PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اطلاعیه‌های برنامه جنگل ابر (شهریور 1388)

Mehdi
06-09-2009, 09:31 AM
سلام
دوستان همسفر در برنامه "جنگل ابر" حداکثر تا آخر وقت جمعه 27 شهریور مبلغ 38000 (سی و هشت هزار) تومان به یکی از حساب های زیر واریز و یا کارت به کارت کنن.
در ضمن یادآوری میشه که این مبلغ شامل هزینه های مربوط به "اتوبوس مناسب برای رفت و برگشت از یک نقطه تهران"، بیمه، راهنما و برخی تجهیزات عمومی مورد نیاز خواهد بود و دریافت این مبلغ به منزله تهیه مایحتاج، چادر، کیسه خواب و... از طرف برگزار کنندگان این برنامه نخواهد بود.

ثبت نام با واریز مبلغ قطعی میشه. رزرو برای دوستان قدیمی فقط تا آخر هفته اعتبار داره.
--------------------------------------------------------------
بانک سامان: شــــــماره حساب: 1-748369-800-807 (شماره کارت: 6219861107483694) به نام مهدی غلامی
بانک مــــلی: شــــــماره حساب: 0101247892009 (شــــماره کارت: 6037991026654156) به نام مهدی غلامی
--------------------------------------------------------------

بعد از واریز حتما با من تماس بگیرید. فیش را هم روز حرکت همراه داشته باشید.
09361582598
info@anobanini.ir

این تاپیک تا آخر وقت روز جمعه این هفته (20 شهریور) مختص دوستان قدیمیه. دوستان جدید از اول وقت شنبه (21 شهریور) می تونن ثبت نام کنن. البته این دوستان هم قبل از واریز پول لطفا تماس بگیرن و بعد از اینکه مطمئن شدن جا هست پول واریز کنن

با تشکر ;)

Mohamad
06-09-2009, 05:27 PM
سلام
آقا یه سوال، بچه های جدید که از 21 ام می تونن ثبت نام کنن و بعد 26 ام پیش برنامست چه جوری میشه اولش اگه ظرفیت قبل از پیش برنامه بره بالای 40 نفر بازم ثبت نام می کنی؟
منظورم اینه که اگه کسی ثبت نام کنه ولی نتونه پیش برنامرو بیاد ، ثبت نامش باطل میشه؟

Mehdi
06-09-2009, 05:33 PM
سلام
آقا یه سوال، بچه های جدید که از 21 ام می تونن ثبت نام کنن و بعد 26 ام پیش برنامست چه جوری میشه اولش اگه ظرفیت قبل از پیش برنامه بره بالای 40 نفر بازم ثبت نام می کنی؟
منظورم اینه که اگه کسی ثبت نام کنه ولی نتونه پیش برنامرو بیاد ، ثبت نامش باطل میشه؟
ممنون از این سوال
1- اگر جا نباشه و اگر فکر جدیدی نیندیشیده باشیم طبیعتا ثبت نامی در کار نیست
2- اگر کسی ثبت نام کنه و پیش برنامه نیاد به منزله انصراف از شرکت در برنامه خواهد بود

Mehrdad
07-09-2009, 11:49 AM
سلام، در صحبتي كه با آقا مهدي در يكي از اردوهاي اخير راجع به برنامه جنگل ابر داشتم به اين نكته اشاره كرد كه منطقه مورد نظر رطوبت بسيار بالا (حدود 100%) به همراه دماي پائيني (نزديك به صفر) در اكثر اوقات سال داره. يعني موقعيتي شبيه به آنچه در يك روز و نيم اول سفر اخير اسالم به خلخال با آن روبرو بوديم. اگه بخاطر داشته باشيد در اون وضعيت صرف داشتن پانچو به كارمون نيومد و عملا تمام وساليمون خيس شد به اين دليل كه در مه برخلاف باران عملا قطرات آب از همه منافذ عبور مي كنن و همه چيز رو خيس مي كنند. در نتيجه به اين فكر افتادم كه به دنبال چاره اي براي اين وضعيت بگردم. در واقع ما براي 2 بخش بايد چاره جوئي كنيم: اول، خيس نشدن خودمون تا حد ممكن و دوم خيس نشدن چادرمان.
در مورد بخش اول تا الان با 2 گزينه روبرو شدم، گزينه اول استفاده از شلوار و كاور ضد آب كه با توجه به قيمت بالا و شرايط مه به نظر زياد منطقي به نظر نمي رسه و گزينه دوم استفاده از پوشش يك تكه (دقيق اسمشو نمي دونم) ضد آب كه معمولا در سايتهاي صنعتي هم ازش استفاده ميشه كه علاوه بر اينها ضد آتش هم هست.
درباره خيش نشدن چادر هم بايد بگم اون دوستانيكه با صرف هزينه بسيار اقدام به خريد لايه ضد آب كردن كه ان شاء الله مباركشون باشه ولي عملا در برنامه اي كه زير برف بوديم ديدم كه كارائي بالائي ندارند. به هرحال پيشنهاد من اينه كه ميشه از نايلون ضخيم كه قيمت بسيار پائيني هم داره استفاده كنيد و اون رو روي چادر بياندازيد.
خب فكر مي كنم كه الان صورت مسئله مشخص شد. همانطور كه ديديد اطلاعات من در مورد اين مسائل ناقصه و خوشحال ميشم كه با دوستاني كه قطعا تجربه بيشتري از من در اين زمينه دارن همينجا همفكري داشته باشيم.
متشكرم

Mehdi
07-09-2009, 12:02 PM
ممنون آقا مهرداد. موضوع کاربردی خوبی شروع کردی. البته این بحث جاش اینجا نیست و باید منتقل بشه. اما چون نمی دونم کجا فعلا همینجا می مونه

پیشنهادهای من:
1- هرچی دارید و ندارید پلاستیک پیچ کنید بعد بذارید تو کوله. مخصوصا لباس
2- کوله اگر روکش داشته باشه بهتره. کمتر خیس میشه. البته ضرورتی نداره اگر گزینه اول را رعایت کنید
3- در طول مسیر و زمانی که در معرض هوای مرطوب هستید از کمترین لباس ممکن استفاده کنید. در این شرایط هر لباسی تنتون باشه خیس و بلااستفاده میشه. لباس های گرم را برا شب داخل چادر بذارید.
4- حتما جوراب اضافه همراه داشته باشد.
5- شلوار اضافه برای شب خوابیدن همراه داشته باشید
6- کسیه خواب را آب بندی کنید (با پلاستیک)
7- چادرها را کیپ کنید. از کوچکترین سوراخ رطوبت میاد تو
8- پلاستیک خوبه اما برا بارون. برا آب و هوای ابر خیلی کاراریی نداره. بالاخره از این سوراخی میره تو
9- پانچو هم فقط در شرایط بارونی کارایی داره. اگر ابر باشه بی فایده س. فکر می کنم دوستانی که در روز اول اسالم پانچو پوشیدن این حرف را تایید کنن
10- به خاطر رطوبت ممکنه آتش روشن کردن سخت باشه. حتما وسیله گرم کننده غذا همراه داشته باشید
11- از لحاظ ذهنی این آب و هوا را برای خودتون شبیه سازی کنید که اونجا کمتر غر بزنید.
اگر بازم چیزی به ذهنم اومد می گم

Mehdi
08-09-2009, 01:36 PM
تاکید می کنم که رزرو همه دوستان فقط با پرداخت هزینه قطعی میشه. فرقی هم بین هیچ یک از دوستان وجود نداره. با توجه به اینکه بعد از گذشت بیش از یک ماه از برنامه اسالم هنوز دوستانی هستن که هزینه این برنامه را ندادن، از این به بعد تمام برنامه ها به همین روال خواهد بود. #:-s
در ضمن دوستانی که تلفنی رزرو کردن، رزروشون تا آخر همین هفته اعتبار داره. و بعد از این تاریخ جای این دوستان را به دوستان متافیزیکی تقدیم می کنیم ;)

جهت دریافت اطلاعات ثبت نام به "اطلاعیه شماره 1" مراجعه فرمایید.

Peymankhah
09-09-2009, 12:14 AM
لازم به گفتن است كه اين موارد با نظر به يك مسير باراني نوشته شده است؛ قطعا تجربه سفر در داخل محيط با رطوبت بالا جز با تجربه و دانش كافي بدست نمي آيد.

1- يك آتش كوچك در نزديكي خودتان برقرار كنيد تا از حرارت و قابليت خشك كردن لباسهاتون استفاده كنيد.
چنانچه باران گرفت تا حد امكان داخل چادر بمانيد.
2- براي اينكه آتش را به خوبي تغذيه كنيد؛ هيزم ها را به داخل چادر ببريد.
3- اگر از ميان علفها ي مرطوب عبور مي كنيد با يك چوبدستي به آنها
بزنيد تا هنگام قدم برداشتن روي آنها كمتر خيس شويد.
4- درست قدم برداريد و از مكانهايي عبور كنيد كه تا حد امكان پاهايتان خشك باقي بماند. چنانچه خيس شد ..... (به توضيحات ارسالي مهدي مراجعه كنيد)
5- بر روي اشياي خيس نشيينيد و تكيه ندهيد.
6- هنگام نشستن از پانچو؛ زير انداز يا پتوي اضطراري به عنوان عايق زيرين استفاده كنيد.
7- در زمان مناسب نسبت به عمليات استقرار و ضد استقرار اقدام كرد.
8- چنانچه رطوبت و آب طوري شما را خيس كرد كه شروع به احساس سرما وضعف بدني كرديد سريعا لباسها را با لباس خشك تعويض كنيد.
9- از غذا و نوشيدنيهاي گرم در وعده ها استفاده كنيد. . سعي كنيد غذاهاي همراهتان مقوي و كم حجم باشند. همراه داشتن آلو، برگه و خشكبار خام توصيه مي شود.
10- لباس گرم مناسب همراه داشته باشيد.
11- خشك بودن سر كمك بسياري به حفظ دماي بدن خواهد كرد.
12- دمپايي را فراموش نكنيد.
13- چند روز قبل از برنامه ناخنهاي دست و پا را بگيريد و حتي الامكان موهاي زائد بدن و سر اصلاح شود.
14- نوار چسب زخم براي جلوگيري از تاول پا همراه داشته باشيد.
15- پودر بچه بعد از خشك كردن پا و هنگام خواب براي جذب رطوبت پا توصيه مي شود.
16- براي خشك كردن لباسها با فاصله مناسب از آتش و در زمان طولاني تر خشك كنيد.

منابع:1- كتاب زندگي و زنده ماني در طبيعت بكر ريچارد جانسون
2- جزوه پيمايش جنگل هيات كوهنوردي استان تهران
تجربيات شخصي

m.shafahi
09-09-2009, 11:37 AM
سلام آقای غلامی
تشکر ویژه بابت اینکه ما هم از برنامتون باخبر کردین !!!!!!!!!!!!!!!! :|

Mehdi
09-09-2009, 12:45 PM
سلام آقای غلامی
تشکر ویژه بابت اینکه ما هم از برنامتون باخبر کردین !!!!!!!!!!!!!!!! :|
:ymblushing:
:p

araz
09-09-2009, 12:48 PM
اقا دمتون گرم چه اطلاعاتی،خیلی به درد بخوره :-o
اینجاست که تفاوت مدیران انجمن از لحاظ تجربه با بقیه دوستان مشخص میشه.

البته من دارم درس پس میدم ولی دوستان در مورد کفش مناسب توضیح ندادن.تو سفر اسالم-خلخال مشخص بود که بعضی از دوستان در دو ساعت اول سفر تو کفشهاشون و جورابهاشون خیس شده بود و همه میدونن که این موضوع چقدر تو راه رفتن مشکل ایجاد میکنه.اما بعضی از دوستان هم به دلیل داشتن کفش مناسب تا پنج ساعت اول تقریبا مشکلی نداشتن.
منظورم از طرح این موضوع این بود که دوستان در انتخاب کفش مناسب دقت کنن تا مثل یکی از دوستان بدلیل رطوبت زیاد ونداشتن کفش مناسب دچار مشکل نشن(یعنی بدلیل رطوبت زیاد کفششون پاره نشه)

یه موضوع دیگه هم که توی سفر قبلی من تجربه کردم اینه که اگه دستکش مناسب هم داشته باشین بد نیست چون بعداز چند ساعت پیاده روی تو مه دستاتون با یه باد ملایم هم سردشون میشه و البته دوستانی هم که از باتوم استفاده میکنن دچار مشکل بیشتری میشن اما اگه دستکش مناسب و ضد اب داشته باشین دچار مشکل خیلی کمتری در این مورد میشین.
ممنون از توجهتون :)

Mehdi
09-09-2009, 01:11 PM
جنس کفش شاید 50 درصد ماجرا باشه. شما اگر بهترین کفش را هم بپوشید و یه سری مسائل را رعایت نکنید بازم خیس میشه.
کفش معمولا از بالا خیس میشه. یعنی از کنار مچ پا و از سوراخ های نخ! به همین خاطر لازمه این نکات را رعایت کنید:

1- اگر کفش، مچ پای شما را به خوبی حفاظت می کنه، بند کفش را محکم کنید تا از بالا آب توی کفش نره
2- تو شرایط بارونی استفاده از گتر بد نیست. مانع نفوذ آب از مچ پا میشه
3- راه رفتن بین علف های خیس سریعتر از چیز که فکر می کنید کفش را خیس میکنه. سعی کنید از این مناطق عبور نکنید. اگرم مجبور شدید از بند 3 نوشته های حامد می تونید استفاده کنید. استفاده از گتر در این شرایط خیلی خوبه.
4- به هیچ عنوان از داخل گل و لای راه نرید. به مرور آب نفوذ میکنه
5- حتما یک جوراب اضافه همراه داشته باشید. خیس شدن جوراب بدتر از خیش شدن کفشه
6- برای خشک کردن کفش از آتش استفاده نکنید. تو هر سفر به طور میانگین یک نفر به خاطر این کار کفششو خراب کرده
7- شب به هیچ عنوان کفش را بیرون چادر نذارید. اگر هوا خیلی مرطوبه داخل چادر بیارید. در غیر این صورت زیر سایه بان چادر بذارید
8- یه مقدار خیس شدن کفش طبیعیه. بهترین کفش هم یه مقدار مرطوب میشه که بیشتر به خاطر تعرق ایجاد میشه.

KiarashBahrami
09-09-2009, 02:43 PM
آقا مهدي سلام
خلاصه مطلب اينكه ميخواد خيلي خوش بگذره :))
آقا مرديم از هيجان كي ميريم :-s
راستي اگه يكسري از دوستان ناراحت نشن بايد سفر وحشتناكي باشه 8-x

بسيار سفربايد
تاپخته شود خامي

Mehdi
09-09-2009, 03:25 PM
راستي اگه يكسري از دوستان ناراحت نشن بايد سفر وحشتناكي باشه 8-x

ناراحت بشن بهتره فکر کنم :D

Peymankhah
09-09-2009, 04:21 PM
موارد زیر را دوستان به عنوان پیشنهاد و اصلاح موارد توصیه شده در نظر داشته باشید:

9- ازغذا و نوشيدنيهاي گرم در وعده ها استفاده كنيد. . سعي كنيد غذاهاي همراهتان مقوي و كم حجم باشند. همراه داشتن آلو، برگه و خشكبار خام توصيه مي شود.

چون در طول سفر افراد همه پياده روي مي كنند در نتيجه حركت دودي معده وروده بيشتر ميشود كه اين عمل باعث دفع مدفوع بصورت راحت تر و سريع تر مي شود ،آلو و برگه هم به عنوان كاتاليزور به آن اضافه شود كه هر دو ملين هستند.لذا بهتر است انجير خشك - خرماي خشك- كنجد- پسته و بادام را در اولویت داشته باشید.

14- نوار چسب زخم براي جلوگيري از تاول پا همراه داشته باشيد.

در مورد چسب زخم تاكيد بر روی چسب رولي پارچه اي است تا کاربری چند منظوره داشته باشد.

ممنون از کیارش و پیشنهادات خوبش

Amir
10-09-2009, 01:58 AM
ممنون از راهنمایی های سخاوتمندانه تان .
پیشنهاد می کنم مدیران روز پیش برنامه شرایط جوی را مناسب با شرایط پیش رو در جنگل طراحی فرمایند . :-\ :ympray:

Mehdi
10-09-2009, 01:59 PM
ممنون از راهنمایی های سخاوتمندانه تان .
پیشنهاد می کنم مدیران روز پیش برنامه شرایط جوی را مناسب با شرایط پیش رو در جنگل طراحی فرمایند . :-\ :ympray:
موافقم... :ymhug:
محل قرار جدید: سونای تر، همراه با دوش آب یخ؛ مجموعه ورزشی توچال
:D

Peymankhah
11-09-2009, 03:06 PM
در پيوست مطلب، بخشي از طرح درس مربيگري درجه 3 كوهپيمايي ويژه مربي از منابع فدراسيون كوهنوردي را كه مربوط به جنگل است؛ قرار دادم.
يكبار خواندنش به دوستان توصيه مي شود.
[attachment=0:16gtb77g]Jungle.rar[/attachment:16gtb77g]

Afshin_Sadeghi
11-09-2009, 09:16 PM
در پيوست مطلب، بخشي از طرح درس مربيگري درجه 3 كوهپيمايي ويژه مربي از منابع فدراسيون كوهنوردي را كه مربوط به جنگل است؛ قرار دادم.
[attachment=0:3s3k1irj]Jungle.rar[/attachment:3s3k1irj]

اطلاعات کاملی است حامد جان !
منتظر بعدیهاش هستیم
که البته فکر می کنم با در کنار شما و دوستان بودن می تونیم کسب تجربه کنیم و تجارب شمارو به صورت عملی یاد بگیریم.
در هر صورت تشکر.

Peymankhah
11-09-2009, 09:31 PM
[attachment=0:1b2vo86q]Jungle.rar[/attachment:1b2vo86q]

اطلاعات کاملی است حامد جان !
منتظر بعدیهاش هستیم
که البته فکر می کنم با در کنار شما و دوستان بودن می تونیم کسب تجربه کنیم و تجارب شمارو به صورت عملی یاد بگیریم.
در هر صورت تشکر.

ممنون از حسن ظن دوستان عزيز :ymhug:
تجربه كجا بود 8-| ، من كيم :ymcowboy: ، اون چيه #-o
ما دست به كش رفتنمون از اين ور و اون ور خوبه :-ss و الا ما چي و اين حرفا :ymparty:

Peymankhah
11-09-2009, 11:09 PM
اگر گم شديم چه بكنيم!!!

اول كه سعي كنيد گم نشويد چون نياز به توضيح نداره.
بزرگترين خطايي كه از يك شخص و دوم از يك گروه (تاكيد ميشه اول شخص و دوم گروه) ميتونه سر بزند افعال پر خطر و ايمن نبودن يك برنامه است. يكي از آن موارد گم شدن يا جدا شدن از يك گروه است!!!

وحشت نكنيد: ترس برادر (م ر گ ) است.
از قديم گفته اند روحيه ¾ قواست. آدمها به ندرت در جنگل گم ميشوند و ديگه پيدا نمي شوند. بهتر بگويم اين موارد تو سناريوهاي فيلمهاست.

- آخرين جايي كه در حافظه اتون ياد داريد، كجاست؟
- آيا گروه از محل قراري كه در حال رفتن است عبور كرده؟
پاسخ اين سوال را از روي زمان و مسافت مد نظر پيدا كنيد.
-چه نكته اي در مسير حركت وجود داره كه ميتونيد به عنوان محل استقرار گروه نشان كنيد؟
اينها تعدادي سوال است كه به شما در خصوص سردرگم نشدن كمك خواهد كرد.

نشانه ها:
اگر علفهايي با ارتفاع پايين تر از كمرتان ديديد كه شكسته اند نشانه خوبي است. هرچه علفها بلند تر باشند مسير را تابلوتر نشان ميدهند. علفهاي كوچكتر در مسيرها زودتر قد علم مي كنند.
علفهايي كه پشت و رو دورنگ دارند. اين علفها در يك جهت خاص به يكرنگ هستند. تفاوت رنگ در يك منطقه نشانه حركت حيوان يا انسان از كنارشان است.
علفهاي خيس و نمدار شبنمي كه شبنم آنها ريخته شده باشه نشانه حركت آدم يا حيوان از كنارشان است.
ردپاي گل كفشها يا كف كفشها از نشانه هاي خوب است.
رد كفشها را در علفهاي كوتاه قد (تا حدود 30 سانتي متر ) در نزديكي ريشه ها و زمين پيدا كنيد.
شاخه هاي خشك زير پا خورد شده از نشانه هاي حركت است.
رد حركت را در روي ريشه هاي بيرون زده درختان و از بين رفتن پوسته آنها دنبال كنيد.
تار عنكبوتهاي آسيب ديده و آويزان را در نظر داشته باشيد.
شاخه هاي شكسته مسير، مسير تونلي مانند داخل درختها تكه پارچه يا رد ضايعات خوراكي يا مشابه آدمها را دريابيد.
دنبال كردن مسير از روي پشكل حيوانات يكي از نشانه هاست منتها قابل اطمينان نيست.
پخش شدن آب موجود در مسير به كناره ها، و عميق شدن مسيرهاي گلي را دنبال كنيد.
با علم به اين علائم همراه داشتن سوت،پتوي نجات و چخماق مصنوعي را آماده در جيب توصيه مي كنند.

Parvaneh
12-09-2009, 11:39 AM
دوستان سلام
با عرض پوزش ، به علت برخی مشکلات ناخواسته ، ثبت نام برای دوستان جدید از روز شنبه 21/06/88 به روز یکشنبه 22/06/88 تغییر کرد .
لطفاً از روز یکشنبه به بعد تماس بگیرید .
به امید دیدارتان
متشکرم

Amar
13-09-2009, 12:26 AM
اگه 1 لباس گورتکس در جنگل بپوشیم چهطوره . اگه مه یا دم داشته باشد چطور.

Mehdi
13-09-2009, 11:36 AM
اگه 1 لباس گورتکس در جنگل بپوشیم چهطوره . اگه مه یا دم داشته باشد چطور.
در جنگل های مرطوب تنها لباس موثر و دارای کاربرد یه تیشرت ساده و معمولیه :D چون تنها لباسیه که در اثر خیس شدن سنگین نمیشه و آدمو کلافه نمیکنه. تو شرایطی که رطوبت خیلی زیاده مثل همین جنگل ابر، شما هر لباسی بپوشی نیم ساعت اول کاملا خیس میشه. حالا تصور کن یه گورتکس خیس 3-4 کیلویی هم به بارت اضافه بشه :((
گورتکس تو این شرایط به درد نمیخوره. گورتکس مخصوص جاییه که بیرون اندکی باد میاد و رطوبتش کاملا اشباع نیست.

saba
13-09-2009, 12:04 PM
سلام
با توجه به توضیحات آقا مهدی شاید پوشیدن گورتکس مناسب نباشه اما باتوجه به دمای هوا بنظرتون همراه داشتن لباس رو مناسب وضد آب (مثل ;) گورتکس )لازم نیست ؟
البته خیلی دوستانه ودر گوشی L-) :
با توجه به توضیحات دوستان از برنامه جنگل قبلی فکر می کنم گروه نسبتأ کند رویی داریم وخوب در این شرایط گرم شدن بوسیله تحرک وگردش خون یکمی مشکله :ymcowboy:
ممکنه یک پیشنهاد خوب برای این مشکل بدید :ymblushing:

Mehdi
13-09-2009, 12:15 PM
سلام
با توجه به توضیحات آقا مهدی شاید پوشیدن گورتکس مناسب نباشه اما باتوجه به دمای هوا بنظرتون همراه داشتن لباس رو مناسب وضد آب (مثل ;) گورتکس )لازم نیست ؟
البته خیلی دوستانه ودر گوشی L-) :
با توجه به توضیحات دوستان از برنامه جنگل قبلی فکر می کنم گروه نسبتأ کند رویی داریم وخوب در این شرایط گرم شدن بوسیله تحرک وگردش خون یکمی مشکله :ymcowboy:
ممکنه یک پیشنهاد خوب برای این مشکل بدید :ymblushing:
منطقه ای که قراره بریم، روزهای گرمی داره. البته معتدل منظورمه. تمام صحبت ما برای شب های منطقه است. شب ها هوا سرد میشه. نگران روز نباش ;)
و یه نکته مهم: گورتکس لباس ضد آب نیست. بهترین گورتکس ها هم زیر بارون طولانی کم میارن ;)

saba
13-09-2009, 12:37 PM
سلام
منطقه ای که قراره بریم، روزهای گرمی داره. البته معتدل منظورمه. تمام صحبت ما برای شب های منطقه است. شب ها هوا سرد میشه. نگران روز نباش ;)
و یه نکته مهم: گورتکس لباس ضد آب نیست. بهترین گورتکس ها هم زیر بارون طولانی کم میارن ;)
ممنون از راهنمایی تون در رابطه با آب وهوای منطقه :)

saba
13-09-2009, 12:45 PM
یک سئوال داشتم :
با توجه به آب وهوای معتدل وتا حدودی گرم منطقه به غیر از شبها
ومرطوب بون منطقه بنظرتون کفش مناسب باید چه خوصیاتی داشته باشه
یک کفش راحت اگر با گتر استفاده بشه مناسبه یا یک کفش ساق دار وبا آج ؟

Mehdi
13-09-2009, 01:09 PM
یک سئوال داشتم :
با توجه به آب وهوای معتدل وتا حدودی گرم منطقه به غیر از شبها
ومرطوب بون منطقه بنظرتون کفش مناسب باید چه خوصیاتی داشته باشه
یک کفش راحت اگر با گتر استفاده بشه مناسبه یا یک کفش ساق دار وبا آج ؟
یک کفش ضد آب، مثلا یه کفش کوه، بدون ساق و آج دار. زمین ممکنه گل باشه. دوست نداری لیز بخوری که ;)
البته منظورم از بدون ساق، کفش های ساق کوتاهه که تا کمی بالاتر از قوزک پا رو می گیره. کفش های ساق بلند به درد اینجا نمی خوره.
اگه رطوبت خیلی بالا باشه همراه داشتن گتر هم خوبه :)

Mehdi
14-09-2009, 01:54 PM
دوستان عزیز جهت اطلاع باید عرض کنم که ثبت نام برنامه ابر تموم شده و الان حدود 48 نفر قطعی اعلام آمادگی کردن. حدود 10-12 نفر هم رزرو هستن که اگر هر کدوم از این 48 نفر تشریف نیاوردن جایگزین بشن.

دوستان جدیدی که تمایل به ثبت نام دارن اگر می خوان تماس بگیرن اما جوابی که بهشون می دم اینه:
روز 5 شنبه تشریف بیارید. اگر جا بود در خدمت شما هستیم. اگر نبود حداقل از این وضعیت متافیزیکی خلاص میشید ;)
در ضمن ممکنه، فقط ممکنه اگر تعداد متقاضی زیاد شد یه ماشین دیگه هم را بندازیم که البته قبلش نیازمند هماهنگی با راهنمای محلیه و ممکنه از طرف ایشان اجازه صادر نشه. به هر حال در جریان باشید هرچند که احتمالش کمه.

به امید دیدار همه عزیزان در برنامه های آینده :)

nassimi
17-09-2009, 02:47 PM
ما یه گروه 10 نفره هستیم برای جنگل ابر.میشه میایم.چه جوری باید ثبت نام کرد؟تلفن من ...و ایمیلم ...
لطفا خبرم کنید

Mehdi
17-09-2009, 03:05 PM
ما یه گروه 10 نفره هستیم برای جنگل ابر.میشه میایم.چه جوری باید ثبت نام کرد؟تلفن من ...و ایمیلم ...
لطفا خبرم کنید
الان دیگه جا نداریم. اما خوشحال میشیم اگر بتونیم با گروه شما آشنا بشیم ;)
در ضمن اگر فرصت دارید برنامه امروز (پنج شنبه، 26 شهرویور، ساعت 4:30، ابتدای مسیر ولنجک-توچال) را بیاید که با هم بیشتر آشنا بشیم :)
اینم لینک برنامه:
viewtopic.php?f=20&t=160 (You can see links before reply)

kave
18-09-2009, 02:58 AM
[quote="peymankhah"]لازم به گفتن است كه اين موارد با نظر به يك مسير باراني نوشته شده است؛ قطعا تجربه سفر در داخل محيط با رطوبت بالا جز با تجربه و دانش كافي بدست نمي آيد.

1- يك آتش كوچك در نزديكي خودتان برقرار كنيد تا از حرارت و قابليت خشك كردن لباسهاتون استفاده كنيد.
چنانچه باران گرفت تا حد امكان داخل چادر بمانيد.
FF0000]هيزم[/color] ها را به داخل چادر ببريد.
3-
[.

.
8- salam nazaratoon kheili alie fagat ezafe mikonam ke eslah sar be khoosoos nakhon ha hatman kame kam ie 5-6 rooz gablbashe

kave
18-09-2009, 03:03 AM
[quote="araz"]اقا دمتون گرم چه اطلاعاتی،خیلی به درد بخوره :-o
اینجاست که تفاوت مدیران انجمن از لحاظ تجربه با بقیه دوستان مشخص میشه.

البته من دارم درس پس میدم ولی دوستان در مورد کفش مناسب توضیح ندادن.تو سفر اسالم-خلخال مشخص بود که بعضی از دوستان در دو ساعت اول سفر تو کفشهاشون و جورابهاشون خیس شده بود و همه میدونن که این موضوع چقدر تو راه رفتن مشکل ایجاد میکنه.اما بعضی از دوستان هم به دلیل داشتن کفش مناسب تا پنج ساعت اول تقریبا مشکلی نداشتن.
salam afarin pesar daii ra oftadi
nazaram midi ?mishe vase in ke kafsha kamtar khius beshan az getr estefade kard . inam rast migi bacheha hatman kafshe monaseb pashoon konan na mesle bazi ha ba katooni bian , bad katooni shoonam pare beshe ieki ram alaf konan ta hei bandesh kone :ymparty: :ymparty: :-@

kave
18-09-2009, 03:13 AM
[quote="kiarashbahrami"]آقا مهديbebinametoon akhosh begzare chie ie chizi kheili fara tar az khoshie salam akhosh oomadi aga kiarash manam kheili moshtagam

kave
18-09-2009, 03:15 AM
[quote="peymankhah"] موارد زیر را دوستان به عنوان پیشنهاد و اصلاح موارد توصیه شده در نظر داشته باشید:

salam mamnoon ke be fekrami ba in harekate doodit kheili hal kardam 8-}

Peymankhah
18-09-2009, 01:14 PM
موارد زیر را دوستان به عنوان پیشنهاد و اصلاح موارد توصیه شده در نظر داشته باشید:

salam mamnoon ke be fekrami ba in harekate doodit kheili hal kardam 8-}

كــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــاوه!!!
اي خلخال اسالم، اي دماوند، اي كوه، اي جــُوون، اي شيــــــــــــــــــــرين سخن، اي گوگوري، اي ....

بخورمت!!؟؟

Mehdi
19-09-2009, 12:19 PM
سلام
دوستان جدیدا فیزیکی که برای برنامه ابر تشریف میارن، حداکثر تا فردا (یکشنبه) مبلغ 38 تومن به شماره حساب هایی که تو اطلاعیه شماره 1 گفته شده واریز کنن و خبر بدن ;)

اطلاعیه شماره یک
viewtopic.php?f=32&t=159 (You can see links before reply)

به امید دیدار

Parvaneh
19-09-2009, 12:21 PM
سلام کاوه جان ...
خوش آمدید :)
ممکنه فارسی بنویسی تا راحتر بتونیم ارتباط برقرار کنیم .... ;)

araz
19-09-2009, 03:20 PM
[ =))
quote="Bahar"]سلام کاوه جان ...
خوش آمدید :)
ممکنه فارسی بنویسی تا راحتر بتونیم ارتباط برقرار کنیم .... ;)[/quote]

کاوه جان اگه اذری بنویسی بچه ها بیشتر میتونن ارتباط برقرار کنن =))

Peymankhah
19-09-2009, 05:49 PM
دوستان همسفر!!

لطفا متن پیوست را به دقت مطالعه کنید و برنامه ریزیهای لازم را انجام دهید.

(حاضران به غایبان اطلاع دهند)

Peymankhah
20-09-2009, 03:23 AM
برنامه غذايي پيشنهادي.. =))

چهارشنبه
صبحانه: پنير گردو كره
ناهار: ساندويچ (در منزل تهيه نموده ايد) منظور هر چيزي كه حال كردين بيارين و دور هم به بدن بزنيم.
شام: املت

پنجشنبه
صبحانه: عسل خامه
ناهار: مائده خورشتي با برنج
شام: كنسرو لوبيا، لوبيا قارچ يا عدسي

جمعه
صبحانه: مربا حلواشكري خامه
ناهار: مائده (كنسرو گوشتي يا خورشتي) با نان
شام: كنسرو لوبيا يا عدسي يا (غذاي بين راه)

باز هم تاكيد ميشه اين موارد صرفا يك پيشنهاد است. تقسيم بندي هاي ريز تر در درون گروهها مشخص خواهد شد.

Peymankhah
20-09-2009, 08:54 PM
راهنماي برنامه پياده‌روي جنگل‌هاي ابر
1-3 مهرماه 1388

شرايط
حضور تمام علاقه‌مندان آزاد است (لازم به ذکر است که مسير پياده روي طولاني و خسته کننده خواهد بود. لذا حداقلي از آمادگي فيزيکي لازم است)

خدمات
1- رفت و برگشت به شاهرود (علي آباد) با اتوبوس مناسب
2- راهنما و راهنماي محلي
3- بيمه
4- امدادگر و احتمالا پزشک
5- برخي تجهيزات عمومي مورد نياز از قبيل بيسيم، جي پي اس و موبايل
توجه: ساير تجهيزات و مواد غذايي بر عهده شرکت کنندگان در برنامه است.

معرفي برنامه
اين برنامه به صورت آزاد برگزار خواهد شد و تمام شرکت کنندگان لازم است تجهيزات، خوراک و حمل و نقل را شخصا بر عهده بگيرند. تاکيد مي‌شود که هيچگونه مسوليتي در قبال تهيه مواد غذايي و تجهيزات مورد نياز بر عهده برگزار‌کنندگان نخواهد بود و تمام شرکت کنندگان و گروه‌ها لازم است طبق دستورالعمل‌هاي پيشنهادي نسبت به تهيه مايحتاج و تجهيزات مورد نياز اقدام نمايند.
نکته مهم: برگزارکنندگان اين برنامه هيچگونه مسوليتي در قبال حوادث احتمالي بر عهده نخواهند داشت و شرکت افراد و گروه‌ها در اين برنامه به منزله قبول اين توافق است. عدم اطلاع افراد از اين توافق حقي را براي آنها ايجاد نمي‌نمايد، زيرا اين مطالب به اشکال مختلف در دسترس افراد و گروه‌ها قرار داده شده است. البته نفرات شرکت کننده در برنامه تحت پوشش بيمه متعارف تورهاي مسافرتي هستند. اما با توجه به خاص و تا حدي ماجراجويانه بودن برنامه هاي اين گروه تعهدي در اين خصوص از افراد اخذ خواهد شد.

 زمان‌بندي (احتمال اندکي تغييرات وجود دارد)
1- گروه،سه شنبه حدود نيمه شب به سمت شاهرود عزيمت خواهد کرد..
2- حدود ساعت 8 صبح به منطقه شروع پياده روي خواهيم رسيد.
3- روزهاي چهارشنبه و پنج شنبه، جنگل نوردي خواهيم کرد به سمت علي آباد
6- جمعه هر ساعتي که به تمدن رسيديم سوار ماشين خواهيم شد و به سمت تهران باز خواهيم گشت. احتمالا نيمه شب يا کمي بعد از آن به تهران مي رسيم.

محل اسکان
اقامت‌گاه شبانه در چادرهايي که توسط خود افراد و گروه‌ها آورده مي‌شود خواهد بود و هيچگونه امکانات ديگري در محل موجود نمي‌باشد. اسکان در هواي آزاد و بدون چادر به دليل خنک بودن هوا مقدور نيست. احتمال استفاده از خانه‌هاي روستايي وجود دارد اما قطعي نيست.
لازم به ذکر است که هواي شب جنگل در اين فصل، احتمالا سرد و باراني خواهد بود. لذا در انتخاب چادر و کيسه خواب دقت لازم را به عمل آوريد.

تجهيزات مورد نياز در اين سفر
الف- پوشاک
1- شلوار و تي‌شرت مناسب (ترجيحا تي‌شرت روشن و آستين‌دار براي جلوگيري از آفتاب سوختگي). وجود تي شرت اضافه براي جلوگيري از سرماخوردگي بعد از تعريق لازم است. به دليل وجود حشرات و جانوران جنگلي به هيچ عنوان از تي‌شرت‌هاي آستين‌کوتاه و شلوارهاي کوتاه استفاده نکنيد.
2- کفش مناسب پياده‌روي چند ساعته در مسير تقريبا ناهموار
3- لباس راحت براي خواب شبانه
4- دمپايي (در صورت تمايل)
5- عينک آفتابي، کلاه، چفيه (در صورت تمايل)
6- لباس گرم (شب‌هنگام جنگل سرد بود، لذا همراه داشتن لباس گرم نياز است)
7- پانچو (اکيدا توصيه مي‌شود يک چانچو مرغوب داشته باشيد. در صورت بارندگي شديد نياز خواهيد داشت. توضيح اينکه بادگير در بارندگي شديد و طولاني قابل استفاده نيست)

ب- تجهيزات اقامت
1- چادر
2- کيسه خواب يا پتو (شب هنگام ممکن است هوا سرد شود، لذا به همراه داشتن کيسه خواب و يا پتو ضروري خواهد شد)
3- زيرانداز براي خواب و يا نشستن به جهت جلوگيري از آسيب ديدن چادر و کيسه خواب.
4- نايلون بزرگ. براي کشيدن روي چادر در صورت بارندگي شديد. اين بخش براي دوستاني که چادرهاي مقاوم در برابر بارندگي دارند ضروري نيست
5- چراغ قوه (براي انجام امورات شبانه، وجود يک چراغ قوه در هر چادر نياز خواهد بود)

ج- تجهيزات پخت و پز
1- قابلمه (براي پختن غذا در هر چادر يک قابلمه نياز است)
2- قوري يا کتري
3- چاقو، قاشق، چنگال، بشقاب، ليوان، در بازکن
5- اجاق گازي يا وسيله مشابه براي پخت و پز (هر چادر بايد يک وسيله پخت و پز مناسب به همراه داشته باشد. احتمالا به علت بارندگي استفاده از آتش مقدور نخواهد بود. لذا به هيچ عنوان در مورد به همراه داشتن اجاق کوتاهي ننماييد)
6- کبريت يا فندک
7- سوخت مورد نياز براي اجاق همراه براي مصرف سه روز

د- تجهيزات تفريحي
1- راديو يا ضبط صوت
2- آلات موسيقي (قابل حمل)
3- وسايل بازي مانند؛ توپ، بندمينتون، شطرنج و... (در صورت تمايل)
4- کتاب يا مجله (در صورت تمايل)

ه- خوارکي (به غير از غذا)
1- شکلات، تنقلات، آجيل، تخمه، قند و چايي، بيسکويت، ميوه (در صورت تمايل)
5- آب (هر نفر يک بطري آب)

ج- وسايل شخصي و نظافت
1- مسواک و خميردندان
2- شامپو و صابون
3- حوله
4- دستمال کاغذي (ضروري)
5- مايع ظرف شويي و پودر رختشويي

د- پزشکي و کمک‌هاي اوليه
1- قرص‌ مسکن (دوستاني که به پياده‌روي طولاني عادت ندارند ممکن است شب اول دچار خستگي و سردرد شوند)
2- پمادهاي ضد درد موضعي (در صورتي که اصلا عادت به پياده‌روي طولاني نداريد حتما يک ژل پيروکسي‌کام و يا يک پماد فلفل با خود به همراه داشته باشيد)
3- قرص اسهال و همچنين قرص ضد تهوع (اگر دچار شويد مشکل جدي پيدا خواهيد کرد)
4- کرم ضد آفتاب (در صورت تمايل)

توصيه‌هاي عمومي
1- حتما و حتما لااقل يکي از افراد همراه يا يکي از مديران، شماره تماسي از خانواده شما داشته باشند تا در صورت بروز مشکل تماس سريع ممکن باشد.
2- در صورتي که بيماري خاصي داريد حتما داروهاي مورد نياز را به همراه داشته باشيد. دسترسي سريع به مرکز درماني مجهز ممکن نيست.
3- ممکن است عقايد و اعتقادات شما با ساير گروه‌ها هماهنگ نباشد، به هيچ عنوان وارد مسائل بحث برانگيز نشويد و تنها از بودن با هم لذت ببريد.
4- عملکرد شما در صورتي که باعث سلب آسايش ساير همراهان نشود به هيچ عنوان از طرف هيچ يک از گروه‌ها مورد بازخواست قرار نخواهد گرفت.
5- طبعيت ميزبان پاکي است. ميزبان خود را با دود سيگار و طعم الکل نيازاريد.
6- چند روزي را در طبيعت به سر خواهيم برد، از طبيعت با احترام گذاشتن و آسيب نرساندن به آن سپاسگزاري کنيد.
7- در نظر داشته باشيد که افرادي که قرار است با آنها سفر کنيد شايد براي باقي عمر همسفرتان باشند، چه بهتر از روز اول نشان دهيد که همسفر خوبي براي آنها خواهيد بود.
8- مسير طولاني است. بهتر از از نظر ذهني آماده شويد تا احيانا باعث ايجاد ناراحتي در ديگران نشويد.
9- روال عادي همه نقاط گردشگري است که از هر نوع امکانات رفاهي محروم باشند. آماده باشيد که در شرايطي که هيچ نوع امکانات رفاهي (آب، برق، توالت و...) وجود ندارد بتوانيد لذت ببريد.
10- تمام البسه، تجهيزات حساس (دوربين عکاسي و...) را به نحو مناسبي آب بندي کنيد تا دچار مشکل نشويد. براي اين کار مي توانيد لباس ها و تجهيزات خود را به طور مجزا در کيسه هاي نايلوني پيچيده و سپس در کوله قرار دهيد.
11- به طور مرتب با مديران برنامه در تماس باشيد تا احيانا از تغييرات ايجاد شده مطلع شويد
12- ناخن هاي دست و پا و موهاي بدن را قبل از سفر کوتاه کنيد.
13- به دليل شرايط خاص جنگل ابر، همراه داشتن يک دست کامل لباس اضافه و به خصوص جوراب که کاملا آب بندي شده، ضروري مي باشد.
14- همراه داشتن گتر مفيد است
15- از آوردن ظروف يک بار مصرف به دليل آلوده کردن محيط زيست خودداري فرماييد.
جهت دريافت اطلاعات بيشتر و يا تبادل نظر از انجمن سايت جامع گردشگري ايران و يا شماره تلفن زير مي توانيد استفاده کنيد:
You can see links before reply
0936-1582598

saba
21-09-2009, 10:30 AM
من موفق به دانلود فایل نشدم :(( :((

Mehdi
21-09-2009, 10:31 AM
من موفق به دانلود فایل نشدم :(( :((
مطالبش عینا تو اطلاعیه شماره 7 اومده ;)

Mehdi
21-09-2009, 10:34 AM
سلام

دوستان اطلاعيه شماره 7 را با دقت مطالعه كنند.
viewtopic.php?f=32&t=180

زمان حركت: 10 تا 10:15 دقيقه سه شنبه شب
مكان: ترمينال بيهقي
محل تجمع: ضلع جنوبي پاركينگ اتوموبيل هاي شخصي يا شمال شرقي فروشگاه شهروند در داخل ترمينال
حضور دوستان يك ربع قبل از حركت الزامي است.
چنانچه به هر علتي از اتوبوس جا مانديد؛ ساعت 7 صبح در شهر شاهرود به جمع ملحق شويد.

Mehdi
21-09-2009, 11:04 AM
دسته بندی چادرها و کسانی که باید چادر بیارن را با اجازه برادر حامد انجام دادم و اینجا اعلامی می کنم

چادر شماره 1: پروانه، زهره، نیلوفر، فرشته
چادر شماره 2: حامد، امیر، افشین، امید، مهرداد
چادر شماره 3: مریم، آذین، شهلا، نرگس
چادر شماره 4: محسن بردیان، حسین رحیمی، محمد منتظری، محسن رحمانی
چادر شماره 5: کیارش، مهدی
چادر شماره 6: عاطفه، مینا
چادر شماره 7: شهاب، محمد، احسان،
چادر شماره 8: کاوه، آراز، غلامحسین، خشایار
چادر شماره 9: رضا، میرزایی

چادر شماره 1 متعلق به: مهدی
چادر شماره 2 متعلق به: حامد
چادر شماره 3 متعلق به: آذین
چادر شماره 4 متعلق به: محسن بردیان
چادر شماره 5 متعلق به: کیارش
چادر شماره 6 متعلق به: عاطفه
چادر شماره 7 متعلق به: شهاب
چادر شماره 8 متعلق به: کاوه
چادر شماره 9 متعلق به: رضا

باقی دوستان چون در پیش برنامه حضور نداشتن تو ترکیب هماهنگ شده قرار نگرفتن. بنا را بر این گذاشتم که خودشون تدابیری اندیشیدن

چند نکته:
1- ترکیب طوری چیده شده که حداقل تعداد چادر مجبور بشیم همراه داشته باشیم. دوستان ببخشن که از هم جدا شدن :-s
2- اگر یک پلاستیک برای زیر چادر داشته باشید خوبه
3- همراهان هرگروه چادری لطفا به همدیگه کمک کنن. طوری نباشه که از اول تا آخر یک نفر چادر را حمل کنه. در صورتی که این اتفاق بیافته برنامه بعدی بعضی از دوستان از گروه بندی چادر حذف خواهند شد و مجبور میشن هر کدوم یک چادر به تنهایی حمل کنن
4- در انتخاب چادر دقت کنید که اونجا خودتون و همراهانتون اذیت نشن
5- خانم ها و آقایان لطف در چادرهای جدا بخوابن. اینجوری خودتون راحت ترید. فکر میکنم متوجه شدید حتی زن و شوهر معروف این گروه در چادرهای جدا می خوابن :p
6- همراه داشتن چادر لزوما به معنای استفاده از اون نیست. ممکنه شرایطی پیش بیاد که هر دو شب خانه روستایی بخوابیم. اما اگر به هر دلیلی این امکان مقدور نشد، تدابیر لازم باید اندیشیده بشه. پیشنهاد می کنم حتی اگر خانه روستایی هم وجود داشت در چادر بخوابید. اجازه بدید حتی شده برا 1-2 شب آزاد نفس بکشید ;)
7- اگر اقامت در خانه روستایی انجام شد، دوستان لطفا همه در یک یا دو خانه اقامت کنن و همچنین از پرداخت وجه به طور مجزا خودداری کنن. یکی از مدیران برنامه وجه را پرداخت می کنه و در انتهای سفر با کسانی که اقامت داشتن حساب می کنیم.
8- دوستان پیشنهاد می کنم به دارنده چادری که قراره توش بخوابن قبل از حرکت زنگ بزنن و از اینکه چادر را آورده مطمئن بشن :D یه وقت اگر بی چادر بشید من که جامو به کسی نمی دم :D

RezaDemis
21-09-2009, 12:02 PM
آقا مهدی سلام
من چادرم دو نفرست ولی گروه ما 3 نفرست ( گروه 9)
لطفاً هماهنگ کنید
رضا

Mehdi
21-09-2009, 12:15 PM
آقا مهدی سلام
من چادرم دو نفرست ولی گروه ما 3 نفرست ( گروه 9)
لطفاً هماهنگ کنید
رضا
از اونجایی که آقا خشایار دو تا جا داره به همین خاطر مشکلی نیست :D
شماره 8 و 9 را ببین :-?
به برنامه ریزی من اعتماد نداری؟ :-w

RezaDemis
21-09-2009, 12:33 PM
نه آقا این حرفا چیه !!!
به برنامه ریزی شما نمره کمتر 20 نمیشه داد
ولی من فکر کردم دو تا خشایار داریم
که خوشبختانه نداریم

pesare1404
21-09-2009, 12:52 PM
یه سوال ذهنمو مشغول کرده
ما گروهمون اینا بودن محسن برديان، امير شفيعي، محسن (خودم) و مقداد و حامد پیمانخواه و با هم برنامه ریزی غذایی کردیم ولی شب تو چادر های مختلف میخوابیم درسته؟

یا اینکه برنامه ریزی رو با افراد جدید انجام بدیم :D

چادر شماره 2: حامد، امیر، مقداد، امید، مهرداد

pesare1404
21-09-2009, 12:55 PM
ادرس ترمینال بیهقی ؟ ;;)

Peymankhah
21-09-2009, 01:02 PM
یه سوال ذهنمو مشغول کرده
ما گروهمون اینا بودن محسن برديان، امير شفيعي، محسن (خودم) و مقداد و حامد پیمانخواه و با هم برنامه ریزی غذایی کردیم ولی شب تو چادر های مختلف میخوابیم درسته؟

گروه غذایی طبق همانی که توافق و برنامه ریزی شد برقرار است و هیچ برنامه ریزی مجددی بکار نیست.

در کل دور هم هستیم اخوی :ymhug:

Mehdi
21-09-2009, 01:08 PM
یه سوال ذهنمو مشغول کرده

درسته برادر محسن
برای اینکه شب خواهرها و برادرها تمایل دارن در چادرهای مجزا بخوابن مجبور شدم گروه بندی غذایی را از گروه بندی چادری منفک کنم. ببخشید دیگه یه کم پیچیده شد :D
شما برنامه غذایی با دوستان قدیمی خودته و برنامه چادریت با این دوستان ;)

ممنون آقا محسن که این سوال را پرسیدی. هرچند می دونم که سوالت به جهت تنویر اذهان سایر دوستان بود و خودت بهتر از من جوابشو می دونستی L-)

Mehdi
21-09-2009, 01:20 PM
ادرس ترمینال بیهقی ؟ ;;)
/:)
میدون آرژانتین

Shahab
21-09-2009, 01:23 PM
سلام مهدی جان
خوبی برادر ؟
آقا من فکر نمی کنم توی چادر محمد ، 4 نفر جا بشن چونکه دفعه قبل (برنامه اسالم ) ما سه نفری به سختی جا شدیم. حتی قرار بود مجتبی هم در چادر ما بخوابه ولی دید که جا نیست منصرف شد ...!!!! فکر کنم چادر سه نفره باشه ... چه کار کنیم ؟؟

راستی خبر هم رسیده که هوا تا جمعه اونجا خوبه :ymhug: :p

Peymankhah
21-09-2009, 01:35 PM
ادرس ترمینال بیهقی ؟ ;;)

ترمینال بیهقی (آرژانتین) در نیمه راست میدان آرژانتین
[attachment=1:11401s47]10.JPG[/attachment:11401s47]

[attachment=0:11401s47]11.JPG[/attachment:11401s47]

Mehdi
21-09-2009, 02:11 PM
سلام مهدی جان
خوبی برادر ؟
آقا من فکر نمی کنم توی چادر محمد ، 4 نفر جا بشن چونکه دفعه قبل (برنامه اسالم ) ما سه نفری به سختی جا شدیم. حتی قرار بود مجتبی هم در چادر ما بخوابه ولی دید که جا نیست منصرف شد ...!!!! فکر کنم چادر سه نفره باشه ... چه کار کنیم ؟؟

راستی خبر هم رسیده که هوا تا جمعه اونجا خوبه :ymhug: :p

دو نفر از دوستانی که قرار بود بیان دیگه نمیان. حالا فکر کنم دیگه درست شد. در ضمن به آذین خبر بدید که چادر بیاره. اسمشو جزء لیست چادر بیارها گذاشتم ;)

Majid
21-09-2009, 03:59 PM
من چرا اسمم تو چادرها نیست؟ :( :( :(
می خواین نیام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

Mehdi
21-09-2009, 04:29 PM
من چرا اسمم تو چادرها نیست؟ :( :( :(
می خواین نیام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
تو که گفتی می خوای کنار آتیش تو هوای آزاد بخوابی :D
بیا حله. منم پیش تو و کاوه بیرون چادرها می خوابم :ymhug: