PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفتگوهای دسته بندی نشده در مورد چادر مورد نیاز در طبیعت گردی

pesare1404
18-07-2009, 10:41 AM
در مورد چادر :mrgreen:

چادر ها چند گروه هستند که خودتون بشمارید ببینید چند تاست :mrgreen: :

فنری : (یا دایره ای وقتی جمع میشه شکل یک دایرست)چادر فنری نسل اول چادر هایی بود که مورد استقبال عموم قرار گرفت .این چادر ها از پارچه ای ضد اب و سه فنر یک تکه تشکیل میشوند که باز و بسته کردن ان را براحتی میسر میسازد بطوریکه به راحتی باز و با یک حرکت فنی بسته میشود بسته شده چادر یک دایره را تشکیل میدهد بزرگترین مشکل این چادر ها حجم زیاد در هنگام بسته بودن سنگینی به خاطر فنر ها و اسیب پذیری و پاره شدن بخاطر تیزی لبه فنر ، انعطاف ناپذیری برای شرایط خاص نام برد البته مهمترین عامل زشت بودن ان است که باعث شده طبیعت گردان از این نوع چادر استفاده نکنند

عکس مدل عملیاتی شده

You can see links before reply

برای تهیه این نوع چادر میتونید به میدان رازی معروف به گمرک مراجعه کنید البته فروشگاه های زیادی هستند که خود دست به تولید و فروش مستقیم این گونه چادر ها میزنند (دم خونه ما یکی هست)

قیمت این چادر نسبت به چند نفره بودن ان متغییر است

شروع قیمت ارزان ترین مدل از 30 تومان میباشد

عصایی: چون پایه های این نوع چادر ها مثل عصای نا بینایان است به چادر عصایی معروف است. این نوع چادر محبوب ترین نوع چادر میان طبیعت گردان است چون هم فضای کمی اشغال میکند هم وزن کمی دارد هم قشنگترست هم مدل های بسیار متنوعی دارد هم ارزان است .

عکس مدل عملاتی شده

توی میدون منیریه یا میدون رازی میتونید این نوع چادر رو بخرید که هم نوع چینی داره هم ایرانی قیمتش هم از 25 تومن برای ارزان ترین مدل شروع میشه.

چادر های خارجی هم که فراوونن ضد اب ضد غبار ضد صدا ضد باد ضد سرما شاید ضد گلوله هم پیدا کردید اما قیمت ها نجومیه و کاربریشون تخصصی منبعشون هم همون میدون منیریه قسمت وسایل کوهنوردی عکساشم نمیذارم الکی جا میگیره

یکسری چادر هم هست که حلال احمر میزنه محض اطلاع

که میتونید اونها رو از فروشگاه ونمایشگاه تجهیزات حلال احمر توی میدان امام خمینی همون پشت شهرداری بخرید البته همیشه بستست اما جدیدا شنیدم تو تعطیلات تابستون باز کردن

Mehdi
18-07-2009, 11:03 AM
چادرهای دایره ای به نظر من هنوز برای سفرهایی که سافاری هست بهترین گزینه هستن. یعنی سفرهایی که با ماشین میرید بهتره از همین چادرها استفاده کنید. سرعت عمل این چادرها مزیت بسیار خوبیه.
اما برای سفرهای بک پکری همونطور که دوست عزیزمون گفتن اصلا مناسب نیستن. یک نفر باید مسئول حمل این چادر بدبار بشه.

الان چادرهای زیادی تو بازار هست. تنوع اونقد زیاده که واقعا گیج کننده شده. اما اگر بخوام چند پارامتر مهم در انتخاب این چادرها را بگم می تونم به اینا اشاره کنم:

1- وزن: حتما چادر سبک انتخاب کنید.

2- تعداد نفر: متناسب با تعدادی که هستید انتخاب کنید. به این فکر نکنید اگر یه وقت کسی همراهتون اومد جا داشته باشه. ممکنه از هر 10 تا سفر یه نفر بدون چادر بمونه. چادر را هر چه کوچتر بگیرید بهتره. اگر دو نفرید دو نفره بگیرید. اگر هم دوستان زیادی هستید که معمولا با هم سفر می رید خوب بهتره چادر 4 یا 6 نفره بردارید که به صرفه تره

3- روکش: اگر اهل سفر در مناطق خشن آب و هوایی هستید حتما چادر روکش دار بگیرید. معمولا لایه اصلی چادرها کاملا ضد آب نیست و آب داخل چادر میاد. البته این مشکل را با نایلون هم میشه حل کرد. اما به هر حال اگر تونستید روکش دار بگیرید.

4- توری پنجره ها و در: حتما در و پنجره ها توری داشته باشه

5- پوشش در و پنجره ها: دقت داشته باشید که همیشه بارون از بالا میاد :D منظورم اینه که بعضی از سازندگان چادرها ظاهرا تو ولایتشون بارون از پایین میاد و زیپ درها و پنجره ها رو طوری ساختن که اگر بارون از بالا بیاد حتما میره تو. اگر به این موضوع دقت نکنید بارون بیاد باید با سطل آب بیرون بریزید.

6- سایه بان جلو: عملا این سایه بان به عنوان سایه بان استفاده نمیشه. اما برای گذاشتن کفش و کوله خوبه. اینجوری مجبور نمیشید کفش و کوله داخل چادر بذارید و عملا فضای چادر ذخیره میشه. فراموش نکنید که وقتی میگن چادر مثلا 4 نفره، به این معنی نیست که 4 نفر راحت توش می خوابن. 4 نفر کیپ هم می تونن بخوابن. حالا اگر کوله هم باشه دیگه وا مصیبتا :?

7- ارتفاع: این پارامتر هم بستگی به کاربرد داره. اگر اهل آب و هوای خشن و سرد هستید بهتر چادر کم ارتفاع بگیرید که زودتر گرم بشه.

8- جای میخ: تقریبا همه چادرها جای میخ زدن دارن. اما به هر حال دقت کنید که داشته باشه. اگر میخ نزنید با یه باد چادر پرواز میکنه

Mehdi
18-07-2009, 11:15 AM
1- حتما زیر انداز داشته باشید. بعضی زیر انداز را زیر چادر و بعضی روی لایه داخلی چادر میندازن. اگر سنگ تیزو خار و خاشاک خیلی رو زمین نیست روش دوم بهتره که راحت تر می خوابید. اما اگر هست بهتر که زیر چادر بندازید.

2- مراقب میله های چادر باشید. یه کش داخل میله ها هست که به راحتی پاره میشه. مخصوصا اگر از ارتفاع به زمین بخوره. این کش پاره بشه دیگه چادر قابل استفاده نیست

3- حتما قبل از جمع کردن چادر را بتکونید. هر چیز تیزی می تونه چادر را پاره کنه. وجود یه آدامس، یه تیکه میوه و مشابه اوون می تونه کسافت کاری کنه.

4- بعد از هر سفر اجازه بدید چادر خشک بشه.

5- با چادر مهربون باشید. آتش را دور از چادر را بندازید. نزدیک چادر بازی نکنید. حتما زیر چادر را بازرسی کنید چیزی نباشه چادر را خراش بده. هر زمان که نیازی به چادر نبود سریع جمعش کنید. نور آفتاب باعث پوسیدگی چادر میشه. توری های چادر را همیشه بسته نگه دارید.

اگر از چادر خوب مراقبت کنید سال های سال بهتون خدمت میکنه ;)

Mehdi
18-07-2009, 03:33 PM
دیده شده دوستان روش های مختلفی برای حمل چادر استفاده می کنن. روش هایی که بعضی خوب و بعضی ناخوب هستن. اینجا سعی می کنم مزایا و معایب هر کدوم را بگم تا دوستان هر روشی که فکر میکنن درست تر هست انتخاب کنن.

1- حمل با دست: طبیعتا در این روش کوله شما کم بار و سبکتر خواهد بود. اما به قیمت پر شدن دست یا دستان شما. برای مسافت های طولانی خسته کننده خواهد بود.

2- حمل با دست توسط دو نفر: این روش در مورد چادرهای دایره ای روش مناسبیه. مخصوصا زمانی که هر دو نفر کوله دارن و نمی تونن به غیر از این روش روش دیگه ای استفاده کنن.

3- حمل روی کوله: روی کوله منظور سر کوله یا پایین کوله به صورت افقی: این روش برای چادرهای کم وزن روش خوبیه. اما ممکنه کمی لنگر بندازه و کوله را از حالت تعادل خارج کنه. مخصوصا زمانی که رو سر کوله بسته بشه. ایراد دیگه این روش عریض کردن کوله است که در مسیرهای جنگلی و باریک کمی حرکت را مشکل می کنه.

4- حمل در پهلوی کوله: این روش بیشتر استفاده میشه و روش مناسبیه. فقط مشکلش اینه که در چادرهای بزرگ کوله یه وری میشه و از تعادل خارج میشه که در نهایت می تونه به کمر آسیب وارد کنه.

5- حمل در هر دو پهلوی کوله: این روش مزایای روش قبل را داره به علاوه اینکه مشکل تعادل در کوله برطرف میشه. بخش پارچه ای چادر را می تونید یک طرف کوله ببندید و بخش فلزی و میله ها را که تقریبا هم وزن بخش پارچه ای هست در طرف دیگه. برای اینکه احیانا میله ها آسیب نبینن بهتره میله ها را داخل زیر انداز همراهتون بذارید و بعد به پهلوی کوله ببندید.

pesare1404
19-07-2009, 01:49 AM
1- حتما زیر انداز داشته باشید. بعضی زیر انداز را زیر چادر و بعضی روی لایه داخلی چادر میندازن. اگر سنگ تیزو خار و خاشاک خیلی رو زمین نیست روش دوم بهتره که راحت تر می خوابید. اما اگر هست بهتر که زیر چادر بندازید.

چاکر مهدی خان هستیم
محسن هستم
این پلاستیک هایی که نرمه زیر چادر و گاهی زیر کیسه خواب میندازن چیه از کجا میخرین :mrgreen:

Mehdi
19-07-2009, 09:38 AM

چاکر مهدی خان هستیم
محسن هستم
این پلاستیک هایی که نرمه زیر چادر و گاهی زیر کیسه خواب میندازن چیه از کجا میخرین :mrgreen:

سلام
به اینا "فوم" میگن. جنس فوم ها از پلی اتیلنه. یه جور پلاستیکه. کاملا ضد آب، خیلی نرم، تا حدی محکم و بسیار ارزان. یعنی یه چیز بی نظیر برای امثال ما.
خیلی جاها دارن. گمرک، حسن آباد، بازار و...
برو بازار، مترو 15 خرداد که پیاده شدی برو سمت بازار (مثلا بازار طلافروشها :D ) فکر میکنم دومین سومین کوچه دست راست، یه کوچه تنگ و درازه که فقط از این چیزا میفروشن. اندازه های مختلفی داره. فکر میکنم از 2-3 میل داشته باشه تا 50-60 میل. برا زیر کیسه خواب 10 میل کمی ضخیمه و 5 میل کمی نازک. اگر بین این دو پیدا کردی بگیر. اگر نبود ببین وزن و حجم برات مهمه با راحتی خواب شبانه ;)

دقیقا به اندازه خودت بگیر. مثلا اگر 175 قدته همون 175 بگیر نه بیشتر. بار اضافی می خوای ببری با خودت که چی؟ البته اگر 175 بگیری از توش 2 تا در میاد. پهنای این فومها دو برابر چیزیه که می خوای. باید از وسط نصفش کنی :)

pesare1404
21-07-2009, 03:27 PM
یه دونه فم میخریم دو تا در میاد یکی شو میذارم خونه بک اپ :mrgreen:

امروز بازار بودم یک سری فوم اماده 180 پارچه دوزی شده قشنگ بود 7 تومن یک سری زیر انداز چادر هست که تار پود ان تار های پلاستیکی تو خالیه که باعث نرم شدنش میشه ولی حجم زیادی داره ولی واسه از ما بهترونه

هر وقت تونستم اونجا که گفتید میرم

عکس از حالت بسته چادر های فنری و عصایی

[attachment=0:1858b3se]DSC00574.JPG[/attachment:1858b3se]
[attachment=1:1858b3se]DSC00580.JPG[/attachment:1858b3se]

Mehdi
21-07-2009, 03:35 PM
زیر انداز گرون نگیر. بی خودی گرونه. از همینایی که بهت گفتم بگیرد. نهایتش دونه ای 1000-1500 در میاد. من یه دونه دارم که فکر کنم 3-4 سال پیش گرفتم. یه خورده از قیافه خارج شده ولی هنوز گرم و نرمه ;)

چادر هم نگیر اگه تنهایی.
اگر با بچه های ما خواستی بیای معمولا برا یه نفر جا داریم 8-)

pesare1404
07-08-2009, 11:59 AM
بالاخره خدا طلبید یه چادر 4 نفره عصاییF.I.T خریدم کوچیک تر از 4 نفره نداشت :cry: البته بعدش فهمیدم هست اما دیگه خیلی کوچیکه

تو بازار چادر های عصایی رو سه قسمت میکنند چینی ، شرکتی ، و یک سری که بهش میگفتن شاتل

چینی که از اسمش پیداست همون 4 نفرش در میاد 24 تومن که چونه بزنی 20 بگیری خوب گرفتی
شرکتی همون جنس چینیه که به سفارش یه شرکت ایرانی به اسم F.I.T تولید شده جنسو دوختش خوبه 4 نفرش دو مدل داره 35 و 40
شاتل ها 4 نفرش از 100 تومن شروع میشه :mrgreen:

محض کامل شدن تایپیک چند تا عکس از چادر عصایی رو میذارم :
[attachment=3:3p1ub64y]DSC00027.JPG[/attachment:3p1ub64y]
[attachment=2:3p1ub64y]DSC00028.JPG[/attachment:3p1ub64y]
[attachment=1:3p1ub64y]DSC00029.JPG[/attachment:3p1ub64y]
[attachment=0:3p1ub64y]DSC00030.JPG[/attachment:3p1ub64y]

garfield53
08-04-2010, 06:25 PM
آقا من تازه واردم @};- و تاپيك رو آوردم بالا. يه سوال دارم. اين چادرهايي كه ميگن باز كردن و جمع كردنشون خيلي راحته كدومه؟ ميگن مث يه چتر راحت باز و بسته ميشه. چه حدود قيمتي هستن؟

Mehdi
08-04-2010, 09:12 PM
آقا من تازه واردم @};- و تاپيك رو آوردم بالا. يه سوال دارم. اين چادرهايي كه ميگن باز كردن و جمع كردنشون خيلي راحته كدومه؟ ميگن مث يه چتر راحت باز و بسته ميشه. چه حدود قيمتي هستن؟
سلام
خوش آمدی
تا جایی که می دونم الان 3 نوع چادر تو بازار هست
1- چادرهای گرد (دایره ای) که احتمالا زیاد دیدی. خیلی راحت باز میشن و اگر کمی تجربه داشته باشی بازم خیلی راحت بسته میشن. سنگین و بدبار هستن و یه نفر برای حمل لازم داره. به کوله هم نمیشه بسن.
2- چادرهای میله ای که چادرهای سبکی هستن و مخصوص کوهنوردی و طبیعت گردی. علم کردن و جمع کردنشون کمی وقت گیره و دردسر داره. سبک و خوش بار هستن و راحت میشه به کنار کوله بستشون.
3- جدیدا یه سری چادر دیگه اومده تو بازار که به اسم چادرهای چتری معروف هستن. دقیقا شبیه به یه چتر باز و بسته میشن. در واقع یه ابزاری تو چادر هست که با بالا و پایین کردنش می تونی چادر را جمع و یا سرپا کنی. چادرهای سنگینی هستن و عملا قابل بستن به کنار کوله نیستن. دلیلش هم طول زیاد و وزن این چادرها هست. من یه نمونه 4 نفرشو دیدم بیشتر از 6-7 کیلو وزن داشت و نزدیک به 113 سانت طول که عملا قابل حمل نیست. قیمتش هم زیاد نبود حدود 50-60 تومن. منیره یه سر بری حتما می تونی پیدا کنی. البته جدیده و خیلی از مغازه ها هنوز نیاوردن.

چادرهای شماره 1 و 3 بیشتر برای حمل با اتومبیل خوب هستن و 2 برای حمل با کوله و...

garfield53
22-04-2010, 05:15 PM
آقا ما هنوز اندر خم يك كوچه ايم و هنوز چادر نخريديم. يكي از رفقا ميگفت هلال احمر هم چادر ميفروشه. ميخواستم از اساتيد بپرسم كيفيت اونا چطوره؟ خوبه؟ اينم بگم كه من براي كوهنوردي و مسافرتاي دور نميخوام. مي خوام يه موقع با خانواده يه دشت و دمني، كنار رودخونه اي، جاده اي اگه رفتيم داشته باشيم.

Mehdi
22-04-2010, 05:58 PM
آقا ما هنوز اندر خم يك كوچه ايم و هنوز چادر نخريديم. يكي از رفقا ميگفت هلال احمر هم چادر ميفروشه. ميخواستم از اساتيد بپرسم كيفيت اونا چطوره؟ خوبه؟ اينم بگم كه من براي كوهنوردي و مسافرتاي دور نميخوام. مي خوام يه موقع با خانواده يه دشت و دمني، كنار رودخونه اي، جاده اي اگه رفتيم داشته باشيم.
برای کنار رودخانه و دشت و دمن نیازی به تحقیق خاصی نیست. شما هر چادری با هر قیمتی بگیری برای دشت و دمن مناسبه.

Amir
23-05-2010, 06:29 PM
دورود
من همین ماه میخوام چادری بشم :D
با توجه به اینکه اطلاعات مربوط به گذشته است اگه در حال حاظر کسی پیشنهادی داره بگه لطفا

1.من هم با ماشین سفر می کنم هم با آنوبنینی و دیگر گروه ها چادر 2 نفری رو نیستم چون 2 نفر با کوله توش عذاب آوره کمی سنگین تر شدن بار رو ترجیح میدم تا اینکه کوله تنگ و کوتاه بگیرم.

2. نکته ای که برای من اهمیت داره زود عملیاتی شدن چادر هست که زود و راحت باز و بسته شه.

3.تو این چند تا سفر مشکل دیگه خیس شدن داخل چادر بود که احتمالا به دلیل شبنم و بخار داخل و این چیزاست این هم نمی خوام داشته باشه.

:-?

دیگه چی؟
کلا از فرم این چادره که تو صفحه قبل بود و سایه بان داشت و ستون داشت دم درش خیلی خوشم اومد.

4.به نظرم این که چادر 2 تا در داشته باشه یک حسن واقعیه مخصوصا برای چادر های 2 و 3 نفره.
5.همینطور جیب های داخل چادر.

6.تو گرما توری های کوچک بعضی چادر ها اجازه موندن حتی 1 دقیقه داخل چادر رو به کسی نمیده.

حالا چیزی باز به ذهنم برسه میگیم

فقط لطفا زودتر راهنمایی کنید دیر میشه ...

Meghdad
23-05-2010, 09:13 PM
1.من هم با ماشین سفر می کنم هم با آنوبنینی و دیگر گروه ها چادر 2 نفری رو نیستم چون 2 نفر با کوله توش عذاب آوره کمی سنگین تر شدن بار رو ترجیح میدم تا اینکه کوله تنگ و کوتاه بگیرم.

2. نکته ای که برای من اهمیت داره زود عملیاتی شدن چادر هست که زود و راحت باز و بسته شه.
3.تو این چند تا سفر مشکل دیگه خیس شدن داخل چادر بود که احتمالا به دلیل شبنم و بخار داخل و این چیزاست این هم نمی خوام داشته باشه.
4.به نظرم این که چادر 2 تا در داشته باشه یک حسن واقعیه مخصوصا برای چادر های 2 و 3 نفره.
5.همینطور جیب های داخل چادر.
6.تو گرما توری های کوچک بعضی چادر ها اجازه موندن حتی 1 دقیقه داخل چادر رو به کسی نمیده.

1. احتمالا منظور از كوله همون چادر بوده ديگه! نه؟
ميتونى يه چادر دو نفره بگيرى و يكنفره ازش استفاده كنى اگر قد چادر هم برات مهمه فكر نكنم چيزى بهتر از چادر افشين كه ارتفاع مناسبى داره بشه پيدا كرد.
2. بطور كلى چند مدل چادر بيشتر نداريم كه زود سر هم ميشن و راحت هم جمع ميشن كه حتما توضيحى كه داده شده رو خوندى قبلا:
چادرهاى فنرى يا گِرد از لحاظ برپايى خيلى راحت هستند و سريع‌تر از بقيه مدل‌ها هم جمع ميشن، اما نوع مناسبى براى مدل سفرهايى كه شما مد نظر داريد نيستند، مگر اينكه قصد داشته باشى موقع سفرهاى شخصى با ماشين يا سافارى استفاده كنى؛ چون هم وزن زيادى دارن و هم حجم و ابعادشون طورى نيست كه بشه راحت حمل و نقل‌شون كرد.
در اين مورد تنها گزينه باقى مانده همون چادرهاى ميله‌ايى هست.
3. مشكل خيس شدن به ويژه از زير چادر بيشتر مربوط به محل برپايى چادر و زير سازى اون برميگرده و البته عواملى مثل جنس كف چادر و ميزان دما و رطوبت هوا هم در اين زمينه تاثير دارند كه اين آخرى رو نميشه كاريش كرد. ولى اگر جنس كف چادر خوب باشه با زير سازى و عايق بندى مناسب ميشه تا حد زيادى ميشه اين موضوع رو كاهش داد.
4. بيشتر چادرهاى دو سه نفره‌ايى كه تو بازار ديدم دو تا در داشتن كه خيلى خوبه، علاوه بر اينكه رفت و آمد رو تسهيل ميكنه، باعث ميشه در فصل گرما تهويه خوبى هم ايجاد بشه.
5. جيب‌ها رو موقع خريد بايد چك كنى چون همشون چنين امكانى رو ندارن، ضمن اينكه حتما به محل جيب داخل چادر بايد دقت بشه كه هم در جاى مناسب و كاربردى باشه و هم محل دوخت طورى نباشه كه باعث نفوذ آب به داخل بشه... برخى مدل‌ها هم گيره‌هايى رو در گوشه‌هاى داخل چادر (در امتداد ميله‌ها) ايجاد كردند كه براى آويزون كردن يك سرى وسايل واقعا به درد ميخوره...
6. بعضى از چادرها علاوه بر پنجره‌هايى كه در طرفين دارند، حدود ¼ قسمت بالاى چادر رو بصورت تورى در آوردن كه كمك زيادى براى خروج هواى گرم ميكنه و اگر هم دو تا در داشته باشه و در سايه قرار بگيره دماى داخل چادر خنك‌تر هم خواهد بود. براى فصل غير گرما هم اين چادر‌ها يك پوشش اضافى دارند كه ميشه ازشون استفاده كرد.

غير از تمام مشخصه‌هاى يك چادر مثل وزن و ابعاد حتما موقع خريد به جنس پارچه، جنس كف چادر، كيفيت دوخت، نحوه عايق سازى در محل دوخت‌ها، جنس ميله‌ها و نوع كشى كه در داخل اون بكار رفته و طرح و مدل برش در محل‌هايى مثل پنجره‌ها و در ورود چادر بطوريكه اين محل‌ها يكسره باشه و از دوخت و پارچه‌هاى اضافى استفاده نشده باشه توجه كنيد.

Meghdad
23-05-2010, 10:01 PM
برخى مدل‌هاى مختلف چادر در فايل ضميمه زير تحت عنوان راهنماى خريد چادر معرفى شده است:

[attachment=0:2ken97x3]Tent.zip[/attachment:2ken97x3]

Amir
24-05-2010, 01:49 AM
1. احتمالا منظور از كوله همون چادر بوده ديگه! نه؟
ميتونى يه چادر دو نفره بگيرى و يكنفره ازش استفاده كنى اگر قد چادر هم برات مهمه فكر نكنم چيزى بهتر از چادر افشين كه ارتفاع مناسبى داره بشه پيدا كرد.
2. بطور كلى چند مدل چادر بيشتر نداريم كه زود سر هم ميشن و راحت هم جمع ميشن كه حتما توضيحى كه داده شده رو خوندى قبلا:
چادرهاى فنرى يا گِرد از لحاظ برپايى خيلى راحت هستند و سريع‌تر از بقيه مدل‌ها هم جمع ميشن، اما نوع مناسبى براى مدل سفرهايى كه شما مد نظر داريد نيستند، مگر اينكه قصد داشته باشى موقع سفرهاى شخصى با ماشين يا سافارى استفاده كنى؛ چون هم وزن زيادى دارن و هم حجم و ابعادشون طورى نيست كه بشه راحت حمل و نقل‌شون كرد.
در اين مورد تنها گزينه باقى مانده همون چادرهاى ميله‌ايى هست.
3. مشكل خيس شدن به ويژه از زير چادر بيشتر مربوط به محل برپايى چادر و زير سازى اون برميگرده و البته عواملى مثل جنس كف چادر و ميزان دما و رطوبت هوا هم در اين زمينه تاثير دارند كه اين آخرى رو نميشه كاريش كرد. ولى اگر جنس كف چادر خوب باشه با زير سازى و عايق بندى مناسب ميشه تا حد زيادى ميشه اين موضوع رو كاهش داد.
4. بيشتر چادرهاى دو سه نفره‌ايى كه تو بازار ديدم دو تا در داشتن كه خيلى خوبه، علاوه بر اينكه رفت و آمد رو تسهيل ميكنه، باعث ميشه در فصل گرما تهويه خوبى هم ايجاد بشه.
5. جيب‌ها رو موقع خريد بايد چك كنى چون همشون چنين امكانى رو ندارن، ضمن اينكه حتما به محل جيب داخل چادر بايد دقت بشه كه هم در جاى مناسب و كاربردى باشه و هم محل دوخت طورى نباشه كه باعث نفوذ آب به داخل بشه... برخى مدل‌ها هم گيره‌هايى رو در گوشه‌هاى داخل چادر (در امتداد ميله‌ها) ايجاد كردند كه براى آويزون كردن يك سرى وسايل واقعا به درد ميخوره...
6. بعضى از چادرها علاوه بر پنجره‌هايى كه در طرفين دارند، حدود ¼ قسمت بالاى چادر رو بصورت تورى در آوردن كه كمك زيادى براى خروج هواى گرم ميكنه و اگر هم دو تا در داشته باشه و در سايه قرار بگيره دماى داخل چادر خنك‌تر هم خواهد بود. براى فصل غير گرما هم اين چادر‌ها يك پوشش اضافى دارند كه ميشه ازشون استفاده كرد.

غير از تمام مشخصه‌هاى يك چادر مثل وزن و ابعاد حتما موقع خريد به جنس پارچه، جنس كف چادر، كيفيت دوخت، نحوه عايق سازى در محل دوخت‌ها، جنس ميله‌ها و نوع كشى كه در داخل اون بكار رفته و طرح و مدل برش در محل‌هايى مثل پنجره‌ها و در ورود چادر بطوريكه اين محل‌ها يكسره باشه و از دوخت و پارچه‌هاى اضافى استفاده نشده باشه توجه كنيد.

1. بله همون که شما گفتی :D ارتفاع چادر افشین خوبه ولی بقیه مشکلات من رو حل نمیکنه.
2.تو پست های قبلی خوانده شده و جواب من نبود. من معرفی یک یا چند مورد مشخص می خوام.
3. منظور از خیس شدن ، کف چادر نبود بلکه بدنه داخلی چادر بود . البته نکات شما در باب کف چادر درسته.
4. جالبه من کم دیدم چادر 2در باشه :D شما محاسن رو درست گفتی ولی معرفی ؟؟؟
5. به اطلاعات من اضافه نشد اما به درد بقیه که این مطالب رو میخونند میخوره مشکل من رو حل کن پسر X(
6. همون 5

با این حال ممنون مقداد جان این لینکی که گذاشتی خیلی جالب بود کی بریم از نزدیک ببینیمشون؟؟ :D کجا؟؟ :-? قیمت؟؟ $-)

Mehdi
24-05-2010, 10:25 AM
امیر جان
طراحی چادرهای استاندارد اصولی داره. شاید مهمترین آیتم در طراحی چادرها، گرم شدن و گرم موندن چادر در هوای سرده. وقتی می بینی ارتفاع یک چادر کمه به خاطر اینه که شما تو زمستون توش یخ نکنی. ارتفاع شاید باعث آسایش بیشتر بشه اما به همون نسبت در هواس سرد گرم شدنش سخت تر خواهد بود. این قضیه در مورد ابعاد چادر هم صدق می کنه. اگر صرفا به دلیل راحتی چادر بزرگتر انتخاب کنی مطمئن باش در اولین برنامه زمستونه چوبشو می خوری.

اگر مدل می خوای که بهت پیشنهاد داده میشه باید بگی چقدر می خوای هزینه کنی! 50 تومن، 100 تومن یا 300 تومن. متناسب با پولی که شما میدی برندها و مدل هایی تو بازار وجود داره.

Amir
24-05-2010, 12:46 PM
امیر جان
طراحی چادرهای استاندارد اصولی داره. شاید مهمترین آیتم در طراحی چادرها، گرم شدن و گرم موندن چادر در هوای سرده. وقتی می بینی ارتفاع یک چادر کمه به خاطر اینه که شما تو زمستون توش یخ نکنی. ارتفاع شاید باعث آسایش بیشتر بشه اما به همون نسبت در هواس سرد گرم شدنش سخت تر خواهد بود. این قضیه در مورد ابعاد چادر هم صدق می کنه. اگر صرفا به دلیل راحتی چادر بزرگتر انتخاب کنی مطمئن باش در اولین برنامه زمستونه چوبشو می خوری.

اگر مدل می خوای که بهت پیشنهاد داده میشه باید بگی چقدر می خوای هزینه کنی! 50 تومن، 100 تومن یا 300 تومن. متناسب با پولی که شما میدی برندها و مدل هایی تو بازار وجود داره.

ممنون
من اینقدر که با گرما مشکل عدم تفاهم دارم با سرما ندارم
سرما رو میتونم یه جوری حلش کنم.
پس به راحتی اهمیت میدم.
درسته ارتفاع هم برام مهمه ولی توش والیبال که نمیخوام بازی کنم همون طور که گفتم ارتفاع چادر افشین هم مناسبه.

راجع به قیمت هم ماییم و یه چادر و هزار برنامه و طلب آسایش و یک بار زندگی.
پس بیش از 100 پیاده میشیم. هرچه امکانات بیشتر ما هم بیشتر سر کیسه ر و شل می کنیم.

Peymankhah
24-05-2010, 02:27 PM
یه پیشنهاد از جنس خرید از بازار:
اطراف میدان امام خمینی کلی چادر دوز هست. کارشون رو هنم خوب بلدند. میتونی هر چادری را که میخوای بدی تا برات بدوزند با امکانات مورد نظرت فقط کمی باید حوصله و پول خرج کنی. این تجربیات هم به درد بخور خواهد بود.

Amir
24-05-2010, 02:41 PM
اطراف میدان امام خمینی کلی چادر دوز هست. کارشون رو هنم خوب بلدند. میتونی هر چادری را که میخوای بدی تا برات بدوزند با امکانات مورد نظرت فقط کمی باید حوصله و پول خرج کنی. این تجربیات هم به درد بخور خواهد بود.

به به سالار

رسیدن بخیر رفیق

پیشنهاد خوبیه ولی یعنی میشه از جهت کیفیت پارچه ها مطمئن بود؟ :-\
و آیا دست بردن تو مدل چادر باعث از بین رفتن استانداردها نمیشه؟ :-\
من بیشتر نظرم بر این بود تا بتونم چادری با این مشخصات (که البته انتظار زیادی هم نیست از یک چادر) توی بازار پیدا کنم به صورت آماده.
و برند ها و مارک های مختلف اینجا تحلیل بشه .
حالا بر فرض چیزی که ما میخوایم اینجا پیدا نشه خوب میشه در خواست کرد دوستان و آشنایان برامون بفرستند اما مستلزم اینه که جیک و پیکش رو اینجا در بیاریم.
الان تو همین چند پست کلی ریزه کاری از جانب همه مطرح شد که هر کس خواست چادری تهیه کنه روش حساس بشه و این خوبه . حیف که چادر شما غیر از وسعت و ارتفاع تمام مشکلات من رو حل نشده باقی میگذاره . :D :D

Mehdi
24-05-2010, 02:50 PM
:-?
میله های مناسب هم دارن؟
منم تصمیم بر خرید یه چادر درست و حسابی دارم. حتما وقت میذارم میرم می بینم.

Peymankhah
24-05-2010, 03:03 PM
قربونت امیر جان
پارچه هاشون انواع و اقسام داره و خودت میتونی انتخاب کنی.
میله تو بساطشون ندیدم، اما میشه آمارش و ازشون گرفت. یه جورایی بازارشون مختص خودشونه و از منیریه و گمرک جداست!! حتی میتونی انواع سایبان و طراحی کنی یا بدی برات پانچو بدوزند و هر چیز دیگه.
در خصوص چادر من استاندارد خاصی رو سراغ ندارم چون به شدت با شرایط آسایش نسبت دارد و انواع و اقسامش رو بنا به کاربری های مختلف طراحی می کنند.
در خصوص چادرهای خارجی به سایت کولمن:
سر بزن. خصوصیات چادرها رو هم ببین. یه جورایی قیمت و مشخصات بیشتر دستگیرت میشه.

Amir
24-05-2010, 03:32 PM
اتفاقا میخوام یکی از چادر های همین coleman رو با هم ببینیم

* • 3 person/1 room tent
* • Two pole dome structure, easy to transport & simple to set up
* • 8'x7' footprint
* • Exclusive WeatherTec™ System
Keeps you dry -- Guaranteed™
* • 59" center height
* • 1 door
* • Control airflow with Variflo™ adjustable ventilation
* • Window is accessible from tent's interior
* • Dry entry vestibule allows convenient access and adjustable airflow
* • Entire mesh inner tent provides maximum ventilation
* • Full fly offers complete protection in the harshest conditions

* • Easy setup with continuous pole sleeves and color coded, shock corded poles
* • Easy instructions sewn into durable carry bag
* • Carry bag also includes separate sacks for poles and stakes
* • Fly: Polyester taffeta 75D
* • Mesh: Polyester 68D inner tent
* • Floor: Polyethylene 1000D-140g/sqm floor
* • 450mm PU coating for flysheet and inner tent
* • 11mm fiberglass poles
* • Limited 1 year warranty
* • Made in China

$89.99

فکر میکنم ارتفاع حدود 150 سانت بشه
از طرفی در تصویر 2 مشخصه که دریچه های مناسبی داره
با فضای جلوی چادر خیلی حال کردم قابلیت انتقال وسایل رو داره همینطور پخت و پز در زیر باران و بخصوص که گویا یک ویژگی منحصر به فرد ضد بارونی در این دست محصولاتشون قرار دادند.
البته یک در داره ولی مشخصات جالبی نوشته در باره تهویه و ...
چرا قیمتش اینقدر مناسبه؟ آیا در باره مشخصاتی که از جنس پارچه ها نوشته کسی اطلاعات داره؟
خوب نظرتون چیه؟

Mehdi
24-05-2010, 03:50 PM
ظاهرا چادر خوبیه. فقط در نگاه اول یه ایراد توش می بینم و اونم تعداد طناب های زیادیه که برای مهار لازم داره. این طناب ها در سفرهای گروهی برای خودت و بقیه همسفرها دردسرهای زیادی مخصوصا در تاریکی درست می کنه. به راحتی به دست و پا گیر می کنن. حتی اگه آسیب دیدن آدم ها مهم نباشه، چند بار که این اتفاق بیوفته احتمال اینکه چادرت پاره بشه وجود داره.
اول مطمئن شو که چادر بدون این طناب ها هم چیزی کم نداره و سرپا میشه بعد به فکر خریدش باش.

Amir
24-05-2010, 03:54 PM
ظاهرا چادر خوبیه. فقط در نگاه اول یه ایراد توش می بینم...

غیر از اون ایراد دیگه چی؟ میشه نگاه دوم و سوم و ... بندازید؟
محاسن ؟ معایب؟

Mehdi
24-05-2010, 04:18 PM
ظاهرا چادر خوبیه. فقط در نگاه اول یه ایراد توش می بینم...

غیر از اون ایراد دیگه چی؟ میشه نگاه دوم و سوم و ... بندازید؟
محاسن ؟ معایب؟
برای نگاه دوم و سوم این اطلاعات لازمه:
1- وزن چادر + میله ها
2- جنس میله ها
3- ابعاد چادر + میله ها در حالت جمع شده
4- نحوه آب بندی زیپ و باقی درزها
و...

نکته:
جای خواب این چادر حدود 270 سانتی متره یعنی نزدیک به 3 متر. این چادر برای استفاده تک نفره خیلی خیلی بزرگه.

Peymankhah
24-05-2010, 06:07 PM
محاسن:
- تیکه پایین و بالا جنسشان متفاوت است و جنس کف پلی اورتان که ضد آب است.
- فضای بزرگی دارد (وزن ذکر نشده است)
- حالت دو پوشش سه فصل (غیر از زمستان) رو جواب میده.

معایب:
- برای یک نفر احتمالا سنگین باشد.
- تا حدی پول مارک میدی.
- ارتفاع بلندش در باد ممکنه عامل منفی تلقی بشه.

در خصوص عرق نکردن داخل چادر کار خاصی از دستت بر نمیاد، به هر حال وقتی رطوبت داخل یک فضا به اندازه اشباع در دمای مجاور برسد، روی مرز مابین رطوبت کندانس میکند. تنها کار همون حالتیه که جریان هوای طبیعی را ایجاد کنند.

omid
25-05-2010, 12:15 PM
من چادرهاي كوه رو كه بشه برا كمپ هم استفاده كرد ترجيح ميدم.وزن كمتر و قابليت حمل بهتري دارند.در مقابل باد و باران هم مقاوتمشون چند برابر چادرهاي ديگست.تنها ايرادشون(از نظر برخي!!!!) كوچيك بودن فضاي توشونه.خوب اين نگاه پشت طراحي اوناست كه چادر محليه برا استراحت و احيانا پناه گرفتن در مقابل باد و باران و ....نه محلي براي دور هم نشستن ;)
2 نفره هاش عموما بين 2.5 تا 3 كيلو وزن دارن.سعي ميكنم چند نمونش رو از برندهاي معروف معرفي كنم.

Amir
25-05-2010, 12:38 PM
...سعي ميكنم چند نمونش رو از برندهاي معروف معرفي كنم.
اگه به صورت کامل معرفی کنی با جزئیات ممنون میشم امید جان.

omid
27-05-2010, 12:50 AM
چند مورد رو برا نمونه پیدا کردم.از وجودشون تو بازار ایران اطلاع موثقی ندارم.

1- The North Face Madraque 23 - 2 Person Tent

[attachment=1:to1413b9]10082817x1035433_zm.jpg[/attachment:to1413b9]

Capacity: 2
Total Weight: 5 lbs 9 oz =2.51 kg
Floor Area: 34.5 ft2 =3.2 m2
Vestibule Area: 17.5 ft2 =1.36 m2
Doors: 2
Stuf Sack Size: 23" x 6" =59 cm x 14 cm
$329.00

2-Eureka Apex 2

[attachment=0:to1413b9]28103_l.jpg[/attachment:to1413b9]

CAPACITY 2
Pkg Wt : 2.3
Int Height 3ft. 7.5in
Dimensions 7ft. 5in. x 4ft. 11in
Use 3 season
$75.96

omid
27-05-2010, 05:33 PM
3- camp millenium
2person
2enterances
weight : 2.9 kg

BERNABA
02-07-2010, 02:45 AM
سلام بزرگان یک سوال و خواهش از همتون دارم
1 چادری وجود داره که بتوان میزان ظرفیتش رو تغییر داد ؟ یعنی بر حسب نیاز بتوان کوچیک و بزرگش کرد؟
خواهش
من میخوام چادری طراحی کنم :D که بتوان گنجایشش رو تغییر داد سازوکار راحتی داره مثل ساک هایی که زیرش زیپ داره میتونیم روی چادر همچین زیپهایی گذاشت تا بزرگش کنیم و مدلش هم عصایی درست کنیم تا چند تا میله عصایی با سایزهای مختلف کنارش بزاریم تا شخص بر حسب نیاز میله و برداره
حالا شما به عنوان بزرگتر عیوب و مزیتهای این طرح رو بگید البته اگه مزیتی داره؟؟؟

Mehdi
03-07-2010, 10:40 AM
من میخوام چادری طراحی کنم :D که بتوان گنجایشش رو تغییر داد
این نوع چادر که شما می خوای طراحی کنی (از نظر من البته) چند ایراد داره:
1- از اونجایی که احتمالا در جاهای مختلف و به خصوص در کف چادر زیپ قراره بخوره، آب بندی چادر کم میشه و احتمال نفوذ آب بیشتر میشه.
2- طراحان چادر سالهاست دارن تلاش می کنن تعداد اجزاء چادر را به حداقل کاهش بدن، اما چیزی که شما مد نظرتون هست برعکس داره عمل می کنه و با زیاد شدن تعداد اجزاء زمان سرهم کردن چادر بیشتر میشه که در شرایط کوه و سرما اصلا خوب نیست.
3- اصولا کسانی که حرفه ای سفر میرن از چادرشون انتظارات خاصی دارن که برا همون انتظارات خریدن. مثلا من یه چادر 2 نفره دارم که برای خوابیدن خودم و خانمم خریدم. فکر نمی کنم هیچ زمانی نیاز داشته باشم که افزایش ظرفیت بدم که نفر سوم و چهارمی تو چادرم بخوابه.

شاید چیزای دیگه هم باشه که الان تو ذهنم نیست. اما با همه این ایرادات به نظرم این طرح اگر با قیمت مناسب بتونی اجراش کنی فروش خوبی داره. چون بیشتر مردمی که از چادر استفاده می کنن تو شرایط سرما و بارندگی شدید استفاده نمی کنن که اشکالات بالا براشون مهم باشه. در کل می تونی با این طرح پولدار بشی ;)

Hadi
04-07-2010, 12:11 PM
آقا مهدی این چادری که خلخال آورده بودین ازش راضی بودین؟ مارکش چی بود؟ کدوم فروشگاه؟

اسم این پارچه های برزنتی که زیر چادر میندازند چیه :-\

با تشکر

Mehdi
04-07-2010, 12:42 PM
آقا مهدی این چادری که خلخال آورده بودین ازش راضی بودین؟ مارکش چی بود؟ کدوم فروشگاه؟

اسم این پارچه های برزنتی که زیر چادر میندازند چیه :-\

با تشکر
سلام
ازش راضی بودم. البته تا یه بارون حسابی نیاد معلوم نیست امتحانشو پس میده یا نه. اما در طول اوون باد وحشتناک اون شب خم به ابرو نیاورد.
مارکش Arctic یا همچین چیزیه که تو بازار به اسم کله گاوی میشناسنش. قیمتش حدود 75-80 تومنه که چونه بزنی پایینتر می تونی بگیری. تقریبا همه فروشگاه ها دارن.
نسبت به مدل های کمپسور یه ذره جون دار تره. وزنش هم البته بیشتره. روش نوشته 2.5 ولی من وزن کردم 2.800 بود. یه ذره سنگینه.

ما که به این پارچه ها میگیم زیرانداز :p نمی دونم چه اسمی داره. اگر برا زیر چادر میخوای شاید بهتر باشه نایلون بگیری. فقط اگه نایلون خواستی بگیری اندازه ای بگیر که از هر طرف نیم متر اضافه داشته باشه که بتونی تا کنی و بدی زیر پوش دوم.
گزینه بهتر از نایلون فوم های 3-4 میلیمتریه که البته گیر آوردن عرض زیاد از این فوم ها سخته. بازم یه گزینه دیگه نایلون هاییه که قلمبه قلمبه :D هوا توش جمع شده. همینایی که برای محافظت دستگاه ها تو کارتون میذارن ;)
حجمش زیاده ولی هم ضد آبه و هم زیر انداز نرمیه ;) البته بعد از هر 3-4 تا سفر چون بخش زیادی از قلمبه هاش ترکیده باید عوضش کنی.

Hadi
04-07-2010, 03:57 PM
ممنون از راهنماییتون رییس %%-

اگه از اون پلاستیکهای حباب دار بیارم که رفقامون در مخوف بانینی 8-x یه شب هم سالمش نمیزارن, چون واسه سرگرمی همش رو می ترکونن @-)

Aramin
23-08-2010, 11:32 PM
امروز یکی از دوستانم یک چادر کمپسور خرید ....
گفتم هم ی چند تا عکس بزارم هم چند تا پارامتر رو که متوجه نشدم از دوستان بپرسم...
خاطر نشان کنم وزنش 2.2 کیلوگرم-میله های تیتان سبک-قیمت حدود 70 تومن...

و اما چند سوال؟؟؟
اون 001 جلو مدل یعنی چی؟
210T و 190T یعنی چی؟
pu3000 و oxford چه مفهومی دارند؟

Mehdi
24-08-2010, 10:59 AM
و اما چند سوال؟؟؟
اون 001 جلو مدل یعنی چی؟
210T و 190T یعنی چی؟
pu3000 و oxford چه مفهومی دارند؟
سوالای سخت می پرسی آرمین :10:

چادرهای کمپسور 3 مدل هستن که با علامت های 001 و 002 و 003 از هم متمایز شدن. خیلی با هم فرقی ندارن. سومی کمی بزرگتر از اولی و دومیه و اولی و دومی هم کمی از نظر جنس با هم فرق دارن. من تا جایی که گشتم غیر از 001 تو بازار منیریه چیزی ندیدم.

اطلاعات بیشتر (البته کمی باید تلاش کنی چینی بخونی):
مدل 001:

مدل 002:

مدل 003:

120T و 190T فکر می کنم طول بیرونی چادر و فضای قابل استفاده داخل چادر باشه. اما مطمئن نیستم.

PU3000 جوابش کمی طولانیه.
PU مخفف اسم یک پلیمره به اسم Polyurethane. پولی یورتان یک پلیمر با خواص جالبه. توضیح زیادی نمی دم. خودت برو بخون درباره ش.

فارسی:

انگلیسی:

اما 3000 چیه؟
برا اینکه مفهوم این عدد را درک کنی چاره ندارم جز استفاده از کلمات فنی. این عدد معیار طول زنجیره های پلیمره. همونطور که احتمالا می دونی پلیمرها از به هم چسبیدن یه سری مولکول تولید میشن. مثلا پلی اتیلن از چسبیدن مولکول های اتیلن و مشابه این.
3000 عددیه که باهاش طول زنجیره مولکول های پلیمر را نشون میدن. یعنی هرچقدر این عدد بالاتر باشه طول زنجیره ها بیشتره. حالا این عدد چه تاثیری بر خواص فیزیکی داره بحث گسترده ایه و کمی هم خارج از تخصص من. احتیاج به آزمایشگاه های پیشرفته داره و...

برای پلی یورتان وزن مولکولی بین 2000 تا 18000 متغیره.
Oxford هم باز بر می گرده به نوع پلیمر که اگر می خوای دقیقا بدونی چیه باید خودت زحمت بکشی تو گوگل سرچ کنی.

امیدوارم مفید بوده باشه.:3:

Aramin
27-09-2010, 04:26 PM
چادر دو نفره مثبت A.PLOE‎ (You can see links before reply)

ARCTIC POLE CATTLE

دو پوش
درز دوخت آب بندی
وزن: 2.5 كيلو گرم
تيرک : آلومينيوم
قیمت : حدود 80 تا 85 هزار تومان
در سه رنگ : آبی-سبز-نارنجی

Description:
Size: (70+210+50)*150*110CM
Shell: 190T Polyester, PU 2000MM Seam Taping
Inner: 190T Breathable Polyester
Floor: 210T Polyester, PU 3000MM
Pole: 8.5MM Aluminum

این چادر رو دوستان دارن و ازش راضی هستند...
به نظرم داشتن جیب داخل چادر
ارتفاع مناسب
داشتن استحکام مناسب در برابر باد و طوفان این چادر رو در کلاس خودش ممتاز کرده....
اما جا زدن میله هاش به علت یک تیکه بودن بند های چادر یک مقدار سختر از چادر های کمپسور است....

اما در کل نسبت تعداد جا و وزنش خیلی خوبه....
خوشحال می شم دوستان نظراتشونو بگند....

Aramin
27-09-2010, 04:45 PM
چادر سه نفره مثبت A.PLOE‎ (You can see links before reply)
ARCTIC POLE CATTLE

دو پوش
درز دوخت آب بندی
وزن: 3.5 كيلو گرم
تيرک : فایبر گلاس

Description:
Size: (100+210)*180*130CM
Shell: 190T Polyester, PU 2000MM Seam Taping
Inner: 190T Breathable Polyester
Floor: 210T Polyester, PU 3000MM
Pole: 8.5MM Aluminum

فرق این چادر با مدل قبلیش فقط در یک جای اضافه است....
اما باید ببینید ارزش یک کیلو وزن اضافه رو داره...؟!؟!؟
در ضمن میله هاش هم فایبرگلاسه که احتمال شکستنشون بیشتره....

Mehdi
27-09-2010, 04:54 PM
چادر دو نفره مثبت a.ploe‎ (You can see links before reply)

arctic pole cattle

دو پوش
درز دوخت آب بندی
وزن: 2.5 كيلو گرم
تيرک : آلومينيوم

ممنون آرمین جان
من از این چادر دارم
تو سفر شناسایی اخیر زیر بارون تست کردم جواب داد. البته کمی از اطراف نم داد اما قابل قبول بود.
فضای مناسبی برای قرار دادن، کوله، کفش و... در دو طرف داره. به راحتی 2 تا کوله تو این فضا قرار میشه داد.
با کوله دو نفر راحت توش می خوابه و اگر دو کوله بیرون بذاری 3 نفر هم راحت توش می خوابن.

وزنش 2.5 نوشته شده اما من با ترازو چک کردن 2.800 بود.
من 75 خریدم البته با کلی چونه زدن.

در کل نسبت به قیمتش چادر خوبیه :3:

Aramin
27-09-2010, 05:19 PM
راستی منظور از مثبت در کنار نام چادر ها چیه؟؟؟ +2 یا +3

Odise
14-10-2010, 11:39 AM
سلام
من تازه واردم و دارم وسائل كمپينگمو كامل مي كنم فعلاً‌ فقط كفش خريدم مي خوام بدونم چه چيزي اول بايد بگيرم مثلاً‌چادر، اجاق، دستكش، عصا و غيره كدوم واجبتره؟ و از كجا كه قيمت مناسب و جنس خوب داشته باشه؟

Majid
14-10-2010, 12:09 PM
سلام
من تازه واردم و دارم وسائل كمپينگمو كامل مي كنم فعلاً‌ فقط كفش خريدم مي خوام بدونم چه چيزي اول بايد بگيرم مثلاً‌چادر، اجاق، دستكش، عصا و غيره كدوم واجبتره؟ و از كجا كه قيمت مناسب و جنس خوب داشته باشه؟
سلام و درود فراوان
خوش آمدید به انجمن
اگه قصد شب مانی در طبیعت و کوه دارین داشتن چادر و کیسه خواب الزامی و ضروری هاست.
بعد از این دوتا سایر وسایل نظیر باتوم، اجاق، دستکش، شلوار و کاپشن و... مورد نیاز است.
یک سفر با ما همسفر بشین خودتون دستون میاد چی لازمه بیشتر
امیدواریم در سفرها ببینیمتون
سپاس

Aramin
16-10-2010, 05:29 PM
سلام

دوست عزیز این که شما چه چیزی رو اول احتیاج داری بستگی به برنامه هایی که میری گروهی که باهاش هستی و سبک سفرت ( کوهنوردی-طبیعت گردی و... ) متفاوته .
در صورت نیاز به وسایل می تونی به مباحث رجوع کنی و اگر باز هم مشکلت رفع نشد می تونی پیغام خصوصی بهم بزنی....

MEISAMHAMIN
19-10-2010, 01:50 AM
راستی منظور از مثبت در کنار نام چادر ها چیه؟؟؟ +2 یا +3
احتمالا خودت تا حالا فهمیدی اما به قول معروف جهت تنویر افکار عمومی می گم علامت(+) یعنی مساحت چادر دقیقا "یه هوا" بزرگتره و دقیقا "یه هوا" بیشتر جا داره

Mehdi
20-10-2010, 12:04 PM
یکی از دوستان پرسیده بود:

چرا علارغم سبکی کمپسور بازم کله گاوی رو ترجیح می دید یا چه مزیتی داره؟جواب بنده:

کمپسور هم چادر خوبیه و ممکنه نسبت به چادرهای کله گاوی مزیت هایی داشته باشه. خوشحال میشم دوستانی که دارن مزیت هاشو بگن.

کله گاوی نسبت به کمپسور چند تا مزیت داره
1- پارچه و استراکچری داره کمی قوی تر از کمپسور
2- فضای خواب کله گاوی "یه هوا" بزرگتره. 3 نفر هم راحت توش می تونن بخوابن.
3- دو فضای خالی بزرگ بیرون چادر و زیر پوش دوم داره که برای قرار دادن کوله و وسایل غیرمهم عالیه (فضای بیرون کمپسور کوچیکتره).
4- فاصله بین لبه انتهایی پوش دوم تا چادر نسبت به کمپسور بیشتره و احتمال اینکه بارون از لبه چادر دوباره برگرده زیر چادر کم میشه.
5- یه جیب کوچیک داخلش داره که برای قرار دادن وسایلی مثل عینک و هدلایت خیلی کار راه اندازه. مجبور نیستی همینجوری وسایلتو اطراف بالش پرت کنی.
;)

Shahram
20-10-2010, 12:15 PM

جواب بنده:

کمپسور هم چادر خوبیه و ممکنه نسبت به چادرهای کله گاوی مزیت هایی داشته باشه. خوشحال میشم دوستانی که دارن مزیت هاشو بگن.

3- دو فضای خالی بزرگ بیرون چادر و زیر پوش دوم داره که برای قرار دادن کوله و وسایل غیرمهم عالیه (فضای بیرون کمپسور کوچیکتره).
4- فاصله بین لبه انتهایی پوش دوم تا چادر نسبت به کمپسور بیشتره و احتمال اینکه بارون از لبه چادر دوباره برگرده زیر چادر کم میشه.
5- یه جیب کوچیک داخلش داره که برای قرار دادن وسایلی مثل عینک و هدلایت خیلی کار راه اندازه. مجبور نیستی همینجوری وسایلتو اطراف بالش پرت کنی.
;)

من کمپسور دارم. کمپسور هم دو تا جیب داخلش داره. وزنش کمتره. فضاش کوچیکتره.
در کل کله گاوی رو ترجیح می دم. ولی دانش استفاده هم مهمه من تازه بعد از یکسال دارم تکنیکهای استفاده بهینه رو یاد می گیرم. اولش توی هوای معمولی اطراف تهران هم توش سرد بود ولی الان زمستون هم جواب می شه گرفت. نکته مهم فاصله بین دوپوش هست که با تکنیکهایی باید زیاد بشه که تو کمپسور باید با طناب و میخهای جانبی این رو تصحیح کرد. و همین طور جلوی خیس شدن پوش داخلی رو گرفت که با همون افزایش فاصله دو پوش و باز گذاشتن تهویه می شه این کار رو انجام داد.

اینها چادرهای سه فصل اند. اگه کمی بیشتر هزینه کنین می شه گزینه های چهارفصل بهتری هم داشت که به درد ارتفاع می خوره نه طبیعت گردی و واسه طبیعت گردی هزینه بیشتر نمی ارزه.

AZY
20-10-2010, 12:30 PM

جواب بنده:

;)

ازتون ممنونم. :53:

Aramin
21-10-2010, 10:35 PM
در تکمیل حرف های شهرام عزیز باید بگم در مورد باد و طوفان هم تو برنامه ماسوله به ماسال علی رقم اینکه چادر ما به دور از چادر های دیگه بود تا صبح خوب دوام اورد و 3 نفرهم توش خوابیدیم البته نه راحت....
اگر وزنش براتون مهمه کمپسور وگرنه من هم کله گاوی رو پیشنهاد می کنم....
راستی مشخصات کامل کمپسور تو صفحه 4 امده....

AZY
23-10-2010, 12:22 PM
کسی مارک چادر sparca رو می شناسه؟ اگه بله. ایا چادر خوبیه؟ و مزایا و معایبش. مرسی.

Mehdi
23-10-2010, 12:54 PM
کسی مارک چادر sparca رو می شناسه؟ اگه بله. ایا چادر خوبیه؟ و مزایا و معایبش. مرسی.
Sparca?
احیانا اشتباه تایپ نکردی؟ مثلا Scarpa نبود؟ :7:
اگر دومیه که برند مطمئنیه. اما اگر اولیه من تا حالا اسمشو نشنیدم و انگیزه ای هم ندارم بشنوم. چون از این برندهایی باید باشه که برای جلب مشتری رفته اسمی شبیه به یه برند خفن گرفته که یه جورایی کار غیر اخلاقی به حساب میاد :3:

AZY
23-10-2010, 01:04 PM
مهدی
احیانا اشتباه تایپ نکردی؟ مثلا Scarpa نبود؟ :7:

چرا اشتباه از من بود. الان زنگ زدم پرسیدم. درستش همینیه که شما گفتید. . فروشگاه اسیا که در میدان منیریه است این برند رو معرفی کرد و چادر 135 تومان دو نفره رو توی حراج 95 تومان می ده و توصیه کرد که این چادر خیلی بهتر از کله گاوی یا کمپرسور هست. می خواستم ببینم توصیه های این فروشنده درسته یا نه؟

من الان متوجه شدم که اسکارپا یه برند معروفه که فقط کفش داره و چادر اصلا نداره. پس حرف شما درست بوده و این فقط خواسته تقلیدی از اسمش داشته باشه. مرسی.

fumed
30-01-2011, 11:31 PM
سلام به همه دوستان

تصمیم دارم یه چادر بگیرم که:
1- 2 یا 3 نفره باشه.
2- تیرک هاش آلومینیومی باشه
3- ساختار قوی و محکم داشته باشه طوری که در زمستان هم تا حدی در ارتفاعات زیر 4000 متر توی باد و بوران معمولی (حتی الامکان) نخوابه.
4- حتی الامکان کفش جنس محکمی داشته باشه و آب به داخل نفوذ نکنه.
5- و مهمتر از همه خیلی گرون هم نباشه:3::4: یعنی دنبال فرینو و کمپ و اینجور برندهای حرفه ای گرون نیستم.
من تمام پست های دوستان رو به دقت خوندم و کلی هم تحقیق کردم. توی بازار هم یکی دو باری چرخیدم. یکی از گزینه هام چادر کله گاویه. اما چند تا سوال راجع به این نوع چادر دارم:
1- توی باد و بوران چطوره؟
2- لبه های پوش دومش کاملا به زمین کیپ میشه یا نه؟
3- توی فضای پوش دوم چند تا کوله جا میشه (توی سه نفره اش).
4- به نظر شما به کار ارتفاع زیر 4000 متر تو زمستون میاد؟ (البته با تقویت :3:).

چادرهای کمپسور چطورند؟ (همون سوالای بالایی)!

یکسری چادر دیگه هم دیدم که میله های چادر بیرون پوش دوم قرار میگیره. تقریبا مثل این تصویر:
به نظر شما این مزیته یا عیب؟
البته قیمت اونی که دیدم در حدود 140 تومنه ساخت چین. به نظر هم جنسش و ساختارش بد نمیومد.

ممنون.

Soleyman
30-01-2011, 11:57 PM
تو برنامه ی ماسوله ماسال باد طوری میوزید که آدم و با خودش میبرد اما چادر های کمپسور و کله گاوی تکون نخوردن
میخ زدن چادرها روی چه زمینی و چطوری هم مهمه
ما گه تو چادر دو نفره ی کله گاوی سه نفره خوابیدیم و سه تا کوله هم توش چپوندیم
بین کمپسور و کله گاوی کله گاوی بهتره
به نظر من اگه میخوای برای ارتفاعا 4000 چادر بخری یه کم بیشتر هزینه کنی بهتره

fumed
31-01-2011, 12:03 AM
به نظر من اگه میخوای برای ارتفاعا 4000 چادر بخری یه کم بیشتر هزینه کنی بهتره

سلام
ممنون از لطفت. هزینه بیشتر به نظر خود من واسه من نمی ارزه و فکر نمیکنم بیشتر از 150 نیاز به هزینه باشه. فوقش ما توی زمستون 2 تا 3 بار شب مانی تو ارتفاع داریم و چادرهای ارتفاع خیلی گرون در میاد. حس ششم من :3: میگه همین چادرها اگه تقویت بشن خوب جواب میدن.

JackLondon
31-01-2011, 08:11 AM
دوستان عزيز به اين نكته كه عرض ميكنم توجه كنين:

براي انتخاب تجهيزاتي مثل چادر 2 روش دارين:

1-تعيين محدوده ي هزينه كه ميخواين پرداخت كنين
2-تعيين نوع استفاده ايي كه دارين

اين 2 روش به هم وابسته هستند(به قول رياضي دان ها درجه ي آزاديشون 1 هستش:26:)

شما با تعيين محدوده ي هزينه عملا نوع برنامه رو مشخص كردين و برعكس....مثلا نميتونين با 50 هزارتومان برين و چادر اصل NOrthface كه براي ارتفاع هستش بخرين...آخه قيمتش 5000دلاره!!!

هركدوم كه در درجه ي اهميت بالاتري براي شماست رو انتخاب كنين و با استفاده از تعيين اون مورد خريد كنين...به عنوان مثال:

خريد چادر زير 100 تومان ميشه كله گاوي كه بهترين گزينه هستش....حالا شما ميتونين با اين چادر به ارتفاع برين اما نميتونين برين هيماليا....

موفق باشين:53:

Shahram
31-01-2011, 09:13 AM
سلام
ممنون از لطفت. هزینه بیشتر به نظر خود من واسه من نمی ارزه و فکر نمیکنم بیشتر از 150 نیاز به هزینه باشه. فوقش ما توی زمستون 2 تا 3 بار شب مانی تو ارتفاع داریم و چادرهای ارتفاع خیلی گرون در میاد. حس ششم من :3: میگه همین چادرها اگه تقویت بشن خوب جواب میدن.

فقط بحث ارتفاع نیست. ارتفاعات کمتر از 4000 داریم که باد زده تیرک رو خوابونده. واسه باد عامل مهم تیرک هست. فایبرگلاس اصلا به درد نمی خوره. آلومینیوم رو واسه زیر 3000 استفاده می کنند و اگه شرایط سختتر شد تیتانیومی که گرونتره. منتها به نظر من هزینه نکن. چون واسه برنامه های سنگینتر هم خیلی گروهها خودشون چادر مناسب دارند و هم برای ارتفاعات مهم جان پناه یا پناهگاه هم هست که از بهترین چادرها هم امنتره :3: اکثر ارتفاعات معروف پناهگاه دارند.

fumed
31-01-2011, 09:45 AM
شما با تعيين محدوده ي هزينه عملا نوع برنامه رو مشخص كردين و برعكس....مثلا نميتونين با 50 هزارتومان برين و چادر اصل NOrthface كه براي ارتفاع هستش بخرين...آخه قيمتش 5000دلاره!!!

هركدوم كه در درجه ي اهميت بالاتري براي شماست رو انتخاب كنين و با استفاده از تعيين اون مورد خريد كنين...به عنوان مثال:

سلام به همه دوستان
این چادر 5000 دلاری (You can see links before reply) :4: :13::42:به کار ما نمیاد الیاس جان:3:. راجع به اون مدل چادر که تو پست های قبلی بهش اشاره کرده بودم که تیرک هاش بیرون پوش دوم بود چی؟
من با دوستان متخصص آیرودینامیک مشورت کردم در صورت یکی بودن جنس تیرک، کله گاوی رو در برابر باد قوی تر می دونستند.
چند تا سوال:3:
1) پوش دوم کله گاوی کاملا روی زمین میاد یا مثلا یه فاصله 5 سانتی با زمین داره؟
2) تیرک تیتان کله گاوی هم پیدا میشه؟

خوش باشید.:53::13:

Shahram
31-01-2011, 10:03 AM
سلام به همه دوستان
این چادر 5000 دلاری (You can see links before reply) :4: :13::42:به کار ما نمیاد الیاس جان:3:. راجع به اون مدل چادر که تو پست های قبلی بهش اشاره کرده بودم که تیرک هاش بیرون پوش دوم بود چی؟
من با دوستان متخصص آیرودینامیک مشورت کردم در صورت یکی بودن جنس تیرک، کله گاوی رو در برابر باد قوی تر می دونستند.
چند تا سوال:3:
1) پوش دوم کله گاوی کاملا روی زمین میاد یا مثلا یه فاصله 5 سانتی با زمین داره؟
2) تیرک تیتان کله گاوی هم پیدا میشه؟

خوش باشید.:53::13:

اونی که تیرک ها بیرونند فکر کنم بزرگترین مزیتش این باشه که در صورت داشتن پوش دوم، اون رو هم در حالت کشیده قرار می ده که این باعث افزایش فاصله دو پوش و گرمای بیشتره منتها ممکنه تله باد تشکیل بده و شاید واسه اینه که بندهاش بیشتره تا جلوی باد دووم بیاره. باید جنس خودش هم مقاومتر باشه.

1- کله گاوی کنارش یه سری بند داره واسه کشیدن و محکم کردن که از این جهت نسبت به کمپ سور که کش و طناب داره راحتتر می شه رو زمین تنظیمش کرد.
2- شنیدم که بود ولی خودم ندیدم.

Solmaz
31-01-2011, 11:01 AM
) تیرک تیتان کله گاوی هم پیدا میشه؟
ما چند وقت پیش یه چادر خریدیم که تیرکاش پلاتین بود و وزن چادر رو خیلی سنگین کرده بود، ولی فروشنده میله های پلاتینی رو با تیتانیومی برامون عوض کرد. که البته باعث شد قیمت چادر گرونتر بشه!
فک کنم بتونید برای چادرهای کله گاوی، میله های تیتانیومی جدا تهیه کنید. چون تیرک ها معمولا مثل همن و به همه چادرا می خورن. نهایتش اینه که مثلا اون میله تیتانیومی که بهت میدن بلندتر از چادرت باشه که میشه از میله هاش کم کرد (کاری که ما کردیم).
:54:

JackLondon
31-01-2011, 11:14 AM
وجود اون گيره هاي بيروني در هنگام باد و بوران خطرناكه و نقطه ضعف به شمار ميره...چرا كه امكان خروج اين گيره ها رو از روي ميله در هنگام باد زياد ميكنه و باعث ميشه كه چادر در برابر باد ضعيف باشه...همينطور باعث ميشه كه فشار ميله ها توي نقاط خاصي بالا بره...در حالتي كه وقتي ميله ها داخل يك ليفه هستند فشار رو سراسري پخش ميكنن و از فشار به يك نقطه ي خاص جلوگيري ميشه....

fumed
01-02-2011, 01:20 PM
ما چند وقت پیش یه چادر خریدیم که تیرکاش پلاتین بود و وزن چادر رو خیلی سنگین کرده بود، ولی فروشنده میله های پلاتینی رو با تیتانیومی برامون عوض کرد. که البته باعث شد قیمت چادر گرونتر بشه!
فک کنم بتونید برای چادرهای کله گاوی، میله های تیتانیومی جدا تهیه کنید. چون تیرک ها معمولا مثل همن و به همه چادرا می خورن. نهایتش اینه که مثلا اون میله تیتانیومی که بهت میدن بلندتر از چادرت باشه که میشه از میله هاش کم کرد (کاری که ما کردیم).
:54:

سلام به همه دوستان
من از یکی از دوستان متالورژ:26: فرق آلومینیوم و تیتانیوم رو که سوال کردم سر جمع این جواب رو داد:
" مقایسه به این صورت صحیح نیست چون بسته به نوع آلیاژها رفتار وخواص مواد فرق میکنه اما به صورت سرانگشتی عموما چگالی آلیاژهای آلومینوم از آلیاژهای تیتانیوم کمتره (توی یک حجم وزن کمتری دارن یعنی مثلا میله آلیاژ آلومینیوم با 8.5 میلیمتر مربع سطح مقطع و 30 سانتی متر طول از میله تیتانیوم با ابعاد مشابه سبکتره) اما استحکام آلیاژهای تیتانیوم یه خورده بیشتره. البته خیلی سرانگشتی!:1:."
خوش باشید.

Shahram
01-02-2011, 02:27 PM
سلام به همه دوستان
من از یکی از دوستان متالورژ:26: فرق آلومینیوم و تیتانیوم رو که سوال کردم سر جمع این جواب رو داد:
" مقایسه به این صورت صحیح نیست چون بسته به نوع آلیاژها رفتار وخواص مواد فرق میکنه اما به صورت سرانگشتی عموما چگالی آلیاژهای تیتانیوم از آلیاژهای آلومینیوم کمتره (توی یک حجم وزن کمتری دارن یعنی مثلا میله آلیاژ تیتانیوم با 8.5 میلیمتر مربع سطح مقطع و 30 سانتی متر طول از میله آلومینیومی با ابعاد مشابه سبکتره) اما استحکام آلیاژهای آلومینیوم یه خورده بیشتره. البته خیلی سرانگشتی!:1:."
خوش باشید.

Aluminium
Density (near r.t.) 2.70 g·cm−3
Young's modulus 70 GPa
Shear modulus 26 GPa
Bulk modulus 76 GPa

Titanium

Density (near r.t.) 4.506 g·cm−3
Young's modulus 116 GPa
Shear modulus 44 GPa
Bulk modulus 110 GPa

چیزی که من از این اعداد برداشت می کنم اینه که تیتانیوم چگالی اش بیشتر و مقاومتره البته اگه خالص در نظر بگیریم ولی اینکه آلیاژ باشه این اعداد تغییر می کنه ولی گمون نکنم در شرایط یکسان واسه تیتانیوم بیشتر از آلومینیوم بیاد پایین. :106:

fumed
01-02-2011, 04:00 PM
aluminium
density (near r.t.) 2.70 g·cm−3
young's modulus 70 gpa
shear modulus 26 gpa
bulk modulus 76 gpa

titanium

density (near r.t.) 4.506 g·cm−3
young's modulus 116 gpa
shear modulus 44 gpa
bulk modulus 110 gpa

چیزی که من از این اعداد برداشت می کنم اینه که تیتانیوم چگالی اش بیشتر و مقاومتره البته اگه خالص در نظر بگیریم ولی اینکه آلیاژ باشه این اعداد تغییر می کنه ولی گمون نکنم در شرایط یکسان واسه تیتانیوم بیشتر از آلومینیوم بیاد پایین. :106:

سلام به همه دوستان
شرمنده ها اما من جای تیتانیوم و آلومینیوم رو برعکس نوشتم:9::20:.
حرف شما صحیحه. ولی شما عنصر رو شما مقایسه میکنی که اصلا عنصر خالص استفاده نمیشه توی کاربردی که ما مد نظرمونه و اینجا صدق نمیکنه. اگه شما تیرک رو از تیتانیوم خالص یا آلومینیوم درست کنی به دلیل خیلی نرم بودن عنصر خم میشه. من آلیاژهاشو گفتم و اشاره هم کردم که تو حالت کلی نمیشه چیزی در این زمینه گفت. شما مثلا آلیاژ آلومینیوم 7075 رو ببین هم سبکه هم خیلی مقاوم توی بدنه هواپیماها هم به همین خاطر ازش استفاده میشه (اما خیلی گرونه).
همین الان یکسری از آلیاژها رو با دوستان توی کتاب آلیاژهای سبک نگاه کردیم که ایندو عنصر عناصر اصلی این آلیاژها بودن نمیشه گفت چگالی کدوم آلیاژ های یک عنصر از کدوم آلیاژهای عنصر دیگه در مجموع بیشتره یا کمتره. بستگی ترکیبات داخل آلیاژ داره. برای مقایسه درست حتما باید نوع آلیاژهایی که توی میله های چادر استفاده میشه رو دونست. اونی هم که توی پست قبلی اشاره کردم کاملا سر انگشتی بود و از نظر علمی اعتباری نداره چون مبنای مقایسه صحیح نیست.
ممنون از توجهتون:53:

پی نوشت: آلیاژهایی هست که ترکیب آلومینیوم، تیتانیوم و عناصر دیگر مثل وانادیوم هستند. پس ترکیب های آلیاژی مرکب از هر دو عنصر هم وجود داره. در نتیجه مبنای مقایسه صحیح نیست.:1:
پی نوشت: آلیاژهای کاربردی تیتانیوم غالبا گرانقیمتند و استفاده از آنها در جایی که صرفه اقتصادی مهم است مرسوم نیست.

fumed
03-02-2011, 08:17 PM
سلام به همه دوستان
من امروز با کمکی که از آقا الیاس گرفتم یه چادر Arctic Pole Cattle (You can see links before reply) (مشهور به کله گاوی:4:) مثبت دو خریدم. ایشالا آخر هفته بعد یه تست جوندار :19: ازش میگیرم تو ارتفاع. اگه برگشتم:3: یعنی خوب جواب داده:4:.

توی کشور چین گویا رنگ های دیگه هم داره:
سبز (You can see links before reply)
آبی (You can see links before reply)
قرمز (You can see links before reply)با یک خورده فرق
آبی (You can see links before reply) مدل جدید که یه خورده عریض تر شده و طول فضای بین پوش یک و دو تغییر کرده.
خوش باشید.:53:
پی نوشت: دعا کنید تست جوندار جواب بده:3:

JackLondon
03-02-2011, 09:01 PM
سلام به همه دوستان
من امروز با کمکی که از آقا الیاس گرفتم یه چادر arctic pole cattle (You can see links before reply) (مشهور به کله گاوی:4:) مثبت دو خریدم. ایشالا آخر هفته بعد یه تست جوندار :19: ازش میگیرم تو ارتفاع. اگه برگشتم:3: یعنی خوب جواب داده:4:.

توی کشور چین گویا رنگ های دیگه هم داره:
سبز (You can see links before reply)
آبی (You can see links before reply)
قرمز (You can see links before reply)با یک خورده فرق
آبی (You can see links before reply) مدل جدید که یه خورده عریض تر شده و طول فضای بین پوش یک و دو تغییر کرده.
پی نوشت: دعا کنید تست جوندار جواب بده:3:

مجتبی جان مبارکت باشه....فقط تست جوندارت خیلی هم جوندار نباشه ها...باید زنده برگردی...البته میتونی که شیرینیش رو بدی و بعد تستش کنی....

راستی من و شما ارتباط ویژه هم پیدا کردیم...بازم اگه کاری داشتی من درخدمتم:3:

fumed
03-02-2011, 09:32 PM
مجتبی جان مبارکت باشه....فقط تست جوندارت خیلی هم جوندار نباشه ها...باید زنده برگردی...البته میتونی که شیرینیش رو بدی و بعد تستش کنی....

راستی من و شما ارتباط ویژه هم پیدا کردیم...بازم اگه کاری داشتی من درخدمتم:3:

ممنون
ایشالا زنده برمیگردم چون امروز یه نگاه سرسری به چادر که انداختم چادر جونداری به نظر میومد. ایشالا شیرینی تست چادر و بقای حیات باهم!:3:
دوران مصائب شیرین تحصیلی مشترک:20:. عجب دورانی بود!:18: خدا سر هیچ بنی بشری نیاره:77:. از تست چادر تک پوش تو ارتفاع سخت تره:3::4:

sam32
06-02-2011, 10:16 AM
سلام fumed جان خوبي آقا نگران شديم تستت به كجا رسيد سالمي ديگه ؟

fumed
06-02-2011, 10:45 AM
سلام fumed جان خوبي آقا نگران شديم تستت به كجا رسيد سالمي ديگه ؟

سلام به همه دوستان
ممنون از لطفت:53:. 21 و 22 بهمن ماه (آخر این هفته) اینجا (You can see links before replyسماموس) تستش میکنم :6:.
فقط دعا کنید هوا بد نباشه و صعود کنسل نشه:77:.
خوش باشید.

Aramin
07-02-2011, 12:49 AM
سلام به همه دوستان
ممنون از لطفت:53:. 21 و 22 بهمن ماه (آخر این هفته) اینجا (You can see links before reply) تستش میکنم :6:.
فقط دعا کنید هوا بد نباشه و صعود کنسل نشه:77:.
خوش باشید.

برات ارزوی موفقیت می کنم دوست عزیز.....:53::54:

fumed
12-02-2011, 12:24 PM
سلام به همه دوستان
برای اینکه دوستان بهتر چادر Arctic Pole Cattle رو بشناسند و هم اینکه خودم قابلیت های چادر رو محک بزنم تصمیم گرفتم توی برنامه زمستانی خودم تو هفته ای که گذشت عملکرد چادر رو در ارتفاع 2800 متری بررسی کنم. متاسفانه به دلیل ریزش شدید برف در ارتفاعات و کولاک و بوران شدید تیم ما نتونست به ارتفاع مود نظر صعود کنه که به همین خاطر چادر رو تو ارتفاع 1800 متری علم کردم.
مکان ارزیابی: روستای جواهرده شهرستان رامسر. حیاط مسجد میدان مرکزی.
زمان: بهمن ماه 1389
زمان مورد نیاز برای برپایی چادر: 3 تا 5 دقیقه (دونفر).

عکس ها و توضیحات
محل تقاطع میله های چادر در روی پوش اول
این سیستم عبور اتصال میله ها به پوش اول علی رغم زیاد کردن زمان برپایی چادر استحکام چادر را بالا می برد.

زیپ های درب های طرفین چادر در پوش اول
زیپ ها نرم بوده و در سرما بدون مشکل باز و بسته می شدند.

جیب داخل پوش اول چادر
مناسب قرار دادن تجهیزات کوچک

عکس های چادر برپا شده
به منظور جلوگیری از نفوذ آب به درون چادر، کف پوش اول تا ارتفاع 20 سانت با استفاده از نایلون ضخامت متوسط آب بند شد ( زیره پوش اول خودش هم آب بند می باشد).

در شکل زیر لایه نایلون استفاده شده دیده می شود:
لایه نایلونی که می بینید باعث شد تا به هیچ وجه آب به داخل چادر نفوذ نکند.

بررسی عملکرد چادر در هنگام وزش باد و ریزش برف
چند ساعت پس از برپایی چادر در منطقه وزش باد آغاز گردید که چادر علی رغم مهار نکردن نقاط 1 در شکل زیر با طناب، استقامت خوبی را نشان داد ( به اصطلاح چادر نخوابید:3:) از تعریق هم خبری نیست. اما با آغاز ریزش برف، پوش دوم چادر در محدوده نقطه 2 در طرفین چادر به روی پوش 1 افتاد ( به دلیل سنگینی ناشی از برف نشسته بر روی پوش دوم) و چادر از همین نقط شروع به عرق کردن نمود که پس از گذشت مدت زمان نه چندان طولانی باعث ریزش قطرات آب (ناشی از تجمع قطرات ناشی از عرق کردن) به کف داخلی چادر شد. همچنین در کل مدت زمان تست چادر سرمای هوا (با وزش باد اشتباه نشود تنها سرمای هوا) از قسمت های 3 به داخل چادر نفوذ می کرد که البته می توان با نزدیک کردن پوش دوم به زمین یا پر کردن فاصله با برف از این امر تا حدی جلوگیری نمود.

جمع کردن چادر
طبیعتا به آسانی پهن کردن چادر نبود:3: و اندکی زمان برد (در حدود 7 تا 10 دقیقه).
نکته: به دلیل بارش شدید برف در هنگام جمع کردن چادر موفق به عکاسی نشدم:4:.
نکته: با اینکه چادر را خیس جمع کردیم 48 ساعت بعد در تهران (امروز صبح) که چادر را باز کردم تا خشک شود، اکثر قسمت های چادر خشک بود و قسمت های خیس هم بو نگرفته بود.

دیگر نکات باقی مانده

حمل آن راحت است.
میخ ها علی رغم سبکی کارکرد مناسبی داشتند.
در هنگام ریزش برف شدید احتمالا پس از چند ساعت به دلیل ماندن برف روی پوش دوم، خواهد خوابید ( البته این نکته را در نظر میگیریم که این چادر بینوا چادر ارتفاع نیست:4:).
نصب این چادر ( و هر چادر دیگری) دارای لم های خاصی است که بعد از چند بار نصب می شود به آن رسید.

نتیجه گیری کلی: چادر Arctic Pole Cattle به نسبت قیمت چادر خوبی می باشد و به نظر من :26: امتیاز 7 از 10 برای این چادر مناسب است.

خوش باشید:53:

fumed
12-02-2011, 11:28 PM
سلام به همه دوستان
پست قبلی با عنوان بررسی چادر Arctic Pole Cattle مثبت دو در ارتفاع 1800 متری ویرایش شد.

Mehdi
13-02-2011, 01:07 AM

نتیجه گیری کلی: چادر arctic pole cattle به نسبت قیمت چادر خوبی می باشد و به نظر من :26: امتیاز 7 از 10 برای این چادر مناسب است.

ممنون
کمتر پیدا میشن کسانی که اینقدر خوب مستندسازی و گزارش نویسی انجام بدن :41:

Shahram
13-02-2011, 09:35 AM
اما با آغاز ریزش برف، پوش دوم چادر در محدوده نقطه 2 در طرفین چادر به روی پوش 1 افتاد ( به دلیل سنگینی ناشی از برف نشسته بر روی پوش دوم) و چادر از همین نقط شروع به عرق کردن نمود که پس از گذشت مدت زمان نه چندان طولانی باعث ریزش قطرات آب (ناشی از تجمع قطرات ناشی از عرق کردن) به کف داخلی چادر شد.

ممنون. خیلی عالی نکات مهم رو نوشتین. فکر کنم باید چادرهای دیگه رو هم بدیم یه تستی بکنین :4: من هم این مشکل چسبیدن در ناحیه 2 رو در زمان بارش با کمپسور داشتم. از این فومهای مربع شکل که واسه ضربه گیر حمل وسایل هست هم استفاده کردم و در همون محل 2 بین دو پوش قرار دادم که خوب بود و به خاطر سبکی تاثیری تو وزن همراه نداره منتها در زمان باد گاهی لیز می خورد و پایین می افتاد. که از داخل چادر با باتوم دوباره برش می گردوندم سر جاش و بعضی وقتها خود این فوم عاملی می شه واسه حرکت قطرات از پوش بیرونی به سمت پوش داخلی که به مراتب کمتر از حالت اول بود.

fumed
13-02-2011, 10:09 AM
ممنون. خیلی عالی نکات مهم رو نوشتین. فکر کنم باید چادرهای دیگه رو هم بدیم یه تستی بکنین :4: من هم این مشکل چسبیدن در ناحیه 2 رو در زمان بارش با کمپسور داشتم. از این فومهای مربع شکل که واسه ضربه گیر حمل وسایل هست هم استفاده کردم و در همون محل 2 بین دو پوش قرار دادم که خوب بود و به خاطر سبکی تاثیری تو وزن همراه نداره منتها در زمان باد گاهی لیز می خورد و پایین می افتاد. که از داخل چادر با باتوم دوباره برش می گردوندم سر جاش و بعضی وقتها خود این فوم عاملی می شه واسه حرکت قطرات از پوش بیرونی به سمت پوش داخلی که به مراتب کمتر از حالت اول بود.

سلام به همه دوستان
من واسه حل این مشکل خیلی فکر کردم. چند تا ایده به ذهنم رسیده که باید عملی حداقل یه بار اجراییشون کنم.
اما اونی که جالب تر از بقیه هست و وزن و حجمی هم نداره استفاده از کیسه فریزره:13::16:. چطوری؟:7:. خیلی ساده!:30:. حداقل 4 تا کیسه فریزر با خودمون می بریم و حدود 60 تا 70 درصد از هواپرشون می کنیم (خیلی راحت با فوت کردن!) و بین پوش یک و 2 قرارش می دیم. چون کیسه کم باد هست کامل باید فرم فضای خالی رو بگیره و احتمالا هم از جاش تکون نخوره. این فعلا یه ایده هست. باید تست بشه:26:.
خوش باشید:53:.

Mehdi
13-02-2011, 10:36 AM
سلام به همه دوستان
من واسه حل این مشکل خیلی فکر کردم. چند تا ایده به ذهنم رسیده که باید عملی حداقل یه بار اجراییشون کنم.
اما اونی که جالب تر از بقیه هست و وزن و حجمی هم نداره استفاده از کیسه فریزره:13::16:. چطوری؟:7:. خیلی ساده!:30:. حداقل 4 تا کیسه فریزر با خودمون می بریم و حدود 60 تا 70 درصد از هواپرشون می کنیم (خیلی راحت با فوت کردن!) و بین پوش یک و 2 قرارش می دیم. چون کیسه کم باد هست کامل باید فرم فضای خالی رو بگیره و احتمالا هم از جاش تکون نخوره. این فعلا یه ایده هست. باید تست بشه:26:.
کیسه فریزر بعیده راه حل خوبی باشه چون تحت فشار باد داخلش تخلیه میشه.

fumed
13-02-2011, 11:06 AM
کیسه فریزر بعیده راه حل خوبی باشه چون تحت فشار باد داخلش تخلیه میشه.

سلام به همه دوستان
کیسه فریزرو بادش که کردیم سرشو محکم گره میزنیم. اگه هم نازک بود میشه 2 تا کیسه فریزر رو تو هم گذاشت و بادش کرد. البته این یه ایده هست و حالا حالاها کار داره:3:.

JackLondon
13-02-2011, 01:42 PM
سلام به همه دوستان
کیسه فریزرو بادش که کردیم سرشو محکم گره میزنیم. اگه هم نازک بود میشه 2 تا کیسه فریزر رو تو هم گذاشت و بادش کرد. البته این یه ایده هست و حالا حالاها کار داره:3:.

خوب بادكنك استفاده كنيم بهتر نيست؟بادكردنش و تخليه شدنش و استحكامش بيشتر از نايلون فريزر هستش:3:

fumed
13-02-2011, 02:48 PM
خوب بادكنك استفاده كنيم بهتر نيست؟بادكردنش و تخليه شدنش و استحكامش بيشتر از نايلون فريزر هستش:3:

سلام به همه دوستان
فکرشو بکن:39:!. بعد نه ده ساعت پیاده روی سنگین، انرژی نداری چشماتو وا نگه داری:66: می خوای کمپ کنی:45:، حالا بیای زور بزنی بادکنک باد کنی!:4:. نه یکی نه دو تا حداقل 4 تا:13:. بیخیال:102: من ترجیح میدم رو زمین بخوابم بیخیال چادر شم:3::4:.

Aramin
13-02-2011, 09:04 PM
این کیسه های نان باگت یا کیسه های بلند و نازک هم جواب می ده....:39:

sam32
14-02-2011, 09:26 AM
fumed جان ممنون از توضيحات مفصلت پس به نظر چادر خوبي مياد مخصوصا برا ارتفاع پايين

fumed
14-02-2011, 10:17 AM
fumed جان ممنون از توضيحات مفصلت پس به نظر چادر خوبي مياد مخصوصا برا ارتفاع پايين

سلام به همه دوستان
بررسی کامل چادر رو باید توی یه سفر 3 الی 4 روزه انجام داد. اما به نظر من در مقایسه با چادرهای دیگه ای که من دیدم اگه فاکتور قیمت رو هم در نظر بگیریم ( که اصولا:4: واسه ما مهمه :3:) از بقیه بهتره.
اون طور که تو ذهنمه توی یک سایت چینی ( خدا پدر مترجم گوگل رو بیامرزه:4:) اشاره شده بود که این چادر برای زیر 3000 متر و سه فصله که خوب من زیر 3000 متر تو زمستون هم ازش استفاده کردم و طوریم هم نشد! بالای 4000 متر هم ما با یه چادر 30 تومنی ( تیرک فایبر و ...) توی شهریور امسال تو 4600 متر کمپ کردیم (البته مثلا گوشه های چادر کوله گذاشتیمو این حرف ها) توی باد چیزی نشد این چادر که عمرا مشکلی داشته باشه! اما اینم بگم حدود 60 درصد چادر مهمه، 40 درصد بقیه چطوری علم کردن و مهار کردن چادره که این کاملا وابسته به شخصیه که داره چادر رو برپا میکنه.
البته واسه کمپینگ از زیر انداز و کیسه خواب خوب هم نباید گذشت:3:.

JackLondon
14-02-2011, 10:24 AM
چادرهای حرفه ایی تر و برندهای معتبر برای اون مشکل منطقه ی 2 یک رابطی رو ایجاد کردن که جنسش پلاستیک فشرده ی سبک هستش و به خود چادر و زیر اون منظقه دوخته شده و میشه با نصب اون اون اشکال مطرح شده رو برطرف کرد....برای چادر خودم millenium (You can see links before reply) این مشکل رو حل کرده

vivi
13-03-2011, 07:32 AM
سلام
دوستان نحوه اسمبل کردن این چادر های میله ای (کمپرسور و کله گاوی!) چطوره ؟(لینک کلیپ یوتیوب بدید :دی )، حتما باید میخ بشن به زمین؟

دنبال یک چادر با مشخصات زیر هستم...
1-سه نفره
2- تا حدودی ضد آب باشه(اگه بارون زیر چادر تا ارتفاع مثلا 5 سانتی جاری شد داخل نیاد..)
3-سبک و قابل حمل راحت باشه
4-باز و بست کردنش زیاد اذیت نکنه،تابحال فقط با فنری ها کار کردم که دو نفره خیلی راحت جمع و جور کردیم! حال میخ زدن به زمین رو ندارم!
5-رو سقفش پنبه ای چیزی باشه که رطوبت و بو را جذب کنه!
6-صد تومان بیشتر نباشه و عمری باشه!
6-پریز برق هم داشته باشه..سرویس بهداشتی و ... هم داشته باشه لول

راستی کوهنوردی هم نمیرم!

اینم اولین پست من :دی

JackLondon
13-03-2011, 08:16 AM
سلام
دوستان نحوه اسمبل کردن این چادر های میله ای (کمپرسور و کله گاوی!) چطوره ؟(لینک کلیپ یوتیوب بدید :دی )، حتما باید میخ بشن به زمین؟

دنبال یک چادر با مشخصات زیر هستم...
1-سه نفره
2- تا حدودی ضد آب باشه(اگه بارون زیر چادر تا ارتفاع مثلا 5 سانتی جاری شد داخل نیاد..)
3-سبک و قابل حمل راحت باشه
4-باز و بست کردنش زیاد اذیت نکنه،تابحال فقط با فنری ها کار کردم که دو نفره خیلی راحت جمع و جور کردیم! حال میخ زدن به زمین رو ندارم!
5-رو سقفش پنبه ای چیزی باشه که رطوبت و بو را جذب کنه!
6-صد تومان بیشتر نباشه و عمری باشه!
6-پریز برق هم داشته باشه..سرویس بهداشتی و ... هم داشته باشه لول
راستی کوهنوردی هم نمیرم!
اینم اولین پست من :دی

سلام دوست عزيز....خيلي خوش اومدين به انجمن.

شما دنبال چادري هستين كه وقتي زمين تاارتفاع 5 سانتي متر در جريان آب هستش بشه توش نشست و آب هم داخلش نياد؟يعني شما عملا وسط رودخونه ميخواين چادر بزنين؟؟....

چادري كه پنبه داشته باشه من تا حالا در زمينه ي گردشگري نديدم...براي اينكه رطوبت در چادر تجمع پيدا نكنه و داخل چادر خيس نشه از به اصطلاح هواكش در چادر استفاده ميكنن كه هوا در جريان باشه.

اگه كوه و طبيعت گردي نيمه سنگين انجام نميدين همون چادرهاي فنري براي شما انتخاب خوبيه...بقيه ي چادرها بايد از ميخ و موارد ديگه ايي براي فيكس كردنشون به زمين استفاده كرد...

موفق باشين:3:

vivi
13-03-2011, 08:30 AM
سلام دوست عزيز....خيلي خوش اومدين به انجمن.

شما دنبال چادري هستين كه وقتي زمين تاارتفاع 5 سانتي متر در جريان آب هستش بشه توش نشست و آب هم داخلش نياد؟يعني شما عملا وسط رودخونه ميخواين چادر بزنين؟؟....

چادري كه پنبه داشته باشه من تا حالا در زمينه ي گردشگري نديدم...براي اينكه رطوبت در چادر تجمع پيدا نكنه و داخل چادر خيس نشه از به اصطلاح هواكش در چادر استفاده ميكنن كه هوا در جريان باشه.

اگه كوه و طبيعت گردي نيمه سنگين انجام نميدين همون چادرهاي فنري براي شما انتخاب خوبيه...بقيه ي چادرها بايد از ميخ و موارد ديگه ايي براي فيكس كردنشون به زمين استفاده كرد...

موفق باشين:3:
سلام
قربانت عزیز ممنون

والا من اگه بخوابم سیل هم بیاد تکون نمی خورم ..5 سانت زیاده ؟ :22: حداقل اینکه آب جاری رو رد کنه و خیلی ازار دهنده نباشه
آخه چادر فنری که پدرم داره خیلی سنگین و بد باره..

پس بی زحمت اگه چادر خنک و تابستونی (با ارتفاع بلند) سه نفره هم سراغ دارید معرفی کنید.. لااقل تو تابستون سرمون به سقف نخوره لول

JackLondon
13-03-2011, 08:34 AM
سلام
قربانت عزیز ممنون
والا من اگه بخوابم سیل هم بیاد تکون نمی خورم ..5 سانت زیاده ؟ :22:
پس بی زحمت اگه چادر خنک و تابستونی (با ارتفاع بلند) سه نفره هم سراغ دارید معرفی کنید.. لااقل تو تابستون سرمون به سقف نخوره لول

همونطور كه قبلا عرض كردم بهترين چادر براي شما همون چادرهاي فنري هستش:3:

sam32
16-03-2011, 08:36 AM
آقا داخل چادر كله گاوي و قسمت پايين چهارتا بند دوخته شده اينا برا چين ؟

hezarandish
29-04-2011, 03:06 AM
سلام دوستان طبیعت گرد و سبز اندیش
بنده کوچیک و تازه پیوسته ......
قصد خرید چادری را دارم 3تا4نفره.
قدرت مالی: زیر 100 هزار تومان.
برای سفر،سفر با دوچرخه.
اندازه چادر به گونه ای باشه که خودم ، دوچرخه و کوله بار سفرم را تو خودش جای بده.که با خوندن پستهای قبلیچار کله گاوی 3نفره را منسب دیدم و دوست کوهنورد و طبیعت گردمون به خوبی اونا آنالیز کرده بود.
به نظر از هر لحاظ مناسب بود با شرایط مورد نظر من.
حال به نظرتون بهترین انتخاب برای چادر مناسب و با کیفیت مناسب زیر 100 همین کله گاوی مورد نظر دوستانه یا نه؟
و در آخر اینکه به نظرتون امکان برپا کردن چادرهای عصایی به تنهایی هست؟
راستی ارتفاع چادر کله گاوی سه نفره 150cm بود؟
پیشاپیش ممنون از تحمل و تأملتون.

sam32
29-04-2011, 09:55 AM
اگر خودت و چرخت ميخوايد تو چادر باشيد فكر كنم دو نفره هم بشه ولي بايد چرخ جلو حد اقل باز كني ولي چادر بزرگ رو خودت تنهايي نميتوني گرم كني و حساب وزنم بكن

hezarandish
29-04-2011, 02:00 PM
فکرکنم چادر سه نفره ای که fumed اون امتحان کرده بود مناسب باشه.

نظر شما؟و قیمت این چادر در حال حاضر؟

JackLondon
03-05-2011, 10:08 AM
دوستاني كه در مورد زير انداز چادر از بنده سووال كردن كه چقدر بايد باشه بايد عرض كنم كه :

شما اول سايز چادرتون رو براي پوش اول پيدا كنين...بعد از اون براي هر 4 طرف حداكثر نيم متر اضافه در نظر بگيرين...اين مقدار اضافه براي اينه كه اون مقدار رو تا كنين و بين پوش اول و دوم قرار بدين كه در هواي باروني و هواي برفي اب وارد چادر شما نشه و هماينكه در قسمت آشپزخونه ي چادر بتونين لوازمتون رو قرار بدين كه كثيف هم نشه:3:

hezarandish
03-05-2011, 04:40 PM
سلام کسی نیست جوا بده؟:12:
باور کنید همین یک سوال بیشتر نیست.منت بذارید و جواب بدید.ممنون از شما اساتید گرامی.
لطفا جواب ممنون.

Shahram
03-05-2011, 04:44 PM
سلام کسی نیست جوا بده؟:12:
باور کنید همین یک سوال بیشتر نیست.منت بذارید و جواب بدید.ممنون از شما اساتید گرامی.
لطفا جواب ممنون.

کله گاوی چادر خوبیه. کمپ سور هم همین طور (همون مطالبی که خوندین همچنان پابرجاست). قیمت رو هم خبر ندارم.

Mehdi
03-05-2011, 04:46 PM
سلام دوستان طبیعت گرد و سبز اندیش
بنده کوچیک و تازه پیوسته ......
قصد خرید چادری را دارم 3تا4نفره.
قدرت مالی: زیر 100 هزار تومان.
برای سفر،سفر با دوچرخه.
اندازه چادر به گونه ای باشه که خودم ، دوچرخه و کوله بار سفرم را تو خودش جای بده.که با خوندن پستهای قبلیچار کله گاوی 3نفره را منسب دیدم و دوست کوهنورد و طبیعت گردمون به خوبی اونا آنالیز کرده بود.
به نظر از هر لحاظ مناسب بود با شرایط مورد نظر من.
حال به نظرتون بهترین انتخاب برای چادر مناسب و با کیفیت مناسب زیر 100 همین کله گاوی مورد نظر دوستانه یا نه؟
و در آخر اینکه به نظرتون امکان برپا کردن چادرهای عصایی به تنهایی هست؟
راستی ارتفاع چادر کله گاوی سه نفره 150cm بود؟
پیشاپیش ممنون از تحمل و تأملتون.
ابعاد دوچرخه شما را نمی دونم. با این حال بعیده "کله گاوی" و یا سایر چادرهای 2 نفر جوابگوی کار شما باشه.
چادرهای عصایی قابل نصب به وسیله یک نفر هست اما تمرین می خواد قبلش.

hezarandish
04-05-2011, 03:37 AM
چادر سه نفره مثبت a.ploe‎ (You can see links before reply)

arctic pole cattle

دو پوش
درز دوخت آب بندی

description:
size: (100+210)*180*130cm
shell: 190t polyester, pu 2000mm seam taping
inner: 190t breathable polyester
floor: 210t polyester, pu 3000mm
pole: 8.5mm aluminum

ممنون از دوستانی که پاسخ دادن،نظرتون راجع به چادرهای مثبت 3 کله گاوی چیه؟
پرسش این دوستمون بی جواب مونده؟
امکانش هست میله فایبرگلاسا با آلومنیوم عوض کرد؟
اگه امکانش برای دوستان تهرانی هست قیمت فعلی این چادرا بپرسن و...
چون قصد دارم اونا از شهرستان تهیه کنم و با قیمتی که شما دوستان میدید،قیمت پیش فرضی در ذهن من خواهد بود.
ممنون از توجهتون به عضو کوچیک انجمن.

hezarandish
18-05-2011, 01:00 PM
سلام
دوستان نظرتون راجع به چادر sparca چیه؟
رفته بودم برای خرید چادر کله گاوی،مثبت3 را نداشت،فروشنده چادر sparca را پیشنهاد داد.گفت از کله گاوی و کمپرسور بهتره؟
sparca مپبت 3 با تیرکهای آلومنیومی...........95 هزار تومان.
در ضمن از اصفهان قیمت گرفتم.به نظرتون حرفهای فروشنده صحت داره؟کسی نمونه ای از این چادر را داره؟
لطفا راهنمایی کنید.ممنون از لطف و توجه دوستان

hezarandish
30-05-2011, 03:10 AM
سلام
دوستان نظرتون راجع به چادر sparca چیه؟
رفته بودم برای خرید چادر کله گاوی،مثبت3 را نداشت،فروشنده چادر sparca را پیشنهاد داد.گفت از کله گاوی و کمپرسور بهتره؟
sparca مپبت 3 با تیرکهای آلومنیومی...........95 هزار تومان.
در ضمن از اصفهان قیمت گرفتم.به نظرتون حرفهای فروشنده صحت داره؟کسی نمونه ای از این چادر را داره؟
لطفا راهنمایی کنید.ممنون از لطف و توجه دوستان
دوستان لطفا جواب.
کسی چیزی برا گفتن نداره؟
این چادرا تایید میکنید؟

khorasani
30-05-2011, 07:21 AM
سلام
لطفا شماره تلفن یک فروشگاه یا نمایندگی چادرهای اف ای تی را اعلام نمایید برای خرید اگر مشهد باشه بهتره و گرنه هر جا بود مشکلی نیست
با تشکر

JackLondon
30-05-2011, 11:00 PM
سلام
لطفا شماره تلفن یک فروشگاه یا نمایندگی چادرهای اف ای تی را اعلام نمایید برای خرید اگر مشهد باشه بهتره و گرنه هر جا بود مشکلی نیست
با تشکر

چادر fit رو من تا حالا تو منیریه ندیدم...ممنون میشم که معرفی بفرمایید:3:

Pita
30-05-2011, 11:21 PM
کسی اطلاع داره قیمت چادر campsor-001 در تهران چقدره؟ آیا توی بازار هست؟

لینک :

JackLondon
30-05-2011, 11:35 PM
کسی اطلاع داره قیمت چادر campsor-001 در تهران چقدره؟ آیا توی بازار هست؟

لینک :

حدود 75 تومان هستش....گرون شده الان:17:

Shelman
30-05-2011, 11:55 PM
به زودی من تجربه استفاده اش رو براتون تعریف خواهم کرد ...

Darius
31-05-2011, 10:42 PM
چادر خوبیه. مقابل باد جواب داده فقط در استفاده از تیرکاش دقت کن که راحت قسمت پلاستیکیش میشکنه.
موقع خواب هم یه درشو باز بذارید که زیادی توش گرم میشه!!!

amir2222
18-06-2011, 03:35 PM
سلام
با تشکر

توی میدان عشرت آباد (سپاه) تمام چادرفروشیها دارن 4 نفره از50 تومن به بالا دارن به نظر خوب میادش
اگر رفتم اونورا شماره مغازه هاشو براتون میگیرم میزارم اینجا

amir2222
18-06-2011, 03:59 PM
چادرهای فنری جدید دونفره سبک وزن 2کیلویی

hezarandish
25-06-2011, 02:22 PM
با سلام مجدد به دوستان
من روی راهنمایی شماها حساب کرده بودم....
چادری میخواستم 4 نفره یا +3 که تیرک های آن آلومنیومی باشه و قیمت اون زیر 100 هزار تومان باشه.دیگه آخرش کمی بیشتر از صد.
حالا با این خصوصیات چه چادری بیشنهاد میدید.
فروشنده ای اسپارکا(sparca) را پیشنهاد داد.
نظر شما؟
ممنون از از کمک شما دوستان.

Mehdi
25-06-2011, 02:42 PM
با سلام مجدد به دوستان
من روی راهنمایی شماها حساب کرده بودم....
چادری میخواستم 4 نفره یا +3 که تیرک های آن آلومنیومی باشه و قیمت اون زیر 100 هزار تومان باشه.دیگه آخرش کمی بیشتر از صد.
حالا با این خصوصیات چه چادری بیشنهاد میدید.
فروشنده ای اسپارکا(sparca) را پیشنهاد داد.
نظر شما؟
ممنون از از کمک شما دوستان.
برای چه نوع برنامه های می خوای؟ و چه شرایط آب و هوایی؟

hezarandish
26-06-2011, 01:17 AM
برای چه نوع برنامه های می خوای؟ و چه شرایط آب و هوایی؟

ممنون آقا مهدی بابت توجهتون.
اول بگم،قصد من سفر بادوچرخه هست.
فعلا مشغول جور کردن لوازم مناسب برای سفر هستم که چادرم یکی از اونهاست.
قطعا در چنین سفری امکان برخورد با هر نوع آب و هوایی وجود داره.
من پیام های قبلی را کامل مطالعه کردم.با توجه به نظرات دوستان ،چادر کله گاوی را مناسب دیدم.
البته دوستان بر این عقیده بودند که چادر های کله گاوی با تیرکهای آلومنیومی.
منم برای تهیه کله گاوی +3 (از اصفهان)و فروشگاه باشگاه کوهنوردی ققنوس اقدام کردم .فرشنده گفت تیرک های کله گاوی مثبت 3 آلومنیومی نیست.ایشون چادر اسپارکا(sparca) را پیشنهاد کردند.گفتند از کله گاوی خیلی بهتره،ضمن اینکه تیرک های این چادر آلومنیومی است.
قیمت:96000 که احتمالا قیمتش الان بالا رفته.
آقا مهدی نظر شما؟

Mehdi
26-06-2011, 10:26 AM
ممنون آقا مهدی بابت توجهتون.
اول بگم،قصد من سفر بادوچرخه هست.
فعلا مشغول جور کردن لوازم مناسب برای سفر هستم که چادرم یکی از اونهاست.
قطعا در چنین سفری امکان برخورد با هر نوع آب و هوایی وجود داره.
من پیام های قبلی را کامل مطالعه کردم.با توجه به نظرات دوستان ،چادر کله گاوی را مناسب دیدم.
البته دوستان بر این عقیده بودند که چادر های کله گاوی با تیرکهای آلومنیومی.
منم برای تهیه کله گاوی +3 (از اصفهان)و فروشگاه باشگاه کوهنوردی ققنوس اقدام کردم .فرشنده گفت تیرک های کله گاوی مثبت 3 آلومنیومی نیست.ایشون چادر اسپارکا(sparca) را پیشنهاد کردند.گفتند از کله گاوی خیلی بهتره،ضمن اینکه تیرک های این چادر آلومنیومی است.
قیمت:96000 که احتمالا قیمتش الان بالا رفته.
آقا مهدی نظر شما؟

سلام
چادرهای معمولی با ظرفیت بیش از 2 نفر در برابر باد شدید ضعف دارن. پیشنهاد می کنم حداکثر 2+ بگیر.
چادر Sparca را نمیشناسم.
بیش از 10-15 تا چادر کله گاوی الان تو گروه داریم که تا جایی که من دیدم تیرک همه آلومینیومی است.

پیشنهاد من:
چادری که تست پس داده بگیر. با قیمت زیر 100 چاره ای جز انتخاب کله گاوی یا کمپسور نداری. البته اگر اصرار داشته باشی که حتما تست پس داده باشه.

JackLondon
26-06-2011, 10:47 AM
با اجازه ي آقا مهدي...

چادر sparca همون چادر هاي تقلبي قديمي هستش كه قبلا توي بازار تهران بود....برگرفته از برند scarpa بوده....لذا با مشكل عدم فروش در بازار مواجه شد و الان كسي ازش نداره تو تهران....بيشتر شهرستان كار ميكنن.....مطممئن باشين كه براي طبيعت گردي با اين رنج قيت بهترين گزينه همون كله گاوي هستش...البته در اين مدت اخير به علت تغيير نرخ ارز قيمت چادر شده 85000 تومان

اما براي دوچرخه سواري بايد عرض كنم كه حدود 3-4 نفر از دوستاني كه در منيريه باهاشون آشنا شدم دوچرخه سواري حرفه ايي انجام دادن....كشورهاي اطراف ايران و اروپا و ... رو رفتن....تجهيزاتشون يه مقداري فرق ميكنه....به نظرم بايد با چند آدم حرفه ايي صحبت كنين تا ازشون در زمينه ي تجهيزات اين رشته كمك بگيرين....شايد موردهاي بهتري بهتون معرفي كنن....:3:

راستي كدوم مسير رو ميخواين ركاب بزنين؟:7:

hezarandish
26-06-2011, 05:39 PM
سلام
چادرهای معمولی با ظرفیت بیش از 2 نفر در برابر باد شدید ضعف دارن. پیشنهاد می کنم حداکثر 2+ بگیر.
چادر Sparca را نمیشناسم.
بیش از 10-15 تا چادر کله گاوی الان تو گروه داریم که تا جایی که من دیدم تیرک همه آلومینیومی است.

پیشنهاد من:
چادری که تست پس داده بگیر. با قیمت زیر 100 چاره ای جز انتخاب کله گاوی یا کمپسور نداری. البته اگر اصرار داشته باشی که حتما تست پس داده باشه.

ممنون آقا مهدی بابت راهنماییتون
قطعا چادر را با نظر شما دوستان طبیعت گرد میگیرم.مطمئنا شما تجارب گرانبهایی در این زمینه دارید و چادری را که پیشنهاد دادید(گله گاوی و کمپسور) بارها و بارها در شرایط مختلف آب و هوایی تست کرده اید.

از این جهت میخوام +3 بگیرم تا بتونم دوچرخم توش جا بدم.در سفر با دوچرخه مهمترین چیز دوچرخه و وسایل همراه با اونه و باید نسبت به امنیت اونا اطمینان حاصل کرد مخصوصا در موقع استراحت و اونم در ایرانگردی:3:
بودند دوچرخه سوران ایرانگردی که این مشکل براشون پیش اومده.
البته در دوچرخه های حر فه ای موجود به راحتی میشه چرخ ها را از تنه جدا کرد.احتمالا باید +2 هم جواب بده.
آقا مهدی اگه ممکن طول ،عرض و ارتفاع چادرهای مثبت 2 و مثبت 3 کله گاوی را برام بزنید.اونوقت بهتر میشه تصمیم گرفت.:22:
واینکه شما مطمئنید که چادر مثبت 3 کله گاوی تیرکاش آلومنیمی،چون دوستان گفته بودن تیرکاش فایبرگلاس.:39:
آقا مهدی خیلی دوست داشتم با شما یا یکی از بچه های طبیعت دوست و گردشگر تلفنی صحبت کنم تا راجع به بقیه لوازم ازتون راهنمایی بگیرم .قطعا تجربیات شما دوستان کمک حال من و... خواهد بود اگه ممکنه شماره ای را برای ارتباط بیشتر به ایمیلم بفرستید: arian225@yahoo.com

Mehdi
26-06-2011, 06:13 PM
آقا مهدی اگه ممکن طول ،عرض و ارتفاع چادرهای مثبت 2 و مثبت 3 کله گاوی را برام بزنید.اونوقت بهتر میشه تصمیم گرفت.:22:
واینکه شما مطمئنید که چادر مثبت 3 کله گاوی تیرکاش آلومنیمی،چون دوستان گفته بودن تیرکاش فایبرگلاس.:39:

ابعاد چادر 3+ را چند پست قبلتر خودتون گذاشتید.
ابعاد 2+ را دقیقا الان تو ذهن ندارم اما حدود 210*150*130 باید باشه که 130 ارتفاع هست (یه سرچ بزنی می تونی دقیقتر پیدا کنی. اسم اصلیش: Arctic )
شاید فایبرگلاس هم داشته باشه اما تمام مدل هایی که تا حالا دیدم آلومینیوم (یا آلیاژ آلومینیوم) بودن.

hezarandish
26-06-2011, 06:32 PM
با اجازه ي آقا مهدي...

چادر sparca همون چادر هاي تقلبي قديمي هستش كه قبلا توي بازار تهران بود....برگرفته از برند scarpa بوده....لذا با مشكل عدم فروش در بازار مواجه شد و الان كسي ازش نداره تو تهران....بيشتر شهرستان كار ميكنن.....مطممئن باشين كه براي طبيعت گردي با اين رنج قيت بهترين گزينه همون كله گاوي هستش...البته در اين مدت اخير به علت تغيير نرخ ارز قيمت چادر شده 85000 تومان

اما براي دوچرخه سواري بايد عرض كنم كه حدود 3-4 نفر از دوستاني كه در منيريه باهاشون آشنا شدم دوچرخه سواري حرفه ايي انجام دادن....كشورهاي اطراف ايران و اروپا و ... رو رفتن....تجهيزاتشون يه مقداري فرق ميكنه....به نظرم بايد با چند آدم حرفه ايي صحبت كنين تا ازشون در زمينه ي تجهيزات اين رشته كمك بگيرين....شايد موردهاي بهتري بهتون معرفي كنن....:3:

راستي كدوم مسير رو ميخواين ركاب بزنين؟:7:

با چندتا از بچه های سایکلتوریست صحبت کردم.اونا از چادرها با برندهای متفاوتی استفاده کرده بودند.با قیمتهای متفاوت.
چادر سایکلتوریست باید سبک و مقاوم باشه و کلا خصوصیات یک چادر طبیعت گردا داشته باشه.
با قیمتی حول و حوش 100 به نظر همون کله گاوی که شما و دوستان گفتید مناسبه.
به آقا مهدی گفتم اگه ممکنه سایز +2 & +3 کله گاوی را برام بنویسید.(البته اگه در دسترس دارید:طول و عرض وارتفاع)
واینکه اگه امکانش هست شماره تلفنتونا به ایمیلم بفرستید تا درمورد لوازم دیگه ازتون راهنمایی بگیرم.

hezarandish
26-06-2011, 09:52 PM
ابعاد چادر 3+ را چند پست قبلتر خودتون گذاشتید.
ابعاد 2+ را دقیقا الان تو ذهن ندارم اما حدود 210*150*130 باید باشه که 130 ارتفاع هست (یه سرچ بزنی می تونی دقیقتر پیدا کنی. اسم اصلیش: Arctic )
شاید فایبرگلاس هم داشته باشه اما تمام مدل هایی که تا حالا دیدم آلومینیوم (یا آلیاژ آلومینیوم) بودن.

دو پوش
درز دوخت آب بندی

description:

آقا مهدی این اطلاعات از دوستمون کپی کردم.+3 تیرکاش فایبرگلاسه.
البته فکر کنم امکان تعویضش با آلومنیوم هست.
امکانش هست برای تهیه این چادر از تهران رو کمک شما حساب کنم؟

Mehdi
26-06-2011, 10:19 PM
دو پوش
درز دوخت آب بندی

description:

آقا مهدی این اطلاعات از دوستمون کپی کردم.+3 تیرکاش فایبرگلاسه.
البته فکر کنم امکان تعویضش با آلومنیوم هست.
امکانش هست برای تهیه این چادر از تهران رو کمک شما حساب کنم؟
این مشخصات را نمی دونم از کجا گرفتی اما اونم تایید می کنه که آلومینیومه.

ممکنه نرسم وقت بذارم شرمنده شما میشم. خواستی شماره تماس یه مغازه تو منیریه بهت میدم هماهنگ کن که اگر لازم شد برات بفرسته.

hezarandish
26-06-2011, 10:55 PM
این مشخصات را نمی دونم از کجا گرفتی اما اونم تایید می کنه که آلومینیومه.

ممکنه نرسم وقت بذارم شرمنده شما میشم. خواستی شماره تماس یه مغازه تو منیریه بهت میدم هماهنگ کن که اگر لازم شد برات بفرسته.

ممنون آقا مهدی.
پس لطف کنید و اون شماره را بدید.
باز هم ممنون بابت راهنماییتون.

hezarandish
27-06-2011, 04:50 PM
[QUOTE=hezarandish;48155]ممنون آقا مهدی.
باز هم ممنون بابت راهنماییتون.[/QUO
آقا مهدی پس چی شد؟
اسم و شماره تلفن اون فروشگاه را بذار.
اگه شد خودم یا یکی از بچه های فامیل که ساکن تهرانن مستقیم برن بخرن.
شنیدم منریه یه جورایی مرکز فروش لوازم ورزشیه.
قیمت جدید چادرها را دارید؟+2 &+3 کله گاوی را میگم.

Mehdi
27-06-2011, 05:21 PM
[QUOTE=hezarandish;48155]ممنون آقا مهدی.
باز هم ممنون بابت راهنماییتون.[/QUO
آقا مهدی پس چی شد؟
اسم و شماره تلفن اون فروشگاه را بذار.
اگه شد خودم یا یکی از بچه های فامیل که ساکن تهرانن مستقیم برن بخرن.
شنیدم منریه یه جورایی مرکز فروش لوازم ورزشیه.
قیمت جدید چادرها را دارید؟+2 &+3 کله گاوی را میگم.

آدرس و شماره تلفن فروشگاه های لوازم کوهنوردی، طبیعت گردی و...
اونایی که قرمز شده آشناتر هستن.

1.خ ولیعصر، بالاتر از میدان منیریه، فروشگاه لوازم كوه‌نوردی درفك.شماره تماس:66977300
2. دفتر انجمن كوه‌نوردان ايران،خ انقلاب، جنب لاله زار، شماره 590، واحد 12.شماره تماس:66712243
3. خ ولیعصر، بالاتر از میدان منیریه، پاساژ كاوه، طبقه همكف،فروشگاه لوازم كوه‌نوردی پورجم.شماره تماس:۶۶۹۵۰۷۷۰
4.خ ولیعصر، بالاتر از میدان منیریه،جنب سایپا،پلاك 1290، فروشگاه لوازم كوهنوردی رهبر.شماره تماس:66499297
5.خ ولیعصر، بالاتر از میدان منیریه، روبروی ایستگاه البرز،‌نبش كوچه عمریه، پلاك 966،فروشگاه هيماليا، آقاي فرضعلي زاده(سنوبري).شماره تماس:66484134
6. خ وليعصر،‌ نرسيده به چهاراه سپه، مقابل پاساژ تابان،شماره ۱۲۹۸، فروشگاه بنادك.آقاي روحاني:۰۹۱۲۲۰۴۶۹۳۸شماره تماس:۶۶۴۶۰۵۷۰-۶۶۹۶۵۸۵۰
7. خ وليعصر، ضلع جنوب غربی میدان منیریه، پ ۲۴ شماره ۶ فروشگاه تک کوه ، آقای ودودی-09121948356
8. خ ولیعصر، تقاطع خ وليعصر و امام خميني ، جنب پاساژ المپيك پ ۱۰۴۹-۱۰۵۱ ، فروشگاه قله قاف، یوسفیان، شماره تماس: ۶۶۴۹۶۹۳۰-۶۶۴۶۶۷۳۹
9. خ وليعصر، نرسيده به چهار راه سپه، جنب پاساژ المپيك، پلاك1045، فروشگاه نايت اسپرت.شماره تماس:66464075-09123844620
10.خ وليعصر، ميدان منيريه، ابتداي ابوسعيد، پلاك 105، فروشگاه آسيا،‌آقاي موسوي شاد.شماره تماس:66405554-09121250810
11. خ ولیعصر، بالاتر از میدان منیریه، روبروی ایستگاه البرز،‌نبش كوچه عمریه، پلاك 964،فروشگاه فراز، آقاي محمديان).شماره تماس:66950668
12.خ سمیه، بين فرصت و مفتح، شماره ۱۳۹- شركت كوه یاران كیش، شماره تماس:88303214
13. خ دكتر بهشتی،‌نبش خیابان میرعماد، پلاك 300، ساختمان گلدیس، زیر همكف، واحد 108 ، آقاي قدرت نما، شماره تماس:88739672.
14. خ شریعتی، بالاتر از ظفر، ) قبل از خیابان پور مشکانی، پ ۱۳۵۵ طبقه دوم موسسه ی ارسباران(مترو قلهک)، شماره تماس ۲۲۸۹۰۴۶۲ الی ۶۶
15. میدان تجریش، روبروی بیمارستان شهدا، پاساژ میری،‌طبقه همكف بازار، شماره 23، فروشگاه دماوند. آقاي فاضلي .شماره تماس:02122714772
16. سعادت آباد، خ علامه جنوبي، نبش كوچه 34مركزي!پاساژ طلا، طبقه پايين، واحد 4.شماره تماس:88682435
17. خ انقلاب، خیابان لاله زار نو، پلاك ۲، طبقه چهارم، باشگاه كوه‌نوردی و اسكی دماوند.
18. انتهای خیابان ولنجك، تله‌كابین توچال (بام تهران)، ایستگاه اول، فروشگاه استار اسپرت، تلفن تماس:۲۲۴۰۴۰۰۱داخلی ۲۲۳
19. خ مطهري ، نبش ميرزاي شيرازي، بين بانك تجارت و پاسارگاد، پ 276.شماره تماس 88921921
20. تقاطع خ فاطمي و حجاب،‌هتل لاله، آقاي دهقان، 0912204062

hezarandish
28-06-2011, 02:41 AM
[QUOTE=hezarandish;48213]

آدرس و شماره تلفن فروشگاه های لوازم کوهنوردی، طبیعت گردی و...
اونایی که قرمز شده آشناتر هستن.

1.خ ولیعصر، بالاتر از میدان منیریه، فروشگاه لوازم كوه‌نوردی درفك.شماره تماس:66977300
2. دفتر انجمن كوه‌نوردان ايران،خ انقلاب، جنب لاله زار، شماره 590، واحد 12.شماره تماس:66712243
3. خ ولیعصر، بالاتر از میدان منیریه، پاساژ كاوه، طبقه همكف،فروشگاه لوازم كوه‌نوردی پورجم.شماره تماس:۶۶۹۵۰۷۷۰
4.خ ولیعصر، بالاتر از میدان منیریه،جنب سایپا،پلاك 1290، فروشگاه لوازم كوهنوردی رهبر.شماره تماس:66499297
5.خ ولیعصر، بالاتر از میدان منیریه، روبروی ایستگاه البرز،‌نبش كوچه عمریه، پلاك 966،فروشگاه هيماليا، آقاي فرضعلي زاده(سنوبري).شماره تماس:66484134
6. خ وليعصر،‌ نرسيده به چهاراه سپه، مقابل پاساژ تابان،شماره ۱۲۹۸، فروشگاه بنادك.آقاي روحاني:۰۹۱۲۲۰۴۶۹۳۸شماره تماس:۶۶۴۶۰۵۷۰-۶۶۹۶۵۸۵۰
7. خ وليعصر، ضلع جنوب غربی میدان منیریه، پ ۲۴ شماره ۶ فروشگاه تک کوه ، آقای ودودی-09121948356
8. خ ولیعصر، تقاطع خ وليعصر و امام خميني ، جنب پاساژ المپيك پ ۱۰۴۹-۱۰۵۱ ، فروشگاه قله قاف، یوسفیان، شماره تماس: ۶۶۴۹۶۹۳۰-۶۶۴۶۶۷۳۹
9. خ وليعصر، نرسيده به چهار راه سپه، جنب پاساژ المپيك، پلاك1045، فروشگاه نايت اسپرت.شماره تماس:66464075-09123844620
10.خ وليعصر، ميدان منيريه، ابتداي ابوسعيد، پلاك 105، فروشگاه آسيا،‌آقاي موسوي شاد.شماره تماس:66405554-09121250810
11. خ ولیعصر، بالاتر از میدان منیریه، روبروی ایستگاه البرز،‌نبش كوچه عمریه، پلاك 964،فروشگاه فراز، آقاي محمديان).شماره تماس:66950668
12.خ سمیه، بين فرصت و مفتح، شماره ۱۳۹- شركت كوه یاران كیش، شماره تماس:88303214
13. خ دكتر بهشتی،‌نبش خیابان میرعماد، پلاك 300، ساختمان گلدیس، زیر همكف، واحد 108 ، آقاي قدرت نما، شماره تماس:88739672.
14. خ شریعتی، بالاتر از ظفر، ) قبل از خیابان پور مشکانی، پ ۱۳۵۵ طبقه دوم موسسه ی ارسباران(مترو قلهک)، شماره تماس ۲۲۸۹۰۴۶۲ الی ۶۶
15. میدان تجریش، روبروی بیمارستان شهدا، پاساژ میری،‌طبقه همكف بازار، شماره 23، فروشگاه دماوند. آقاي فاضلي .شماره تماس:02122714772
16. سعادت آباد، خ علامه جنوبي، نبش كوچه 34مركزي!پاساژ طلا، طبقه پايين، واحد 4.شماره تماس:88682435
17. خ انقلاب، خیابان لاله زار نو، پلاك ۲، طبقه چهارم، باشگاه كوه‌نوردی و اسكی دماوند.
18. انتهای خیابان ولنجك، تله‌كابین توچال (بام تهران)، ایستگاه اول، فروشگاه استار اسپرت، تلفن تماس:۲۲۴۰۴۰۰۱داخلی ۲۲۳
19. خ مطهري ، نبش ميرزاي شيرازي، بين بانك تجارت و پاسارگاد، پ 276.شماره تماس 88921921
20. تقاطع خ فاطمي و حجاب،‌هتل لاله، آقاي دهقان، 0912204062

ممنون آقا مهدی

hezarandish
10-07-2011, 02:04 AM
سلام آقا مهدی.هفته پیش تهران بودم.یه سر به منیریه زدم برای خرید گله گاوی اما نداشتن.گفتن هفته دیگه براشون میرسه.یه سری هم به میدان سپاه زدم،بیشتر fit داشتن.فروشنده ای چادر columbus داشت.بین کمپرسور و کله گاوی کدوما بهتر و با کیفیت تر میبینید؟کدوم سبک تره؟امروزم با مورد اول لوازم کوهنوردی درفک در تماس بودم گفنتن تا آخر هفته میارن.برای گروه گردشگران تخفیف قائل میشن؟

Mehdi
10-07-2011, 10:12 AM
سلام آقا مهدی.هفته پیش تهران بودم.یه سر به منیریه زدم برای خرید گله گاوی اما نداشتن.گفتن هفته دیگه براشون میرسه.یه سری هم به میدان سپاه زدم،بیشتر fit داشتن.فروشنده ای چادر columbus داشت.بین کمپرسور و کله گاوی کدوما بهتر و با کیفیت تر میبینید؟کدوم سبک تره؟امروزم با مورد اول لوازم کوهنوردی درفک در تماس بودم گفنتن تا آخر هفته میارن.برای گروه گردشگران تخفیف قائل میشن؟
سلام
این سوال و سوالات مشابه تو مطالب قبلی همین تاپیک مفصل جواب داده شده. مطالعه بفرمایید اگر بازم سوالی بود در خدمتم

hezarandish
14-07-2011, 03:34 AM
سلام آقا مهدی امروز تماس گرفتم با لوازم کوهنوردی درفک.
گفت تنها مثبت 2 کله گاوی را آورده،گفت از فکر مثبت 3 بیا ییرون هم یک کیلویی سنگین تره ،هم تیرک هاش فایبر گلاسه.
ارتفاع مثبت دو به نظر کمه.ای کاش به 130 میرسید.
ارتفاعش :110.با قیمت 85
گفت چادری در این رنج قیمتی تنها کله گاوی قابل اطمینانه.
البته کمپرسورم داشت که میگفت 75.

Mehdi
14-07-2011, 12:47 PM
سلام آقا مهدی امروز تماس گرفتم با لوازم کوهنوردی درفک.
گفت تنها مثبت 2 کله گاوی را آورده،گفت از فکر مثبت 3 بیا ییرون هم یک کیلویی سنگین تره ،هم تیرک هاش فایبر گلاسه.
ارتفاع مثبت دو به نظر کمه.ای کاش به 130 میرسید.
ارتفاعش :110.با قیمت 85
گفت چادری در این رنج قیمتی تنها کله گاوی قابل اطمینانه.
البته کمپرسورم داشت که میگفت 75.
یه کله گاوی جدید هم اومده تو بازار. چون تازه اومده هنوز کسی نمی دونه خوبه یا نه
ابعاد جمع شده ش از نظر طولی کوچکتر از قبلی شده و از نظر قطری بزرگتر
ظاهرا 3 نفره است

طول: 210
عرض: 65+135+65
ارتفاع: 130
وزن: 2700
قیمت: 120
اطلاعات بالا تقریبیه. چیزایی که ازش تو ذهنم موند نوشتم

hezarandish
16-07-2011, 03:47 PM
با سلام مجدد.عیدتون مبارک

اصفهان از فروشگاه طیبعت گرد،سراغ چادر +3 کله گاوی را گرفتم.
گفت:"قیمت 115هزار تومان.با تیرکهای فایبر با همون اندازه هایی که در پستهای قبلی اومده بود.
چادر کمپسورم داشت.001 &002 را داشت
002 را برای اولین بار بود که میدیدم. با اندازه:210.120.(60+150+60) با تیرکهای آلومنیوم.
کله گاوی مثبت 2 را 85 میگفت.
مثبت 2 به درد من نمیخوره.کمی کوچیکه چه از نظر ارتفاع و چه از نظر طول و عرض.
مثبت 3 اندازش مناسبه ولی یک کیلو سنگینتره و تیرکاش هم فایبر گلاسه.نمیدونم میشه با آلومنیوم عوض کرد یا نه؟
فروشنده میگفت:اگه برای کوه نمیخایی فایبرم خوبه.
یه خواهش از شما دارم: اگه براتون امکانش هست فواید و معایب "فایبر گلاس & آلومنیوم" رابگید.

سه تا انتخاب دارم:
1-کمپرسور002
2-کله گاوی مثبت 3
3-کله گاوی که شما میگید جدیدا وارد بازار شده.
اگه ممکنه اطلاعات دقیقتری از او کله گاوی جدید بذارید،شاید همون مثبت 3 خودمونه؟تیرکاش آلومنیوم بود؟
ممنون آقا مهدی

aartemis
17-07-2011, 12:05 AM

گفت:"قیمت 115هزار تومان.با تیرکهای فایبر با همون اندازه هایی که در پستهای قبلی اومده بود.
002 را برای اولین بار بود که میدیدم. با اندازه:210.120.(60+150+60) با تیرکهای آلومنیوم.
مثبت 3 اندازش مناسبه ولی یک کیلو سنگینتره و تیرکاش هم فایبر گلاسه.نمیدونم میشه با آلومنیوم عوض کرد یا نه؟
یه خواهش از شما دارم: اگه براتون امکانش هست فواید و معایب "فایبر گلاس & آلومنیوم" رابگید.

سه تا انتخاب دارم:
1-کمپرسور002
2-کله گاوی مثبت 3
اگه ممکنه اطلاعات دقیقتری از او کله گاوی جدید بذارید،شاید همون مثبت 3 خودمونه؟تیرکاش آلومنیوم بود؟
ممنون آقا مهدی

آدرس اصفهان را میگید کجاس؟؟

hezarandish
17-07-2011, 12:59 AM
آدرس اصفهان را میگید کجاس؟؟

شما اهل اصفهانید؟

aartemis
17-07-2011, 01:20 AM
شما اهل اصفهانید؟
بله این ادرس مال تختی ؟؟ به جز تختی جای دیگه ای نیست که بتونیم وسایل تهیه کنیم؟؟

hezarandish
17-07-2011, 01:49 AM
بله این ادرس مال تختی ؟؟ به جز تختی جای دیگه ای نیست که بتونیم وسایل تهیه کنیم؟؟
فرشگاه طبیعت گرد دوتا شعبه داره:
چهارراه تختی-نبش خ عبدالرزاق-جنب کفش ملی-فروشگاه طبیعت گرد.
شعبه دیگش:
چهار باغ بالا،مجتمع تجاری هزارجریب،طبقه پایین،واحد 159
اگه خواستید برید برای تهیه لوازم خبرکنید با هم بریم.

hezarandish
17-07-2011, 01:54 AM
دوستان به این لینک نگاهی بندازید و نظرتونا بگید.
نوعی از چادر کله گاویست؟

aartemis
17-07-2011, 02:00 AM
فرشگاه طبیعت گرد دوتا شعبه داره:
چهارراه تختی-نبش خ عبدالرزاق-جنب کفش ملی-فروشگاه طبیعت گرد.
شعبه دیگش:
چهار باغ بالا،مجتمع تجاری هزارجریب،طبقه پایین،واحد 159
اگه خواستید برید برای تهیه لوازم خبرکنید با هم بریم.

من پیغام خصوصی فرستادم براتون این که چهارباغ بالاست به ما خیلی نزدیکه:3:
ممنون از ادرستون.

Shahram
17-07-2011, 10:48 AM

سه تا انتخاب دارم:
1-کمپرسور002
2-کله گاوی مثبت 3
ممنون آقا مهدی

این چادرها در اصطلاح چادر ارتفاع هستند واسه همین دو پوش اند و ارتفاع اونها هم باید کم باشه. اینکه ارتفاع کمه یه حسن به حساب میاد چون جلوی باد به خوبی مقاومت می کنه. خواب راحت توی چادر فقط به جای زیاد نیست به اینه که نصف شب نگران این نباشی که باد بزنه چادر رو بخوابونه.
مثبت 2 چرا کوچیکه واستون. مگه قدتون چنده ؟ :7:
فایبر به درد یه طبیعتگرد جدی نمی خوره. واسه کسی خوبه که با ماشین می ره یه جایی و یه شب می مونه. تو طبیعت گردی جدی شما ممکنه تنها پناهتون همون چادر باشه و اگه تیرک بشکنه (که در مورد فایبر و اون هم فایبر چینی درجه چند احتمالش زیاده) شب بدی رو خواهید داشت. البته می گن واسه ارتفاع زیر 3000 فایبر هم جواب می ده ولی من اصلا پیشنهاد نمی کنم.
اگه قصد کوله کشی دارین اون یه کیلو خیلی اذیت می کنه مگه اینکه هر دفعه که میرین چادر رو چند بخش کنید و با هم ببرین.
من کله گاوی مثبت 3 رو ندیدم ولی یک کیلو اضافه یعنی یک کابوس واسه کوله کشی (اگه قصد کوله کشی دارین)
من به خاطر فقط چند صد گرم وزن کمتر کمپ سور رو به کله گاوی ترجیح دادم. :3:
کله گاوی که دوستان گفتند تازه نیومده و خیلی وقته تو بازاره مگه یه جنس دیگه جدیدتر اومده باشه.

دوستان به این لینک نگاهی بندازید و نظرتونا بگید.
نوعی از چادر کله گاویست؟

این هم واسه همون شرکته و فقط تک نفره است.

hezarandish
18-07-2011, 11:33 AM
مهدی جان در مورد چادر و محصول جدید کله گاوی(که گفتی) اطلاعات دقیقتری بده.ممنون

Mehdi
18-07-2011, 05:38 PM
مهدی جان در مورد چادر و محصول جدید کله گاوی(که گفتی) اطلاعات دقیقتری بده.ممنون
سوالاتی که دارید بفرمایید که اگر بلد بودم جواب بدم

hezarandish
01-08-2011, 12:33 PM
یه کله گاوی جدید هم اومده تو بازار. چون تازه اومده هنوز کسی نمی دونه خوبه یا نه
ابعاد جمع شده ش از نظر طولی کوچکتر از قبلی شده و از نظر قطری بزرگتر
ظاهرا 3 نفره است

طول: 210
عرض: 65+135+65
ارتفاع: 130
وزن: 2700
قیمت: 120
اطلاعات بالا تقریبیه. چیزایی که ازش تو ذهنم موند نوشتم

آقا مهدی این مدل جدید کله گاوی را کدوم یک از فروشگاه ها داشتن؟

mailiran
01-08-2011, 02:15 PM
خداييش به اينا ميگن چادر
كجا ميشه اينا رو خريد؟؟؟؟
به لينك زير نگاه كنيد
You can see links before reply (You can see links before reply)

Mehdi
01-08-2011, 03:38 PM
آقا مهدی این مدل جدید کله گاوی را کدوم یک از فروشگاه ها داشتن؟
مغازه های زیادی داشتن

Marzieh
03-09-2011, 03:34 PM
دنبال چادر یک نفره و سبُک هستم تا حداکثر مبلغ حدود 120-130 یه چیزایی هم پیدا کردم که نمی دونم تو بازار هست یا نه هر کدوم از دوستان که اطلاع دارند لطف کنند و راهنمایی بدن:26:
مثل اینها:
10023100241002510026

fumed
04-09-2011, 09:38 AM
سلام به همه دوستان

دنبال چادر یک نفره و سبُک هستم تا حداکثر مبلغ حدود 120-130 یه چیزایی هم پیدا کردم که نمی دونم تو بازار هست یا نه هر کدوم از دوستان که اطلاع دارند لطف کنند و راهنمایی بدن:26:
...
چادر یک نفره خوب توی بازار زیاد هست اما معمولا خرید چادر یک نفره زیاد مرسوم نیست. چون چادرهای یک نفره معمولا قسمت گذاشتن کوله رو ندارند و چون قراره یک نفره باشند به صورت تونلی طراحی میشن که نشستن توی اونها زیاد راحت نیست. پیشنهاد می کنم با این مبلغ (130 تومن) یه چادر دو نفره خوب و سبک ( که توی بازار هم هست) تهیه کرده و از اون به صورت انفرادی استفاده کنید.
خوش باشید :53:

hnakhaei
05-09-2011, 09:55 AM
من هم با fumed موافقم . منم دنبال چادر دونفره هستم منتها هنوز نميدانم چه مارك و برندي بخرم . سبك بودن و در عين حال مقاوم بودنش برايم مهم است و اينكه دوپوش باشد . البته تمام اطلاعات اين پست را خوانده ام . تا حدود 200 تومان هم ميتونم هزينه كنم .

مصطفی شهریاری
07-09-2011, 09:41 AM
باسلام
خصوصیات سیاه چادر . اسم بختیاری سیاه چادر بهون هست. به یعنی بهتر و حون یعنی خونه پس زبان ما بهون یعنی بهتر از خونه.1هر وقت بارون میاد اب رد نمیکنه چون از موی بز بافته شده تا اب بهش برسه موی بز باد میکنه و روزنه ها کاملا بسته میشه و هر وقت خشک میشه حجمش کم میشه و هوا را از خودش عبور میده.2 خیلی مقاومه 3 دست بافه . 4 جمع کردن و برچا کردنش خیلی راحت و سریع هست . 5 در مقابل باد و طوفان واقعا با دوام هست سیاه چادرهای دیده ام که 60 ساله تو باد و بارون و افتاب هنوز برپا هست.

mokhless
05-10-2011, 12:36 AM
سلام دوستان.من کل مطالب
رو خوندم. توضیحات کامل بود. به جز در مورد چادرهای چتری.
لطفا در مورد این چادرها نیز توضیح بدین. در مورد جنسشون، جنس میله ها و مارک قابل اعتماد.من
من یه مدل دیدم با مارک Columbus ولی هر چی تو نت گشتم سایتی با این برند ندیدم.
لطفا راهنمایی کنید. در ضمن می دونم که به درد مسافرت با ماشین می خوره.
با تشکر

mokhless
10-10-2011, 01:18 AM
سلام.کسی نیس جواب مارو بده؟

Mehdi
10-10-2011, 10:10 AM
سلام دوستان.من کل مطالب
رو خوندم. توضیحات کامل بود. به جز در مورد چادرهای چتری.
لطفا در مورد این چادرها نیز توضیح بدین. در مورد جنسشون، جنس میله ها و مارک قابل اعتماد.من
من یه مدل دیدم با مارک Columbus ولی هر چی تو نت گشتم سایتی با این برند ندیدم.
لطفا راهنمایی کنید. در ضمن می دونم که به درد مسافرت با ماشین می خوره.
با تشکر
این نوع چادر مناسب برنامه های طبیعت گردی نیست به همین دلیل بعیده کسی از اعضای این گروه اطلاعات مفیدی ازش داشته باشه.
تو یه مغازه بیشتر از این چادرا ندیدم که اونم به دلیل بزرگ بودن بیش از حد حتی رغبت نکردم اطلاعات بیشتری از مغازه دار بگیرم.

abanegan
04-11-2011, 02:21 PM
درود
از چادر آپامهر کسی استفاده کرده؟ چادر خوبی برای طیبعت گردی هست؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

JackLondon
04-11-2011, 03:20 PM
درود
از چادر آپامهر کسی استفاده کرده؟ چادر خوبی برای طیبعت گردی هست؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.
با تشکر

آپامهر تولید کننده ی بسیار خوبی هستش و خود آقای امزجردیان از معدود کوهنوردانی هستش که کار فروشگاهی و تولید کنندگی هم انجام میدن لذا شما میتونین بهشون اعتماد کنین...اما لازمه که قبل از خرید حتما اطلاعات چادر رو بگیرین و با سایر دوستان مشورت کنین که آیا مناسب برای برنامه های شما هست یا نه

Happy Banini
05-11-2011, 03:27 AM
درود
با تشکر

بهتون پیشنهاد میکنم از جک لندن یا همون آقا الیاس خودمون تو این زمینه راهنمایی بیشتری بگیرین و باهاشون در تماس باشین.ایشون استادن و میتونین کاملا به تجربیاتشون اعتماد کنین.نگران نباشین...قبلا امتحانشو پس داده! :4:

یه تیم به حرفش گوش دادن و ضرر نکردن! :3:

سپهر
23-05-2012, 02:19 PM
سلام
آقا من تو منیریه چادر کایاک Kayak پیدا کردم میگه 120 هزار تومن
این درسته که این چادر مدل قدیمیه کله گاویه ؟
توی بارون جواب میده ؟
کسی تو برنامه استفاده کرده از این مدل ؟

ممون

mh_hshk
24-05-2012, 05:00 PM
تاپیک کلا تعطیله ها! آقا چادر کله گاوی +3 arctic pole cattle قیمت دارین ؟ یکی میگه 140،یکی میگه 85،یکی میگه 70! بلاخره کدومه؟ آقا مهدی،شهرام خان و بقیه مدیران متخصص و گرامی راهنمایی کنید،طرح تجهیزم که نمیزارید!

Majid
24-05-2012, 05:01 PM
تاپیک کلا تعطیله ها! آقا چادر کله گاوی +3 arctic pole cattle قیمت دارین ؟ یکی میگه 140،یکی میگه 85،یکی میگه 70! بلاخره کدومه؟ آقا مهدی،شهرام خان و بقیه مدیران متخصص و گرامی راهنمایی کنید،طرح تجهیزم که نمیزارید!
من دیروز این چادر رو قیمت کردم
140 تومن بود.

Mehdi
24-05-2012, 08:08 PM
اینجا ایرانه دوست عزیز
تورم را هم بی خیال بشی، بازار جنس خارجی تابع نوسانات دلاره

شماره تلفن فروشگاه های معروف اینجا (You can see links before reply)هست. مطمئن ترین راه اینه که زنگ بزنی و از مغازه دار بپرسی

mh_hshk
25-05-2012, 03:40 PM
آقا مهدی جون خودم اینقدر قیمت پرت میدن پشت تلفن آدم شاخ در میاره!
الآن اونی که من قیمت کردم 85 جریانش چیه ؟ تیرکشم گفت آلومینیومیه! بخرمش سرم کلاه نمیره؟

Shahram
25-05-2012, 04:35 PM
الآن اونی که من قیمت کردم 85 جریانش چیه ؟ تیرکشم گفت آلومینیومیه! بخرمش سرم کلاه نمیره؟

راستش من یه مدتیه از بازار بی خبرم. منتها شما واسه چادر سه مدل تیرک دارین : فایبرگلاس و آلومینیوم و تیتانیوم. این قیمتی که گفته اگه آلومینیوم باشه و کله گاوی قیمت خوبیه. فایبرگلاس نباشه فقط (البته من هم ندیدم)

Mehdi
25-05-2012, 05:15 PM
85 گیر آوردی شک نکن بخر. این قیمت مال 2 سال پیشه
الان چادر Arctic +2 زیر 120-130 تومن نمیتونی پیدا کنی

در ضمن منم چادر Arctic +2 با میله های فایبرگلاس تو منیریه ندیدم. هرچی هست آلومینیومه.

mh_hshk
25-05-2012, 05:25 PM
راستش من یه مدتیه از بازار بی خبرم. منتها شما واسه چادر سه مدل تیرک دارین : فایبرگلاس و آلومینیوم و تیتانیوم. این قیمتی که گفته اگه آلومینیوم باشه و کله گاوی قیمت خوبیه. فایبرگلاس نباشه فقط (البته من هم ندیدم)

85 گیر آوردی شک نکن بخر. این قیمت مال 2 سال پیشه
الان چادر Arctic +2 زیر 120-130 تومن نمیتونی پیدا کنی

در ضمن منم چادر Arctic +2 با میله های فایبرگلاس تو منیریه ندیدم. هرچی هست آلومینیومه.

مرسی!چشم،حتما.
ایشالا فردا اقدام میکنم برای خرید:4:

Mostafa
05-06-2012, 12:26 AM
سلام
من تازه وارد این انجمن شدم و تازه می خوام وسایل مورد نیاز برایه سفر به طبیعت رو خریداری کنم
و اولین گزینه تو خرید رو گذاشتم برایه چادر ولی چیزه خاصی در مورد نمیدونم و تمام اطلاعاتم همین
چند صفحه ای هست که تو این تاپیک در موردش صحبت شده حالا می خواستم با توجه به چادر هایه
موجود تو بازار یه چادر دونفره که با بودجه150تومنی من بخوره چیه؟مورد استفاده هم همین سفرهایه
چند روزه با دوستان محترم گردشگر
ارادتمند

Armin
05-06-2012, 12:22 PM
سلام
من تازه وارد این انجمن شدم و تازه می خوام وسایل مورد نیاز برایه سفر به طبیعت رو خریداری کنم
و اولین گزینه تو خرید رو گذاشتم برایه چادر ولی چیزه خاصی در مورد نمیدونم و تمام اطلاعاتم همین
چند صفحه ای هست که تو این تاپیک در موردش صحبت شده حالا می خواستم با توجه به چادر هایه
موجود تو بازار یه چادر دونفره که با بودجه150تومنی من بخوره چیه؟مورد استفاده هم همین سفرهایه
چند روزه با دوستان محترم گردشگر
ارادتمند

دوست عزیز به صفحه 4 و 5 همین تاپیک مراجعه کن...:3::26:

mh_hshk
06-06-2012, 01:29 AM
سلام،امروز یعنی دیروز رفتم منیریه برای خرید چادر!
کله گاوی تا 115 هم پیدا کردم،ینی 130 بود تا 115 قیمت آورد پایین.
کمپ سور هم دور و بر 90-100 بود.
شدیدا جذب چادرهای سالیوا شدم!:4: میخوام سریع اقدام کنم،بررسی میدانی هم انجام شده و این مدل ها انتخاب شدن،میخوام بدونم کسی تست کرده ؟
Denali II,III, XPD base,Ontario III,Sparrow II. یک مدل دیگه هم بود که چهار فصل بود و تونلی ! قیمتش هم 250 بود.

sankar
18-06-2012, 12:59 AM
شدیدا جذب چادرهای سالیوا شدم!:4: میخوام سریع اقدام کنم،بررسی میدانی هم انجام شده و این مدل ها انتخاب شدن،میخوام بدونم کسی تست کرده ؟
Denali II,III, XPD base,Ontario III,Sparrow II. یک مدل دیگه هم بود که چهار فصل بود و تونلی ! قیمتش هم 250 بود.

سلام دوست عزیز
این مدل denali II , III حدود قیمتی هم دارین ازش؟؟؟
ممنون

mh_hshk
18-06-2012, 11:05 PM
راستش حدود 10-12 روزی میگذره،میتونم تلفنی قیمت ها رو برات بگیرم،متاسفانه فراموش کردم

sankar
18-06-2012, 11:24 PM
قربانت
نه خودم فردا دارم میرم منیریه فقط اسم فروشگاه رو اگه یادتونه یا حدودشو بگین ممنون میشم .

demotic
03-07-2012, 09:36 PM
are chadoore khoobie man yedoone 3+1 va ye 2 nafarasho daram khakestari razie khoobe zedab boodanesham emtehan shode too baroon vase khodam va tirakasham vaghan alominiome khoobe
mmanam esfahan kharidam 3+1 esh has 148 toman

mehdi_rh
25-07-2012, 11:06 PM

سلام بلاخره از سالیوا چیزی خریدی؟

doorak
21-03-2013, 01:42 PM
سلام ببخشید این پست رو بالا میارم. این چادرهاییی که اینجا بحثشه مثل کله گاوی و کمپسور و ... اینا در مقابل بارون چقد توانایی نگهداری دارن که بارون داخل چادر نیاد؟ اصلا جنس پارچه همچین خصوصیتی داره؟ قیمت کله گاوی دو نفره الان چقدره؟

JackLondon
21-03-2013, 03:05 PM
سلام ببخشید این پست رو بالا میارم. این چادرهاییی که اینجا بحثشه مثل کله گاوی و کمپسور و ... اینا در مقابل بارون چقد توانایی نگهداری دارن که بارون داخل چادر نیاد؟ اصلا جنس پارچه همچین خصوصیتی داره؟ قیمت کله گاوی دو نفره الان چقدره؟

چادرهایی مثل کله گاوی چادرهای دو پوش هستن و پوش دوم این چادرها ضدآب هستن و در برابر نفوذ آب مقاوم هست

Ali.Goli
05-04-2013, 01:53 PM
سلام بچه ها. میله های چادر کله گاوی من بخاطر پرت شدن از رو بار بند و رفتن زیر چرخ ماشین ها داغون شده. کسی آدرس دقیق از جایی واسه تهیه این میله ها داره؟ میدونم حوالی میدان امام چادر دوزی هست ولی آیا این میله ها رو دارن؟ اگه دارن محل دقیق این چادر دوزها رو میتونید بدید؟

JackLondon
05-04-2013, 02:51 PM
سلام بچه ها. میله های چادر کله گاوی من بخاطر پرت شدن از رو بار بند و رفتن زیر چرخ ماشین ها داغون شده. کسی آدرس دقیق از جایی واسه تهیه این میله ها داره؟ میدونم حوالی میدان امام چادر دوزی هست ولی آیا این میله ها رو دارن؟ اگه دارن محل دقیق این چادر دوزها رو میتونید بدید؟

علی جان دو تا میتونم بهت پیشنهاد بدم:
1- فروشگاه آپامهر سرپل امیربهادر پاساژ دادرس ط 1
2- فروشگاه رشیدی توی پاساژ المپیک طبقه آخر

اگه بازهم پیدا نکردی برو فروشگاه آدیداس ببین واست میتونن جور کنن؟

بازم اگه نشد بهم بگو واست پیگیری کنم

Ali.Goli
05-04-2013, 02:59 PM
الیاس جون ممنون. شماره تلفن جدید آپامهر رو داری؟ میخوام قبل رفتن بهشون زنگ بزنم.