking
3- یک کفش Backpacking + یک کفش Trekking
4- یک کفش Backpacking+ یک کفش Hiking یا Lite Hiking.
من خودم با توجه به برنامه های خودم و پولی که می خوام خرج کنم ترکیب 3 رو انتخاب کردم.
البته دارندگی و برازندگی شاید یکی بخواد از تمامی کلاس های Running ،walking، lite Hiking، Hiking، Trekking، Backpacking، Technical Mountaineering، َAlpine، Rock Climbing و ... کفش بخره و اولین تو دنیا باشه:3:
پی نوشت: کفشی که شما اشاره کردید بهش به قسمت altitude اش هم دقت کنید. در ضمن اصولا کفش کامل همه کاره نداریم چون الزامات و نیازمندیهای فعالیت های مختلف با هم فرق داره.

JackLondon
15-01-2011, 08:10 AM
چه قدر خوبه که بحث هایی که آقای مصدری در کلاس پوشاک در رابطه با کف داشتند اینجا کمی مورد استفاده قرار میگیره و دوستان اون مباحث رو اینجا مرور میکنند....

همینطور که دوست عزیزمون اشاره کردند کفش همه کاره نداریم و به قول آقای مصدری اول برنامه رو تعریف کنین بعد کفش رو بخرین....

داشتن کفش های متنوع که کوهنوردان حرفه ایی دارند به دلیل همین تنوع برنامه هاست....نمیشه یه کفش زمستونه و تابستونه رو در یک کفش داشته باشیم...کلاس کار....رویه...زیره....و مهمتر از همه وزن کارها فرق میکنن...کفش های زمستونه بیش از 2 کیلو هستن اما تابستونه 1300گرم به بالاتر هستن(2جفت البته)...

هدف کفش ها با هم متفاوته....هدف ما هم از خرید کفش ها متفاوته...

ممنونم از راهنمایی دوستان و همینطور دوست جدیدمون:53:...نکات خوبی رو بیان کردن:53:

Fariba
15-01-2011, 10:59 AM
واااااااااااااااااي
نمي دونين ديروز بعضيا چه پزي مي دادن با كفششون:65:
كم مونده بود سروته راه برن:65:
تازه تو تله كابين مي خواستن دو تا بليت بگيرن يكي واسه خودشون يكي هم واسه كفششون.:65:

اما انصافا كفش بود هااااااااااا در حد المپيك:3::38:
مايه داريه ديگه ما فقير فقرا نداريم از اين كفشا بخريم.

Majid
15-01-2011, 03:16 PM
واااااااااااااااااي
تازه تو تله كابين مي خواستن دو تا بليت بگيرن يكي واسه خودشون يكي هم واسه كفششون.:65:

:7::7::7::7::7:

JackLondon
16-01-2011, 05:30 AM
واااااااااااااااااي

کیی بود فریبا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Fariba
16-01-2011, 09:25 AM
کیی بود فریبا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نمي دونم قيافش كه خيلي شبيه خارجيا بود موهاي بلوند روشن پوست روشن و قامت بلند و...
گورتكسش سبز بود:4:
فارسي رو با لهجه خارجي صحبت مي كرد و گفت خونه شون منيريه اس:21:

JackLondon
17-01-2011, 03:36 PM
دوستان کسی از این کفش اطلاعاتی داره؟کسی تا حالا داشته از این کفش؟

ممنونم

malika
17-01-2011, 04:10 PM
پوتين هم چيز بدي نيست ولي اگه من پام كنم ملت به من نيمخنده:21:
ولي خيلي جالب ميشه يه دختر پوتين پاش كنه سربازي كه نرفتيم حداقل طعمش رو كه بچشيم:21:

JackLondon
18-01-2011, 09:17 PM
یعنی بین این همه دوست کسی نیست که کفش زیر رو داشته باشه و نظری راجع بهش بده؟

fumed
18-01-2011, 09:37 PM

سلام به همه
من یه مدت بد تو نخ این کفش بودم (البته الان هم هستم اما دوزش پایین اومده:4:) اما یه یارویی تو اینترنت نوشته بود یه مقدار زمخت و سفته:7:.
در ارتباط با زیره اش هم من نتونستم اطلاعات خوبی پیدا کنم اما با توجه به عکس هایی که دیدم ( که زیاد زاویه مناسبی هم برای اظهار نظر نیست) به نظر من نباید چیز شاخی باشه، لایه دمپری هم که نداره. روی کاغذ به قول فرنگی ها Reasonable Price نیست. اما اینبار که رفتم منیریه می خوام حتما یه Visual Inspection حسابی ازش بگیرم!:4:
این عکس ها رو هم یه بابای چینی تو وبلاگش گذاشته که واضح ترین عکس های غیر تجاریه که من پیدا کردم.
عکس 1 (You can see links before reply) پرسپکتیو!:4:
عکس 2 (You can see links before reply) نمای بالا روبرو!
عکس 3 (You can see links before reply)نمای کنار
عکس 4 (You can see links before reply)نمای پشت بالا

Fariba
19-01-2011, 09:20 AM
دوستان کسی از این کفش اطلاعاتی داره؟کسی تا حالا داشته از این کفش؟

ممنونم

يكي اين بچه رو از برق بكشه:23::19:

sam32
19-01-2011, 01:14 PM
اين رو من خريدم فكر كنم حدود 11 يا 12 تومان به نظرم از اين يخ شكنهايي كه با بند بسته ميشن بهتره بستن و باز كردنش خيلي راحته البته فكر كنم كمي طول ميخهاش كم باشه كه شايد مشكل ساز بشه ولي به نظر من قبل از كرامپون اين عاليه هم ارزون هم كار راه انداز خوبيه ديگه ايي هم كه داره اگر يه بخشي از مسير خاكي شد مثل بقيه يخ شكن ها اذيت نميكنه چون خار ها تو تمام كف كفش پخش شدن

JackLondon
19-01-2011, 04:04 PM
يكي اين بچه رو از برق بكشه:23::19:

:45::45::45::45:این دفعه که تو را دیدم میترکانمت:19:

Fariba
19-01-2011, 05:10 PM
:45::45::45::45:این دفعه که تو را دیدم میترکانمت:19:

:65::71::10:

Solmaz
19-01-2011, 08:44 PM
اینجا بخش کفش مناسب هست؟! درست اومدم؟! :7:

من تخصص ویژه ای تو این زمینه ندارم ولی یه سری نکات اولیه رو موقع خرید کفش از دوستان همراه یاد گرفتم. ممکنه این کفش خوب باشه و یه جاهایی هم خوب جواب بده، ولی به نظر من برای ما طبیعت گردا کفش مناسبی نیست. اولین دلیلش هم اینه که جلوی کفش یه لایه لاستیکی برای حفاظت از کفش نداره!
ولی در کل کفش خوبی به نظر میاد که شاید برای مقاصد خاصی مورد قبول باشه.

sam32
20-01-2011, 01:37 PM
سلام دوستان کفش la sportiva ن÷ال اکستریم کسی داره؟ چطور کفشیه؟

hike
20-01-2011, 02:26 PM
اینجا بخش کفش مناسب هست؟! درست اومدم؟! :7:

من تخصص ویژه ای تو این زمینه ندارم ولی یه سری نکات اولیه رو موقع خرید کفش از دوستان همراه یاد گرفتم. ممکنه این کفش خوب باشه و یه جاهایی هم خوب جواب بده، ولی به نظر من برای ما طبیعت گردا کفش مناسبی نیست. اولین دلیلش هم اینه که جلوی کفش یه لایه لاستیکی برای حفاظت از کفش نداره!
ولی در کل کفش خوبی به نظر میاد که شاید برای مقاصد خاصی مورد قبول باشه.
من قبل از خرید کفشم(trezeta) این کفش رو تست کردم و بنظرم خیلی راحت بود. یکی رنگ روشنش( مشکیش رو نداشت) و همین نداشتن محافظ جلو باعث شد از خریدش منصرف بشم.

JackLondon
20-01-2011, 03:52 PM
سلام دوستان کفش la sportiva ن÷ال اکستریم کسی داره؟ چطور کفشیه؟

دوست عزیز من نداشتم اما توی منیریه که بودم خیلی ها از این کفش میخواستن و میگفتن که راحت بوده...حتی بعضی ها هم برای برنامه هاشون دنبال دست دومش بودن..آخه الان این برند کفش هاش کم شده توی بازار

Pita
22-01-2011, 08:19 AM
کفشهای Hi-Tec چطوره؟ تو بازارپیدا میشه؟

hike
22-01-2011, 04:07 PM
کفشهای hi-tec چطوره؟ تو بازارپیدا میشه؟

منم تو نت قبل از خرید کفشم اینا رو بدلیل قیمت مناسبشون مد نظر داشتم .ولی جایی ندیدم

fumed
23-01-2011, 01:13 PM
سلام به همه
یه سوال: من تا الان کفش رو با آب ولرم میشستم.
اما همراه کفش من یک شوینده نیک واکس نبوک بوده که تا به حال ازش استفاده نکردم. یکی از دوستان اشاره کرده بود که با استفاده از این شوینده ها کفش از ضد آبی در اومده. واقعا اینطوریاست؟ اگه من با شوینده کفش رو بشورم از پروف بودن در میاد؟
در ضمن یک مایع پروف کننده هم همراه شوینده هست. استفاده از اون چه تاثیری داره؟ واقعا توی پروف شدن کفش موثره؟

Solmaz
23-01-2011, 01:42 PM
سلام به همه
یه سوال: من تا الان کفش رو با آب ولرم میشستم.
اما همراه کفش من یک شوینده نیک واکس نبوک بوده که تا به حال ازش استفاده نکردم. یکی از دوستان اشاره کرده بود که با استفاده از این شوینده ها کفش از ضد آبی در اومده. واقعا اینطوریاست؟ اگه من با شوینده کفش رو بشورم از پروف بودن در میاد؟
در ضمن یک مایع پروف کننده هم همراه شوینده هست. استفاده از اون چه تاثیری داره؟ واقعا توی پروف شدن کفش موثره؟
من هم یکی از این شویندها رو به توصیه مغازه ای که کفشم رو ازش خریدم، تهیه کردم. یه ژل تمیز کننده است که سرش فوم داره (به دلیل اینکه تبلیغ نشه اسمش رو نمیارم). من فقط یکابر رویه ی کفشم رو باهاش شستم و خوب بود و بعد از اون هم چندین بار کفشم رو در جنگل نوردی های سنگین استفاده کردم، از رودخانه باهاش رد شدم، تو برف باهاش بودم ولی همون حالت قبلی خودش (یعنی ضد آب بودن) رو حفظ کرد. البته شاید بعد از چندین بار استفاده یه همچین حالتی که شما گفتین پیش بیاد، ولی بالاخره کفشامونو باید با یه چیزی بشوریم دیگه و صد البته که اون شوینده باید مطمئن باشه.
و اما یک نکته دیگه هیچوقت کفشارو با شوینده های معمولی (تاید، ریگا و ...) نشورید چون کفشو خراب می کنه. و حتی اگر از همین ژل های شستشو استفاده می کنید، خیلی ملایم روی کفش رو بشورید، طوری که کفش کاملا خیس نشه.
و به گفته شما من شنیدم اسپری هایی هم برای ضد آب کردن کفش هست که در صورت لزوم میشه از اونا استفاده کرد. البته خودم به شخصه از این اسپری ها استفاده نکردم.

JackLondon
23-01-2011, 01:55 PM
شستن كفش ها با مواد شوينده ي معمولي مثل تايد و ريكا باعث ميشه كه لايه هاي ضد آب و همچنين لايه هاي تنفسي مثل گورتكس(كه هم ضد آب و هم تنفسي هستند)در تماس با اين مواد شيميايي با ايجاد عمل جانشيني مواد شيميايي پاك كننده ها در لايه ها خاصيت خودشون رو در نهايت از دست بدن...مثل كاپشن هاي گورتكس واقعي هم كه اگه اينكار رو باهاشون بكنين خاصيت تنفسي خودشون رو از دست ميدهند....اما براي شستن كفش ها ميتونين از همون تميزكننده ي نيك واكس استفاده كنين...به دليل عدم استفاده از اون مواد شيميايي نامطلوب در فرمولاسيون اون ، اين واكنشي كه اشاره شد اتفاق نميوفته و يا بسيار كند انجام ميشه....شستن با آب ولرم هم خوبه...
اسپري ضد آب هم براي كفش هايي كه گورتكس دارند بي فايده است...چون گورتكس كه يكي از لايه هاي داخلي كفش هستش ضد آبه و نيازيه به اون مواد نداره:3:...اما براي ساير كفش ها اين اسپري واقعا عملكرد خوبي داره...من تست كردم و پس از چندبار استفاده در آب و برف خيس نشده وحتي موقعي كه ميخوام دوباره بشورم تا حد بسيار زيادي از نفوذ اب جلوگيري ميكنه:3:

fumed
23-01-2011, 02:08 PM
اسپري ضد آب هم براي كفش هايي كه گورتكس دارند بي فايده است...چون گورتكس كه يكي از لايه هاي داخلي كفش هستش ضد آبه و نيازيه به اون مواد نداره:3:...اما براي ساير كفش ها اين اسپري واقعا عملكرد خوبي داره...من تست كردم و پس از چندبار استفاده در آب و برف خيس نشده وحتي موقعي كه ميخوام دوباره بشورم تا حد بسيار زيادي از نفوذ اب جلوگيري ميكنه:3:

سلام به همه
من فکر کنم اسپری پروف کننده کار پی رو انجام بده تو کفش های چرمی. یعنی نمیگذاره آب از درزهای دوخت و یا سطح نبوک اصلا نفوذ کنه و به لایه گور تکس (Mid Layer) برسه تا گورتکس بخواد جلوی نفوذ آب به داخل کفش رو بگیره. یعنی یه جورایی کار از محکم کاری عیب نمی کنه میشه!:7:

Azadeh
23-01-2011, 02:58 PM
من هم یکی از این شویندها رو به توصیه مغازه ای که کفشم رو ازش خریدم، تهیه کردم. یه ژل تمیز کننده است که سرش فوم داره (به دلیل اینکه تبلیغ نشه اسمش رو نمیارم)

موضوع تبلیغ نیست سولماز جان بلکه میخواهیم از تجربه دیگران استفاده کنیم و کفشمون خراب نشه.

hike
23-01-2011, 07:19 PM
اسپري ضد آب هم براي كفش هايي كه گورتكس دارند بي فايده است...چون گورتكس كه يكي از لايه هاي داخلي كفش هستش ضد آبه و نيازيه به اون مواد نداره:3:..
خیر بی فایده نیست.

Waterproofing
Waterproofing is not necessary for the GORE-TEX® membrane, however applying waterproofing or water repellency to the shoe/boot upper can help with the following

Offers better dirt repellency
Avoids the outer material becoming totally soaked
Provides optimal insulation through dry outer material
Avoids the water wicking up to the top of the shoe and going inside

eed_zare
26-01-2011, 12:55 PM
این دو مورد را اگر توضیح بدی، اینجا کسایی هستن راهنمایی کنن :3:
نوع کفش کوهنوردی؟ هدف از گذاشتن کفی؟
مارک کفش من شیما هست و علت اینکه اصرار دارم که کفی بذارم اینه که پای من باعث می شه قسمت های زیر پاشنه و زیر شست پاهام ساییده بشه. به خاطر همین موضوع هر از یه مدت کفی کفشم رو که فقط چند جاش سوراخ شده عوض می کنم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

SALAR
29-01-2011, 02:39 PM
سلام بر همه
میشه درمورد یخ شکن هم راهنمائی بفرمائید
من از این یخ شکنهای ساده دارم که در همه قهوه خونه های مسیر ها یافت میشود
وایا این مدل به کمر اسیب میزنه یا خیر :39:

fumed
29-01-2011, 04:20 PM
سلام بر همه
میشه درمورد یخ شکن هم راهنمائی بفرمائید
من از این یخ شکنهای ساده دارم که در همه قهوه خونه های مسیر ها یافت میشود
وایا این مدل به کمر اسیب میزنه یا خیر :39:

سلام به همه دوستان
اونجوری که من فهمیدم اگر منظورتون از این یخ شکن های چهارشاخه (4 Point Crampon) هست برای سفرهای سبک و بدون کوله کشی (مثلا برنامه های کوهپیمایی زیر یک روز که کوله شما درصد کمی از وزن بدنتونه) این یخ شکن ها استفاده میشه. اما در کوهپیمایی های زمستانی چند روزه و یا برنامه های کوهنوردی که کوله کشی سنگین دارند استفاده از این یخ شکن ها توصیه نمیشه.:30:

دلیلش هم حالت الاکلنگی و عدم بالانسیه که این یخ شکن ها پس از بستن زیر قوس پا هنگام راه رفتن ایجاد می کنن. این فشار از قوس پا به دلیل سنگینی مضاعف ایجاد شده به دلیل کوله سنگین به قسمت های بالاتنه منتقل میشه و می تونه در مسیرهای طولانی ایجاد مشکل کنه. به همین دلیل در این مسیرها ( و در پایین ترین سطح این جور برنامه ها) حداقل از یخ شکن های شش شاخه (6 Point Crampon) استفاده میشه. که البته در کوهنوردی های کلاسیک سبک از این نوع استفاده می شه و در مواردی همچون یخنوردی و صعود ترکیبی و پیمایش یخچال و کوهنوردی های فنی درست و درمان:3: بسته به نوع برنامه از کرامپون های ده یا دوازده شاخه مخصوص همون برنامه استفاده میشه.

توجه: :115:بستن یخ شکن 6 شاخه و کرامپون ها نیاز به آموزش داره.

یک نکته دوستانه تجربه شخصی: سعی کنید تو مسیرهای کم شیب که برف نرم هم داره موقع بالا رفتن حتی الامکان بدون یخ شکن مسیر رو طی کنید هم انرژی کمتری مصرف می کنید هم اینکه تمرین خیلی جالبی برای حفظ تعادله.اما اگه مسیر یخ کامل بود یخ شکن ببندید. این نکته نبستن یخ شکن پایین اومدن رو در برنمیگیره و توصیه من اینه که یخ شکن رو موقع پایین اومدن حتما ببندید و با لذت:1: پایین بیاید. مثلا برنامه کلکچال این هفته که در خدمت دوستان بودیم خود من تا بالا از یخ شکن استفاده نکردم و تا ایستگاه هم مشکلی واسم پیش نیومد:1: اما موقع برگشتن یخ شکن هامو بستم.

خوش باشید

Aramin
29-01-2011, 06:54 PM
ی نکته ایی که مهدی پارسا عزیز بهم یاد داد این بود که....
در مسیر هایی که می تونیم بدون یخ شکن بریم از افتادن نترسیم و به کفشمون ایمان داشته باشیم..
وقتی همش ترس افتادن داری بالاخره می خوری زمین....:3:

fumed
29-01-2011, 10:46 PM
ی نکته ایی که مهدی پارسا عزیز بهم یاد داد این بود که....
در مسیر هایی که می تونیم بدون یخ شکن بریم از افتادن نترسیم و به کفشمون ایمان داشته باشیم..
وقتی همش ترس افتادن داری بالاخره می خوری زمین....:3:

سلام به همه دوستان:1:
یه مشکلی که به تجربه بهم ثابت شده و توی نت هم چند جا به اون اشاره شده بود اینه که زیره های ویبرام اکثرا (نمی گم همشون چون این برای من این مساله به قطعیت نرسیده:26:) وقتی روی سطح خیس قرار میگیرن خیلی راحت تر سر می خورند. اما یک سری زیره های برندهای دیگه اینطوری نیستن.
یک تجربه: ما یه فرمانده توی آموزشی خدمت داشتیم که خیلی هم سخت گیر بود اما من به اندازه چند برابر چند تا استاد دانشگاه هایی که تو دوران تحصیلم داشتم ازش چیز یاد گرفتم. یکی از حرف های زیبایی که میزد این بود که می گفت (با صدای پر طنین و بم بخونید:4:) " عزیزان دانشجو توجه کنن هر وقت یک انسان به ذهنش رسید که نمیتونه و خسته شده بدونه تنها 5 درصد انرژیشو استفاده کرده و 95 درصد دیگش مونده. روح بیمار و ضعیف جسم سالمو کسل و بیمار میکنه اما روح قوی جسم بیمارو به دنبال خودش میکشه" یادش بخیر:2:.
من از این حرف فرمانده مون استفاده می کنم و اینو میگم که توی کوه روحیه قوی خیلی مهمه. دوست خوبمون آقا آرمین هم به نکته خیلی مهمی اشاره کرد. همه ما خیلی قوی هستیم و مثلا ترس از چیزهایی مثل لیز خوردنه که عموما باعث میشه احتمال لیز خوردن زیاد بشه:30:. البته جمع نبودن حواس هم خیلی مهمه. توی یخ و برف باید روی قدم به قدمی که میگذاریم فکر کنیم. اینجوری بدون یخ شکن خیلی راه رفتن لذت بخشه (توی بالا رفتن ها:4: پایین اومدن نه:3:) من خودم به این میگم مدیریت ریسک لیز خوردن:4:.
بدون یخ شکن از سنگ های توی مسیر، پشت پاشنه کفش، کناره ها و ... استفاده کنید و سعی کنید اصطکاک رو به بیشترین مقدار ممکن برسونید. دستاتونو از جیب های گرم در بیارید با حرکت های خیلی نرم سعی کنید راحت رد شید. بسیار لذت بخشه.
اگه هم زمین خوردید هم که تجربه من:65: میگه خودتونم اگه بخندید :21:(اگه البته آسیب ندیدید:1:) پیش خودتون بمونه :65:احتمال اینکه زمین خوردن شما واسه تیم خاطره بشه خیلی پایین میاد:65:

خیلی خوش باشید:1:

fumed
30-01-2011, 05:04 PM
سلام
میخواستم نظرتونو در مورد salomon explorer GTX بدونم.اصلا اگه شما میخواستید تا 200 تومن هزینه کنید این کفشو میگرفتید؟ یا چیزه بهتری تو این رنج هست.
من کوهنورد نیستم.طبیعت گرد حرفه ای هم نیستم.اصلا شما بودید هزینه میکردید یا همون کوهیار و پایار میگرفتید.
وزن این کوهیارا چقدره؟ اصلا راحت هستن که ادم 5-6 ساعت مدام باهاش راه بره؟

سلام به همه دوستان و سلام ویژه به شما دوست جدید و خوبمون:1:
ایشالا که تمام پست های این تاپیک رو که دوستان گلمون:53: زحمت کشیدن رو خونده باشید. و اما بعد:26:
بررسی قسمت به قسمت سوال شما:
1)

من کوهنورد نیستم.طبیعت گرد حرفه ای هم نیستم.
خوب همه ماها خیلی چیزها نیستیم!:4:. برای خرید کفش باید مشخص کنید که چی هستید یا واضح بگم برای چه کاری کفش رو می خواهید استفاده کنید و کجاها و به چه مدت. اینطوری قسمت اول و مهمترین سوال انتخاب کفش جواب داده میشه.

میریم سر وقت قسمت بعدی سوالتون:1:
2)

اصلا اگه شما میخواستید تا 200 تومن هزینه کنید این کفشو میگرفتید؟ یا چیزه بهتری تو این رنج هست.

پس از جواب دادن به سوال اول شما باید این سوال و از خودتون بپرسید و ببینید می ارزه یا نه:7:. توی این گستره قیمتی که شما اشاره کردید کفش های خیلی خوب خارجی در سطوح کوهپیمایی، کوهنوردی، دوی استقامت کوهستان، و کفش های کاربرد خاص صخره نوردی و ... تماما توی بازار پیدا میشه و اونجور که خاطرم هست تمامی کفش های ایرانی که من میشناسم هم زیر این قیمت قرار دارن.

3)

اصلا شما بودید هزینه میکردید یا همون کوهیار و پایار میگرفتید.
ضرب المثل::26:: هرچقدر پول بدهی آش میخوری!:1:.
نوشتن این جمله برام سخته واقعا اما واقعیتش اینه که متاسفانه راحتی اکثریت کفش های داخل خیلی زیاد نیست البته عمر خوبی دارن. در ضمن خیلی کفش های کمی توی بازاره که ساخت داخل باشه و برای یک سطح خاص از ورزشهای Outdoor طراحی شده باشه. خرید کفش هم بستگی به خودتون ( فرم پاهاتون) داره. من خیلی از دوستانم کفش هایی از برندهایی که شما اشاره کردید دارند و راضین اما مثلا خود من قبل ها از یک برند ایرانی یک کفشی خریدم که به پاهام توی یک سفر 5 روزه آسیب وارد کرد. اما خوب همونطور که اشاره کردم کفش ایرانی در حالت برابر نیاز به تعمیر و نگهداری کمتر داره و عمرشم یه نموره بیشتره. این امر یعنی کسی نمیتونه به قطعیت بگه کفش ایرانی بهتر از کفش خارجی هست یا بالعکس.
اما توجهتون به ضرب المثل باشه!

4)

اصلا راحت هستن که ادم 5-6 ساعت مدام باهاش راه بره؟
ارجاع به ضرب المثل بند 3:1:

5)

وزن این کوهیارا چقدره؟
طبیعتا سایز به سایز فرق می کنه اما تاجایی که یادمه سایز 43 اش 850 یا 950 گرم بود که سنگینه و بیشتر بدرد مسافرت های چند روزه می خوره.

6)

سلام
میخواستم نظرتونو در مورد salomon explorer GTX بدونم.
یه نگاه سر انگشتی به این کفش کفش توی نت انداختم. این کفش برای کوهپیمایی و طبیعت گردی مناسب به نظر میرسه (روی اعتبار این قسمت از نظر من نهایتا تا 30 درصد حساب کن) و برای بررسی و نظر دقیق تر و باید از نزدیک دیده شه. در ضمن مهم تر از همه باید به فرم پای شما سازگار باشه که اون دیگه با خود شماست.

خوش باشید.:53:

AZY
30-01-2011, 05:06 PM
سلام
میخواستم نظرتونو در مورد salomon explorer GTX بدونم.اصلا اگه شما میخواستید تا 200 تومن هزینه کنید این کفشو میگرفتید؟ یا چیزه بهتری تو این رنج هست.
من کوهنورد نیستم.طبیعت گرد حرفه ای هم نیستم.اصلا شما بودید هزینه میکردید یا همون کوهیار و پایار میگرفتید.
وزن این کوهیارا چقدره؟ اصلا راحت هستن که ادم 5-6 ساعت مدام باهاش راه بره؟

منم می خوام کفش بگیرم. یه چند وقتیه دارم سرچ می کنم. توی رنج کفش های خوب دو تا پیدا کردم. اولی کی لاش هست که حدود 220 تا هست.

دومی ZG10 هست که تا ارتفاع 4000 هم جواب می ده و برای طبیعت گردی سنگین خوبه. در حدود 290 تا.

این دو تا کفش به درد طبیعت گردی سنگین می خورند یا کوهپیمایی نیمه سنگین. منتها اگه شما نه قصد کوهپیمایی دارید نه قصد طبیعت گردی سنگین به قول داداش پارسای همدانیمون کتونی شیما هم جواب می ده که توی خود همدان 9 تومانه :4:

mc1974
30-01-2011, 06:51 PM
ممنون بابت توضیح کاملتون.
کوه میرم ولی کم و 1 روزه.بیشتر طبیعت گردی اونم اینجوری که هر وقت میرم شمال یا باغمون.ولی خوب مسیرام طولانیه.مثلا از یه روستا به یه روستا دیگه.البته زیاد میرم.این جاهایی که گفتم.از اونجا هم که مثل گربه از خیس شدن بدم میاد تو بارون و برف بیرون نمیرم.یعنی راحت بودنش از ضد اب بودنش خیلی مهم تره برام.اگرم دست گداشتم رو یه کفشی مثل اونی که گفتم میخواستم که چند منظوره باشه.
در مورد اش و پول و این حرفام.زیاد مشکلی ندارم که کفش گرون بخرم.ولی خوب ادم هر چقدر کمتر پول بده بهتره.میخواستم ببینم ارزش اختلاف 110 تومنیشو با کوهیار داره یا نه

hike
30-01-2011, 07:36 PM
کوه میرم ولی کم و 1 روزه.بیشتر طبیعت گردی اونم اینجوری که هر وقت میرم شمال یا باغمون.ولی خوب مسیرام طولانیه.مثلا از یه روستا به یه روستا دیگه.البته زیاد میرم.این جاهایی که گفتم.از اونجا هم که مثل گربه از خیس شدن بدم میاد تو بارون و برف بیرون نمیرم.یعنی راحت بودنش از ضد اب بودنش خیلی مهم تره برام.اگرم دست گداشتم رو یه کفشی مثل اونی که گفتم میخواستم که چند منظوره باشه.
در مورد اش و پول و این حرفام.زیاد مشکلی ندارم که کفش گرون بخرم.ولی خوب ادم هر چقدر کمتر پول بده بهتره.میخواستم ببینم ارزش اختلاف 110 تومنیشو با کوهیار داره یا نه
. با 207 تومن من زمانی که میخواستم کفش بخرم یک مدل از سالومون پا زدم که کفش گردن کلفتتری نسبت به این یکی بود .منتها اسمشو نمیدونم که لینک بهتون بدم. لایه از لاستیک یا چرم دور کفش رو در بر می گرفت. اون انتخاب بهتریه. گردن کلفت ترین کقش سالومون تو بازار بود

کفش خودم رو ولی میتونم بهتون پیشنهاد بدم. 2 بار تا حالا تا ایستگاه 5 تو برف امسال تحت فشار تستش کردم.1 ماهه دارمش . این 175 تومنه.خیلی راحته.(جوراب خوب هم شرطه) اینکه چقدر دوام بیاره رو نمیتونم نظری بدم
You can see links before reply/1/2/27
آسولو هم اگر هنوز روش تخفیف بدن(190 تومن ) انتخاب خیلی خوبیه. فکر کنم اینه:

fumed
30-01-2011, 08:57 PM

سلام به همه دوستان
کفش هایی تو این مایه قیمت تا اونجا که من می دونم لایه میانی ای که دارند بسته به برند لایه میانی ( گورتکس، ای ونت، کینگ تکس و ...) هم تنفس می کنه هم بسته نوع لایه تا 7 الی 8 ساعت استفاده مداوم ضد آبه.
اگه شما تو بارون و برف بیرون نمیرید پس باید نهایتا پی کفش های سه فصل Hiking برید. برند های مختلفی هم این نوع کفش ها رو تولید می کنند. اگه پیاده روی بیشتر میرین می تونید گوشه چشمی هم به کفش های پیاده روی کوهستان داشته باشیداما چون این کفش ها محافظ قوزک پا ندارند من توصیه نمی کنم.
حتما خوب تحقیق کنید بعد کفش رو تهیه کنید چون با توجه به نیازی که مطرح کردید گزینه های زیادی تو بازار پیدا میکنید. به علاوه احساس من اینه که کفش برند خارجی بیشتر به کار شما میاد.

خوش باشید.

sam32
31-01-2011, 10:36 AM
من به سلامتي و ميمنت نپال اكسترم :6:رو گرفتم و البته كمرم هم زير بارش تا شده :4: يكشنبه بلند شدم ديدم انگار برف اومده گفتم بزار امتحانش كنم ساعت 11 رفتم توچال برف خوب و تازه ايي بود و منم از نظر سر خوردن با اين كفش هيچ مشكلي نداشتم انگار زنجير چرخ بسته بودم يكم سنگينه متاسفانه البته اين مسير و برف برا تست خيلي كم بود ولي خيالم رو از بابت سر خوردن و برف و يخ راحت كرد تا يه برنامه پدر و مادر دار ببينم چه كار ميكنه

mc1974
31-01-2011, 06:13 PM
پس دوستان یه لطفی بکنن چند تا از برندهای خارجی رو که خریدن و ازش جواب گرفتن رو بگن که من برم منیریه ببینم چجوریان.فقط اگه امکانش هست اسم مدلشم بگن که از قبل تو سایتش ببینیم چجوریه و قیمت

راستی یه مورد دیگه.من کل این 14 صفحع رو قبلا خوندم.هیچ جاش در مورد انتخاب کردن درست سایز کفش توضیح داده نشده.اینم اگه امکان داره بگید.

کفش کوهم جا باز میکنه؟ چون این سالومون رو که پام کردم یکم کوچولو روش اذیت میکرد.

JackLondon
31-01-2011, 06:37 PM
پس دوستان یه لطفی بکنن چند تا از برندهای خارجی رو که خریدن و ازش جواب گرفتن رو بگن که من برم منیریه ببینم چجوریان.فقط اگه امکانش هست اسم مدلشم بگن که از قبل تو سایتش ببینیم چجوریه و قیمت
راستی یه مورد دیگه.من کل این 14 صفحع رو قبلا خوندم.هیچ جاش در مورد انتخاب کردن درست سایز کفش توضیح داده نشده.اینم اگه امکان داره بگید.
کفش کوهم جا باز میکنه؟ چون این سالومون رو که پام کردم یکم کوچولو روش اذیت میکرد.

دوست عزیز براس آشنایی با محصولات موجود و مناسب در بازار میتونین از بخش تجهیزبانینی دیدن کنین:3:

در مورد سایز نمیشه نظر داد که چه سایزی رو باید شما بخرین....اولین نکته اینه که شما باید کفشی رو بخرین که انگشتان پاتون بتونن توش تکون بخورن...دومین نکته اینه که شما باید جوراب کلفت بپوشین...با توجه به این 2نکته که حداقل هستش باید سایزی رو بپوشین که پای شما با جوراب توش راحت باشه...امکان داره 1 سایز بزرگتر باشه یا 3 سایز....این بستگی به فرم پای شما و نیز قالب کفش که انتخاب کردین داره....

برندهای معتبر زیادی توی ایران هستن...مثل اسکارپا ، lasportiva ، lowa و ....

کفش کوه منظورتون اگه برندهای معتبره باید بگم که خیر...جا باز نمیکنن....چون جنسشون و لایه هاشون فرق میکنه و ثانیا شما اینقدر این کفش رو نمیپوشین که اون فشار لازم رو در مدت زمان معین وارد کنه....اما اگه منظورتون کفش های ایرانیه که باید بگم احتمال جا باز کردنش زیاده

موفق باشین:53:

Solmaz
31-01-2011, 07:03 PM
بچه ها بگم .....؟! :19: :4:
خودمم کف کردم اینقد کفشمو معرفی کردم! :31:

hike
31-01-2011, 07:16 PM

اصلا فکرشو نکن که کفشی بگیری که پاتو بزنه و بعدا جا باز کنه. اگر جلوی پاتو میزنه پس کوچیکه.
حتی اگر فروشنده بگه اندازته.به برند هم توجه نکن.( بین برندهای معروف). معمولش اینه که 1 سایز نسبت به سایز همیشگتون بزرگتر بگیرید. با دو جفت جوراب باید تستش کنید. که یکیش مقداری کلفتتره. موقع پوشیدن نوک انگشت رو تا اونجایی که میشه بچسبانید به جلو کفش باید یک انگشت( و نه بیشتر) بین پاشنه و پشت کفش فضا باشه. برای اینکه در سرپاییینی انگشتها راحت باشن و به جلوی کفش نچسبند
اگر خریدی با فروشنده قرار بگذارید که در خانه هم تست کنید و اگر بزرگ یا کوچک بود بتونید عوضش کنید. چون در خانه راحتتر متوجه میشید که اندازه هست یا نه.

JackLondon
31-01-2011, 07:17 PM
بچه ها بگم .....؟! :19: :4:
خودمم کف کردم اینقد کفشمو معرفی کردم! :31:

سلماز من میگم بیا و توی امضات بنویس....خیال ما رو راحت کن....:21::10::3:

mc1974
31-01-2011, 11:03 PM
اصلا فکرشو نکن که کفشی بگیری که پاتو بزنه و بعدا جا باز کنه. اگر جلوی پاتو میزنه پس کوچیکه.
حتی اگر فروشنده بگه اندازته.به برند هم توجه نکن.( بین برندهای معروف). معمولش اینه که 1 سایز نسبت به سایز همیشگتون بزرگتر بگیرید. با دو جفت جوراب باید تستش کنید. که یکیش مقداری کلفتتره. موقع پوشیدن نوک انگشت رو تا اونجایی که میشه بچسبانید به جلو کفش باید یک انگشت( و نه بیشتر) بین پاشنه و پشت کفش فضا باشه. برای اینکه در سرپاییینی انگشتها راحت باشن و به جلوی کفش نچسبند
اگر خریدی با فروشنده قرار بگذارید که در خانه هم تست کنید و اگر بزرگ یا کوچک بود بتونید عوضش کنید. چون در خانه راحتتر متوجه میشید که اندازه هست یا نه.
جلو پام کاملا راحت بود.روی پامو یکم میزد.البته الان که فکر میکنم میبینم که با بندای کفش مسابقه طناب کشی راه انداخته بودم.احتمال داره که زیاد سفت کرده باشم.ولی در هر صورت یه جوری بود روش

navid507
08-02-2011, 04:19 PM
سلام
ممنون از اطلاعاتي كه اينجا قرار داديد خيلي استفاده كردم.
به نظر من كفش خيلي خيلي مهمتر از اون چيزي هست كه ما فكر مي كنيم و ارزش هزينه چند برابري رو داره كه به جاي كفشهاي ايراني كه معمولا هيچ گونه تكنولوژي و علمي در ساختنش استفاده نشده، كفشها خارجي كه در طراحيش كلي فكر شده خريد.
من اينجا تو اين تاپيكتون از برندهاي اكو و آديداس هيچ چي نديدم (در واقع نخوندم!)
راستش خودم بين اين دو مدل كفش گير كردم:
اين يكي هم هست كه گورتكس نداره به جاش كلايما پروف داره؟! كه دقيقا نمي دونم چي هست!

لطفا اگر مي تونيد در اين زمينه كمكم كنيد.
در ضمن تو مشهد اگر جايي سراغ داريد كه كفشهاي برندهايي كه خودتون مي شناسيد (ترجيحا خارجي كه پا رو اذيت نكنه) رو مي شه پيدا كرد ممنون مي شم معرفي كنيد.
ممنون.

fumed
08-02-2011, 04:56 PM
سلام به همه دوستان

به نظر من كفش خيلي خيلي مهمتر از اون چيزي هست كه ما فكر مي كنيم و ارزش هزينه چند برابري رو داره كه به جاي كفشهاي ايراني كه معمولا هيچ گونه تكنولوژي و علمي در ساختنش استفاده نشده، كفشها خارجي كه در طراحيش كلي فكر شده خريد.

کفش های خوب ساخت داخل هم وجود داره. در ضمن هیچ وقت فکر نکنید هزینه چند برابری همیشه ارزشمنده. جدا از جنس کفش اصلی ترین پارامتر انتخاب شخصه که اهمیت داره. چند پست قبل اشاره کردم که دوستان زیادی دارم که از کفش ایرانی استفاده می کنند و راضی هم هستند. چرا؟ واضحه چون فرم کفش به پاهاشون خورده. فرم کفش هم اگه به پا بخوره واسه سفرهای سبک خارجی و ایرانی نداره . یه دلیل دیگه اش هم اینه که خیلی از دوستان تنها برنامه های یک روزه میرن،کوله کشی سنگین هم ندارن و شرایط آب و هوایی غیر نرمال رو تجربه نمی کنن. طبیعتا دلیلی نداره که برن و کفش قیمت بالا بگیرن.
کفش خارجی درسته راحته اما هزینه تعمیر و نگهداریش خیلی بالاتر از کفش های داخلیه. مثلا شما نهایتش یه قوطی پی میخری واسه 6 ماه پروف کردن کفشتون 1000 تومن. واکس پروف جنس معمولی واسه کفش نبوک لایه میانی گورتکس و تمیز کننده نبوک باید بگیری هر کدوم حدود 15 تومن ( سر جمع 30 تومن) واسه حدود 3 تا 4 ماه:23:.
درسته که کفش های خارجی به دلیل سابقه تولیدشون، تیراژ تولید و ... کیفیت جنس هاشون بالاتره اما این دلیل نمیشه کلا زیرآب تولید داخل رو هم زد:68:.
همه مون می دونیم دو تا از مهمترین چیزها توی کوهنوردی کفش و کوله هست. خیلی از دوستان الان معتقدند کوله های یه برند داخلی بهترین و با صرفه ترینه حتی واسه سفر چند روزه. ایراد هم دارن اما سبک و سنگین هم می کنه آدم، هزینه اولیه (حتی نسبت تومن به لیتر)، راحتی و تعمیر و نگهداری رو که در نظر بگیرید می بینید واقعیتش هم همینه.

من اينجا تو اين تاپيكتون از برندهاي اكو و آديداس هيچ چي نديدم (در واقع نخوندم!)

اگر بخواهیم مارک های معتبر کفش کوهنوردی رو نام ببریم فکر نمی کنم در 10 تای اول اسمی از این دو برند بیاد:26:. من خودم تا به حال جایی ندیدم. کفش هایی هم که شما بهشون اشاره کردید نهایتا کفش های طبیعت گردی سبک حساب میان.

اين يكي هم هست كه گورتكس نداره به جاش كلايما پروف داره؟! كه دقيقا نمي دونم چي هست!

گورتکس اسم یه برند تولید کننده پارچه های تنفسیه. خیلی شرکت های دیگه هم پارچه های تنفسی تولید می کنند. اینجا (You can see links before reply) می تونید با پارچه های تنفسی و گورتکس آشنا شید.

توصیه: هیچ وقت کلی حکم نکنیم:53:.

navid507
08-02-2011, 05:19 PM
ممنون از جوابتون
كاش نظرتون رو در مورد اين دوكفش هم مي داديد!!
در مورد گورتكس مي دونم كه يك اسم تجاري هست و تو سايتش هم ديدم كه كل كفشهايي كه اين خاصيت رو دارند ذكر كرده و از انواع مختلف برندها هم اون تو هست. برام جالب بود كه تضمينشون هم كرده بود كه كفشهاي داخل اين سايت حتما شرايط گورتكس رو دارند.
مشكل من اين هست كه اين كفشهايي كه مي گيد رو من نمي تونم پيدا كنم. همون 10 تا بالاييها رو!! البته تو مشهد. يعني من جاي خاصي رو براي پيدا كردنشون سراغ ندارم.
اكو و آديداس برندهايي هستند كه اينجا نمايندگي فروش دارند. و من كفشهاشون رو از نزديك ديدم.
ممنون.

fumed
08-02-2011, 05:28 PM
ممنون از جوابتون
كاش نظرتون رو در مورد اين دوكفش هم مي داديد!!
در مورد گورتكس مي دونم كه يك اسم تجاري هست و تو سايتش هم ديدم كه كل كفشهايي كه اين خاصيت رو دارند ذكر كرده و از انواع مختلف برندها هم اون تو هست. برام جالب بود كه تضمينشون هم كرده بود كه كفشهاي داخل اين سايت حتما شرايط گورتكس رو دارند.
مشكل من اين هست كه اين كفشهايي كه مي گيد رو من نمي تونم پيدا كنم. همون 10 تا بالاييها رو!! البته تو مشهد. يعني من جاي خاصي رو براي پيدا كردنشون سراغ ندارم.
اكو و آديداس برندهايي هستند كه اينجا نمايندگي فروش دارند. و من كفشهاشون رو از نزديك ديدم.
ممنون.

سلام به همه دوستان
یادم هست توی مجله کوه آدرس چند تا فروشگاه رو توی مشهد دیده بودم. اما نمیدونم منصفند یا نه. آدرس ها رو تو اولین فرصت پیدا می کنم و واستون به صورت پیغام خصوصی می فرستم.
قسمت طرح تجهیز بانینی (You can see links before reply) رو هم ببینید. برای انتخاب و آگاهی از حدود قیمت کفش ها خیلی کمکتون می کنه.
خوش باشید.

navid507
08-02-2011, 09:51 PM
سلام
من كه بالاخره رفتم خريدم البته عجله داشتم!!
اينو خريدم:106::109:
فكر كنم 218 بود كه با تخفيف زمستانه شد تقريبا 160! :64:نمي دونم اين اطلاعات به درد بخور هست يانه!!:40:
خب مشخصا به خاطر گورتكس آب كه توش نمي ره:113: اما بقيه موارد تستش در صلاحيت من نيست!! :114:
بازهم ممنون از اطلاعات مفيدي كه در اينجا تونستم گذاشتيد:77:.

sia1368
09-02-2011, 07:07 PM
هفته پیش که رفتم کوه تازه فهمیدم کفش زمستونیم زیرش پاره شده و حداقل به درد زمستون نمیخوره حالا یه سری مدل کفش دیدم(تو نت) که چشمم رو گرفته میخواستم نظر شما رو بدونم
کفشهای این پسر هم گویا خوبه
حالا این مدل کفشها خوبه بده چه طوره؟
تو منیریه یا گمرک گیر میاد؟
قیمت آک یا دست دوش حدودا چنده؟آکش میصرفه اصلا؟
یه چیزی میخوام که حداقل حداقل 5 سالی کار کنه
خدابیامرز کفش قبلیم یه 25 سالی کار کرد(اول دست پدرم بود بعد رسید به برادرم حالا هم من) البته هنوز تابستون میشه پوشید

Shahram
09-02-2011, 08:22 PM
کفشهای این پسر هم گویا خوبه

در بخش تجهیز بانینی (You can see links before reply) در مورد کفش مفصل توضیح داده شده. :3:
اگه دنبال کفش ایرانی و یا ارزونتر باشین هم در صفحات قبل مطالبی هست.
اون دو مدل رو نمی دونم در ایران هست یا نه ولی مشابه اش همین کفشهای کوهیار و چند مدل دیگه خودمونه تو همون حدود قیمت.

تو مطالب این صفحه جانستون که از کفشش چیزی نگفته، از کجا اینو می گین ؟ :7: اصلا تو کل اون صفحه یک بار هم کلمه کفش استفاده نشده :106:

Carlos
09-02-2011, 11:29 PM
خدابیامرز کفش قبلیم یه 25 سالی کار کرد(اول دست پدرم بود بعد رسید به برادرم حالا هم من) البته هنوز تابستون میشه پوشید

میشه این کفش رو به من بفروشید ...من به عتیقه جات علاقه دارم...همچنین یه فیلم مستند میتونم ازرش بسازم؟:30:

JackLondon
09-02-2011, 11:37 PM
هفته پیش که رفتم کوه تازه فهمیدم کفش زمستونیم زیرش پاره شده و حداقل به درد زمستون نمیخوره حالا یه سری مدل کفش دیدم(تو نت) که چشمم رو گرفته میخواستم نظر شما رو بدونم

دوست عزیز ممنونم از توجهتون...من کفش هایی که گفتین رو دیدم....این کفش ها که مثلا روش نوشته گورتکس و یا madre in usa رو تقریبا توی تمام شهرهای ایران میشه پیدا کرد...معلوم نیست که چی هستش و نمیشه به یه نوشته ی ساده اعتماد کرد.

خرید کفش جزو لوازمیه که حتی المقدور باید هزینه ی مناسبی داشته باشین...چون شما اشاره داشتین به کفش زمستونی باید بگم که شما فکر نکنم بتونین با اون کفش ها و کفش هایی مثل رهبر و پایار بتونین صعود راحتی رو به قلل حتی یک روزه داشته باشین...

سعی کنین کفش برند رو بخرین

کفش های مذکور زیره هاشون فرسوده بوده.....اگه فکر میکنین از گمرک میتونین خرید مناسبی بکنین برین و یه سری بزنین اما اولا توجه کنین که اونچا به هیچ فروشنده ایی اعتماد نکنین و ثانیا به هیچ قیمتی هم اعتماد نکنین....از گمرک خرید کردن شرایط خاص خودش رو داره...

fumed
13-02-2011, 12:25 AM
سلام به همه دوستان
من قبل از یک سفر، هفته قبل کفشم رو با شوینده مخصوص نبوک شستم و سپس از مایع پروف کننده مخصوص استفاده کردم. عملکردش توی برف عالی بود. قبل از شستن کفش بعد از نیم ساعت تا 1 ساعت رویه اش خیس می شد اما بعد از شستن کفش تا 6 تا 7 ساعت اصلا رویه اش آب به خود نمی گرفت. انگار روی لایه نبوک چرب شده بود (عین حالتی که روی کفش های چرمی پی میزنیم). اما بعد از زمان ذکر شده کم کم رویه کفش از بعضی جاها شروع به خیس شدن کرد که البته به دلیل لایه میانی گورتکس آبی به داخل کفش نیومد.
خوش باشید:53:.

fumed
17-02-2011, 01:12 PM
سلام به همه دوستان
اصل چین:4:. این کفش مخصوص کوهپیمایی و طبیعت گردی سه فصله و با استفاده از اسپری پروف کننده ضد آب میشه. لایه میانی کینگ تکس:7: داره و زیره اش هم بدک نیست:26:. قیمتش حدود 75 تومنه.
اگه فاکتور قیمت رو تو انتخاب دخیل کنیم کفش مناسبی به نظر میاد. چند نفری که این کفش رو داشتن در مجموع ازش راضی بودن.
بررسی این کفش رو به دوستانی که از این کفش استفاده کردن واگذار می کنم:3:.

Aramin
18-02-2011, 03:58 PM
تو گروه 3 نفر این کفش رو دارند....
الیاس جان اگر توضیحات دقیقش رو بدی ممنون میشیم....
دو نفر دیگه جالب بود وقتی خریده بودند ساق یکی از پاهاشون رو می زد...
یکم عجیب بود....
منم خودم هم یکی از گزینه های خریدم همین کفشه...
باید از صاحبانش امارشو در بیارم....
اما سوال اینه که در این رنج قیمت کفش ایرانی یا چینی؟

soo_libra
18-02-2011, 10:09 PM
سلام.:30:
من برنامه های سنگین، چه کوه‌نوردی و چه طبیعت گردی، نمی‌رم.:114:
(منظورم اینه که جاهائی که میرم خبری از برف و سرمای زیاد و ناهمواری خیلی زیاد نیست ولی پیاده‌روی ِ طولانی داره.)

یه کفش ِ راحت برای این طور سفرها می‌خوام که تو پیاده روی خوب جواب بده و بتونم از پیاده روی لذت ببرم.:5:

بعد نمیخوام بیشتر از 100 تومن هم هزینه کنم :9:

پست‌های قبلی که دوستان زحمتش رو کشیده بودن مطالعه کردم.:53:

خواستم شما راهنمائیم کنید:

1.بین این دو تا کفش کدوم رو پیشنهاد میدین؟

یا

2.با این مقدار هزینه(100 تومن ِ بس ناقابل) مورد دیگه ای بهم پیشنهاد میدین؟

** با تشکر از دوستانی که توی پست‌هاشون این کفش‌ها رو معرفی کرده بودن، متاسفانه من بلد نیستم توی ِ یه پست از چند تا پست نقل ِ قول بزنم. منو عفو می‌کنید.:9::53::53:

JackLondon
19-02-2011, 12:45 AM
تو گروه 3 نفر این کفش رو دارند....
الیاس جان اگر توضیحات دقیقش رو بدی ممنون میشیم....
دو نفر دیگه جالب بود وقتی خریده بودند ساق یکی از پاهاشون رو می زد...
یکم عجیب بود....
منم خودم هم یکی از گزینه های خریدم همین کفشه...
باید از صاحبانش امارشو در بیارم....
اما سوال اینه که در این رنج قیمت کفش ایرانی یا چینی؟

آرمین جان من خودم دارم اما اصلا اذیت نشدم.حدودا برای 2تا از دوستان خارج از آنوبانینی هم گرفتم و هیچ کدوم ناراضی نبودن.توی مسیر شیرپلا به توچال هم یه خانم پاشون بود و خیلی راضی بودن.خانمی بود که تا حالا چندین کفش عوض کرده بود و کلی پول خرج کرده بود اما این کفش ها رو خیلی تعريف میکرد.(ايشون دماوند رو زمستاني صعود كرده بودند)

البته اون نکته ایی که گفتی رو باید در نحوه ی صحیح بستن بند کفش دوستان جستجو کرد...

منظورت از توضيحات دقيق چيه؟

یه نکته از طرف من برای دوستان:

هرکسی هر کفش ایرانیی خواست بخره میتونه بخره اما من هیچ راهنمایی و توصیه ایی ندارم...جونتون دست خودتون

Carlos
19-02-2011, 12:55 AM
هرکسی هر کفش ایرانیی خواست بخره میتونه بخره اما من هیچ راهنمایی و توصیه ایی ندارم...جونتون دست خودتون

با اجازه اساتید...دو مدل اسیا دارم که الان میگن کفش ایرانی خوب و ارزون یعنی اسیا ولی من میگم این حرف درست نیست و این کفش اصلا کیفیت خوبی نداره حتی پوتین سربازی از این کفش بهتره با واکس خوب...
اصلا ضد اب نیست..وقتی خیس میشه چون چرم نیست وزنش چند برابر میشه و سنگینیش بعلاوه قالب بدش زانو درد میاره به هیچ وجه قالب خوبی نداره به طوری که انگشت کوچیکه پا طاول میزنه بعد از چند ساعت استفاده...تهویه خوبی نداره و اصلا کفه اش زد سر خوردن نیست..بندهاش بافتی داره که خوب بسته نمیشه و حتما باید با بند کشی تعویضشون کرد...
من کوهیار پام کردم خیلی راضی بودم با پی مالین خوب ضد اب میشه تقریبا فقط وزن تقریبا زیادی داره که برای من مهم نیست به دوستان هم پینهاد میکنم اگر میخواهند کفش ایرانی بخرند کوهیار بخرند

شرمنده اساتید:77:

JackLondon
19-02-2011, 08:50 AM
سلام.:30:
من برنامه های سنگین، چه کوه‌نوردی و چه طبیعت گردی، نمی‌رم.:114:
(منظورم اینه که جاهائی که میرم خبری از برف و سرمای زیاد و ناهمواری خیلی زیاد نیست ولی پیاده‌روی ِ طولانی داره.)
یه کفش ِ راحت برای این طور سفرها می‌خوام که تو پیاده روی خوب جواب بده و بتونم از پیاده روی لذت ببرم.:5:
بعد نمیخوام بیشتر از 100 تومن هم هزینه کنم :9:
پست‌های قبلی که دوستان زحمتش رو کشیده بودن مطالعه کردم.:53:
خواستم شما راهنمائیم کنید:
1.بین این دو تا کفش کدوم رو پیشنهاد میدین؟
یا
2.با این مقدار هزینه(100 تومن ِ بس ناقابل) مورد دیگه ای بهم پیشنهاد میدین؟
** با تشکر از دوستانی که توی پست‌هاشون این کفش‌ها رو معرفی کرده بودن، متاسفانه من بلد نیستم توی ِ یه پست از چند تا پست نقل ِ قول بزنم. منو عفو می‌کنید.:9::53::53:

دوست عزيز نظر من كفش بارتيوم هستش.توي اين رنج قيمت اين كفش به نظر من بهترين انتخاب هستش براي كاري كه شما مدنظرتونه.سبك،كفي راحت و قالب خوب.فقط سعي كنين با اسپري واترپروف ضد آبش كنين:3:

fumed
19-02-2011, 09:40 AM
سلام به همه دوستان

دوست عزيز نظر من كفش بارتيوم هستش.توي اين رنج قيمت اين كفش به نظر من بهترين انتخاب هستش براي كاري كه شما مدنظرتونه.سبك،كفي راحت و قالب خوب.فقط سعي كنين با اسپري واترپروف ضد آبش كنين:3:
خیلی زیاد تایید میشه:4:. من دو سه نفری که من میشناسم و این کفشو دارن و راضی هستند. در ضمن اون یکی کفش رو فکر نکنم دیگه گیر بیارید. کفی بارتیوم هم برای کوهپیمایی و طبیعت گردی بهتر از تیمبرلنده.

توی مسیر شیرپلا به توچال هم یه خانم پاشون بود و خیلی راضی بودن.خانمی بود که تا حالا چندین کفش عوض کرده بود و کلی پول خرج کرده بود اما این کفش ها رو خیلی تعريف میکرد.(ايشون دماوند رو زمستاني صعود كرده بودند)

الیاس اگه یادت باشه ازش پرسیدم کفش ساق پاتونو اذیت نمیکنه؟. جواب داد بندهای بالاترین ردیف رو نمیبنده. در ضمن دوستان سوء تفاهم نشه :30:با کفش بارتیوم صعود زمستانی دماوند نرفته بودها:1:.
اما همینکه توی هوای حدود منفی 10درجه :13:با کفش بارتیوم اومده بود واسم جالب بود.

خوش باشید:53:

Azam.A
19-02-2011, 01:06 PM

یا

2

ببخشید بارتیوم کدومشونه؟؟؟؟؟

soo_libra
19-02-2011, 01:27 PM
کفش اولی که رنگش قهوه‌ایه knoway میباشد.
کفش دومی هم که دوستان لطف کردن و عکسش رو توی یه سه رنگ گذاشتن Bartium BT-3001 هست اعظم جان.

soo_libra
19-02-2011, 02:46 PM
اول از دوستائی که لطف کردن راهنمائیم کردن تشکر می‌کنم.:53:

بعد اینکه یه سوال دیگه.:4:
البته شاید خنده‌دار باشه :9:و مته‌ی زیادی به خشخاش گذاشتن باشه.:17:

ولی می‌خوام بدونم وقتی می‌رم برای خرید باید کفش رو با چه جورابی امتحان کنم تا سایز مناسب رو بگیرم؟

من کفش رو برای سفرهای طبیعت‌گردی می‌خوام.
و اینکه جز کویر که شبهای سردی داره، تو سرمای خیلی زیاد هم سفر نمی‌رم.

حالا با این تفاسیر(شایدم تفاصیل:10:) :

کفش رو با چه جورابی امتحان کنم موقع خرید؟
جوراب نخی، حوله‌ای، با ضخامت متوسط، خیلی ضخیم؟

:54::79:

fumed
19-02-2011, 04:14 PM
سلام به همه دوستان

ببخشید بارتیوم کدومشونه؟؟؟؟؟
پایینیه بارتیومه (کفش با تکه های قرمز رنگ).

...
ولی می‌خوام بدونم وقتی می‌رم برای خرید باید کفش رو با چه جورابی امتحان کنم تا سایز مناسب رو بگیرم؟
من کفش رو برای سفرهای طبیعت‌گردی می‌خوام.
و اینکه جز کویر که شبهای سردی داره، تو سرمای خیلی زیاد هم سفر نمی‌رم.
...
کفش رو با چه جورابی امتحان کنم موقع خرید؟
جوراب نخی، حوله‌ای، با ضخامت متوسط، خیلی ضخیم؟

شما باید کفش رو با جوراب های ترکینگ تست کنید. در ضمن تقسیم بندی جورابی که اشاره کردید (نخی، حوله‌ای، با ضخامت متوسط، خیلی ضخیم) تقسیم بندی صحیحی نیست. خیلی خلاصه اگه بخوام بگم ساده ترین شیوه تست کفش کوه موقع خرید اینه که پس از پوشیدن جوراب و قرار دادن پا در کفش بدون بستن بندها، انگشتان پا رو تا جایی که ممکنه به جلوی کفش نزدیک می کنید. در این حالت انگشت اشاره شما باید فاصله ایجاد شده بین پشت پای شما و کفش رو کامل پر کنه و پس از بستن مناسب بندها نباید به قسمت های مختلف پای شما فشار بیاد.
در ضمن همیشه چه توی کوه چه توی کویر شما در هنگام حرکت عموما سرما رو توی کفش احساس نمی کنید و هنگام کمپینگ هم پاتونو از کفش در می آرید:1:. با همه اینها این کفش توی سرماهای معمولی و متوسط خوب جواب میده.

soo_libra
19-02-2011, 04:30 PM
سلام به همه دوستان

پایینیه بارتیومه (کفش با تکه های قرمز رنگ).

شما باید کفش رو با جوراب های ترکینگ تست کنید. در ضمن تقسیم بندی جورابی که اشاره کردید (نخی، حوله‌ای، با ضخامت متوسط، خیلی ضخیم) تقسیم بندی صحیحی نیست. خیلی خلاصه اگه بخوام بگم ساده ترین شیوه تست کفش کوه موقع خرید اینه که پس از پوشیدن جوراب و قرار دادن پا در کفش بدون بستن بندها، انگشتان پا رو تا جایی که ممکنه به جلوی کفش نزدیک می کنید. در این حالت انگشت اشاره شما باید فاصله ایجاد شده بین پشت پای شما و کفش رو کامل پر کنه و پس از بستن مناسب بندها نباید به قسمت های مختلف پای شما فشار بیاد.
در ضمن همیشه چه توی کوه چه توی کویر شما در هنگام حرکت عموما سرما رو توی کفش احساس نمی کنید و هنگام کمپینگ هم پاتونو از کفش در می آرید:1:. با همه اینها این کفش توی سرماهای معمولی و متوسط خوب جواب میده.

ممنونم از راهنمائیتون.:1:
من تقریبا جز مطالبی که توی این سایت خوندم، اطلاعاتی در مورد وسائل و تجهیزات سفر ندارم،
اینه که بر اساس شرایط زندگی روزمره‌ی شهری جوراب‌ها رو تقسیم بندی که نه ولی بهشون اشاره کردم:1: :53:
اصولن نمی‌دونستم جوراب ترکنیگ هم تو بازار هست.:65:

مرسی:53::54:

fumed
19-02-2011, 04:44 PM
ممنونم از راهنمائیتون.:1:
من تقریبا جز مطالبی که توی این سایت خوندم، اطلاعاتی در مورد وسائل و تجهیزات سفر ندارم،
اینه که بر اساس شرایط زندگی روزمره‌ی شهری جوراب‌ها رو تقسیم بندی که نه ولی بهشون اشاره کردم:1: :53:
اصولن نمی‌دونستم جوراب ترکنیگ هم تو بازار هست.:65:

مرسی:53::54:

سلام به همه دوستان
توی بازار جوراب ترکینگ خوب و ارزون قیمت هست. من خودم یه جوراب ترکینگ Lafuma اصل چین:4: خریدم 5 تومن:65:. خوب هم کار میکنه توی کوه هم زیاد تا به حال پوشیدمش.

mc1974
24-02-2011, 12:13 AM
سلام.
بالاخره وقت کردم برم کفش ببینم.مدل کیلاش رو که همه تایید میکردن برا من اصلا راحت نبود.نمیدونم چرا.
کفشای lomer چطوره؟ تو ردی بندی برند های مختلف کجاس؟ از نظر عمر چقدر فرق میکنه با اسکارپا؟
چون بین یه مدل اسکارپا با یه مدل لومر موندم خرید نکردم امروز

JackLondon
24-02-2011, 12:17 AM
سلام.
بالاخره وقت کردم برم کفش ببینم.مدل کیلاش رو که همه تایید میکردن برا من اصلا راحت نبود.نمیدونم چرا.
کفشای lomer چطوره؟ تو ردی بندی برند های مختلف کجاس؟ از نظر عمر چقدر فرق میکنه با اسکارپا؟

اسکارپا کلاس کارش از لومر بالاتره و کیفیتش هم همینطور...اما باید مدلش رو بررسی کنیم..شاید کلاس کفش ها با هم متفاوت باشه...به طور دقیق نمیشه گفت:3:

fumed
24-02-2011, 12:25 AM
سلام.

سلام به همه دوستان
امکانش هست فرم یک کفش به پای شما بخوره یا نه که این جدا از سایز و اینهاست. برای انتخاب و خرید کفش همیشه یک نفر مطلع رو همراه خودتون ببرید. پیشنهاد می کنم برنامه های خرید دسته جمعی دوستان رو پی گیری کنید. همچنین فروشگاه ماموت از شنبه روی اجناسش تخفیف می زنه و احتمالا دوستان بازدیدی از فروشگاه در آینده نزدیک دارند (اینجا (You can see links before reply)رو ببینید). کفش های ماموت هم جزو بهترین های دنیاست.
اما برند Lomer، یه برند ایتالیاییه کفش های خوبی داره و از برندهای معتبر به شمار میره اما شما باید بگید دقیقا چه مدلی رو دیدید تا بشه گفت کفش خوبیه یا نه و یا مقایسه درستی بین این کفش و کیلاش انجام داد.
با توجه به اینکه شما تصمیم به خرید کیلاش داشتید و با توجه به قیمت کیلاش، شما در بازار ایران حق انتخاب نسبتا گسترده ای دارید و می تونید کفش خوبی انتخاب کنید.

fumed
24-02-2011, 01:17 AM
:13:چه سریع
lomer:tibet & niagara
scarpa:zg65

آنوبانینیه دیگه:3:!
اول از همه نوع فعالیتتون رو مشخص نکردید. فرض رو بر این میگذاریم که شما طبیعت گردی و کوهپیمایی جزو برنامه هاتونه. در ضمن اینم بگم کفش های ارزونتر و با کیفیت هم پیدا میشه.
دوما اگر بخوایم روی انتخاب های شما بحث کنیم اینکه زیره Zg65 و کیلاش یکیه و احتمالا اگه فرم کیلاش به فرم پاتون نخوره به zg 65 هم نمی خوره ( این قضیه نخوردن به پاتون هم برای من مبهمه هنوز:7:).
زیره zg 65 واسه برنامه های سبک بهتره. همچنین باند حفاظتی قسمت جلویی کفش توی Zg 65 کشیده تره که واسه برنامه های طبیعت گردی بهتره. لایه میانی Zg 65 هم گورتکسه اما لومر ها یکیش Mertex هست اون یکی Sympatex. مرتکس رو نتونستم بفهمم چیه اما لایه سیمپاتکس از نظر کیفیت و عملکرد مثل گورتکس ضد آب و ضد باد و دارای قابلیت تنفسه. از طرف دیگه زیره کفش Tibet دمپر و آنتی شوک نداره که اصلا واسه طبیعت گردی و کوهپیمایی جالب نیست. و ...
به نظر من بین این سه تا Zg 65 بهتره. اما شما خودتونو به این سه گزینه محدود نکنید توی این رنج قیمت کفش های خوبی از برند های Lowa،Asolo، Zamberlan، Trezetta، Grisport، Lasportiva ، Mammut و ... توی بازار هست.

redevil6990
26-02-2011, 10:37 PM
سلام . ممکنه جاش اینجا نباشه عذر میخوام. من یه کفش اسپرت با دوام و راحت تا سقف 100 تومان میخوام.برای طبیعت گردی نمیخوام ولی گاهی می خوام باهاش بسکت بزنم و بقیه استفاده ام هم معمولی و در شهره. فقط میخوام راحت باشه و عمرش خوب باشه. شما از چه برند(ها)ی پیشنهاد میدین و اینکه از کجا (نمایندگی - منیریه - بازار کویتی ها و ......) بخرم که مطمئن تر باشه؟؟ پیشاپیش از راهنمایی کاملتون ممنونم.

ماهان
26-02-2011, 10:55 PM
سلام . ممکنه جاش اینجا نباشه عذر میخوام. من یه کفش اسپرت با دوام و راحت تا سقف 100 تومان میخوام.برای طبیعت گردی نمیخوام ولی گاهی می خوام باهاش بسکت بزنم و بقیه استفاده ام هم معمولی و در شهره. فقط میخوام راحت باشه و عمرش خوب باشه. شما از چه برند(ها)ی پیشنهاد میدین و اینکه از کجا (نمایندگی - منیریه - بازار کویتی ها و ......) بخرم که مطمئن تر باشه؟؟ پیشاپیش از راهنمایی کاملتون ممنونم.
ميتوني از فروشگاه هاي آديداس بخري امروز و فردا 50%تخفيف داره ... فرست مناسبي كه خريد كني.

Majid
26-02-2011, 10:57 PM
من به شخصه اگه جای شما بودن کفش پیاده رویه سالامون رو میخریدم
چون به اندازه کافی از راحتیش و خوبیش تعریف شنیدم.
قیمتش هم حدوده 100 تومن هست :3:

fumed
26-02-2011, 11:13 PM

سلام به همه دوستان
با توجه به کاربردی که اشاره کردید کفش های پیاده روی به کار شما میاد اما کفش های پیاده روی عموما از زیره های ویبرام استفاده می کنند که استحکام زیادشون شاید ( مطمئن نیستم) توی پرش هایی که ورزشی عین بسکتبال بهش نیاز داره اذیتتون کنه. زیره های کفش های سالامون ویبرام نیست یه نگاهی بهشون بندازید. کفش های Merrell کفش های خوبی برای پیاده روی هستند که تو ایران هم من چند مدلشو دیدم. برندهای La Sportiva و Scarpa هم چند مدل کفش پیاده روی مناسب دارند و توی بازار هم هست اما قیمتشون از مبلغ مورد نظر شما یه خورده بالاتره.
تمامی این کفش ها تو منیریه پیدا میشه.

redevil6990
27-02-2011, 12:30 AM
من به شخصه اگه جای شما بودن کفش پیاده رویه سالامون رو میخریدم
چون به اندازه کافی از راحتیش و خوبیش تعریف شنیدم.
قیمتش هم حدوده 100 تومن هست :3:

دوست عزیز از جوابتون ممنون.(دکمه تشکر فعلا ندارم!).اینا رو از کجا با قیمت خوب میشه پبدا کرد؟ راستی به اندازه کافی برا بسکتبال محکم هستن؟
ممنون

redevil6990
27-02-2011, 12:43 AM
سلام به همه دوستان
با توجه به کاربردی که اشاره کردید کفش های پیاده روی به کار شما میاد اما کفش های پیاده روی عموما از زیره های ویبرام استفاده می کنند که استحکام زیادشون شاید ( مطمئن نیستم) توی پرش هایی که ورزشی عین بسکتبال بهش نیاز داره اذیتتون کنه. زیره های کفش های سالامون ویبرام نیست یه نگاهی بهشون بندازید. کفش های Merrell کفش های خوبی برای پیاده روی هستند که تو ایران هم من چند مدلشو دیدم. برندهای La Sportiva و Scarpa هم چند مدل کفش پیاده روی مناسب دارند و توی بازار هم هست اما قیمتشون از مبلغ مورد نظر شما یه خورده بالاتره.

من برداشتم از کفش پباده روی همون running هست. درست فهمیدم؟ این سالامون و scarpa هر کدوم کجایی اند ؟ nike و adidas از اینا بهتر نیستن؟

Aramin
27-02-2011, 01:08 AM
سلام به همه دوستان
با توجه به کاربردی که اشاره کردید کفش های پیاده روی به کار شما میاد اما کفش های پیاده روی عموما از زیره های ویبرام استفاده می کنند که استحکام زیادشون شاید ( مطمئن نیستم) توی پرش هایی که ورزشی عین بسکتبال بهش نیاز داره اذیتتون کنه. زیره های کفش های سالامون ویبرام نیست یه نگاهی بهشون بندازید. کفش های merrell کفش های خوبی برای پیاده روی هستند که تو ایران هم من چند مدلشو دیدم. برندهای la sportiva و scarpa هم چند مدل کفش پیاده روی مناسب دارند و توی بازار هم هست اما قیمتشون از مبلغ مورد نظر شما یه خورده بالاتره.
سالامون رو نمی دونم....ولی لاسپورتیوا رو به اسکارپا ترجیه میدم وزنشون ی سر و گردن از اسکارپا سبکتره......
تو این کلاس کفش ی مدل از یک برند دیگه هم هست که تعریفشو زیاد شنیدم...براتون می پرسم:53:

JackLondon
27-02-2011, 09:08 AM
بچه ها توجه كنين لطفا...

كفش هاي ورزشي براي رشته هايي كه همراه با پرش ها زياد هستش مثل بسكتبال داراي قسمتي در پاشنه ي كفش هستن كه بهش ميگن كپسول هوا...متشكل از 2قطعي سبك و آلياژ آلومينيوم كه فاصله ي كمي از هم دارند و هوا داخلش هست...هنگام پرش وقي شخص به زمين مياد فشار كفش روي اين قسمت هاي آلياژي وارد ميشه و اين هارو به هم نزديك ميكنه و چون هوا داره فشار خيلي كمتري به كمر وارد ميشه...ساق كفش هاي بسكتبال از كفش هاي پياده روي بلندتره...الان كفش هاي بسكتبال خوب رو ميشه از حدود 50 - 60 تومان به بالا خريد كرد

البته شما ميتونين با كفش هاي بسكتبال پياده روي بكنين اما با كفش پياده روي بسكتبال بازي كردن اذيت ميكنه...من خودم چندسالي هست كفش هاي بسكتبالي ميپوشم و خيلي هم راحتم...

برندهايي مثل اسكارپا و ... كفش هاي كپسول هوا دار ندارن

توي منيريه پايينتر از ميدون ميشه پيدا كنين و همينطور چهارراه استانبول..هرجا برين بگين كفش بسكتبالي ميخوام بهتون ميدن... من 2سال يه مدل از اين كفش هاي معروف به erke بسكتبالي داشتم كه خيلي عالي بودن..الان هم پام نايك هستش و خيلي ازش راضيم

برندهايي مثل آديداس و نايك و ... كفش هاي ورزشي مثل واليبال و بسكتبال و دو و ميداني خيلي خوبي توليد ميكنند و كارشون در همين زمينه هستش اما اسكارپا و لاسپورتيوا در زمينه هاي ورزشي اين چنيني فعاليت نميكنند.
موفق باشين:3:

MEISAMHAMIN
27-02-2011, 09:16 PM
من برداشتم از کفش پباده روی همون running هست. درست فهمیدم؟ این سالامون و scarpa هر کدوم کجایی اند ؟ nike و adidas از اینا بهتر نیستن؟
دوست عزيز اگه براي دويدن روي آسفالت يا بتن مي خواي كفش بگيري بايد تو رده هاي running كفش بخري كه بهترين برند دنيا asics هست بعد از اون نايكي و بعد هم برندهاي ديگه مثل آديداس اما همه اينا قيمتي حدود دويست هزار تومن دارن و تو بازار ايران به سختي گير مياد البته تقلبيش هم زياده اما يه برند آمريكايي ديگه هست به نام ساكوني كه من خودم گرفتم و به نظرم خوبه . تو اين رده جنس رويه چندان اهميتي نداره بلكه جنس زيره كفش و خاصيت شوك ابزورب بودن مهمه و كل تكنولوژي و رقابت شركت هاي سازنده سر همين قسمته. براي خريدن اين كفش هاي رانينگ بهتره بري پاساژ كويتي ها تو چهار راه استانبول.
درمورد كفش هاي بسكتبال اطلاعاتي ندارم شرمنده
كفش هاي ديگه كه اونها هم ظاهري شبيه به كتوني دارن و ساق كوتاه هستن اصطلاحا معروف به كفش تريل رانينگtrail running هست و براي دويدن روي سطوح خاكي و شيب دار و كوهپيمايي هاي سبك مناسب هست معمولا زيره ويبرام دارن و تا حدودي ضد آب اند.بهترين برند به نظر من تو ايران سالامون هست با توجه به وسعت زياد واردات و قيمت پايين و اينكه خيالت راحته جنس اصل مي خري شخصا به هيچ وجه اسكارپا رو تو اين رده توصيه نمي كنم و با برندهاي ديگه هم چندان آشنايي كافي ندارم.
اميدوارم پولت رو جايي خرج كني كه درسته :3:
آهان اكثر اين برندها ايتاليايي هستن به استثناي اسيكس و نايك كه ژاپني و آمريكايي هستن

redevil6990
27-02-2011, 10:22 PM
سالامون رو نمی دونم....ولی لاسپورتیوا رو به اسکارپا ترجیه میدم وزنشون ی سر و گردن از اسکارپا سبکتره......
تو این کلاس کفش ی مدل از یک برند دیگه هم هست که تعریفشو زیاد شنیدم...براتون می پرسم:53:

ممنون دوست عزیز.اگه لطف کنین و بپرسی ممنون میشم چون من یکم عجله دارم . راستی اینا رو از کجا میشه اصل از تقلبیشونو تشخیص داد؟

Aramin
28-02-2011, 04:59 AM
دوست عزيز اگه براي دويدن روي آسفالت يا بتن مي خواي كفش بگيري بايد تو رده هاي running كفش بخري كه بهترين برند دنيا asics هست بعد از اون نايكي و بعد هم برندهاي ديگه مثل آديداس اما همه اينا قيمتي حدود دويست هزار تومن دارن و تو بازار ايران به سختي گير مياد البته تقلبيش هم زياده اما يه برند آمريكايي ديگه هست به نام ساكوني كه من خودم گرفتم و به نظرم خوبه . تو اين رده جنس رويه چندان اهستن

ممنون دوست عزیز.اگه لطف کنین و بپرسی ممنون میشم چون من یکم عجله دارم . راستی اینا رو از کجا میشه اصل از تقلبیشونو تشخیص داد؟

دوست عزیز اون شخص و کفشی رو که می خواستم برات بگزارم .....
همین پست بالا بود....:4:
ممنون میثم جان....:53::57:

اما اگر از بازار کویتیها می خواهید خرید کنی یادتون باشه قیمت پرت میدهند....
باید حسابی تخفیف بگیری....:53:

sam32
28-02-2011, 09:30 AM
سلام اسپري واتر پروف تنفس كفش رو مختل نميكنه؟

fumed
28-02-2011, 09:34 AM

سلام به همه دوستان
اگه با توجه به جنس لایه تنفسی و رویه انتخاب بشه خیر.

JackLondon
28-02-2011, 11:55 AM

دوست عزيز ميشه بگين براي چه نوع كفش ميخواين استفاده كنين؟

sam32
28-02-2011, 07:25 PM
برا تركينگ با لايه گورتكس بعد از استفاده از محلول پاك كننده نيك واكس پام موقع برف نم ميشه فكر ميكنم از درز دوختش ميره ميخوام پروف نيك واكس بزنم

redevil6990
28-02-2011, 10:39 PM
آقا من امروز خسته شدم از بس تو منیریه دنبال salomon گشتم ! فقط یه جا یه دونه داشت که مارک آدیداس خورده بود و جلوشم نوشته بود salomon ! ببینید چی بوده دیگه... اگه کسی میتونه لطفا با pm آدرس یه جای معتبرو بده ممنونش میشم.

JackLondon
28-02-2011, 10:56 PM
آقا من امروز خسته شدم از بس تو منیریه دنبال salomon گشتم ! فقط یه جا یه دونه داشت که مارک آدیداس خورده بود و جلوشم نوشته بود salomon ! ببینید چی بوده دیگه... اگه کسی میتونه لطفا با pm آدرس یه جای معتبرو بده ممنونش میشم.

مطمئنین که درست گشتین؟...مغازه ایی که سالمون رو داره بالاتر از منیریه کنار مسجد فخریه هستش....مدل های زیادی ازش داره....

اون برندی که آقا میثم معرفی کردن رو هم میتونین توی پاساژ تابان پلاک 7 مشاهده کنین:3:

redevil6990
01-03-2011, 10:42 PM
مطمئنین که درست گشتین؟...مغازه ایی که سالمون رو داره بالاتر از منیریه کنار مسجد فخریه هستش....مدل های زیادی ازش داره....

اون برندی که آقا میثم معرفی کردن رو هم میتونین توی پاساژ تابان پلاک 7 مشاهده کنین:3:

ممنون دوست عزیز... فک کنم همین یکی رو ندیده بودم ! :دی
ولی یه مدل معمولیش 130 تومن بود که می گفت قیمت شرکتیه و تخفیف نداره و 1 سال گارانتی داره و از این حرفا... واقعا حرفش راجع به قیمت و گارانتی راسته به نظر شما؟ تو این قیمت ها از آدیداس بگیرم به چیز بهتری میرسم یا سالامون؟
ممنون.

mc1974
02-03-2011, 12:29 AM
خوب وقتی سالامون نماییندگی داره چرا منیریه؟
من چند تا کفشارو که دیدم قیمت نمایندگی پایین تر از منیریه هستش ولی خوب نمایندگی تخفیف نداره.
شریعتی نرسیده به صدر.تقریبا روبروی پمپ بنزینه

redevil6990
04-03-2011, 04:43 PM
ممنون دوست عزیز... فک کنم همین یکی رو ندیده بودم ! :دی
ولی یه مدل معمولیش 130 تومن بود که می گفت قیمت شرکتیه و تخفیف نداره و 1 سال گارانتی داره و از این حرفا... واقعا حرفش راجع به قیمت و گارانتی راسته به نظر شما؟ تو این قیمت ها از آدیداس بگیرم به چیز بهتری میرسم یا سالامون؟
ممنون.

دقیقا نمایندگی سالومون کجای شریعتی هست؟ نرسیده به صدر از بالای صدر یا از پایین (قلهک) چون من پبداش نکردم

Solmaz
04-03-2011, 07:50 PM
دقیقا نمایندگی سالومون کجای شریعتی هست؟ نرسیده به صدر از بالای صدر یا از پایین (قلهک) چون من پبداش نکردم
دوست عزیز فک کنم این لینک کمکتون بکنه.

redevil6990
04-03-2011, 08:15 PM
دوست عزیز فک کنم این لینک کمکتون بکنه.

این یه تشکر جداگانه می خواست واقعا... ممنون ایشالا تو سفرا بیش از پیش بهت خوش بگذره .

Negooli
10-03-2011, 11:44 PM
دوستان در مورد صندل های طبیعت گردی(طبیعت گردی سبک ) اطلاعی دارید؟

Majid
11-03-2011, 12:01 AM
دوستان در مورد صندل های طبیعت گردی(طبیعت گردی سبک ) اطلاعی دارید؟
نگار جان من از این صندلها دارم و ازش استفاده میکنم

یک با توی فرحزاد به امام زاده امتحانش کردم
باحاله
البته برای طبیعت گردی سبک هم به درد میخوره
خیلی راحتم باهاش :3:

Mehdi
11-03-2011, 12:12 AM
مطمئن نیستم اما فکر می کنم سندل درست تر باشه تا صندل:7:. اما به هر حال:

هرچند سندل کلا چیز باحالیه اما برای استفاده در طبیعت گردی خیلی باهاش موافق نیستم. به 2 دلیل:

1- انگشتان پا در معرض آسیب قرار میگره. آسیب اعم از جانوری مثل گزش یا محیطی مثل برخورد با سنگ و چوب و...

2- با توجه به اینکه مچ پا آزاده، احتمال پیچ خوردگی در اثر یه گام برداری ناصحیح و یا در رفتن یه سنگ از زیر پا و امثال اون به نسبت کفش زیاده.

Negooli
11-03-2011, 12:20 AM
نگار جان من از این صندلها دارم و ازش استفاده میکنم

یک با توی فرحزاد به امام زاده امتحانش کردم
باحاله
البته برای طبیعت گردی سبک هم به درد میخوره
خیلی راحتم باهاش :3:
lممنونم مجید اتفاقا اولین بار هم پای تو دیدم تو برنامه ی کندلوس
قیمتش چقدره؟
از کجا بخرم؟

مطمئن نیستم اما فکر می کنم سندل درست تر باشه تا صندل:7:. اما به هر حال:

هرچند سندل کلا چیز باحالیه اما برای استفاده در طبیعت گردی خیلی باهاش موافق نیستم. به 2 دلیل:

1- انگشتان پا در معرض آسیب قرار میگره. آسیب اعم از جانوری مثل گزش یا محیطی مثل برخورد با سنگ و چوب و...

2- با توجه به اینکه مچ پا آزاده، احتمال پیچ خوردگی در اثر یه گام برداری ناصحیح و یا در رفتن یه سنگ از زیر پا و امثال اون به نسبت کفش زیاده.
سلام آقا مهدی
هم صندل و هم سندل تو اینترنت یه نتیجه میدن:4: البته من کلا املام ضعیفه:4::4:
منظورم از طبیعت گردی جاهایی مثل همین برنامه ی در پیش(جزایر جنوب) هستش
چون هم پوشیدنو در آوردنش راحته همپا توش بو نمیگیره و...
در کل برای سفر هایی که بیشتر تو اتوبوسیم از کفش های خودمون بهتره

Mehdi
11-03-2011, 12:22 AM
l
سلام آقا مهدی
هم صندل و هم سندل تو اینترنت یه نتیجه میدن:4: البته من کلا املام ضعیفه:4::4:
منظورم از طبیعت گردی جاهایی مثل همین برنامه ی در پیش(جزایر جنوب) هستش
چون هم پوشیدنو در آوردنش راحته همپا توش بو نمیگیره و...
در کل برای سفر هایی که بیشتر تو اتوبوسیم از کفش های خودمون بهتره
برا تو اتوبوس مناسبه اما برا گشتن تو جزیره ها نه.
مثلا جزیره مارو معروفه به داشتن مارهای سمی. درسته که ما پارسال مار ندیدیم اما شرط عقله که ریسک نکنی :3:

Majid
11-03-2011, 12:26 AM
lممنونم مجید اتفاقا اولین بار هم پای تو دیدم تو برنامه ی کندلوس
قیمتش چقدره؟
از کجا بخرم؟

بیشتره مغازه ها دازن تو منیریه
من خرداد خریدم 22 تومن:3:

بوسلمان
11-03-2011, 10:02 AM
کفش صندل مناسب ترين کفش برای پیاده رویه دوستان

sam32
12-03-2011, 02:36 PM
من يه جفت صندل دوچرخه سواري دارم تو تابستون انتهاي فازه خنك و راحت هرجا هم كه ميخواي باهاش برو اما مشكلش تو محافظت كم از پا خودشو نشون ميده

adeleh
06-04-2011, 10:49 PM
سلام . من برای برنامه های یک روزه و کوهپیمایی سبک یه کفش می خوام . چند مدل دیدم و ممنون میشم اگه دوستان کمک کنن و نظر بدن :
1-کفش پارس مدلشو نمی دونم : 400000تومان
2-کمتال تبریز-مدل کسری72000 تومان
3-یک کفش ساخت چین با مارک fi-tec : تومان105000
4-the first outdoor : تومان 98000
تقریبا فوریه ! :10:

fumed
06-04-2011, 11:18 PM
سلام . من برای برنامه های یک روزه و کوهپیمایی سبک یه کفش می خوام . چند مدل دیدم و ممنون میشم اگه دوستان کمک کنن و نظر بدن :

سلام به همه دوستان
کفش ها متداول نیستند حداقل شخصا تا به حال با این کفش ها برخورد نکردم اما احتمالا بند 1، 400 هزار تومن:13: نیست و 40 تومنه!.
به نظر من 1 و 2 رو بیخیال شین. اولی اگه ساقدار باشه کفه اش احتمالا مناسب نیست با این قیمت. دومی هم با این قیمت بهتره به جاش بارتیوم که دوستان امتحان کردن و کفش امتحان پس داده ای هم هست رو انتخاب کرد.
رنج بالای 100 تومن اگه یه خورده روی پولتون بگذارید من مدل های gri-Sport، Trezetta و ... رو پیشنهاد می دم. اگه کفش چینی بالای 100 تومن می خواهید بگیرید من یکبار امتحانی یه کفش Clorts رو پا زدم خیلی راحت بود اما استحکام و دوامش رو نمی دونم چطوره اما به نظر بد نیومد.
آخری رو هم نمیشناسم. اگه یه عکس از هر کدوم میذاشتین بهتر میشد نظر داد.
توصیه پیشنهاد می کنم برای خرید کفش و کوله حتما یه فرد مطلع از دوستانتون رو همراه خودتون ببرید.

adeleh
06-04-2011, 11:29 PM
سلام به همه دوستان
کفش ها متداول نیستند حداقل شخصا تا به حال با این کفش ها برخورد نکردم اما احتمالا بند 1، 400 هزار تومن:13: نیست و 40 تومنه!.
به نظر من 1 و 2 رو بیخیال شین. اولی اگه ساقدار باشه کفه اش احتمالا مناسب نیست با این قیمت. دومی هم با این قیمت بهتره به جاش بارتیوم که دوستان امتحان کردن و کفش امتحان پس داده ای هم هست رو انتخاب کرد.
رنج بالای 100 تومن اگه یه خورده روی پولتون بگذارید من مدل های gri-sport، trezetta و ... رو پیشنهاد می دم. اگه کفش چینی بالای 100 تومن می خواهید بگیرید من یکبار امتحانی یه کفش clorts رو پا زدم خیلی راحت بود اما استحکام و دوامش رو نمی دونم چطوره اما به نظر بد نیومد.
آخری رو هم نمیشناسم. اگه یه عکس از هر کدوم میذاشتین بهتر میشد نظر داد.
توصیه پیشنهاد می کنم برای خرید کفش و کوله حتما یه فرد مطلع از دوستانتون رو همراه خودتون ببرید.
ببخشید که من ریاضیم یکم ضعیفه !:4: اولی همون چهل هزار تومان درسته .
من ساکن تهران نیستم و کفشهایی که در شهر ما موجوده با رنج قیمتی که من می خواستم همینهاست متاسفانه :2:

fumed
06-04-2011, 11:36 PM
من ساکن تهران نیستم و کفشهایی که در شهر ما موجوده با رنج قیمتی که من می خواستم همینهاست متاسفانه :2:

اگه از رویه و زیره کفش ها عکس تهیه کنید خیلی بهتر میشه راهنماییتون کرد. مثل عکس اینجوری:
در کنار اینها ساقدار بودن کفش، سفتی کفی، وجود زبانه جلوی کفش، باند حفاظ دور کفش، راحتی داخل کفش و رویه مناسب رو در نظر بگیرید و از همه مهمتر راحتی پا:1:.

JackLondon
07-04-2011, 01:19 AM

دوست عزیز شما اگه بگین کدوم شهر هستین شاید بشه یه راهکاری براش پیدا کرد...نهایتا یه روز تشریف میارین تهران و ما سعدت پیدا میکنیم که شما رو به بهونه ی کفش هم که شده ببینیم!:3:

ولی من هم با نظر مجتبی موافقم..کلا این مدل هایی که گفتین رو من هم ندیدم و اصلا توصیه نمیکنم...بیخیالشون بشین...واسه این کار همون بارتیوم های چینی کارتون رو راه میندازه:3:

خاطره
07-04-2011, 08:50 AM
اگه از رویه و زیره کفش ها عکس تهیه کنید خیلی بهتر میشه راهنماییتون کرد. مثل عکس اینجوری:
در کنار اینها ساقدار بودن کفش، سفتی کفی، وجود زبانه جلوی کفش، باند حفاظ دور کفش، راحتی داخل کفش و رویه مناسب رو در نظر بگیرید و از همه مهمتر راحتی پا:1:.

این کفشه چقدر آشناست.......:26:

sam32
07-04-2011, 12:22 PM
سلام
پارس رو من فكر كنم ديدم قيمتش همون دور و بر چهل هزار ولي زيادي نرمه

Solmaz
07-04-2011, 07:13 PM
این کفشه چقدر آشناست.......:26:
این همون کفش معروف من و آقا مهدی کیلاش هستش دیگه! :16: همونی که همیشه من ازشون تعریف می کنم! :4:

adeleh
08-04-2011, 02:06 AM
دوست عزیز شما اگه بگین کدوم شهر هستین شاید بشه یه راهکاری براش پیدا کرد...نهایتا یه روز تشریف میارین تهران و ما سعدت پیدا میکنیم که شما رو به بهونه ی کفش هم که شده ببینیم!:3:

ولی من هم با نظر مجتبی موافقم..کلا این مدل هایی که گفتین رو من هم ندیدم و اصلا توصیه نمیکنم...بیخیالشون بشین...واسه این کار همون بارتیوم های چینی کارتون رو راه میندازه:3:
فکر کنم من یه هزار باری اینجا گفتم که شاهرودی هستم !:4:
راستش جور شدن با برنامه های خرید شما یکم سخته و هر بار که برنامه گذاشتین نتونستم بیام .
و از اونجایی که آدم عجولی هستم و وقتی تصمیم بگیرم یه چیزی رو بخرم خواب و خوراک ندارم ! امروز رفتم و اون کفشه با مارک the first outdoor رو به قیمت 98000 تومان خریدم . :17:
کفش بارتیوم رو هم که دوستان معرفی کرده بودن ، پوشیدم اما اصلا باهاش راحت نبودم . این یکی خیلی توی پا بهتر و راحت تر بود و البته مثل اون اصل چینه .:4:
در ضمن قیمت 75000 تومان که دوستان برای کفش بارتیوم گفته بودن مال نوع درجه یکش نیست و آقای فروشنده جلوی خود من زنگ زد به نمایندگی واین مطلب رو پرسید . (قیمت درجه یکش 105000 تومانه )
تو رو خدا بگین که کفشم خوبه وگرنه دق می کنم .:63: یا در غیر این صورت تا وقت هست برم و تعویض کنم .
البته یکی از دوستام چند ماه پیش خریده و کاملا راضیه .

adeleh
08-04-2011, 02:37 AM
این هم عکسش :
You can see links before reply (You can see links before reply)

fumed
08-04-2011, 02:40 AM
...
در ضمن قیمت 75000 تومان که دوستان برای کفش بارتیوم گفته بودن مال نوع درجه یکش نیست و آقای فروشنده جلوی خود من زنگ زد به نمایندگی واین مطلب رو پرسید . (قیمت درجه یکش 105000 تومانه )
تو رو خدا بگین که کفشم خوبه وگرنه دق می کنم.
...
سلام به همه دوستان
مبارکتون باشه. با بارتیوم فرق چندانی نباید داشته باشه از نظر جنس رویه و زیره. احتمالا ضد آبی اش هم حدود 40 تا 60 درصد باید باشه. به علاوه زیاد روی زبونه جلوی این کفش حساب نکنید. این کفش رو توی منیریه من قبلا دیدم اما قیمتش یادم نیست.
بارتیوم هم تا اونجا که می دونم درجه یک و دو :13: نداره. حداقل توی تهران که اینجوری نیست قیمتشم من از چند جا که پرسیدم بدون تخفیف حدود 75 تومنه.

JackLondon
08-04-2011, 11:38 AM
فکر کنم من یه هزار باری اینجا گفتم که شاهرودی هستم !:4:
راستش جور شدن با برنامه های خرید شما یکم سخته و هر بار که برنامه گذاشتین نتونستم بیام .
و از اونجایی که آدم عجولی هستم و وقتی تصمیم بگیرم یه چیزی رو بخرم خواب و خوراک ندارم ! امروز رفتم و اون کفشه با مارک the first outdoor رو به قیمت 98000 تومان خریدم . :17:
کفش بارتیوم رو هم که دوستان معرفی کرده بودن ، پوشیدم اما اصلا باهاش راحت نبودم . این یکی خیلی توی پا بهتر و راحت تر بود و البته مثل اون اصل چینه .:4:
تو رو خدا بگین که کفشم خوبه وگرنه دق می کنم .:63: یا در غیر این صورت تا وقت هست برم و تعویض کنم .
البته یکی از دوستام چند ماه پیش خریده و کاملا راضیه .

والا توضیع کننده ی بارتیوم(کسی که وارد کرده)از افرادی هستش که من در منیریه دیدمش...این اجناس درجه یک و دو نداره.....فقط رنگ بندی دارن به جای درجه بندی....نمایندگی اونجوری که شما میگین بعید میدونم داشته باشه...اگه شماره اش یا اسم نمایندگی رو از طریق پیغام خصوصی به من اطلاع بدین ممنون میشم:3:

کفش نو هم مبارکه.....تو اولین برنامه شیرینیش یادتون نره!!:4:

Captain Slow
08-04-2011, 01:26 PM
ارادت.

ممنون از این همه اطلاعات خوبی که همه جای این فروم پیدا میشه:41:

یه نکته کوچیکی به بهش اشاره خاصی نمیشه سال ساخت کفشه. تمام مشقات نفتی مثل تایر، مثل کفی کفش و ... عمر مفید دارن. بنابراین بخصوص اگر کفش خارجی، تولید سال بگیرید. یعنی اگر رفتید مغازه ی فلان، مثلا سر میرزای شیرازی و کفشی رو خواستید بگیرید که 2 ساله چشمتون دنبالشه بیخیالش شید! چون با اولین شن اسکی نصف کفی اش میره.

جوراب خوب گلی ست از گلهای بهشت.

اندر احوالات کفشهای پیاده روی که صحبتش شده بود؛ ضمن احترام به سرور و سالارمان، پادشاه سالامون مقتدر؛ سالامون قیمت بالا و عمر نسبتا کمی داره. اگر قصد استفاده شهری هم دارید و دوست دارید کفش مارک بپوشید سری به نمایندگی FILA مخصوصا توی زمان تخفیف بزنید.

اصولا یه چیزی که الان متوجه شدم اینه که اینجا کفش بکپکینگ رو یه چیزی تو مایه های کفش این شرپاهای بنگالی میشناسن مثلا! طراحی خیلی از کفش ترکینگ برای کوله کشی مناسبه. به هرحال خوندن این لینک (You can see links before reply)خالی از لطف نیست. البته این پاراگرافو میشه صد جور نقض کرد، شما به عمق مطلب دقت کنید:3:

و مهمتر از همه اینکه مثلا کفش آقا مهدی بزرگوار:77: (که امیدوارم خیلی زود افتخار آشنایی داشته باشم) که سالها عمر میکنه و کفش امثال من ِ آماتور که یکساله از بین میره فرق چندانی شاید نداشته باشه! هر چند وقت یه بار به ساییدگیهای کفشتون دقت کنید، کمک میکنه تا گاه برداشتنتون اصلاح شه و کفشتون از بین نره:111:

adeleh
08-04-2011, 02:34 PM
والا توضیع کننده ی بارتیوم(کسی که وارد کرده)از افرادی هستش که من در منیریه دیدمش...این اجناس درجه یک و دو نداره.....فقط رنگ بندی دارن به جای درجه بندی....نمایندگی اونجوری که شما میگین بعید میدونم داشته باشه...اگه شماره اش یا اسم نمایندگی رو از طریق پیغام خصوصی به من اطلاع بدین ممنون میشم:3:

کفش نو هم مبارکه.....تو اولین برنامه شیرینیش یادتون نره!!:4:

شماره نمایندگی رو سعی می کنم طی دو سه روز آینده براتون بفرستم .
در مورد شیرینی هم چشب ! :4: هر چه زودتر یک برنامه جنگل ابر بذارید تا در خدمتتون باشیم .:1:

aghilhm
01-05-2011, 06:50 AM
دست مریزاد به بچه های آنوبانینی :77::77::77: ممنون از این همه سخاوت در انتقال تجربه هاتون و راهنمایی تازه سفر هایی مثل من.
عادله خانم کفش نو شما هم مبارکه. اگر سفر شیراز تشریف آوردید لطفاً شیرینی فراموش نشه. من در مورد کفش اطلاعات فنی ندارم ولی مطمئنم با راهنمایی دوستان این گروه کفش مناسبی انتخاب کردید. اشاره به تجربه شما صرفاً برای انتقال یک نظریه عمومی در مورد خریده و به موضوع خرید شما ارتباطی نداره.
اما بعد: با توجه به تنوع در نوع و قیمت محصولات و برای خنثی کردن شگرد های رایج و بعضاً غیر اخلاقی فروشنده ها، پیشنهاد می کنم برای کمال استفاده از این اطلاعات فنی که دوستان بدون مضایقه در اختیار ما گذاشتند اگر قصد خرید دارید و از همراهی یک فرد با تجربه هم بی نصیب هستید، حتماً و حتماً و حتماً فقط وقتی برای خرید به بازار تشریف ببرید که قبلاً در مورد مارک و مدل مورد نظرتون تصمیم نهایی رو گرفته باشید. متأسفانه من به این نتیجه رسیدم که نباید به راهنمایی های فروشنده ها اعتماد کرد مگر اینکه قبلاً از اون فرد شناخت خوبی داشته باشم.

... در ضمن قیمت 75000 تومان که دوستان برای کفش بارتیوم گفته بودن مال نوع درجه یکش نیست و آقای فروشنده جلوی خود من زنگ زد به نمایندگی واین مطلب رو پرسید . (قیمت درجه یکش 105000 تومانه )
به نظر من در چنین موردی محتمل ترین فرض اینه که فروشنده قصد داره بدون به چالش کشیدن اطلاعات خریدار یا منبع اطلاعاتی خریدار، به خریدار القا کنه که جنس معرفی شده به او (بارتیوم) با قیمت کمتر (75000ت) در واقع کیفیت پایین تری داره (درجه دو) و برای کیفیت مشابه با کیفیت کالای فروشنده (درجه یک) باید مبلغ بیشتری (105000ت در مقابل 98000ت) پرداخت کرد. :26:
اگرچه ناقض نظریه کلی نخواهد بود ولی در چنین مواردی همیشه امیدوارم فرض غیر محتمل، صحیح از آب در بیاد. آقا الیاس اگر نمایندگی رو پیگیری کردی و صلاح می دونی لطفاً نتیجه رو اعلام کنید. :16:
ببخشید که چونه درازی کردم! :76: :4:

JackLondon
01-05-2011, 11:40 AM
اون شماره تلفن مربوط به يكي از شركت هاي وارد كننده كفش هستش كه نمايندگي كفش هاي مهم و معروف اروپايي رو داره و من هم هم صاحب اون شركت و هم فرزندانش رو ميشناسم...اما اون شركت كفش هاي چيني رو نمياره....كفش هاي بارتيوم هم توسط شخش ديگه ايي وارد و توزيع ميشه

hike
03-05-2011, 09:28 PM
برای استفاده روزانه در شهر من کفش خودم رو پیشنهاد میدم!
You can see links before reply تنها عکسی بود که پیدا کردم.
nike air که از حراجی اونور برام اوردن . البته جمعه که مغازه نایک هایپر رفته بودم قیمتهای نزدیک 200 تومن داشت که نمیشد رفت سمتش.البته ارزانتر هم داشت حدود 100 که بدرد نمیخورد. برای فشن مناسب بود. ولی این کفش من که حدود 60 دلار اب خورده بشدت با کیفیته و نرم و راحت و سبک. کفش های ملی و بلا که میگیرم 3 ماهه نابود میشن. با قیمت متوسط 30 تومن. ضمن اینکه راحتی اینو ندارن. حدود 2 ساله دارم. و از مهر پارسال دیگه هر روز پامه و شبها گاهی باهاش میدوم. گاهی بطور کامل با پودر لباسشویی می شورمش. ! شبنما هم داره... خلاصه پیشنهاد میشه. اگر با قیمت مناسب گیر بیارید.

shahryar
14-06-2011, 08:01 PM
سلام

دوستان من میشه یه راهنمایی در این مورد بکنین لطفا
کفشی که من خریداری کردم این مدل هست

ولی در همین انجمن خوندم مدل زیر برای پیاده روی با کوله پشتی هست

اگر دوستان اطلاعی دارن بگن واقعا کفش برای پیادروی با کوله پشتی با کفش برای پیاد روی بدون کوله پشتی واقعا با هم فرق میکنن ؟

fumed
14-06-2011, 09:17 PM
سلام به همه دوستان

سلام

دوستان من میشه یه راهنمایی در این مورد بکنین لطفا
کفشی که من خریداری کردم این مدل هست

ولی در همین انجمن خوندم مدل زیر برای پیاده روی با کوله پشتی هست

اگر دوستان اطلاعی دارن بگن واقعا کفش برای پیادروی با کوله پشتی با کفش برای پیاد روی بدون کوله پشتی واقعا با هم فرق میکنن ؟

بله کاملا با هم توی زمینه استفاده فرق دارند. در کل میشه گفت رویه، داخل و زیره این کفش ها با هم فرق داره. توی رویه عموما کفش های Backpacking ضخیم ترند که موجب سنگین تر شدن کفش میشه. عموما کفش های Backpacking به زه کناری کفش مجهز شدند و همچنین زیره اونها به گونه ایه که روی برف و یخ هم عملکرد قابل قبولی دارن. در ضمن زیره اونها هم قویتره و وزن فرد به علاوه کوله توی دراز مدت هم باعث دفرمه شدن زیره نمیشه. در مدل های سنگین تر و حرفه ای تر کفش های backpacking امکان نصب کرامپون های فیکس یا نیم فیکس هم وجود داره. به علاوه کفش های پیاده روی دوره نگهداری ( شستشو و احیای) کمتری نسبت به کفش های Backpacking دارند که خود این موضوع نشانگر قوی تر بودن کفش های Backpacking هست.
اگه هدف پیاده روی سبک Hiking باشه استفاده از کفش های Backpacking نتیجه ای جز سنگینی و گرمای پا نداره و ایجاد مشکل میکنه. اما اگه هدف کوله کشی سنگین باشه و از کفش پیاده روی استفاده کنید بعد ار چند ساعت پاهای کوفته و احتمالا خدای ناکرده تاول زده در انتظارتونه. به علاوه عمر کفشتون هم شدیدا پایین میاد. در ضمن کفش های Hiking در بهترین وضعیت سه فصل حساب میان و به هیچ وجه از اونا نباید در زمستون (حتی ارتفاعات 2500 تا 3500 متر) استفاده کرد.

amin144
17-07-2011, 10:27 PM
سلام دوستان
من همه پست ها رو خوندم و فهمیدم که باید کوهیار بخرم
این کفش فقط یک مدل داره؟
کسی می تونه واسم عکسشو بذاره؟
من می تونم تا 120 130 اینا هم پول بدم
آیا چیز بهتری می تونم بخرم؟

Shahram
17-07-2011, 11:29 PM
سلام دوستان
من همه پست ها رو خوندم و فهمیدم که باید کوهیار بخرم
این کفش فقط یک مدل داره؟
کسی می تونه واسم عکسشو بذاره؟
من می تونم تا 120 130 اینا هم پول بدم
آیا چیز بهتری می تونم بخرم؟

سلام و خیلی خوش اومدین :53::54:
من کوهیار دارم و ازش راضیم ولی مسلماً کارآیی یه کفش 300 تومنی درست و حسابی رو نداره ولی خوب هزینه اش کمتر شده.
تنوع مدل نداره ولی چند جنس داره که اختلاف قیمت شون هم زیاد نیست. من عکسی ازش ندارم. قیمتش هم همون حدودا هست.
دوستان جدیدا به گزینه های دیگه هم علاقه نشون دادند (چه ارزونتر و چه گرونتر مثلا بارتیوم و ... ) که تو پستهای قبلی حتما دیدید. برای هر نوع راهنمائی بهتره که نوع استفاده رو مشخص کنید تا دوستان بهتر بتونند راهنمایی کنند :3:

amin144
18-07-2011, 05:03 PM
مرسی شهرام جان
خیلی لطف داری
همیت پستای قبلی منو گیج کرد
یه جورایی خب مثلا همین بارتیوم که دوستان ازش راضی بودن حدس می زنم هم از نظر قیافه و هم راحتی از کوهیار بهتره
البته اینجور که از تعریف دوستان شنیدم فکر می کنم کوهیار تانک زمختیه که خم به ابرو نمیاره

koohnavard
02-08-2011, 10:07 PM
سلام دوستان
کفشهایی که میشه باهاش کوه رفت از این قرار هستن .
کفش ملی پوتین شیما زیره pu رویه چرم مصنوعی قیمت زیر 15000 تومان فروش فروشگاههای کفش ملی مورد استفاده تپه نوردی و پیاد روی در مسیر های با شیب کم در فصل گرما نهایتا یک روزه :1:
پوتین سربازی مارک هاتف زیره pu سبک و نرم قیمت 16000 تومان فروش در فروشگاههای لوازم نظامی . کوهپیمایی ارتفاع پایین نهایتا یک روزه :7:
پوتین سربازی مارک بهمن زیره لاستیک سخت قیمت 22 تومان فروش در فروشگاههای لوازم نظامی کوهپیمایی ارتفاع پایین نهایتا یک روزه :16:

کفش سیمپا

کفش کوه مارک سیمپا رویه چرم واکس خور زیره pu سخت نسبتا سبک قیمت 35000 تومان فروش در فروشگاههای لوازم کوهنوردی نمایندگی ( میدان منیره ابتدای ابوسعید ضلع جنوبی ) کوهپیمایی سه فصل :7:

کفشهای آسیا

کفش آسیا مدل 202 رویه نبوک زیره pu قیمت 35000 تومان

کفش آسیا مدل 204 رویه چرم واکس خور زیره pu قیمت 37000 تومان

کفش آسیا مدل 208 رویه نبوک و گرتکس زیره pu قیمت 52000 تومان

کفش آسیا مدل 209 رویه چرم زیره pu داری لژ چرمی پنجه و پاشنه قیمت 58000 تومان

کفش آسیا مدل 209 دخترانه رویه چرم و گرتکس زیره pu قیمت 58000 تومان

کفش کوه آسیا در چند مدل چرمی ، نبوک ، گرتکس . زیره pu نرم وزن سبک قیمت از 38000 تومان الی 60000 تومان فروش در فروشگاههای لوازم کوهنوردی نمایندگی ( میدان منیره ابتدای ابو سعید ضلع شمالی ) کوهپیمایی سه فصل :23: کفش بدی نیست تجربه اش رو داشتم

کفش پارس

کفش پارس زیره pu چرم نبوک سبک و قابل انعطاف قیمت 40000 تومان فروش در فروشگاه اتحاد میدان منیریه جنب بانک صادرات و فروشگاه ممتاز خیابان منیره کوهپیمایی سه فصل :8: انگار داری با دمپایی ابری رو آسفالت راه میری خیلی راضی هستم ازش

کفش تبریز زیره ویبرام رویه چرم و کرتکس قیمت 65000 تومان فروش میدان منیریه پاساژ کاوه فروشگاه لوازم کوهنوردی پور جم یه مقدار خشکه میگن جا باز میکنه :10: کوهپیمایی سه فصل

انواع کفشهای وارداتی چینی قیمت از 70000 تومان الی 120000 تومان زیره ویبرام چینی :4: رویه چرم نبوک چینی :10: پا توش بوگند میگیره :17: ( تجربه شخصی ) فروش اکثر فروشگاههای لوازم فرزشی کوهپیمایی سه فصل

کفش پایار

کفش پایار در چند مدل که جدیدترینش مارک فالکن هست زیره ویبرام رویه چرم و گورتکس قیمت 100000 تومان به نظر من سگش شرف داره به کفش های چینی :24: فروش در فروشگاه پایار خیابان منیریه روبروی خیابان صنیعی پور . کوهپیمایی سه فصل

کفش کوهیار زیره سخت رویه چرم سخت :13: اگر پات رو بزنه فقط باید ببخشیش به یه بد بخت دیگه :10:اگر نزنه و راحت باشه یه عمر واست کفشه :4:قیمت 90000 الی 110000 فروش در فروشگاه کوهیار خیابان منیریه . کوهپیمایی سه فصل

کفش لاوان زیره ویبرام رویه چرم و گرتکس قیمت 95000 الی 185000 تومان فروش در فروشگاه پیشکوه خیابان منیریه :29:

کفش لاوان مدل شروین برنامه دو روزه زمستانی قابلیت نصب کرامپون فیکسی 185000 تومان

کفش لاوان مدل فونیکس کوهنوردی یک روزه زمستانی 150000 تومان

You can see links before reply Treck.jpg
کفش لاوان مدل آیس ترک قیمت 140000 تومان

کفش لاوان مدل آسو 2 قیمت 150000 تومان

You can see links before reply II.jpg

کفش لاوان مدل آسو 125000 تومان

کفش لاوان مدل آوات 125000 تومان

کفش لاوان مدل شوان 95000 تومان

جهت اطلاع از قیمت و مارکهای خارجی ( اسکارپا ، آسالو ، لوا ، مون بلان و ... ) و انواع کفشهای بالاتر از 200000 تومان نیز به سایتهای زیر مراجعه فرمایید

ایرانی با خرید کفش ایرانی به پیشرفت صنعت کفش کشورمان کمک کنید
امید به روزی که از واردات کفش خارجی بی نیاز شویم

امیدوارم مطلب فوق در انتخاب کفش مناسب بهشون کمک کنه
:28:

amin144
11-08-2011, 02:14 PM
koohnavard جان خیلی خیلی ممنون از مطلب کاملت من چند روز پیش شیراز رفتم کفش ببینم همین پایار رو داشت و من اسمش رو نشنیده بودم و یک مدل هم کوهیار داشت که سایز خیلی کوچک بود بهش گفتم کوهیار نداری گفت دیگی دوره این کفش ها تموم شده و دیگه شرکتش نمی زنه حس کردم می خواد پایارشو بندازه که اینجور بهم گفت اما ظاهرا اینجور که گفتی کفش خوبی هست بقیه دوستان هم نظر بدن خوشحال میشم

minadavari
12-08-2011, 03:54 PM
دوستان سلام
لطفادرموردخریدکفش مناسب برای پیاده روی سنگین ومسیرهای سنگلاخی مراراهنمایی کنید.
البته 2جفت کفش پایاردارم که سنگین است .اگرکفش راحت وچندمنظوره باشه که چه بهتر حدود200تومان
سپاس

دادپور
13-08-2011, 10:57 AM
دوستان سلام
البته 2جفت کفش پایاردارم که سنگین است .اگرکفش راحت وچندمنظوره باشه که چه بهتر حدود200تومان

سپاس
با سلام
پیشنهاد من برای کفش استفاده از مارکهایی است که نوع مردانه و زنانه ان جداست . زیره ویبرام دارد و رویه ان گرتکس و دو لایه میباشد .پنجه های ان پهن و انگشتان در زمان استفاده آزاد میباشد .کفشهای زنانه با هم مدل خود در نوع سه فصل حداقل 50 گرم اختلاف وزن دارد .با توجه به بودجه در نظر گرفته شده اگر کفش lowa تولید ایتالیا و یا المان بگیرید بسیار کفش خوبی است . با یک رتبه کمتر کفش jack wolf skin تولید ویتنام با زیره ویبرام اصل پیشنهاد میشود .
با احترام دادپور

fumed
13-08-2011, 11:37 AM
سلام به همه دوستان

دوستان سلام
سپاس
1- کفش پیاده روی سنگین به کفش های Alpine Cross معروف هستند و به درد راه رفتن در مسیرهای سنگلاخی نمی خورند.
2- کفشهای کوهنوردی اکثرا راحت هستند اما همه منظوره اصولا وجود ندارد.
3- برای برنامه های دارای کوله کشی کفش خوب خارجی با حدود 200 تومان نمی تونید تهیه کنید اما از کفش های تولید داخل می تونید کفش های تولید شرکت لاوان (You can see links before reply) رو ببینید.
4- در صورت افزایش بودجتون تا 300 تومن رده کفش های Backpacking رو جستجو کنید.
5- درحالت کلی نمی شه گفت شما چه کفشی تهیه کنید چون به فرم پای شما خیلی بستگی داره اما میشه گفت جنس تولیدات کدوم برند ها خوبه.
6-برای خرید کفش حتما یکی از دوستان آگاه تو این زمینه رو با خودتون ببرید.

با سلام
... زیره ویبرام دارد و رویه ان گرتکس و دو لایه میباشد .پنجه های ان پهن و انگشتان در زمان استفاده آزاد میباشد .... با توجه به بودجه در نظر گرفته شده اگر کفش lowa تولید ایتالیا و یا المان بگیرید بسیار کفش خوبی است . ...
1- گورتکس لایه Lining (اصطلاحا لایه میانی) حساب میاد و به هیچ وجه رویه نیست. رویه در کفش های کوهنوردی عموما از چرم کلاسیک، نبوک، کوردورا، سوده، نایلون و ... که الیاف مقاومی هستند ساخته میشه. در ضمن کفش های کوهنوردی مدرن عموما حداقل سه لایه دارند.
2- کفش Lowa در این رنج قیمتی که فرمودید کفش سنگین و مناسب نداره.
خوش باشید :53:

AZY
17-08-2011, 03:19 PM
تصمیم گرفته بودم کفش کوه رو Lasportiva ایتالیایی انتخاب کنم و سراغ اسکارپا نرم. از شانس خوبم وارد کننده این برند فروشگاه البرز همین هفته اخیر بار جدیدش رو اورده و مدل های جدید هم داره. فقط یه مشکل داره و اونم اینه که سایز کفش هاش از 41 شروع می شه و پای من یه خورده کوچیکتره :دی

سایز پا بزرگ هایی که دنبال کفش هستند بد نیست یه سر بزنند.
فروشگاه البرز: 66972381
مثل اینکه اقای جداییان همدانیه. یه کلام بگید همدانی هستید یا همدانی ها رو دوست دارید یا قصد اقامت در همدان دارید یا قصد عیال اختیار کردن از همدان رو دارید تا تخفیف بگیرید :دی

koohnavard
17-08-2011, 07:29 PM
دوستان سلام
سپاس

با مبلغ 200000 تومان شما میتوانید دو جفت کفش مناسب تهیه کنید . مثلا یک جفت کفش آسیا و یا پارس جهت کوهپیمایی سبک و فصل گرما
یک جفت کفش لاوان یا پایار با زیره ویبرام جهت برنامه های سنگین و زمستانی احتمالا مبلغی هم اضافه میاد میتونید باهاش گتر و یک جفت صندل بخرید :4:

با اینکار علاوه بر این که شما کفش مناسب هر برنامه و فصلی رو دارید از استهلاک بی مورد کفش زمستانی در فصل گرما هم جلوگیری کردید . نتیجه اینکه عمر و دوام کفش هاتون افزایش پیدا میکنه . خدا عمر و عزت خودتون رو افزایش بده انشاله
موفق و پیروز باشید

ZohrehSalem
08-09-2011, 11:49 AM
سلام

سلام دوستان اولین پستم رو می خوام بنویسم. دیروز ی کفش سالامون بهم رسید ( ذوستم خریده بود کوچیک بود من برداشتم) ۱۰۴ تومن قیمتش بوده تک سایز شده بوده ۷۵ گرفته. من خودم ی آدیداس tranning دارم برای پیاده روی چون زیاد پیاده روی میکنم اما گفتم این رو بگیرم برای طبیعت گردی تفریحی حالا نکته اینه که این فرانسوی نیست و چینی تحت لیسانسه ! نمی دونم مدلش چیه ! از کجا میشه فهمید؟ در ضمن چقدر می شه روش حساب کرد؟

با تشکر از همه دوستان جدیدم

file://localhost/Users/ZohrehSalem/Desktop/DSC00573.jpg file://localhost/Users/ZohrehSalem/Desktop/DSC00574.jpg

javad
16-10-2011, 01:21 PM
درود بر شما
راستش من چند وقتیه که تو فکر خرید کفش دست دوم از زاهدان هستم اگه میشه بیشتر راهنماییم کنین ریسک ایکار چی هست

خوش باشید:3:

Mehdi
16-10-2011, 02:32 PM
درود بر شما
راستش من چند وقتیه که تو فکر خرید کفش دست دوم از زاهدان هستم اگه میشه بیشتر راهنماییم کنین ریسک ایکار چی هست

خوش باشید:3:
دیگه زاهدان مثل قدیم نیست که جنس خوب و ارزون زیاد بتونی توش پیدا کنی. فروشنده های زاهدان دیگه کاربلد شدن و به جای فروش ارزون قیمت جنس به مشتری ترجیح میدن بفرستن شهرهای دورتر و با قیمت مناسب تری بفروشن.
من سال 83-84 یه کفش هایکینگ سبک تو زاهدان خریدم 13 تومن که خیلی خوب جواب داد. اما دقیقا 2-3 سال بعدش که دوباره رفتم خرید کنم قیمتا سرسام آور شده بود و نتونستم چیز دیگه ای بگیرم. قیمتا در حد همون قیمتای گمرک خودمونه.

اما درباره ریسک خرید دسته دوم:
همیشه نمی تونی از ظاهر یک کفش به سلامتش پی ببری. مثلا زیره یه کفش به راحتی با یه میخ سوراخ می تونه شده باشه و شما با بررسی دقیق هم متوجه نشی. یا اینکه مراقبت ناکافی برای کفش های گورتکس، باعث از بین رفتن این لایه میشه و شما از ظاهرش خیلی نمی تونی قضاوت کنی.

پیشنهاد:
کفش حرفه ای دست دوم نگیر. می خوای دست دوم بگیری، کفش سبک هایکینگ و ترکینگ بگیر که هم قیمتش ارزونتره و هم ریسک خریدت میاد پایین تر.
در طول عمر کوهنوردی و طبیعت گردی؛ هر کسی نهایتا 3-4 جفت کفش می خواد بخره و پاره کنه. 3-4 جفت کفش خوب و متوسط نهایتا میشه 1 میلیون که در طول چندین سال و در مقایسه با امنیت و آسایش و سلامتی که بهت میده قیمتی نیست .

babre.koohestan
17-10-2011, 07:25 AM
من که کاملا گیج شدم.این کلاس ها چیه؟backpacking با trekking چه فرقی داره.اگه میشه یه نفر فرق و کاربرد کلاس های مختلف رو بگه.من کوهنوردی میکنم و هنوز نمیدونم چه کفشی بگیرم.

babre.koohestan
17-10-2011, 08:47 AM
کفش های بک پکینگ و ترکینگ مال 3 فصل هستند؟تو زمستون در ارتفاع 4000 متر جواب میده؟

Mehdi
17-10-2011, 10:42 AM
من که کاملا گیج شدم.این کلاس ها چیه؟backpacking با trekking چه فرقی داره.اگه میشه یه نفر فرق و کاربرد کلاس های مختلف رو بگه.من کوهنوردی میکنم و هنوز نمیدونم چه کفشی بگیرم.
اسامی بک پکینگ، ترکینگ، هایکینگ و... مربوط به یک استاندارد مشخص نیستن که بشه راحت درباره مشخصاتش حرف زد. هر شرکتی متناسب با سلیقه خودش تقسیم بندی کرده و حتی بعضی شرکت های بزرگ مثل اسکارپا اصلا این تقسیم بندی را ندارن.
اینجا رو ببین:
(You can see links before reply)

اما بعضی شرکت ها هم تقسیم بندی کردن.
مثلا اینجا:
(You can see links before reply)

اگر بخوام خیلی ساده توضیح بدم هر کدوم به چه دردی می خوره اینجوری میشه گفت:
(البته این توضیحات را جایی ندیدم. صرفا بر اساس برداشت های شخصی بوده. هر کفشی که خواستی بخری اختصاصا باید مشخصات اون کفش را از کاتالوگ ببینی. مثلا:
(You can see links before reply))

کفش کوه یا Mountain: برای کوه نوردی جدی در هر آب و هوایی. مثلا شما زمستون بخوای بری توچال باید کفش کوه داشته باشی

بک پکینگ: رده دوم بعد از کوه قرار داره. برای کوهنوردی های یه مقدار سبک تر. مثلا همون توچال در یه فصل کم برف تر بخوای بری. این کفش ها مقاومت سرمایی دارن اما نه به اندازه اولی ها.

ترکینگ: اصولا کفش کوه به حساب نمیاد. یه جورایی پیاده رویه. مثلا شما اسالم-خلخال بخوای بری بهترین گزینه اینه. چون هم مسیر فرعی داره هم ممکنه از تو آب رد بشی. این کفش ها مقاومت حرارتی زیادی ندارن اما ضد آب هستن.

هایکینگ: سبک ترین کفش های ساق دار طبیعت گردی محسوب میشن. مقاومت حرارتی زیادی ندارن اما مقاومت رطوبتی خوبی دارن. بسیار سبک هستن و برای مسیرهای کوتاه و راحت مناسبن. مثلا شهرستانک تو فصل خوب.

babre.koohestan
17-10-2011, 11:44 AM
مرسی اقا مهدی .من بیشتر زمستون میرم کوهوقله توچال.اگه کفش کوه بگیرم تو تابستون یا پاییز گرمم نمیشه؟من الان چه کفشی بگیرم؟ یه کفش عمری میخوام.شاید کوهنوری رو حرفه ای ادامه بدم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ...این شکلکا چرا عمل نمیکنه؟

Mehdi
17-10-2011, 11:53 AM
مرسی اقا مهدی .من بیشتر زمستون میرم کوهوقله توچال.اگه کفش کوه بگیرم تو تابستون یا پاییز گرمم نمیشه؟من الان چه کفشی بگیرم؟ یه کفش عمری میخوام.شاید کوهنوری رو حرفه ای ادامه بدم.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ...این شکلکا چرا عمل نمیکنه؟
حرفه ای می خوای کوهنوردی ادامه بدی با یک جفت کفش کارت راه نمیفته. حداقل 2 جفت کفش می خوای. یه جفت برا برنامه های زمستونه سنگین. یه جفت هم برا برنامه های فصول گرم. کفش زمستونه برا تابستون اذیت کننده س و برعکس.

برا شکلک ها باید آخرین نسخه فلش پلیر رو کامپیوترت نصب کنی :3:

babre.koohestan
17-10-2011, 12:06 PM
کفش کوه تابستانی با ترکینگ فرق داره؟یا یکیه؟

fumed
17-10-2011, 12:12 PM
سلام به همه دوستان

چند مطلب رو من در تایید صحبت های آقا مهدی اضافه می کنم از دید کوهنوردی:
اگه بخواهید کوهنوردی رو جدی ادامه بدید چند تا بحث باز میشه:
1- سطح کوهنوردی شما چیه؟ هیمالیا نوردی؟ اکسپدیشن؟ پیمایش خط الراس؟ پیمایش یخچال؟ صعود ترکیبی؟
هر کدوم اینا کفش های مخصوص به خودشونو دارن و خب گرون هم هستند. فقط کفش هم نیست شما تجهیزات جانبی هم باید تهیه کنید مثلا کرامپون، آنتی اسنو و ...
یه نمونه مثال بزنم: یه کفش خوب زمستونه سه پوش برای صعودهای ترکیبی حدود 800 تا 900 تومن قیمت داره و به همراه یه کرامپون یخ بلور که نیش های جلوش رگلاژ میشه حدود یک میلیون و صد براتون در میاد:23:.
2- یه کوهنورد حداقل (گفتم حداقل یعنی خیلی خیلی با تخفیف) 2 جفت کفش داره. یکی واسه سه فصل و یکی واسه زمستون. چرا؟ به چند دلیل. مهم هاش: زیره کفش های زمستونی در تماس با غیر برف و یخ سریع مستهلک میشه. توی تابستون وزن زیاد و گرماشون هم کاملا مایه عذابه. فرم داخل کفش هم عموما جوریه که اگه توی گرما بپوشید و زیر کفش برف و یخ نباشه توی مسیر طولانی پاتون تاول میزنه. در ضمن به نظر من عقلانی نیست آدم یه کفش 800 تومنی رو بپوشه باهاش مثلا مرداد ماه از جبهه جنوبی بره دماوند:3:!
حالا اگه اون کوهنورد بخواد سنگ نوردی، دوی کوهستان و ... کار کنه که کفش های دیگه هم می خواد.
3- توچال زمستونی چهار جوره: هوای خوب بدون شب مانی، هوای بد بدون شب مانی، هوای خوب با شب مانی و هوای خراب با شب مانی. به علاوه سطح این برنامه بستگی به مسیر صعود هم داره. صعود از خط الراس لزون یا مسیر سنگ سیاه؟
بین اینها صعود در هوای خوب بدون شب مانی از مسیر سنگ سیاه کوهپیمایی (بین متوسط و سنگین) حساب میاد و با کفش های بک پکینگ و جوراب خوب (خیلی مهمه این) قابل انجامه (قبلش باید کوهپیما توانایی بدن خودش رو در برابر سرما حتما ارزیابی کرده باشه). در ضمن توجه باید کرد که کوهنورد قراره سالم بره و سالم بیاد در نتیجه تجهیزات دیگه ای هم باید داشته باشه.
4- هیچ کفشی عمری نیست علی الخصوص تو کوهنوردی. من پارسال یه کفش اسکارپا خریدم خیلی عمر کنه نهایتا تا یک سال و نیم دیگه. چون حداقل توی یک سال گذشته بیش از 40 تا برنامه سنگین باهاش رفتم. من همیشه تعمیر و نگهداری رو روی تجهیزاتم انجام می دم اما باید قبول کرد که بالاخره زیره، آستر و رویه کفش یه عمری داره.
خوش باشید :53:

babre.koohestan
17-10-2011, 12:28 PM
ممنون از شما دوست عزیز. با این حال انتخاب من سخت تر شد و گیج تر شدم و فلا ترجیح میدم با همین کفشهای کوه چرم که و از پدرم بهم رسیده و 5 سال پیش دسته دوم خریدیم که به پای فیل هم ببندی میشینه سر کنم .چون واقا نمی تونم تصمیم بگیرم الان.