PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آتش زنه (کبریت کوهستان)

Hamid_S
04-05-2009, 04:42 PM
محصولات: کبریت کوهستان، آتش زنه

کبریت کوهستان یا آتش زنه وسیله ای برای تولید آتش است که در تمام شرایط آب و هوایی قابلیت استفاده دارد. این وسیله که از ماده ای شبیه به سنگ فندک ساخته شده به صورت مالشی با یک قطعه فلزی مانند یک چاقو تولید جرقه می نماید.

مشخصات محصول
ساخت: کشور چین
ابعاد: 10*1*1

Yeganeh
06-05-2009, 09:44 AM
به چه دردی می خوره این؟ :roll:

ایرانگرد
09-05-2009, 06:10 PM
می دونی من چقدر دنبال این آتش زنه بودم؟
اصلا فکر نمی کردم ایران پدا بشه
:P

Mehdi
12-05-2009, 11:02 AM
به چه دردی می خوره این؟ :roll:

این وسیله برا روشن کردن آتش استفاده میشه. اگه به یه چیز تیز مثل یه چاقو بمالی جرقه تولید می کنه که این جرقه ها می تونه تولید آتش کنه. خوبیش اینه که در هر شرایطی قابل استفاده است. خیلی طول می کشه که تموم بشه. هیچوقت خیس نمیشه و یه چیز جمع و جوره. :roll:

Mehdi
12-05-2009, 11:05 AM
می دونی من چقدر دنبال این آتش زنه بودم؟
اصلا فکر نمی کردم ایران پدا بشه
:P

هنوز هم پیدا نمیشه. تقریبا هیچ جا نمی تونی بخری. ما هم از یه نفر که مستقیم از چین میاره می گیریم

bestboyir
25-05-2009, 04:35 PM
درود بر شما
باید عرض کنم، این آتش زنه مدتی هست که تو منیریه اومده و با قیمت 3.500تومان به فروش میرسه. خود من حدود 3 هفته پیش خریدم.

Hamid_S
26-05-2009, 10:51 AM
درود بر شما
باید عرض کنم، این آتش زنه مدتی هست که تو منیریه اومده و با قیمت 3.500تومان به فروش میرسه. خود من حدود 3 هفته پیش خریدم.

ظاهرا حق با شماست.
این آتش زنه ها رو ما 3-4 ماه پیش به تعداد خریدیم و قیمتش هم بالا بود. فقط چند تایی مونده. فروختنش فعلا با قیمت پایین تر از 10 تومن برا ما ضرر میشه. سری جدید که گرفتیم قیمت پایین میاد

مصطفی
30-05-2009, 11:44 AM
وسيله خيلي مفيديه و براي استفاده از اون مهارت خاصي لازم نيست.
بهترين ماده براي شروع آتش هم به نظر من دستمال كاغذيه! البته چوب آغشته به مواد اشتعالزا هم خوب روشن ميشه.

Mehdi
01-06-2009, 09:01 AM
درود بر شما

ظاهرا حق با شماست.
این آتش زنه ها رو ما 3-4 ماه پیش به تعداد خریدیم و قیمتش هم بالا بود. فقط چند تایی مونده. فروختنش فعلا با قیمت پایین تر از 10 تومن برا ما ضرر میشه. سری جدید که گرفتیم قیمت پایین میاد

از دستمال كاغذي بهتر الياف پوست نارگيله كه البته يه مدتي مونده باشه و پوسيده. بي نظيره. با يه جرقه روشن ميشه :roll:

Peymankhah
08-08-2009, 10:49 AM
اساسا باهاش موافقم چون خوب چیزیه
به نظرم هر کوهنورد یا طبیعت گرد باید یک دونه از اون رو داشته باشه.
البته با این نظر که باهش کار کردن راحته خیلی موافق نیستم. البته اینجوری بگم که با تجربه بیشتر در شرایط آب و هوایی مختلف کاربردهاش بهتر معلوم میشه و قلق اون بیشتر دست آدم میاد.

نوعهای دیگه اش هم تو بازار هست قابل توجه رفقا مخصوصا اونهای که پیپ میکشن. (با پوزش از رفقا)

Narges
08-08-2009, 02:25 PM
یادمه اولین سفرم با آنوبانینی باهاش کار کردم
;)
واقعا به درد بخور بود
کار کردن باهاشم خیلی راهته

Peymankhah
08-08-2009, 02:37 PM
;)
واقعا به درد بخور بود

یادم باشه یادت باشه

بهت بدم ببینم باهاش چه جوری آتیش به پا میکنی :mrgreen:

Narges
09-08-2009, 05:01 PM
;)
واقعا به درد بخور بود

یادم باشه یادت باشه

بهت بدم ببینم باهاش چه جوری آتیش به پا میکنی :mrgreen:
ما واسه آتیش به پا کردن به اینا احتیاج نداریم ;)
ولی چون شمایی واسه آموزششم که شده یه دستی بهش میزنیم :)
اونوقت میبینی که کار کردن باهاش خیلی راحته ;) :D

Mehdi
09-08-2009, 05:14 PM

عجب...
پس بگو...
این همه آتیش زیر سر تو بود... :ugeek:

pesare1404
10-08-2009, 11:00 AM
یه عکسی چیزی بابا

نخوردیم نون گندم حداقل ببینیم دست مردم!!! :mrgreen:

Mehdi
10-08-2009, 11:28 AM
اینم عکس رفیق

[attachment=0:1d8cwku9]survival.jpg[/attachment:1d8cwku9]

Narges
10-08-2009, 03:32 PM

عجب...
پس بگو...
این همه آتیش زیر سر تو بود... :ugeek:
من ÷یش شما و حامد شاگردی میکنم ;)

Pita
07-12-2010, 01:45 PM
اینم عکس رفیق

[attachment=0:1d8cwku9]survival.jpg[/attachment:1d8cwku9]

من پارسال همینو خریدم ۲۰۰۰ تومن البته به اسم جرقه زن
بهترین کیفیت در این آتش زنه ها نوع سوئدی هستش دو مدل داره scout و army که مدل army بزرگتر و جرقه ای که تولید میکنه بیشتره :

You can see links before reply

یک توزیع کننده توی ایران هم داره به این آدرس :

Noma Co.Ltd
No.60, Eftekharinia St., Valy
Assr Ave. 1595613713, Tehran
P.O.Box : 14155-5681 Tehran

PH: +98 21 88908770
+98 21 88803297
Fax: +98 21 8889 24 29

E-mail: noma_2003@yahoo.com

Pita
12-12-2010, 01:06 PM
دوستان من با شرکت نوما تماس گرفتم این شرکت فقط فروش بصورت کلی داره حداقل تعداد خرید هم 50 عدد هست :

مدل Army با حداقل خرید 50 عدد 21 هزارتومان
مدل Scout با حداقل خرید 50 عدد 13 هزار تومان

اینم عکساش :

اگر بخواین بصورت گروهی خرید کنید من یکی که هستم!

Shahram
12-12-2010, 04:50 PM
همون ارزونهای منیریه (که الان دو نوعند) هم اگه قلقش رو یاد بگیری می شه باهاش یه کارهایی کرد هر چند جرقه شون کمه ولی مثل همیشه دانش کار رو مهمتر از ابزار می دونم. یکی از همون ارزونها و کمی پنبه (البته داخل نایلون که خیس نشه) همیشه جواب داده :3:

babre.koohestan
16-10-2011, 04:28 PM
مگه این اتش زنه های مایع یا ژله که جدید اومده چشه؟راحت تره که از جرقه مثل انسان های اولیه. :4:

Armin
16-10-2011, 05:43 PM
مگه این اتش زنه های مایع یا ژله که جدید اومده چشه؟راحت تره که از جرقه مثل انسان های اولیه :4:

دوست عزیز این ژله ها هم از لحاظ حجم و از لحاظ زود خاموش شدن به نظر من جالب نیستند...
البته با اتش زنه هم زیاد موافق نیستم...!!!
اما اسپره کلا ی چیز دیگست....:4::16::19:

babre.koohestan
17-10-2011, 03:21 AM
اخه این چه کاریه به جای جرقه از فندک استفاده کنید.فندک چشه؟

Armin
17-10-2011, 02:41 PM

خوب شاید لذت زنده موندن در بقا و زندگی در طبیعت رو بهشون می ده....!!!!

babak.roohbakhsh
17-10-2011, 03:35 PM
دوست عزیز این ژله ها هم از لحاظ حجم و از لحاظ زود خاموش شدن به نظر من جالب نیستند...
البته با اتش زنه هم زیاد موافق نیستم...!!!
اما اسپره کلا ی چیز دیگست....:4::16::19:
اره حتما اونم از نوعه سوکس :4: کش خوبه نه ارمین جان :19::21:
بعد یک دفعه همه ی گروه میرند هوا :21::21::21::21:

Shahram
17-10-2011, 04:52 PM
مگه این اتش زنه های مایع یا ژله که جدید اومده چشه؟راحت تره که از جرقه مثل انسان های اولیه. :4:

آتش زنه و کبریت و فندک یه گروهند و اسپری و ژل و آتش زنه های گیاهی و الکل جامد هم یه گروه و هیچ کدوم کار اون یکی رو انجام نمی ده.
کبریت خیس می شه و محدودیت تعداد داره.
ژل تو دماهای پایین عملکردش رو از دست می ده و همین طور بالاخره یه وسیله دیگه نیازه تا خود ژل رو آتیش بزنه.
بیشتر فندک های معمولی تو ارتفاع روشن نمی شن و گازشون محدوده. به فندک اصلا نمی شه اعتماد کرد. فندکی که بیشتر از همه جواب داده اون سنگی های قدیمی بوده و نه الکتریکی ، که سنگی ها هم همین آتش زنه هستند.
اسپری هم هم جا می گیره و هم دوباره کبریت می خوایی

هیچ کدوم از اینها کاملا قابل اعتماد نیستند در حالی که آتش زنه رو بزن تو آب و بعد در بار باهاش آتیش بزن. تموم نمی شه. سبک و کم حجمه. به شخصه به همه ترجیح می دم. دو سال هست که از یکی استفاده می کنم و هنوز یه دو سال دیگه هم راحت جواب می ده. منتها همیشه یه کبریت و فندک هم همراهم هست ولی هیچ کدوم اعتبار آتش زنه رو ندارن.
دقت کنید این بحث تنوع ابزار واسه حالتی نیست که شما با دمپایی از ماشین پیاده می شی و می ری پای درخت فرش می اندازی و جوجه کباب می خوری :3: واسه حالتی هست که شما چند روز از هر تمدنی به دور هستی و وضعیت هوا هم قابل پیش بینی نیست و رطوبت زیاده. روش هم کلا بدوی و اولیه است منتها شما تو طبیعت بکر هم در همین حالت قرار دارین. primitive skills یا bush craft یا همون روش انسانهای اولیه هم یکی از مهارتهای مهم واسه زندگی طولانی تر در طبیعت هست و علاقمند کم نداره.

Armin
18-10-2011, 01:02 AM
آتش زنه و کبریت و فندک یه گروهند و اسپری و ژل و آتش زنه های گیاهی و الکل جامد هم یه گروه و هیچ کدوم کار اون یکی رو انجام نمی ده.
کبریت خیس می شه و محدودیت تعداد داره.
ژل تو دماهای پایین عملکردش رو از دست می ده و همین طور بالاخره یه وسیله دیگه نیازه تا خود ژل رو آتیش بزنه.
بیشتر فندک های معمولی تو ارتفاع روشن نمی شن و گازشون محدوده. به فندک اصلا نمی شه اعتماد کرد. فندکی که بیشتر از همه جواب داده اون سنگی های قدیمی بوده و نه الکتریکی ، که سنگی ها هم همین آتش زنه هستند.
اسپری هم هم جا می گیره و هم دوباره کبریت می خوایی

هیچ کدوم از اینها کاملا قابل اعتماد نیستند در حالی که آتش زنه رو بزن تو آب و بعد در بار باهاش آتیش بزن. تموم نمی شه. سبک و کم حجمه. به شخصه به همه ترجیح می دم. دو سال هست که از یکی استفاده می کنم و هنوز یه دو سال دیگه هم راحت جواب می ده. منتها همیشه یه کبریت و فندک هم همراهم هست ولی هیچ کدوم اعتبار آتش زنه رو ندارن.
دقت کنید این بحث تنوع ابزار واسه حالتی نیست که شما با دمپایی از ماشین پیاده می شی و می ری پای درخت فرش می اندازی و جوجه کباب می خوری :3: واسه حالتی هست که شما چند روز از هر تمدنی به دور هستی و وضعیت هوا هم قابل پیش بینی نیست و رطوبت زیاده. روش هم کلا بدوی و اولیه است منتها شما تو طبیعت بکر هم در همین حالت قرار دارین. primitive skills یا bush craft یا همون روش انسانهای اولیه هم یکی از مهارتهای مهم واسه زندگی طولانی تر در طبیعت هست و علاقمند کم نداره.

شهرام جان ممنون از اطلاعات خوبت...
کلا موافقم هر کدوم کارایی خودش رو داره و بودن اتش زنه واجبه...
اما در مورد اسپره می تونم بگم اسپره کارایی های دیگه هم داره از جمله خوشبو کننده ضد عفونی کننده و با یک فندک حکم یک وسیله دفاعی رو هم داره و می تونه در کمترین زمان ممکن یک اتش بزرگ درست کنه...:8::3:

babre.koohestan
18-10-2011, 02:37 AM
ممنون واقعا.حالا فهمیدم.من هنوز اتش درست نکردم تا این وسایل رو تست کنم.کوه میرم و اتش لازم نمیشه.تو ارتفاع 4000 هم موندنی نشدم که اتش به پا کنم.

مصطفی شهریاری
18-10-2011, 01:28 PM
با سلام
بنظر من بهترین چیز الکل جامد هست هم ارزونه بسته 12 تائی 1000 تومن هم زود اتیش میگیره هم با دوامه هر قرسش 10 دقیقه روشن هست با یکیش میشه یه کندوک چائی درست کرد هم سبک و کم جا میگیره و دم هم نداره

dariuoshmusavi
19-10-2011, 11:27 AM
در زمينه ساخت آتش زنه بايد بگم دوستان ميتونن از شيره درخت كاج + الياف خشك شده درخت + يكم ذغال سنگ تو خونه برا خودشون يه آتش زنه ضد باد ورطوبت بسازند در مورد كبريت هم بايد بگم ميتونن با استفاده از پرافين كبيريت خودشنو ضد رطوبت كنند
در جواب دوستان بايد بگم يكم فكر كردن بهتر از حاضري خريد كردنه ژل والكل جامد بعضي وقتها ممكنه دردسترس نباشه

Mehdi
19-10-2011, 11:53 AM
در زمينه ساخت آتش زنه بايد بگم دوستان ميتونن از شيره درخت كاج + الياف خشك شده درخت + يكم ذغال سنگ تو خونه برا خودشون يه آتش زنه ضد باد ورطوبت بسازند
ممنون میشم اگر درباره این آتش زنه بیشتر توضیح بدید!
دقیقا چجوری ساخته میشه؟
با جرقه شعله ور میشه یا نیاز به کبریت و فندک داره؟

مصطفی شهریاری
20-10-2011, 12:08 AM
[QUOTE=dariuoshmusavi;52718]در زمينه ساخت آتش زنه بايد بگم دوستان ميتونن از شيره درخت كاج + الياف خشك شده درخت + يكم ذغال سنگ تو خونه برا خودشون يه آتش زنه ضد باد ورطوبت بسازند در مورد كبريت هم بايد بگم ميتونن با استفاده از پرافين كبيريت خودشنو ضد رطوبت كنند
در جواب دوستان بايد بگم يكم فكر كردن بهتر از حاضري خريد كردنه ژل والكل جامد بعضي وقتها ممكنه دردسترس نباش

کاملا درسته اصلا یادم نبود ..
درخت اورس بعضی وقتها خود به خود اتیش میگیره و از خودش شیره ای میده که مثل الکل اتشزا هست و با یک جرقه سنگ معمولی اتیش میگیره یه سوخت خیلی عالی هم هست ما بهش میگیم قشلاقی کف تویله گوسفندها بعد از مدتی یک لایه پهن جمع میشه با کلنگ میکنیم مثل اسفالت سفت هست خیلی سوخت خوبیه هم با دوام و تو برف و بارون روشن میمونه دود و دم هم نداره خیلی هم ارزونه حرارت خیلی خوبی هم داره سبک و راحت حمل میشه و دودش برای سر و سینه عالیه بوی خوبی هم میده اینقدر خوبه که ادم دلش میخواد بخوردش.. :21:

:21:

:21:

قاسم احمری
04-12-2013, 10:06 AM
سلام اگر نمیخواهید زیاد خرج کنید راهتترین آتش زنه خوب همان فندک جوشکاری است با 1500تومان میتوانید آنرا تهیه کنید جرقه های خیلی زیاد وخوبی تولید میکند

کتاب
31-08-2014, 06:52 PM
سلام.من از اون اتشزنه هایی که گفتید تو منیریه 3500چندتایی میخوام.اگه کسی ادرس دقیق از فروشندشو داره به این ادرس ایمیل کنه2014.modir@gmail.com

armin68
11-12-2014, 04:14 PM
آتش زنه یا فایر استیل یک وسیله اضطراری و ولی در حالت عادی کاربردی نداره .اما داشتنش حس خوبی میده به آدم :))

وسیله مورد علاقه سروایوالیست هایی مثل من هم هست. با اینکه نیازی ندارم بهش برای دل خودم مدام ازش استفاده میکنم و کیف میکنم !

اکثر فندکا در ارتفاع یا دمای پایین یا بارندگی شدید بیفایده میشن ولی فایر استیل همیشه و در هر شرایطی براتون جرقه درست میکنه .حرارت این جرقه ها بالاست و اگر بهش نگاه کنید و بزنید انگار تو صورتتون فلش زدن

از 20 تومن داره تا 35 تومن و اگر گم نکنید حالا حالاها میمونه

مارکهای خارجی خوب مثل "لایت مای فایر" تو منیریه موجوده و یک سوت اضطراری هم داره تو خودش. پریموس هم اومده تازگیا و پشت فلزش یه اره داره تا پودر منیزیم رو بتراشی باهاش و بریزی روی تیندرت ولی بندش کوتاهه و اینکه اون قسمت اره ای چیز خیلی خاصی نیست.

استفاده از آتشزنه (چخماق ترجمه غلطیه) تکنیک های خودش رو داره .اول اینکه نیاز به آتشگیرانه یا تیندر داره که تهیه طبیعیش کار آسونی نیست .بهترین راه همراه داشتم پنبه فشرده آغشته به وازلین در قوطیه فیلمه .هرچند که خوبه اگر تهیه آتشگیرانه یا تیندر طبیعی رو هم بلد باشین

نکته و فوت کوزه گری در مورد این وسیله زیاده و از حوصله دوستان خارجه

armin68
11-12-2014, 06:55 PM
از "لایت مای فایر" چیزای دیگه هم تو منیریه دیدم .مثلا چوب اشباع که 80% صمغ داره و نم نمیکشه و خیس نمیشه (بوی خیلی خوبیم داره) .یا گرد تیندر (تیندر داست) .... ولی خب خیلی فانتزیه و بهترین گزینه همچنان همون پنبه و وازلینه