PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ازدواج دانشجویی پارسیان +عکس

ahmadmobaraki
08-11-2010, 11:37 PM
امروز به مناسبت سالروزازدواج حضرت علی و فاطمه در دانشگاه ازاد پارسیان مراسم جشن ازدواج دانشجویی برگزار شد . در این مراسم 30عروس وداماد دانشجو حضورداشتند که در پایان به هرکدام یک پتو - یک سکه کامل بهار ازادی و یک جلد قرآن اهدا شد . در این برنامه من در کسوت مجری مشغول به خدمت بودم از شانس خوب من مجری اصلی عمه اش امروز مرد و اونیامد ونوبت به من رسید .ساعت 4 عصر خبردارشدم که مجری هستم و هفت ونیم بایدبرنامه اجرا کنم . بلاخره بااستفاده از تجربیات و اینترنت توانستم یه چیزای شادی تهیه کنم وبرنامه رو به خوبی اجرا کنم . :6:

این اقای مجری
You can see links before reply

حاج اقا مختاری مسئولبرکزاری که مرتب میگفت برنامه شاد باشه:eek:
اجرای موسیقی سنتی
موسیقی پاپYou can see links before reply

اهدا کادو

Mehdi
09-11-2010, 09:26 AM
ساعت 4 عصر خبردارشدم که مجری هستم و هفت ونیم بایدبرنامه اجرا کنم . بلاخره بااستفاده از تجربیات و اینترنت توانستم یه چیزای شادی تهیه کنم وبرنامه رو به خوبی اجرا کنم . :6:

خدا قوت
پس مجری هم داریم بین دوستان :3:

Shelman
09-11-2010, 09:27 AM
مبارکشون باشه ایشالا .

یه سوالی : اون ساعته واسه چی بود ؟

Mehdi
09-11-2010, 10:02 AM
یه سوالی : اون ساعته واسه چی بود ؟
ساعت نیست
از همون سیستم هاییه که نوشته ها روش حرکت می کنه.
همونی که تو بعضی اتوبوس ها هم گذاشتن و مرتب یه نوشته تکراری میاد... درجه حرارت داخل...درجه حرارت بیرون... ساعت... تاریخ.... کاری داشتی به مهماندار بگو... :20:

Carlos
09-11-2010, 10:05 AM
ساعت نیست
همونی که تو بعضی اتوبوس ها هم گذاشتن و مرتب یه نوشته تکراری میاد... درجه حرارت داخل...درجه حرارت بیرون... ساعت... تاریخ.... کاری داشتی به مهماندار بگو... :20:
هموني كه هميشه اطلاعات غلت ميده.؟........درجه ي هوا تو سفر جواهرده -20 درجه بود به گفته ي اون صفحه....:7:

poupak
09-11-2010, 10:22 AM
هموني كه هميشه اطلاعات غلت:5: ميده.؟............:7::1:

Shelman
09-11-2010, 10:51 AM
ساعت نیست

آهان . آخه توی عکسا همش ساعت بود ، گفتم شاید فقط ساعت نشون میده . خلاصه مبارکشون باشه ... :53::53::53:

1298
09-11-2010, 11:59 AM
خوش بحالشان

Shelman
09-11-2010, 12:19 PM
خوش بحالشان

کدومشون ؟! عروس یا داماد ؟

کلا این ازدواج ها این طوریه که باید قبلا خودشون عقد کرده باشند . بعد بیان توی این مراسم شرکت کنند یه هدیه ای بگیرند برن ...

poupak
09-11-2010, 01:57 PM
دوست گرامی، آقای احمد مبارکی:

با تشکر از به اشتراک گذاشتن این اتفاق شاد چند نکته به نظرم رسید که مطرح کنم. قبل از اینکه نکات رو بگم ، دلیل گفتنش رو خواهم گفت. من فکر میکنم کسی که زمان میرازه و در این سایت یا سایتهای مشابه عضو میشه ؛ اول علاقه مند به طبیعته ؛ بعد هم حتما از طرفداران پرو پا قرص وطنمون ایران و بهش مفتخره و میخواد کشورش روآداب و رسومش رو صحیح معرفی کنه.

نکته بعد اینه که وقتی در جمعی ، شخصی رو به عنوان " مجری" انتخاب میکنند، نشان دهنده تواناییهای او ن فرده که حضور ذهن بالا و تسلط و آگاهی به ماجرا داره، و اینکه این شخص مورد قبول اهالیست و به قول معروف حرفش برو داره وایلا مثلا بنده هرگز نمیتونم مجری بشم!!

با این استدلال میخوام توجه تون رو به نکاتی که در عکسها دیدم جلب کنم و اینکه شاید در برنامه های بعدی اینچنینی ، کمکی به اجرای بهتر و پربارترشون بشه.

مراسم ازدواج درمیان تمام ملل ، مقدس محسوب میشه و تولولی از کهن ترین آداب مردم اون منطقه است. با این مقدمه نگاهی به عکسها بندازیم:

عکس اول:

1- شما (احتمالا) دارید صحبت میکنید و فرد تکنیسین اون پشت داره بدون توجه به اینکه تمام توجه حضار به روی صحنه است ، کار خودش رو میکنه!!! این در تمام فرهنگها " بی احترامیست"!

2- در مراسم سنتی ازدواج چرا باید از آلات موسیقی وارداتی استفاده بشه؟؟ آیا پدربزرگ ما که ارگ نزد از خوشی، زندگی بدی داشت؟؟؟

3-- اون صفحه کذا، که جنجال برانگیز شد، با اون اعداد لاتین، برای چی اونجاست؟؟ که بگه ما خیلی مدرنیم؟؟؟

عکس دوم:

بطور سنتی همیشه یک ملا مراسم عقد رو اجرا میکنه . این نشان دهنده احترام مردم به شعایر دینیست و زیبا. حتا چنانچه عقد قبلا انجام شده با شه " آقا" رو دعوت میکنند تا حضورش ( که نماد دین ماست) برکت به زندگی جدید بده. حالا پرچم مملکت ، با کلمه "الله" در وسط اون ( که تا جایی که من میدونم تنها ملتی هستیم که به زبانی غیر از زبان رسمی خودمون رو پرچممون نوشته و اون هم بدلیل تاکید اعتقاداتمون هست) زیر پای آقا قرار گرفته!!!

عکس چهارم:

1- حالا به جای گیتار از یک ساز محلی استفاده میشد ، مابقی اهالی این مملکت میدونستن که ساز منطقه شما چیست؟

2-اون صفحه بیریخت خرابه و فقط صحنه رو خراب و زشت کرده

پیشنهاد:

اگه از عناصر سنتی خودمون استفاده میشد و به جای این وسایل وارداتی، از هر خواننده ترانه ای و نا هماهنگ، یک سفره عقد زیبا ،با ظروف ساخت هنرمندان منطقه، پارچه دست باف منطقه، میوه خاص اونجا و....، انداخته میشد نه تنها معرف مزایاو محصولات خاص اونجا بود بلکه پرتوی از هزار رنگ این سرزمین زیبا هم میشد.

این انتقادات به غالب مراسم ما وارده و تنها مختص به این یکی نیست. اغلب اینها صرفا بدلیل بی توجهی و از روی عادت انجام میشه. هدف از گشزد کردن هم نکته بینی نیست. بلکه جلب توجه خودمون به عاداتیست که معرفی اشتباهی از فرهنگ ما میکنه. امیدوارم که با تاثیرگذاری شخص با نفوذ و هوشمندی مثل شما، بار دیگه یک نمونه کامل مراسم بومی رو ببینیم.

با تشکر و پوزش بابت روده درازی

Shelman
09-11-2010, 02:26 PM
poupak عزیز ، البته به من مربوط نیست که جواب بدم و صاحب پست و فردی که طرف فرمایشات شما بوده ، خودش بلده جواب بده . و همه این رو هم قبول دارم که حرف های شما کاملا درسته ...

ولی می خوام یه خاطره ای تعریف کنم :
چند سال پیش عروسی برادرم بود . توی خانواده ما رسم نیست که مرد ها برقصن و معمولا عروسی هامون جدا برگزار میشه ( یه کمی سنتی هستیم ) . ولی تو خانواده عروس از این رسم ها نبود . برادر های عروس یه گوشه واسه خودشون جمع شده بودن و داشتند می رقصیدن و شادی می کردن . منم قاطیشون شدم . پدرم اومد و به من گفت : زیاد شلوغ می کنید آقاجون ( پدر بزرگم) ناراحت میشه ها ...
پدر بزرگم عصا زنان اومد و گفت : اگه تو عروسی نرقصیم ، پس کجا می خوای برقصی ؟! وسط محرم ؟!!!!

حرف اون خدا بیامرز این بود که وقت شادی ، باید شادی کرد . حالا پرچم زیر پای آقاست یا چرا ساز خارجی آوردین یا چرا های دیگه ، به نظر من کار رو سخت می کنه ...

poupak
09-11-2010, 02:39 PM
poupak عزیز ، البته به من مربوط نیست که جواب بدم و صاحب پست و فردی که طرف فرمایشات شما بوده ، خودش بلده جواب بده . و همه این رو هم قبول دارم که حرف های شما کاملا درسته ...

ولی می خوام یه خاطره ای تعریف کنم :
چند سال پیش عروسی برادرم بود . توی خانواده ما رسم نیست که مرد ها برقصن و معمولا عروسی هامون جدا برگزار میشه ( یه کمی سنتی هستیم ) . ولی تو خانواده عروس از این رسم ها نبود . برادر های عروس یه گوشه واسه خودشون جمع شده بودن و داشتند می رقصیدن و شادی می کردن . منم قاطیشون شدم . پدرم اومد و به من گفت : زیاد شلوغ می کنید آقاجون ( پدر بزرگم) ناراحت میشه ها ...
پدر بزرگم عصا زنان اومد و گفت : اگه تو عروسی نرقصیم ، پس کجا می خوای برقصی ؟! وسط محرم ؟!!!!

حرف اون خدا بیامرز این بود که وقت شادی ، باید شادی کرد . حالا پرچم زیر پای آقاست یا چرا ساز خارجی آوردین یا چرا های دیگه ، به نظر من کار رو سخت می کنه ...
دوست عزیز،
با حرفهاتون مخالفتی ندارم اما چند نکته: در مراسم خصوصی و خانوادگی، هر خانواده ای مطابق دلخواه و سلیقه خودش عمل میکنه و از همین بابه که بعضی از سفره عقدها ، دیگه فقط موشک مونده سرشون بزارن و اصلا ومطلقا ایرونی نیستند. و یا موسیقی که به همه چیز شبیه الا زبان قند پارسی!! اما وقتی قضیه از طرف یک ارگان برگزار میشه و نمادین و اشاره به حضرت علی و فاطمه، به نظرم باید بیشتر راجع بهش دقت کرد.
وقتی ما خودمون احترام ( نه به عمد، بلکه سهوی)به عقاید(الله) و ملیت ( پرچم) خودمون نزاریم، چطور انتظار این احترام رو از سایرین نسبت به خودمون داریم؟؟ مثالش هم وقتی که هیات رسمی ایران برای اعتراض به دخالت پاکستان در مورد "ریگی" به اونجا رفت، پرچم ما رو سرو ته زده بودند.

در ضمن ممنون از مشارکتتون. من دقیقا به همین دلیل اینجا برای ایشون نوشتم که همه مشارکن کنن و نظر بدن وگرنه که پیغام خصوصی میدادم

Shelman
09-11-2010, 03:03 PM
کله پا زدن پرچم یا نوشتن خلیج عربی و خیلی اتفاقات دیگه که داره می افته ریشه اش بر می گرده به مواردی که ذکرش در این انجمن ممنوعه و همه باید بهش احترام بزاریم :10: ولی احترام به آداب و رسوم به نظر من یه کمی جای حرف داره .

اول اینکه باید ببینیم این رسوم و آداب از کجا اومدن.
دوم اینکه باید ببینیم کی داره برامون بیان می کنه.

به قول حضرت علی : به حرف های سخنران گوش نکن ، اول خود سخنران را ببین.

این یعنی اینکه ممکنه خیلی آداب باشه تو کشورمون که به زور شمشیر و چاقو باب شده باشه ، بعد از 400 سال ( که 350 سالش زوری بوده ) میگیم این رسم ملی میهنیمونه . اصلا می دونید چرا پرچم رنگ سرخی توشه ؟!!

JackLondon
09-11-2010, 09:05 PM
به قول حضرت علی : به حرف های سخنران گوش نکن ، اول خود سخنران را ببین.

شرمنده شلمان جان اما این حرفی که شما از امیرالمومنین علی (علیه السلام)فرمودین میشه منبعش رو بگین؟...چون من دقیقا حدیثی از ایشون دیدم که فرمودند :نگاه نکنین که چه کسی می گوید...بینید چه می گوید....البته مدرکش رو هم اگه خواساتین خدومتتون عرض میکنم...

ممنونم از توجه شما

Carlos
09-11-2010, 09:18 PM
دوستان .....دوستان.......دوستان......
جلسه رسمي است......
پيشنهاد ميكنم هر مطلبي از قبيل احاديث و يا ... را منتقل ميكنيد با ذكر منبع منتقل كنيد با هم از پست هاي اضافي كاسته شود و هم مطلب صراحت داشته باشد زيرا با يك مطلب بدون منبع دوستان سوالات زيادي در ذهن خود ايجاد ميكنند ........
در اين صورت مطالب خلاصه و مفيد واقع ميشود
مرسي از مشاركت در حد ليگ اسكاتلند:4:

ahmadmobaraki
09-11-2010, 10:09 PM
ممنون از حسن ظن وتوجهتان پوپک جان / به نکته های خوبی اشاره کردی که قطعا به آنها خواهم اندیشید و به کارخواهم بست اما برخود واجب دیدم که به برخی شبهات پاسخ بدم و بهتر ازمن میدانید که پاسخ دادن به معنای تحمیل نیست و احترام به نظرات دیگران برهمه ما واجب :
جواب سوال اول : بلافاصله با شروع صحبت من بلندگو ازشنیدن صدای من جیغ کشید وان بنده خدا داشت صدا رو کم میکرد .کهبهتربود امپلی فایر اونجا نباشه .
2 اینکه چرا ازموسقی سنتی استفاده نشد : تمام نوازندگان و خوانندگان خود بچه های دانشجو بودن - درمنطقه ما نوازندگان موسیقی محلی افراد خاصی هستند که متاسفانه خیلی هم کم هستن اینکه چرا کم توجهی شده ازحوصله خارج است .
3- این تابلو بی ریخت هم پیام خوشامد پخش میکرد بین پیامها وقت هم نشان میداد حالا چرا لاتین دیگه من نمیدونم .
4- امادرمورد پرچم که بنده را بنوعی نوازش فرمودید تا اونجا که حافظه بنده یاری میکنه نه تنها درسن بلکه درهیچ کجای سالن پرچمی ندیدم نمیدانم منظورتان با کدام پرچمه - کف هم یک قالی معمولی افتاده بود که هیچ نامی بران نوشته نشده بود قلم بشه پای مبارکی ویا هرفرد دیگه ای که پابرپرچم ایران بگذاره
5- درمورد ظروف و پارچه دست بافت هم حضورتان عارض شوم که درمنطقه ما ظرف و پارچه ای که بدرد اینکارها بخوره وجود نداره
6- من اونجا مجری بودم وهیچ دخل وتصرفی درچیدمان وسایل و سن نداشتم .
امامطلب اخر من هم چون شما سخت وابسته به اداب وسنن هستم اما درحد اعتدال وهمه میدانیم که چرخ فرهنگ برمیل من وتو نخواهد چرخید اگرچه نمیتوانیم ان را نگه بداریم ام میتوانیم انرا اهسته تر کنیم
اگرمیسر شد چندعکس ازبرنامه هایی که تو روستااجراکردیم میگذارم تا ثابت کنم که من علاقمند به اداب وسنن وفرهنگ هستم - دراخریه باردیگه ازتمام یادآوریهایت متشکرم وسخت معتقدم که انتقاد سازنده اسباب پیشرفت است . واخردعوانا ان الحمدلله رب العالمین

Shelman
09-11-2010, 10:11 PM
شرمنده شلمان جان اما این حرفی که شما از امیرالمومنین علی (علیه السلام)فرمودین میشه منبعش رو بگین؟...چون من دقیقا حدیثی از ایشون دیدم که فرمودند :نگاه نکنین که چه کسی می گوید...بینید چه می گوید....البته مدرکش رو هم اگه خواساتین خدومتتون عرض میکنم...

ممنونم از توجه شما

من خیلی وقت پیش دیدمش ، منبعش رو پیدا کنم خدمتتون هستم .

البته اینی هم که می گید شنیدم ...