PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقایسه اجاق های مسافرتی

Mehdi
14-07-2009, 12:20 PM
در حال حاضر چند نوع وسیله گرم کن تو بازار داریم

1- چراغ گازی؛
این وسیله تقریبا بیشترین تنوع و بیشترین مصرف کننده را در بازار داره. دلیلش هم استفاده راحت، قیمت ارزان و شعله مناسب هست. نوع قدیمی این گازها قابل شارژ بود. مثل پیک نیکی های خونگی. یه جا می بردی پر می کردی. هنوز هم پیدا میشه. اما به دلیل اینکه دیگه جایی برا شارژ اینا پیدا نمیشه از رونق افتاده. نوع رایج این اجاق ها مخزن های کوچیکی دارن که قابل تعویض هستن. می تونی با قیمت ارزون بگیری و عوض کنی. سوخت داخل این کپسول ها LNG یا هون گاز مصرفی کپسول ها است که ترکیبی از پروپان و بوتانه
نقاط ضعف:
1- کپسول این گازها هرجایی پیدا نمیشه. مخصوصا در سفرهای دور از شهر باید همراه داشته باشی
2- مصرفشون تقریبا زیاده. یعنی برا یه سفر مثلا 3-4 روزه باید لااقل 3-4 تا کپسول ببری که جحم زیادی از کوله را می گیره
3- در شرایط باد روشن کردن و استفاده از اونا تقریبا غیر ممکنه. یعنی با یک باد مختصر خاموش میشن
4- حرارت زیادی تولید نمیکن. یعنی برا جوشوندن یک کتری کوچک زمان زیادی می خوان
5- طبیعتا به دلیل اینکه چند تا کپسول گاز داخل چادر و کیسه خواب داری احتمال خطر هرچند اندک وجود داره. کپسول ها در معرض حرارت تبدیل به یک بمب می تونن بشن

You can see links before reply

2- چراغ های الکل جامد
این وسیله هم تقریبا زیاده و انواع مختلفی داره. هم قرص های کوچک تو بازار هست و هم قرص های بزرگ. حسن این وسیله در راحتی استفاده از اونا و قیمت پایینشون است
نقاط ضعف:
1- گاز حاصل از این قرص ها سمیه. داخل چادر و فضای بسته نباید استفاده بشه.
2- حرارت و شعله کمی تولید می کنن
3- در باد سریع خاموش میشن
در کل این قرص ها اصلا پیشنهاد نمیشه

3- چراغ های نفتی و الکلی
الان این وسیله ها خیلی کم پیدا میشه. مخصوصا از نوع نفتی. دلیلش هم کم بودن نفته. اما وسیله های خوبی هستن. حرارت خوبی تولید میکنن و خیلی هم کم مصرفن. احتمالا پریموس های قدیمی را یادتون هست. هم به عنوان چراغ توری برای تولید نور استفاده می شد و هم برای پخت و پز. الان هم هنوز یه نوعش برای قیر و گونی کردن استفاده میشه. البته فکر میکنم از گازوئیل استفاده می کنن برای روشن کردن اوون
نقاط ضعف:
1- پیدا کردن نفت کار آسونی نیست
2- روشن کردنشون کمی سخته

4- چراغ های بنزینی:
این چراغ ها به سرعت داره تو بازار جا پیدا میکنه. سوخت اونا بنزین معمولیه. بسیار کم مصرف هستن. حرارت خیلی زیادی تولید می کنن و اصلا کاری به باد و طوفان ندارن. تقریبا تا زمانی که شیرش بسته نشه روشن می مونه. حتی در شرایط بارندگی.
اما این اجاق ها هم خودشون دو نوع رایج دارن. یکی تلمبه ای هست. قیافش هم شبیه قمقمه های جدیده آبه که انتهاش یک لوله فلزی قرار داره که به یک شعله پخش کن متصل شده. برا روشن کردنش باید تلمبه بزنی.
نقاط ضعف این نوع:
1- کمی بزرگ هستن.
2- با دلیل اینکه باید تلمبه بزنی و فشار داخل مخزن بالا میره، اگر هرجایی از مسیر خوب چفت نشده باشه نشتی خطرناک بنزین اتفاق می افته (این اتفاق را بنده دیدم)
3- کلا به خاطر این دم و دستگاه داره کار کردن باهاش سخته
4- قیمتش بسیار بالاست. تا جایی که یادم هست بیشتر از 100 چوق

یه نوع دیگه چراغ بنزینی هست شبیه همین عکس بالا. با قطر حدود 10 سانت و ارتفاع حدود 15 سانت. این نوع هم بی نظیره. حدود 200 سی سی بنزین می خوره و با همین مقدار حدود 1 ساعت با حداکثر شعله و حدود 1 ساعت و نیم با شعله متوسط کار می کنه. بسیار پر قدرته. با باد خاموش نمیشه. یک کتری کوچک را کمتر از 5 دقیقه می تونه بجوشونه. هیچ قطعه ای متحرک و خراب شونده ای نداره. البته غیر از فتیله. خیلی جمع و جوره. قیمتش هم زمانی که تو بازار بود مناسب بود. حدود 40 تومن
نقاط ضعف:
1- روشن کردنش سخته. مخصوصا در شرایطی که هوا سرد باشه
2- اولش تا گرم بشه حرارت کم به همراه کمی دود داره

نتیجه گیری:
اگر برنامه های یک روزه هستید بهترین گزینه اجاق گازی است. قیمتش مناسبه و کار شما را هم به خوبی را میندازه
اگر برنامه های چند روزه و سنگین می رید بهترین گزینه اجاق بنزینی است. از نظر من نوع دوم. البته اگر بتونید پیدا کنید. هرجایی بنزین میشه پیدا کرد. حتی در دور افتاده ترین روستاهای ایران

Mehdi
18-07-2009, 06:06 PM
چند روز پیش تو بازار منیریه یه اجاق جدید دیدم. خیلی شبیه به اجاق بنزینی من بود. ابعاد تقریبا همون ابعاد (ارتفاع حدود 15 و قطر حدود 10). ترکیبی از دو نوع اجاق موجود در بازاره. اباد کوچک و استفاده از فشار باد برای سوختن بهتر.
قیمتش ولی خیلی زیاد بود: 130 تومن :cry:

pesare1404
19-07-2009, 01:53 AM
چند روز پیش تو بازار منیریه یه اجاق جدید دیدم. خیلی شبیه به اجاق بنزینی من بود. ابعاد تقریبا همون ابعاد (ارتفاع حدود 15 و قطر حدود 10). ترکیبی از دو نوع اجاق موجود در بازاره. اباد کوچک و استفاده از فشار باد برای سوختن بهتر.

چقدر قرون :? این بازار همون منیریست یا یک جای دیگست

Mehdi
19-07-2009, 09:55 AM

چقدر قرون :? این بازار همون منیریست یا یک جای دیگست

آره. همون منیریه :roll:

pesare1404
19-07-2009, 01:32 PM
یک نمونه چراغ خوراک پزی که عملیاتی شده :mrgreen:
lol

Mehdi
19-07-2009, 01:49 PM
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
اووس حامد کجایی که مشهور شدی :lol:

چه شبی بود اوون شب :cry:

به فنا رفتیم رسما :?

pesare1404
10-08-2009, 11:28 AM
اجاق کمپ گازی پارسیران

قیمت چراغ 12(آبیه)
و 13 (قرمزه)
و 15 تومن (مدل فندک دار)

سوخت کپسول های یکبار مصرف 190 گرمی پارسیران قیمت هزار تومن مدت مصرف علمی 3 ساعت عملی یکمی کمتر

فواید : ارزون ترین مدل چراغ :mrgreen: محکم نسبتا امن کپسول های یکبار مصرف ارزان قدرت مناسب در صورت نبود باد

مشکلات : کم یاب بودن کپسول ها فقط در بازار یافت میشود گاهی برخی فروشگاههای زنجیره ای هم دارن و برای مسافرت باید تعدادی کپسول گاز حمل کنید که علاوه بر وزن خطرناک هم هست

[attachment=2:37m1jypx]camper stove.gif[/attachment:37m1jypx]

[attachment=1:37m1jypx]Cartridge190.gif[/attachment:37m1jypx]

[attachment=0:37m1jypx]DSC00033.JPG[/attachment:37m1jypx]

Mehdi
10-08-2009, 01:59 PM
خریدی؟
مبارکه ;)

pesare1404
10-08-2009, 02:17 PM
خریدی؟
مبارکه ;)

قابل شما رو نداره ;) بالا خره مجبور شدم بخرم :mrgreen:
البته اگه خوشت اومده با یه بنزینی دست دوم تاق میزنما :mrgreen:

Mehdi
10-08-2009, 02:25 PM
البته اگه خوشت اومده با یه بنزینی دست دوم تاق میزنما :mrgreen:

حکایت چراغ بنزینی ما حکایت قالی چکش خوردس رفیق...
تومنی صنار توفیر داره با گلیم ماشینی هایی که عوض فرش قالب می کنن به ملت...

{خطاب به چراغ بنزینی محبوبم از قول خودم:}
عمر بسیار بباید پدر پیر صنعت را
که دگر مادر گیتی چو تو چراغ بزاید :mrgreen:

Peymankhah
23-08-2009, 05:32 PM
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
اووس حامد کجایی که مشهور شدی :lol:

چه شبی بود اوون شب :cry:

به فنا رفتیم رسما :?

یادش بخیر بعد از اون شب دیگه میرزا قاسمی نخوردیم رفیق :arrow:

یاد بهزاد عزیز در پشت و کنار و تو و بغل و همه جای صحنه بخیر ;)

بهزاد کجایی دوست داریم ما رو دریاب :idea:

Mehdi
23-08-2009, 05:36 PM
از اون شب دیگه میرزا قاسمی نخوردیم رفیق

ای روزگار... :cry:

Peymankhah
12-09-2009, 02:05 PM
این هم شعله جدید من. مارک کلمن روش نوشته آمریکایی ولی من بعید میدونم!!! چون این جنسها اونم آمریکایی اش تو ایران بعیده

[attachment=0:fq4c8tsi]2.jpg[/attachment:fq4c8tsi]

این هم مشخصاتی که سایت آمازون پاش نوشته بود:
مدل 442
Get ready to cook with the Coleman Exponent 442-5711 Feather 442 Dual Fuel camp stove, which weighs 24 ounces. Fill up the integrated tank one time and use it all weekend. It features an integrated fuel tank and it operates on either Coleman fuel or unleaded gasoline. Thanks to Coleman's PerfectFlow feature, it's regulated for a constant, consistent burn (without flaring or flickering). Other features include fold-out legs and wind-protecting burner bowel and pot supports. The Coleman Exponent 442-5711 Maintenance Kit is a recommended accessory.

Product Description
The Coleman Feather 442 Dual Fuel Stove offers power and versatility in a compact package. The 24-ounce stove is fully adjustable to 7,500 BTUs of power, features an integrated fuel tank, and is designed to burn unleaded gasoline or Coleman liquid fuel. The sturdy fold-out legs keep the stove stable, while burner bowl and pot supports help protect the flame even in windy conditions. Precise flame control allows you to go from simmer to boil.

من 100 چوق پاش پیاده شدم :(( $-)

تو سایت آمازون چک کردم دیدم 70-75دلار قیمتش است. فعلا دارم باهاش کلنجار میرم چون تریک داره برا روشن کردن..

وزنش کمی سنگینه و برای کمپینگ بیشتر مناسبه تا کوه.

حالا باس ببینیم چه آشی برامون می پزه!!

pesare1404
12-09-2009, 02:21 PM
انشالله که تو ابر ملاقاتش میکنیم :ymhug: بیا بقل حاج محسن بیا ای اتیش ای شعله قرمز ای ملوس :ymhug:

pesare1404
02-10-2009, 07:51 PM
یک خبر

اجاق گازی های پارسیان همون قرمزه اون بالا رو توی فروشگاه هایپر استار 13 میدن در ضمن کپسول گازشو 890 میدن :D

یک مدل اجاق گاز بنزینی شبیه اجاق بنزینی معروف مهدی پیدا کردم قیمتش کمتر از 10 تومنه اطلاعات تکمیلی رو انشالله روز های بعد :D

Mehdi
02-10-2009, 10:56 PM
یک مدل اجاق گاز بنزینی شبیه اجاق بنزینی معروف مهدی پیدا کردم قیمتش کمتر از 10 تومنه اطلاعات تکمیلی رو انشالله روز های بعد :D
:ymtongue:
:-w

pesare1404
03-10-2009, 06:26 PM

اجاق مورد نظر ایرانیه با مارک صحرا
Sahra Gas Stove
خودش ادعا میکنه پریموس بنزینیه ;;)
قیمت قطعی 6 هزار و پانصد تومان یعنی 3 تومنی کمتر از 10 تومن

سعی میکنم عکس و فیلمی ازش بذارم فعلا دارم دنبال بنزین میگردم بریزم توش

Mehdi
03-10-2009, 06:37 PM

اجاق مورد نظر ایرانیه با مارک صحرا
Sahra Gas Stove
خودش ادعا میکنه پریموس بنزینیه ;;)
قیمت قطعی 6 هزار و پانصد تومان یعنی 3 تومنی کمتر از 10 تومن

سعی میکنم عکس و فیلمی ازش بذارم فعلا دارم دنبال بنزین میگردم بریزم توش
مراقب باش نترکه رفیق 8-}
ایرانی ها بعد از 30-40 سال تمرین هنوز بلد نیستن ماشین بنزینی درست کنن چه برسه به اجاق بنزینی که تا حالا هیچکی تمرین نکرده :D

pesare1404
04-10-2009, 10:27 AM
Sahra Gas Stove
چراغ پریموس بنزینی
چراغ بنزینی صحرا
[attachment=0:3j2rfdkg]Sahra2.JPG[/attachment:3j2rfdkg]
[attachment=1:3j2rfdkg]Sahra1.JPG[/attachment:3j2rfdkg]

سوخت مصرفی بنزین
طریقه روشن کردن: با کمی تکان دادن منبع و مقداری گرم کردن منبع بنزین بخار شده از نازل خارج میشود بعد از 3 دقیقه به قدرت نهایی و ابی سوزی میرسد
موجودی داخا جعبه : اجاق گاز پریموس بنزینی صحرا ، میله نگه دارننده ، تمیز کننده نازل
نکات قابل توجه : مجموعه بعد از یک ساعت داغ میشود :D مجموعه داری صدای موتور هواپیما میباشد :ymhug:

قیمت : 6.500T شش هزار و پانصد هزار تومان

ساخت ایران

من مطمئنم اگه قیمتشو میزدم 65 هزار تومن بیشتر طرفدار پیدا میکرد :(|)

pesare1404
04-10-2009, 10:47 AM
Sahra Gas Stove
چراغ پریمیوس بنزینی صحرا

فیلم از کارکرد چراغ پریموس بنزینی صحرا

فیلم با فرمت MP4 و با قابلیت تماشا با برنامه های KMPlayer (You can see links before reply) , JetAudio (You can see links before reply)
نحوه دانلود غیر مستقیم : بر روی لینک مربوطه کلیک کرده سایتی را که میخواهید از ان دانلود کنید را انتخاب کنید مثلا : rapidshare

فیلم شماره 1 حجم تقریبی 3 مگابایت (You can see links before reply)

فیلم شماره 2 حجم تقریبی 1 مگابایت (You can see links before reply)

فیلم شماره 3 حجم تقریبی 2 مگابایت (You can see links before reply)

در صورت لزوم لینک مستقیم هم میزارم :D

Meghdad
05-10-2009, 11:09 PM
آقا اين خيلى باحال بود! :D
و اينكه قيمتش اينه واقعا جالبه! البته به شرطى كه آدم امنيت جانى داشته باشه ;) :-s
محسن از كجا گرفتى؟ قيمتت مال كجاست؟
تعداد بخوايم چند؟
واسه همه بچه ها يكى بگيريم :))

Mehdi
06-10-2009, 10:28 AM
...
تعداد بخوايم چند؟
واسه همه بچه ها يكى بگيريم :))
میشه هر وقت خواستید این اسباب بازی را بیارید به من بگید که من نیام :-ss

pesare1404
06-10-2009, 02:30 PM
فکر نمیکنم 6تومن چیزی باشه که بخواییم تخفیف بگیریم ولی اگه کسی می خواد یه تایپیک تو قسمت بازارچه باز کنم ؟

Amar
07-10-2009, 11:37 PM
این چراغ بنزینی صحرا که نشون دادید ازش بنزین نمیریزه 8-x . من دوست ندارم تو یه مسافرت که به اب دست رسی نداریم لباسام یا از اون بد تر مواد غذایی بوی بنزین بگیره. :-ss

Mehdi
08-10-2009, 12:27 PM
این چراغ بنزینی صحرا که نشون دادید ازش بنزین نمیریزه 8-x . من دوست ندارم تو یه مسافرت که به اب دست رسی نداریم لباسام یا از اون بد تر مواد غذایی بوی بنزین بگیره. :-ss
به نکته ضخیمی اشاره کرده برادر دراکولا...
من یه چراغ بنزینی خفن سوئدی دارم که سر همین قضیه همیشه پلاستیک پیچش می کنم. البته مال من شکر خدا نشتی مشتی تو کارش نیست. حتی یه قطره. اما چراغ بنزینیه و طبیعیه که بوی بنزین بده.
حالا تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل ;)

Fardar
07-12-2009, 05:40 PM
به نکته ضخیمی اشاره کرده برادر دراکولا...
من یه چراغ بنزینی خفن سوئدی دارم که سر همین قضیه همیشه پلاستیک پیچش می کنم. البته مال من شکر خدا نشتی مشتی تو کارش نیست. حتی یه قطره. اما چراغ بنزینیه و طبیعیه که بوی بنزین بده.
حالا تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل ;)

مثلا اين چراغ خفنه سوئدي تو مرنجاب اصلا روشن نشد :D :D :D

Mehdi
07-12-2009, 05:56 PM
مثلا اين چراغ خفنه سوئدي تو مرنجاب اصلا روشن نشد :D :D :D

حالا بعد 5-6 سال اجاق ما یه سفر حال نداد. خوب که چی؟ [-(
دل و روده شو ریختم بیرون، درستش کردم. دیروز هم در امام زاده داوود عین "بنز" کار می کرد :ymsmug:

اینو ببین برادر. ببین آقای اپتیموس در مورد اجاق بنده چی نوشته:

habib
18-01-2010, 06:48 PM
فایل زیر مفید میباشد:

pesare1404
20-01-2010, 10:15 AM
چراغ بنزینی صحرا

از مشکلات چراغ صحرا میگویم
شیر و دریچه بنزین خوب طراحی نشده بستن و باز کردنش سخته

روشن کردنش تو هوای سرد سخته و خیلی سرد غیر ممکنه خوب اخه سرد میشه بنزین بخار نمیشه و خاموش میکنه خوب از 6 هزار تومن انتطار بیشتری نمیره

من حاضرم بجای 6 تومن 20 تومن بدم سه تا مشکلش حل شه
1.دریچه بنزینش بجای مهره از دریچه ای با قابلیت سفت شدن با دست رو داشته باشه اچار نخواد

2. سیستم انتقال حرارت به منبعش تقویت شه تا براحتی و حتیی در هوای سرد بنزین بخوبی جوش بیاد و جوش بمونه

3.شیر بنزینش خیلی سفته و باز کردن راحت اما بستنش سخته و بسرعت قطعه پلاستیکیشو خراب میکنه که باید از یک قطعه غیر پلاستیکی استفاده شود

سازنده عزیز من هر چی گشتم سایتی در مورد ان محصول یا خودتون پیدا نکردم

سازنده عزیز بدان با کمی تغییر این چراغ میتوان به قیمت های بالا ان را فرخت و بازار کشش ان را دارد
بدان ارزان ترین چراغ بنزینی بازار 70 هزار تومن است بدان
ها با تو ام سازنده ی ناشناس بدان

habib
23-01-2010, 01:24 AM
من حاضرم بجای 6 تومن 20 تومن بدم سه تا مشکلش حل شه
1.دریچه بنزینش بجای مهره از دریچه ای با قابلیت سفت شدن با دست رو داشته باشه اچار نخواد

2. سیستم انتقال حرارت به منبعش تقویت شه تا براحتی و حتیی در هوای سرد بنزین بخوبی جوش بیاد و جوش بمونه

3.شیر بنزینش خیلی سفته و باز کردن راحت اما بستنش سخته و بسرعت قطعه پلاستیکیشو خراب میکنه که باید از یک قطعه غیر پلاستیکی استفاده شود

سازنده عزیز من هر چی گشتم سایتی در مورد ان محصول یا خودتون پیدا نکردم

سازنده عزیز بدان با کمی تغییر این چراغ میتوان به قیمت های بالا ان را فرخت و بازار کشش ان را دارد
بدان ارزان ترین چراغ بنزینی بازار 70 هزار تومن است بدان
ها با تو ام سازنده ی ناشناس بدان
پایه هستین از این اجاق 1000 تا بخریم بعد تغییرات بالا راروش اعمال بکنیم. بعدا 70 هزار تومان بفروشیم. :D :-bd

vmoghiti
23-04-2010, 03:32 PM
با سلام خدمت دوستان
من تازه عضو شدم و این اولین پستمه
تو صفحه های قبلی انواع اقسام چراغ ها رو گزاشته بودین ولی یه مدل دیگه هم هست
که جزء چراغ های گازیه ولی با یه سری مزیت های اضافه
این چراغها قابلیت اینو داره که سر شعلش از کپسول جدا بشه و حجم کمتری اشغال کنه همچنین سر شعله خودش هم تا میشه تا اون هم جای کمتری بگیره
مزیت بعدی این کپسولها اینه که قابل شارژ هستن شما کافیه یه دونه از این رابط ها که تو عکس هستشو به یه کپسول پیکنیکی وصل کنین تا کپسول شما شارژبشه (البته پیدا کردن این رابط سخته من اینترنتی گرفتم پست آورد دم خونمون برام شد تقریبا 7000 تومان)
شعله نسبتا قوی هم دارن یه کتری کوچیک تقریبا تو 6-7 دقیقه جوش میارن ( البته تو شرایط عادی نه جلو باد خفن) جلو باد هم به این آسونی ها خاموش نمیشن تقریبا 2-3 ساعت هم دووم میارن که بستگی به میزان شعله داره
همراه اون رابط یه درپوش فلزی هم هست و موقعی که به کپسول احتیاجی ندارین میتونین ببندین روش تا احیا بوی گاز تو کوله تون نیاد
جنس این کپسولها و شعلشون کره ایه البته شعله چینی هم پیدا میشه قیمتشون هم برا شعله از 20 تا 40 تومنه (اینی که تو عکسه خریدم 20 تومن کنارش یه فندک هم داشت که بازش کردم ) کپسول هم 5-6 هزار تومن
کلا به نظر من این مدل به صرفه تر و کم حجم تر از کپسولهای یه بار مصرفه

pesare1404
23-04-2010, 10:36 PM
خیلی خوشحالیم که یک عضو جدید بهمون اضافه شده حرف شما درسته این کوتاهی بنده بود فکر میکردم این نوع چراغ رو هم توضیح دادیم

اما در مورد چراغ
شارژ کپسول این چراغ از طرف کارخونه سازنده کپسول ممنوع اعلام شده خوب واضح است به چه دلیل
اما وجود سرشعله های بسیار متنوع اون در مدل ها و کاربرد های متفوت یکی از مزیت های خوب این نوع از چراغ هاست

به هر حال اگه نظر منو میپرسید چراغ گازی پارسیان با کپسول یکبار مصرف بهترین گزینه است چون هم
حمایت از تولید داخلیه
هم ارزون تره
هم کپسول هاش همه جا گیر میاد

Mehdi
24-04-2010, 10:20 AM
ممنون از معرفی اجاق جدید!
این اجاق الان به یکی از پر طرفدارترین اجاق های بازار تبدیل شده. دلایلش هم فکر می کنم اینا باشن:
1- نسبتا ارزان هستن
2- سبک و کم حجم هستن (البته منهای کپسول)
3- مثل اجاق های قدیمی زیاد نشت ندارن و کوله بو نمی گیره
4- شعله قوی و خوبی دارن

معایب:
1- محتوای کپسول ها ترکیبی از پروپان، بوتان و فکر می کنم ایزو بوتان باشه که هر سه این گازها، دمای جوش نسبتا بالایی دارن. به زبان ساده تر، اگر کپسول ها در معرض سرمای شدید کوهستان قرار بگیرن روشن کردنشون سخت میشه.
2- برای سفرهای طولانی بک پکینگ مخصوصا در مناطق دور از شهر مناسب نیستن. چون شما به ازای هر روز سفر تقریبا به یک کپسول نیاز دارید و اگر سفر بیش از 3 روز بشه، تعداد کپسول ها زیاد و سنگین میشن.
3- درسته که هزینه اولیه تهیه این اجاق ها زیاد نیست، اما در دراز مدت با توجه به قیمت نسبتا زیاد کپسول ها، این اجاق به صرفه نخواهد بود.
4- همونطور که آقا محسن گفت؛ شارژ این کپسول ها خالی از خطر نیست و به علاوه بعد از شارژ مجدد، دیگه کپسول اون کیفیت خودشو نداره. یکی از دلایل هم ترکیب صحیح گازها در کپسول اصلیه که این ترکیب درصد در گاز مایع معمولی رعایت نشده.

نتیجه گیری:
به عنوان اجاق سفرهای کوتاه، یک اجاق ایده آل به حساب میاد. اما برای سفرهای طولانی با میزان نیاز به شعله زیاد مناسب نیست.

vmoghiti
25-04-2010, 04:29 PM
صحبت های اساتید تو این زمینه کاملا تایید میشه :D
من بیشتر یه روزه میرم بیرون و این کپسول هم به خوبی از عهده یه روز بر میاد ولی برای 3-4 روز فکر نکنم دووم بیاره
در مورد شارژ و این که کیفیت کپسول پایین میاد هم حق با شماست ولی اون قدر نیست که نشتی کنه فکر کنم کلا یه 1-2 سالی بشه از هر کپسول استفاده کرد البته من کپسولمو یه بار زدم داغون کردم به خاطر همین یه نمه بو گاز میده 8-x O:-)
اون قسمت هم که گفتین تو سر ما ممکنه دردسر ساز بشه هم تایید میشه (روشن شد ولی شعله نسبتا کمی داشت) البته تو اون سرما حتی فندکمون هم روشن نشد
کلا تو سرما چراغ ها چه گازی چه نفتی بنزینی خوب کار نمیکنن

Peymankhah
25-04-2010, 04:37 PM

در مورد شارژ و این که کیفیت کپسول پایین میاد هم حق با شماست ولی اون قدر نیست که نشتی کنه فکر کنم کلا یه 1-2 سالی بشه از هر کپسول استفاده کرد البته من کپسولمو یه بار زدم داغون کردم به خاطر همین یه نمه بو گاز میده 8-x O:-)
اون قسمت هم که گفتین تو سر ما ممکنه دردسر ساز بشه هم تایید میشه (روشن شد ولی شعله نسبتا کمی داشت) البته تو اون سرما حتی فندکمون هم روشن نشد

یکی دو سال؟؟!! اگر منظورت سالی یکی دو باره حرفت درسته و الا به این زمانها نمیرسه.
تو سرما بهتره از آتش زنه استفاده کنی رفیق. کلا بحث ارتفاع یا سرما یه جورایی با گلگشت و کمپ تفاوت داره. نمیشه همه چیز رو از یک محصول انتظار داشت.

smpakzad
26-04-2010, 05:27 PM
سلام.
عكسي از اين اجاق داري بذاري تو سايت ويا مدلشو ميدوني ؟
متشكرم

Mehdi
27-04-2010, 11:27 AM
سلام.
متشكرم
برادر پیمانخواه
جهت استحضار و اقدام مقتضی...

Peymankhah
27-04-2010, 02:18 PM
سلام.
متشكرم

به این لینک سر بزن:

اجاق مارک Coleman بود و بنده هم یکدونه اش رو دارم.
از اجاقهایی که داستان داره مخصوصا روشن کردنش چون باید پیش گرم شود . بزرگترین مساله اش بنزینهایی است که تو مملکت ما استفاده می کنیم و مناسب این اجاقها نیست. بهتره از بنزین زیپو براشون استفاده بشه.
مسیر بنزین هم پیش گرمکن داره و از خوبیهاش این است که میتونی دل و روده اش و بریزی بیرون بابت تعمیرات. کیت تعویض شعله پوش هم داره.
وزنش سنگینه، برای کمپینگ خوبه ولی برای کوه نه!!
قیمت مدل 553 اش که شبیه همونیه که تو عکس پست های قبل میبینی 70 -80 تومنه.

در کل توصیه نمیکنم!! (واقعا که) چون یه جورایی به من خیلی حال نداده و نقدا باید شعله پوشش رو به خاطر بنزین ها ی کیفیت پایین عوض کنم.
البته این نکته قابل ذکر است که اجاقش برای یک عمر ساخته شده نه برای یکسال و دوسال. برندش هم بسیار شناخته شده است.

omid
11-05-2010, 12:00 AM
در مورد چراغهای بنزینی این مطالب رو بدست آوردم :

1- همه اونها برای روشن شدن ، مرحله ای دارن به اسم پیش گرم شدن.مسیر عبور بنزین و سوخت اون باید کاملا داغ شده باشه تا اجاق به حالت طبیعی بسوزه.برای پیش گرم کردن روش کلاسیک و استاندارد اینه که تو کفشک یا جای مخصوص پیش گرم کمی الکل بریزید و روشنش کنید.برخی هم همون بنزین رو میریزن که کمی دود میکنه اما جواب میده.من یه روش میانبر و راحت دارم که تو چراغ بنزینی خودم جواب داده.بعد از زدن تلمبه چند ثانیه شیر اصلی سوخت رو باز میکنم و بعدش میبندم.همون مقدار بنزینی که بیرون پاشیده برا پیش گرم کافیه معمولا.یه کبریت میزنم موقعی که شعله داشت ته میکشید ، شیر اصلی سوخت رو آروم آروم باز میکنم.
2- اغلب چراغهای بنزینی ، پدیده ای دارن به اسم سوزن زدن.چون سوراخ ژیگلوری که بنزین از اون باید رد بشه خیلی سوراخ ریزیه ، بعد از یکی دو بار استفاده جرم و دوده اون رو میگیره.بنابر این به یک سوزن باریک احتیاج هست تا اون روزنه باز بشه.در برخی اجاقها با کمال تعجب این سوزن بیرونیه و جزو لوازم جانبیه.یعنی شما باید اون سوزنو دست بگیرید و داخل ژیگلورو تمیز کنید.ک به نظر خیلی دردسر ساز میاد.حتما تو خرید دقت کنید تا این مدلی به تورتون نخوره.برخی اجاقها این سوزن رو به صورت یک دستگیره ، برخی به صورت اتومات و برخی مگنتی ...تفاوت اصلی این چراغها تو همین یک نکته هستش.اگه چراغی با همین بنزین تو ایران و سوزن اتومات کار کرد ، چراغ خوبیه و گرنه دور ریختن هزینست.
3- در کل میشه گفت وزن بالایی دارن این اجاقها.مثلا اجاق من یا همونی که آقا حامد معرفی کرد ، با مخزن پر سوختش نزدیک یک کیلو وزن داره ، که اون سوخت برا یک روز کافیه معمولا.اونوقت این وزن رو قیاس کنید با سر شعله های 60 و 80 گرمی که نمونش رو دوستان معرفی کردن.
بنابر این من ترجیح میدم بنزینیم رو برا برنامه ها کمپینگ و غیر ارتفاع ببرم و یک گازی سبک هم برا برنامه های ارتفاع و کوه ، که معمولا بالای یکی دو روز نیستند داشته باشم.

koohnavard
20-06-2010, 11:09 PM
سلام رفقا
خیلی سخت گرفتید در مورد اجاق :ymsmug: همه جا میشه یه وسیله گرما زا دست و پا کرد . از روش سنتی ( آتش با هیزم فراوان :D ) گرفته تا چراغ بنزینی 130 چوقی آقا مهدی گل گلاب . البته کار قشنگی کردید و اطلاع رسانی جالبی در مورد چراغ های مختلف دادید . :x یادمه فسقلی که بودم یه چراغ پریموس کوچیک تو خونه امون داشتیم . فکر کنم جنسش از برنج و یا ورشو بود . سبک و جمع و جور بود وزن کمی هم داشت . ولی مثل موشک عملکرد داشت و سریع یه قابلمه آب رو جوش میاورد . @-) زمانی که ننه ام میخواست پلو بپزه از اون وسیله استفاده میکرد و با نیم لیتر نفت یه دیگ آب رو جوش میاورد در مدت زمان کم . :D خوب اون موقع ها گاز نبود و وسیله برای ایجاد حرارت بالا همین پریموس ها بودن که بهشون گرگری میگفتن =)) هیچ وقت فکرشم رو هم نمیکردم یه روزی این گرگری ها بشه 130 چوق :p بگذریم .
اما برای ارتفاع بالا و سرمای زیاد اگر وسیله مناسبی نیاز دارید جهت تولید حرارت بهترین کار استفاده از چراغهای گازی صنعتی هست.

راه دیگه که خیلی عملی و علمی هست ولی تهیه مواد مصرفیش نیازمند چند تا دوست و آشنا در یگانهای رزمی ارتش و یا سپاه هست به همراه داشتن تعدای خرج خمپاره یا موشک آرپی جی هست که میتونید کنار کتری آب یا قابلمه خوراکتون روشن کنید و ظرف چند ثانیه آب و خوراکتون رو جوش بیارید :D
البته داخل چادر یا پناهگاه به هیچ وجه این کار رو انجام ندید . نگران برف و سرما و بوران و کوران و کمبود اکسیژن هم نباشید :ymsmug: فاز میده بد رقم و اینکه نه تو کارش نیست
این عکس رو هم از سایت آمازون گرفتم عجب چیزیه لاکردار 8 سیلندره

فکر کنم بشه نمونه اش رو تو کهنه فروشای مولوی و شوش گیر آورد

Mehdi
21-06-2010, 12:29 AM
راه دیگه که خیلی عملی و علمی هست ولی تهیه مواد مصرفیش نیازمند چند تا دوست و آشنا در یگانهای رزمی ارتش و یا سپاه هست به همراه داشتن تعدای خرج خمپاره یا موشک آرپی جی هست که میتونید کنار کتری آب یا قابلمه خوراکتون روشن کنید و ظرف چند ثانیه آب و خوراکتون رو جوش بیارید :D

بیخیال رفیق
خلاف ما در این حد سنگین نیست. با یه ته استکان چای جوشیده میریم هپروت. خرج چیه؟ ارتش کجاس؟
بذار با همون اسباب بازی 130 تومنی (اخیرا گرونتر البته) حال کنیم :ymhug:

omid
21-06-2010, 12:56 AM
من باب یادی از اون زمونا و شادی روح درگذشتگانمون :D مشخصات اجاقم رو تقدیم میکنم.

This gas camp stove is marked U.S. M-1942 MOD ALADDIN 1944. The aluminum cannister that holds it is marked U.S.C.M. MFG. Co 1945. it appears to be complete and has an exrtra nozzle and the wrench is attached to the side. The 3 legs and arms fold up so it will fit in the canister.
دنبالش نگردید که دیگه تولید نمیشه و تو بازار موجود نمیباشد.

[attachment=2:2okofb2i]1.jpg[/attachment:2okofb2i]

[attachment=0:2okofb2i]4.jpg[/attachment:2okofb2i]

[attachment=1:2okofb2i]3.jpg[/attachment:2okofb2i]

koohnavard
23-06-2010, 02:26 PM

بیخیال رفیق
خلاف ما در این حد سنگین نیست. با یه ته استکان چای جوشیده میریم هپروت. خرج چیه؟ ارتش کجاس؟
بذار با همون اسباب بازی 130 تومنی (اخیرا گرونتر البته) حال کنیم :ymhug:

داش مهدی رو هم چاکریم قصد توهین به قالی چکش خورده ( پا خورده ) شما رو نداشتم ;;) ولی باور کن تو ارتفاعی که سرما زیر صفره :-ss و بنزین بخار نمیشه راه انداختن چراغ بنزینی کار حضرت فیله @-) بخصوص که باد هم شدید باشه ~x( اون موقع اس که ارزش یه تیکه خرج خمپاره یا منور که با هزار التماس از آشنای نظامیتون گرفتی معلوم میشه :D ضمنا شکسته نفسی میفرمایید که با یه ته استکان میرید هپروت :p برو بچ تو فضا دیدنتون :ymparty:

koohnavard
23-06-2010, 02:35 PM

یکی دو سال؟؟!! اگر منظورت سالی یکی دو باره حرفت درسته و الا به این زمانها نمیرسه.
تو سرما بهتره از آتش زنه استفاده کنی رفیق. کلا بحث ارتفاع یا سرما یه جورایی با گلگشت و کمپ تفاوت داره. نمیشه همه چیز رو از یک محصول انتظار داشت.

پیمانخواه جان سلام
این کپسولها رو اگر رو اصول شارژ کنی جواب میده . من یه دونه دارم که سال سومش رو سپری میکنه :ymparty: هفته ای یک بارم واسم تو کوه چای و ناهار به راه میکنه :x . فقط موقع شارژ نباید بیش از حد گاز بریزید توش و با همون رابط شلنگی مخصوص اقدام به شارژ کنید . تاکید دارم که بیش از 200 گرم گاز داخلش نریزید . @};-

koohnavard
07-07-2010, 11:26 PM
حالا که صحبت از پایین بودن قیمت شد بریم سر وقت قهرمان پشه وزن و بی سر وصدا جناب مستطاب اجاق الکلی که از ضایعات ساخته میشه و حرارت نسبتا خوبی هم داره الحق حرارتش بیشتر از الکل جامده :D

واسه امتحان یکی ساختم بدک نبود تو سرما هم تست کردم ولی جوابگوی باد و طوفان نیست
جهت طریقه ساخت به آدرس درج شده روی عکس مراجعه کنید .
اینم لینک مستقیم

Meghdad
08-07-2010, 02:32 PM
این کپسولها رو اگر رو اصول شارژ کنی جواب میده . من یه دونه دارم که سال سومش رو سپری میکنه :ymparty: هفته ای یک بارم واسم تو کوه چای و ناهار به راه میکنه :x . فقط موقع شارژ نباید بیش از حد گاز بریزید توش و با همون رابط شلنگی مخصوص اقدام به شارژ کنید . تاکید دارم که بیش از 200 گرم گاز داخلش نریزید . @};-
سلام بر koohnavard
از اطلاعاتى كه عنوان كرديد تشكر مى‌كنم.

يك سوال و اون اينكه شما براى شارژ مجدد كپسول از چه گاز يا بهتر بگم از چه نوع گاز و منبعى استفاده مى‌كنيد؟
گازهاى كپسولى اعم از پيك نيك يا كپسول‌هاى پرسى گاز معمولا داراى جرم و آلودگى در خود كپسول هستند كه موقع شارژ به داخل كپسول كوچيك ميان و به مرور زمان هم سر شعله رو از بين ميبرند و هم مجراى سوپاپ خود كپسول از چربى و آلودگى خراب ميشه.
استفاده با اين شرايط باعث از بين رفتن سوپاپ كپسول و فيلتر سر شعله خواهد شد (البته در يك مورد گاز بيش از حد تو كپسول شارژ شده بود ولى در چندين مورد ديگه كپسول‌ها به مرور زمان و حداكثر استفاده 3 الى 4 بار از بين رفتند)

اگر نكته‌ايى در اين بين هست ممنون ميشم در موردش صحبت كنيم.

koohnavard
01-12-2010, 10:25 PM
سلام بر koohnavard
از اطلاعاتى كه عنوان كرديد تشكر مى‌كنم.

يك سوال و اون اينكه شما براى شارژ مجدد كپسول از چه گاز يا بهتر بگم از چه نوع گاز و منبعى استفاده مى‌كنيد؟
گازهاى كپسولى اعم از پيك نيك يا كپسول‌هاى پرسى گاز معمولا داراى جرم و آلودگى در خود كپسول هستند كه موقع شارژ به داخل كپسول كوچيك ميان و به مرور زمان هم سر شعله رو از بين ميبرند و هم مجراى سوپاپ خود كپسول از چربى و آلودگى خراب ميشه.
استفاده با اين شرايط باعث از بين رفتن سوپاپ كپسول و فيلتر سر شعله خواهد شد (البته در يك مورد گاز بيش از حد تو كپسول شارژ شده بود ولى در چندين مورد ديگه كپسول‌ها به مرور زمان و حداكثر استفاده 3 الى 4 بار از بين رفتند)

اگر نكته‌ايى در اين بين هست ممنون ميشم در موردش صحبت كنيم.
با سلام خدمت دوستان عزيز دل انگيز به خصوص آقا مقداد گل بلبل سنبل
در جواب سوالتون كه فرموده بوديد جرم ميگيره و اين حرفا ...
چند نكته رو حتما مورد توجه قرار بديد
اول اينكه اگر كپسول پيك نيكي 2.5 كيلويي كه باهاش قراره كپسول اجاق گازتون رو شارژ كنيد جرم گرفته و گاز كثيف داره رو خالي كنيد شير كپسول رو ازش جدا كنيد و با تينر فوري داخلش رو بشوريد و بگذاريد خشك بشه بعدش شير رو سرجاش ببنديد و حتما با نوار تفلو ن آبندي كنيد.
دوم واسه پر كردنش به مراكز مجاز مراجعه كنيد كه با دستگاه پيك نيك رو پر ميكنن نه با كپسول 11 كيلويي.
سوم . براي اطمينان بيشتر قبل از اتصال شلنگ رابط به شير پيك نيكي يه تيكه پارچه تميز و نازك به صورت واشر ببريد و درون مهره اتصال شلنگ قرار بديد كه عمل فيلتر كردن گاز رو انجام بده و گاز تميزتري به درون مخزن اجاق گازي وارد بشه . اما اگر نميخواهيد اين كارها رو انجام بديد و گاز پاكيزه تري ميخواهيد . ميتونيد از كپسول هاي اسپري شكل كه براي شارژ گاز فندك به كار ميره استفاده كنيد . كه بيواسطه و مستقيم ميتونيد كپسول چراغ گازتون رو باهاش شارژ كنيد اما هزينه اش يه نموره بيشتره .
مطلبی که جدیدا بهش پی بردم وجود فیلتر برنجی در نازل اجاق های گازی هست که بعد از مدتی استفاده کردن از اجاق جرم میگیره و دیگه روشن نمیشه . برای رفع این مشکل یه کم باید فنی کار باشید . سر شعله اجاق رو باز کنید . نازل رو به کمک آچار بازکنید درون نازل فیلتر برنجی قرار داره باید با دریل و مته از بین ببریدش جاش رو تمیز کنید و درصورت داشتن فیلتر نو جایگزین کنید . اما فیلتر هم نذاشتید مشکلی پیش نمیاد و چراغ به خوبی کار میکنه .
باقي بقايت جانم فدايت . بوس بوس:11::11:

JackLondon
01-12-2010, 11:01 PM
دوستان عزیز ...من هفته پیش در یکی از فوشگاههای منیریه برخورد کردم با مکانی که داشتن این کپسول های کوچیک رو پر میکردن و ورق کف این کپسول ها از تهش درومد....مواظب باشید

koohnavard
01-12-2010, 11:32 PM
دوستان سلام دوباره
يه وسيله ديگه هست براي استفاده از سر شعله اجاق گازي با كپسول يك بار مصرف مناسب قيمت
كپسول اين وسيله از 1500 تومان تا 2000 تومان فروخته ميشه
كم جا ميگيره و سبك هم هست

cccp
11-06-2011, 12:52 AM
با درود.
بنده دنبال مطلبی درباره چراغ بنزینی روسی میگشتم به این سایت عالی برخوردم.
عضو شدم با اجازه.
مشهدی هستم ولی علیرغم علاقه،عرضه گردشگری ندارم!
امیدوارم با مطالعه مطالب اینجا روشی برای طبیعت گردی پیدا کنم که بسیار هم عالیست.

جالبه امروز با یک چراغ روسی بنام اشمل4(шмель4) ور میرفتم و قلقش را بدست اوردم.(نمیدونم بنزینیه یا نفتی ولی با بنزین روشن شد!)البته تو کاتالوگ روسیش در اینترنت بنزین به چشمم خورد!
You can see links before reply (You can see links before reply)
الان از قول یکی از اعضا (omid)در مورد روشن کردنش خوندم که باید تلمبه بزنیم و بعد کمی شیر را باز کنیم و بعد ببندیم و کبریت بزنیم تا لوله گرم بشه.بعدش شیر را باز کنیم.
بنده با سعی و خطا طی 2 ساعت این روش را یافتم!و کاش زودتر اینجا را دیده بودم!

ضمنا اینها موقعی که شیر را باز و بست میکنین یک سوزن داخل نازلش بالا پایین میره.دیگه احتیاج به سوزن زدن ندارن؟
2 نوع روسی کوچیک هم دوستم داره که پمپ نداره.چطوری باید روشن کنیم؟!

بسیار خوشحالم از عضویت در اینجا.
سپاس-بدرود.

Mehdi
11-06-2011, 11:09 AM
2 نوع روسی کوچیک هم دوستم داره که پمپ نداره.چطوری باید روشن کنیم؟!

این نوع اجاق ها احتیاج به پیش گرم شدن دارن. راه های زیادی برا پیشگرم کردن هست که پیشنهاد می کنم بگردی و مناسب ترینشو پیدا کنی. با این کیوورد سرچ کن
Svea 123 Optimus Pre-Heating
یو تیوب سرچ کنی چیزای جالبی بهت میده. مثلا:

You can see links before reply // www . youtube . com/watch?v=3NuuHqiPYAg
(اسپیس ها را بردار)

mohammadzarei
04-03-2012, 01:23 AM
اگه خرج خواستین بگین احتمال 99% بتونم واستون بیارم یا بفرستم در مقدار زیاد فقط نوعش رو بگید
اینجا کیلویی میفروشن
قبلا کلی داشتیم پدرم باز کرده بود از رو انواع گلوله و مین و ...
اینجا منطقه مرزیه !!!!

Solmaz
10-08-2012, 12:39 AM
حتماً الان می پرسید اوریگامی چیست؟! الان برایتان توضیح می دهم. یکی از سرگرمی های کودکی ساختن کاردستی های کاغذی مثل هواپیما و قایق هایی بود که با تا زدن های مختلف روی کاغذ بوجود می آمد. این “هنر کاغذ و تا” اصالت ژاپنی دارد و آنها به این هنر اوریگامی می گویند. البته این بازی و هنر طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارد. بعد از این تفاسیر بهتر است برویم سر اصل مطلب. هگزا پات Energia Hexa Pot یک قابلمه تاشوی کاغذی است که کار خود را خوب بلد است. دقیقاً همانند هنر اوریگامی تا می خورد و فضای بسیار کمی را اشغال می کند، هر وقت هم که لازم باشد آن را باز می کنید تا برای شما کار قابلمه را انجام دهد. هگزا پات در دو اندازه بزرگ و کوچک و در بسته های دو تایی عرضه می شود که در هر بسته دو قابلمه ۶ گوش با درب وجود دارد. هم یک بار مصرف هستند، هم جای کمی می گیرند. این قابلمه بیشتر به درد کوهنوردان می خورد چون وزن کمی دارد و براحتی می توان آن را حمل کرد.
برای استفاده از هگزا پات کافی است که آن را از بسته بندی باز کرده و بِکِشید تا به شکل قابلمه درآید. جالب است بدانید که این قابلمه می تواند برای جوشاندن آب و پختن غذاهایی همانند پاستا و سوپ مورد استفاده قرار بگیرد. در قابلمه های کوچک یک لیتر و در قابلمه های بزرگ دو لیتر فضا برای پخت و پز وجود دارد. نکته جالب توجه در مورد این وسیله این است که هگزا پات دوستدار محیط زیست است و طی دو تا سه سال بازگشت به طبیعت خواهد داشت. پس اگر آن را دور انداختید، نگران آلوده شدن محیط زیست نباشید.

اگر از خود می پرسید که این قابلمه کاغذی چگونه بر اثر حرارت و شعله های آتش، مشتعل نمی شود، Energia (سازنده هگزا پات) پاسخ شوال شما را خواهد داد: زمانی که قابلمه پر از آب باشد، گرما از کاغذ رد شده و آب را گرم می کند و به همین دلیل قابلمه کاغذی هیچوقت آتش نمی گیرد، اما اگر آب داخل قابلمه تبخیر شده باشد و چیزی داخل قابلمه نباشد، آن به سرعت آتش می گیرد. این قابلمه از یک لایه ضد آب هم برای عدم نفوذ آب به کاغذ استفاده می کند.
قرار است هگزا پات از اول آگوست در آمازون با قیمت ۵٫۴۹ دلار برای هر بسته به فروش برسد.

13734
13733

میثاق عباسی
21-08-2013, 08:37 AM
:21:

قاسم احمری
04-12-2013, 10:14 AM
سلام یه کمی از ابتکارات خودتون استفاده کنید منم این گاز با جور کردن چندتا اتصال برنجی درست کردم 20511

farshid37
04-12-2013, 04:57 PM
من از همین سر شعله های گازی که شلنگ دارند و به کپسول های کوآ و ... وصل می شوند دارم. مارک متفرقه هست. جدیدا یک چراغ الکلی ترانجیا که دو قابلمه و کتری کوچک و یک در که تابه هم هست با یک دستگیره فلزی گرفتم. تو خونه آزمایش کردم خوب بود ولی بیرون فرصت نشده هنوز اینم لینکش البته من از دست گرفتم و کار شده بود:

ehsanj
15-08-2014, 03:53 PM
سلام

مطالب دوستان رو خوندم مطالب مفید و پرباری بود و تقریبا همه ی مسائل رو بررسی کرده بودند من همه از تجربیات اندک خودم چند مورد رو ذکر میکنم.
من طی این سالها که کوهنوردی میرفتم تقریبا همه ی این اجاق ها رو دیدم و کارایی هاشون رو در ارتفاعات و کمپینگ ها از جلو مشاهده کردم اگر اجاق ها رو به دو قسمت کمپینگ و ارتفاع تقسیم کنیم تقریبا دو چیز متفاوت هستن شاید توی کمپینگ بشه از هر اجاقی استفاده کرد ولی خب در ارتفاع و با اون وضعیت اب و هوایی و فشار هوا انتخاب ها محدود میشه .
بهترین کارایی از لحاظ سوخت رو همون گاز داره بخصوص از نوع همین کووا هایی که از نوع 230 گرم و 450 گرمی داره و با گاز بوتان و پروپان پر میشن که یخ نزن اما از لحاظ اجاق بهترین اجاق برای ارتفاعات بالا این مدل هستش که توی ایران هم فکر کنم پیدا بشه من اینو نپال خریدم حدود 90 دلار مال من استوک بود و برای ارتفاعات 4500 به بالا کارایی دارن

من همین اجاق ر و توی کولاک برف روشن کردم برای داغ کردن چایی جوری بود دستکش رو نمیتونستی از دستت در بیاری
برای کمپینگ بهترین اجاق ها هم همین کوول هستند با اون سرشعله های خرچینگی تیتانیومی اصل منابع گاز هم دوتا 450 گرمی اگر روزی 7 وعده هم روشسن بشه برای خوراک و چای میشه باهاش 5 روز کار کرد که فکر نکنم اینقدر هم طول بکشه

ehsanj
15-08-2014, 04:16 PM
بهترین نوع خرچنگی هم برای کمپ هم این مورد هستشر به نظرم چون بهترین کارایی رو داره
قیمتش هم نزدیک 150 میشه

hilaryjoon
04-03-2015, 02:50 PM
دوستان گرامی.منم یه اجاق بنزینی خودم با یه سری لوازم ساده ساختم و ویدیو شو توی یوتیوب گذاشتم .می خواستم نظرتونو درباره ش بدونم.مرسی از شما
لینک ویدیو:

hilaryjoon
04-03-2015, 02:53 PM
اینم یه عکس از چراغ دست ساز من...21995

mohsen mount
01-05-2017, 05:28 PM
You can see links before reply (You can see links before reply)

سلام. دوستان کسی از این اجاق داشته ؟ میخوام یکیشو بخرم نظرتون چیه؟
اینم لینکه فروشگاه

Jingol
01-07-2017, 11:29 PM
سلام

گرمادهی اجاق گازی بیشتره یا بنزنی ؟
یک لیتر آب با چراغ گازی در چند دقیقه جوش میاد ؟ با چراغ بنرینی در چند دقیقه جوش میاد ؟

مصرف کدون اجاق کمتره ؟
چند روز در طبیعت باشیم اگر اجاق گازی داشته باشیم کپسول گاز بیشتری باید همراه بیریم ؟ یا اگر اجاق بنزینی باشد، مخزن بنزین بیشتر نسبت به گاز نیاز هست ؟

Mehdi
03-07-2017, 12:18 AM
سلام

ارزش حرارتی بنزین از گاز بیشتره.

جواب باقی سوالات بستگی به نوع اجاق و کیفیت ساخت داره.