PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سنگنوردی

Amar
01-10-2009, 11:32 AM
سلام به تمام دوستان طبیعت دوست . واقعا جای سنگنوردی تو برنامه های هفتگی تون خالیه . چون جاهایی که میشه سنگنوردی کرد تو تهران موجوده وهم صخره های خوبی نزدیک تهران اند (اسپیلت یا اوسون) حتی صخره های کوچکی هم تو دربند است که میشه با انا شروع کرد. وازهمه مهمتر صخره ها رول کوبی شدن که هزینه هارو میارن خیلی پایین . من خودمم تازه شروع کردم به صخره نوردی فکر کنم اگه چند نفر بشیم راحت تر میتونیم کار بکنیم. حتی دنباله مربی هم گشتم . ولی خیلی هارو دیدم که تجربی کار کردن و الان خودشون مربی شدن.
حالا کیا حاظرن از دیوار راست برن بالا =))

Mehdi
02-10-2009, 03:20 PM
من هستم
تو يكي از برنامه هايي كه دور هم جمع ميشيم بيا حضوري صحبت كنيم ;)

Amar
02-10-2009, 08:48 PM
اقا مهدی والا من خیلی دلم می خواست این جمعه بیام وبا همه مطرح کنم . اما نتونستم بیام . :( تو بر نامه بعدی اگه روز تعطیلی باشه میام صحبت میکنیم.

araz
03-10-2009, 09:23 AM
سلام به تمام دوستان طبیعت دوست . واقعا جای سنگنوردی تو برنامه های هفتگی تون خالیه . چون جاهایی که میشه سنگنوردی کرد تو تهران موجوده وهم صخره های خوبی نزدیک تهران اند (اسپیلت یا اوسون) حتی صخره های کوچکی هم تو دربند است که میشه با انا شروع کرد. وازهمه مهمتر صخره ها رول کوبی شدن که هزینه هارو میارن خیلی پایین . من خودمم تازه شروع کردم به صخره نوردی فکر کنم اگه چند نفر بشیم راحت تر میتونیم کار بکنیم. حتی دنباله مربی هم گشتم . ولی خیلی هارو دیدم که تجربی کار کردن و الان خودشون مربی شدن.
حالا کیا حاظرن از دیوار راست برن بالا =))

به نظرم اول یه کلاس تئوری باید برگزار بشه تا اولا ما با این رشته اشنا بشیم و دوما با این اصطلاحاتی که به کار میبری اشنا بشیم تا بتونیم نظر بدیم :)

saba
03-10-2009, 04:32 PM
به نظرم اول یه کلاس تئوری باید برگزار بشه تا اولا ما با این رشته اشنا بشیم و دوما با این اصطلاحاتی که به کار میبری اشنا بشیم تا بتونیم نظر بدیم :)

آقا آراز شما چرا ؟؟ *-:) شما وآقا افشین ونیلوفر جان که در برنامه درکه -بام ثابت کردید دیواری نیست که ازش بالا نرید :-bd اصطلاح رو هم سخت نگیرید مهم اینکه مرد عمل بود نه اصطلاح :))

Niloofar
03-10-2009, 04:44 PM
من یک مربی عالی جهش و دو در کوه سراغ دارم. از ایشون می تونیم خیلی استفاده کنیم. کار ایشونو از نزدیک دیدم.
معرفی می کنم:
سبا
:-* :-* :ymhug: :-* :-*
من واقعا به خسته شدن و ضعف سبا توی برنامه جنگل ابر شک دارم
با برنامه اموزشی صخره نوردی موافقم منم پایم

saba
03-10-2009, 04:49 PM
من یک مربی عالی جهش و دو در کوه سراغ دارم. از ایشون می تونیم خیلی استفاده کنیم. کار ایشونو از نزدیک دیدم.
معرفی می کنم:
سبا
:-* :-* :ymhug: :-* :-*
من واقعا به خسته شدن و ضعف سبا توی برنامه جنگل ابر شک دارم
با برنامه اموزشی صخره نوردی موافقم منم پایم
:ymblushing: :ymblushing:

Amar
03-10-2009, 07:38 PM
من دنبال مربی گشتم ولی قیمت فضایی دادند . بعدش از چنتا از دوستام پرسیدم که خودشون تجربی کار کردن میگفتن شروعش سخته ولی رو دور که بیوفتیم راحت میشه. بیشتر باید ذهن را تقویت کرد .

Mehdi
03-10-2009, 08:02 PM
من دنبال مربی گشتم ولی قیمت فضایی دادند . بعدش از چنتا از دوستام پرسیدم که خودشون تجربی کار کردن میگفتن شروعش سخته ولی رو دور که بیوفتیم راحت میشه. بیشتر باید ذهن را تقویت کرد .
من 10-15 جلسه ای صخره طبیعی کار کردم. می دونم بدون مربی هم سخته و هم خطرناک.
مربی ارزون من شاید بتونم پیدا کنم. دوستام هستن. اگه وقت داشته باشن فکر می کنم پایه باشن

araz
04-10-2009, 10:12 AM

آقا آراز شما چرا ؟؟ *-:) شما وآقا افشین ونیلوفر جان که در برنامه درکه -بام ثابت کردید دیواری نیست که ازش بالا نرید :-bd اصطلاح رو هم سخت نگیرید مهم اینکه مرد عمل بود نه اصطلاح :))

اختیار دارین سبا خانوم /:)
من که پیش شما شاگردی میکنم با این روحیه بالا :)

Parvaneh
04-10-2009, 06:07 PM
به نظرم اول یه کلاس تئوری باید برگزار بشه تا اولا ما با این رشته اشنا بشیم و دوما با این اصطلاحاتی که به کار میبری اشنا بشیم تا بتونیم نظر بدیم
پيشنهاد خوبيه .... :)

pesare1404
05-10-2009, 09:54 PM
من پیشنهاد میکنم یه تایپیک تو قسمت اموزش های تخصصی باز کنی در مورد این ورزش تجهیزاتش توضیح بدی :ymhug:

Amar
06-10-2009, 10:17 PM
من پیشنهاد میکنم یه تایپیک تو قسمت اموزش های تخصصی باز کنی در مورد این ورزش تجهیزاتش توضیح بدی :ymhug:

من 1 سری مطالب آموزشی داشتم ععم از گره های سنگنوردی و روشهای صعود و ... ولی نمیدونم چجوری اپلود کنم . بعضیاشون حجم بالا دارن. :-?

Mehdi
07-10-2009, 10:31 AM

من 1 سری مطالب آموزشی داشتم ععم از گره های سنگنوردی و روشهای صعود و ... ولی نمیدونم چجوری اپلود کنم . بعضیاشون حجم بالا دارن. :-?
اگه قابل ایمیل کردن هست بفرست به این آدرس که یه جا آپلود کنم و بهت لینک بدم
info (ate) Anobanini (Dote) ir

araz
09-10-2009, 10:22 AM

اقا من عاشق یاد گرفتن روشهای مختلف گره زدنم. :ymhug:
زودتر این اطلاعات رو بزار تو سایت تا از همون روز تمرینات گره زدن رو شروع کنیم :)

pesare1404
09-10-2009, 11:10 AM
بصورت فایل اموزشی نذار اون جوری بازدید نخواهد داشت خودت با عکس یواش یواش توضیح بده و پست بذار :ymhug:

pesare1404
09-10-2009, 11:11 AM

اقا من عاشق یاد گرفتن روشهای مختلف گره زدنم. :ymhug:
زودتر این اطلاعات رو بزار تو سایت تا از همون روز تمرینات گره زدن رو شروع کنیم :)

منم دوست دارم یاد بگیرم انواع گره زدنو مخصوصا گره دار رو :D

Mehdi
10-10-2009, 11:19 AM
منم دوست دارم یاد بگیرم انواع گره زدنو مخصوصا گره دار رو :D
میگفتی دیشب اخوی :D

Amar
24-10-2009, 11:21 PM
آموزش سنگنوردي

انواع طناب از نظر نوع كاربري
طناب با كاربردهاي گوناگون ساخته مي شوند. به هنگام خريد بايد با مطالعه دفترچه راهنماي همراه طناب، به كاربري آن دقت كرد. معمولاً طول طناب ها بين 50 تا 60 متر است. تك طناب يا single Rope اين رده از طناب ها به صورت تك رشته بوده و توانايي مهار سقوط را دارا هستند . اين نوع طناب ها در صعودهاي سرطناب استفاده مي شود. اندازه هايي كه معمولاً در صعودها استفاده مي شود عبارت است از : 8/9،2/10، 5/10، 11 نيم طناب يا طناب دوبله Double Rope: از اين طناب به صورت دو رشته براي صعودهاي دو طنابه استفاده مي شود. هر رشته را مي توان داخل يك كارابين انداخت. طناب دوقلو Twiss Rope: در صورت استفاده از اين طناب در صعود حتماً بايد هر دو رشته را داخل يك كاربين انداخت.

كاربرد طناب هاي قطره هاي مختلف
• 3 م م : بند چكش، بند حمايت ابزار (مانند : صفحه ترمز ، هشت فرود ، يومار) • 5 م م : حلقه طنابچه‌، طنابچه مخصوص گره پروسيك، پله ركاب • 7 م م : براي صعود و فرود ( به اين نوع طناب ها، نيم طناب هم گفته مي شود) استفاده در صعودهاي دشوار به صورت دولا (روش 2 طنابه) • 8/9، 2/10 ، 5/10، 11 م م : براي حمايت در صعود سر طناب جدول مقاومت طناب در برابر فشار (توجه كنيد كه بسياري از طناب ها مقاومتي بيشتر از آنچه در اين جدول وجود دارد، دارند)

قطر (ميلي متر)
مقاومت (كيلوگرم)
8/9 تا11
3500
7
1500
5
700
3
250

حفاظت از طناب
مهمترين مواردي كه بايد در حفاظت از طناب ها به كار رود عبارت است از : • قراردادن طناب داخل يك كيسه در بسته پارچه اي ( پارچه اي كه هوا از منافذ آن عبور كند) و دور از گرد و خاك، نگهداري اين كيسه در جاي خشك. • محافظت از تابش طولاني مدت نور خورشيد به آن . • قرارندادن طناب در لبه تيز سنگ ها و خودداري از گذاشتن پا به روي آن. • عدم شست و شوي طناب با مواد شيميايي . در صورت آلوده شدن آن به مواد روغني آلاينده و در صورت ؟؟ شستشو ، فقط با آب سرد آن را بشوييد و در مجاورت باد، در سايه و دور از حرارت مستقيم قرار دهيد تا كاملاً خشك شود. اگر محلول شست و شوي اختصاصي طناب كه كارخانه سازنده توصيه نموده است موجود بود، از آن استفاده نماييد. • طناب خود را به كسي قرض ندهيد • براي طناب خود يك دفترچه درست كنيد و كارهايي كه با آن انجام داده ايد را در دفترچه يادداشت كنيد. • از طناب خود جز براي كوهنوريد استفاده ديگري نكنيد • هنگام نگهداري از طناب آن را زير لوازم ديگر قرار ندهيد • قبل از استفاده از طناب ها، آن ها را به دقت بازبيني كنيد و از اطمينان از سالم بودن، از آن ها استفاده نماييد. • در صورت زدگي طناب ، حتماً ضمن علامت گذاري و يا جداكردن آن از ديگر طناب هاي سالم، ديگر كاربران را نيز با خبر سازيد. • بسته به نوع استفاده و كاربري، هر طناب عمر مفيدي دارد كه بعد از آن بايدكنار گذاشته شود. نهايت اين عمر 5 تا 6 سال است و حتي اگر از طناب استفاه نكرده ايد. بعد از اين مدت بايد آن را دور بياندازيد! كليه ابزار نايلوني براي خود عمر مفيدي دارند و طناب هم از اين قاعده مستثني نيست 3 تا 4 سال حداكثر زماني است كه مي توان از يك طناب استفاده كرد (در بعضي از برنامه ها و يا صعودها) 2 سال براي استفاده منظم و هفتگي ، 1 سال براي استفاده بيش از يك روز در هفته .

روش جمع كردن طناب

براي جمع كردن (حلقه كردنطناب) روش هاي گوناگوني وجود دارد كه 2 روش يك لا و دو لا آماده داده شود. ضمناً نحوه پرتاب طناب و چگونگي رعايت نكات ايمني در هنگام پرتاب به كارآموز آموزش داده شود. تفهيم اهميت گفتن كلمه طناب به كارآموز و رعايت جهت وزش باد، سرعت چرخش و پرتاب هنگام پرت كردن طناب

Amar
24-10-2009, 11:41 PM
طنابها در سنگنوردي، کوهنوردي و يخ نوردي استفاده مي‎شود. اين طنابها به تک طناب (Single Rope)، طناب دوقلو (Twin Rope)، نيم طناب (Half Rope) و (Double Rope) تقسيم مي‎شوند.
----------------

تک طناب
اين طنابها براي مسيرهای يک کارگاهه و چند کارگاهه که طول مسير در راستاي مستقيم قرار دارد استفاده مي‎شوند. به همين دليل در مسيرهاي ورزشي، رول کوبي شده و مسيرهاي مستقيم به کار مي‎رود.
جاي عکس 1 و 2
اگر مياني ها در خط مستقيم نباشند، (شکل 2) Rope Drag اتفاق مي‎افتد. يعني مقدار اصطکاک طناب بر روي مياني ها در يک پاندولي. اين اصطکاک مي تواند مياني را از جا در آورد.
با اسلينگهاي بلندتر اين اصطکاک کمتر مي‎شود و اين نکته در سيستم تک طنابه اهميت زيادي دارد. اگر مسير شما با تک طناب امنيت لازم را ندارد، از طناب دوبل (طناب دوقلو) استفاده نماييد.
• در سيستم تک طناب فقط مي توان نصف طول طناب را فرود آمد. يعني با يک طناب 60 متري 30 متر فرود خواهيد داشت.
• استاندارد UIAA براي تمام سيستمهاي طنابها مثل ديگر ابزار سنگنوردي بايد رعايت شده باشد. قطر تک طنابها بين 9 تا 11 ميليمتر است.
• استفاده از سيستم تک طناب از نيم طناب و طناب دوقلو ارزانتر و سبکتر است، اما دوام کمتر و امکان Rope Drag را به همراه دارد.

--------------------------------------------------------------------------------

نيم طناب (Double Rope Half Rope)ـ طناب دوبل
اين سيستم از تک طناب مطمئن‎تر است، اما نصب ميانيها در اين سيستم مشکلتر است.
• دراين سيستم طناب Rope Drag به حداقل ممکن مي رسد. اين امر امنيت زيادي را ايجاد مي‎کند.
• بيشتر در Trad Climbing يا يخ نوردي و کوهنوردي استفاده مي‎شود.
• وزن آن بيشتر از تک طناب است؛ چرا که در اصل 2 طول طناب است، اما بين دو نفر مي‎توان تقسيم نمود.
• با اين سيستم طناب يک طول طناب کامل مي توان فرود آمد. يعني اگر دابل روپ 60 متري داريد، 60 متر فرود مي رويد چرا که هر دو آنها را به هم گره مي‎زنيد.
• در مقايسه با تک طناب امن تر و با دوامتر است اما گران‎تر.
• قطر دابلها بين 8 تا 9 ميليمتر است.

--------------------------------------------------------------------------------

طناب دوقلو Twin Rope
اين سيستم هميشه استفاده نمي‎شود، اما براي مسيرهاي بلند چند کارگاهه بسيار مناسب است.
• در اين سيستم شما دو طناب به جاي تک طناب داريد و بايد 2 طناب را فقط در يک کارابين بيندازيد و هر دو را به صندلي خود متصل نماييد. براي گروه 3 نفره ساخته نشده است.
• اصطکاک طناب (Rope Drag) مثل سيستم تک طنابه است.
• امکان فرود يک طول طناب کامل را داريد.
• قطر طناب دوقلوها بين 7 تا 8 ميليمتر است.
• امن تر و مقاوم تر از تک طنابه است، اما سنگين تر و گران تر.

pesare1404
25-10-2009, 03:02 PM
ما عکس میخواییم یاللا :ymhug:

Amar
26-10-2009, 11:40 PM
فکر کنم جز 2-3 نفر کسی پایه . سنگنوردی نیست. :(( توروخدا همه یاری کنید.

Meghdad
27-10-2009, 12:27 AM
اگه شما مارو يارى كنيد چرا كه نه! ;)
من هم هستم ;;)

pesare1404
27-10-2009, 11:46 AM
منم پایه بیدم فقط مشکل تجهیزات دارم

Amar
27-10-2009, 06:28 PM
منم پایه بیدم فقط مشکل تجهیزات دارم
من 1 سری وسایل دارم . اما باید فرد دومی با1 هارنس دیگه و 1ریورسو برای حمایت و 1 طناب دیگه باشه. تا بشه با ظریب اطمینان بالا تری کار کرد. اگه کسی وسایل داره بگه چون با بعضی از وسایل من میشه 2سری ,که دیگه میشه رفت و اموزش شروع کرد.اگه چند نفر بشیم هزینه ها پایین و جزابتر وحتی امنیت کار بالا میره.

کلی کار دارم نمی تونم مطالب ابزار شناسی بزارم منو ببخشید. (-| اما اخر هفته ردیفش میکنم.

Peymankhah
27-10-2009, 10:19 PM
دوستان
یه سری به طرح درسهای فدراسیون کوهنوردی بزنید. اول مطالعه را شروع کنیم بعد بزنیم به کوه و کمر

Amar
28-10-2009, 12:37 AM
به اقا حامد شما كجا اين تابيك محقر كجا_
من اون مطالب فدراسيون دارم خيلي كمك ميكنه، لينكشو ميزارم_

Amar
28-10-2009, 07:48 PM
این یکی از بهترین مطالبی است که میتوانید در اینترنت پیداکنید. مختصر ومفیده. کاره فدراسیون کوهنوردیه. اکثر گره های مفید بدرد بخور وابزار ها و روشهای مفید صعود داره. لینک پایین گزاشتم.
You can see links before reply
اگه لینک بالا کار نکرد بگین من 1 جای دیگه اپلود کنم.
ازاین به بعد سایت های مفید را هم معرفی میکنم البته سایتای آموزشی منظورمه. اگه خلاف قانونه لطفا بگین. 1 سری ترجمه مقاله هم براتون میزارم بلکه ذوق سنگنوردی تون بجوشه

Meghdad
28-10-2009, 08:03 PM
سپاس برادر ;)
باز هم از اين كاراى خداپسندانه انجام بديد :D

Amar
31-10-2009, 09:44 PM
آموختن تمرکز کردن مثل يک اشعه ليزر در سنگ نوردی .
توانايي دقيق تر کردن و حفظ کردن تمرکز يک مهارت ورزشي سخت مي باشد ، به خصوص در يک فعاليتي مثل صعود کردن، در جاي که عناصر خطر يک تاثير مداوم روي منحرف کردن تمرکز از کار درحال انجام دارند. به تمرکز همچون يک عامل محدود کننده توجه تان روي يک نقطه فکر بکنيد. تصور کنيد يک نشانه ليزري روي يک نقطه روي ديوار تاکيد مي کند. در صعود شما بايد قادر باشيد که آگاهانه تمرکز تان را روي تنها کاري حساس تر از عمل صعودتان هدايت کنيد. به عنوان مثال فرورفتن در يک حفره کم عمق، با پنجه پا پايين آمدن از روي يک لبه نازک، بيرون کشيدن يک انگشت گير کرده يا منتقل کردن وزنتان دقيقاً روي نقطه اي از تعادل راست. درباره هيچ چيزي غير از اين کار حساس فکر نکنيد. و شما احتمالاً مقداري زمان تنفس را بدست مي آوريد. خوشبختانه، شما مي توانيد درست همان موقعي که تمرين تمرکز مي کنيد هر خصيصه جسماني يا فني را تمرين بکنيد. به آساني بعضي از ورزشها يا صعودتان را با اين تمرين تمرکز ويژه صرف کنيد و شما تمرکز تان را بهبود خواهيد بخشيد و سريع تر صعود خواهيد کرد.
يک مسير باچند درجه کمتر از حداکثر توانيتان را انتخاب کنيد و کوشش کنيد براي بالا رفتن از طناب (يا سختي) در طول تمام مسير بوسيله تمرکز کردن به تنهايي روي يک جنبه از حرکت براي مثال، يک مسير را با تمرکز کامل دقيقاً روي جايابي دست انجام دهيد.
بهترين روش براي گرفتن هر گيره را پيدا کنيد. حداقل مقدار قدرت کنترل لازم براي آويزان شدن را بکار بريد و احساس کنيد که چگونه تکيه گاه (جادست )همچنانکه شما روي جادست، فشار مي آوريد.تغيير مي کند.
با اطمينان خاطر به مقداري که امکان پذيراست روي نقاط ديگر مثل پاهايتان توازن مهار کننده و غيره تمرکز کنيد. درحال حاضر اجازه دهيد اين نقاط از خودشان مراقبت کنند، و بگذاريد حس ششم شما مشخص بکند که پاهاي شما کجا مي روند و چگونه توازن شما بايد منتقل شود.
احتمالش هست که شما اين تمرين را کاملاً مشکل بدانيد. بطور طبيعي افکار شما حول کارهاي ديگري مي چرخد و يا حتي به سوي عوامل بازدارنده ديگر در روي زمين هدايت مي شود.
اگر اين قضيه اتفاق بيافتد به آساني تمرکزتان را به سوي آن کار از پيش تعيين شده دوباره هدايت کنيد، در اين حالت گيره ها ، اين پروسه آگاه شدن شما از تمرکز از دست داده تان و دوباره باز گرداندان آن به سوي کار حساسي است که شما بعداً در موقعيت آن قرار مي گيريد.
آگاهي حساس شده نسبت به تمرکز از دست رفته برابر با بدست آوردن کنترل تمرکز است
به نقل از سایت هم طناب

Amar
09-11-2009, 11:05 PM
چرا باید صخره نوردی کنیم؟

فعالیت بدنی بسیار
هر روزی که شما مشغول صعود هستید یک فرصت است تا تواناییها و مهارتتان را محک بزنید.هربار باید خودتان راروی صخره ها به سمت جلو و بالا بکشید (بله، هر لحظه...دوباره و دوباره...)

در هر مرتبه باید راههای جدید و حتی سخت تر را پیدا و کشف کنید .بسته به توانایی فیزیکی و ریسک پذیریتان میتوانید بفهمید که هیچ راهی آنقدر ها هم که فکر میکنید سخت و صعب العبور نیست.

ماجراجویی و رهایی
اکثر صعودکنندگان حس خود را در هنگام صعود چیزی شبیه رهایی و آزادی مطلق در عین ماجراجویی تعبیر میکنند. حسی که شما را قادر میسازد تا هر زمان و هر جا که میخواهید بالا بروید و به چیزهای بزرگی برسید!

طبیعت زیبا و چشم انداز بی نظیر
هنگامی به دنبال کشف و پیدا کردن راههای جدید صعود هستید، بی تردید با صحنه های دلپذیر و زیبایی از طبیعت دست نخورده روبرو می شوید و بی آنکه بخواهید در حافظه تان ثبت می گردد. وقتی یکبار به قله برسید و در آن فضا تنفس کنید و در فضایی که شما را احاطه کرده بایستید نمیتوانید خاطره اش را فراموش کنید.منظره ای که بسیاری از مردم تجربه دیدنش را نداشته اند.

صعود آسان
کفشهای مناسب و خوب برای صخره نوردی کلید اولیه برای صعود بیشتر و آسانتر است. به همراه داشتن یک کوله پشتی مناسب و استاندارد شما را برای کوهنوردی، صخره نوردی و این قبیل سفرهاست. به این شکل که باید بتوانید مایحتاج چند روزه خود را در آن ذخیره کنید.

برگرفته از سایت هم طناب

Amar
30-12-2009, 07:48 PM
فکر کنم کسی پایه سنگنوردی نیست فعلا تا تابستون صبر پیشه میگیریم.
فعلا فصل اسکی و کوهنوردی تو برفه.

Meghdad
30-12-2009, 10:05 PM
فکر کنم کسی پایه سنگنوردی نیست فعلا تا تابستون صبر پیشه میگیریم.
فعلا فصل اسکی و کوهنوردی تو برفه.
بله آقا بايد درست تا همون موقع صبر كرد. ;)
به اميد خدا شايد يه خبرهايى بشه اون موقع :ympray:

paeezan
31-12-2009, 10:07 PM
سلام
اگه ازین برنامه ها گذاشتین منو هم خبر کنین!
راستی برای سنگنوردی میتونم کمکتون کنم.
رو من حساب کنید.

Peymankhah
31-12-2009, 10:12 PM
سلام
رو من حساب کنید.

سلام
خيلي خوش آمدي. ما برنامه هاي طبيعت گردي و كوه و كلي برنامه هاي جور و واجور داريم.
به ما سر بزن رفيق!!
جديد ترين برنامه هاي ما:

خارجستان:

كوير شهداد:

و ...

Meghdad
31-12-2009, 10:35 PM
سلام
رو من حساب کنید.
سلام و درود بر paeezan :)
آقا حامد توضيح برنامه‌هاى گروه رو دادن ولى اگر مايل باشيد هميشه در جريان برنامه‌هاى گروه قرار بگيريد به بخش "برنامه‌هاى قطعى شده" سر بزنيد.
فهرست برنامه‌هاى آينده گروه:

اگر هم تمايل دارين كه عضو خبرنامه گروه باشيد تا از طريق eMail‌ در جريان آخرين خبر‌ها و برنامه‌ها قرار بگيريد، لطفا ادرس eMail خودتون رو به مديريت سايت با پيغام خصوصى ارسال كنيد.

در مورد برنامه‌هاى سنگ نوردى هم حتما مزاحم ميشيم قربان ;)
لطفا اگر اطلاعات مستندى در مورد اين رشته در اختيار داريد اينجا قرار بدين تا احتمالا با دوستان بيشترى در برنامه سنگنوردى همراه بشيم.

Parvaneh
31-12-2009, 10:43 PM
راستی سنگنوردی برای غلبه بر ترس از ارتفاع خوبه ؟ :-\
البته این سوال و برای خودم نمی پرسم ها ! :^o :D

Amar
31-12-2009, 11:48 PM
راستی سنگنوردی برای غلبه بر ترس از ارتفاع خوبه ؟ :-\
البته این سوال و برای خودم نمی پرسم ها ! :^o :D
البته که شما هم مثل من از ارتفاع نمی ترسید .
ولی اگه یکبار مثل من روی یک سنگ بدون طناب می موندید ونمیدونستید که چه جوری بیاید پایین, اون وقت بهتر میشه درک موضوع کرد. کلا ممکنه سنگ و سنگ نوردی بزارید کنار. ولی لذت بی انتهایی داره.
نمی دونم چرا تا گفتم صبر میکنیم تا تابستون ,تعداد پستها زیاد شد؟؟!!

Mehdi
02-01-2010, 11:39 AM
سلام
رو من حساب کنید.
یه سری تجهیزات کم داریم. اگر برادر عمار بازم لطف کنن و لیست تجهیزاتی که دارن بگن معلوم میشه چیا می خوایم. تا جایی که یادمه فقط یه هارنس و چند تا کارابین داشت.
اگر می تونید باقیشو برامون جور کنید (حتی کرایه ای) فکر می کنم داوطلب زیاد باشه اینجا ;)

Amar
05-01-2010, 08:55 PM
یه سری تجهیزات کم داریم. اگر برادر عمار بازم لطف کنن و لیست تجهیزاتی که دارن بگن معلوم میشه چیا می خوایم. تا جایی که یادمه فقط یه هارنس و چند تا کارابین داشت.
اگر می تونید باقیشو برامون جور کنید (حتی کرایه ای) فکر می کنم داوطلب زیاد باشه اینجا ;)
من 3تاکارابین اتصال به دیواره و دوتا کارابین اتصال به هارنس. یک8 فرود .1 هارنس دارم
ما حد اقل 1 هارنس دیگه و مقداری طناب 10 میلی متر میخواهیم. با همینا میشه 1 کاری کرد. همین مقدار برای شروع خوبه. در مورد هارنس که حد اقل 45 هزار تومنه. اگه کسی اینارو داره بگه تا بشه 1 برنامه بریزی بکنم. در مورد طناب هم باهم اگه پول بدیم خیلی زیاد نمیشه 50 متر طناب خوب حدود 160تا 170 هزار تومنه.

paeezan
06-01-2010, 01:50 AM
خدمت همه دوستای عزیز سلام
به نظر من نوشتن مطلب آموزشی زیاد مناسب و پاسخگو نیست.
برگزاری ]چندجلسه تئوری به صورت مرتب جوابگو تره!
کلاس آموزش در طبیعت هم فوق العادست
برای وسایل و آموزشگر رو من حساب کنید.
شما فقط برنامه رو تنظیم کنید و حداقل15 روز پیش تر خبر بدین.
سعی میکنم برنامه کاریمو جور کنم که در برنامه کویر کنارتون باشم.

Meghdad
06-01-2010, 04:14 AM
خدمت همه دوستای عزیز سلام
به نظر من به نوشتن مطلب آموزشی زیاد مناسب و پاسخگو نیست.
برگزاری 3 جلسه کلاس تئوری به صورت مرتب جوابگو تره!
کلاس آموزش در طبیعت هم فوق العادست
برای وسایل و آموزشگر رو من حساب کنید.
شما فقط برنامه رو تنظیم کنید و حداقل15 روز پیش تر خبر بدین.
سعی میکنم برنامه کاریمو جور کنم که در برنامه کویر کنارتون باشم.
بله قربان به همين منظور هم داريم دور هم جمع ميشيم تا بتونيم كار رو در مرحله اجرا تجربه كنيم.
اميدوارم براى فصل گرما بتونيم از كمك‌هاى شما بهره‌مند بشيم.
مشتاق ديدار ;)

Amar
06-01-2010, 03:01 PM
paeezan عزيز_‏ اميدوارم برنامه شهداد بيام تا باهم صحبت كنيم _

Kosar
16-05-2010, 10:31 AM
سلام بر دوستان سنگ نورد
من هم توی آن سالهای جوانی سنگ نوردی می کردم اما بعد گذاشتمش کنار =(( ولی واقعاً واقعاً ورزش محشریه هم ورزشه و هم تفریح.
پارسال که از هیچ دیوار راستی نرفتید بالا ،امسال من هم پایه هستم که بریم سنگ نوردی. :-bd
تابستون فصل خوبیه برای شروعش.تورو خدا یه برنامه بذارید
:ympray:

Meghdad
16-05-2010, 06:39 PM
اگر كار و زندگى و ترافيك برنامه‌ها و سفرها اجازه داد، من هم هستم و شايد بشه براش برنامه هم گذاشت... ;)

Kosar
19-05-2010, 03:56 PM
چرا باید صخره نوردی کنیم؟

فعالیت بدنی بسیار
هر روزی که شما مشغول صعود هستید یک فرصت است تا تواناییها و مهارتتان را محک بزنید.هربار باید خودتان راروی صخره ها به سمت جلو و بالا بکشید (بله، هر لحظه...دوباره و دوباره...)

در هر مرتبه باید راههای جدید و حتی سخت تر را پیدا و کشف کنید .بسته به توانایی فیزیکی و ریسک پذیریتان میتوانید بفهمید که هیچ راهی آنقدر ها هم که فکر میکنید سخت و صعب العبور نیست.

ماجراجویی و رهایی
اکثر صعودکنندگان حس خود را در هنگام صعود چیزی شبیه رهایی و آزادی مطلق در عین ماجراجویی تعبیر میکنند. حسی که شما را قادر میسازد تا هر زمان و هر جا که میخواهید بالا بروید و به چیزهای بزرگی برسید!

طبیعت زیبا و چشم انداز بی نظیر
هنگامی به دنبال کشف و پیدا کردن راههای جدید صعود هستید، بی تردید با صحنه های دلپذیر و زیبایی از طبیعت دست نخورده روبرو می شوید و بی آنکه بخواهید در حافظه تان ثبت می گردد. وقتی یکبار به قله برسید و در آن فضا تنفس کنید و در فضایی که شما را احاطه کرده بایستید نمیتوانید خاطره اش را فراموش کنید.منظره ای که بسیاری از مردم تجربه دیدنش را نداشته اند.

صعود آسان
کفشهای مناسب و خوب برای صخره نوردی کلید اولیه برای صعود بیشتر و آسانتر است. به همراه داشتن یک کوله پشتی مناسب و استاندارد شما را برای کوهنوردی، صخره نوردی و این قبیل سفرهاست. به این شکل که باید بتوانید مایحتاج چند روزه خود را در آن ذخیره کنید.

برگرفته از سایت هم طناب

در مورد رهایی که واقعاً درست گفتی من این تجربه رو خودم خوب احساسش کردم،محشره معرکه است.شاید با زحمت زیاد در یک زمان طولانی فقط بشه نیم متر بالا رفت اما همون احساس بالا رفتن و رها بودن :x معرککککککککککه است. :ymdaydream: :ymhug:

Amar
20-05-2010, 10:42 PM
در مورد رهایی که واقعاً درست گفتی من این تجربه رو خودم خوب احساسش کردم،محشره معرکه است.شاید با زحمت زیاد در یک زمان طولانی فقط بشه نیم متر بالا رفت اما همون احساس بالا رفتن و رها بودن :x معرککککککککککه است. :ymdaydream: :ymhug:
منم که از اون اول پایه بودم .از این که میبینم دوباره اینجا داره شلوغ میشه خوشحالم. :x
ایشلا اگه این سربازی بزاره من حتما میام. اگه هر کسی که وسایلی داره بگه با وسایل خودمون حساب کنیم ببینیم چقدر است.

Kosar
23-05-2010, 11:19 AM
سلام
من که وسایل خاصی ندارم L-) همون کفش سنگنوردی و کیسه پودرش /:) .اما بجاش خیلی خیلی پایه هستم این کار رو :D
اگه بخواهید شروعش کنید اصولاً کجاها برنامه میگذارید؟چه جوربرنامه ای میگذارید؟

Peymankhah
06-06-2010, 01:23 PM
دو عدد فیلم سنگنوردی دانلود کردم. دوستانی که تمایل به داشتنش دارند در پست خصوصی یا حضورا اگر همدیگر رو دیدیم اعلام کنند، تا براشون بیارم. هر چی علاقمند کمتر ، بهتر :D

Improve your climbing with Neil Gresham - Masterclass - Part 1 - Techniques and Training.avi
999 MB
Improve your Climbing with Neil Gresham - Masterclass - Part 2 - Skills and Tactics for Sport and Trad (2005) [ DVDRip (DivX) ].avi
703 MB

Shahram
07-06-2010, 05:04 PM
دو عدد فیلم سنگنوردی دانلود کردم. دوستانی که تمایل به داشتنش دارند در پست خصوصی یا حضورا اگر همدیگر رو دیدیم اعلام کنند، تا براشون بیارم. هر چی علاقمند کمتر ، بهتر :D

Improve your climbing with Neil Gresham - Masterclass - Part 1 - Techniques and Training.avi
999 MB
Improve your Climbing with Neil Gresham - Masterclass - Part 2 - Skills and Tactics for Sport and Trad (2005) [ DVDRip (DivX) ].avi
703 MB

آقا حامد امکانش هست و لینکها رو هنوز هم دارین ، لینک دانلود هم قرار بدین تا در صورت امکان ما هم دانلودش کنیم ;)

Peymankhah
07-06-2010, 05:34 PM

999 MB
703 MB

آقا حامد امکانش هست و لینکها رو هنوز هم دارین ، لینک دانلود هم قرار بدین تا در صورت امکان ما هم دانلودش کنیم ;)

آقا شهرام از گذاشتن لینکهای تورنت و مشابه در انجمن معمولا حذر میکنیم. ایمیلتون رو برام بفرستید تا با هم گپ بزنیم ;)

Shahram
11-09-2010, 11:59 PM
یکی از مشکلاتی که ورزش سنگنوردی داره گرون بودن ابزار هست. منتها سنگ نوردی الان شاخه های مختلفی داره که عبارتند از صعودهای بلند - صعودهای سرعتی - صعودهای قدرتی یا بولدر
به نظرم بین اینها بولدرینگ هزینه هاش کمتر و واسه شروع مناسبتر باشه. در ادامه این شاخه رو معرفی می کنم تا در صورتی که علاقمند داشت و محل مناسبی رو اطراف تهران تونستیم پیدا کنیم یه تجربه ای داشته باشیم.
به طور رسمی صعود بولدرینگ صعودی است که مسیر طی شده توسط سنگنورد کوتاه و تعداد گیره های مسیر بسیار کم می باشد، ولی مسیر آن فوق العاده مشکل و سخت است. معمولا” دیواره های مورد استفاده در این روش ارتفاع کمی دارد، عبور از مسیر بولدرینگ قدرت بدنی، تکنیک و تمرکز بالایی می خواهد. در این روش معمولا” سنگنوردان به خاطر ارتفاع کمی که با سطح زمین دارند (بین ۱ الی ۴ متر) بدون وسایل و ابزار های حمایتی صعود می کنند، این روش معمولا” بین سنگنوردان به نام بولدر معروف است.

ابزارهایی مثل هارنس و طناب و گیره و کارابین و... نمی خواد و حداکثر گچ و صدالبته تشکهای محافظ برای جلوگیری از صدمه دیدن در صورت سقوط هست که می شه مشترک استفاده کرد. حتی خیلی ها می خوان طبیعی باشه و از گچ هم استفاده نمی کنند.
می شه اولش از بولدرینگهای ساده شروع کرد و بعد جلو رفت. فقط مشکلی که هست پیدا کردن محل مناسب برای این کار نزدیک تهران هست. سالن می دونم داره ولی جای طبیعی رو سراغ ندارم.

ابزارهای شخصی مورد نیاز بولدرینگ :4:

و چند تصویر

MEISAMHAMIN
12-09-2010, 12:48 AM
شهرام جان تو مسير دربند حدود نيم ساعت كه ميري به يه دو راهي ميرسي حدود 20 دقيقه بعد به قسمتهايي ميرسي كه تماما سنگيه چند باري كه اونجا رفتم از بس كه آدم براي سنگ نوردي بود سنگي براي بالا رفتن نمونده بود:21: فكر كنم همون طرفها بشه از مربي و اين طور چيزا هم استفاده كرد در كل اگه بري لنگ نمي موني

Mehdi
12-09-2010, 01:26 AM
شهرام جان تو مسير دربند حدود نيم ساعت كه ميري به يه دو راهي ميرسي حدود 20 دقيقه بعد به قسمتهايي ميرسي كه تماما سنگيه چند باري كه اونجا رفتم از بس كه آدم براي سنگ نوردي بود سنگي براي بالا رفتن نمونده بود:21: فكر كنم همون طرفها بشه از مربي و اين طور چيزا هم استفاده كرد در كل اگه بري لنگ نمي موني
به اون منطقه میگن "بند یخچال"
سنگ های خیلی خوبی داره مثل آلبرت، مریم، کلاهک، چکمه و...
رو خیلی ها هم از طرف فدراسیون کوهنوردی کارگاه زده شده که امنیت سنگ نوردی را خیلی بیشتر کرده.
سنگ های خوبی برای صعودهای کوتاه یا همون بولدر آقا شهرام داره. :3:

Shahram
12-09-2010, 09:39 AM
به اون منطقه میگن "بند یخچال"
سنگ های خیلی خوبی داره مثل آلبرت، مریم، کلاهک، چکمه و...
رو خیلی ها هم از طرف فدراسیون کوهنوردی کارگاه زده شده که امنیت سنگ نوردی را خیلی بیشتر کرده.
سنگ های خوبی برای صعودهای کوتاه یا همون بولدر آقا شهرام داره. :3:

ممنون دوستان. به جز بند یخچال هم اگه جاهای دیگه ای رو می شناسید معرفی کنید عالی می شه :3: بند یخچال اخر هفته ها شلوغ می شه، مگه وسط هفته بریم.
به نظرم مانع اصلی که تا حالا این شاخه رو نتونستیم عملی کنیم هزینه های ابزار بوده، واسه همین اگه بولدر شروع بشه با یه کم همت می شه جلو رفت تا ببینیم بعدش چی می شه :3:
این برنامه رو با حداقل دو نفر می شه شروع کرد و برای شروع اگه تعداد زیاد نباشه بهتره :4:
کیسه پودر حدود 10 تومن و پودر هم که بسته هاش حدود 5 تومنه.
هزینه بعدی تشکه . تشکها باید انفرادی باشند تا بشه حملشون کرد.
هفته بعد هزینه ها رو دقیق تر در میارم. باز اگه کسی ایده ای داره بگه.

kam1322
17-09-2010, 02:20 PM
سلام خدمت همه ی دوستان
من تقریبا تازه واردم هر چند وقت یکبار میام این انجمن یه سری میزنم امروزم اومدم این تایپیک رو دیدم
خیلی وقت بود که دنبال اینجور برنامه ها بودم.شاید خودم وسیله های این رشته رو نداشته باشم اما مگه ما بیوسیله ها دل نداریم:2:
فقط می خوام بگم که همه جورشو چه باوسایل چه بی وسایل (که اصطلاحا free soloگفته میشود)
4پایم
به امید هم طنابی دیواره علم کوه که شاید ظاهرش در ارتفاع 650متری تموم بشه ولی عظمت باطنش حدی ندارد:1:

1355
28-09-2010, 12:43 AM
علاقه شما دوستان به ورزش هیجان انگیز سنگنوزدی شروع خوبی است. اگر وارد این گود شوید آنچنان جذب زیبایی های آن خواهید شد که دیگر چیزی را همسنگ آن نخواهید یافت.

می توانید کتاب گره های کوهنوردی یا کتاب سنگنوردی ترجمه آهور دانانیان را از منیریه تهیه و مطالعه نمایید.

Amar
11-11-2010, 11:04 PM
اقا اگه قرار سنگنوردی گذاشتید منم خبر کنید. من پایه 100% هستم. وقتی این بخش رو باز کردم قرار بود که این بخش رو کلی بال پر بدیم . اما من که رفتم سربازی و نشد. اما گویا بروبچ دارن جمع میشوند که باعث خرسندیه من 1 سری از وسایل دارم. اگه همه که وسایل دارند بیان کلی جلوییم.
1 کتاب برای گره سنگنوردی دارم اگه دور هم جمع شدیم میارم الکی نخرید.

Parvaneh
12-11-2010, 12:37 AM
اقا اگه قرار سنگنوردی گذاشتید منم خبر کنید. من پایه 100% هستم. وقتی این بخش رو باز کردم قرار بود که این بخش رو کلی بال پر بدیم . اما من که رفتم سربازی و نشد. اما گویا بروبچ دارن جمع میشوند که باعث خرسندیه من 1 سری از وسایل دارم. اگه همه که وسایل دارند بیان کلی جلوییم.
1 کتاب برای گره سنگنوردی دارم اگه دور هم جمع شدیم میارم الکی نخرید.

آقا عمار از جمع شدن هم گذشته، به عمل رسیده!امروز که پیش برنامه کلوت رفته بودیم یکی از دوستان رو با تجهیزات دیدیم که از سنگنوردی می اومد.
Cc: آقا فرزاد:3:

Amar
12-11-2010, 10:52 PM
آقا عمار از جمع شدن هم گذشته، به عمل رسیده!امروز که پیش برنامه کلوت رفته بودیم یکی از دوستان رو با تجهیزات دیدیم که از سنگنوردی می اومد.
Cc: آقا فرزاد:3:
پس تو شهداد من میام صحبت میکنم کیا یواشی بدون خبر رفتن براخودشون :39: . حالا من 1 بار رفتم سربازی حقش نبود من رو خبر نکنید :20:. این فرزاد کیه . کیه کیه . چیه

Parvaneh
13-11-2010, 10:15 AM
پس تو شهداد من میام صحبت میکنم کیا یواشی بدون خبر رفتن براخودشون :39: . حالا من 1 بار رفتم سربازی حقش نبود من رو خبر نکنید :20:. این فرزاد کیه . کیه کیه . چیه

تازه خبر رسیده دوره پیشرفته هم دارند کار می کنند.
شهداد هم تشریف می آرند، اونجا سنگاتونو با هم وا کنید:3:
در ضمن برخی دوستان دیگه هم خبرشون رسیده که دارند کار می کنند...

paeezan
30-12-2010, 09:10 PM
salam
che khoob
khili khobe ke ye chenin barnameai ham bezarid maham az divare rast bala raftan roo yad begirim

lorestanclimb
04-09-2011, 01:08 PM
دورودبه همگی
من حامد23ازخرم آبادم عضوتین سنگ استان تازه واردم 13شهریور .
میگم شماچراپل خواب کرج نمیرید خدای مسیرسنگ نوردیه البته یه خورده حرفه ایه من.
منم سربازم ولی برنامه گذاشتیدبگیدشایدتونستن اومدم:3:

paeezan
29-10-2011, 12:43 AM
سلام
میتونید یه برنامه اطراف شهر ما برگزار کنید(مثل سلطانیه...معدن داش کسن...کتله خور و خیلی جاهای دیگه )؟؟؟ ودر کنارش یک جلسه کار آموزی سنگنوردی
اگه میشه و میتونید من میتونم یه روز تعطیل سالن سنگنوردی شهر ابهر رو براتون رزرو کنم و یک دوره آموزشی براتون برگزار کنم
اگه مایل بودین خبرم کنید
9127445985

ninja
10-05-2012, 11:17 PM
منننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن ننننننننننننننننننننننننن ننننن

bahar5979
16-10-2012, 10:18 AM
سلام.
چه جوري ميشه فيلمهاي سنگنوردي كه دانلود كردين داشته باشم؟

sophie
23-01-2013, 12:03 AM
ok!fantastic boy
come with us:4: