PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اهدای عضو

Dr Ernesto
18-05-2011, 03:14 PM
جشن نفس

جشن نفس چیه؟
جشنی هستش که هر ساله به مناسبت اهدای عضو افرادی که فوت کرده اند برگزار میشه.
محور اصلی اون هم تقدیر از افرادی هستش که عضو اهدا کرده اند و البته خانواده اونها(چون اونها فوت کرده اند)البته میتونید تو این جشن هم شرکت کنید و کارت اهدای عضو بگیرید.

Dr Ernesto
18-05-2011, 03:17 PM
جشن نفس

آنانکه رفتنشان آغازی برای دیگران شد ، شایسته تقدیرند

دوست و همراه گرامی :
و آنگاه که در این تاریکی سخاوتی می درخشد و به لطف نیتی پاک، قلبی از اندوه و نفسی از شماره خارج می شود.
در آن هنگام تولدی دیگر در پیش است و شادی و نشاطی وصف ناپذیر از شروع زندگی دوباره و این رسالت سنگین ماست که :

جوانمردی را

سخاوت را

بزرگواری را

و حیات را

جشن بگیریم و این آغاز فرخنده را فریاد کنیم.
باشد که طنین فریاد این تولد، سکوت بیماران نیازمند را بشکافد و هم صدایی من و تو در این میان آغازی باشد

بر پایان چشمان خیس

بر پایان نفسهای به شماره افتاده

و بر پایان قلبهای رنج دیده

پس ای هم وطن!، ای دوست!، ای هم درد!
دستت را در دست ما بگذار تا یکبار دیگر همچون سالهای گذشته هم نوایی زیبایی به نام "جشن نفس" را با هم زمزمه کنیم.
به اشتیاق، حضور سبز شما و خانواده محترمان را در معنویت خیرخواهی و نوعدوستی جشن نفس چشم انتظاریم.

لازم به ذکر است که کارت اهدای عضو به صورت حضوری در محل جشن به شما تحویل داده خواهد شد

مکان : تهران –بزگراه چمران– باشگاه ورزشی انقلاب
زمان :5 و 6 خرداد ماه از ساعت 18 الی

Dr Ernesto
18-05-2011, 03:54 PM
من کارت اهدای عضو دارم،شما چطور؟

You can see links before reply

خاطره
18-05-2011, 04:07 PM
من کارت اهدای عضو دارم،شما چطور؟

والا ما رفتیم عضو شیم 1.5 سال میگذره هنوز کارتش نیمده!!! نمیدونم بازم باید منتظر بمونم؟؟:26:

Dr Ernesto
18-05-2011, 04:22 PM
والا ما رفتیم عضو شیم 1.5 سال میگذره هنوز کارتش نیمده!!! نمیدونم بازم باید منتظر بمونم؟؟:26:

بهشون زنگ بزن،یا برو تو سایت
مثل من که الان دو تا کارت دارم!!:13:

Solmaz
18-05-2011, 11:15 PM
من هم کارتشو گرفتم. 4-5 دستم رسید.
ولی من شنیدم که داشتن این کارت کفایت نمیکنه و بعد از مرگم باید باز خانوادم رضایت بدن! درسته؟
خاطره جان احتمالا یه اختلالی تو پروسه صدور کارتت بوجود آمده. تو سایتش توضیح داده که برای پیگری چیکار باید بکنی.

خاطره
18-05-2011, 11:20 PM
ولی من شنیدم که داشتن این کارت کفایت نمیکنه و بعد از مرگم باید باز خانوادم رضایت بدن! درسته؟
خاطره جان احتمالا یه اختلالی تو پروسه صدور کارتت بوجود آمده. تو سایتش توضیح داده که برای پیگری چیکار باید بکنی.

بله درسته .. بازم خانواده باید رضایت بدن ..:46:
واسه همین منم دیگه نرفتم دنبالش . ..:45:
همه میدونن من راضیم ...:63:
دیگه کارت میخواد چیکار ....:7:
راجع به مرده خودمون هم نمیتونیم تصمیم بگیریم...:29::47:

Dr Ernesto
19-05-2011, 09:08 AM

بله،باید رضایت بدن.ولی همین کارت هم 80 درصد کار رو خودش پیش میبره

واسه منم اوایل همین مشکل پیش اومد،ولی اونقدر پیگیری کردم،تا بهم دو تا کارت دادن.برو تو سایت یا تماس تلفنی بگیر و موضوع رو بهشون بگو

Azadeh
19-05-2011, 11:19 AM
دوستان، اهدای عضو به نظرمون کار خوبیه و باعث نجات انسان هاست اما باید ببینید مرجع تقلیدتون چی میگه. البته اگر قبولش دارید.

Majid
19-05-2011, 11:22 AM
با تمام احترامی که به افراد قائلم.
من کاملا با دوستان مخالفم و معتقدم تا وقتی انسان نفس میکشه یعنی زنده است.
من به عینه دیدم کسایی رو که مرگ مغزی بودن و توی کما بودن، اما بعد از 6 7 ماه به هوش آمدن و الان در سلامت کامل هستند.
شاد باشید و همیشه سلامت

Dr Ernesto
19-05-2011, 11:50 AM
دوستان، اهدای عضو به نظرمون کار خوبیه و باعث نجات انسان هاست اما باید ببینید مرجع تقلیدتون چی میگه. البته اگر قبولش دارید.

چی بگم؟
عقل،قرآن،سنت،اجماع
از این 4 مورد میشه شرع و حکم رو اقتباس کرد.
هر کس یه فرد دیگرو از مرگ نجات بده،انگار یه جامعه رو از نجات داده

Azadeh
19-05-2011, 12:12 PM
چی بگم؟
عقل،قرآن،سنت،اجماع
از این 4 مورد میشه شرع و حکم رو اقتباس کرد.
هر کس یه فرد دیگرو از مرگ نجات بده،انگار یه جامعه رو از نجات داده

درسته اما اگر فردی به هوش اومد آنوقت چی ؟ به قول آقا مجید موردی بوده.
و بر اساس تعریف مرجع تقلید ما که تعریف مرگ به این صورت که ریه و قلب از کار افتاده باشه و نفس نکشه. اما مرگ مغزی که هنوز فرد نمرده و نفس می کشه یعنی زنده هست اما به هوش نیست.
به هر حال این مسئله به راحتی نیست بشه در موردش تصمیم گرفت.
این مسئله شبیه مسئله سقط جنینه که اگر مادر سالم بود و شرایطش طوری نباشه که مجبور بشه سقط کنه. تکلیف اینها چی میشه؟ یعنی الکی جنین رو بکشه؟ به هر حال جنین یک انسانه و نمیتونیم در این مورد چیزی بگیم. چون آگاهیمون پایینه و نمیتونیم درست تشخیص بدیم. مسئله جون انسان در میونه. یه وقت خدا نکرده به جای اینکه انسان رو نجات بدیم اونو می کشیم!
خدا نکرده! زبونم لال اگر این اتفاق مرگ مغزی بیافته یعنی خودمون بکشیم و دیگران نجات بدیم؟ خودکشی که گناه کبیره هست ..
انشاالله همهمون تنمون سالم باشیم و سلامت.

Dr Ernesto
19-05-2011, 12:49 PM
تشخیص اینکه کسی در بدنش جان داره یا نداره ،به عهده پزشک هست و نه مرجع تقلید.
گواهی ولادت و وفات رو پزشک امضا میکنه،چون اون هست که در این مورد صاحب نظر هستش.
این کارت برای همچین وقتایی هست.من اگه تو کما رفتم و بیش از یک ماه طول کشید،اجازه میدم تمام بدنم اهدا بشه به کسانی که بهش نیاز دارن
البته انشاالله همه عمرشون پایدار باشه

golbahar
19-05-2011, 01:12 PM
با تمام احترامی که به افراد قائلم.
من کاملا با دوستان مخالفم و معتقدم تا وقتی انسان نفس میکشه یعنی زنده است.
من به عینه دیدم کسایی رو که مرگ مغزی بودن و توی کما بودن، اما بعد از 6 7 ماه به هوش آمدن و الان در سلامت کامل هستند.
شاد باشید و همیشه سلامت

تو کما رفتن مراحل مختلفی داره ، اگه اشتباه نکنم تو پزشکی بهش میگن عمق کما و البته مرگ مغزی با کما فرق داره آقا مجید .
هر کی تو کما رفت رو که براش مرگ مغزی اعلام نمی کنن و اصلا حتی برای کسایی که مرگ مغزی اعلام میشه هم باز تحت شرایط خاص اجازه ی اهدا ی عضو داده میشه .
در هر صورت در مورد خود من وقتی برام مرگ اعلام کنن اگه بخوام برگردم نباید ناز کنم و باید به موقع برگردم . اگه بر نگشتم لابد نمی خوام برگردم ولم کنن بذارن برم دیگه !

Majid
19-05-2011, 01:40 PM
مرسی بهاره جان
ولی من نظرمو گفتم و نظر دیگران هم برای خودشو قابل احترام:4:
ولی اینو بدون آدم وقتی نفس میکشه زنده است :3:
در ضمن فکر کنم این تاپیک درباره اعلام جشن نفس بوده و اطلاع رسانی درباره اون جشن . . .

golbahar
19-05-2011, 01:48 PM
مرسی بهاره جان
ولی من نظرمو گفتم و نظر دیگران هم برای خودشو قابل احترام:4:
ولی اینو بدون آدم وقتی نفس میکشه زنده است :3:
در ضمن فکر کنم این تاپیک درباره اعلام جشن نفس بوده و اطلاع رسانی درباره اون جشن . . .

گذشته از اینکه نظر هر کی برای خودش قابل احترامه ، نظر شما هم برای ما خیلی خیلی قابل احترامه آقا مجید . :16: :4:
ولی اینو بدون بعضی ها نفس میکشن و زنده نیستن :3: :4:
ما مخلصیم در بست .

Ahoura
19-05-2011, 04:46 PM
عرض سلام دوست عزيز؛
ممنون که بحثي رو مطرح کرديد که جاي تامل داره.
خيلي وقتها از فداکاري امتناع مي کنيم ولي وقتي که داره دستمون از دنيا کوتاه مي شه دوست داريم با فداکاري بريم که البته جاي انديشيدن داره.
اطلاعات بشري در مورد روح کمه خواه دکتر باشه يا مرجع تقليد و ... .
مي دونيد که اگر انسان زنده بگويد من مي خواهم اعضاء بدنم را اهدا کنم در زمره فداکاري ها قرار نمي گيره و همچنين قبلاً بر اين باور بودم که زياد برام مهم نيست که بعد از مرگم چه بر سر جسدم بياد، ولي وقتي بيشتر فکر کردم ديدم نمي تونم با قطعيت بگم که برام مهم نيست، دوست دارم به جسدم هم احترام گذاشته بشه.
فکر نمي کنم اين که از پيش درباره شرايطي که قلب مي زنه و خودت هم نميدوني که در آن شرايط چي از خدا مي خواهي، از الآن تصميم به مرگ خود بگيري حال با هر درجه فداکاري احتمالي، انتخاب درستي به نظر بياد.
به هرحال شک نيست که کار فداکارانه خوبه به شرطي که با قطعيت بدوني که فداکاريه.
بنظر من تحقيق روي راهکارهاي جديد (خون بند ناف و ... ) بهتره.
با سپاس - محمدرضا

Dr Ernesto
20-05-2011, 02:38 AM
عرض سلام دوست عزيز؛
ممنون که بحثي رو مطرح کرديد که جاي تامل داره.
خيلي وقتها از فداکاري امتناع مي کنيم ولي وقتي که داره دستمون از دنيا کوتاه مي شه دوست داريم با فداکاري بريم که البته جاي انديشيدن داره.
اطلاعات بشري در مورد روح کمه خواه دکتر باشه يا مرجع تقليد و ... .
مي دونيد که اگر انسان زنده بگويد من مي خواهم اعضاء بدنم را اهدا کنم در زمره فداکاري ها قرار نمي گيره و همچنين قبلاً بر اين باور بودم که زياد برام مهم نيست که بعد از مرگم چه بر سر جسدم بياد، ولي وقتي بيشتر فکر کردم ديدم نمي تونم با قطعيت بگم که برام مهم نيست، دوست دارم به جسدم هم احترام گذاشته بشه.
فکر نمي کنم اين که از پيش درباره شرايطي که قلب مي زنه و خودت هم نميدوني که در آن شرايط چي از خدا مي خواهي، از الآن تصميم به مرگ خود بگيري حال با هر درجه فداکاري احتمالي، انتخاب درستي به نظر بياد.
به هرحال شک نيست که کار فداکارانه خوبه به شرطي که با قطعيت بدوني که فداکاريه.
بنظر من تحقيق روي راهکارهاي جديد (خون بند ناف و ... ) بهتره.
با سپاس - محمدرضا

1-بحث من راجع به جشن نفس یود
2-به نظر شما،اگه الان من یکی از کلیه هامو اهدا کنم،فداکاری نکردم؟
3-من که الان در حالی نیستم که دستم از دنیا کوتاه باشه،همین الان که سر حال و سالمم میگم،در صورت مرگ مغزی،اعضا بدنم رو اهدا میکنم
4-شخصا واسم مهم هستش که جسدم به یه دردی بخوره،نه فقط جسدم بلکه حتی در حال زندگی هم دوست دارم و سعی میکنم که نه فقط به همنوعانم،بلکه به سایر جانداران هم کمک کنم و این امر رو تا بعد از مرگ و بخشیدن جسد هم ادامه میدم
5-تحقیقات جدید خون بند ناف،بانک ژنوم و ... هم عالیه

ارادتمند
ارنستو

Azadeh
21-05-2011, 08:53 AM
در مورد خون بند ناف،بانک ژنوم بیشتر توضیح بدهید. ممنون.

Dr Ernesto
21-05-2011, 12:05 PM

سلام دوست عزیز
این اطلاعاتی هستش که وجود داره
بانک بند خون ناف در ایران هستش ولی بانک ژنوم یه حالت تقریبا بین المللی داره.

خون بندناف/ امیدی برای درمان بیماریهای سخت

تحقیقات آزمایشگاهی نشان می‌دهد سلول‌های بنیادی خونساز موجود در خون بندناف با توجه به توانایی تمایز به سایر سلولها می‌توانند افق جدیدی در درمان بیماریهای مختلف را در آینده‌ای نه چندان دور ایجاد كنند.

استعدادهای بالقوه جدیدی كه برای درمان با سلولهای بنیادی به وجود آمده شامل صدمات نخاعی، دیابت، بیماریهای قلبی، پاركینسون، آلزایمر، لوپوس، ایدز و بیماری ام.اس است.

مشخص شده سلول‌های بنیادی موجود در خون "بندناف" در درمان انواع سرطانها، بیماریهای ژنتیك، اختلالات خونی و نقص سیستم ایمنی كاربرد دارند.

از آنجا كه سلولهای بنیادی خون بندناف راحت‌تر توسط سیستم ایمنی بیمار قبول می‌شوند، مشكل رد پیوند نیز كمتر ایجاد می‌شود.

خون بندناف یا "خون جفتی" ،خونی است كه در جنین در حال تكوین داخل رحم جریان دارد اما متاسفانه این خون كه غنی از سلولهای بنیادی است به عنوان یك زباله بیولوژیك دور ریخته می‌شود.

این در حالیست كه سلول‌های موجود در این خون دورریز بسیار پرتوان و نامیرا هستند و با تزریق و جایگزینی آنها در مناطقی كه بصورت جدی آسیب دیده‌اند بهبودی كامل حاصل می‌شود.

* بانك خون بندناف

حفظ و نگهداری سلول‌های بنیادی خون بندناف برای استفاده احتمالی در آینده انتخابی است كه امروزه تعداد زیادی از پدران و مادران در سراسر جهان به عنوان پشتوانه‌ای برای فرزندان خود در آینده مورد توجه قرار می‌دهند.

در ایران نیز بانك خون بندناف توسط پژوهشكده رویان با هدف تامین سلول‌های بنیادی جهت كاربردهای درمانی چند سالی است كه فعالیت خود را آغاز كرده است.

در این بانك والدینی كه در انتظار تولد نوزاد هستند با مراجعه به این بانك و تشكیل پرونده می‌توانند محتوای خون بندناف و جفت را در این بانك نگهداری كنند.

تحقیقات نشان داده است خون جفتی علاوه بر درمان بیماریها و سرطانهای خونی در درمان بیماریهای غیرخونی از جمله سكته‌های مغزی و آسیب‌های نخاعی كاربرد دارد.

روزانه در كل كشور دهها هزار نمونه از خون‌های بندناف دور ریخته می‌شود كه آینده‌نگری و كاربردی شدن نتایج تحقیقات مرتبط با توانایی‌های سلول‌های بنیادی خون بندناف حكم می‌كند این نمونه‌های غنی دورریز را در بانك‌های عمومی خون بندناف ذخیره كرد.

هم اكنون آنچه در ایران به عنوان بانك خون بندناف فعالیت دارد،موسسه ای خصوصی است كه والدین صرفا برای فرزندان خود اقدام به نگهداری خون بندناف می‌كنند و امكان مصرف برای سایرین وجود ندارد.

دكتر ابراهیمی گفت والدین با تشكیل پرونده در این بانك، وسایلی از جمله كیسه‌خون، سوزن مخصوص كشیدن خون، بروشورها و سی‌دی‌های آموزشی در این خصوص را می‌گیرند و در زمان تولد نوزاد، خون بندناف توسط پزشك درون این كیسه مخصوص ریخته می‌شود.

وی افزود بعد از اینكه خون بندناف گرفته شد آزمایشهای لازم از نظر ویروسی روی آن صورت می‌گیرد و روند فریز كردن خون و انتقال آن به تانكهای نیتروژن انجام می‌گیرد.

خون بندناف و جفت تا قبل از این دور ریخته می‌شد و یا اینكه بیشتر در كارهای تحقیقاتی از آن استفاده می‌شد اما بعد مشخص شد كه این خون منبع بسیار خوبی از سلول‌های بنیادی است.

وی در خصوص نحوه فعالیت بانك خون بند ناف گفت بلافاصله بعد از زایمان، بندناف از نوزاد جدا می‌شود و در این زمان توسط یك سوزن خون از بندناف و جفت جمع آوری و به كیسه‌های خون منتقل می‌شود.

این فرایند غیر تهاجمی و بدون درد است و برخلاف جمع‌آوری مرسوم مغز استخوان كه مستلزم بیهوشی عمومی است، معمولا در عرض سه دقیقه توسط ماما و یا پزشك متخصص انجام می‌شود.

نحوه كار این بانك به این صورت است كه این خون‌ها به صورت جداگانه برای هر شخص منجمد می‌شود تا در صورت نیاز در آینده برای درمان یك سری از بیماریها مورد استفاده قرار گیرد.

این خون برای خود نوزاد در بزرگسالی چنانچه مبتلا به بیماریهایی نظیر انواع سرطانهای خون شود به راحتی قابل استفاده است.

علاوه بر این این خون می‌تواند برای خواهر و برادر و پدر و مادر و حتی اقوام نزدیك نوزادی كه خون بند ناف او گرفته شده است چنانچه ‪ HLAخون آنها تا حدودی با هم همخوانی داشته باشد و در صورت اجازه صاحب خون مورد استفاده قرار گیرد

.

Ahoura
21-05-2011, 03:26 PM

سلولهاي بنيادي به سه دسته جنيني، بالغ و خون بند ناف تقسيم مي شوند که جنيني را از سلولهاي جنين 14 الي 16 روزه‌، سلولهاي بالغ را از سلولهاي بنيادي مغز استخوان يا مغز و يا کبد فرد بالغ و سلولهاي بنيادي خون بند ناف را از بندناف و جفت نوزاد هنگام زايمان مي گيرند.
سلولهاي بنيادي توانايي تبديل شدن به تمام سلولهاي بدن را دارد، علاوه بر کاربرد وسيع در درمان انواع سرطانها و مريضي هاي لاعلاج ، تحقيقاتي در اين زمينه در حال انجامه که از يک سلول بنيادي بتوان يک عضو بدن را بوجود آورد.

AZY
22-05-2011, 09:54 AM
فکر می کنم بحث اهدای اعضا یه اره یا نه شخصی به این موضوعه که هیچ کس نمی تونه چرایی اش رو زیر سوال ببره. مثلا من به شخصه ترجیح می دم اعضای بدنم به جای پوسیده شدن زیر خاک به یکی دیگه کمک کنه که زندگی بهتری داشته باشه. ولی اگه همسایه قبر بغلیم اینو نخواد بهش احترام می ذارم و درکش می کنم. :3:

mohammad.reza
22-05-2011, 12:31 PM
اهدائ عضو کار بزرگیه اینکه بعد از ، از دست دادن عزیزترین کست رضایت به اهدا اعضای اون به دیگران بدی کار خیلی سختیه.
من بشخصه یه بار که در خانواده صحبتش شد نظر موافقم را با انجام اینکار گفتم ( دور از جونم)اما به نظر من فقط موافقت اهدا کننده قبل از فوتش کافی نیست باید خانواده فرد هم با این موضوع کنار بیاند و موافق باشند. به حرف و منطق شاید ساده بیاد اما در عمل کاملا متفاوته.
به نظر من در مورد هر مسئله ای باید نظر متخصصین همون موضوع را پرسید و تشخیص در مورد مرده یا زنده بودن ، امکان بازگشت به دنیا یا مرگ و ... کار پزشک متخصصه نه کسه دیگه.
بعلاوه اینکه هیچ منطق و عقل سالمی نجات جان چند نفر دیگه از مرگ را بد نمی دونه.

Dr Ernesto
26-05-2011, 10:46 AM
امروز و فردا جشن نفس برگزار میشه.
یادمون نره.

Ahoura
08-06-2011, 11:47 AM
مطلبي رو تو روزنامه جام جم خوندم، احساس کردم مي تونه تو انتخاب دوستان مفيد واقع بشه :

تفاوت مرگ مغزي با کما
تصادفات رانندگي، سقوط از ارتفاع و مسموميت هاي شديد ممکن است باعث مرگ مغزي شود
مغز به عنوان پيچيده ترين عضو بدن جايگاه احساسات، غرايز، تفکر و بسياري از واکنش هاي آدمي است و کوچک ترين آسيب به آن مي تواند عوارض جبران ناپذيري به همراه داشته باشد.
اين روزها عبارت مرگ مغزي را زياد مي شنويم، اما اين بيماري که همه از شنيدن نامش متاثر مي شوند، چيست و چه ويژگي هايي دارد؟
مرگ مغزي به معناي از دست دادن تمامي عملکردهاي مغز است و در پي توقف کامل جريان خون به اين عضو حساس بدن به وجود مي آيد.
دکتر نورالدين صدرالاسلامي، متخصص مغز و اعصاب در اين باره به «جام جم» مي گويد: در مرگ مغزي، خون رساني و همچنين اکسيژن رساني به مغز متوقف مي شود و اين عضو از بدن کارکرد خود را از دست داده و دچار تخريب غير قابل برگشت مي شود هر چند پس از اين عارضه اعضاي ديگر بدن، از جمله قلب، کبد و کليه ها به وسيله دستگاه هاي کمکي مي توانند به فعاليت حياتي خود ادامه دهند، اما اين روند زياد به طول نمي انجامد و اگر بيمار از اين دستگاه ها جدا شود، زندگي مصنوعي او متوقف خواهد شد.
وي مي افزايد: پس از وقوع مرگ مغزي در فرد، هيچ گونه احساس دردي وجود ندارد و بيمار قادر به صحبت کردن، ديدن و حتي پاسخ به تحريکات خارجي نيست.
علل مرگ مغزي
تصادفات رانندگي، وارد آمدن ضربه شديد به سر، سقوط از ارتفاع، خونريزي هاي داخلي مغز، سکته مغزي و مسموميت هاي شديد از علل مهم مرگ مغزي به شمار مي روند.
دکتر صدرالاسلامي مي گويد: آسيب هاي شديد بافتي که به علل مختلف به مغز وارد مي شود، در نهايت منجر به تورم بافتي شده و از آنجا که مغز در فضاي بسته بين استخوان هاي جمجمه قرار گرفته و امکان افزايش حجم ندارد، بنابراين اين تورم بافتي به قسمت هاي پايين تر مغز (ساقه مغز) فشار وارد کرده و باعث فتق مغزي و مختل شدن گردش خون به مغز مي شود که اين خود در نهايت اکسيژن رساني را مختل و کم مي کند و سرانجام موجب مرگ مغزي مي شود.
تشخيص مرگ مغزي
در کشور هاي مختلف، معيارهاي گوناگوني براي اعلام مرگ مغزي وجود دارد، اما اساس اين اعلام، بررسي نشانه هاي باليني فقدان کامل اعمال مغز است.
اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي کردستان توضيح مي دهد: هرچند قرار گرفتن فرد در حالت کماي عميق، عدم پاسخ به تحريکات دردناک، قطع کامل تنفس و نبود هيچ نشانه اي از بازکردن چشم ها يا حرکات در سر و تنه از علائم مرگ مغزي هستند، اما با توجه به اهميت اين مساله، در اغلب موارد براي اثبات عدم فعاليت مغز نوار مغزي گرفته و حتي آنژيوگرافي از رگ هاي مغزي انجام مي شود.
دکتر صدرالاسلامي مي افزايد: به دليل اهميت اين موضوع، علاوه بر تمامي موارد گفته شده لازم است يک دوره زماني نيز بر بيمار بگذرد (مدت نظارت) تا در طول اين دوره بررسي مداوم بيمار توسط تيم پزشکي عدم تغيير در معيارهاي باليني را به اثبات برساند و بتوان مرگ مغزي را اعلام کرد. البته اين نکته را نيز نبايد فراموش کرد که اعلام مرگ مغزي در کودکان و افرادي که داروهاي آرامبخش قوي و بيهوش کننده مصرف کرده يا مبتلا به بيماري هايي چون کم کاري شديد تيروئيد و حتي سرمازدگي شديد –که باعث رکود و توقف فعاليت ساقه مغز مي گردد– شده اند، تابع شرايط ديگري است.
شناخت کما
در حالت کما شانس بهبود براي برخي بيماران وجود دارد، در صورتي که در مرگ مغزي بهبود بيمار غيرممکن و مرگ وي ظرف چند روز حتمي است. دکتر صدرالاسلامي با بيان اين که کما يک نوع اختلال در کارکرد مغز بوده که در آن شخص –مشابه مرگ مغزي به دليل کمبود خون و اکسيژن رساني به مغز- دچار کاهش شديد سطح هوشياري مي شود و به هيچ يک از تحرکات پيرامونش پاسخ نمي دهد، مي گويد: در حالت کما شخص ممکن است براي مدت طولاني زنده بماند و زندگي نباتي پيدا کند و حتي افرادي که به کما رفته اند در صورت سالم بودن ساقه مغز، در اغلب موارد به تنفس غير ارادي خود ادامه داده و ضربان قلب منظمي نيز دارند.
وي مي افزايد: هوشياري بيماران در حالت کما بسته به ميزان پاسخ آنها به محرک هاي گوناگون درجه بندي مي شود. دکتر صدرالاسلامي مي افزايد: در جريان مرگ مغزي اعضاي ديگر بدن مانند قلب، کليه ها يا کبد تا مدتي زنده و قابل پيوند هستند و اين ارگان ها درصورت اقدام بموقع مي توانند در بدن شخص ديگري به وسيله پيوند اعضا استفاده شوند.
با اين حال، تخريب اعضاي بدن به فاصله کمي پس از مرگ مغزي شروع مي شود و به همين علت است که فرآيند پيوند اعضا بايد هرچه زودتر انجام شود.

Dr Ernesto
03-09-2011, 09:34 AM
اولین همایش سراسری نیروهای داوطلب واحد فراهم آوری اعضای پیوندی
(سفیران زندگی)

واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری در راستای اعتلای طرح سفیران وجذب نیروهای داوطلب مردمی اقدام به برگزاری اولین همایش "سفیران زندگی" می کند.

محورهای همایش:

تبیین اصول و مبانی فعالیت سفیران

شناسایی ظرفیتها و بستر سازی جهت فعالیتهای تخصصی

ایجاد تشکلهای اجرایی و ارائه راهکارهای عملی

بررسی عملکرد سفیران طی سالهای اخیر

ارایه راهکارهای بهبود فعالیتهای سفیران

بررسی مباحث اهدای عضو و پیوند اعضا

سفیران زندگی، سمت افرادی است که به صورت داوطلبانه در راستاي ارتقاي فرهنگ اهداي عضو در سطح جامعه به واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری کمک رسانی می نمایند و وظایفی به شرح زیر دارند:

انجام کارهای واحد (آماده سازی کارت ها، همراهی پرسنل در مراسم مختلف واحد، شرکت در غرفه ها و همایش ها)

فرهنگ سازی (تبلیغات از طریق پخش بروشور و سخنرانی در کلیه ارگان ها، دانشگاه ها و ...، اطلاع رسانی از طریق نشریات و خبرگزاری ها و سایت ها، ثبت نام افراد داوطلب از طریق فرم و معرفی سایت)

انجام کارهای سایت (ورود اطلاعات افراد در سایت اهدا، ارسال مجدد کارتهای ناقص، ویرایش اطلاعات افراد ثبت نامی)

انجام کارهای هنری (طراحی سربرگ، بروشور، بنر، استند، عکاسی و فیلم برداری و ساخت مستند، تیزر، انیمشن و فیلم کوتاه و ...)

لازم به ذکر است، داوطلبین همکاری در این طرح، می توانند جهت ثبت نام در این همایش یک روزه تا تاریخ 30 ام شهریور ماه 1390 به لینک زیر مراجعه نمایند.
جهت ثبت نام در اولین همایش سراسری نیرو های داوطلب اینجا (You can see links before reply) کلیک نمایید

زمان همایش: 29 مهر ماه 1390
مکان همایش: تهران - سالن همایش دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

جهت طرح سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود پیرامون اولین همایش سراسری نیروهای داوطلب اینجا (You can see links before reply) کلیک نمایید.
جهت مشاهده برخی از عکس های فعالیت های سفیران اینجا (You can see links before reply) کلیک نمایید.
جهت مشاهده آخرین اخبار اهدای عضو، مقالات و اطلاعات پیرامون اهدای عضو اهدای زندگی اینجا (You can see links before reply) کلیک نمائید.

safoooora
03-09-2011, 02:37 PM
سلام من حتما میگیرم حدود 1 سالی هست می خوام بگیرم اما پشت گوش میندازم
مخصوصا اینکه اهدای عضو دختر خالم خیلی متاسفم کرد

Dr Ernesto
03-09-2011, 03:12 PM
سلام من حتما میگیرم حدود 1 سالی هست می خوام بگیرم اما پشت گوش میندازم
مخصوصا اینکه اهدای عضو دختر خالم خیلی متاسفم کرد

این هم عکسهای مربوط به برنامه اهدای عضو ماه عسل

Dr Ernesto
15-05-2012, 09:08 AM
جشن نفس

آنانکه رفتنشان آغازی برای دیگران شد ، شایسته تقدیرند

دوست و همراه گرامی :
و آنگاه که در این تاریکی سخاوتی می درخشد و به لطف نیتی پاک، قلبی از اندوه و نفسی از شماره خارج می شود.
در آن هنگام تولدی دیگر در پیش است و شادی و نشاطی وصف ناپذیر از شروع زندگی دوباره و این رسالت سنگین ماست که :

جوانمردی را

سخاوت را

بزرگواری را

و حیات را

جشن بگیریم و این آغاز فرخنده را فریاد کنیم.

باشد که طنین فریاد این تولد، سکوت بیماران نیازمند را بشکافد و هم صدایی من و تو در این میان آغازی باشد
بر پایان چشمان خیس
بر پایان نفسهای به شماره افتاده
و بر پایان قلبهای رنج دیده

پس ای هم وطن!، ای دوست!، ای هم درد!
دستت را در دست ما بگذار تا یکبار دیگر همچون سالهای گذشته هم نوایی زیبایی به نام "جشن نفس" را با هم زمزمه کنیم.
به اشتیاق، حضور سبز شما و خانواده محترمان را در معنویت خیرخواهی و نوعدوستی جشن نفس چشم انتظاریم.

لازم به ذکر است که کارت اهدای عضو به صورت حضوری در محل جشن به شما تحویل داده خواهد شد

مکان : تهران - بزرگراه چمران - خيابان سئول- محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران

زمان : 28 و 29 اردیبهشت سال 1391 - ساعت 18 الی 24

You can see links before reply (You can see links before reply)

majid_b
16-05-2012, 04:53 PM
اعضای بدن این جانب، اهدا شده است :3: