PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب عینک آفتابی کوهنوردی و طبیعت گردی

مسعود.ف
13-08-2013, 10:46 PM
سلام
من هرچی گشتم مطلبی در مورد عینک آفتابی در قسمت تجهیزات گردشگری پیدا نکردم به خاطر همین این تاپیک رو ایجاد کردم(ممنون می شم اگه تاپیکی دیگه ای وجود داره بهم معرفی کنید)

من قصد خرید عینک مناسب برای کوهنوردی دارم (عینک مخصوص طوفان) منتها خودم عینکی هستم و باید همیشه عینک بزنم

ظاهرا مدل هایی از عینک جولبو و سب در بازار وجود داره که یک فرم کوچک در داخل خود عینک تعبیه شده برای عدسی طبی

خلاصه اینکه من این مدل ها رو پیدا نکردم و همه اونها مخصوص غیر عینکی هاست

ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

لوتوس
13-08-2013, 11:08 PM
سلام منم یه سوال دارم
عینک آفتابی شهری تا چه ارتفاعی جواب می ده؟

Mehdi
13-08-2013, 11:13 PM
ممنون از تولید این عنوان

تاپیک مجزایی براش نیست اما چند مطلبی رد و بدل شده که اینجا میتونید بخونید

You can see links before reply

دادپور
14-08-2013, 10:33 AM
با سلام
مشکل انتخاب عینک شما رو من هم داشتم تا اینکه عینک بوله فرانسه (Bolle) رو انتخاب کردم . همانطور که فرمودید یک فریم برای شیشه طبی جدا داره که داخل قاب جا میشه . عینک مشخصات عینک آفتابی برای کوهنوردی - یو وی 400 و شیشه های مختلف و فریم ضد باد و کش به جای دسته های عینک - را دارد ولی دو ایراد دارد .
1 - زمانی که شما از فریم طبی داخل عینک استفاده میکنید باید فریم ضد باد آن هم استفاده بشه تا در جای خودش محکم بشه .
.2 - وزن آن به دلیل استفاده از دو قاب ،سنگین تر از عینک معمولی است .ولی به هر حال من در بازار گشتم بهتر از این برای ما که از عینک طبی استفاده میکنیم پیدا نکردم .

تا جایی که میدانم جولبو فقط عینک طوفان دارد که میتوان به آن فریم طبی اضافه کرد.
در جواب دوستمون لوتوس باید بگم عینک آفتابی شهری در صورت داشتن uv 400 تا هر ارتفاعی که دما زیر صفر نباشد جواب میدهد .مشکل اصلی در عینک آفتابی معمولی به خصوص فریم فلزی یخ زدن در دمای پایین و چسبیدن فریم به گوشت صورت میباشد که میتواند عوارض بدی داشته باشد .
با تشکر

sina_6175
14-08-2013, 01:27 PM
ممنون بابت اطلاعات مفیدتون

Mee
15-07-2014, 03:26 PM
با سلام
دوستان برای خرید عینک طبیعت گردی و کوه پیمایی میتونید راهنماییم کنید؟
چه برندی خوبه؟ از کجا بخرم؟ دنبال چه ویژگیهایی باشم؟
ممنون

JackLondon
15-07-2014, 04:53 PM
با سلام
ممنون

یکی از بهترین برندهایی که میتونین توی این زمینه ها استفاده کنین برند جولبو هستش که نمایندگیش توی منیریه هم هست و بعضی فروشگاه ها هم دارند.

البته فکر کنم قیمت فروشگاه ها یه مقداری از قیمت خود نمایندگی کمتر باشه

Mehdi
15-07-2014, 05:12 PM
با سلام
ممنون
1- رو صورتت خوب بشینه که در استفاده طولانی مدت جایی از صورتت اذیت نشه
2- پایداری کافی داشته باشه طوری که در اثر حرکت، باد و... از صورت جدا نشه و بیفته
3- علاوه بر بخش مرکزی، اطراف چشم را هم بپوشونه که اشعه از اطراف وارد نشه
4- تهویه کافی داشته باشه
5- جنسش از موادی ساخته شده باشه که با عرق ترکیب نشه و ایجاد اکسید و بعدش حساسیت بکنه
و...

حتما یه قاب خوب و محکم داشته باشه یا براش بگیر که وقتی میذاری داخل کوله آسیب نبینه

Mee
16-07-2014, 12:41 PM
یکی از بهترین برندهایی که میتونین توی این زمینه ها استفاده کنین برند جولبو هستش که نمایندگیش توی منیریه هم هست و بعضی فروشگاه ها هم دارند.

البته فکر کنم قیمت فروشگاه ها یه مقداری از قیمت خود نمایندگی کمتر باشه

ممنون از راهنماییت. سایتش رو دیدم . قیمتهاش بالاتر از چیزی بود که من میخوام هزینه کنم. در مورد جنسهای ارزون تر میتونی راهنماییم کنی؟ 
خود شیشه باید چه جوری باشه؟ uv400 باشه کافیه ؟ 

ehsanj
16-07-2014, 03:58 PM
ممنون از راهنماییت. سایتش رو دیدم . قیمتهاش بالاتر از چیزی بود که من میخوام هزینه کنم. در مورد جنسهای ارزون تر میتونی راهنماییم کنی؟
خود شیشه باید چه جوری باشه؟ uv400 باشه کافیه ؟
سلام

الان دیگه همه ی مارک ها رو چین میزنه هیچوقت مثلا bolle رو فرانسه نمیزنه یا همون جولبو یا uvex رو آلمان دیگه نمیزنه پس زیاد درگیر اسمش نباش هر چند که همون عینک ها گرانقیمت هم کارایی بالایی دارن
اگر برای کارهای سبک مثل طبیعت گردی و کوه پیمایی طبق فرمایش خودتون میگید به نظرم مارک oklay امریکا با چهارلنز متفاوت و جای عینک طبی و uv400 همچنین مارک Ryders کانادا که قیمت هاش هم حددو 80 تا 200 داره هم مارک خوبی هستش اینم سایت مادر
You can see links before reply
اینا به نظرم رعایت استاتدارد دارن uv400 هستند همشون در ضمن حتما باید پلاریزه باشه که ضد بخار با یک دم و بازدم شیشه بخار نکنه که توی هوای سرد دردسری میشه بقیه موارد رو دوستان فرموندن اگر سوال خاصی بود در خدمتم

farshid37
16-07-2014, 07:42 PM
با سلام
مشکل انتخاب عینک شما رو من هم داشتم تا اینکه عینک بوله فرانسه (Bolle) رو انتخاب کردم . همانطور که فرمودید یک فریم برای شیشه طبی جدا داره که داخل قاب جا میشه . عینک مشخصات عینک آفتابی برای کوهنوردی - یو وی 400 و شیشه های مختلف و فریم ضد باد و کش به جای دسته های عینک - را دارد ولی دو ایراد دارد .
1 - زمانی که شما از فریم طبی داخل عینک استفاده میکنید باید فریم ضد باد آن هم استفاده بشه تا در جای خودش محکم بشه .
.2 - وزن آن به دلیل استفاده از دو قاب ،سنگین تر از عینک معمولی است .ولی به هر حال من در بازار گشتم بهتر از این برای ما که از عینک طبی استفاده میکنیم پیدا نکردم .

تا جایی که میدانم جولبو فقط عینک طوفان دارد که میتوان به آن فریم طبی اضافه کرد.
در جواب دوستمون لوتوس باید بگم عینک آفتابی شهری در صورت داشتن uv 400 تا هر ارتفاعی که دما زیر صفر نباشد جواب میدهد .مشکل اصلی در عینک آفتابی معمولی به خصوص فریم فلزی یخ زدن در دمای پایین و چسبیدن فریم به گوشت صورت میباشد که میتواند عوارض بدی داشته باشد .
با تشکر

من مدتی هست دنبال عنکی هستم که فریم طبی هم داشته باشه. عینک بوله که فرمودید قیمتش چنده و از کجا می شه تهیه کرد؟ لینکی ازش دارید؟ ممنون

ehsanj
17-07-2014, 05:09 PM
سایت کوه شاپ فکر کنم نمایندگی اون رو داره