PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد دستگاه تصفیه آب برای برنامه های طبیعت گردی و کوهنوردی

majid_b
11-02-2012, 07:20 PM
میخواستم بدونم کسی اطلاعاتی در مورد دستگاه های تصفیه آب قابل حمل برای کوهنوردی داره؟؟؟ که وزنش بیشتر از 0.5 کیلو نباشه، بتونه آب رودخونه رو قابل آشامیدن کنه؟؟ اینجوری خیلی به من کمک میکنه، من خیلی آب میخورم تو برنامه ها، کل راه از کنار رودخونه رد میشم، ولی مجبورم همیشه 4 کیلو با خودم آب ببرم ، اگه بشه چیزی باشه که راحت آب رودخونه رو قابل آشامیدن کنه، مثلا گل آب رو بگبره، خیلی خوبه

Mehdi
12-02-2012, 11:24 AM
میخواستم بدونم کسی اطلاعاتی در مورد دستگاه های تصفیه آب قابل حمل برای کوهنوردی داره؟؟؟ که وزنش بیشتر از 0.5 کیلو نباشه، بتونه آب رودخونه رو قابل آشامیدن کنه؟؟ اینجوری خیلی به من کمک میکنه، من خیلی آب میخورم تو برنامه ها، کل راه از کنار رودخونه رد میشم، ولی مجبورم همیشه 4 کیلو با خودم آب ببرم ، اگه بشه چیزی باشه که راحت آب رودخونه رو قابل آشامیدن کنه، مثلا گل آب رو بگبره، خیلی خوبه
دستگاه تصفیه آب کوهنوردی تو بازار منیریه هست. ابعادش تقریبا 15 سانتیمتر طول و 3 سانتیمتر قطر با وزن حدود 100 گرم بیشتر نیست. قیمتش هم 20-30 تومن. یه دونشو دارم. اگر خواستی یادآوری کن عکس بگیرم بذارم.

majid_b
12-02-2012, 11:36 AM
دستگاه تصفیه آب کوهنوردی تو بازار منیریه هست. ابعادش تقریبا 15 سانتیمتر طول و 3 سانتیمتر قطر با وزن حدود 100 گرم بیشتر نیست. قیمتش هم 20-30 تومن. یه دونشو دارم. اگر خواستی یادآوری کن عکس بگیرم بذارم.
حتما یادآوری میکنم، خسته شدم از بس آب کثیف خوردم تو برنامه هام:2:

Mehdi
12-02-2012, 11:42 AM
حتما یادآوری میکنم، خسته شدم از بس آب کثیف خوردم تو برنامه هام:2:
یک نکته

این دستگاه ها احتمالا چینی باشه و به همین دلیل خیلی به نظرم قابل اعتماد نیست. اگر آشنایی داری تو یه آزمایشگاه یا مشابه اون قبل از استفاده بده برات تست کنن چون کافیه باکتری ها را رد کنه و این یعنی مریضی

اینم اطلاعات کامل درباره دستگاهی که تو منیریه میشه پیدا کرد:

aliexpress.com/product-fm/332675772-Military-quality-outdoor-water-clarifier-outdoor-ceramic-water-filter-water-filter-gifts-NO-PF111-free-shipping-wholesalers.html

www به اول لینک اضافه کن.

ahmadmobaraki
12-02-2012, 01:13 PM
aliexpress.com/product-fm/332675772-Military-quality-outdoor-water-clarifier-outdoor-ceramic-water-filter-water-filter-gifts-NO-PF111-free-shipping-wholesalers.html
اقا مهدي اينكه ف يل ت ر شده:113: حتما اب خالص از اون طرف بيرون نميداده چند درصد الكل قاطيش مي كرده :19:

farshid37
12-02-2012, 07:11 PM
Brand Name:PUREEASYHousing Material:Stainless SteelInstallation:FreestandingModel Number:PF111Storage / Tankless:Outdoors straight water dispenserCertification:ISO4001Type:Outdoors straight water dispenserUse:Outdoors straight water dispenserFlow rate: approximately 300ml/1m:Weight: 88 gCeramic membrane hole smaller 0.1 μ m:Material: ABS plastic, ceramics, Nano-KDFSize: 10.8 *5.2 * 10.5cm:Attachment: in and out of the water hoses, accessoriWater capacity: 2,000 litres:color:Armed forces greenship to;:worldwide
Product DescriptionCommodity name :
Camper's Micro-Ceramic Water filter
Outdoors straight water dispenser - outdoors individual water clarifier
You can see links before reply
The individual water clarifier, And have been included in the Chinese people's Liberation Army soldier's comprehensive safeguards system.

The individual water clarifier is the global weight is lightest, the filter fineness high outdoors ceramics water clarifier, the weight less than 90 grams, the water purification capacity may reach as high as 2 tons. It is in sole possession of aperture for 0.1UM 100nm the high accuracy double control membrane ceramics filter element may 99.9999% elimination pathogenic bacterias and so on water backwoods coli, golden yellow staphylococcus, salmonella typhimurium, cholera vibrio, regiment fungus.
The individual outdoors water clarifier may the river water, the rain water, the lake water and so on natural water purification be the direct tap water immediately, is the outdoor work, the traveling, the exploration, the mountaineering, on foot as well as the earthquake flood and so on natural disaster has the time first choice. The collection 3 patents in a body double membrane filter, Nano-filtration of metal clusters, portable ceramic membrane Water Purifier.

Features
The smallest straight drinking fountains, water purifier
Lightest-weight less than 90 grams.
Green-wash filter elements are available.
High the unique two-film ceramic filter elements.
You can see links before reply (You can see links before reply) (You can see links before reply)
You can see links before reply (You can see links before reply) (You can see links before reply)
Eyeglasses lip gloss under
Purification principle
Two-stage purification filter with the highest precision ceramic water outdoors double control film ceramic filter smaller than 0.1um– the most thorough degerming
* full filtering various pathogens in water
* Full filtering ;m particles international similar products can only be removed to 0.2 um
*full filtering algae, insects, dust and other contaminants in suspension. Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Salmonella typhimurium, cholera bacteria, such as Legionella bacteria removal rate 99.9999%

nano-particles of metal clusters in addition to the heavy metal ions, the most effective and efficient removal of thrilling harmful dissolved heavy metals lead, cadmium, chromium, arsenic, etc.
Effective removal of organic micro-pollutants
You can see links before reply metal bunch of pellet

The main technical indicators
Flow rate approximately every minute 300ml
Water capacity 2,000 litres
Weight 88 g
Ceramic membrane hole smaller than 0.1 μ m
Material ABS plastic, ceramics, Nano-KDF
Size 10.8 * 5.2*10.5cm
Attachment in and out of the water hoses, accessories

farshid37
12-02-2012, 07:15 PM
قیمت رو زده 68 دلار مطمئینید اینجا 20-30 هزار تومنه؟

Mehdi
12-02-2012, 07:21 PM
قیمت رو زده 68 دلار مطمئینید اینجا 20-30 هزار تومنه؟
حدودا یک سال پیش یکیشو خریدم. الان دقیق یادم نیست چند خریدم اما مطمئنم بیشتر از 25-26 تومن نبود.
البته اینم بگم که ظاهرش شبیه اینه. ممکنه یه کپی کم کیفیت از اصلش باشه

majid_b
12-02-2012, 07:26 PM
بشه فیلتری پیدا کرد که ترکیبی باشه هم خیلی خوبه، مثلا الیاف و کربن و سرامیکو به ترتیب داشته باشه، به نظر من 100 تومنم باشه میارزه به حمل نکردن اون همه آب

Mehdi
13-02-2012, 09:54 AM
بشه فیلتری پیدا کرد که ترکیبی باشه هم خیلی خوبه، مثلا الیاف و کربن و سرامیکو به ترتیب داشته باشه، به نظر من 100 تومنم باشه میارزه به حمل نکردن اون همه آب

درسته دستگاه تصفیه آب خوبه اما راه های مطمئن تر و بی دردسرتری برای تصفیه آب هست. کافیه این دو مرحله را انجام بدید تا آب 100% تمیز به دست بیارید. انجام این دو مرحله برای 1 لیتر آب کمتر از 20 دقیقه وقت میگیره :)

1- فیلتر کردن آب با یه پارچه (چفیه، لباس تمیز و...)
2- جوشاندن آب به مدت 1-2 دقیقه

آخر کار هم میتونید کتری آب را بذارید تو همون رودخانه یا چشمه تا سریع خنک و قابل استفاده بشه :3:

majid_b
15-02-2012, 11:40 AM
درسته دستگاه تصفیه آب خوبه اما راه های مطمئن تر و بی دردسرتری برای تصفیه آب هست. کافیه این دو مرحله را انجام بدید تا آب 100% تمیز به دست بیارید. انجام این دو مرحله برای 1 لیتر آب کمتر از 20 دقیقه وقت میگیره :)

1- فیلتر کردن آب با یه پارچه (چفیه، لباس تمیز و...)
2- جوشاندن آب به مدت 1-2 دقیقه

آخر کار هم میتونید کتری آب را بذارید تو همون رودخانه یا چشمه تا سریع خنک و قابل استفاده بشه :3:
روش خوبیه، ولی آب گل رو نمیشه اینجوری تمیز کرد، من به شخصه وقتی مطمئنم بالای رودخونه، یه گله گوسفند خوابیده، هیچوقت نمیتونم فقط با جوشوندن آب اونو بخورم :دی:4:

Mehdi
15-02-2012, 01:05 PM
روش خوبیه، ولی آب گل رو نمیشه اینجوری تمیز کرد، من به شخصه وقتی مطمئنم بالای رودخونه، یه گله گوسفند خوابیده، هیچوقت نمیتونم فقط با جوشوندن آب اونو بخورم :دی:4:
این روش ها برای شرایط عادی نیست. زمانی که به هر دلیل برنامه ریزی سفر اشکال داشته یا ذخیره آب از دست رفته و چاره ای جز خوردن آب نامطمئن وجود نداره دیگه اونوقت هر آبی خوردنی میشه :3:

majid_b
15-02-2012, 01:48 PM
این روش ها برای شرایط عادی نیست. زمانی که به هر دلیل برنامه ریزی سفر اشکال داشته یا ذخیره آب از دست رفته و چاره ای جز خوردن آب نامطمئن وجود نداره دیگه اونوقت هر آبی خوردنی میشه :3:
شرایط اظطراری باشه که بین گوسفندام آب مخورم :دی

Solmaz
08-11-2012, 02:10 PM

این «نی» که «LifeStraw» نامگذاری شده است می‌تواند تا ۹۹٫۹ درصد از باکتری‌های موجود در آب را فیلتر کند و حتی جزئی‌ترین میکروب‌ها را نیز از بین خواهد برد.
به گزارش انتخاب؛ باشگاه خبرنگاران نوشت: در بعضی از مواقع شما موقعیت‌های خاصی قرار می‌گیرید که تأمین آب لازم بدن بسیار سخت می‌شود؛ برای مثال آب در دسترس نیست ولی گاهی اوقات آب به میزان زیادی وجود دارد اما سلامت آن مورد تأیید نیست.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، به تازگی طراحی به نام «Vestergaard Frandsen» وسیله‌ای را تولید کرده است که می‌توانید با کمک آن بدون اینکه هیچ مریضی شما را تهدید کند از ناسالم‌ترین آب‌ها نیز بنوشید.
نکته جالب در مورد این «نی» سادگی بیش از حد آن است چرا که به هیچ گونه لوازم جانبی احتیاج ندارد برای مثال نیاز به باتری و یا شارژ کردن ندارد و به راحتی نیز قابل استفاده است.
«LifeStraw» می‌تواند تا ۱۰۰۰ لیتر آب را فیلتر کند که تقریبا برای یک سال آب بدن میزان کافی است، البته این برای افرادی است که بخواهند حتی آب‌های سالم را با این نی بنوشند.

majid_b
08-11-2012, 03:36 PM
مرسی مرسی مرسی:>:> یا تبلیغ نی شیر تو شبکه پرشین تون افتادم ولیو البته من یه کیسه آب سه لیتری دویت خریدم، خیلی وقته به بی آبی نخوردم تو طبیعت:3:

:4: