PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی در مورد مسیر یک مسافرت

saeid_omrani
24-04-2011, 01:51 PM
درود بر همه دوستان

قصد دارم یه مسافرت یک هفته ای برم. مسیری که انتخاب کردم بصورت زیر هست. دوستان یه نظر بدن که خوب هست؟ چه تغییراتی توش بدم بهتر میشه و ... وسیله مسافرت هم یه 206 هست. و 2 نفریم.
من این مسیر ها رو نرفتم و جاهایی که انتخاب کردم برای اقامت شب و مسیرهام از روی نقشه هست. ممنون

چهارشنبه : 5 عصر حرکت از تهران به سمت رشت (محل اقامت شب)
پنج شنبه: رشت - اسالم - خلخال - اردبیل (محل اقامت شب)
جمعه: اردبیل - کندوان (محل اقامت شب) (هتل سنگی :d)
شنبه: کندوان - میاندوآب - مهاباد (محل اقامت شب)
یک شنبه: مهاباد - بانه (محل اقامت شب)
دوشنبه: بانه - تکاب - تخت سلیمان - زنجان (محل اقامت شب)
سه شنبه: زنجان - تهران

Mehdi
24-04-2011, 02:32 PM
مسیر انتخابی خوبه اما برنامه ریزی زمانی خوب نیست. با این برنامه ریزی درصد زیادی از وقتت تو جاده خواهی بود و عملا دیدنی های زیادی را از دست میدی.

ماهان
24-04-2011, 02:32 PM
دوست عزيز آقا ي عمراني
ضمن خوشامدگويي
من پيشنهاد ميكنم
در ابتداي مسير وارد شهر رشت نشين
300 متر بعد از پليس راه رشت راه خود را به سمت فومن ادامه دهيد
و شب را در فومن يا بهتره ماسوله بگذرانيد
البته براي شام هم ميتونم رستوراني رو معرفي كنم اگر خواستيد از طريق پيغام خصوصي ميگم

saeid_omrani
24-04-2011, 02:49 PM
ممنون از دوستان.
چند نکته. یکی اینکه همون طور که گفتم این مسیر ها رو از روی نقشه گفتم. برای همین زمانبندی مناسب نباشه. یکی هم اینکه من بیشتر ترجیح می دم طبیعت رو ببینم تا نمی دونم توی شهرها باشم. منظورم اینه که تو جاده باشم.
در مورد رفتن به رشت هم، بیشتر برای این بود که جایی برای خواب پیدا کنیم. چون حدود 11 ، 12 شب باید برسیم اونجا. و اگه اون موقع شب به فومن یا ماسوله برسیم فک کنم پیدا کردن جا مشکل باشه.

باز هم دوستان اگه راهنمایی کنن مخصوصا زمانبندی ممنون میشم.

تازه الان فک کردم که از بانه میشه رفت مریوان و سنندج.

Dr Ernesto
24-04-2011, 03:56 PM
ببین،هدفت رو اول مشخص کن که کجا میخوای بری و چی رو میخوای ببینی
بر اساس اون،محل اقامت رو بر حسب تاهل یا تجرد انتخاب کن.
اگه مجردی میری،پیشنهادم،اتراق در چادر و درون شهرها هست به شرط پیش بینی آب و هوا
منطقه ای که میری زیباست و عالی.
البته این رو هم مد نظر قرار بده که بعضی جاماکن و شهرها مثل ماسوله با توجه به نزدیکی نسبی به تهران رو میشه تو تعطیلات آخر هفته رفت.
پیشنهادم اینه که تمرکزت رو اماکن دورتر بذاری
مثل جاده اسالم-خلخال،البته مجبور نیستی از اسالم بری،میتونی بری هشتپر(تالش)از ائنجا و از طریق جاده ییلاقی و بکر و خطرناک آق اولر از وسط جاده اسالم-خلخال دربیایی.البته الان هوای اونجا فکر کنم سرد باشه.از خلخال هم باید بکوبی بری اردبیل که خیلی خسته ای.البته شب مانی و آبگرم سرعین و آش دوغ هم خستگی رانندگی رو کم میکنه.
دیگه هنگ کردم،چون مسیرت طولانی و پر از زیبایی طبیعی و تاریخیه.
من ترجیح میدم،جاهای کمتری رو ببینم ولی خوب ببینم.

Mehdi
24-04-2011, 04:06 PM
مثل جاده اسالم-خلخال،البته مجبور نیستی از اسالم بری،میتونی بری هشتپر(تالش)از ائنجا و از طریق جاده ییلاقی و بکر و خطرناک آق اولر از وسط جاده اسالم-خلخال دربیایی.
مطمئنی جاده آق اولر و جاده اسالم-خلخال یه جایی به هم میرسن؟

Dr Ernesto
24-04-2011, 04:12 PM
مطمئنی جاده آق اولر و جاده اسالم-خلخال یه جایی به هم میرسن؟

به هم میرسن،ولی باید با دقت برونی،بعد آق اولر خاکی بود.الان اگه بارندگی باشه،جاده گل آلود میشه و فقط با جیپ،لندرور و موتور تریل میشه رفت.من با آوانته تو تابستون رفتم.
منظره بکر و زیبا،ولی جاده خراب.

Mehdi
24-04-2011, 04:24 PM
به هم میرسن،ولی باید با دقت برونی،بعد آق اولر خاکی بود.الان اگه بارندگی باشه،جاده گل آلود میشه و فقط با جیپ،لندرور و موتور تریل میشه رفت.من با آوانته تو تابستون رفتم.
منظره بکر و زیبا،ولی جاده خراب.
ممنون از اطلاعات
اگر مسیر جی پی اس داری ممنون میشم برام بفرستی. تابستون که برا شناسایی اون منطقه رفته بودیم همه مسیرهای آق اولر به شمال خلخال (به سمت اردبیل) میرسید و هیچ کدوم را ندیدم که به وسط اسالم-خلخال برسه.

Dr Ernesto
24-04-2011, 04:31 PM
ممنون از اطلاعات
اگر مسیر جی پی اس داری ممنون میشم برام بفرستی. تابستون که برا شناسایی اون منطقه رفته بودیم همه مسیرهای آق اولر به شمال خلخال (به سمت اردبیل) میرسید و هیچ کدوم را ندیدم که به وسط اسالم-خلخال برسه.

1-مسیر جی پی اس ندارم
2-مسیر سوباتان که راه ماشین رو نداره
3-اینطوری که میگی،یعنی اسالم-خلخال با آق اولر-خلخال موازی هستن
4-جاده اسالم به خلخال تنها جاده معتبر اونجا هست،پس قاعدتا مسیر آق اولر باید به اون جاده ختم بشه و نه راه دیگری،که غیر رسمی هستش.ضمنا راههای دیگری ممکنه داشته باشه که من ندیده باشم.

Mehdi
24-04-2011, 04:47 PM
1-مسیر جی پی اس ندارم
2-مسیر سوباتان که راه ماشین رو نداره
3-اینطوری که میگی،یعنی اسالم-خلخال با آق اولر-خلخال موازی هستن
4-جاده اسالم به خلخال تنها جاده معتبر اونجا هست،پس قاعدتا مسیر آق اولر باید به اون جاده ختم بشه و نه راه دیگری،که غیر رسمی هستش.ضمنا راههای دیگری ممکنه داشته باشه که من ندیده باشم.

2- سوباتان از چند طرف راه ماشین رو داره. هم از سمت تالش. هم از سمت مکش و آق اولر و اگر درست یادم باشه هم از سمت نئور. البته هیچ کدوم آسفالت نیستن.
3- تقریبا موازی هستن. نقشه تقریبی را پیوست کردم

You can see links before reply

4- جاده خلخال-اردبیل کم اهمیت تر از جاده اسالم-خلخال نیست.

saeid_omrani
24-04-2011, 04:51 PM
خوب یه مقدار برنامه رو تغییر دادم.

به جای اینکه شب بریم اردبیل، همون خلخال می مونم.
صبحش از طریق میانه ، میرم سمت کندوان.

دوستان. از کندوان تا بانه مسیر چطوره؟ چقدر طول میکشه؟ اصلا از کدوم مسیر بهتره؟

هدفم بیشتر طبیعت گردی هست. متاهلم هستم. ولی خوب مشکلی با تو چادر بودن نداریم. ولی خوب اگه جا گیرم بیاد میرم اونجا. اگه که گیر نیاد تو چادر.

Dr Ernesto
24-04-2011, 04:54 PM
خیلی جالب بود.
من سوباتان نرفتم چون گفتن،راه نداره.البته حالا که میگی راه داره،حتما خیلی خاکی خفنی باید باشه.
حالا،مسیر رو از آق اولر بگیر و بیا سمت جاده اسالم-خلخال

Mehdi
24-04-2011, 05:10 PM

دو راه داری

1- میاندوآب، بوکان، سقز، بانه
مسیر را از بالا تا بوکان رفتم و از پایین تا سقز. مشکل خاصی نداشت. بوکان-سقز هم بعیده مشکلی داشته باشه. جاده آسفالته و منطقه هم خوش آب و هوا

2- میاندوآب، مهاباد، اشنویه، پیرانشهر، سردشت، بانه
یکی از زیباترین مسیرهایی که رفتم همین بوده. جاده کوهستانی و پیچ در پیچه و بیشتر منطقه جنگل های بلوطه. راهت دورتر میشه اما در عوض می تونی یه سر هم به غار سهولان، تپه حسن لو و آبشار شلماش بزنی.

خیلی جالب بود.
من سوباتان نرفتم چون گفتن،راه نداره.البته حالا که میگی راه داره،حتما خیلی خاکی خفنی باید باشه.
حالا،مسیر رو از آق اولر بگیر و بیا سمت جاده اسالم-خلخال
جاده خاکیه و منطقه کوهستانی. خودت می تونی تصور کنی چجوری میشه
از سمت آق اولر مسیر جی پی اس دارم. خواستی برات میفرستم.

Dr Ernesto
24-04-2011, 05:19 PM
جاده خاکیه و منطقه کوهستانی. خودت می تونی تصور کنی چجوری میشه
از سمت آق اولر مسیر جی پی اس دارم. خواستی برات میفرستم.[/quote]

ممنون میشم،واسم بفرستی.
اینجوری میشه تصورم:13:

saeid_omrani
24-04-2011, 05:20 PM
پس یک روزه میتونم از کندوان به بانه برسم و شب رو اونجا بمونم دیگه؟ چون من تند نمیام و جاهایی که قشنگ باشه زیاد می ایستم.
برای شب موندن هم همون بانه خوبه دیگه؟
و بعد اینکه از بانه به مریوان چطوره؟ تعریف دریاچه زریوار رو زیاد شنیدم. به جای اینکه برم سمت تخت سلیمان برم مریوان.

ماهان
24-04-2011, 05:23 PM
دوست عزيز
فقط يه مسئله اي رو ياد آوري كنم
تمامي مسيري كه ميخواي بري كوهستانيه وحتما لوازم زمستاني همراهت باشه
چه لوازم ماشين (مثل زنجير و ضد يخ) و لباس گرم و ...
درسته الان ارديبهشت ولي هنوزم در كوه سرما هست و برف ميباره

Dr Ernesto
24-04-2011, 05:25 PM
خوب یه مقدار برنامه رو تغییر دادم.

به جای اینکه شب بریم اردبیل، همون خلخال می مونم.
صبحش از طریق میانه ، میرم سمت کندوان.

هدفم بیشتر طبیعت گردی هست. متاهلم هستم. ولی خوب مشکلی با تو چادر بودن نداریم. ولی خوب اگه جا گیرم بیاد میرم اونجا. اگه که گیر نیاد تو چادر.

من از اورمیه(و نه ارومیه)اومدم مهاباد،رفتم جاده ای که خاکی بود(الان احتمالا آسفالت شده) و غار سهولان رو دیدم.اومدم سقز و بعد بوکان.شما باید از سقز بری بانه.
از بوکان هم دیواندره رفتم و بیجار و زنجان.
واسه شب مانی تو مناطق یاد شده با توجه به استفاده خودم،مهاباد و مریوان رو پیشنهاد میکنم،البته دیواندره هم موندم ولی خیلی خاص نبود(به اجبار خستگی بود)
پیشنهادم اتراق تو هتل هستش.
کندوان بانه هم نبودم.
طبیعت گردی،تخت سلیمان و کندوان و دریاچه اورمیه،مریوان و اورامان عالیه.

Mehdi
24-04-2011, 05:30 PM
پس یک روزه میتونم از کندوان به بانه برسم و شب رو اونجا بمونم دیگه؟ چون من تند نمیام و جاهایی که قشنگ باشه زیاد می ایستم.
برای شب موندن هم همون بانه خوبه دیگه؟
و بعد اینکه از بانه به مریوان چطوره؟ تعریف دریاچه زریوار رو زیاد شنیدم. به جای اینکه برم سمت تخت سلیمان برم مریوان.
از مسیر شماره 1 آره اما از مسیر 2 فکر نمی کنم.
اگر بخوای دیدنی های این منطقه را ببینی وقت زیادی لازم داری.
بانه جای پر گردشگریه. به دلیل بازارهایی که داره از همه شهرهای دور و بر میان بانه. به همین دلیل مشکلی برا موندن نداری اونجا

جاده مریون بانه تا جایی که یادمه جاده خوبی نیست و ممکنه مجبور بشی بری سنندج و دوباره برگردی مریوان.

saeid_omrani
24-04-2011, 05:38 PM
تمامي مسيري كه ميخواي بري كوهستانيه وحتما لوازم زمستاني همراهت باشه

در این مورد دقت لازم رو می کنم.
از راهنمایی هاتون ممنون. ببخشید دوستان که هی سوال می پرسم. چون برای زمانبندی و رزرو هتل دارم اقدام می کنم.

تا الان اینجوری شد مسیر:

چهارشنبه : تهران - رشت (یا ماسوله)
پنج شنبه: رشت - اسالم - خلخال (اقامت در هتل گردشگری)
جمعه: خلخال - میانه - کندوان (اقامت در هتل سنگی)
شنبه: کندوان - میاندوآب - مهاباد - اشنویه - ایرانشهر - سردشت - بانه

از بانه هم می خوام برم سمت مریوان. فقط هنوز مطمئن نیستم که شنبه میرسم اونجا یا نه.
به نظر دوستان می رسم؟ که اگه می رسم هتل جهانگردی اونجا رو هم رزرو کنم.

Dr Ernesto
24-04-2011, 05:46 PM
من پیشنهادم این مسیر هستش و از موسس محترم،ممنون میشم نظر بدن
تهران-همدان
همدان-تویسرکان(از عباس آباد)-کنگاور-کرمانشاه
کرمانشاه-پاوه-نوسود-مریوان
مریوان--بانه
بانه-سقز-بوکان-مهاباد-میاندوآب
میاندوآب-بناب-مراغه-هشترود-میانه-زنجان

من فقط مسیر رو گفتم.میتونی کمی جابجا بشی و بری تخت سلیمان و کندوان
البته تو مسیر بالایی اماکن طبیعی و تاریخی فراوان پیدا میشه

ماهان
24-04-2011, 05:54 PM
جاده مریون بانه تا جایی که یادمه جاده خوبی نیست و ممکنه مجبور بشی بری سنندج و دوباره برگردی مریوان.
براي ياد آوري تكرارش كردم

جاده مریون بانه ت ... ه جاده خوبی نیست و م .................................ان.

حتما يه چيزي هست كه ميگن از مريوان به بانه نرو

saeid_omrani
24-04-2011, 05:55 PM
من پیشنهادم این مسیر هستش و از موسس محترم،ممنون میشم

می دونید دوست عزیز.
اصل قصد سفر من رفتن اسالم به خلخال بوده. و اینکه من هتل های خلخال و کندوان رو رزرو کردم.

mehdi[/b] ;43543] جاده مریون بانه تا جایی که یادمه جاده خوبی نیست و ممکنه مجبور بشی بری سنندج و دوباره برگردی مریوان.

منظورم رسیدن به مریوان بود از بانه نه اینکه حالا دقیقا مستقیم همون مسیر رو بیام.
پس با این حساب شب رو بانه بمونم و فرداش از مسیر سنندج برم مریوان.
و بعد از مریوان به تهران رو چطوری بیام؟

Mehdi
24-04-2011, 06:10 PM
از بانه هم می خوام برم سمت مریوان. فقط هنوز مطمئن نیستم که شنبه میرسم اونجا یا نه.
به نظر دوستان می رسم؟ که اگه می رسم هتل جهانگردی اونجا رو هم رزرو کنم.
این مسیر خیلی طولانیه. ممکنه نرسی.
سردشت یه هتل خوب و نسبتا ارزون داشت سابقا. نمی دونم هنوز هست یا نه اما اگر بود می تونی به عنوان یه شب مانی ازش استفاده کنی.

من پیشنهادم این مسیر هستش و از موسس محترم،ممنون میشم نظر بدن
تهران-همدان
همدان-تویسرکان(از عباس آباد)-کنگاور-کرمانشاه
کرمانشاه-پاوه-نوسود-مریوان
مریوان--بانه
بانه-سقز-بوکان-مهاباد-میاندوآب
میاندوآب-بناب-مراغه-هشترود-میانه-زنجان

من فقط مسیر رو گفتم.میتونی کمی جابجا بشی و بری تخت سلیمان و کندوان
البته تو مسیر بالایی اماکن طبیعی و تاریخی فراوان پیدا میشه
همون جمله خودتو تکرار می کنم که هدف از برنامه چیه؟!
این مسیر چیزی کمتر از مسیر قبلی نداره و دیدنش وقت زیادی می خواد. مثلا روز اول که همدان-کنگاور-کرمانشاه تو برنامه گذاشته شده اگر فقط بخوای دیدنی های مهمشو ببینی (غار علی صدر، گنج نامه، هگمتانه، معبد آناهیتا، بیستون، طاق بستان، سراب نیلوفر و...) حداقل 2 تا 3 روز وقت می خواد.

من چون هدف از اجرای این برنامه ها رو نمی دونم خیلی نمی تونم کمک کنم. خودم که فقط برا استان آذربایجان غربی 3 تا سفر 3 روزه رفتم تا تموم شد. یعنی نزدیک به 9-10 روز. برا آذربایجان شرقی 6-7 روز تازه تمومم نشد. برا کردستان 6-7 روز و...

به نظر من حیفه سفر خیلی عجله ای باشه. بهتره آدم یه هفته وقت بذاره همه دیدنی های یک منطقه را ببینه تا اینکه یه درصدی از دیدنی های یه منطقه بزرگتر را ببینه.

می دونید دوست عزیز.
اصل قصد سفر من رفتن اسالم به خلخال بوده. و اینکه من هتل های خلخال و کندوان رو رزرو کردم.

اسالم به خلخال معروف اگر منظورته از راه جاده خیلی قابل دیدن نیست. دیدنی های این منطقه بیشتر تو مسیرهای پیاده رویه

و بعد از مریوان به تهران رو چطوری بیام؟
مریوان-سنندج-همدان-تهران

Dr Ernesto
25-04-2011, 12:20 AM
این مسیر خیلی طولانیه. ممکنه نرسی.
سردشت یه هتل خوب و نسبتا ارزون داشت سابقا. نمی دونم هنوز هست یا نه اما اگر بود می تونی به عنوان یه شب مانی ازش استفاده کنی.

همون جمله خودتو تکرار می کنم که هدف از برنامه چیه؟!
این مسیر چیزی کمتر از مسیر قبلی نداره و دیدنش وقت زیادی می خواد. مثلا روز اول که همدان-کنگاور-کرمانشاه تو برنامه گذاشته شده اگر فقط بخوای دیدنی های مهمشو ببینی (غار علی صدر، گنج نامه، هگمتانه، معبد آناهیتا، بیستون، طاق بستان، سراب نیلوفر و...) حداقل 2 تا 3 روز وقت می خواد.

من چون هدف از اجرای این برنامه ها رو نمی دونم خیلی نمی تونم کمک کنم. خودم که فقط برا استان آذربایجان غربی 3 تا سفر 3 روزه رفتم تا تموم شد. یعنی نزدیک به 9-10 روز. برا آذربایجان شرقی 6-7 روز تازه تمومم نشد. برا کردستان 6-7 روز و...

به نظر من حیفه سفر خیلی عجله ای باشه. بهتره آدم یه هفته وقت بذاره همه دیدنی های یک منطقه را ببینه تا اینکه یه درصدی از دیدنی های یه منطقه بزرگتر را ببینه.

اسالم به خلخال معروف اگر منظورته از راه جاده خیلی قابل دیدن نیست. دیدنی های این منطقه بیشتر تو مسیرهای پیاده رویه

مریوان-سنندج-همدان-تهران

یعضی جاها رو میشه فاکتور گرفت و تو سفرهای کوتاهتر مقطعی تجربه کرد.مثل خودت که آذربایجان غربیرو 3 تا سفر 3 روزه رفتی
البته،گردشگر گرامی،آقای عمرانی هتل هم رزرو کردن:1:

hojjat300107
25-04-2011, 11:37 AM
دوست عزيز برنامه زمان بندي كه انتخاب كردي خوب نيست چون بايد قسمت زيادي از وقتتو تو راه بگذروني اما با توجه به شرايط زماني و مسير انتخابي و ... من توصيه مي كنم چند مورد رو در نظر بگيريد :
1 : مناطقي كه شما براي مسافرت در نظر گرفتين چشم اندازها و جاذبه هاي زيادي داره كه بايستي با توجه به زمان توقف كم ، نزديكي به مسير اصلي حركت و ... انتخاب كنيد
2 : اين مهمه كه شما در سفر سحر خيز هستين يا ... !!!
3 : مسافت هايي كه هر روز بايستي طي كنيد مشخص و زمان مورد نظر در جاده را برنامه ريزي كنيد تا مدت توقف و زماني كه ميتونيد صرف طبيعت گردي و ... كنيد مشخص باشه
4 : من براي توقف در شب مكان هايي رو انتخاب كنيد كه بتونيد با وجود تاريكي هوا از جاذبه هاي اونجا استفاده كنيد !!!! مثلا به جاي اردبيل سرعينو انتخاب كنيد تا بتونيد شب از ابگرم ها و اش دوغ و ... استفاده كنيد و خستگيتون رو از بين ببريد و همچنين صبحانه سرشير و عسل و ...:4:
و به جاي رشت ماسوله رو انتخاب كنيد... يا مثلا در بانه از جاذبه طبيعي بازار:3: استفاده كنيد و ..
5 : از شهرهاي شلوغ و پرترافيك مثل رشت و تبريز پيشنهاد مي كنم صرف نظر كنيد چون وقت زيادي از شما رو تلف ميكنه...
5 : هدف و علايقتون در سفر مهمترين نكته رو در برنامه ريزي براي مسافرته
6 : ليستي از جاذبه هاي گردشگري مسير هاي انتخابي فراهم كنيد ( اگر در اين قسمت مشكل داشتين يه پيغام خصوصي بدين براتون يه سري از جاذبه هاي عمومي مناطق رو بفرستم)
خوش بگذره:1:

saeid_omrani
25-04-2011, 03:05 PM
خوب بالاخره با کمک دوستان برنامم قطعی شد:

چهارشنبه : تهران – ماسوله (اقامت در هتل آریا)
پنج شنبه: ماسوله - اسالم - خلخال (اقامت در هتل گردشگری)
جمعه: خلخال - میانه - کندوان (اقامت در هتل سنگی)
شنبه: کندوان - میاندوآب - مهاباد - اشنویه - ایرانشهر - سردشت - بانه
یک شنبه: بانه – مریوان (اقامت در هتل زریوار)
دوشنبه: مریوان - سنندج - همدان - تهران

اون هتل هایی که نوشتم رو رزرو کردم. فقط می مونه مسیر کندوان به بانه که اونم تا هرجا تونستم می رم اونروز و ادامه برنامه رو به فرداش منتقل می کنم. از راهنمایی های همتون متشکر.

اگه دوستان تو این مسیرها جاهای دیدنی میشناسن اگه لطف کنن معرفی کنن، ممنون می شم.

Dr Ernesto
25-04-2011, 03:27 PM
بیشتر طبیعت گردیه
همه جاها دیدنیه
ماسوله،جاده اسالم-خلخال،کندوان،مریوان
و البته مسیر پیشنهادی موسس

donkishot
25-04-2011, 07:10 PM
2- میاندوآب، مهاباد، اشنویه، پیرانشهر، سردشت، بانه
یکی از زیباترین مسیرهایی که رفتم همین بوده. جاده کوهستانی و پیچ در پیچه و بیشتر منطقه جنگل های بلوطه. راهت دورتر میشه اما در عوض می تونی یه سر هم به غار سهولان، تپه حسن لو و آبشار شلماش بزنی.
با زمانبنديها كاري ندارم
اما مهاباد به سردشت جدا ديدن داره يكي از نزديكانم هم در اين مسير سال 65 شهيد شد
اما الان خيلي امن هستش

Dr Ernesto
26-04-2011, 12:44 AM
ممنون از اطلاعات

آقا شرمنده
به وسط جاده نمیرسه،به آخرش میرسه،نزدیک نئور

Mehdi
26-04-2011, 12:58 PM
آقا شرمنده
به وسط جاده نمیرسه،به آخرش میرسه،نزدیک نئور
ممنون برادر
البته نئور تو جاده اسالم-خلخال نیست. تو یکی از مسیرهای فرعی جاده خلخال-اردبیل قرار داره و حدود 40-50 کیلومتر بعد از اتمام جاده اسالم-خلخال :3:

hojjat300107
26-04-2011, 02:52 PM
اميدوارم بهتون خوش بگذره و اطلاعات دوستان و مجموعه اي كه براتون فرستادم مفيد باشه
:53:

saeid_omrani
03-05-2011, 01:22 PM
خوب من برگشتم.
با کمک دوستان مسافرت خیلی خوبی شد. جای همه خالی. در اولین فرصت یک سری عکس حتما می ذارم.

Dr Ernesto
03-05-2011, 02:46 PM
خوب من برگشتم.
با کمک دوستان مسافرت خیلی خوبی شد. جای همه خالی. در اولین فرصت یک سری عکس حتما می ذارم.

به سلامت.خ.شحالم که برگشتی.کجا رفتی؟کجا موندی؟کجا رو دیدی؟

saeid_omrani
03-05-2011, 03:27 PM
سعی می کنم تا شب یه گزارش تصویری کامل بذارم.

ماهان
03-05-2011, 04:36 PM
رسيدن بخير
منتظر عكس ها وگزارش سفرتون هستيم

JackLondon
04-05-2011, 08:43 AM
سعی می کنم تا شب یه گزارش تصویری کامل بذارم.

دوست عزيز خيلي دوست دارم كه گزارش سفرتون رو براي استفاده ي همه ي دوستان بگين اما اگه لطف كنين كه توي تاپيك زير بنويسين خيلي خيلي ممنون ميشم

saeid_omrani
04-05-2011, 03:04 PM
گزارش و عکس های مسافرت :

m57
12-06-2013, 10:53 AM
سلام میشه توضیح بدین

بلاخره آق اولر و یا سوباتان و یا مریان جاده دسترسی داره و یا نه
دریاچه نئور راه دسترسی از کجا داره
جاده خلخال به اسالم بهتره یا خلخال به پونل
اگه از جاده خلخال اسالم برم آیا راهی از اون به ناو ختم میشه
آدرس دقیق ساحل گیسوم کجاست
آیا جاده ای از لیسار به جاده اردبیل - خلخال ختم میشه

ببخشید که خیلی سوال کردم.

m57
15-06-2013, 12:19 PM
سلام. میشه جواب بدین.

Mehdi
15-06-2013, 12:42 PM
سلام میشه توضیح بدین

بلاخره آق اولر و یا سوباتان و یا مریان جاده دسترسی داره و یا نه
دریاچه نئور راه دسترسی از کجا داره
جاده خلخال به اسالم بهتره یا خلخال به پونل
اگه از جاده خلخال اسالم برم آیا راهی از اون به ناو ختم میشه
آدرس دقیق ساحل گیسوم کجاست
آیا جاده ای از لیسار به جاده اردبیل - خلخال ختم میشه

ببخشید که خیلی سوال کردم.

سلام. میشه جواب بدین.

پاسخ های شما به راحتی از یک نقشه راه ها قابل استخراجه. با این حال خلاصه جواب میدم:

1- مریان و آق اولر جاده آسفالت. سوباتان جاده خاکی
2- اردبیل-خلخال
3- هر دو خوبه
4- ناو بعد از خلخال قرار داره
5- کمی قبل از اسالم
6- لیسار جای دیگه است و خلخال-اردبیل جای دیگه. ربطی به هم ندارن

m57
17-06-2013, 11:20 AM
سلام .
با توجه به اینکه یه مسافرت چند روزه در پیش دارم برنامه پیشنهادی خودم رو خدمتتون عرض می کنم امیدوارم راهنمایی لاز رو در خصوص مسیر و جاهای دیدنی به من بگید.

روز اول مشهد کرج
روز دوم کرج فومن قله رودخان و شب مانی در ماسوله
روز سوم ساحل گیسوم و شب مانی در کنار دریا
روز چهارم اسالم خلخال و بازدید از نئور و شب مانی در سرعین
روز پنجم بازدید از کندوان و شب مانی در تبریز
روز ششم بازدید از تبریز و شب مانی در اردبیل
روز هفتم شورابیل و بازار سرو
حرکت به طرف مشهد
در مسیر مشهد با تشکر از راهنمایی فوری که می فرمایید.

Mehdi
17-06-2013, 11:34 AM
سلام .
با توجه به اینکه یه مسافرت چند روزه در پیش دارم برنامه پیشنهادی خودم رو خدمتتون عرض می کنم امیدوارم راهنمایی لاز رو در خصوص مسیر و جاهای دیدنی به من بگید.

روز اول مشهد کرج
روز دوم کرج فومن قله رودخان و شب مانی در ماسوله
روز سوم ساحل گیسوم و شب مانی در کنار دریا
روز چهارم اسالم خلخال و بازدید از نئور و شب مانی در سرعین
روز پنجم بازدید از کندوان و شب مانی در تبریز
روز ششم بازدید از تبریز و شب مانی در اردبیل
روز هفتم شورابیل و بازار سرو
حرکت به طرف مشهد
در مسیر مشهد با تشکر از راهنمایی فوری که می فرمایید.

بازارچه مرزی سرو نزدیک ارومیه است که با شورابیل چندصد کیلومتر فاصله داره.

برنامه ریزی خوبی انجام دادی. نکته خاصی به ذهنم نمیرسه. غیر از اینکه بهتره در مسیر برگشت از تبریز دیگه به سمت اردبیل نری و مستقیم از اتوبان زنجان-قزوین برگردی. مسیرت خیلی کوتاهتر میشه.

m57
17-06-2013, 01:45 PM
سلام و ممنون از پاسختون. منظورم مارمیشلو بود نه شورابیل
یه سوال دیگه: آیا میشه قله رودخان و ماسوله رو توی یک روز دید
اگه کلا برنامه بازدید از شهر تبریز رو حذف کنم چه مناظر طبیعی توی همین مسیر هست که بهتره برم اونجا

Mehdi
17-06-2013, 02:00 PM
سلام و ممنون از پاسختون. منظورم مارمیشلو بود نه شورابیل
یه سوال دیگه: آیا میشه قله رودخان و ماسوله رو توی یک روز دید
اگه کلا برنامه بازدید از شهر تبریز رو حذف کنم چه مناظر طبیعی توی همین مسیر هست که بهتره برم اونجا
میشه اما کمی فشرده باید ببینید. زمان لازم برای بالا رفتن و دیدن قلعه رودخان حداقل 4 ساعته که بسته سرعت شما ممکنه تا 6 ساعت هم برسه.
اون طرفا جا زیاد داره. سمت کلیبر قلعه بابک هست و جنگل ارسباران. جلفا میتونید برید یا ماکو و...

مامیشلو را برید اما سرو چیزی برا دیدن نداره. برا خرید هم چندان مناسب نیست.

m57
17-06-2013, 03:27 PM
میشه بگین برا خرید کجا خوبه توی اون منطقه؟ منطقه مرزی غیر از بانه

Mehdi
17-06-2013, 03:48 PM
میشه بگین برا خرید کجا خوبه توی اون منطقه؟ منطقه مرزی غیر از بانه
آشنایی زیادی با بازارچه های مرزی ندارم.
2-3 هفته پیش برا دیدن مارمیشلو رفته بودیم. سرو را به درخواست همسفران رفتیم که کسی چیزی نخرید.