PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فلاسک برای نگهداری آب داغ

hike
08-01-2011, 03:47 PM
سلام.
من دنبال یک فلاسک یک نفره یا حداکثر 2 نفره برای نگهداری آب داغ در کوه هستم. یک چیز مقاوم در برابر ضربه و با کیفیت سراغ دارید که اینجا هم پیدا بشه...

JackLondon
08-01-2011, 03:57 PM
دوست عزیز بهترین چیزی که من میتونم پیشنهاد بکنم و خودم و چند نفر دیگه تست کردن و از گیفیتش راضی بودن فلاسک های primus هستش که تا بیش از 10 ساعت آب رو داغ نگه میداره...من که خودم ازش خیلی راضی ام...در حجم های مختلفی هستش...از 250 بگیر تا 1 لیتری...اتیخاب حجم هم بستگی به این داره که مصرفتون چقدره....قیمت یک لیتری هم حدود 34-35 تومانه....من برای خودم یه یه لیتری خریدم و استفاده میکنم:3:

موفق باشین

Aramin
08-01-2011, 04:32 PM
دوست عزیز برای مقاومت در برابر ضربه می توانی از محافظ فلاسک استفاده کنی خیلی جواب می ده...

hike
08-01-2011, 04:44 PM
دوست عزیز بهترین چیزی که من میتونم پیشنهاد بکنم و خودم و چند نفر دیگه تست کردن و از گیفیتش راضی بودن فلاسک های primus هستش که تا بیش از 10 ساعت آب رو داغ نگه میداره...من که خودم ازش خیلی راضی ام...در حجم های مختلفی هستش...از 250 بگیر تا 1 لیتری...اتیخاب حجم هم بستگی به این داره که مصرفتون چقدره....قیمت یک لیتری هم حدود 34-35 تومانه....من برای خودم یه یه لیتری خریدم و استفاده میکنم:3:

موفق باشین

ببینید اینه
You can see links before reply

JackLondon
08-01-2011, 04:52 PM
ببینید اینه

بله.همینه

hike
09-01-2011, 01:28 PM
پریموس 1 لیتری امروز 37 قیمت کردم
ترموس هم دیدم 1 لیتری 18 تومن ولی نمیدانم ترموس اصله یا نه. روش نوشته بالای 8 ساعت داغ نگه میداره

JackLondon
09-01-2011, 09:49 PM
پریموس 1 لیتری امروز 37 قیمت کردم
ترموس هم دیدم 1 لیتری 18 تومن ولی نمیدانم ترموس اصله یا نه. روش نوشته بالای 8 ساعت داغ نگه میداره

دوست عزیز اگه سوالی راجع به قیمت داری لطفا از طریق پیغام خصوصی بپرس

اما در مورد برندهایی که گفتی باید بگم که کیفیت پریموس خیلی بهتر از ترموس هستش....

hike
10-01-2011, 01:09 PM
دوست عزیز اگه سوالی راجع به قیمت داری لطفا از طریق پیغام خصوصی بپرس

اما در مورد برندهایی که گفتی باید بگم که کیفیت پریموس خیلی بهتر از ترموس هستش....
چشم!
اکثر ترموس هایی که در بازار ایران هست به احتمال زیاد جعلی هستند بجز یکی دو مدل خاص.وگرنه برند معتبریه.ولی همین پریموس رو که گفتی میگیرم.از همون بچگی مون هم چراغ نفتی پریموس معروف بود .اموندسن هم با چراغ نفتی پریموس در سال 1911 پا در قطب جنوب گذاشت :4:

hike
10-01-2011, 07:59 PM
خب ... من کمی توی نت گشتم برای اینکه یک مقایسه بین فلاسکهای مارکدار شده باشه اول یک مقایسه پیدا کردم بین یک فلاسک سوییسی بنام sigg و دیگری primus . زبانش فرانسویه .ولی با مترجم گوگل یا مرورگر کروم ترجمه خوبی میده. به هردو نمره قابل داده .
ولی یک لینک دیگه (You can see links before reply) زیر همون لینک قبلی بود که مقایسه خیلی کامل بین 5 برند انجام داده که حداقل من فقط اسم 3 تاشو شنیده ام یعنی camp,primus,thermos
2 مدل نیم و 1 لیتری از پریموس (You can see links before reply) و 2 مدل 600 میلی لیتری و 750 میلی لیتر از ترموس تست شده اند. تست و رویو جامع و کاملیه تقریبا. مدلی که بین این 8 تا فلاسک از همه بهتر عمل کرده Thermos Element 5 Vacuum (You can see links before reply)
بوده (0.6 لیتر) که این مدلو در منیریه هم دیدم. قیمت نکردم ولی از پریموس 1 لیتری گرانتره

sam32
17-01-2011, 01:40 PM
سلام من يك ليتري پريموس رو برا تست گذاشتم تو يخچال حدود 12 ساعت البته تو يخچال ما آب هم يخ ميبنده:4: خيلي عالي جواب داد صبح فرداش آب داغ بود و عالي به قيمتش مي ارزه

hike
20-01-2011, 01:23 PM
سلام من يك ليتري پريموس رو برا تست گذاشتم تو يخچال حدود 12 ساعت البته تو يخچال ما آب هم يخ ميبنده:4: خيلي عالي جواب داد صبح فرداش آب داغ بود و عالي به قيمتش مي ارزه
مرسی
من کمی در بازار گشت زدم و با کیفیت ترین فلاسکی که دیدم همون thermos element 5 با حجم 600 میلی لیتر بود. منتها چون فقط یک مغازه داشت قیمت 49500 تومن میداد.(امازون 16 دلار میده بدون هزینه ارسال.)بغیر از این مدل thermos ، بقیه فلاسکها که چک کردم(مدلهای دیگه ترموس و همچنین پریموس و laken و شاید هم سالیوا و مدلهای بی نام) همشون مشکلی که داشتند درب تقریبا نازکشون بود که با کمی فشار قرچ قوروچ می کرد که یعنی در حال خرد شدن هستم که بدلم نمی نشستند.
خلاصه مدل نیم لیتری دسینی سری Gn گرفتم. استینلس استیل 18/8 (18 درصد کروم و 8 درصد نیکل ) با پوشش مس .درش محکم است و کیسه محافظ گرما و سرما با لایه داخلی آلومینیوم داره که در برابر ضربه هم ازش محافظت میکنه. 1 سال ضمانت رسمی و قیمت هم 11 تومن.
در مورد کاراییش باید بگم روزی که اولین برف سنگین تهران اومد شبش گذاشتمش بیرون برای مدت 4 ساعت و بعد از تست هنوز لبسوز بود.
بعدا عکس ازش میگذارم

hike
22-01-2011, 03:57 PM
چندتا عکس از فلاسک نیم لیتری دسینی
You can see links before reply (You can see links before reply)

Majid
22-01-2011, 04:05 PM
قیمت؟
تستش کردین؟

JackLondon
22-01-2011, 04:05 PM
مرسی
من کمی در بازار گشت زدم و با کیفیت ترین فلاسکی که دیدم همون thermos element 5 با حجم 600 میلی لیتر بود. منتها چون فقط یک مغازه داشت قیمت 49500 تومن میداد.(امازون 16 دلار میده بدون هزینه ارسال.)بغیر از این مدل thermos ، بقیه فلاسکها که چک کردم(مدلهای دیگه ترموس و همچنین پریموس و laken و شاید هم سالیوا و مدلهای بی نام) همشون مشکلی که داشتند درب تقریبا نازکشون بود که با کمی فشار قرچ قوروچ می کرد که یعنی در حال خرد شدن هستم که بدلم نمی نشستند.
خلاصه مدل نیم لیتری دسینی سری gn گرفتم. استینلس استیل 18/8 (18 درصد کروم و 8 درصد نیکل ) با پوشش مس .درش محکم است و کیسه محافظ گرما و سرما با لایه داخلی آلومینیوم داره که در برابر ضربه هم ازش محافظت میکنه. 1 سال ضمانت رسمی و قیمت هم 11 تومن.
در مورد کاراییش باید بگم روزی که اولین برف سنگین تهران اومد شبش گذاشتمش بیرون برای مدت 4 ساعت و بعد از تست هنوز لبسوز بود.
بعدا عکس ازش میگذارم

دوست عزیز میشه بیشتر راجع به مشکلی که باهاش برخوردین توضیح بدین...من خودم و چندتا از دوستانم پریموس دارن و ازش راضی هستن....من حدود 10 ساعت هم ازش آب داغ چایی ازش گرفتم اما مشکلی که شما گفتین رو تاحالا بهش برنخوردم

راستی 4 ساعت به نظرتون کم نیست؟

ممنونم

fumed
22-01-2011, 04:09 PM
سلام به همه
من یه فلاکس از این ارزونا داشتم که تو بازار تهران خریده بودم حدود 5 تومن :16:(دقیقشو یادم نیست چون خیلی قبل بوده). تا هفته قبل هم داشت کار میکرد که ضربه خورد بهش و وکیومش پرید!
هفته قبل رفتم یه پریموس یک لیتری خریدم و آخر هفته ای همراهم بردم. دیروز که خوب جواب داد و راضی کننده بود.

hike
22-01-2011, 04:18 PM
دوست عزیز میشه بیشتر راجع به مشکلی که باهاش برخوردین توضیح بدین...من خودم و چندتا از دوستانم پریموس دارن و ازش راضی هستن....من حدود 10 ساعت هم ازش آب داغ چایی ازش گرفتم اما مشکلی که شما گفتین رو تاحالا بهش برنخوردم

من در مورد زمان نگهداری آب داغ ایرادی نگرفتم. مشکل در مورد درش بود که با توجه قیمت 30 هزارتومنی برای نیم لیتری منو راضی نکرد . به لحاظ ساخت thermos element 5 یک چیز دیگه بود که خب قیمت پرت میداد.
ممنونم

قیمت؟
تستش کردین؟
یک پست قلبش گفتم که.
11 تومن. تست هم حدود 4 ساعت در هوای بیرون زمان بارش برف تهران. که هنوز خیلی داغ بود بعد از تست. تست پرتاب از ارتفاع رو راستش انجام ندادم :4:

Majid
22-01-2011, 04:22 PM
مبارک باشه
من قصد خرید یه فلاکس خوب رو دارم
فعلان که دارم از تجربه های دوستان اطلاعات کسب میکنم تا بتونم یه چیز خوب بگیرم
حالا یا پریموس تا ترموس یا برند دیگه ای

Shahram
22-01-2011, 04:30 PM
مبارک باشه
من قصد خرید یه فلاکس خوب رو دارم
فعلان که دارم از تجربه های دوستان اطلاعات کسب میکنم تا بتونم یه چیز خوب بگیرم
حالا یا پریموس تا ترموس یا برند دیگه ای

سالیوا هم اگه تو بازار باشه خوبه. یکی از دوستام تست کرده. 16 ساعت توی فریزر البته بدون تماس مستقیم و به همراه کاورش.

fumed
22-01-2011, 04:37 PM
سلام به همه

من در مورد زمان نگهداری آب داغ ایرادی نگرفتم. مشکل در مورد درش بود که با توجه قیمت 30 هزارتومنی برای نیم لیتری منو راضی نکرد . به لحاظ ساخت thermos element 5 یک چیز دیگه بود که خب قیمت پرت میداد.
ممنونم

پریموس دو تا در داره. دری که من استفاده کردم اونی که پیچیه. درش که بد به نظر نمیرسه:7:. هر وقت رسیدم یک سری عکس ازش میگذارم. تنها مشکلش که نگرانم میکنه رد جوش توی لایه داخلیشه که امکان اتمسفری شدن وکیوم میانی رو بر اثر ضربه زیاد میکنه.

سالیوا هم اگه تو بازار باشه خوبه. یکی از دوستام تست کرده. 16 ساعت توی فریزر البته بدون تماس مستقیم و به همراه کاورش.

سالیوا رو تو منیریه دیدم اما پریموس از نظر کیفیت ساخت و بدنه به نظرم بهتر اومد. از نظر کیفیت عملکرد نمیتونم مقایسه کنم چون دیدی نسبت به سالیوا ندارم.:1:

hike
22-01-2011, 04:52 PM
سلام به همه

ترموس دو تا در داره. دری که من استفاده کردم اونی که پیچیه. درش که بد به نظر نمیرسه:7:. هر وقت رسیدم یک سری عکس ازش میگذارم. تنها مشکلش که نگرانم میکنه رد جوش توی لایه داخلیشه که امکان اتمسفری شدن وکیوم میانی رو بر اثر ضربه زیاد میکنه.

سالیوا رو تو منیریه دیدم اما ترموس از نظر کیفیت ساخت و بدنه به نظرم بهتر اومد. از نظر کیفیت عملکرد نمیتونم مقایسه کنم چون دیدی نسبت به سالیوا ندارم.:1:
پریموس رو می گی دیگه؟ منظورم در لیوانیش بود. بهرحال شرکتی با سابقه 100 سال چیز بد نمیزنه.
نمیدونم این لینک رو دیدی یا نه.قبلا پست کرده بودم. مقایسه بین 5 برند فلاسک . خیلی کامله.
با ترجمه ببین.

fumed
22-01-2011, 08:04 PM
پریموس رو می گی دیگه؟ منظورم در لیوانیش بود. بهرحال شرکتی با سابقه 100 سال چیز بد نمیزنه.
نمیدونم این لینک رو دیدی یا نه.قبلا پست کرده بودم. مقایسه بین 5 برند فلاسک . خیلی کامله.
با ترجمه ببین.

شرمنده :65:
بله منظورم پریموس بود که اصلاح کردم. نه اینو ندیده بودم. به زبان فرانسویه که خدا پدر مترجم گوگل رو بیامرزه. متن خیلی جالبیه. ممنون.

JackLondon
22-01-2011, 11:40 PM
دوستان عزیز یه خبر جدید

اخیرا یکی از تجار خوب در زمینه ی کوهنوردی لطف کردن و جنس اصل چین برند پریموس رو هم بعد از ترموس وارد کردن....انصافا کارش حرف نداره....خیلی سخته خرید اصلیش...چون هم خیلی کم شده و هم تقلبیش خیلی شبیه اصله....بالاخره توی خرید خیلی دقت کنین:3:

fumed
23-01-2011, 09:41 AM
دوستان عزیز یه خبر جدید

اخیرا یکی از تجار خوب در زمینه ی کوهنوردی لطف کردن و جنس اصل چین برند پریموس رو هم بعد از ترموس وارد کردن....انصافا کارش حرف نداره....خیلی سخته خرید اصلیش...چون هم خیلی کم شده و هم تقلبیش خیلی شبیه اصله....بالاخره توی خرید خیلی دقت کنین:3:

سلام به همه
کلا اصل چین هستند همشون. من که از سر تا ته منیریه رو که گشتم هر فلاسکی بود اصل چین بود :2:. اما درسته جنس چینی هم خودش درجه بندی داره. مثلا پریموس اصل مال شرکت برانتون (You can see links before reply)آمریکاست. یکی هم بهم گفته بود که سوئدی هم داره که من مطمئن نیستم. اما فکر نکنم درجه یک فلاسک ها رو بشه تو منیریه گیر آورد.:7:

fumed
17-02-2011, 12:13 AM
سلام به همه دوستان
تصمیم گرفتم فلاسک پریموس (You can see links before reply)رو بررسی کنم و نتایجشو برای استفاده دوستان توی یک پست بیارم که اینی شد که میبینید:1:.

نام مرسوم در ایران: فلاسک پریموس یک لیتری
جنس: فولاد زنگ نزن (Stainless Steel)
ظرفیت: در اینجا یک لیتری مورد بررسی قرار گرفت (موجود در بازار از 0.25 لیتر تا 1 لیتر )
ابعاد (طول، عرض): 297 میلیمتر، 86 میلیمتر
وزن خالی: 563 گرم
حدود قیمت در ایران: 33 الی 37 هزار تومان ( یک لیتری).

نمای زیرین:

نمای پرسپکتیو:
به نظر من فلاسک ظاهر سنگین و شکیلی داره (البته خیلی ها هم خوششون نمیاد:3:). ترکیب رنگ سیاه و قرمز یه خورده فلاسک رو مغرور:cool: نشون میده:3:.

محتویات جعبه:
فلاسک دوجور سر داره. پیچی و فشاری. من از سر فشاری برای طبیعت گردی و از سر پیچی برای ارتفاع استفاده می کنم. در ضمن درپوش فلاسک رو میشه به عنوان لیوان هم استفاده کرد:1:.

سر پیچی:
فلش های روی درب کمک می کنه بدونیم با بازشدن سر فلاسک آب از کجا بیرون میریزه:1:.

کیفیت ساخت سرها و درپوش:
کیفیت ساختشون متوسط رو به بالاست. سر ها خیلی روون بسته نشده و یه کم سفت بسته میشن:2:.البته اینجو نیست که رگلاژ نباشن فکر کنم:7: سیستمشون این باشه چون سرها از یکنوع پلاستیک سخت ساخته شدن.

کیفیت ساخت بدنه فلاسک:
فلاسک خیلی خوب ساخته شده:26:. تنها مشکل درز جوش لایه داخلی فلاسکه که با یه منحی بسته قرمز نشون داده شده. احتمالا برای همین درز جوشه که سازنده توصیه کرده توش نوشابه گازدار نریزیم:7:. جوش توی این ناحیه اگه کیفیت لازمو نداشته باشه فاتحه عمر مفید فلاسکو می خونه:4:.

بررسی عملکرد فلاسک::26:
توی یک سفر کوهنوردی با درجه حرارت محیط منفی 10 درجه سانتی گراد:001_07: فلاسک در حدود 12 ساعت آب رو لب سوز نگه میداره :1: و تا حدودا 18 ساعت آب داغ داریم:5:.
نکات: من همیشه اول داخل فلاسک رو یه لیوان آب جوش میریزم و در فلاسکو می بندم. بعد 5 دقیقه که لایه داخلی فلاسک گرم شد آبو خالی می کنمو فلاسکو با آب جوش پر کرده و سریع درشو می بندم. این کار به طرز چشمگیری زمان داغ نگهداشتن آب رو زیاد می کنه.
در هوای خیلی سرد هم استفاده از کاور فلاسک موثره.

نتیجه گیری:
من فلاسک های هم سطح این فلاسکو ندیدم:2: اما در مقایسه با فلاسک قبلیم که یه فلاسک چینی بدون مارک بود این یکی خیلی بهتره:1:.
در کل اگر بخوام با سیستم رده بندی (خیلی بد- بد- متوسط- خوب- خیلی خوب- عالی) امتیاز بدم:26: من این فلاسک رو فلاسک خیلی خوب :30:ارزیابی می کنم.

خوش باشید.:53:

Aramin
17-02-2011, 04:08 AM
ممنون از توضیحاتت....
اما ی سوال ایا بهتر از پریموس هم داریم؟ ( البته در ایران )

fumed
17-02-2011, 11:22 AM
ممنون از توضیحاتت....
اما ی سوال ایا بهتر از پریموس هم داریم؟ ( البته در ایران )
سلام
ترموس هم من دیدم اما قیمتشو خیلی پرت میگن (قیمتش به دلار با قیمتش به ریال نمی خونه). دقیق نمی دونم چون یادمه چند تا مارک دیگه مثل Laken،Salewa، Kovea و ... هم تو بازار بود. اگه دوستانی که از اون مارک ها دارن بررسی فلاسک هاشونو بگذارن، میشه دقیق تر جواب داد.
این فلاسک فلاسک خوبیه به نظر من.

Solmaz
17-02-2011, 12:38 PM
ممنون بابت اطلاعات دقیق و مفیدتون. و اما:

ترکیب رنگ سیاه و قرمز یه خورده فلاسک رو مغرور:cool: نشون میده:3:.
فلاسک مغرور؟!! چه بامزه! :21:

من از سر فشاری برای طبیعت گردی و از سر پیچی برای ارتفاع استفاده می کنم.
میشه توضیح بدید که اینا چه فرقی با هم دارن و شما به چه دلیل این کار رو انجام میدید؟

من همیشه اول داخل فلاسک رو یه لیوان آب جوش میریزم و در فلاسکو می بندم. بعد 5 دقیقه که لایه داخلی فلاسک گرم شد آبو خالی می کنمو فلاسکو با آب جوش پر کرده و سریع درشو می بندم. این کار به طرز چشمگیری زمان داغ نگهداشتن آب رو زیاد می کنه.
اینو من هیچوقت نمیدونستم. خیلی جالب و مفید بود. :41:

Mehdi
18-02-2011, 12:31 PM
احتمالا برای همین درز جوشه که سازنده توصیه کرده توش نوشابه گازدار نریزیم:7:. جوش توی این ناحیه اگه کیفیت لازمو نداشته باشه فاتحه عمر مفید فلاسکو می خونه:4:.

ممنون
خیلی خوب نوشتی
این بحث نریختن نوشابه های گازدار تا جایی که تو ذهنم مونده مرتبت با پدیده ای بود به اسم "کاویتاسیون" که بچه های مهندسی بیشتر باهاش آشنا هستن.

وقتی نوشابه گازدار میریزی مخصوصا وقتی خنک باشه؛ دمای نوشابه که بالاتر رفت میزان حلالیت گاز در مایع کم میشه و گاز حل شده به صورت گاز غیر محلول در میاد اما چون فشار داخل مخزن زیاده تشکلیل حباب نمیده تا زمانی که درپوش باز بشه. به محض باز شدن درپوش، حباب ها به سرعت تشکیل میشن و میترکن. همین ترکیدن حباب ها روی دیواره ظرف باعث خوردگی های میکروسکوپی میشه که به مرور دیواره را سوراخ میکنه و...
:3:

fumed
18-02-2011, 10:02 PM
سلام به همه دوستان
عذر می خوام دیر جواب دادم نبودم.

فلاسک مغرور؟!! چه بامزه!:21:
:4:
باور نمیکنید از الیاس بپرسین!

میشه توضیح بدید که اینا چه فرقی با هم دارن و شما به چه دلیل این کار رو انجام میدید؟
سر فشاری هرچقدر هم که عالی طراحی شده باشه فاصله هایی ( هر چند شاید میکرونی) در ناحیه کنتاکت ها داره به دو دلیل در ارتفاعات انتقال و تبادل حرارت رو تسهیل میکنه و زودتر آب سرد میشه:
1- در ارتفاعات فشار کمتره. بنابراین اختلاف فشار مثبت داخل و بیرون فلاسک بیشتر میشه که موجب بالا رفتن نرخ نشتی (Leak Rate) میشه.
2- هوا در ارتفاعات سردتره بنابراین اختلاف درجه حرارت داخل و بیرون فلاسک بیشتره.
به بیان ساده تر با استفاده از سر فشاری انگار همیشه یه تیکه خیلی بسیار:3: ریز از فلاکس شما نشتی داره که تو ارتفاعات مهم میشه.
همچنین با استفاده از سر فشاری شما نمی تونید دبی آب خروجی رو کنترل کنید اما با تغییر میزان پیچاندن سر پیچی اینکار امکان پذیره.
اما مزیت سر فشاری اینه که خیلی سریعتر می تونید از آب جوش استفاده کنید و برای هر بار استفاده نیاز به باز کردن سر پیچی نیست.
امیدوارم تونسته باشم موضوع رو رسونده باشم.:53:

اینو من هیچوقت نمیدونستم. خیلی جالب و مفید بود. :41:
خواهش می کنم. توی دفترچه راهنمای فلاسک بهش اشاره شده بود یه چیزایی توی این مایه ها:
Pre-heat the vacuum bottle for 5 min with hot water at 95 C.

fumed
18-02-2011, 10:15 PM
ممنون
خیلی خوب نوشتی
این بحث نریختن نوشابه های گازدار تا جایی که تو ذهنم مونده مرتبت با پدیده ای بود به اسم "کاویتاسیون" که بچه های مهندسی بیشتر باهاش آشنا هستن.

وقتی نوشابه گازدار میریزی مخصوصا وقتی خنک باشه؛ دمای نوشابه که بالاتر رفت میزان حلالیت گاز در مایع کم میشه و گاز حل شده به صورت گاز غیر محلول در میاد اما چون فشار داخل مخزن زیاده تشکلیل حباب نمیده تا زمانی که درپوش باز بشه. به محض باز شدن درپوش، حباب ها به سرعت تشکیل میشن و میترکن. همین ترکیدن حباب ها روی دیواره ظرف باعث خوردگی های میکروسکوپی میشه که به مرور دیواره را سوراخ میکنه و...
:3:

سلام به همه دوستان
بحث کاویتاسیون هم احتمالا هست اما اصلی ترین دلیلش فکر کنم این باشه که با حرکت فلاسک در بسته، گاز نوشابه آزاد میشه و فشار محفظه استیل رو به شدت بالا می بره که میتونه باعث ترکیدن لایه داخلی بشه. البته برای خرابی فلاسک های خلا وجود یک سوراخ میکرونی برای از بین رفتن خلا کفایت میکنه.
کاویتاسیون هم عموما توی سیستم های مکش یا رانش سیال مطرح میشه ( مثلا کاویتاسیون در پمپ ها موجب خوردگی پره ها میشه).

Shahram
18-02-2011, 10:39 PM
خواهش می کنم. توی دفترچه راهنمای فلاسک بهش اشاره شده بود یه چیزایی توی این مایه ها:
Pre-heat the vacuum bottle for 5 min with hot water at 95 C.

ته بعضی فلاسکها هم اینو نوشته:

to temper for hot fill with boiling water
to temper for cold fill with ice water
at least 5 minutes before using