PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کت پر گایا - Gaya

Captain Slow
12-12-2011, 12:31 AM
سلام، در مورد لباس پر گزینه ی مناسب چی هست؟ لباس پر سبک gaya چطوره برای برنامه های زمستانی داخلی؟ (فکر کنم حدود 200 تومنه)

fumed
12-12-2011, 12:43 AM
سلام به همه دوستان

سلام، در مورد لباس پر گزینه ی مناسب چی هست؟ لباس پر سبک gaya چطوره برای برنامه های زمستانی داخلی؟ (فکر کنم حدود 200 تومنه)
گزینه های مناسب زیاد و به نسبت گرونند. اول باید نوع فعالیتتون رو مشخص کنید. در ارتفاع زیر 6000 متر عموما پوشاک پر به عنوان پوشاک کمپینگ مطرح میشه ( در نتیجه بیشتر تو برنامه های چند روزه زمستانی کاربرد داره) و واسه امداد و نجات هم به کار میاد. کت پر سبک گایا (همون 200 هزار تومنی ها) برای صعودهای نرمال زمستونی داخل کشور مناسبه و در این محدوده قیمت (فکر کنم کت وشلوار پر سبک گایا با هم 200 تومن هست) بهترین انتخابه.
خوش باشید :53:

Captain Slow
12-12-2011, 01:06 AM
سلام :-) ممنون از جواب سریعتون. استفاده یعنی تا یکی دو سال آینده برای صعودای زمستانی نهایتا تا 5600 متری :3: و اگر بشه به جای اینکه با یه همچین هزینه ای به فکر یه کیسه خواب پر باشم (که بودجه بیشتری هم لازم دارم برای اون) بتونم لباس پر رو با کیسه خوا سه فصل همراه کنم، برای شب مانیهای همین توچال خودمون مثلا :5: میشه؟

Mehdi
12-12-2011, 10:54 AM
سلام :-) ممنون از جواب سریعتون. استفاده یعنی تا یکی دو سال آینده برای صعودای زمستانی نهایتا تا 5600 متری :3: و اگر بشه به جای اینکه با یه همچین هزینه ای به فکر یه کیسه خواب پر باشم (که بودجه بیشتری هم لازم دارم برای اون) بتونم لباس پر رو با کیسه خوا سه فصل همراه کنم، برای شب مانیهای همین توچال خودمون مثلا :5: میشه؟

استفاده از کت و شلوار پر به جای کیسه خواب گرون قیمت مرسومه و خیلی ها ازش استفاده می کنن. البته نسبت به کیسه خواب گرون معایبی داره اما در کل قابل قبوله.

fumed
12-12-2011, 01:59 PM
سلام به همه دوستان

به نظر من برای دماوند جواب نمیده. کیسه خواب پر زمستونی هم با توجه به گرونی اخیر برید بالای 400 تومن! در ضمن صعود زمستانه دماوند اینقدر هزینه براتون داره که هزینه یه کیسه خواب زمستونی توش عدد خاصی نباشه!
راستی همین توچال خودتون! دمای شب هاش تو زمستون نزدیک منهای پنجاه هم رسیده! اون موقع باید و باید با لباس پر برید داخل کیسه خواب زمستونی! توچال رو دست کم نگیرید.
اما به نظر من همون گایای 200 تومنی کار شما رو راه می ندازه. گرونتر و بهتر هم هست. من خودم کت پرم رو (شلوار نداشت) دو سال قبل خریدم 220 تومن.
خوش باشید :53:

Shahram
12-12-2011, 10:42 PM
بهترین مارکی که در ایران دیدم RAB هست که خیلی گرونند. مثلا دو سال قبل یادمه مدل summit batura که کاملترینش بود نزدیک یک میلیون و دویست بود و انصافا حرف نداشت.
از اون پایین تر yeti هست
و بعد از اینها همین مدلهای (تقلبی) northface و گایا و ... هستند.
پر با نسبت مشخص می شه. بهترین مدلها در اصطلاح 96 و 4 هستند یعنی یه جوری خلوص پر استفاده شده که به نحوی روی پوش هم موثره. علاوه بر درصد سایر اجزا هم روی پوش موثرند. واسه همین مدل هشتاد 20 yeti از همون هشتاد بیست northface های تقلبی بازار خودمون گرونتره.
مشکل اصلی مدلهای ارزونتر فقط در جنس پر نیست در جنس پارچه هم هست که تو مدلهای گرونتر گورتکس یا مشابه اونه ولی تو ارزونها چیزی شبیه نایلونه.

مشکل اصلی خیس شدن و نگه داری از پر هست که سخته و باید کلی نازش رو بکشی و طول عمر داره ولی گرماش حرف نداره.
ترکیب کیسه خواب جمع و جور با پر یا حتی بیواک با پر انتخاب سبک و قابل قبولی هست واسه برنامه های طبیعت هم وقتی پر می برم دیگه یه بیواک کافیه برام. همین مدلهاس ساده واسه برنامه های داخلی جواب میده ولی نه برنامه های خیلی جدی. واسه توچال و شبش همون پر summit batura هم به راحتی جواب نمی ده ( دماش خیلی میاد پایین) چه برسه به این مدلهای ساده. کلا پر رو واسه هر برنامه ای هم نمیتونید استفاده کنید. همون مدلهای ارزونتر خوبن ولی پیشنهاد می کنم یک گوشه چشمی هم به yeti داشته باشین.

komeyl62
15-12-2011, 02:22 AM
این پست پاسخ به اخرین نظر می باشه که محصولات چند شرکت رو تقلبی عنوان کرده
در مورد کت های پر- لفظ تقلبی موقعی به کار میره که یه مارک معروفی باشه و یه شرکتی از اون سو استفاده کنه و کالای خود رو با همون مارک معروف به بازار عرضه کنه.
وقتی می گیم شرکت قایا یعنی محصول شرکت قایا دیگه تقلبی نیست زمانی لفظ تقلب بکار می ره که شرکت دیگری محصولات خود رو با نام قایا بزنه. اما می شه گفت محصولات شرکت قایا از لحاظ کیفیت نسبت به محصولات خارجی مثلا کیفیت پایینی داره
ولی تا اونجایی که من خبر دارم محصولات قایا در چند برنامه برون مرزی در قلل 8000 و 7000 امتحان شده نمونش هم صعود عظیم قیچی ساز به قله نانگاپاربات که بالای 8000 ارتفاع داره

Shahram
15-12-2011, 09:31 PM
این پست پاسخ به اخرین نظر می باشه که محصولات چند شرکت رو تقلبی عنوان کرده در مورد کت های پر- لفظ تقلبی موقعی به کار میره که یه مارک معروفی باشه و یه شرکتی از اون سو استفاده کنه و کالای خود رو با همون مارک معروف به بازار عرضه کنه. وقتی می گیم شرکت قایا یعنی محصول شرکت قایا دیگه تقلبی نیست زمانی لفظ تقلب بکار می ره که شرکت دیگری محصولات خود رو با نام قایا بزنه. اما می شه گفت محصولات شرکت قایا از لحاظ کیفیت نسبت به محصولات خارجی مثلا کیفیت پایینی داره ولی تا اونجایی که من خبر دارم محصولات قایا در چند برنامه برون مرزی در قلل 8000 و 7000 امتحان شده نمونش هم صعود عظیم قیچی ساز به قله نانگاپاربات که بالای 8000 ارتفاع داره با تشکر. تقلبی برای northface بود نه گایا. مشکل در تایپ ترکیبی انگلیسی و فارسی رخ داده. حرف شما کاملا درسته.

komeyl62
17-12-2011, 12:31 AM
با تشکر. تقلبی برای northface بود نه گایا. مشکل در تایپ ترکیبی انگلیسی و فارسی رخ داده. حرف شما کاملا درسته.

ممنون از توجه تون. موفق باشید