PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تیراندازی با کمان (تیرکمون بازی) - دوره آموزش

alireza123
01-01-2011, 10:33 AM
تیراندازی با کمان ورزشی است کم خطر ، سرگرمی مفید برای همه سنین و آسان جهت یادگیری. باعث افزایش تمرکز و مهارت تعیین هدف میشود.

از ورزشهای توصیه شده پیامبر اسلام نیز میباشد

ورزشی است که باعث رفع خستگی و نشاط میشود و تمام افراد یک خانواده با سنین مختلف میتوانند از آن استفاده کنند.
کماندار باید با آرامش و کمی استراحت در لحظه ای فوری روی هدف تمرکز کند. تیراندازی با کمان ترکیب منابع فیزیکی و روانی است.
تیراندازی با کمان باعث ایجاد حس اعتماد به نفس و احساس موفقیت در کماندار میشود. هنگامی که شما در چالش غلبه بر چیزی هستید، تمام فکر و جسم شما درگیر آن میشود و هنگام غلبه بر آن به احساس موفقیت میرسید.

به طور کلی فواید تیراندازی با کمان به شرح زیر است:

1-تیراندازی با کمان ورزشی است برای همه افراد حتی افراد معلول.

۲-تیراندازی با کمان هم ورزش است هم تفریح.

۳-تیراندازی با کمان باعث بهبود تمرکز می شود.

۴-تیراندازی با کمان ورزشی سرپوشیده(داخل خانه) و روباز(محیط) است.

۵-تیراندازی با کمان باعث افزایش قدرت صبر در انسان می شود.

۶-تیراندازی با کمان اگر برای تفریح باشد ورزش نسبتا ارزانی است.

۷-تیراندازی با کمان ورزشی اجتماعی است

۸-تیراندازی با کمان باعث بهبود اعتماد به نفس می شود.

۹-تیراندازی با کمان می آموزد اهمیت ایمنی را در ورزش.

اقای رضا زمانی نژاد قهرمان بین الملل کشورمون
You can see links before reply

فعالیت خوب خانم ها در این رشته.... المپیکی هم دادیم 2008:1:

مطالب کاملتر را در پستهای بعدی میزارم:48:

Majid
01-01-2011, 10:36 AM
مرسی علیرضا جان از ایجاد این تاپیک
تیراندازی با کمان یک ورزش واقعا مهیج هست
چند سال پیش من تیراندازی کردم با کمان
واقعا لذت بخش و جالب.
امیدوارم بتونیم یک برنامه دراین رابطه بزاریم.
سپاس:3:

alireza123
01-01-2011, 11:01 AM
کلا دو نوع تیرکمان داریم که ورزشی به حساب میان ( که همون دو نوع انواع و اقسام مسابقه دارن . کلا با کمو زیاد کردن امکانات جانبی اسمش فرق میکنه و مسابقاتش برگزار میشه...)

نوع اول همون کمون ایرانی خودمونه ( چهار خم ) که اسمه امروزیشم ریکرو میباشد.

نوع دومش اسمش کامپاند هستش که همونطور که از اسمش معلومه با استفاده از تکنولوژی و علم ( که هرچی میکشیم از همیناست ) تیر اندازیو ساده و در عین حال دقیق کرده.... بیشتر برای شکار استفاده میشه.

یه نوع دیگه هستش که مسابقه ای نیست همون زوبین خودمونه که بهش میگن کراس بو. بیشتر شبیه یه اسلحه س. خیلیم خطرناکه. داشتنشم مجوز میخواد. نخرین خوب نیست. خطر داره.
یه مدلشو دیدم مخصوص نفوذ تو ماشینای ضد گلوله بد. قدو قوارشم اندازه ی یه نصفه پراید بود. برای مسلح کردنش باید از پاهات کمک میگرفتی.

بازم کاملتر در پست های بعد توضیح میدم.

alireza123
01-01-2011, 11:05 AM
مرسی علیرضا جان از ایجاد این تاپیک
تیراندازی با کمان یک ورزش واقعا مهیج هست
چند سال پیش من تیراندازی کردم با کمان
واقعا لذت بخش و جالب.
امیدوارم بتونیم یک برنامه دراین رابطه بزاریم.
سپاس:3:
ممنون.
من یه چندتا تیری انداختیم یه چیزایی بلدیم. حتما ما در خدمتیم.

اگر بچه ها دوست داشته باشن همه چیزش حله برای برگزاری یه جلسه ی نیمه تفریحی اموزشی.

Aramin
01-01-2011, 12:30 PM
علیرضا جان خیلی حال کردم...دمت گرم.....:8::41::41::41::41:
من ی دونه از همون کراس بو های دوربیندار می خوام خیلی باحاله.....:4::4::4::59:

Carlos
01-01-2011, 12:38 PM
مرسی از ایجاد این تاپیک خوب. من شکار با زوبین رو تجربه کردم حس قبایل امازون بهم دست داد چون باید بیوفتی دنبال شکار .....اگر در مورد زوبینها بیشتر توضیح بدید ممنون میشم.

alireza123
01-01-2011, 01:07 PM
تیراندازی با کمان دارای رشته المپیکی ریکرو و غیر المپیکی کامپوند می باشد و در هر دو رشته بانوان و آقایان شرکت می کنند.

تیراندازی با کمان ابتدا در مسابقات المپیک 1900 سپس 1904، 1908 و 1920 به اجرا در آمد. در آن چهار مسابقه امکان رقابت مسابقه دهندگان در دفعات متوالی و برنده شدن با چندین مدال وجود داشت. ورزش تیراندازی با کمان در مسابقات المپیک 1972 برای مردان و زنان با تشریفاتی خاص دوباره معرفی گردید. تا زمان برگزاری مسابقات المپیک آتلانتا در سال 1996 میلادی هیچگاه این همه تماشاچی قادر به دیدن مسابقه زنده تیراندازی با کمان از تلویزیون نبودند؛ آمار ارائه شده نشان می دهد در کشور بلژیک دو میلیون و درایتالیا چهار میلیون تماشاچی فینال آتلا نتا را از تلویزیون تماشا کردند. تیراندازان در طول مسابقات آتلانتا ثابت کردند که این ورزش واقعی است و گنجایش قابل توجهی در ایجاد نمایش و شور و هیجان دارد.

قوانین وقت اجازه می داد که هر ورزشکار بتواند در رشته های مختلف المپیکی شرکت نماید و آقای Hubert Van Inns (کشور بلژیک) از جمله قهرمانانی بود که در رشته تیراندازی با کمان از 1900 لغایت 1920 به 6 مدال طلا و 3 مدال نقره دست یافت.

در سال 1972، FITA معرفی جدیدی به قوانین نمود و تنها مسابقات به صورت انفرادی و در رشته ریکرو قابل اجرا شد. در المپیک سئول 1988 رشته مسابقات تیمی نیز شامل رشته های مدال آور گردید. شایان ذکر است تیراندازی با کمان در فضای سبز(Outdoor)، فضای بسته(Indoor)، جنگلها(Field Archery) و با اسکی(Ski Archery) انجام می پذیرد.

فعالیت در رشته ورزشی تیراندازی با کمان با دو نوع سلاح در جهان متداول است، یکی کمان ریکرو و دیگری کمان کامپوند. شکل ساده ابتدایی و سنتی کمان را ریکرو می نامند که از قدیم الایام مورد استفاده قرار می گرفت و همچنان در ورزش تیراندازی با کمان کاربرد دارد و در تمرینات و مسابقات ورزشی از آن استفاده می گردد. نوع پیشرفته کمان را کامپوند می نامند که به وسیله ادوات مکانیکی مجهز شده است.

کمانهای ریکرو و کامپوند دارای رشته های مختلفی است که مسابقات آن در سطح قاره ها و یا بصورت جهانی و بین المللی برگزار می گردد. مسابقات کمان ریکرو در سطح جهانی و المپیک بوده و کمان کامپوند صرفا در سطح جهانی برگزار می گردد.
مسابقات تیراندازی با کمان به صورت داخل سالن و خارج از سالن می باشد. مسابقات داخل سالن (Indoor) در فواصل 25 و 18 متر و پرتاب 60 تیر در 2 راند 300 تیری برگزار می گردد. مسابقات خارج از سالن (Outdoor) در دو نوع فیتا راند و المپیک راند اجرا می شود. فیتا راند در فواصل 30، 50، 70 و 90 متر برای آقایان و فواصل 30، 50، 60 و 70 متر برای بانوان تعیین شده است و المپیک راند صرفا در مسافت 70 متر برگزار می شود.

لازم به ذکر است دور حذفی مسابقات مذکور نیز در مسافت 70 متر می باشد، علاوه بر موارد مذکور تیراندازی با کمان، رشته های میدانی بسیار گوناگون و متنوعی دارد که به شرح ذیل می باشد:
field archeryفیلد آرچری یا تیراندازی صحرایی: این ورزش در مناطق کوهستانی، جنگلی، دشت و طبیعت با پرتاب تیر به سوی اهداف غیر واقعی انجام می گیرد.

تری دی آرچری: این رشته در واقع همان تیراندازی صحرایی است. در این روش اشکال حیوانات به صورت سه بعدی تهیه شده و تیرانداز به سوی اهداف مجازی نشانه روی می کند.

Run آرچری: این رشته در واقع ترکیبی از ورزش تیراندازی و دو میدانی می باشد که ورزشکاران فواصل معینی را به سرعت طی نموده و به سوی اهداف تیراندازی می نمایند.

تیراندازی با کمان روی اسب

تیراندازی با کمان روی برف (یا همان اسکی آرچری)

برای هر کدام از این رشته ها قوانین خاص پیش بینی شده است که این قوانین توسط فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان (فیتا) مدون شده و پس از تصویب به کلیه فدراسیون های عضو ابلاغ می گردد. از مجموع رشته های تیراندازی با کمان در حال حاضر رشته ریکرو در المپیک حضور داشته و رشته کامپوند آماده حضور در مسابقات المپیک می باشد. مسابقات جهانی همه ساله در تمامی رشته های تیراندازی با کمان به صورت منظم برگزار می گردد و اکثریت کشورهای عضو در این مسابقات حضور فعال دارند.

تیراندازی با کمان ورزشی است مفرح و جذاب که می تواند تمام اقشار جامعه را از رده سنی نوجوانان تا سالمندان به خود جذب نماید و اوقات شاداب و سالمی را برای ایشان فراهم نماید. در این ورزش بانوان نیز می توانند همپای آقایان، مراحل قهرمانی را از نوجوانی تا بزرگسالی طی کنند. این ورزش از معدود ورزشهایی است که بانوان می توانند با رعایت مسائل شرعی به صورت همزمان در آموزش و مسابقات حضور داشته باشند. سن قهرمانی در این ورزش از نوجوانی شروع و تا سالمندی ادامه دارد. چنانچه در مسابقات المپیک 1960 میلادی یک ورزشکار سوئدی با 65 سن به مقام قهرمانی دست یافت

مطالب کاملتر در پست های بعدی....:48:

alireza123
01-01-2011, 01:50 PM
مگه نمیگم خطر ناکه بده .... چرا میگی؟؟؟؟؟ :102:

کراس بو یا ذوبین
:65::65:

این کمان به اندازه ی یه ماهی تابه 4 نفرست ولی قدرت پرتاب تیرش اینقدر قوی تر از کمان های دیگست که اگه 10 نفر پشت سره هم باشن و تیرو به شکم اولی بزنی از کمر دهمی به راحتی رد میشه....:12::12::12::20::20::20:
یه چیزی هست تو تیر کمون به نام پونداژ یعنی مقدار نیرویی که کمون به تیر وارد میکنه... تو کمون های مسابقه ای ماکس 60 پونده و بیشتر غیره مجازه... ولی در کراس بو دسته خودته که چی بخری و بتونی مسلحش کنی....:4:
ولی معمولا از 100 پوند بیشتر نمیگیرن مگه این که خیلی زورت زیاد باشه.

یه بار من با کراس بو رو سیبل مسابقه ای در مسافت 70 متر تیر زدم از سه لایه فومه فشرده رد شد تیرشم هرچی گشتم دیگه پیدا نکردم. اینقدر به خودم فوش دادم. با کراس بو یا نباید تیر بزنی اگه هم زدی با ید امید تیرتو برداری. یا میشکنه یا مثه من میشی.... قربونش برم هر تیرش حداقل 100000 هزار ریاله
قیمتشم نسبت به کاراییش و برد مفیدش فرق میکیه. فک کنم از 100 150 شروع شه به بالا. اگه خواستی قیمت دقیق میگرم.

کاربرد این کمون کلا برای شلیک بی صدا میباشد. اگه دیده باشین یه سلاح خاصه عملیات ویژه ست و در ارتش هم استفاده میشه.

خلاصه بدرد قتل و خونریزیو انتقامو این حرفا میخوره.:116::112::59:
من که میگم واسه شکار کامپوند ( کامپاند ) هم بهتره هم اوصولی تر. چون با داشتن اسکوپ ( عدسی) هدف گیریو راحت تر میکنه.

اینم جند مدل بزرگش:

کاملتر در پست های بعدی....:16:

Aramin
01-01-2011, 04:42 PM

اقا ی سوال ....؟
یدونه از این گوزن مصنوعی ها از کجا میشه گیر اورد...؟؟؟
با خرید این گوزن مشکل دوستان در مورد شکار تو گروه حل میشه.....:4::4::4::3:

alireza123
01-01-2011, 04:49 PM
اارمین جان اگه خل بشه من مجانی واسه همه میارم بخدا:6:

Behzad
01-01-2011, 05:03 PM
عليرضاخان اطلاعات بسيار خوبی داريد. ورزش جالبيه. يادمه موقعی كه اصفهان بودم، يه بار رفتيم پارك ملی كلاه قاضی، با چه مصيبتی مجوز گرفتيم كه ميريم يه جای بكر؛ تو گشت يه لاش قوچ ديديم كه محيط بانه گفت اينو امروز صبح ديديمش، رفتيم از نزديك ديديم، يارو با يه تيركمون صاف زده بود تو سرخرگ گردنش. بعد محيط بانه گفت اينا با تيركمونايی كه جديداً اومده از 200-300 متری كمين ميكنن شكار رو ميزنن، فقط برا اينكه حال كرده باشن؛ دوستان پارك ملی يعنی آخر حفاظت؛ اينا با اين وسيله بی سر و صدا كار كثيفشون رو انجام ميدن.

alireza123
01-01-2011, 05:12 PM
عليرضاخان اطلاعات بسيار خوبی داريد. ورزش جالبيه. يادمه موقعی كه اصفهان بودم، يه بار رفتيم پارك ملی كلاه قاضی، با چه مصيبتی مجوز گرفتيم كه ميريم يه جای بكر؛ تو گشت يه لاش قوچ ديديم كه محيط بانه گفت اينو امروز صبح ديديمش، رفتيم از نزديك ديديم، يارو با يه تيركمون صاف زده بود تو سرخرگ گردنش. بعد محيط بانه گفت اينا با تيركمونايی كه جديداً اومده از 200-300 متری كمين ميكنن شكار رو ميزنن، فقط برا اينكه حال كرده باشن؛ دوستان پارك ملی يعنی آخر حفاظت؛ اينا با اين وسيله بی سر و صدا كار كثيفشون رو انجام ميدن.
بد جاییم زده نامرد:13:. حیون زجر کش شده. من کلا با شکا مخالفم. با اینکه 5 6 سالی هست تیر میزنم یه بار حتی طرفه یه موجوده زنده تیر نزدم.

اره شنیدم درباره ی این چیزا که اتفاق میوفته. چه کنیم که ایرانی هستیم و این کارا داره نمادی از ایرانی بودن میشه.:12::20:
به امیده یه روز با فرهنگ اصیل خودمون. :63::63::63:

Carlos
01-01-2011, 08:07 PM
اونی که من باهاش زدم پونداژ 110 رو انتخاب کردم و کاراییش هم خوب بود به نظر من...سلاح هم ساخت استرالیا بود... الام یک زوبین با این حدود در ایران با چه قیمتی میتونم تهیه کنم؟ و البته از کجا؟
2 مدل تو خیابن فردوسی دیدم تا 90 بیشتر تنظیم نمیشد و جواب من رو هم نمیداد.

Soheila
01-01-2011, 08:09 PM
مرسی آقا علیرضا، مطالب خیلی جالبی بود:41:
تا به حال تجربه تیراندازی با کمان رو نداشتم ولی کلاً تیر اندازی با تفنگ و اهداف پروازی(البته به جز موجودات زنده) رو خیلی دوست دارم و تا حدودی تجربه کردم، فکر می کنم تیرو کمان خیلی قدرت بدنی بالایی بخواد ولی در هر صورت مشتاقانه منتظر تجربه کردنش هستم:1:

alireza123
01-01-2011, 08:50 PM
اونی که من باهاش زدم پونداژ 110 رو انتخاب کردم و کاراییش هم خوب بود به نظر من...سلاح هم ساخت استرالیا بود... الام یک زوبین با این حدود در ایران با چه قیمتی میتونم تهیه کنم؟ و البته از کجا؟
2 مدل تو خیابن فردوسی دیدم تا 90 بیشتر تنظیم نمیشد و جواب من رو هم نمیداد.
واست میپرسم کارلس جان.... بزار ببینم کیا دارن یه اطلاعات کلی مزارم واست.:3:

alireza123
01-01-2011, 09:02 PM
مرسی آقا علیرضا، مطالب خیلی جالبی بود:41:
تا به حال تجربه تیراندازی با کمان رو نداشتم ولی کلاً تیر اندازی با تفنگ و اهداف پروازی(البته به جز موجودات زنده) رو خیلی دوست دارم و تا حدودی تجربه کردم، فکر می کنم تیرو کمان خیلی قدرت بدنی بالایی بخواد ولی در هر صورت مشتاقانه منتظر تجربه کردنش هستم:1:
با سلام خدمت سهیلا خانم
هدفه اصلی از ایجاد این تاپیک معرفی کلی تیروکمان و در نهایت برگزاری یه برنامه تیر اندازی واسه دوستان باشه. اگه استقبال بیشتر شد مذاکرات با اقا مهدی رو شروع مکنم.....:1:

یه نکته ی جالب که تو تیر اندازی هست و باید رعایت بشه تعادل هم زمان بینه فکرو بدنه(کنترل حرکتی). هم باید از فکر راحت باشی هم از بدن قوی.
در مورد قدرت بدنی: اکثر کاره بدن با کمان توسط مجموعه عضلات کتف انجام میشه که اصولا عضلات قوی هستند.... فقط چون جهت به کار گیری این عضلات فرق میکنه اولش یه ذره سخته... بعد عادت میکنه بدن. لازم بذکر است که پونداژ کمان واسه کسی که شروع میکنه 30 35 هستش که واسه حرفه ایا مثله کشه شلوار میمونه. معمولا پونداژ کمون نسبت مستقیم داره با سابقه ومیزان تمرین ورزشکار...

در مورده موجوداته زنده منم با شما هم عقیدم...

Azadeh
01-01-2011, 09:24 PM
حتما برنامه بذارید تا ما هم تجربه کنیم.
ممنون از زحماتون.:1:

alireza123
01-01-2011, 10:11 PM
حتما برنامه بذارید تا ما هم تجربه کنیم.
ممنون از زحماتون.:1:
خوشحالم که مفید بوده براتون....
ما در خدمتیم.....:3:

alireza123
01-01-2011, 11:07 PM
همه ی ادمایی که تیر کمون بازیو تو تلویزیون دیدن این سئوال واسشون پیش میاد که اینا چیه که به خودشون اویزون کردن یا اون چوبه جلوی تیر کمون چیه؟؟؟؟:7::7:

میخوام واستون توضیح بدم مختصر....:26: البته این چیزایی که میگم واسه ریکروه.

رایزر یا قبضه ی کمان
وسط کمونه و محل اصلی تماس با بدنه.

لیمب یا بازوی کمان
که وظیفه ی اصلی ذخیره ی نیرو و انتقاله اون بوسیله ی زه را دارد....

سایت یا وسیله ی نشانه روی
که نوع عدسی دار اون فقط در کامپوند در مسابقلت مجازه.....

این واسه شکاره

این واسه ریکروه

استابلیزر یا شوک گیر یا لرزه گیر
که از اسمش معلومه واسه چیه. علت چرخیدن کمون بعد از تیر اندازی همینه.....

اینا چیزایه که به چشم میاد و در موردش سئوال میشه.

زه کمان هم از نوعی الیاف خاصه که از هم پیچیده شدن 16 تا 18 نخه فست فلایت درست میشه...
با این زه میشه یک یه کامیونو کشید.

تیر دان یا کویور
محل قرار گرفتنه تیر که با کمر بندی معمولا به کمر و گاها به پشت بسته میشود.

محافظ سینه یا چست گارد
محافظ سینه و لباس در برابر زه. زه هنگامه کشیدن به سینه برخورد میکند.

ارم گارد یا محافظ دست ( قسمت داخلیه ساعد)

تب وسیله ای که با ان زه را میگیریم و جنس ان ممولا از چرمه ضخیم است...

بقیش بعدا که رفتیم تیر بندازیم میگم واستون

Milad.Cc
02-01-2011, 01:24 AM
مرسی علیرضا !
مشتاق شدم امتحانش کنم
راستی ؛ سه شنبه میبینمت ؟!

Azam.A
02-01-2011, 10:58 AM
ممنون از اطلاعاتتون. منم خیلی دوست دارم این ورزش رو تجربه کنم. به نظرم خیلی هیجان انگیز و جذابه. امیدوارم بشه یه برنامه تو گروه براش بذارین

JackLondon
02-01-2011, 11:18 AM
برادر من توی رشته ی ریکرو به خاطر علاقه اش فعالیت میکرد و حتی به تیم ملی هم دعوت شد اما چون نمیخواست که حرفه ایی کار کنه و بیشتر دنبال لذت و آرامش این رشته بود نرفت...با چندتا از مربیان تیم ملی ارتباط داشت...اگه جدی شد میشه برای آموزش با این مربیان صحبت کرد...مشکل اینه که توی یه جلسه نمیشه کار خاصی کرد،حتی نمیشه زه کمان رو کشید...تمرینهای خاصی داره....باید تو چند جلسه آموزش داده بشه

aida_kh
02-01-2011, 11:19 AM
من عاشق تیراندازی ام
البته نه به موجود زنده :3:

alireza123
02-01-2011, 11:28 AM
مرسی علیرضا !
مشتاق شدم امتحانش کنم
راستی ؛ سه شنبه میبینمت ؟!
میلاد جان فک نکنم بتونم بیام. دارم سعی میکنم اخره هفتمو خالی کنم که اگه شد بیام ریگ جن....:2:

بله من خودم یه 3 سالی تو تیم ملی بودم...:1:

ولی من توصیه نمیکنم بره تیم ملی مگه اینکه بیکار باشه. چون تمرینش از ساعته 8 صبح تا 6 عصر طول میکشه همیشه هم باید تو اردو باشه. فصله بدن سازی تمرین تا ساعت 11 شبه. حقوقیم نمیدن. :2:

من که عمرم حروم شد....:12:

Negooli
02-01-2011, 03:55 PM
من یک سال تیر اندازی با تفنگ کار کردم و حدود شش ماه هم تیر کمون
به نظر من لذتی که تو تفنگ هست اصلا تو تیر کمون نیست
تو جمع دوستان کسی هست تفنگ کار کرده باشه یا تپانچه؟

alireza123
02-01-2011, 04:26 PM
من یک سال تیر اندازی با تفنگ کار کردم و حدود شش ماه هم تیر کمون
به نظر من لذتی که تو تفنگ هست اصلا تو تیر کمون نیست

من نظرم با شما متفاوته. تیر کمون بیشتر با بدن درگیره و تیر خوب زدن و و هدف گیری یهتر به بدن و فکر بیشتر مربوطه.:68:

تیر اندازی با تفنگ تا اونجایی که من میدونم مهارت ماشه زنی توش خیلی مهمه و یه دست و راحت بودنه بدن... که کمترین لرزش و شوک رو هنگامه زدنه ماشه داشته باشی.:10:

البته تیر اندازی با تقنگ هم کاربردی تره هم لذتاش فرق میکنه و در کل درست نیست با هم مقایسه بشن....:1:

من یه چنتا تیر انداختم با تپانچه بادی..... باحال بود.

Negooli
02-01-2011, 08:27 PM
تیر اندازی با تفنگ تا اونجایی که من میدونم مهارت ماشه زنی توش خیلی مهمه و یه دست و راحت بودنه بدن... که کمترین لرزش و شوک رو هنگامه زدنه ماشه داشته باشی.:10:
از لحاظ قدرت بدنی
قدرت بدنی تو جفتش اهمیت داره
مثلا من موقعی که تفنگ کار میکردم به اجبار بدن سازی هم کار میکردم
به خصوص اینکه اسلحه ی شما خیلی سنگینه و تنها تکیه گاهشم پشت انگشتان دست چپ(دست مخالف)
اتفاقا تفنگ آنچنان لگد نداره یا میشه گفت آسون ترین قسمتش تحمل همون لگده
در مورد تیرکمان دستان قوی اصلی ترین نقشو بازی میکنن ولی در تفنگ کل بدن درگیره و به خصوص پاها

Carlos
02-01-2011, 08:55 PM

همه رقمه موجود است شما با کدوم سبک کار داری:16:.

در مورد فشار به یک دست در تیراندازی باید سعی کنیم که محوریت یک چشم و دست نباشه .تیر انداز خوب کسی است که با هر دو دست کار کنه تا هم بینایی خوبی داشته باشه و هم فشار از یک سمت بدن خالی بشه.

alireza123
03-01-2011, 01:42 PM
اقا اینجا تاپیکه تیرکمونه هااااا.:23:

Carlos
03-01-2011, 01:51 PM
اقا اینجا تاپیکه تیرکمونه هااااا.:23:

اقا ما جسارت نکردیم....سوال کردن جواب دادیم...فشار به بدن امری مهمه نباید طرف سوال کننده رو زمین بمونه.:3:
همین جا هم اعلام میکنم اگر کسی من باب سلاح و تیراندازی سوالی داشت با ‍‍پخ در خدمتیم...تا اینجا شلوغ نشه.:16::3:

alireza123
03-01-2011, 02:28 PM
اقا ما جسارت نکردیم....سوال کردن جواب دادیم...فشار به بدن امری مهمه نباید طرف سوال کننده رو زمین بمونه.:3:
همین جا هم اعلام میکنم اگر کسی من باب سلاح و تیراندازی سوالی داشت با ‍‍پخ در خدمتیم...تا اینجا شلوغ نشه.:16::3:
پرچمت بالا کارلس جان....:3:

saghar
01-04-2011, 02:26 AM
سلام وعرض ادب تنها چیزی که به جرات میتونم در مورد این ورزش بکر بگم اینه که همه استعداد وبه خصوص استیل خاص کماندار بودن رو ندارن.وواقعا بایددر این ورزش استعداد گلچین کرد .....

alireza123
01-04-2011, 03:14 PM
سلام وعرض ادب تنها چیزی که به جرات میتونم در مورد این ورزش بکر بگم اینه که همه استعداد وبه خصوص استیل خاص کماندار بودن رو ندارن.وواقعا بایددر این ورزش استعداد گلچین کرد .....
سلام
مرسی از نکته ای که اشاره کردید.....
فدراسیون هم برای همین منظور اقدامات بسیار خوبیو انجام داده که بچه ها از مقطع راهنمایی به مدرسه ی تیر و کمان میرن.... و هم استیل و هم استعداد از نو جوانی در بچه ها پرورش پیدا میکنه!!!!

ممنون از توجه شما:3:

Carlos
02-04-2011, 04:30 PM
این و میگم و فرار میکنم...
کاش میشد یه تاپیک برای سلاحهای گرم هم داشتیم...خوب میشد...
فرارررررررررر

saghar
03-04-2011, 12:48 AM
من یه چند تایی نظر درمورد رشته ورزشی پراز اصالت تیراندازی باکمان واین توضیحاتی که درموردش دادید دارم البته با اجازه . یکی اینکه این کلمه تیرکمون بازی رو خوووووووووووواهشا به کار نبرید چون ابهت رشته رو زیرسوال میبره(تیرکمون بازی!!!!!!!!!!!!!) دوم اینکه این ورزش اونقدرها هم اسان نیست در ضمن همچین کم خرج هم نیست که گفتید وبه نظر من اگه کسی میخواد تفریح کنه ورزشهای مناسب دیگه هم هست چون حال وهوای این ورزش یه طوریه که اگه کسی برای تفریح هم اومده باشه ناخوداگاه جوگیر میشه ودوست داره حرفه ای کار کنه به نظرم به جای اینکه همه رو تشویق کنن که بیان تو این ورزش همونای رو که کماندارن به یه جایی برسونن حداقل یه نشونی به جا بزارن اونوقت خودبه خود کسایی که توانایی این ورزش رو دارن سمتش میان خداوکیلی یه ذره با ابهت تر با این رشته برخورد کنیم تا بقیه ورزشا ازش حساب ببرن.

alireza123
03-04-2011, 10:18 AM
این و میگم و فرار میکنم...
کاش میشد یه تاپیک برای سلاحهای گرم هم داشتیم...خوب میشد...
فرارررررررررر
اقا کارلس داشتیم؟ اقا متعلق به خودته این تاپیک!!!!:3:

من یه چند تایی نظر درمورد رشته ورزشی پراز اصالت تیراندازی باکمان واین توضیحاتی که درموردش دادید دارم البته با اجازه . یکی اینکه این کلمه تیرکمون بازی رو خوووووووووووواهشا به کار نبرید چون ابهت رشته رو زیرسوال میبره(تیرکمون بازی!!!!!!!!!!!!!) دوم اینکه این ورزش اونقدرها هم اسان نیست در ضمن همچین کم خرج هم نیست که گفتید وبه نظر من اگه کسی میخواد تفریح کنه ورزشهای مناسب دیگه هم هست چون حال وهوای این ورزش یه طوریه که اگه کسی برای تفریح هم اومده باشه ناخوداگاه جوگیر میشه ودوست داره حرفه ای کار کنه به نظرم به جای اینکه همه رو تشویق کنن که بیان تو این ورزش همونای رو که کماندارن به یه جایی برسونن حداقل یه نشونی به جا بزارن اونوقت خودبه خود کسایی که توانایی این ورزش رو دارن سمتش میان خداوکیلی یه ذره با ابهت تر با این رشته برخورد کنیم تا بقیه ورزشا ازش حساب ببرن.
مرسی از نکات بسار خوبتون:1: ولی من سعی کردم به جنبه ی تفریحی بیشتر و تخصصی کمتر در ایجا بپردازم به دلیل اینکه سایت ، سایته تفریحیست.....:3:
در مورده اسم تاپیک و نحوه ی معرفیه ورزش هم فکر نمیکنم نظرم مثله شما باشه چون این هم روشیست که جذابیت های تیر و کمان رو بیشتر نشون میده..... البته نظر شما کاملا محترم.

saghar
03-04-2011, 11:51 PM
bale khob shoma saheb ekhtiyarid man faghat nazaram ro goftam bazam mamnon az tavajoheton.

saghar
04-04-2011, 12:00 AM
در ضمن ببخشید من اصلا حواسم نبو د:2:به زبان غیر مادری نوشتم عذرررررررررر

javadiii
20-02-2012, 11:33 AM
سلام- من می خوام این کراس بو رو بخرم- قدرتش هم از 180 به پایین نباشه - اگه 190 پوند یا 200 هم باشه خیلی بهتره - چی کار کنم؟ از کجا بخرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :20:؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟