PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی تجهیزات خود و اعلام میزان رضایت

Mehdi
06-09-2010, 04:06 PM
دوستان اگر لطف کنن و تجهیزات حرفه ای که دارن عنوان کنن و همچنین اعلام کنن چقدر راضی هستن و تو چه شرایطی تست کردن فکر می کنم دیتابیس خوبی هم برا خودمون و هم برا دوستان جدید ایجاد بشه.

----------------------------------------------

از خودم شروع میکنم:
1- کوله:
فراز 60 لیتری. 6 ساله دارم. ازش راضیم. تو کوه و جنگل تست کردم. راحت رو بدن میشینه. تعداد جیب هاش زیاد نیست و یک ایراده به نظرم. کاملا ضد آب نیست و بعد از نیم ساعت بارندگی آب به داخلش نفوذ می کنه. البته با پانچو و روکش کوله کمی مشکل حل میشه. تهویه پشت خیلی عالی نیست و تو گرما پشت خیس میشه. برای برنامه های 2 روزه به بالا خوبه. یه روزه زیادی بزرگه. قیمتش الان فکر میکنم حدود 60 باشه. برای آدمی به وزن و قد من (170 و 65) از نظر ابعاد مناسبه. سفر 4 روزه طبیعت گردی و 9 روزه ترکیبی هم بدون مشکل باهاش رفتم.

2- کفش:
الف) کفش کوه کوهیار؛ 5 ساله دارم. ازش راضیم. تو کوه و جنگل تست کردم. تا 7-8 ساعت زیر بارون (به شرط استفاده از گتر) خشک می مونه. ایرادش سنگین بودنه. پا توش راحت نیست مگر اینکه جوراب ضخیم بپوشی. تو سرمای معمولی خوب جواب میده اما سرمای شدید (تو برف) بیش از 2-3 ساعت گرم نمی مونه و انگشت های پا سرد میشه. ایراد دیگه ای که کفش کوهیار و کلا کفش های ایرانی کوه دارن نیاز به چرب کردنه که باعث بدبو شدن کفش میشه که خیلی ها دوس ندارن. قیمتش الان فکر میکنم 80-90 تومن باشه.

ب) کفش اسکارپا مدل کیلاش؛ این مدل برا ترکینگ ساخته شده و برا سفرهای گلگشت و طبیعت عالیه. کوه هم میشه باهاش رفت اما پیشنهاد نمیشه. کفش برای اینکار ساخته نشده. وزن سبکی داره و پا توش راحته. تا 7-8 ساعت زیر بارون (به شرط پوشیدن گتر) خشک میمونه و بعد از این ساعت کم کم خیس میشه. ساخت رومانیه و قیمتش الان 220 تومنه.

3- شلوار:
الف) شش جیب معمولی؛ شلوار خوبیه و خیلی توضیحی نداره. برا کسایی مثل من که عادت دارن یه چیزایی تو جیبشون باشه خوبه. البته مشکلش اینه که بعد از یه مدت همه چی تو جیب میذاری و سنگین میشه. ضد آب نیست. خیلی ضد سرما هم نیست. چون یه مقدار ضخیمه برا طبیعت و مخصوصا جنگل که مجبور میشی از لابه لای خار و شاخ و برگ رد بشی خوبه. قیمتش حدود 20 تومنه.

ب) شلوار گورتکس با لایه داخلی پلار؛ مدا نورس فیس. ضد آب نیست. اما تا حدی برای هوای سرد خوبه. عوضش برا جاهایی که گرمه عذابه. چون هم تیره س هم دولایه. اصولا این نوع شلوار را برا طبیعت پیشنهاد نمی کنم. قیمتش حدود 50 تومنه.

4- پانچو:
من یه پانچو نظامی دارم. 100درصد مقاوم نیست اما بهتر از خیلی از پانچوهای بازاره. فقط کمی سنگینه و کمی حجیم. 3-4 سال پیش خریدم 8 تومن. الان قیمت ندارم. گمرک پیدا میشه.

5- اجاق:
الف) اجاق بنزینی اپتیموس مدل Seva؛ حدود 5 سال پیش خریدم. از همه نظر عالیه. مصرف پایین و قدرت زیادی داره. تنها مشکلی که داره سخت بودن روشن کردنشه و اینکه هرکسی بلد نیست روشنش کنه. قیمتش زیاده فکر میکنم حدود 120-130 تومن. البته اگر بشه ازش پیدا کرد. وزنش به نسبت اجاق های گازی زیاده اما با احتساب تعداد کپسول مورد نیاز، برای سفرهای بیش از 3 روز وزن اجاق بنزینی کمتر میشه.

ب) سرشعله معمولی Kovea؛ برای سفرهای کوتاه خوبه. حرارت خوبی داره. وزنش هم کمه. قیمت اولیه پایینی داره اما قیمت خرید کپسول هاش زیاده. قیمت سرشعله من 13 تومنه اما تو رنج 10 تا 50 تومن همه جوره پیدا میشه. تفاوتشون تو ابعاد و همچنین فندک دار بودنه. فندکش بد نیست اما خیلی هم مهم نیست. قیمت کپسول های کوچیک Kovea الان 6 تومنه. هر کپسول هم شنیدم 1 ساعت جواب میده. اگر درست مصرف کنید یه کپسول برا یه برنامه 2 روزه جواب میده. میگن کپسول ها پر میشه اما من تا حالا پر نکردم.

6- گورتکس و پلار؛
نورس فیس دارم. 5 سال قبل خریدم به قیمت 70 تومن. ضد آب نیست و بعد از چند دقیقه زیر آب بودن خیس میشه (البته تمام گورتکس های بازار اینجورین). بدون پلار گرم نیست اما با پلار خیلی گرم می کنه. پلارش به تنهای قابل استفاده س و برای جاهایی که سرده خوب جواب میده. وزن مجموعشون کمی زیاده. قیمت این مدل گورتکس ها الان تو بازار بیش از 150 تومنه.

7- هدلایت؛
هفت گوهر. مدل آفتاب. ازش راضیم. میزان نور خوبی داره. مصرفش کمه. یک باطری بیشتر نمی خواد و برای یه برنامه 3 روزه یه باطریش جواب میده. کاملا ضد آبه و مقاوم. 3 وضعیت نوردهی داره به اضافه یه چیزای دیگه. قیمتش الان حدود 25 تومنه.

8- چادر؛
یه چادر 2 نفره Arctic یا عامیانه ترش "کله گاوی" دارم. 4-5 ماهه خریدم. زیر بارون تست نکردم اما ظاهرا چادر خوبیه. تو مایه های کمپسور هست اما به مقدار قوی تر. دوپوش با دو فضای اضافه برای قرار دادن کوله. به راحتی 4 تا کوله میشه تو این فضاها قرار داد. 3 نفره راحت توش میشه خوابید. بیشتر بخش های پوش داخلی توریه و برا جاهایی که هوا گرمه تهویه خوبی داره. وزنش به نسبت چادرهای کمپسور دو نفره زیاده. حدود 2.800 وزنشه. برپا کردن و جمع کردنش زمان زیادی نمی خواد. داخلش یه جیب توری داره که به نظر من نقطه قوت خوبیه.
قیمتش الان تو بازار حدود 75 تومنه.

9- زیر انداز؛
الف) زیر انداز چادر؛ یه زیر انداز 2*2 برا زیر چادر دارم که از این جنس های شبیه به فویل آلومینیومه. از نظر نرم بودن خوبه و بدون زیر انداز میشه تو چادر خوابید. ایرادش لیز خوردن روی سطح های شبی دار و مخصوصا یخ زده س. زیر آفتاب هم نمیشه روش نشست چون نور آفتاب را منعکس می کنه و چشم اذیت میشه. قیمتش حدود 5 تومنه.

ب) زیر انداز معمولی؛ از بازار فوم متری گرفتم و زیر انداز کردم. خیلی راضیم. قیمتش مناسبه و مرگ هم نداره. از 5 میل به بالا تو بازر هست. حدود 8 میل برا زیرانداز مناسبه. هر زیر انداز حدود 1500 تا 2000 تومن در میاد با این روش.

10- لباس گرم؛
یه پولیور سبز نظامی و یه شلوار گرم کن نظامی دارم که هر دوتاش عالیه. با پوشیدن این دوتا تقریبا تو هر هوایی میشه خوابید. قیمتشون مناسبه و مجموعه با 15-20 تومن میشه خریدشون. گمرک و حسن آباد میشه پیدا کرد. تنها اشکالشون ظاهر نه چندان دلچسب این لباس هاست.

Solmaz
08-09-2010, 01:47 PM
ب) کفش اسکارپا مدل کیلاش؛ این مدل برا ترکینگ ساخته شده و برا سفرهای گلگشت و طبیعت عالیه. کوه هم میشه باهاش رفت اما پیشنهاد نمیشه. کفش برای اینکار ساخته نشده. وزن سبکی داره و پا توش راحته. تا 7-8 ساعت زیر بارون (به شرط پوشیدن گتر) خشک میمونه و بعد از این ساعت کم کم خیس میشه. ساخت رومانیه و قیمتش الان 220 تومنه.

من اریبهشت ماه 1389 همین مدل رو خریدم 220 تومان ولی 2ماه پیش که قیمت کردم شده 240 تومان! در کل من هم از این کفش خیلی راضی هستم، مخصوصا ضد آب بودنش. خیلی راحته و پا توش خیلی عرق نمیکنه.

ب) زیر انداز معمولی؛ از بازار فوم متری گرفتم و زیر انداز کردم. خیلی راضیم. قیمتش مناسبه و مرگ هم نداره. از 5 میل به بالا تو بازر هست. حدود 8 میل برا زیرانداز مناسبه. هر زیر انداز حدود 1500 تا 2000 تومن در میاد با این روش.
من حدود 3-4 ماه پیش به پیشنهاد آقا مهدی رفتم از بازار فوم (پلی اتیلن) 8 میلی گرفتم. عرض 1 متر و حدود 2متر ازش خریدم. تقریبا 2000 تومن شد. برای قد و وزن من (قد 162 و وزن :4:) 3تا زیر انداز ازش درآوردم! دوتا با عرض 0/5 متر و طول 1/5 متر برای سفرهای چند روزه و یک عدد با عرض 0/5 متر و طول 1 متر برای سفرهای یکروزه. تا حالا خوب دوام آورده. خیلی کثیفی رو به خودش نمیگیره و راحت شسته میشه!

Aramin
08-09-2010, 03:05 PM
1- کوله:
جم 50 لیتری. 2 ساله دارم. زیاد راضی نیستم.دوخت و زیپ هاش چند بار خراب شده و تعویض کردم. جنس سگک هاش فاجعه است.تو کوه و جنگل تست کردم. . 4 جیب داره. ضد آب نیست و بعد از نیم ساعت بارندگی کامل، آب به داخلش نفوذ می کنه. البته با پانچو و روکش کوله کمی مشکل حل میشه. تهویه پشت خیلی عالی نیست و تو گرما پشت خیس میشه. برای برنامه های 3 روزه جواب داده . یه روزه زیادی بزرگه. سفر 4 روزه طبیعت گردی و 9 روزه ترکیبی هم بدون مشکل باهاش رفتم.

2- کفش:
کفش کار؛ 10 ماهه دارم. ازش ناراضیم. تو کوه و جنگل تست کردم. تا 7-8 ساعت زیر بارون (به شرط استفاده از گتر) خشک می مونه. ایرادش خیلی سنگین بودنه. پا توش راحت نیست مگر اینکه جوراب ضخیم بپوشی. ایراد دیگه ای که کفش کار دارن نیاز به چرب کردنه که باعث بدبو شدن کفش میشه که خیلی ها دوس ندارن. قیمتش الان فکر میکنم 15 تومن باشه.موقع خرید باید بندهاش رو عوض کنید و فلز محافظشو بگید براتون در بیاره...

3- شلوار:
الف) شیش جیب مولکول سبز؛ شلوار خوب و راحتیه. برا کسایی مثل من که عادت دارن همه چیزاشون تو جیبشون باشه عالیه....البته جنبه می خواد...:4: البته مشکلش اینه که بعد از یه مدت همه چیو تو جیب میذاری و سنگین میشه:18:. ضد آب نیست. خیلی ضد سرما هم نیست. چون یه مقدار ضخیمه برا طبیعت و مخصوصا جنگل که مجبور میشی از لابه لای خار و شاخ و برگ رد بشی خوبه. قیمتش حدود 14 تا 30 تومنه.البته 8 تا جیب داره...!!! زود هم خشک میشه.در کل راضیم.

ب) شلوار میلت تابستانی :
وزن با کمربند : 280 گرم تابستانی-
در مقایسه با شلوار های 6جیب 510 گرم و جین 580 گرم خیلی سبکه....
جنس شلوار حالت کش سان دارد و برای گام برداری خیلی مناسب است.اما از همه مهم تر این که شما هر کاری از قبیل نشستن پریدن دویدن رو بدون ذره ایی اذیت شدن می توانید انجام بدهید...
زمان استفاده : از فروردین تا مهر تابستانیدارای دو جیب زیپ دار
دارای قسمت تهویه برای زانو و ساقها در صورت نیاز .پاور استرچ .تابستانیش حدود 70 % ضد باد و باران.
در کل معادل یک شلوار 50 تومانی جواب میده.فقط ی مشکل داره اولش می پوشید همش حس می کنید شلوار پاتون نیست...:4:.قیمت حدود 35 تومان

4- پانچو:.......

5- اجاق:
الف) اجاق گاز پارسیران؛ حدود 2 سال پیش خریدم. . مصرف متوسط و قدرت به نسبت زیادی داره. تنها مشکلی که دارهوزن زیادشه . قیمتش کمه حدود 9 تا 13 تومن. وزنش به نسبت اجاق های گازی زیاده و با احتساب تعداد کپسول مورد نیاز، برای سفرهای بیش از 3 روز وزن خیلی زیاد میشه...
ب) تیتان کووا :68 گرم سبک-فندکش عالی و هنوزم داره کار می کنه.جنسش تیتان-قیمت برام هدیه گرفتن ( حدود 36 باید باید باشه )
6- گورتکس و پلار؛
7- هدلایت؛......
8- چادر؛
ندارم-مهمان دوستان....:4:
9- زیر انداز؛زیر اندار چلنجر 8000 برای زیر کیسه خواب عالیه.عرض 80 cm فقط بدرد رو خاک و سنگ نمی خوره وزنش هم سنگین تره....
برای جاهای عادی ی زیر انداز فوم سفید عادی هم دارم جواب می ده...

10- لباس گرم؛یک گرمکن پلار حدود 5 تومان و یک بافتنی ....

Solmaz
08-09-2010, 04:58 PM
آرمین جان پس باید برات یه تور "خرید تجهیزات" بزاریم! :21:

JackLondon
18-09-2010, 12:28 PM
1- کوله:چلنجر 60 لیتری...حدود 3 سال هستش که دارمش.راضیم ازش.زیر بارون چند ساعته نبودم اما زیر بارون شدید 1 ساعته جواب داده...یه بار هم که با شیلنگ روش آب ریختم تا چند ساعت روش موند....پشتش راحته...انواع بندهایی که امکان داره لازم بشه رو داره.دسترسی از زیر رو هم داره که به درد من که خورده...
یه کوله ی 70+10 neeko دارم.جیبهای کناریش کش نداره و با بند سفت میشه که خیلی بهتر از کشی هاست.2 جیب طولی کناریش رو هم میشه از داخل بهش دسترسی داشت.قسمت کیسه خواب رو میشه با لایه از جنس کوله که درون کوله دوخته شده و با بند وصل میشه از قسمت بالایی مجزا کرد که اگه کیسه خواب رو برداشتی بقیه ی وسایل نریزه بیرون
2-کفش : یه کفش آسیا دارم که 5 ساله میپوشم.تا 4ماه پیش که استفاده می کردم راضی بودم.قیمتش 25 تومن بود.پا توش خیلی راحت نبود اما اذیت هم نمیشد.در کل خوب بود و تقریبا خیس هم نمیشد.یه مقداری هم سنگین بود اما در برابر کفش های دیگه قابل قبول بود.الان هم یه جفت کفش تازه با مارکbaritum خریدم.توی یه برنامه ی یه روزه تا پلنگ چال که تستش کردم خوب بود.سبک . راحت و ضد آب.با گتر هم که کاملا ضد آب میشه
کفش triolet اسکارپا دارم.برنامه های زمستونی قله توچال باهاش رفتم.بسیار خوب و مناسب هستش.مچ پام رو کامل حفظ میکنه و یه بار که کم مونده بود مچ پام بشکنه کفشم خیلی کمک کرد که این اتفاق نیوفته.کاملا ضد آب هستش

3-شلوار : شلوار ترکینگ دارم که حالت کشسانی داره و خیلی سبک و راحته.جنسش هم خیلی خوبه.

شلوار گورتکس آپامهر دارم که جنسش خیلی خوبه.تنفس خوبی داره.قسمت خرگوش گیری داره که خیلی راحته.

4-پانچو: پانچو ferrino از این مدلهایی که آستین داره دارم.پشتش هم جای کوله داره

5-کیسه خواب : سالیوا دارم...با کامفورت +4 مدل sigma traveller...حدود 90 تومن هزینش شد اما توی برنامه ماسوله -ماسال خیلی خوب جواب داد...شب گرمم شد و کمی از لباس هام رو کم کردم

6- چادر : از مدل Campsor Mellenium گرفتم...خیلی محکم بود و توی باد خیلی شدید که توی ماسوله-ماسال اومد تکون نخورد...2پوش هستش و ضد آب اما زیر بارون تا حالا استفاده نکردم
زیر انداز هم از همین فوم ها گرفتم که توی کیسه هستش...

7-کاپشن و پلار:یه کاپشن گورتکس northface 2 پوش دارم که پوش اولش ضدباد هستش.تنفسش بد نیست.قیمتش 90 تومنه...پلار Rab اصل دارم.گرماییش بسیار عالیه و آب گریزیش هم حرف نداره...

8-پوشاک گرم:یه لباس گرم کن سربازی دارم خیلی گرم و خوبه.قیمتش حدود 10 تومانه.کاپشن و شلوار پر گایا هم دارم.مدل لایت.خیلی خوب و گرمه.

ahmadmobaraki
18-09-2010, 01:07 PM
:20::20::20::20::20::20::20::20::20::20:
من یه کوله پشتی دارم 7 تومان خریدم - کفشم مدل پاتوسهایرانیه 8تومان خریدم خیلی باهاش راحتم چون بیشتر کوه می رم کفش خیلی محکمه اصلا کفش خراب نمیشه -
یه چراغ اضطراری چینی دارم سه باطری میخوره یه هفته براحتی جواب میده البته بستگی به نوع باطری داره 4 تومان خریدم
شلوار خاصی ندارم هرچه دم دست بود می پوشم .
زیر انداز حصیر مسافرتی استفاده میکنم 4 تومان خریدم - خیلی وقتها لنگ عربی استفاده میکنم .
یه باتوم چینی دارم خیلی راضیم مجهز به شوک گیر وچراغ قوه هست 5تومان خریدم
جان خودم نمیدانم پانجو چیست .
یه کیسه خواب خارجی دارم از اونور اب برام سوغات اوردن - چون من عادت دارم شبا رو شکم بخوابم تا صبح باهاش کشتی میگیرم .:9:
دو تا قمقمه اب معدنی دارم دورش گونی پیچندم و تو کوله ام میذارم .
حالا وسایل من با خودتون مقایسه کنید همه هم طبیعت گردی و کوهنوردی میکنیم هیچ مشکلی هم نداریم - پس این وسایل نیست که موجب خوشگذرانی ما میشود عشق است که به ما خوش میگذراند :8::12:

You can see links before reply

Majid
19-09-2010, 08:40 PM
1- کوله پشتی: کوله ایی که من خریدم یه کوله 10+55 لیتری هست. مارک XLNEEKO
پاسال 75000 تومن خریدم البته ار جایی غیر از منیریه ( منیریه قیمت کردم 95 تومن بود)
ازش راضیم، به اندازه کافی جا داره، یکی از خوبیهاش اینکه از پایین هم زیپ داره و میتونی وسایلی که پایین داری رو بدون اینکه کوله رو خالی کنی برداریش.
یه روکش تو خودش داره که هنگام بارندگی میکشم روش، تاحالاپیش نیومده بدونه روکش تو بارون امتحانش کنم. از لحاظ راحت بودنم باهاش راحته راحتم.سفر 4 روزه طبیعت گردی و 9 روزه ترکیبی هم بدون مشکل باهاش رفتم.

2- کفش: تا قبل از سفر دریاچه نئور از این کفش معمولیا (timberland) پام کیکردم و همیشه بعد سفر 3 روزه کف پاوم تاول میزد. هفته ی پیش رفتم یه کفش طبیعت گردی با حد مجاز ارتفاع 3800 متر خریدم. مارک DACHSTEIN آلمانی ضد آب، من 165000 تومن خریدم.
واقعا ازش راضیم تو این سفر نئور تازه لذت پیاده روی در طبیعت رو حس کردم.:10:

3- شلوار:
الف) شلوار کتان و لی: تو سفرهایی که هوا خوبه از این شلوارها استفاده میکنم. من از جیب زیاد خوشم نمیاد چون سنگینم میکنه.
ب) گورتکس: شلوار گورتکس با لایه داخلی پلار؛ مدا نورس فیس. ضد آب نیست. اما تا حدی برای هوای سرد خوبه. عوضش برا جاهایی که گرمه عذابه. چون هم تیره س هم دولایه. قیمتش حدود 50 تومنه.

4- پانچو: خودم یه پانچوی کوه گشت دارم که 15000 تومن خریدم، بد نیست ولی زیاد تو مه جواب نمیده. تو اسالم-خلخال و ابر پارسال که تو مه و بارون راه میرفتم زیاد دوام نیاورد و لباسام خیس شد. البته نه به طوری که اذیت بشم.
پیشنهاد من پانچوی مارک شیلر هست قیمتش 35تومن هست و همه جاش حتی درزهاش هم آب بندی شده. خودم امتحان کردم 1 ماه پیش در ماسوله و تو بارون مه لباسام و کولم فقط مرطوب شده بود و اصلا خیس نشده بود. برام جالب بود.

5- اجاق: سرشعله و کپسول kovea دارم
سرشعله رو 13تومن خریدم و کپسولش هم 6 تومنی و 4 تومنی هست که 6 تومنیه بوتان و پروپان هست ولی 4تومنی فقط بوتان هست.
البته یه راه جدید برای شارژ این کپسول ها پیدا کردم که با یکی و نصفی گاز فندک میشه به جای 230 گرم، 290 گرم پرش کرد.:4: میشه با 2000تومن شارژ کرد.
تو سفر نئور امتحان کردم واقعا خوب جواب داد.

6- چادر: چادر 2نفره مارک Polar Bear دارم. زیر بارون تست نکردم اما ظاهرا چادر خوبیه. تو مایه های کمپسور هست اما به مقدار قوی تر. دوپوش با یک فضای اضافه برای قرار دادن کوله. سه نفر توش جا میشن بدون کوله.حدود 2.800 وزنشه. برپا کردن و جمع کردنش زمان زیادی نمی خواد. در مقابل باد خوب عمل میکنه چون ارتفاعش کمه. وزنش هم حدوده 2.600kg هست. قیمتش الان تو بازار حدود 65 تومنه.

7- کیسه خواب: Arctic یا عامیانه ترش "کله گاوی" دارم.
همه جا ازش استفاده کردم حجمش زیاده ولی خوبه.
40000تومن خریدمش.تنها ایرادش بزرگیشه.

8- زیر انداز؛
الف) زیر انداز چادر؛ یه زیر انداز 2*2 برا زیر چادر دارم که از این جنس های شبیه به فویل آلومینیومه. از نظر نرم بودن خوبه و بدون زیر انداز میشه تو چادر خوابید. ایرادش لیز خوردن روی سطح های شبی دار و مخصوصا یخ زده س. زیر آفتاب هم نمیشه روش نشست چون نور آفتاب را منعکس می کنه و چشم اذیت میشه. قیمتش حدود 5 تومنه.

ب) زیر انداز معمولی؛ از این فوم ها که تو یه لایه هست. 7.تومن خریدم

9- هدلایت: هدلایت معمولی 7تومن خریدم تک led هست، ولی مسافت زیادی رو روشن میکنه. ازش کاملا راضی هستم.

10- لباس گرم: شلوار بلوز گرمکن دارم از این مدل سربازیا (چسبونا) از بازار خریدم فکر کنم 10 تومن.

eed_zare
13-12-2010, 01:33 AM
سلام
قابل توجه همه رئیسانی که این موضوع رو راه انداختن.:30:
خواهشمند است که یه دسته بندی کلی تر و مناسب تر انجام بدین تا جذابیت و قدرت مقایسه رو برای همه دوستان بالاتر ببره.:65:
من پیشنهاد میکنم که هر فرد یک یا دو تا عکس از هر کدوم از تجهیزات خودش رو بزاره و در ضمن بحث هر نوع از تجهیزات جدا بشه.
اینطوری بچه ها جنس رو می بینن و در موردش می خونن، مقایسه می کنن، و اگر سوالی داشته باشن از صاحب جنس که چند سالی تجربه استفاده از اون رو داره می پرسند (نه از یه نفر که تازه جنس رو خریده یا فقط دیده).:26:

JackLondon
13-12-2010, 07:54 AM
سلام
قابل توجه همه رئیسانی که این موضوع رو راه انداختن.:30:
خواهشمند است که یه دسته بندی کلی تر و مناسب تر انجام بدین تا جذابیت و قدرت مقایسه رو برای همه دوستان بالاتر ببره.:65:
من پیشنهاد میکنم که هر فرد یک یا دو تا عکس از هر کدوم از تجهیزات خودش رو بزاره و در ضمن بحث هر نوع از تجهیزات جدا بشه.
اینطوری بچه ها جنس رو می بینن و در موردش می خونن، مقایسه می کنن، و اگر سوالی داشته باشن از صاحب جنس که چند سالی تجربه استفاده از اون رو داره می پرسند (نه از یه نفر که تازه جنس رو خریده یا فقط دیده).:26:

دوست عزیز ممنونم از پیشنهاداتت اما قبلا این موارد لحاظ شده و مجموعه ی کاملی از تجهیزات مختلف و با توضیحات مبسوط ارائه شده...شما میتونین توی لینک زیر برای هر تجهیزی که مایل بودین مطالبی رو پیدا کنین

mrdadras
13-12-2010, 09:44 PM
1- کفش بنادک دارم که اصلا ازش راضی نیستم. تقریبا بعد از 4 ساعت پیاده روی انگشتهام همش تاول می زنه. 4 ساله دارمش و درزهای کفش در اثر خیس شدن باز شدن. یکبار هم به کارخانه برگردوندم . چسبوندن ولی در اولین سفر بعدش باز شد.

2- کوله 45milletلیتری دارم. یک کمی کوچیکه برای سفرهای چند روزه ولی با توجه به اینکه توان کوله کشی خانمها کمتر از آقایونه برای خانمها کوله خوبی به حساب میاد. خیلی راحته و کمر درد نمیاره. 1.5 سال پیش خریدم 190 هزار تومان. توی بارون تست نشده ولی به نظر میاد ضد آب باشه.

3- فوم از همین فومهای معمولی که روکش رنگی داره دارم. راضیم فقط کیسه خواب که روش پهن میشه لیز می خوره.

4- کاپشن گورتکس مارک Northface که ضد آب خوبیه ولی کمی سنگینه. کلا ازش راضیم. من 1.5 سال پیش خریدم 60 هزار تومان

5- کیسه خوابم نمی دونم چه مارکیه ولی علامت عنکبوت روش داره! 85 هزار تومان خریدم. کامفورتش +5 هست

6- یک کیسه آب ایرانی دارم 1.5 لیتری که خیلی ازش راضیم. ظاهرا کیسه آبهای ایرانی کاملا شانسین و اینکه خوب در بیان بستگی به شانستون داره.

7- یک جفت باتوم Arakan دارم که ارزونترین باتوم در بازاره. خیلی ازش راضی نیستم. سنگینه و آنتی شوک داره. میگن انتی شوک برای زانو ضرر داره. من هم زانو درد دارم.

8- Head lamp چینی 4 led که امسال خریدم 6 هزار تومان. کار منو راه می اندازه.

fumed
11-01-2011, 01:06 PM
سلام به همه
لیست تجهیزات من به قرار زیر است!
1- کوله
دو تا کوله دارم یکی xlneeko 1305 واسه یک روزه ها که خیلی خوبه 28 لیتره و کاور داره. یکی دیگه deuter aircontact 45+10 که واسه چند روزه ها از این استفاده می کنم که راحت و خوبه.

2- کفش
یه کوهیار داشتم که بوسیدم گذاشتمش کنار چون فرم پام عوض شد و نوک شصت هامو میزنه. البته از اولش هم باهاش ارتباط برقرار نکردم!:7: یه کفش scarpa barun gtx هم دارم که خیلی خوبه. احتمالا واسه طبیعت گردی هم یه کفش دیگه تو همین مدت بگیرم.

3- پوشاک
من دشمن درجه یک شلوارم!:19: یعنی خیلی شلوارام پاره میشه پس دنبال شلوار خیلی گرون نیستم. از همین شلوار مولکول های میدون گمرک دارم. یه شلوار طبیعت گردی خوب هم دارم.
لباس و شلوار گورتکس و یه کاپشن پر Hardwear هم دارم که از همشون راضیم. توی روزهای زمستون هم از یه لایه پاور استرچ hardwear استفاده می کنم که حسابی گرما رو حفظ می کنند.

4- گتر
سالیوا چینی اصل! زیاد ازشون راضی نیستم.

5- باتوم
کمپردل چینی دارم که بدک نیستند و ازشون بدی ندیدم.

6- یخ شکن
هفت گوهر چهار شاخه که خوب جواب داده تا بحال.

7- کسیه خواب
سالیوای پر دارم که خیلی راضیم ازش اما تو تابستون و بهار واسه گرما مجبورم زیپشو باز بذارم!

8- هدلامپ
یه Petzl tikkina دارم که خوبه.

زیراندازم هم عادیه ازش راضیم. چادر هم یکی از دوستام داره که دوپوشه اما ارزون گرفته مارک و اینا هم نداره! اما ما سمت علم کوه دو سه روزی رو راحت تو زیر صفر باهاش سر کردیم!

Shahram
11-01-2011, 02:52 PM
سلام مرسی.
در چه شرایطی تستش کردید؟ چون تو بعضی review ها میگن نورش برای کوهپیمایی و پیاده روی
کافی نیست و برای کمپینگ خوبه. اگر شما ok بدی همینو بخرم البته tikkina 2

با توجه به پستهاتون فکر کنم شما دارین یه خرید اساسی انجام می دین :7::4:
پیشنهادم اینه که فقط به دنبال خوبی یه کالا نباشین. سازگاری با خودتون رو هم در نظر بگیرین. به نظرم اجزای اساسی رو بخرین بعد تو چند برنامه (نه لزوما با این گروه و با چند گروه) باشین و وسایل بچه ها رو ببینین بعد تصمیم بگیرین. من اولین برنامه رو با چراغ قوه دستی شرکت کردم بعد هدلامپ دوستان رو دیدم و از بینشون انتخاب کردم و خریدم و راضی هستم. در حالی که برای چند وسیله دیگه اینکار رو نکردم و خیلی راضی نیستم مثل زیرانداز. زیراندازم فوق العاده گرم و سبکه ولی بد قلقه و خوش بار نیست. خیلی با احتیاط و کند خرید کنید :3:

fumed
11-01-2011, 04:15 PM
سلام مرسی.
در چه شرایطی تستش کردید؟ چون تو بعضی review ها میگن نورش برای کوهپیمایی و پیاده روی
کافی نیست و برای کمپینگ خوبه. اگر شما ok بدی همینو بخرم البته tikkina 2

سلام
راستش من رفته بودم چیز دیگه بخرم ته جیبم پول موند رفتم اینو خریدم!:4:
اما جدی بخوام بگم هم ارزون بود هم من چون شب ها معمولا کوه می رم خیلی به کارم اومد. نورشم بدک نیست ( نورش کم نیست اما فکر نکنین نورش به اندازه نور افکن های ورزشگاه هه!) اما مصرف باتریش خیلی کمه من تابستون 3 تا باتری انداختم توش عین تراکتور هنوزم داره کار می کنه.
مزیت هاش: مصرف کم باطری، سبکی، ارزونی
معایب: برای من که خوبه نورشم متوسطه!

ویرایش: الان دقیق نگاه کردم مال منم tikkina 2 هست!

aida_kh
11-01-2011, 05:19 PM
دقیقا حرفتون درسته. برای همینه که سوال می کنم و خودمم مطلب یا لینکی پیدا کنم اینجا میگذارم.ولی بیشتر دوستان نظری نمیدن.الان اینهمه کاربر اینجان.درمورد فلاسک سوال کردم.بجز آقای جک لندن هیچ کس نظری نداد
چراغ قوه 5 سالی هست استفاده می کنم :4: دیگه لازمه یک هدلمپ بگیرم. نمونه خرید ناموفق بنده هم همین جوراب موند اسپانیا که 30 تومن پول بابت آشغال دادم. فکر میکردم 5 سال خیالم راحته.ولی خب هیچ review تو نت و سایتهای ایرانی و اینجا نبود گول تبلیغات رو خوردم.

آقای جک لندن در این امر صاحب نظره و می تونید در خریدتون از ایشون خیلی کمک بگیرید

Aramin
11-01-2011, 05:54 PM
دقیقا حرفتون درسته. برای همینه که سوال می کنم و خودمم مطلب یا لینکی پیدا کنم اینجا میگذارم.ولی بیشتر دوستان نظری نمیدن.الان اینهمه کاربر اینجان.درمورد فلاسک سوال کردم.بجز آقای جک لندن هیچ کس نظری نداد
چراغ قوه 5 سالی هست استفاده می کنم :4: دیگه لازمه یک هدلمپ بگیرم. نمونه خرید ناموفق بنده هم همین جوراب موند اسپانیا که 30 تومن پول بابت آشغال دادم. فکر میکردم 5 سال خیالم راحته.ولی خب هیچ review تو نت و سایتهای ایرانی و اینجا نبود گول تبلیغات رو خوردم.
برای هد لایت می تونید به بخش چراغ رجوع کنید....
اگر هم اطلاعات فنی پتزل رو می خواهید با زبان فارسی توسایتش هست....

sam32
17-01-2011, 01:31 PM
سلام
كوله : يه 8 ليتري دارم برا برنامه تابستون يا دوچرخه سواري كه خيلي جادار و عاليه مارك نيكو . يه 60 ليتري هم دارم برا زمستون خوبيش داشتن زيپ پايين كوله و جدا كننده بالا و پايين ( اگه كيسه خوابت رو در بياري باقيه وسايل پايين نميوفتن) اينم نيكو ولي خيلي خوب رو پشتم نميشينه
كفش : ريچل دارم سبك و خوبه كمتر باهاش احتياج به يخ شكن دارم تنها مشكلش اينكه از اين شوينده ها زدم بهش حالا آب رد ميكنه
شلوار و كاپشن : از همين گورتكس الكل ها كه تو منيريه قالب آدم ميكنن:4: البته كاملا ضد آب هستند ولي يكم تعريق دارم توشون
شلوار تابستوني هم يه ماموت دارم شش جيب براي كسايي كه مثل من زياد عرق ميكنن عاليه خنك و سبك و كشي
باتوم هم چندي پيش يه جفت هفت گوهر ( كوير خريدم ) به نظر خوب مياد
بيس : دوستاني كه مثل من با شنيدن اسم ورزش يا كوهنوردي شروع به تعريق ميكنن از بيس لاير استفاده كنن خيلي خوبه بدنتون كاملا خشك ميمونه و گرم كه برا من مارك ماموته

hike
20-01-2011, 01:55 PM
سلام

كفش : ريچل دارم سبك و خوبه كمتر باهاش احتياج به يخ شكن دارم تنها مشكلش اينكه از اين شوينده ها زدم بهش حالا آب رد ميكنه .

اسپری نیک واکس زدی بهش؟ خیلی خوبه. لینک مدل کفشتو میدی

sam32
21-01-2011, 01:37 PM

با همين نيك واكس تميز كردم آب رد ميكنه احتمالا بايد عايقش كنم حالا ميخوام يك زمستوني la sportiva بگيرم خيالم راحت بشه

hojjat300107
25-11-2011, 10:47 AM
سلام
تجهيزات من :

1 : كفش
مارك Lomer كفش تركينگ و كفيش مارك VIBRAM تو كوه در ارتفاع 3200 متر امتحانش كردم تو برنامه 1.5 روزه تو بارون و برف همين هفته گذشته ، عالي بود در كل ازش راضي هستم جنسش چرم نيست (CORTEX) و قيمت 200 هزار گرفتم

2 : گتر :
يه گتر GAYA دارم بند كفش سيم بكسله و جنسش كورتكس ازش راضيم و 30 تومن گرفتمش

3 : كوله :
يه كوله NEEKO دارم 55 ليتري از نظر نشستن روي پشت و اسكلت بندي عاليه و به خاطر اينكه در دونقطه رو پشت ميشينه و همچنين وجود تخلخل در محل نشيمنگاه پشت تعريق خيلي كمي داره... قيمت 140 تومن
كاور كوله هم رو خود كوله بود...
يه كيف كمري چرمي هم دارم كه بد نيست!!

4: پوشاك :
لايه اول : يه لباس پلي استر لايه اول دارم در كل ازش راضيم رنگ مشكي فقط رنگ زياد ميده ... قيمت 80 تومن ...
براي لايه دوم از يك بافت و يا ژاكت استفاه ميكنم كه بزرگترين عيبشون مخصوصا بافت اينه كه رطوبت رو خيلي سريع به خودش جذب ميكنه و يا از يك بلوز ورزشي با توجه به نوع برنامه استفاده ميكنم ....
شلوار بيروني : معمولا از شلوار DICKIES (ديكز) استفاده ميكنم كه براي هر فصلي فوق العادست قيمت 30 هزار تومن خيلي جنسش بادوامه و همينطور دير خيس ميشه و زود خشك ميشه تعرق پا توش نداره و فكر كنم اصلا پاره نميشه تو اب و هواي خيلي گرم هم ازش استفاده ميكنم و نمره كليش 20 ه...! تو فيلم هاي امريكايي اگه دقت كنين تو مشاغل سخت رو شلوارشون ماركش رو خيلي جاها ميتونين ببينين پارچه امريكايي و دوخت مكزيكه...
كاپشن : CORTEX تك لايه دارم ماركش رو الان خاطرم نيست 60 تومن گرفتم و در زير بارندگي بايد حتما پانچو روش پوشيد اما در بارندگي نه چندان شديد 3 ساعته به پليورم نم نفوذ كرده بود قيمت 60 تومن خيلي ازش راضي نيستم
كلاه : جنس پلار گوشها رو هم ميپوشونه 15 تومن نمره 19
دستكش : يه دستكش پلار 5 انگشتي دارم نمره 20و يك دستكش cortex دو انگشتي 2 لايه پري 15 تومن نمره 18
جوراب : يه جوراب كوه دارم كه عاليه تا زير زانو مياد و ازش راضيم 7 تومن گرفتم 500 مدل جوراب ديگه هم دارم و مصرف جورابم از هر چيز ديگه اي بيشتره...
5 : هد لايت :
يه چينيشو دارم 17 گرفتم به جاي 50 ساعت بين 3 تا 5 ساعت شارژو نگه ميداره ولي دامنه و نورش عاليه براي طبيعت گردي و كوه 3 حالتيه و دامنه و تمركز نورش قابل تنظيمه عيبش مدت روشنايي و عرق كردن پيشانيه نسبتا هم در برابر رطوبت مقاومه... نمره : 18
6 : باتوم :
يه مارك اصله سفارش چين ... 15 گرفتم تا الان خوب بوده فقط سريه باتوم محكم روش نميشينه و زود گم ميشه ...
تمام تجهيزات رو از مشهد گرفتم
كيسه خواب ، چادر دو نفره ، كوله يك روزه ، پانچو ، كيف كمك هاي اوليه ، روكش كيسه خواب ، زير انداز كيسه تو ليست خريد اينده من هست...
مارك تجهيزاتي رو كه نزدم 10 روز ديگه برگشتم خونه تو ويرايش اضافه ميكنم..

vampire
25-11-2011, 02:58 PM
تجهیزات من به قرار زیره:

1-یه کوله 30لیتری دیوتر که در کل ازش راضیم. از این پشت تو دارهاست و تهویه پشت به خوبی انجام میشه. البته فضای داخلش به خاطر تور دار بودن یه کمی کوچیک میشه. دو تا جیب کناری داره و یه جیب قسمت وسطش داره. اشکالش اینه که برای برنامه های 1 روزه تابستونی بزرگه .کاور هم خودش داشت. البته من یه کاور بزرگتر هم خریدم چون برنامه 2 یا 3 روزه بغلای کوله م پر میشه و دیگه نمیتونم از کاور خودش استفاده کنم.

2-کفش timberland) که 3 سال پیش خریدم 22000و در برنامه ها ، چه طبیعت گردی و چه کوهنوردی ازش استفاده کردم. برخلاف نظر یکی از دوستان کفش خوبی بوده و اصلا پای منو اذیت نکرده. تصمیم دارم به احتمال زیاد کفش لاوان برای برنامه های زمستونه بخرم.

3- یه جفت باتون معمولی که از گمرک خریدم 10000. باتون گرون قیمت نداشتم که بتونم باهاش مقایسه کنم.

4-هد لایت که از منیریه 10000تومن گرفتم.3 تا باطری نیم قلمی میخوره. که بعد از چندین ساعت استفاده کردن تموم شده. به نظرم مصرف باتریش کمه.

5-کیسه خواب گایا 200.کامفورتش -3 تا+15هست.وزنش 1 کیلو هست.48000تومن خریدم. کیسه خوابای گایا خیلی خوبه و من ازش راضیم. اما باهاش زمستون جایی نرفتم. اگه کسی میخواد از این کیسه خوابا بگیره برای دماهای پایینتر بخره بهتره. منم بعدش یه کمی پشیمون شدم و گفتم کاش از همین مارک گایا، کیسه خواب گرمتری می خریدم.

6-چادر 2 نفره camp sor دارم که وزنش kg2.2 هست.70000تومن خریدم. یه رو کش هم روش داره. ازش راضی هستم .

7-اجاق گاز kova که با کپسولش 23000برام آب خورد.

8- گتر معمولی کلمبیا که از گمرک 10000تومن خریدم.

9-جوراب کلمبیا که از گمرک 4000تومن گرفتم که خیلی خوب بوده و تا حالا چند برنامه پوشیدم و راضی بودم.

10- کاپشن دو پوش نورث فیس تقلبی که 65000تومن گرفتم. به نظرم این پول هم براش زیادبوده. رویه ش ضد باد هست اما تو بارون امتحانش نکردم. زیرش هم چندان گرم نیست. اما فعلا برنامه های منو جواب میده.

11-دستکش:از منیریه 8000تومن خریدم . دو لایه ست که به هم چسبیده، تستش کردم. گرم بوده.

12-فوم :5000تومن گرفتم روکش داره و باهاش کلی برنامه رفتم. بعد از 2 یا 3 بار استفاده کردن میشه رو کشش رو شست. و دوباره بهش وصل کرد.

13- فلاسک 1 لیتری که روش نوشته M.A.D JAPAN.گمونم 15000 تومن خریدم. دوستان توجه داشته باشن که فلاسک رو بعد از خریدن تست کنن. یعنی داخلش آب جوش بریزن و تایم بگیرن که تا چند ساعت گرم میمونه. چون دوست من که با هم خرید کردیم آب جوش داخل فلاسک بعد از 2 یا 3 ساعت بعدش ولرم می شد.

شلوار مناسب تابستونه و زمستونه ندارم. شلوارهای گورتکس که تو زمستون پا توشون عرق میکنه و چون تنفس نداره پاهات سرد میشه.. . واقعا نمیدونم زمستون باید چی پوشید. یه شلوار نازک با یه جنسی داخلش تو منیریه دیدم که 150000:17:تومن بود. برا زمستون خوب بود.اما واقعا 150 تومن برا یه شلوار زیاده.

از دوستان عزیز خواهش میکنم اگه عینک مناسبی برا کوهنوردی میشناسن معرفی کنند.

Carlos
25-11-2011, 08:57 PM
از دوستان عزیز خواهش میکنم اگه عینک مناسبی برا کوهنوردی میشناسن معرفی کنند.

تو این نوع تجهیزات مثل عینک و کلاه کاسک رو سراغ برند uvex جزو معدود برنهاییه که تخصصی برای کوه و تبیطعت عینک طراحی میکنه و تو ایران هم پیدا میشه. ولی باید بری ببیی و هزینه درست حسابی بکنی.

fumed
25-11-2011, 09:12 PM
سلام به همه دوستان
چقدر برام خاطرات گذشته تداعی شد :17: وقتی بعد مدت ها این تاپیک رو دوستان عزیز بالا آوردند و در کنار پست های ارزشمندشون، پست قدیمی خودم رو دیدم.
الان دیگه با خیلی از اون ابزارهایی که پارسال اینجا نوشته بودم خداحافظی کردم:1:. بعضی هاشون خراب شدن و بعضی ها هم کاربریشون رو واسم از دست دادن.
ممنون از شما
خوش باشید :53:

komeyl62
04-01-2012, 01:09 PM
کوله: کوله با مارک قایا خریدم قیمت 90 هزار تومان تولید تبریزه با حجم15+50 تو چند برنامه استفاده کردم چارچوب بندی پشتیش خوبه با بدن ادم خوب فیکس می شه تهویه هواش نسبتا خوبه البته پشتیش قابل تنظیمه و برای بدن های مختلف می شه تنظیم کرد سیستم خروجی ونگهدارنده کیسه آب داره - از قسمت پایین زیپ جدا برای گذاشتن کیسه خواب داره و مزیتش اینکه از قسمت وسط داخل کوله فضای پایینی و بالایی رو میشه با بستن لایه ی میانی جدا کرد - جهت بستن چادر و فوم و باتوم وسایر تجهیزات تسمه ها وبند های مناسبی داره - کاوره رویه کوله هم داره
کیسه خواب: کیسه خوابم هم همون مارک قایا مدل 300 است با جنس الیاف وزنش یک و نیم کیلو گرم و موقع بسته شدن حجم کمی رو می گیره قیمتش هم 58 هزاره- کانفورتش بین 1- و 7- است و دمای نهایش 18- تو دمای 8- درجه داخلش حدود یکساعت خوابیدم بد نبود به نظر من همون دمای 8- بیشتر از 2 یا 3 ساعت نمی شه داخلش خواب راحت داشت.
زیرانداز: فوم با لایه ی نایلونیه
اجاق گاز: kovea است اما تا حالا تو ارتفاع استفاده نکردم
باتوم: باتوم هفت گوهر رو دارم خوبه و من ازش راضیم پارسال 16 هزار تومن خریده بودم

mh_hshk
10-01-2012, 01:41 AM
هیییییی وای من!!!!!
تجهیزات من به قرار زیره:

1-یه کوله لپ تاب بلکین آمریکایی دارم که خیلی سگ جونه و مرگ نداره!همه هم بهم فحش میدن کخ چرا با این میرم کوه! یه نصف روز رو جواب میده!:4:

2-کفش که چه عرض کنم! پوتین آب و هوای خشک کشور دوست و همسایه امریکاست!(از این خاکی خوشگلا) که از میدون گمرک خریدم اون قدیم ندیما 55 تومن

3- یه جفت باتون که هیچی! یه دونشم ندارم! یکی واسه داداشم از الماس شرق مشهد خرید چینی بود،5000 تومن که شکستش!

4-هد لایت که ندارم!

5-کیسه خواب ندارم!

6-چادر یه دونه از این هلال احمریا دارم 6 نفره! خریدمش 75 تومن.

7-اجاق گاز از این کیف سامسونتیا دارم،کره ایه،50 تومن خریدمش.

8- گتر نداریم،بعدی لطفا

9-جوراب هم خدا قبول کنه 2-3 جفت رو هم میپوشم که پاهام یخ نزنه!:4:

10- کاپشن هم معمولیه ولی کلی توش گرمه! خداییش تستش کردم تو هوای سرد و وحشتناک اصلا خم به ابرو نیاورده بنده خدا چینیه ،90 تومن خریدمش.

11-دستکش معمولیه.

12-فوم اصن نمیدونم چی هست!

13- فلاسک یدونه هارس چینی دارم،1.6 لیتر،خداییش خیلی خنک نگه میداره،تا 30 ساعت قالب های یخ داخلش آب نمیشن،بین 16 تا 18 ساعت هم آب و یخ رو تو یک دما نگه میداره!

شلوار لی میپوشم،کتون میپوشم،کلا هرچی دستم بیاد میپوشم!:4:

عینک هم یدونه چینی تلقبی های کپی طرح پلیس دارم،12 تومن خریدمش،از هیچی بهتره!

چاقو هم دارم مامانم قایم کرده میگه خطرناکه! شانس نداریم

حالا یکی بیاد به داد من برسه یه حالی به تجهیزات کوهنوردی بدم اساسی!

nima_rezayian
08-11-2012, 05:28 PM
1. سه تا کوله دارم یکی deuter air contact pro 65+15 و یکی دیگه deuter trans alpine 32 el کوله برناممو پارسال 380000 گرفتم کوله یکروزمو 6 ماه پیش 180000 و یدونه هم north face که 40 لیتره برا شب مونی های 2 روزه
2.کاپشن شلوار قایا دارم کاپشنش 120 گرفتم شلوارشو 80
3.چراغ پیشانی petzl tikka xp2 اونوقت گرفتم 145 با کیفش
4. ی کیسه خواب ferrino diable 1200 دارم 600000 تومن پارسال گرفتم -37 درجس یکی ام سهند دارم برا برنامه های تابستونی
5.ی جفت باتون هفت گوهر طرح باران خیلیم راضیم ازش
6.زیر انداز مارک ferrino از اینا که روش الومینیمه
7.کفش asolo gx110 2 سال پیش 280 تومن
8.چادرمم the north face ve25 که 450 2 سال پیش گرفتم
9.سر شعله و کپسول کووا

ahmad shams
11-06-2013, 10:38 AM
تو این نوع تجهیزات مثل عینک و کلاه کاسک رو سراغ برند uvex جزو معدود برنهاییه که تخصصی برای کوه و تبیطعت عینک طراحی میکنه و تو ایران هم پیدا میشه. ولی باید بری ببیی و هزینه درست حسابی بکنی.

من دوتا از اين عينكهاي uvex را دارم يكي ضد طوفان يكي هم براي برف چندين سال پيش گرفتمشون زير دستگاه تستشون كردم و چند تا متخصص عينك هم نظر دارن ظاهرا كه خوب هستند فقط مشكلي كه من دارم تعرق زياد خصوصا سر و صورت موقع كوهنوردي است و وقتي كه از عينك برفي استفاده مي كنم و فيكس صورتم ميشه متاسفانه متاسفانه بخار ميكنه و عملا جايي را نمي بينم تور خدا اگه كسي اطلاعي يا روشي بلده كه از شر اين بخار خلاص بشم اجرش با خدا الان مجبورم از عينك آفتابي معمولي كه تو ماشين دارم استفاده كنم و عينك به اين خوبي را كنار گذاشتم. روشهاي مختلفي را هم استفده كردم از جمله زدن لايه اي از روغن و يا مايع ظرفشويي و .... كه تو دراز مدت توفيقي حاصل نشد

Captain Slow
12-06-2013, 02:17 PM
عینک فروشی ها اسپری ضدبخار دارن. یه اسپری کوچیکه که مشکل شما رو تا حد زیادی حل میکنه

JackLondon
13-06-2013, 12:15 AM
من دوتا از اين عينكهاي uvex را دارم يكي ضد طوفان يكي هم براي برف چندين سال پيش گرفتمشون زير دستگاه تستشون كردم و چند تا متخصص عينك هم نظر دارن ظاهرا كه خوب هستند فقط مشكلي كه من دارم تعرق زياد خصوصا سر و صورت موقع كوهنوردي است و وقتي كه از عينك برفي استفاده مي كنم و فيكس صورتم ميشه متاسفانه متاسفانه بخار ميكنه و عملا جايي را نمي بينم تور خدا اگه كسي اطلاعي يا روشي بلده كه از شر اين بخار خلاص بشم اجرش با خدا الان مجبورم از عينك آفتابي معمولي كه تو ماشين دارم استفاده كنم و عينك به اين خوبي را كنار گذاشتم. روشهاي مختلفي را هم استفده كردم از جمله زدن لايه اي از روغن و يا مايع ظرفشويي و .... كه تو دراز مدت توفيقي حاصل نشد

همینطور که دوست عزیزمون گفتم اسپری ضد بخار هست...البته ژلش هم هست که قویتره...یه مارک خوبش هم هست bolle

majid_b
13-06-2013, 12:26 AM
همینطور که دوست عزیزمون گفتم اسپری ضد بخار هست...البته ژلش هم هست که قویتره...یه مارک خوبش هم هست bolle
من تو اسکی همه مدلشو استفاده کردم، تعرقتون مثل من زیاد باشه ، هیچ، دقیقا هیچ فایده ای نداره:22:

buy
12-01-2014, 01:15 PM
:20::20::20::20::20::20::20::20::20::20:
من یه کوله پشتی دارم 7 تومان خریدم - کفشم مدل پاتوسهایرانیه 8تومان خریدم خیلی باهاش راحتم چون بیشتر کوه می رم کفش خیلی محکمه اصلا کفش خراب نمیشه -
یه چراغ اضطراری چینی دارم سه باطری میخوره یه هفته براحتی جواب میده البته بستگی به نوع باطری داره 4 تومان خریدم
شلوار خاصی ندارم هرچه دم دست بود می پوشم .
زیر انداز حصیر مسافرتی استفاده میکنم 4 تومان خریدم - خیلی وقتها لنگ عربی استفاده میکنم .
یه باتوم چینی دارم خیلی راضیم مجهز به شوک گیر وچراغ قوه هست 5تومان خریدم
جان خودم نمیدانم پانجو چیست .
یه کیسه خواب خارجی دارم از اونور اب برام سوغات اوردن - چون من عادت دارم شبا رو شکم بخوابم تا صبح باهاش کشتی میگیرم .:9:
دو تا قمقمه اب معدنی دارم دورش گونی پیچندم و تو کوله ام میذارم .
حالا وسایل من با خودتون مقایسه کنید همه هم طبیعت گردی و کوهنوردی میکنیم هیچ مشکلی هم نداریم - پس این وسایل نیست که موجب خوشگذرانی ما میشود عشق است که به ما خوش میگذراند :8::12:

جون خودم خیلی با این پست حال میکنم .ایول منم وضعم مثل تو هست

hezarandish
18-12-2014, 05:24 PM
سلام دوستان...
باتوجه به نظرات دوستان در صفحه فلاسک برای نگهداری آب داغ (You can see links before reply) در زیر گروه سایر تجهیزات(هم اکنون بسته شده) اقدام به خرید فلاکس یک لیتری پریموس کردم...همان فلاکسی که دوستان در وصفش مبالغه ها کردند:"
وی یک سفر کوهنوردی با درجه حرارت محیط منفی 10 درجه سانتی گراد:001_07:
فلاسک در حدود 12 ساعت آب رو لب سوز نگه میداره :1:
و تا حدودا 18 ساعت آب داغ داریم:5:
."
یا این نظر که کمی غلظت مبالغه اش کمتر است:
"سلام من يك ليتري پريموس رو برا تست گذاشتم تو يخچال حدود 12 ساعت البته تو يخچال ما آب هم يخ ميبنده:4:
خيلي عالي جواب داد صبح فرداش آب داغ بود و عالي به قيمتش مي ارزه"
اما فلاکس پریموس 120 هزار تومانی من در دمای معمول خانه بعد از تنها 16 ساعت آب سرد و گوارایی را به من هدیه داد...
یا فروشنده محترم در منیریه تهران به شکلی زیبا فلاکس رو به من انداخته...یا دوستان مبالغه کرده اند و بازار گرمی...

Amir.F
18-12-2014, 11:10 PM
من فلاكس پريموس را ندارم اما فلاكس Salewa (اصل) و alfi دارم كه هر دوي انها در بهنرين حالت 7 تا 8 ساعت آب را گرم نگه مي دارند و روي جعبه Salewa يك نمودار بود كه ميزان سرد شدن آب را نسبت به زمان نشان مي داد.
در مورد اصل و تقلبي بودن هم پريموس يك وارد كننده مشخصي دارد كه در اينترنت سرچ كنيد پيدايش مي كنيد.

hezarandish
19-12-2014, 12:39 AM
من فلاكس پريموس را ندارم اما فلاكس Salewa (اصل) و alfi دارم كه هر دوي انها در بهنرين حالت 7 تا 8 ساعت آب را گرم نگه مي دارند و روي جعبه Salewa يك نمودار بود كه ميزان سرد شدن آب را نسبت به زمان نشان مي داد.
در مورد اصل و تقلبي بودن هم پريموس يك وارد كننده مشخصي دارد كه در اينترنت سرچ كنيد پيدايش مي كنيد.
دوست عزیز شما اگه از شرکت اصلی اطلاع داری...بگو ماهم بدونیم.
همین نمودار برای فلاکس پریموس ما هم بود...زده بعد از 16 ساعت در هوای معمول خونه به دمای حداقل 60 میرسه....اما آبی که به ما تحویل داد....گوارا بود و خنک:2:

Amir.F
19-12-2014, 12:18 PM
همین نمودار برای فلاکس پریموس ما هم بود...زده بعد از 16 ساعت در هوای معمول خونه به دمای حداقل 60 میرسه....اما آبی که به ما تحویل داد....گوارا بود و خنک:2:
صندوق پيامتان را چك كنيد

Amir.F
30-12-2014, 10:58 PM

در مورد مشكل شما با كسي كه اطلاعاتي در اين زمينه دارد صحبت كردم و نتيجه اش اين شد كه اگر امكان دارد يك مرتبه ديگر اين آزمايش را با اين شرايط تكرار كنيد:
اول فلاكس را گرم كنيد بدين صورت كه در آن آب جوش بريزيد و در فلاكس را ببنديد بعد از پنج دقيقه آب را خالي كنيد و آب اصلي (آبي كه قرار است روي آن آزمايش انجام بدهيم) را داخل فلاكس بريزيد و فلاكس را پر آب جوش كنيد
بعد از 30 دقيقه بدنه فلاكس را لمس كنيد و ببينيد آيا بدنه فلاكس گرم هست يا نه؟ (جوابش مهم است)
اين بار بعد از 12 ساعت دماي آب را چك كنيد (اگر امكان دارد دما سنج بگذاريد و دماي دقيق را بگوييد).
در طول آزمايش اصلا در فلاكس را باز نكنيد و فلاكس را هم در محيط خانه بگزاريد
منتظر پاسخ شما هستم