PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آشنایی با لوازم هر نوع سفر

JackLondon
21-10-2010, 09:38 PM
سلام...طبق صحبت هایی که با بعضی از دوستان داشتیم قرار شد که با توجه به هرنوع برنامه نسبت به معرفی لوازم مورد نیاز و مهم اون نوع برنامه اقدام کنیم تا دوستانی که تازه به جمع ما می پیوندند با سوالات کمتری مواجه بشند...از نظر و راهنمایی همه البته به صورت پیغام خصوصی (تا بحث خیلی شلوغ نشه) استقبال می کنم...

برنامه های شهری:
• برنامه یک روزه گردش در شهر:
منظور از برنامه فوق گردش در شهرهای کشور به منظور بازدید از نقاط تاریخی و ... است. با توجه به اینکه گردش در شهر صورت میگیرد لوازم خاصی مورد نیاز نخواهد بود
لوازم مورد نیاز مهم:

1-کیف معمولی -
2- آب معدنی کوچک -
3- کفش مناسب (You can see links before reply) -
4- کلاه

• برنامه چند روزه شهری:
با توجه به نوع اسکان در شب که در خانه روستایی و ...صورت میگیرد، می توان لوازم زیر را از جمله لوازم مهم نام برد

1- کوله (You can see links before reply) با ظرفیت ماکزیمم 40لیتر -
2- لباس مناسب فصل (You can see links before reply) -
3- کلاه -
4- آب معدنی بزرگ -
5- کیسه خواب (You can see links before reply)

برنامه های طبیعت گردی:
• برنامه یک روزه طبیعت:
منظور از این نوع برنامه گردش روزانه و راهپیمایی سبک در طبیعت مانند کنار رودخانه ها و یا ارتفاعات معمولی شمال تهران نظیر دربند تا آبشاردوقلو و ... می باشد.
لوازم مهم

1-کوله (You can see links before reply) یک روزه -
2- آب معدنی بزرگ -
3- کفش مناسب (You can see links before reply) -
4- کلاه
5-لباس مناسب فصل (You can see links before reply)

• برنامه یک روزه کوهنوردی یا طبیعت سنگین:
کسانی که به طور منظم در هفته برنامه کوهگردی یک روزه در مسیرهای معروف نظیر توچال و سربند و ... دارند.
لوازم مورد نیاز مهم

1- کوله (You can see links before reply)-
2- کفش (You can see links before reply) -
3- گتر -
4- باتوم (You can see links before reply) -
5- فلاسک آب جوش
6- آب معدنی -
7-قطب نما -
8-زیرانداز (You can see links before reply)
9-لباس مناسب فصل (You can see links before reply)

• برنامه چند روزه طبیعت:
پیاده روی سبک در طبیعت و در فصول مناسب ،مانند بیابان گردی و برنامه های رصدی
لوازم مهم:

1-کوله (You can see links before reply) -
2-کفش مناسب (You can see links before reply) -
3- چادر (You can see links before reply) -
4- کیسه خواب (You can see links before reply) -
5- گتر -
6- باتوم (You can see links before reply)(الزامی نداره) -
7- زیرانداز (You can see links before reply) -
8- آب معدنی بزرگ -
9- نایلون(زیرانداز چادر) -
10-هدلایت (You can see links before reply) -
11-پانچو (You can see links before reply) -
12-گاز و لوازم همراه (You can see links before reply)
13-لباس مناسب فصل (You can see links before reply)

• برنامه های چند روزه طبیعت گردی و کوهنوردی سنگین

مانند برنامه های نئور و ماسوله-ماسال

لوازم مهم :

1 چادر (You can see links before reply) -
2 کیسه خواب (You can see links before reply)
3- کفش مناسب (You can see links before reply)
4- گتر
5- باتوم (You can see links before reply)
6 - جوراب (You can see links before reply)
7 - کوله (You can see links before reply)
8 - هدلایت (You can see links before reply)
9- پانچو (You can see links before reply)
10- زیرانداز (You can see links before reply)
11- کلاه پشمی
12- بادگیر(کاپشن گورتکس) (You can see links before reply)
13 - نایلون (زیرانداز چادر)
14 - بند کفش
15- لباس مناسب (You can see links before reply)
16- آب معدنی
17- گاز و لوازم همراه (You can see links before reply)
18- آتش زنه(فندک و ...)
19- قطب نما
20- چاقو

از نظراتتون در جهت پیش برد و احیانا رفع کاستی ها ممنونم:53::3:

از اینکه پیشنهاداتتون رو به صورت پیغام خصوصی برای من ارسال میکنین ممنونم.

JackLondon
22-10-2010, 06:26 PM
داشتم تو روزنامه همشهری آنلاین چرخ میزدم و مقالات مختلف رو نگاه میکردم...یه مطلب به چشمم خورد که عنوانش برام جذاب بود...خوندم...اما پر از اشتباهات مختلف بود...به خودم گفتم حالا اگه یه کسی از روی همین نوشته بخواد بره خرید کنه و لوازمش رو تکمیل کنه با چه مشکلاتی مواجه میشه؟...کی میخواد جواب گوی این مشکلاتش باشه...اونجا بود که قدر بچه های خودمون رو بیشتر دونستم که با کمک هم مطالبی رو گرد آوری کردند که مشکل گشای خیلی ها بوده و خواهد بود...بچه ها دمتون گرم.... :8::8::53::53:

لینک مطلب همشهری You can see links before reply

Negooli
01-11-2010, 11:24 PM
11- کلاه پشمی
این یه مورد رو جدی بگیرید برنامه ی نئور من کلاه نداشتم و شب هم بیرون عکاسی میکردم
یک هفته بعد سفر گوش درد داشتم به طوری که نمیتونستم به پهلو بخوابم:2:

h490
14-02-2011, 02:57 PM
سلام دوستان عزیز و جدید:
من تازه اومدم اینجا ولی خوشم اومد. اطلاعاتتون مفیده . دمه همگیتون گرم.
از اصفهان:55:

Solmaz
14-02-2011, 03:04 PM
سلام دوستان عزیز و جدید:
سلام دوست عزیز
به انجمن خیلی خیلی خوش اومدین. :53:
تمام تلاش ما برای رضایت و راحت دوستان هستش. :3:
موفق باشید. :54:

Parvaneh
14-02-2011, 03:06 PM
سلام دوستان عزیز و جدید:

سلام و خوش آمد :1:
اطلاعات برنامه ها:
You can see links before reply

Fariba
12-04-2011, 12:19 PM
من يه تجربه بسيار جالب و ارزشمند درباره هر نوع مسير پيمايي از آمد و شد هاي عادي تو شهر تا مسير پيمايي هاي كوتاه و بلند به ويژه مسيرهاي طولاني و سخت
استفاده از "جوراب هاي انگشتي" براي پيمودن مسير به ويژه مسيرهاي طولاني به چند دليل خيلي عاليه:

1- مانع از تعرق پا و چسبندگي انگشت هاي پا به هم مي شود
2- بوي بد پا را مي گيرد.
3- مانع ايجاد عارضه قارچ لاي انگشتان پا و تجمع لايه هاي چرك(ناشي از تركيب گردو خاك با تعرق پا) مي شود.
4- چون پا را گرم نگه مي دارد راه رفتن آسانتر مي شود.
5- به راحتي مي توان روي آن جوراب معمولي پوشيد و احساس راحتي بيشتري نمود.
6- قيمت مشابه و حتي گاهي ارزانتر از جوراب معمولي با توجه به كاربردي بودن آن

در نگهداري بهداشت پا به ويژه كف پا بايد دقت فراواني نمود چون به قول برخي ها كف پا در حكم قلب دوم شماست.

كافيه يكبار امتحان كنيد، مشتري مي شيد چه جووووووووووووووور

sorayadavari
29-05-2011, 02:35 PM
من همیشه فکر می کردم این جورابهای انگشتی به چه دردی می خوره واقعا که ایده جالبی است خیلی خوشم اومد:5::1::1::1:

مصطفی شهریاری
25-08-2011, 01:16 AM
سلام عزیزان حالا لوازم سفر ما لرها را براتون بگم ولی قول بدید کم بخندید ..1 یک راس خر یا اسب. خورجین خر .کبریت.قوری و کتری.نمد زیرانداز.نون خشگه 4لیتری اب .برنو با 30 فشنگ.شوکر صوتی برای دور کردن پلنگ وگرگ.اسپری دورکننده حیوانات وحشی.اسپره دور کننده حشرات.بهون (سیاه چادر).سه پایه. گوشت وسیخ کباب بختیاری.قند و چای.پنیر.خیگ ماست.نمک. دوربین دو چشم و عکاسی.چوب دستی.چاقو .اره.تشه.چراغ قوه.کشمش و بادم. چند فروند رفیق باحال .اخ اگه بدونید تو کوهای بختیاری پای چشمه و ابشار تنگه زندان چه حالی میده بخصوص شبها ی مهتابی اینم عکسهاش

Armin
25-08-2011, 08:01 AM
سلام عزیزان حالا لوازم سفر ما لرها را براتون بگم ولی قول بدید کم بخندید ..1 یک راس خر یا اسب. خورجین خر .کبریت.قوری و کتری.نمد زیرانداز.نون خشگه 4لیتری اب .برنو با 30 فشنگ.شوکر صوتی برای دور کردن پلنگ وگرگ.اسپری دورکننده حیوانات وحشی.اسپره دور کننده حشرات.بهون (سیاه چادر).سه پایه. گوشت وسیخ کباب بختیاری.قند و چای.پنیر.خیگ ماست.نمک. دوربین دو چشم و عکاسی.چوب دستی.چاقو .اره.تشه.چراغ قوه.کشمش و بادم. چند فروند رفیق باحال .اخ اگه بدونید تو کوهای بختیاری پای چشمه و ابشار تنگه زندان چه حالی میده بخصوص شبها ی مهتابی اینم عکسهاش<br>
<br>
اقای شهریاری عزیز این که خنده نداره...تازه افتخار هم داره....ماها تنبل شدیم که از این وسایل فانتزی استفاده می کنیم. اصل همون وسایل شماست...مفید و کاربردی...

Azam.A
25-08-2011, 10:48 AM
سلام عزیزان حالا لوازم سفر ما لرها را براتون بگم ولی قول بدید کم بخندید ..1 یک راس خر یا اسب. خورجین خر .کبریت.قوری و کتری.نمد زیرانداز.نون خشگه 4لیتری اب .برنو با 30 فشنگ.شوکر صوتی برای دور کردن پلنگ وگرگ.اسپری دورکننده حیوانات وحشی.اسپره دور کننده حشرات.بهون (سیاه چادر).سه پایه. گوشت وسیخ کباب بختیاری.قند و چای.پنیر.خیگ ماست.نمک. دوربین دو چشم و عکاسی.چوب دستی.چاقو .اره.تشه.چراغ قوه.کشمش و بادم. چند فروند رفیق باحال .اخ اگه بدونید تو کوهای بختیاری پای چشمه و ابشار تنگه زندان چه حالی میده بخصوص شبها ی مهتابی اینم عکسهاش
خیلی جالب بود اتفاقا. به خصوص : "برنو با 30 فشنگ" :4:

Mehdi
26-08-2011, 01:10 AM
شوکر صوتی؟
میشه درباره این دستگاه بیشتر توضیح بدید و اگر عکس ازش دارید بذارید؟
تو بازار شوکر الکتریکی دیدم و دایزر صوتی. اما شوکر صوتی تا حالا ندیدم و نشنیدم.

و البته اسپری دورکننده حیوانات وحشی؟

مصطفی شهریاری
26-08-2011, 12:46 PM
با سلام به مریر محترم.این عکس شکر صوتیه قیمتش . بورد مفیدش 15 متره فقط باید شارجش فول باشه . اسپری هم همون اسپری فلفل با برد زیاد هست . برای دیدن عشایر هم طبق دستور جنابعالی دارم اطلاعات جمع میکنم تا انشالله صفر به یاد ماندنی باشه پیشنهاد میکنم برنامه صفر تحقیقاتی گروه اواخر مهر انجام بشه .

Mehdi
26-08-2011, 06:57 PM
با سلام به مریر محترم.این عکس شکر صوتیه قیمتش . بورد مفیدش 15 متره فقط باید شارجش فول باشه . اسپری هم همون اسپری فلفل با برد زیاد هست . برای دیدن عشایر هم طبق دستور جنابعالی دارم اطلاعات جمع میکنم تا انشالله صفر به یاد ماندنی باشه پیشنهاد میکنم برنامه صفر تحقیقاتی گروه اواخر مهر انجام بشه .
چند ماه پیش یکی از همین دایزرهای آمریکایی خریدم. روی حیوانات وحشی غیر از سگ آزمایش نکردم هنوز.
روی سگ ها هم تا حد زیادی خوب عمل می کنه اما روی 10-20 درصد سگها حتی از فاصله 3-4 متر هم تاثیری نداره. هنوز دلیلشو نفهمیدم.
(صرفا جهت اطلاع عزیزانی بود که می خوان از این دستگاه ها بگیرن)

مصطفی شهریاری
26-08-2011, 08:52 PM
با سلام. اقا مهدی شاید باتریش خوب شارژ نبوده این دایزرها روی حیوانات وحشی خیلی بهتر جواب میده چون حیوونای وحشی خیلی حساستر هستند یه روز صبح زود پشت چادور خرس قهوه ای بزرگی روش امتحان کردم بیچاره خرس نمیدونی چطور فرار کرد...به امید دیدار

minadavari
27-08-2011, 08:16 PM
جدیدادرمنطقه زاگرس تعدادی عشایر دیدم که بجای سیاه چادرازچادرهای برزنتی نظامی استفاده کرده بودند شایدبه دلیل کمبودپشم بزیافراموش کردن بافت آن(معایب مدرنیته شدن)می باشد.
راستی آقای شهریاری به زبان لری سفر=صفر و اسپره=اسپری و تشه=تیشه و بادم =بادام وخشکه=خشگه خیک=خیگ و......(ناراحت نشوید خواستم زبان لری یادبگیرم)

مصطفی شهریاری
15-09-2011, 06:10 PM
درود بر مینا داوری گرامی .
بله بدلیل گران بودن سیاه چادر دست باف بعضی عشایر که محاسبه اقتصادی بلد نیستند از چادر برزنتی استفاده میگنند سیاه چادر حد اقل 40 سال کار میده ولی چادر برزنتی 3 سال این در صورتیه که قیمتش4 برابر فرق میکنه . تازه این فقط از نظر اقتصادی در کیفیت و زندگی زیر سیاه چادر چیز دیگه هست بیجا نیست که عشایر بختیاری به سیاه چادر میگن بهحون(یعنی بهتر از خونه) درود بر انوبانینیها....

مصطفی شهریاری
02-11-2011, 02:00 PM
باسلام
تا حالا به موضوع فکر کردین یک بار هم با اسب بریوید سفر.
میدونید چه خصوصیاتی داره
1 روزی 80 کیلومتر بدون اینکه پادرد بگردید میتونید جاهائی که جاده نیست حرکت کنید .
2 خیلی نشاط اور و جذاب هست.
3 وقت بیشتری برای دیدن مناظر طبیعی دارید.
4 از ارتفاع بالاتر (3متری) دنیا خیلی زیباتر هست.
5 شبها اسب مثل یک نگهبان خوب میتونه از شمامراقبت کنه .
6 اگر کسی مصدوم بشه یا مشکلی براش پیش بیاد خیلی راحت اونو به دوش میکشه و سریع به محل مورد نظرش میرسونه.
7 میتونید حدود 60 کیلو لوازم با خودتون ببرید.
تو منطقه جرگلان خراسان شمالی و کردان کرج افرادی را میشناسم که تور اسب سواری راه انداختن .

babre.koohestan
03-11-2011, 08:41 AM
بله اقای شهریاری من عاشق اسب هستم و از بچگی ارزوشو داشتم راستی من برای شما یه پیام خصوصی فرستادم اما جواب ندادید.من دانشگاه ازاد شهر کرد قبول شدم اما نرفتم هنوز میخواستم بدونم چطوره شهر و دانشگاهش.

babre.koohestan
03-11-2011, 08:44 AM
از دوستان کسی اطلاعاتی در مورد لوازم اسکی اپاین داره؟کاپشن و شلوارش با کوه فرق داره؟میشه از کرتکس کوه تو اسکی استفاده کرد؟ دوستان کوهنورد و اسکی باز اگر راهنمایی کنن ممنون میشم.:11:

mojtaba hadid
10-07-2015, 02:37 PM
سلام.بچه ها من امروز با این سایت آشنا شدم واقععععا عالیه.دم همه گرم.:53::53::53::55::53::53::53::love: